Цегляна піч із духовкою своїми руками

Робимо найпростішу грубку своїми руками (10 фото)

Існує безліч варіантів печей для дач та будинків. Одні з них мають на увазі фінансові витрати, інші вимагають наявності прямих рук. Як бути тим, у кого не склалося ні з грошима, ні з майстровитістю? Врятує проста цегляна грубка, яку зможе скласти навіть «гуманітарій».

У статті розглядаються два варіанти. Перший підійде тим, хто хоче більш-менш «пристойне» опалювально-варильне обладнання. Другий корисний для читачів, взагалі не претендує ніякої естетики результату взагалі.

Якою має бути

Здавалося б, немає нічого простішого, ніж своїми руками замінити відповідну поверхню цегляної печі на металеву вставку, отримавши плиту для приготування їжі. Насправді все значно складніше. Печка — складний пристрій, і теплофізичні процеси, що відбуваються в ній, залежать від правильного розташування її елементів.

До печей цього типу висувають особливі вимоги. З одного боку, вона повинна ефективно накопичувати тепло в товщі цегляної кладки, з іншого. забирати значну частину теплоти на нагрівання варильної поверхні. У літню пору, коли опалення будинку не потрібно, варильна плита повинна швидко прогріватися при економній витраті палива.

Вимоги

Теоретично, поверхня приготування може бути виготовлена ​​з будь-якого матеріалу, яка може нагріватися до високих температур, коли печі печі. На практиці ж використовують чавунні плити з отворами, закритими кришкою, що знімається.

Така конструкція дозволяє отримати на плиті зони з різною температурою.

Теплопровідність чавуну, на відміну від сталі, не дуже висока, тому на площині плити можна підігрівати їжу, а також варити або гасити на повільному вогні.

І видалення кільця з поверхні приготування їжі, ви можете досягти прямого нагрівання посуду з відкритим полум’ям, що дозволяє швидко кип’ятити воду або смажити їжу в сковороді.

Найбільш практичні конфорки, показані на фото, що складаються з концентричних кілець різного діаметру. їх можна підібрати під розмір дна посуду.

Крім того, зазори між кільцями компенсують температурне розширення чавуну, що виникає при перегріві, і плита без пошкоджень витримує багаторазові цикли нагрівання та остигання. Суцільні чавунні плити менш надійні і вимагають більш акуратної топки.

Де можна купити і за якими цінами варильна поверхня для плити

Матеріали

Яка цегла краще для кладки печі, оснащеної варильною панеллю? У більшості випадків на схемах-порядовках печей для будинку, дачі або лазні можна побачити цеглу двох видів: звичайна керамічна повнотіла і вогнетривка шамотна. її найчастіше позначають жовтим кольором. З цегли, вони виклали ті частини, які відчувають найбільші теплові навантаження: паливо та дужка печі, частина диму негайно після теплової камери.

Головна відмінність шамотної цегли. її підвищена теплоємність. Він здатний накопичувати і довго віддавати отримане тепло ефективніше, ніж керамічний. Для кладки опалювальної печі, і особливо пічки для лазні це – незаперечний плюс.

Але якщо піч використовується переважно як варильна, то підвищена теплоємність шамоту швидше за брак: він поглинатиме значну частину тепла, і на приготування їжі потрібно більше часу.

Влітку готувати на такій плиті буде неможливо. у кімнаті стане жарко та задушливо.

Якщо піч використовується в основному для приготування їжі, рекомендується використовувати мінімальну кількість шамотної цегли!

Влаштування простої варильної печі

Викладання навіть простої печі – це копітка праця, що вимагає акуратності та уважності. Кладка ведеться за схемою – порядовкою. Перед початком роботи вивчіть креслення та заготуйте матеріали.

Розглянемо докладний опис кладки печі розміром 102 на 63 сантиметри, заввишки 70 сантиметрів. Маса готової будови буде приблизно 650 кг.

Щоб скласти таку піч для кухні з цегли вам знадобиться:

 • Червона повнотіла або пічна цегла – 175 шт.;
 • Глина шамотна – 3 цебра;
 • Пісок – 2 цебра;
 • Листова покрівельна сталь (під плиту лист 63 х 102 см, під топку 70 х 50 см);
 • Повсть будівельна – 1 кг;
 • Кутник 0 для обв’язування.
 • Ґрати колосникові 18 х 25 см – 1 шт.;
 • Дверцята топки 21 х 25 см – 1 шт.;
 • Дверцята піддувала та прочистки 14 х 13 см – 2 шт.;
 • Чавунна плита двоконфоркова 90 х 53 см – 1 шт.;
 • Духовка 35х35х45 см;
 • Засувка 13 х 13 см – 1 шт.
READ  Як вимкнути режим вентилятора на кондиціонері

Пекти опалювально-варильна з духовкою, капітальний ремонт, збільшуємо потужність паливника.

Цегляна піч з плитою встановлюється на протипожежний шар із просоченого розчином глини повсті. Зверху набивається лист покрівельної сталі. Таку плиту можна встановити без фундаменту.

Будуємо двоковпакову опалювально-варильну пічку

Така плита забезпечить ефективне нагрівання 40-45 м 2 пробілів, що є досить вражаючим показником, як для дизайну таких скромних розмірів. Габарити основи 5х3,5 цегли, т.Е. близько 128×89 см. У висоту така піч має 2,25 м.

Всі ключові особливості дизайну двокерованої плитки демонструються у схемах.

Двосторонніх опалення та приготування печі

Для більшої наочності показані вертикальні розрізи конструкції у різних ракурсах.

Двосторонніх опалення та приготування печі

Спочатку рекомендується викласти кожен рядок цегли без використання глинистого розчину. Таким чином, ви можете з’ясувати більш детально функції дизайну дизайну та налаштувати елементи розміром.

Викласти твердий перший рядок цегли. Перевіряємо рівність кожного елемента рівнем.

Викласти другий той же твердий рядок. Бажано, щоб у нього закруглені кути. так красивіше.

Духовка з духовкою

При кладці 3-го ряду приступаємо до оформлення піддувальної камери та духової шафи, а також задаємо форму нижнього ковпака. При цьому залишаємо 200-міліметровий канал між духовкою і ковпаком внизу. Звідси ж починаємо футерувати частини конструкції, що гріються, вогнетривкою цеглою.

Важливо! Шамотна цегла розширюється в процесі нагрівання, тому між вогнетривкими та простими керамічними елементами кладки потрібно залишати зазор 0,5 мм. Зазор можна оформити за допомогою гофрованого картону. Досить швидко цей матеріал вигорить та залишить необхідний просвіт.

На третьому ряду встановлюємо двері піддувала і пару очисних дверцят.

Приступаємо до кладки 4-го ряду. Зазор між духовкою та нижнім ковпаком зменшуємо до 180 мм. Кладку ведемо так, щоб у задній лівій частині місця, відведеного для розміщення духовки, цегла виступала всередину. На них надалі спиратиметься короб духової шафи.

При кладці п’ятого ряду зменшуємо зазор між стінкою ковпака та духовою шафою до 12 см. Починаємо оформляти топкову камеру. Вона буде перебувати вище піддувала. Перекриваються частини плутанини кладки і створювати скорочення. Укладаємо решітку колосника на підготовлені розрізи так, щоб між краями і кладкою залишався 5-міліметровий зазор.

На шостому ряду кладки починаємо формувати стінки камери топки над колосником. Для цього використовуємо вогнетривку цеглу. Одночасно облаштовуємо вертикальний канал, що з’єднує ковпаки вгорі та внизу. Ми складаємо місце для монтажу духовки.

На цьому ж етапі монтуємо духовий короб. Між кладкою та коробкою духовки залишаємо 5-міліметровий зазор. Для реєстрації необхідного розриву, вітер кореня духовки азбестового шнура в точках його контакту з цегляною кладкою. Також залишаємо 20-міліметровий вільний простір за задньою стінкою короба.

Прикладання сьомого ряду, встановіть двері димової камери. Найкраще використовувати скляну двері з можливістю регулювання потоку повітря, однак, звичайним чавунним продуктом ідеальним.

Вкладаємо восьмий ряд аналогічно сьомому.

Викласти дев’ятий рядок відповідно до схеми замовлення.

Прикладання десятого ряду, перекривайте духовку і двері димоходу.

На 11-му ряду формуємо ділянку для варильної поверхні. При цьому цегла, укладена з переднього краю печі, потрібно трохи зрушити назовні.

ДРОВ’ЯНА ЦЕГЕЛЬНА ПЕЧКА З ДУХОВКОЮ

Наступний рядок відступає аналогічно 11-й, але ми використовуємо виключно червону цеглу.

При кладці 13-го ряду цегли, ми робимо “літній” інсульт у Полкірпіч.

Наступний рядок відступає аналогічно 13-й.

При викладанні 15-го ряду, ми починаємо формувати арку. Його висота буде близько 260 мм. Щоб викласти арку, ми сточуємо цеглу під конусну форму. Розмір широкої частини такого конуса буде 140 мм, а вузька. 45 мм.

READ  Пекти для лазні з нержавіючої сталі своїми руками

На 16-му рядку перекриваються нижню кришку. На цьому етапі з правого боку нашого «літнього» ходу встановлюємо засувку, фіксуючи її в попередньо підготовлених поглибленнях. Вирізати з дотиком до арки цеглини для бажаного кута.

Наступний ряд викладаємо подібно до 16-го.

При кладці 18-го ряду починаємо формування ковпака вгорі. Монтуємо пару прочистних дверей.

При викладанні 19-го ряду цеглу кладемо аналогічно 18-му ряду.

На наступному ряду формуємо ковпак зверху. Встановлюємо опорні куточки з металу. Вони будуть покласти ряд кладки, перекриваючи отвір, розташоване над плитою.

При кладці на 21-й рядок, перекриваючи простір над плитою, залишаючи лише димохідні отвори та кришку у верхній частині.

22-й ряд кладемо подібно до попереднього.

При кладці 23-го ряду піднімаємо ковпак вгорі і приступаємо до будівництва камери сушіння. Встановіть двері для чистих.

На 24-му ряду кладки праворуч від відділення сушіння оформляємо зчленований з нею канал. Він сприятиме додаткової циркуляції повітря.

Ряди з 25-го по 27-й кладемо аналогічно 24-му ряду.

При кладці 28-го ряду монтуємо в попередньо створені вирізи 2 засувки.

На 29-му ряду кладки об’єднуємо витяжки сушильного відділення, варильної камери, а також димового каналу.

При оформленні 30-го ряду перекриваємо сушильну камеру повністю.

На 31-му ряду перекриваємо всю площину, залишаючи відкритим лише отвір для відведення диму. Цей ряд повинен мати збільшену площу. Вкладаємо зовнішню цеглу з 40-міліметровим виступом назовні.

При кладці 32-го ряду повертаємо площу поверхні до попереднього значення.

На 33-34 рядах починаємо викладати димовідвідну трубу. Виводимо її через покрівлю на потрібну висоту. Цей показник визначається індивідуально. За правилами димар повинен підніматися над найвищою точкою даху не менше ніж на 0,5 м.

Ви можете розглянути можливі варіанти, як зробити димар для твердопаливного котла, у нашій новій статті.

Після завершення кладки печі рекомендується дати просохнути протягом 2-3 тижнів. Фінішне оздоблення виконуйте на свій смак. Ви можете відбілювати плиту, сміливіше з плиткою, йти до плитки і т.D.

Необхідні інструменти

Для роботи потрібні наступні інструменти:

 • Пічний молоток та молоток-кирочка. За допомогою них відбувається обробка цегли. Розколка, теска неможливі без молотка. Кірочка, завдяки її формі, підходить для пробивання отворів. Також молотком обробляються неакуратні шви між цеглою у тому випадку, якщо розчин вже затвердів.
 • Кельма. Розчином кладки перемішують кладкою, розчин спалюють і розподіляється над поверхнею.
 • Відкриття. Цей інструмент допомагає обробляти шви між цеглинами, надаючи їм акуратний вигляд. Розшивки мають різні профілі поперечного перерізу, підбирати їх треба під розмір шва.
 • Масивна лопата. Так само як і кельма вона підходить для того, щоб перемішувати розчин та розподіляти його по цеглі.
 • Будівельний рівень. Для кладки підійде сталевий або дерев’яний. Рівень призначений для перевірки правильності горизонтального ряду кладки, а також дозволяє визначити, чи рівномірно розміщені рамки пічних приладів.
 • Кутник. Завдяки йому перевіряється, наскільки правильно складені кути кладки та кути фундаменту.
 • Шнур-причалка. Цей тонкий шнур призначений для перевірки симетрії рядів кладки та рівномірності швів. Його використовують для визначення положення цегли.
 • Правило. Цей дерев’яний інструмент також визначає, наскільки рівномірно укладається цегла.
 • Виска. Визначає рівномірність вертикального укладання цегли.
 • Сечова кисть. З її поверхнями.
 • Цикл і Стукалзе. Сталевий цикл необхідний, якщо печі розміщена в плитках. З її допомогою відбувається теска кахлів. Під час тески циклів по ній виконуються удари стукальцем.
 • Рашпіль. Їм обпилюються кахлі, також видаляються напливи на кромках

Види печей на дровах із цегли

Пекти опалювальна з духовкою покроково

Будівництво бажано виконувати в літню пору, при постійній температурі повітря.

Для будівництва знадобляться: цегла.220 штук, три двері для вогню (13×13 сантиметри), двері чисті (14×14 см), чавуну чавуну (38×35 см), печі (32x28x42 см), клапан (27×13 см), аркуш азбесту цементу, Решітка класу (20×30 см) товщиною 4 мм (35х25 см).

Інструкція з кладки:

Перед кладкою обов’язково будуємо фундамент. Вид фундаменту вибираємо після дослідження виду ґрунту та рівня ґрунтових вод. Ми чекаємо повного затвердіння Фонду та перейдіть до будівництва.

READ  Кабінет під духовкою та плитою

Надрукуйте малюнок, готуйте рулетку та рівень будівництва. Перед будівництвом рекомендується як тренування викласти піч без розчину, щоб уникнути помилок надалі. Ряди нумеруватимемо по ходу кладки для зручності. Обов’язково використовуємо виска та перевіряємо якість цегли (відсутність сколів та тріщин). Машина цегла у воді.

 • Перші два ряди викладають відповідно до креслення, твердого. Для цього вам знадобиться 10 цегли для кожного рядка.
 • У третьому ряду ми виробляємо кладку Аптара та встановлення дверей Infideling (закріпіть його на дротяні та спеціальні металеві кріплення).
 • 4: цей ряд будуємо, звіряючись з порядовкою, нарощуючи стінки.
 • 5: будуємо цегляне перекриття над дверцятами піддувала, робимо укладання решітки колосникової (не забуваємо залишити невеликий зазор від металевої решітки колосника до цегляної кладки, в зазор засипаємо пісок).
 • Далі беремо азбестовий шнур і обмотуємо їм рамку дверцят топки. Виробляємо будівництво шостого ряду, затискаючи кріплення дверцят цеглою.
 • Сьомий і восьмий ряд – проводимо нарощування стінок, дотримуючись порядівки, знову звіряючись із кресленням.
 • У дев’ятому ряді, над дверями вогню, ми покладаємо цегли, створюючи перекриття над ним. У цьому ряду починаємо споруджувати димозбірник і закінчуємо його до одинадцятого ряду.
 • Розбити зону для приготування їжі та каналу для видалення диму, покладіть сталеву смужку, яка додатково підтримує цегли, закладені на краю. Закріплюємо чавунну варильну панель (ряд номер 12).
 • Від тринадцятого до п’ятнадцятого ряду, покладіть цеглу “на краю”. Перекриваючи камеру приготування з шаром азбестового.
 • Шістнадцятий ряд – будуємо дно першого каналу, який розташовуватиметься горизонтально.
 • У сімнадцятому та вісімнадцятому рядах ставимо дверцята прочистні, нарощуємо стінки печі.
 • Дев’ятнадцятий ряд – перекриваємо зверху дверцята цеглою. Формуємо перемичку по центру димообігу.
 • Двадцятий ряд згідно з кресленням (будуємо стінки печі, перев’язуючи попередній ряд).
 • Далі два ряди (21-22). це побудова чистого отвору та завершення диму шліфування.
 • Після цього встановіть духовку, а до 27 рядків ми виробляємо кладку згідно з малюнком. У 27 та 28 рядах залишаємо простір між цеглою для прочистки печі.
 • Потім зробіть повне перекриття печі та встановіть клапани (29-31).
 • З тридцять другого ряду споруджуємо димар і виводимо димову трубу на вулицю.

Як випускати цегляну печі?

Ми виробляємо перевірку печі та труб для тріщин. Якщо вони, розмазані глинистим розчином. Очистіть духовку від продуктів згоряння. Ми готуємо дров. Розігрівання димоходу. Макет дрова в п’ятому, залишивши обладнану двері, що стоять на доступу до повітря. Для рівномірного горіння дров ворушимо кочергою у процесі їх горіння. Доккладіть дров оптимально, після утворення першого вугілля.

Сучасна цегла шведська духовка

Складіть Швеція самостійно, не вдаючись до допомоги професіоналам.

Важливо визначитися зі схемою, вибрати розташування майбутньої печі, підготувати фундамент, необхідні для кладки інструменти.

Особлива увага приділяється якістю матеріалу для виготовлення печі, вона повинна бути найвищою, розрахована для більших температур.

Підготовчі роботи

Описана вище піч з плитою повинна укладатися з використанням червоної керамічної цегли, яку потрібно підготувати в кількості 570 штук. Стане в нагоді і вогнетривкий розчин кладки, який потрібно замовити в обсязі 200 кілограм. Важливо запастися металевими куточками, а також смугами. Коли піч виготовляється з духовкою та плитою, то це буде корисним, як у випадку, описаному вище, покрівельний залізо, а також плоский шифер, який необхідний для перекриття камери приготування їжі. Знадобиться колосникові грати, чавунна плита, а також духовка.

Як особливість моделі, вона діє, що ліва пальника буде посилюватися сильніше, тоді як правий більшість буде мати нижчу температуру. Це необхідно враховувати при виборі способу приготування. Пекти з плитою своїми руками можна виготовити досить просто. Головне. бути уважним і цілеспрямованим.

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS