Чи потрібна чорнова стяжка під теплу підлогу

Операції перед заливкою чорнової стяжки під теплу підлогу

В ідеалі, перш ніж почати формування чернетки, вам потрібно провести штукатурні стіни. До того ж необхідно змонтувати вікна, зробити укоси, а також провести інженерні комунікації (прокласти проводку, труби водопроводу та каналізації). Все тому, що основа теплої підлоги повинна бути рівною і чистою, т.е. не мати дрібних нерівностей, наприклад, від розчину, що впав.

Якщо вже зроблено навпаки, то чорнову стяжку необхідно ретельно очистити. Полегшити вам роботу може укладання на підлогу до оштукатурювання поліетиленової плівки.

Проводити очищення поверхні необхідно з усією ретельністю, т.до. вона буде виступати основою для укладання утеплювача. Можливо наявний розчин потрібно ретельно відколупувати в місцях зіткнення стін з підлогою та кутами. Необхідно забезпечити кут дотику (стіни зі підлогою) 90⁰. Інакше покладений ізолятор не щільно укладатиметься до стін.

Що стосується нерівностей основи, різниця в 5 мм допускається по ділянці, на якому розташована одна високо-алюмінієва схема. Якщо допускати перепади більшого розміру, то здатні виникати прогини та з’являтися пробки. Щоправда, якщо передбачається додатковий циркуляційний насос у системі теплої підлоги, то проблема буде не актуальною.

Ще по периметру кімнати бажано провести шпаклювання стін по низу заввишки до 50 см. Однак ця процедура потрібна тоді, коли планується застосування демпферної стрічки із самоклеючим шаром. Подібний шар відмінно пристає якраз до шпаклівки.

Демпферна стрічка повинна проклеюватися по всьому периметру приміщення. Вона необхідна для компенсації температурних розширень стяжки.

Як зробити теплу підлогу в будинку по ґрунту

Плануючи зробити теплу підлогу в будинку по грунту, бажано робити конструкцію в два етапи: спочатку на нижні шари залити чорнову стяжку, і тільки після того, як вона визріє, на неї укласти всі інші шари.

Справа в тому, що грунт і, відповідно, всі шари можуть любити. Навіть якщо грунт, що злежався, навіть якщо трамбований, зрушення будуть. Він лежав просто, без навантаження. Якщо зверху укласти пиріг теплої підлоги, а важить вона чимало, почнуться просідання, з’являться тріщини. Може навіть порвати елементи теплої статі. Тоді всі гроші виявляться викинутими на вітер. Тому і радять фахівці спочатку робити чорнову підлогу за всіма правилами, а потім зверху настилати вже водяну підлогу. Так набагато надійніше.

Так, у багатьох тепла підлога по ґрунту стоїть без стяжки, і нічого не просідає. Але не у всіх і не завжди. Так що добре подумайте. Тепла бетонна підлога по грунту буде надійнішою з чорновою стяжкою. Якщо все-таки вирішите робити без цього шару, встановіть хоча б два армуючі каркаси: перший під утеплювачем, і другий у стяжці. Тоді, при ретельному трамбуванні, все може непогано простояти.

Приклад пирога теплої підлоги по ґрунту

Створення бетонної основи

Заповнення залізобетонної бази є обов’язковим для створення довговічної високоякісної підлоги (детальніше: “Як зробити бетонну підлогу в приватному будинку з вашими руками. інструкція”). Найкраще розмітити поверхню під заливку за допомогою рейок 5-сантиметрової ширини та в 2 метри завдовжки. Варто дотримуватись кроку між ними близько 1 метра, що дозволить заливати розчин смугами. На центр кімнати укладається квадратний метр армованої сітки завтовшки 3 сантиметри. По периметру кімнати стик основи зі стінами проклеюється демпферною стрічкою.

READ  Як вибрати хорошу недорогу швейну машину

Робиться це таким чином, щоб вона виступала на пару сантиметрів над рівнем майбутньої бетонної стяжки. Використовувати найкраще бетонну суміш марки М100. Заливка починається з далекого кута кімнати протилежного тому, де розташований вхідний отвір. Смуги заливають послідовно, а за фактом висихання суміші рейки, використані для розмітки, виймаються та шви заповнюються розчином. Стяжку накривають поліетиленом і регулярно змочують для кращого закріплення та досягнення максимальних кондицій.

Як тільки база водіння, очищається від пилу, сміття, різних плям і перенос. Далі починається монтування в наш пиріг теплої підлоги по бетону, якщо не потрібне додаткове вирівнювання основи.

потрібна, чорнова, стяжка, тепло, підлогу

Способи монтажу теплої водяної підлоги без цементної стяжки

Є кілька технологій монтажу теплої водяної підлоги, однак у сухої системи, без використання цементної стяжки, багато переваг:

 • простота укладання – зробити її можна самостійно, не залучаючи спеціалістів;
 • вся конструкція легковажна. на 1 м 2 припаде до 30 кг матеріалів, у той час як для бетону потрібно до 250 кг;
 • вся система має порівняно невелику товщину – від 6 см;
 • така підлога матиме хороші звукоізоляційні показники;
 • починати укладання фінішного покриття можна відразу, після збирання сухої конструкції, а бетонна стяжка сохне близько місяця;
 • монтаж можна здійснювати на будь-яке чорнове покриття: бетонні перекриття, стару дерев’яну підлогу.

�� 2. ЧЕРНОВАЯ СТЯЖКА под водяной теплый пол! От А до Я! Полы по грунту в частном доме. Черновой пол

Однак існує один, але значний недолік: такі структури легко сприйнятливі до деформацій під вплив вологи. Для того, щоб це виключити, потрібно приділити особливу увагу системі гідроізоляції.

З чого її зробити

Ознайомившись з особливостями пристрою стяжки на теплу підлогу, розглянемо детальніше питання про те, з чого зробити стяжку під теплу підлогу своїми руками. У класичному виконанні це цементно-піщана стяжка. Але до її складу не включається лише цемент та пісок. Нерідко до неї додають різні наповнювачі. Наприклад, це може бути пластифікатор. Якщо площа поверхні, що заливається велика, то для економії основних компонентів, до складу додають керамзит або щебінь. У такому виконанні виходить бетон.

Щодо пропорцій, то зазвичай все зводиться до наступного: 1 частина цементу до 3 частин піску. Все перемішується водою для досягнення необхідної консистенції. Також додається у певній пропорції ПВА, пластифікатор або інший компонент. Звичайне споживання ПВА становить 1 літр для цементного мішка.

Виходячи з майбутнього призначення статі, основа може мати інший склад. Наприклад, зверху планується укладати паркет, ламінат, плитку чи інший матеріал. Як наслідок частка всіх елементів може трохи відрізнятися. Так, якщо буде стелитися матеріал на м’якій основі, наприклад, лінолеум, ковролін та інше, то на 1 частину цементу припадає 4 частини піску та води 0,7. Якщо ви вирішили використати щебінь, то співвідношення частин буде таким: 5 щебенів, 3 піски та 1 цементу.

Мокра бетонна стяжка теплої підлоги виконується за технологією плаваючої підлоги, на основі розчину з цементу, піску, щебеню та води. Для самостійного виготовлення розчину необхідно виготовити розчин В22,5 (М300) з обов’язковим (!) додаванням в розчин щебеню або гравію фракцій 5-15 мм.

READ  Плитковий клей для теплої підлоги та керамограніту

Класичний розчин бетону М300 (бетон B22,5) виготовляється на основі цементу М400. Пропорції бетону (Цемент: Пісок: Щебінь). 1: 1.9: 3.7.

Ця марка бетону відноситься до важких бетонів і складна в укладанні. Навантаження такої стяжки на 1м² перекриття становитиме 125 кг, при товщині стяжки 50 мм. І це без урахування ваги «пирога» теплої статі.

Все це виявляє недоліки «бетонного» варіанта:

 • При укладанні бетону можливе пошкодження труб (кабелю) теплої підлоги;
 • Не можливість трамбування може призвести до утворення повітряних бульбашок;
 • Складність вирівнювання бетону потребує додаткового шару стяжки, що вирівнює.

Плаваюча бетонна стяжка (6) обов’язково армується сіткою (2), провареною у вузлах, з осередками 10 на 10 см. Армуюча сітка не тільки скріплює саму стяжку, не даючи їй тріскатися при висиханні та роботі теплої підлоги, а й служить базою для кріплення (4) труб (5) водяної підлоги та кабелю електричної підлоги. Важливо (!) забезпечити підйом сітки (3) на 10 мм від утеплювача (плівки) (1).

Від стін бетонного стягу потрібно ізолювати демпфер. Це спеціальна стрічка або будь-який щільний утеплювач не товщі 1 см.

Стяжка під теплу підлогу: вибір матеріалу та особливості заливки

Вже багато років великим попитом користуються системи теплої підлоги, які стали заміною звичайному обладнанню для обігріву приміщень. Фахівці можуть розповісти про різноманітні варіанти системи, кожна з них має свої особливості та переваги. Перед укладанням теплої підлоги необхідно вивчити кожен з них, але головне завдання полягає у виборі стяжки, оскільки вона є основною частиною під час облаштування системи обігріву.

Якою має бути товщина?

Товщина стяжки безпосередньо залежить від вибору нагрівального елемента та вихідного стану поверхні, на яку він укладатиметься.

За відсутності рівня строгого горизонту необхідно зробити чорнову стяжку. Її товщина безпосередньо залежить від відхилення поверхні підлоги від горизонталі та індивідуальна для кожного приміщення. Якщо поверхня, на якій монтується тепла підлога, має ухил, то нагрівальні елементи виявляться на різній відстані від поверхні стяжки і підлогового покриття. Результатом буде нерівномірне нагрівання по площі приміщення та втрата тепла. Зрозуміло, що за необхідності чорнової стяжки збільшується величина так званого «пирога» та витрата матеріалів.

Нижче наводиться розрахунок товщини «пирога» при влаштуванні водяної теплої підлоги та наявності горизонтальної поверхні. Гідроізоляційна плівка має товщину, що вимірюється мікронами, тому її в розрахунок брати не варто. Полістирольні плити використовуються з товщиною від 60 мм (2х30) та більше, залежно від кліматичних особливостей регіону проживання. Теплоізоляційний металізований матеріал повинен бути не менше 3 мм, сітка для армування стяжки та закріплення елементів нагрівання – від 5 мм.

З урахуванням підлітків одного стрижня до іншого, потрібно 10 мм. Діаметр самого елемента варіюється від 16 до 25 мм. Мінімальна висота маяка для стяжки становить 10 мм.

Виходячи з наведених цифр, найтонший «пиріг» вийде завтовшки 102 мм, з яких сама стяжка забере 46 мм. З досвіду експлуатації така стяжка тонка для водяної підлоги, і може зруйнуватися в процесі експлуатації. Тому багато майстрів вважають за краще замість покупних десятиміліметрових маяків використовувати стартові профілі для монтажу гіпсокартону розмірами 27х28 мм. вони жорсткіші і вищі, ніж стандартні маяки.

Товщина стяжки збільшується до 60 мм і може витримати будь-які навантаження.

Технологія укладання міні-матів на склосітці відрізняється тим, що немає необхідності в армуючій металевій основі та товстій стяжці зверху. Крім того, плити з екструдованого полістиролу можна використовувати меншою товщиною. Тому мінімальна товщина “торт” буде 60 мм, а безпосередньо стягує. 17 мм.

READ  Опресовування теплої підлоги зі зшитого поліетилену

Але це прийнятно лише у випадку подальшої укладання на її поверхні підлоги керамічної плитки, яка забезпечить додаткову твердість. Якщо підлоги планується у вигляді лінолеуму або ламінату, бажано збільшити до 25-30 мм, що є максимальним значенням. Пропорції суміші вибираються індивідуально.

Для плівки теплі підлоги замість закінчення стяжки використовуйте Paneur або OSB Plates. Виробники стверджують, що немає потреби в стяжці. Його перевага набагато менша інертність, оскільки втрата тепла до нагрівання товста стяжка буде менше. Правда, і прохолодний підлогу також буде майже відразу після вимкнення термостату.

Перевага інфрачервоних плівкових підлог полягає в тому, що вони не сушать повітря. У приготуванні підлоги в приміщенні немає місця, де меблі, що стоять в одному місці. Під шафи, кушетки, фільми не закладені, щоб уникнути їх деформації. Від стін та опалювальних приладів повинен бути передбачений відступ не менше 20-30 см.

Чорнова стяжка теплої підлоги. Робити чи ні? Частина 1

Монтаж плівкової теплої підлоги починається з укладання тепловідбиваючого спіненого матеріалу, для якого дуже важливо не проводити струм. Після укладання всіх елементів відповідно до проекту, підключення термодатчика та терморегулятора на плівкову підлогу можна настелити ламінат, не заливаючи стяжки. Для гідроізоляції та виключення попадання вологи на електричні контакти, потрібно настелити перед укладанням підлогового покриття плівку ПВХ. Якщо планується укладання плитки, то краще захистити елементи підлоги або фанерою, або плитою OSB, або цементно-стружковою плитою. Можна також дуже герметично захистити всі з’єднання.

потрібна, чорнова, стяжка, тепло, підлогу

Чорнова підготовка

Тепла підлога формується кількома шарами:

Чорновий шар – вирівнюючий. Не потрібно, якщо фундамент є плоскою плитою перекриття, як у квартирі. У приватному будинку, нагрівання підлоги часто на грунті, у цьому випадку необхідна маса твердої основи.

Щоб заповнити, необхідні матеріали:

 • суха суміш або цементний розчин;
 • тверда композиція (може бути замінена сіткою для підкріплення з середніми клітинами);
 • гідроізоляційні та ізоляційні матеріали;
 • кріплення;
 • контейнер, де буде пропущено рішення;
 • Будівельний змішувач (можна замінити свердлом у присутності відповідного сопла);
 • шпаклівка.

�� 2. ЧЕРНОВАЯ СТЯЖКА под водяной теплый пол! От А до Я! Полы по грунту в частном доме. Черновой пол

Технологія Montaja

Перед розливанням розчину:

 • Переконайтеся, що температура при місці передається в діапазон від 5 ° С до 25 ° С.
 • Очищення робочої поверхні (наявність сміття погіршить адгезію між розчином та основою);
 • Усуньте всі тріщини внизу;
 • Покласти периметр стіни демпферною стрічкою до глибини стяжку;
 • Встановити Level Leighthouses.

Після цього ви можете перейти до основної частини роботи:

 • Підготувати суміш;
 • Залити її, зміцнивши за необхідності армуючої сіткою;
 • Зачекати 24 години, накрити підсохлий бетон поліетиленом;
 • Через тиждень зняти плівку (подальше затвердіння відбуватиметься без неї).

Мінімальна товщина чорнової стяжки повинна бути не менше 3 см, тонший шар потріскається і зруйнується. Понад 5 см робити заливку під теплу підлогу немає сенсу, перевищення цієї межі призведе до помітного зменшення об’єму кімнати.

Приступати до наступного етапу робіт можна за тиждень. Міцність стяжки буде близько 70%, цього вистачить, щоб витримати навантаження. На повне висихання базового бетонного покриття потрібно 28 днів. За цей час бетон набирає 100% міцності.

Чорнова стяжка теплої підлоги. Робити чи ні? Частина 1


https://teplowood.ru/kak-sdelat-teplyj-pol-v-dome-po-gruntu.html
https://polspec.com/teply-pol/kak-sdelat-teply-pol-po-gruntu-poshagovoe-rukovodstvo.html
https://kaminyn.ru/tyoplyiy-pol/vodnyiy/teplyie-vodyanyie-polyi-bez-sementnoy-styazhki.html
https://bouw.ru/article/styazhka-dlya-teplogo-pola
https://opolax.ru/ustroiestvo-teplogo-pola/styajka-dlya-teplyx-polov-varianty-tolshina-i-rastvory
https://dekoriko.ru/pol/styazhka/pod-teplyj/
https://dekoriko.ru/pol/teplyj/v-styazhku/
https://teplo-info.ru/teplyj-pol/zalivka-styazhki [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS