Буфер контейнера і бойлер непрямого нагріву

Boyler непрямого нагріву для газового котла: специфіка роботи і підключення

Потужний газовий котел, встановлений у котеджі, може легко вирішити проблему опалення та постачання будинку гарячою водою. Але кількість нагрітої рідини для гігієнічних та господарських потреб обмежена і не завжди влаштовує власників. Щоб відшкодувати свій дефіцит, встановіть BKN. непрямий опалювальний котел для газового котла.

Розглянемо функції та функціональні здібності накопичувальної одиниці, а також дізнатись, як найкраще використовувати його в парі з газовим котлом, щоб результат максимально ефективно.

Що звернути увагу на вибір bkn

Одним з основних параметрів є вирішальним аргументом при покупці котла. його ємність. Щоб дізнатись необхідний танк танк, ми радимо вам орієнтуватися за кількістю людей у ​​вашій родині.

 • 80-100 л 2 споживачів;
 • 100-120 літрів 3 людини;
 • 120-150 л 4 користувача;
 • 150-200 л 5 споживачів.

Важливо, щоб відокремити поняття «загальної ємності бака» і «працездатність», тому що спіральна труба розташована всередині котла займає значну площу. Тому не забудьте перевірити при покупці, скільки води розміщується в пристрої. У специфікаціях цей нюанс повинен бути вказаний.

Крім того, в доповненні до «величиною» перерахунку потенційних споживачів, необхідно враховувати частоту і обсяг використання води. Наприклад, якщо у вашій родині люблять поніжитися в теплій ванні, а не приймати душ, робоча ємність резервуара повинна відповідати щонайменше 120 літрів.

 • Потужність. тим більше витрата води, тим вище пристрій повинен бути ресурс. Але при цьому важливо, щоб потужність «непрямника» не перевищувала можливості опалювальної системи (або іншого зовнішнього джерела енергії). Наприклад, якщо об’єм накопичувального резервуара змінюється в межах 120-150 літрів, потужність котла повинна бути не менше 23 кВт, а для 160-200 літрів це вже буде потрібно 31-39 кВт.
 • Час нагрівання. це параметр залежно від об’єму резервуара, а кількість поворотів на котушці (великі або комбіновані контейнери можуть бути оснащені кількома спіралями).
 • Танцювальний матеріал. для довгострокового використання котли з нержавіючої сталі або медичної сталі будуть кращими.
 • Теплоізоляція – у дешевих моделях застосовується поролон, який швидко зношується та пропускає тепло, тому краще придбати дорожчий прилад, де використовувався поліуретан.
 • Управління. пристрій зможе працювати в автоматичному режимі, якщо це необхідно, вимикаючи та запускаючи струм води, керуючи нагріванням, використовуючи датчик температури.
READ  Підключення радіатора нагріву з нижчими з'єднаннями

При виборі форми та розміру танка також необхідно враховувати, що, хоча теоретично котел може бути встановлений у будь-якій кімнаті, де є доступ до промисловості опалення, його оптимальне місце. поруч з котлом. Таким чином, передача тепла є найбільш ефективною.

Котл непрямого опалення може бути зроблений особисто. Посібник з виготовлення одиниці описаний у цій статті.

Бойлер непрямого опалення

Бойлер непрямого нагріву прагнути максимально використовувати тепло вашого котла. Дбайливий господар давно помітив, що теплогенеруючий котел цілком може поділитися своїм дорогоцінним теплом з іншим обладнанням. Взимку, це так сумно спостерігати, як гарячі потоки буквально летять в трубу.

Непрямим чином використання можливостей опалювальної системи, стає сьогодні все більш популярним, серед мешканців заміських будинків та котеджів приватного сектору. Непряме водяне опалення для системи DHW є найбільш енергоефективним, економічним та компетентним способом зцілення води з усіх доступних методів.

Буферна ємність ☼ Boyler непрямого опалення ☼ Як це працює ☼ принцип роботи ☼ підключення ☼ Buderus

Бойлер непрямого нагріву, на противагу прямому, що нагріває воду за допомогою газу або електрики, забезпечує житло гарячою водою з мінімального розрахунку вартості. Цей тип нагрівача є прямокутник прямокутника, кубик або бочка з металевого листа з теплоізоляційним матеріалом і нагадує величезний термос.

Встановлюється бойлер непрямого нагріву зазвичай поруч із котлом у котельні, існують фірмові комплекти, де установка продумана безпосередньо на котлове обладнання.

Акумулювання тепла для ГВП

Як зазначалося вище, головною функцією теплоакумулятора є накопичення енергії від різних джерел тепла (до кількох діб) та подальший розподіл її в системи опалення та водопостачання. Це важливо, коли як генератори використовуються джерела тепла, що працюють у змінному режимі за часом, потужністю та температурою.

Можливий пристрій схем підключення для приготування води санітарного призначення. Для цього в більшості випадків як накопичувач ГВП використовують звичайний бойлер непрямого нагріву.

Нагрівання непрямого котла здійснюється за рахунок циркуляційного насоса, який насолоджується гарячим теплоносієм (вода) з буферної ємності через теплообмінник котушки, розташований посередині котла. Увімкнення насоса відбувається автоматично, залежно від фактичної температури гарячої води. За цією схемою, гаряча вода нагрівається навіть тоді, коли вона не використовується, і залишається в бойлері ГВП до моменту, поки не відкриється кран у системі гарячого водопостачання.

Приготування гарячої води з накопичувачем має дві основні недоліки. Перше. це тепловтрати бойлера, які можуть становити до 400 кВт год на рік у випадку з бойлером на 200 л та заданою температурою гарячої води 60°С. Друге. виникає проблема з появою легіонель (мікроорганізмів, які розмножуються у теплій воді), що призводить до появи неприємного запаху води, а в деяких випадках може спровокувати легіонельоз. алергічну реакцію або розлад здоров’я користувача гарячої води як питну. Однак будь-яка сучасна система системи управління теплопотокою має програму протилежності, яка передбачає алгоритм боротьби з мікроорганізмами через нагрівання котла до температури 65-70 ° С, яка включається, наприклад, один раз тиждень.

READ  Як зменшити споживання газу в котлі

Схема подключения, обвязки бойлера косвенного нагрева

Є альтернативний варіант приготування гарячої води без бойлера. Гаряча вода гріється в проточному режимі, проходячи через теплообмінник, який може бути розташований усередині буферної ємності у вигляді змійовика, виготовленого з нержавіючої сталі (розглядається у розділі “Комбіновані буферні ємності”). Або це може бути окремий теплообмінник пластинчастого типу, який розташовується поруч із теплоакумулюючою ємністю. При використанні проточного водонагрівача, то приготування гарячої води відбувається тоді, коли в цьому є необхідність. Завдяки тому, що вода для ГВП нагрівається протокою, то немає проблеми з легіонелами (завжди гріється «свіжа» вода), відсутні додаткові втрати бойлера, треба менше місця для розміщення всіх необхідних компонентів теплової системи.

Як вибрати буферний контейнер для котла твердого палива

Найбільший недолік твердопаливних котлів – їх циклічність: при максимальному завантаженні та горінні досягається пікова (часто надмірна) теплова потужність, яка постійно знижується до 0 (повне згасання) та відновлюється новою закладкою палива. Така циклічність не дозволяє забезпечити стабільну, швидку та точно регульовану систему опалення.

Гладка нерівномірна теплова передача TT котлів дозволяє буферну ємність (це тепловумкулятор), накопичуючи надлишок тепла при піку експлуатації котла. Однак при виборі та обчислення необхідного об’єму теплового акумулятора є багато нюансів.

Як вибрати розширювальний бак для непрямого опалювального котла

Необхідність розширювального бака для GVS постійно суперечить. Причому у багатьох дослідних сантехніків включення вузла до системи гарячого водопостачання викликає як мінімум подив. З іншого боку, багато виробників сантехнічного обладнання рекомендують встановлювати танк для непрямих опалювальних котлів. Метою вузла є досить простим: зменшення навантаження в систему та усунення гідроадару.

Навіть приблизний розрахунок розширювального бака для котла непрямого опалення покаже, що його мінімальна сума буде не менше 10% води, розташованої в BKN. І це додаткова ємність до 10-20 літрів, яка займає корисну область. Не дивно, що одним з найчастіших питань, попросіть фахівцям, пов’язаний з тим, що для DHW необхідний резервуар для розширення. Щоб відповісти на нього потрібно розібратися в пристрої та принципі роботи обладнання.

READ  Яка висота повинна повісити електричний нагрівальний рушник

Непрямий нагрівання. що це, принцип нагрівання

Є лише два способи перенесення тепла:

 • Перша, видатна висока ефективність і повернення прямого принципу опалення. Цей метод використовується при нагріванні котлів для нагрівання теплоносія. Змійовик з циркулюючою рідиною знаходиться безпосередньо над пальником або камерою згоряння. Аналогічно, електричні котли, твердопаливні та газові котли, водонагрівачі потік газу нагріваються.
 • Непрямий метод нагрівання є використання енергії від теплової теплоносія системи опалення, для потреб DHW. Вторинна теплова передача відбувається. Принципова схема роботи має на увазі наступний ланцюжок передачі енергії: джерело тепла теплоносій гаряче водопостачання. Цей принцип роботи відрізняється котлом непрямого опалення (BKN). Водонагрівач з’єднується з системою опалення та забезпечує потреби DHW, використовуючи енергію теплоносія.

Схема обкладинки котла непрямого нагрівання правила його установки та зв’язку

Для забезпечення будинку необхідною кількістю гарячої води застосовують додатковий пристрій – бойлер непрямого нагріву (БКН). Його використання можна вважати одним з найбільш раціональних та економічно виправданих.

Буферна ємність ☼ Boyler непрямого опалення ☼ Як це працює ☼ принцип роботи ☼ підключення ☼ Buderus

Ми постараємося з’ясувати, яка схема обкладинки котла непрямого опалення є найбільш ефективною та як підключити обладнання, щоб уникнути загальних помилок.

Схема подключения, обвязки бойлера косвенного нагрева

Якщо у вас є лише один твердопаливний котел і немає сонячного колектора – краще брати класичну модель. Буде достатньо, щоб забезпечити домашню гарячу воду. Але якщо у вас є інший котел або принаймні колектор, ми рекомендуємо витрачати та взяти комбінований тепловий прискорювач. Ви, безумовно, жалкуєте це звичайно, і гроші швидко зможуть заощаджувати електроенергію та економію палива.

Не менш важливо подивитися на обсяг танка. Ми говорили про це дещо вище, так коротко розглянуте це тут. Правило досить просте. чим більше людей живуть у будинку, і тим більше споживання води, том буде потрібний котел. На додаток до обсягу, ви повинні подивитися:

 • Потужність, кВт);
 • Продуктивність (л/хв);
 • час нагрівання загального об’єму танка (H або хв.);
 • Максимально допустима температура води (° С);
 • Тиск (бар).

Відповідно, тим краще і більше всіх вищезгаданих показників. більш потужний, а котел буде краще, ніж котел. Правда, не завжди влада виправдовує. Іноді досить середньої бюджетної моделі. Тому при виборі ви повинні вийти з власних уподобань та потреб.

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS