Чи потрібна тепла підлога в парилці

Чи безпечна тепла підлога в лазні

Існує кілька способів укладання теплої підлоги у лазні, які використовуються в сучасному заміському будівництві. Одним із найпопулярніших і затребуваних став нагрівальний мат, який простий у укладанні та безпечний у використанні.

Навіщо в лазні тепла підлога?

Ванна вже давно перестала бути виключно гігієнічним простором, ставши місцем для відпочинку та відпочинку для всієї родини. Створити комфортні умови мріє кожен господар, і теплі підлоги електричні в лазні можуть стати вирішенням одразу кількох проблем: сухі підлоги та кахель безпека для здоров’я та виключення ковзання та травм, тепла підлога немає застудним захворюванням та переохолодженню, постійний рівень температури підлоги дозволяє брати у лазню навіть маленьких дітей, немає потреби встановлювати додаткове обладнання для обігріву приміщення та витрачати електроенергію.

Монтаж нагрівальних матів у лазні

Мати є готовими рулонами кабелю, покладеного оптимальним кроком на сітку. Перевага матів полягає в тому, що на відміну від класичної теплої підлоги вони укладаються безпосередньо під кахель без необхідності робити бетонну стяжку. У зв’язку з цим підвищується тепловіддача та знижується споживання електрики.

Як працює нагрівальний мат?

Лінійна потужність екранованого кабелю в нагрівальному мат досить малий, що викликає його абсолютну безпеку для використання в житлових приміщеннях. Потрібний рівень температури господар встановлює сам за допомогою терморегулятора, включаючи і вимикаючи підлогу в міру необхідності. Електрична тепла підлога в лазню надійна і безпечна.

Є два різновиди нагрівальних кабелів: одножильні та двожильні. Кабелі з однією житловою відрізняються низькою енергоємністю та встановлюються під усі фінішні покриття (паркет, ламінат, плитка і навіть лінолеум). Двожильні кабелі рекомендуються для укладання в житлових приміщеннях з постійним перебуванням людей.

Вимоги до безпеки під час монтажу теплої підлоги у лазні:

 • Тепла підлога в лазні встановлюється за наявності заземлення з опором розтікання не більше 4 Ом.
 • Нагрівальний кабель має бути екранований, переріз екрана в еквіваленті 0.75 мм2.
 • Наявність ПЗВ на вхідній шафі зі струмом витоку близько 10 мА.
 • Розведення енергоживлення теплої підлоги виконується автономно від решти мережі.

Встановіть теплу підлогу у ванні

Монтаж електричної теплої підлоги хороший тим, що виконати його можна і самостійно за наявності невеликих знань з електрики. Так, нагрівальний мат можна ділити на зручні секції без страху порушити цілісність міцного кабелю. Це зручно в лазнях зі складним плануванням. Зрозуміло, під шафами чи лазневими полицями обігрівати підлогу сенсу немає. Усі теплову міць краще спрямувати на передбанник та місця відпочинку.

Встановлювати теплу підлогу для лазні без стяжки також є безперечною перевагою у випадках, коли висота стель не дозволяє вкрасти 5 сантиметрів. У миття монтаж теплої підлоги рекомендується проводити під плитку через високу вологість. У той час як у передбаннику, більярдній та інших приміщеннях можна укладати під паркет або ламінат. Можна збільшити рівень тепловіддачі підлоги в прибаннику додатково утепливши його теплоізоляційним шаром ще до укладання чистового шару. Не рідкісний теплоізолятор потрібний шар захисту вологи, який може стати поліетиленом або каучуком.

способу монтажу водяного контуру

Як зробити «пиріг» водяної теплої підлоги від печі в лазні самому? Ми покажемо, як усю роботу можна здійснити різними способами.

У бетонну стяжку

Основа, що має стяжку з бетону. найкращий варіант для лазні, так як цементний розчин має підвищену вологостійкість, і дозволяє зробити якісний обігрів лазні. Крім того, цей спосіб дає можливість економити на матеріалі та обладнанні.

Але при самостійному заливанні стяжки є важлива умова — це необхідно робити з дотриманням інструкції та технологічного процесу.

До недоліків даного методу відноситься складність ремонту у разі поломки, і можливість використання конструкції лише після повного висихання розчину, на що потрібно близько місяця.

Процес полягає в наступних діях:

 • Виробляється подвійна гідроізоляція. бетонна поверхня покривається гарячим бітумом, на нього стеляться листи руберойду внахлест 10 см. Потім знову виливали бітум і покладіть кордон.
 • Ізоляція складається. переважно жорсткий і вологостійкий (EPP, піноплекс), і товщина щонайменше 5 см. Обов’язково розмістіть ізоляцію, не забувайте про зливний схил.
 • Наливають стяжки. ці роботи виготовляються після підключення системи та перевірки її продуктивності. Обов’язково заповніть наявність тиску в ланцюзі. Після розливання його можна лікувати за статтю.
READ  Плитковий клей для теплої підлоги та керамограніту

На полістирольних пластинах

Полістирольні пластини. високоякісний матеріал, ідеально поєднуючи водні підлоги з ванною кімнатою. Їх поверхня оснащена шаром фольги, який здатний відображати тепло, що забезпечує хорошу теплоізоляцію. Крім того, пластини мають пази, в яких зручно покласти контур.

Монтажні роботи на будівництві водних підлог у ванні з печі з власними руками повинна бути виконана послідовно:

Дерев’яна підлога

Цей метод підходить, якщо основа не міцна, і не витримає важкості бетонно-цементної стяжки. Труби кладуться прямо на чорнове дерев’яне покриття. Але дана конструкція менш ефективна, оскільки підлога не стикається на пряму з контуром.

Однак він застосовується часто при самостійному облаштуванні теплих підлог, адже лазні, в основному, не мають достатньої міцності.

Роботи слід починати з очищення чорнової дерев’яної підлоги.

Потім укладається поліетиленова плівка, як гідроізоляція, і монтується демпферна стрічка.

Встановлюються лаги на дерев’яну підлогу, фіксуються на саморізи. Класти їх необхідно поперек основних дощок.

Наступний етап. теплоізоляція, для цього між лагами прокладається утеплювач і натягується ще один шар плівки, для захисту від вологи.

Пара відставання встановлені дерев’яні рейки, фольга в парі в пазах між ними або розміщеним металевим профілем.

Укладаються труби. вони кладуться на фольгу або профіль відповідно до схеми. Система підігріву підключається та перевіряється її працездатність.

Монтується підкладка для фінішного покриття із фанери або листів ДСП.

Стелиться підлогове покриття, частіше використовують плитку або дерево.

Цей спосіб, облаштувати самому опалення лазні від теплої водяної підлоги. трудомісткий процес, але обійдеться дешевше.

Підключаємо теплу підлогу до грубки

При самостійному запитуванні водяної підлоги від банної печі необхідно зробити окрему магістраль підігріву теплоносія. Для цього потрібно обладнати теплообмінник над топковим відсіком, або спорудити систему з труб, якою обв’язати топку.

Крім цього, щоб забезпечити водяну підлогу необхідною кількістю теплоносія, необхідно облаштувати конструкцію додатковим баком біля печі.

Ви не повинні забувати про змішувальну установку, в якій гаряча вода буде змішана з витраченими, і введіть схему з бажаною температурою.

Щоб вода, що остигла, з труб прямувала назад в теплообмінник для підігріву, проводиться підключення до системи насоса, який забезпечує циркуляцію теплоносія.

У мийці

Мийна є одним із важливих приміщень у лазні. Для її правильного облаштування потрібно врахувати багато нюансів, оскільки будь-яка помилка може зіпсувати кінцевий результат. Важливо грамотно вирішити питання, як зробити теплу підлогу в мийці або помивній лазні.

Щоб підлогове покриття служило протягом тривалого часу, слід враховувати наступні вимоги:

 • швидке відведення води (для цього робиться нахил та слив);
 • якісне провітрювання для швидкого просушування;
 • стійкість покриття до вологості та підвищеної температури;
 • виключити протяги.

Варто розглянути всі варіанти підлог, які можна застосовувати в мийній, і вибрати з них найоптимальніший. Зазвичай в дерев’яних будівлях виготовляють дерев’яні або бетону. Деревина дає Comfort та хорошу теплоізоляцію. Бетон служить протягом тривалого часу.

Теплу підлогу в мийній дерев’яній лазні застосовують:

Водяна тепла підлога вище за інші варіанти через висоти застосовуваних труб. Їх можна запитувати гарячою водою від загального нагрівального приладу. Варто пам’ятати про необхідність їх постійного нагріву в холодний період, щоб уникнути заморожування системи.

Застосування електричної підлоги має певні вимоги, оскільки необхідно унеможливити ураження електричним струмом.

У мийці лазні ідеально справляється із завданням обігріву приміщення інфрачервона тепла підлога, має відмінну гідроізоляцію, що виключає небезпеку при якісній ізоляції всіх токонесущих з’єднань.

Для покриття підлоги у мийному відділенні лазні застосовують дерев’яні дошки або керамічну плитку.

Чи потрібна тепла підлога в лазні

При розміщенні дощок у купальній бані можна використовувати два варіанти:

 • не протікають. дошки щільно укладають один до одного під невеликим нахилом для зливу води в спеціальний отвір, звідки вода трубопроводом виводиться з приміщення;
 • протікають. злив води забезпечують невеликі зазори між дошками.

Для облаштування теплої підлоги підходить лише перший варіант.

Підлога з керамічної плитки також викладається без проміжків з невеликим нахилом у бік зливу.

Під такою поверхнею легко обладнати теплу підлогу, яка дозволить зробити перебування в приміщенні більш комфортним, а також сприятиме усуненню застою води та якісному просушуванню підлоги. Тепла підлога кардинальним чином вирішує завдання обігріву приміщення. Такий варіант опалення відрізняється економічністю та покращенням комфортності банного приміщення.

Як монтувати

Процес монтажу теплої підлоги в лазні практично не відрізняється від обладнання в інших кімнатах. Єдине, що варто сплатити підвищену увагу, є високоякісна теплозахисна.

Монтаж водяної підлоги може здійснюватися кількома способами:

У великих приміщеннях віддають перевагу бетонній підлозі, у маленьких — дерев’яній.

Водяні труби розташовують аналогічно парним равликом або змійкою.

READ  Вода тепла на бетонній плиті

Важливо, щоб температура води, що циркулює всередині труб, не перевищувала позначку в 55°С. Оскільки температура води в нагрівальному баку значно вища, потрібне застосування колектора для її доведення до необхідної. У колекторі відбувається перемішування відпрацьованої води з гарячою. У такому разі нагрівання підлоги буде ідеальним.

Водяну трубу укладають від зовнішніх стін, враховуючи, що оптимальний крок дорівнює 30 см.

Для встановлення інфрачервоної теплої підлоги:

 • виконують теплоізоляцію;
 • укладають та фіксують інфрачервону плівку;
 • ретельно ізолюють усі стики;
 • перевіряють рівень опору;
 • укладають зверху підлогове покриття.

Експлуатація: плюси та мінуси

При використанні води нижньої білизни, наступна перевага спостерігається в раковині:

знижене споживання електрики в порівнянні з електричною підлогою за однаковий період часу.

Нужен ли теплый пол в бане

 • складність встановлення;
 • тепла підлога нагрівається тільки у разі роботи водонагрівального котла або печі, що забезпечує роботу парилки;
 • у мороз за відсутності постійного нагрівання, рідина в контурі замерзає. Для запобігання цьому рекомендується використовувати гофровану нержавіючу або поліпропіленову трубу.

Інфрачервона плівкова підлога позбавлена ​​перелічених недоліків. Його плюсами є:

 • швидке нагрівання приміщення;
 • відсутність необхідності постійної роботи системи;
 • досить економна витрата електроенергії через нерегулярну роботу.

Плюси і мінуси

Як основні переваги системи теплої підлоги варто виділити:

 • Нагрівання приміщення до необхідної температури здійснюється шляхом впливу викидів або води, що забезпечує певний комфорт при використанні, оскільки в області голови повітря не буде настільки жарко, як ніг;
 • Через відсутність конверсії, пил не поширюється на кімнату;
 • Номер не матиме грибку або вологість;
 • Вологість дотримується вимог;
 • Легкий догляд;
 • Немає можливості отримати опік, оскільки це надзвичайно безпечна система;
 • теплообмін може бути самостійно скоригований;
 • можливість збереження простору, оскільки обладнання розташоване під поверхнею підлоги;
 • може бути поєднана з іншою системою опалення;
 • Статистика демонструє зниження витрат на енергію до 25%;
 • Виробництво екологічних чистих матеріалів;
 • Термін служби довгий час залежить переважно від труб, які використовувалися при створенні системи.

Теплий підлогу в ванні в основному має лише позитивні відгуки. Як недоліки у представленому дизайні, важливо виділити високі трудові та фінансові витрати.

Рекомендується, щоб монтаж теплої підлоги був здійснений кваліфікованими фахівцями, оскільки без наявності необхідних знань дуже просто можна припуститися помилки, яка позначиться в подальшому на роботі системи.

Опалювальні системи підлог для лазні варто поділити на два основні види:

 • Водяний варіант. Представлена ​​конструкція включає замкнутий контур, по трубах якого буде переміщатися тепловий носій. Для здійснення подібної циркуляції використовуються спеціальні насоси. Як типовий носій виступає найчастіше вода, проте є випадки, коли замість неї в трубах знаходиться антифриз, розчин з нього або етиленгліколь.
 • Електричні моделі, що функціонують від електроенергії. Зазвичай у разі задіяні заводські електричні підлоги чи інфрачервоні мати.

Кожен із представлених систем має свої певні переваги та недоліки. Наприклад, водяна підлога коштуватиме дорожче, ніж електрична система, проте витрати будуть компенсовані вже через кілька років. Електричні теплі підлоги коштують дешевше, але потребують високих енерговитрат.

Щодо самостійного створення цих підлог, то в цьому питанні лідирують електричні конструкції, які простіше виготовити своїми руками. У ситуації з водяним підігрівом потрібні грамотне проектування та проведення точних попередніх розрахунків. При цьому водяна конструкція не дозволяє знайти пошкоджену ділянку при протіканні. Потрібно здійснити демонтаж всієї стяжки, що особливо проблематично, коли мова стосується великих приміщень.

Можна змонтувати теплу підлогу від печі або використовувати для цих цілей, наприклад, повітряний електрокотел. Для печі та електрокотла необхідно подбати про якісну теплоізоляцію з надійними матеріалами. Бажано, щоб конструкція стояла на гвинтових палях, а підлога була з бетону.

Монтаж теплої водяної підлоги

Водяну підлогу в лазню під плитку можна укладати двома способами:

 • бетонним. має на увазі наявність бетонної стяжки, вона заливається поверх труб;
 • настильним. контур для обігріву укладається на пінополістирольні плити або настил з дерева, застосовується, коли фундамент недостатньо міцний, щоб витримати заливку з цементу.

Однак найчастіше для підлоги в миття та парилці використовується бетонний варіант. Процедура монтажу підлог в такий спосіб:

 • Рівняється поверхня, для зручності можна застосовувати спеціальне правило. У випадку з дерев’яними перекриттями потрібно зробити отвори для труб.
 • Щоб підвищити ефективність тепловіддачі, під контур прокладається мінеральна вата.
 • Встановлюється монтажна поверхня. використання теплоізолюючого матеріалу з бобишками, між ними здійснюється укладання труби. Однак закріплювати трубопровід можна і за допомогою хомутів.
 • Прокладається труба, вона не повинна мати крутих поворотів. Крок може бути будь-яким, але дуже близько не варто, це обійдеться дорого, а ефект від цього не зміниться.

Підключається система, та перевіряється наявність течі.

Важливий момент – щоб не було нахилу. Хоча насос зможе і в такому положенні подавати воду, але підвищений тиск швидше виведе систему з ладу.

Водяна система теплої підлоги

Вона є системою труб з металопластику, поліетилену або сталі, по яких подається теплоносій. Їм може виступати не лише вода, а й етиленгліколь чи інші розчини. Насправді, ця система за принципом впливу схожа зі звичайними радіаторами. Способів укладання труб кілька, але, як правило, найпрактичніший і найпростіший “змійка”. Така підлога досить проста в монтажі, дозволяє рівномірно розподілити тепло, її можна встановити навіть без професійних навичок.

READ  Пекти для лазні з нержавіючої сталі своїми руками

Основою під труби є шар теплоізолюючого матеріалу, зверху зазвичай укладають ще й шар фольги. Це робиться для того, щоб тепло з труб не йшло “в землю”.

Безперечними плюсами даної системи є:

 • мінімум додаткових витрат на оплату;
 • непомітність;
 • гарний розподіл тепла:
 • можливість швидкого обігріву приміщень великої площі.

Звичайно, вам доведеться витратитися на водяний насос, який подаватиме воду в систему. Але витрати на встановлення цього варіанту, загалом, досить скромні.

Водяна тепла підлога

Водяна тепла підлога в приміщенні для процедур миття – один з найдавніших винаходів людства. Стародавні римляни підігрівали підлогу в лазнях за допомогою котелень, розташованих у підвалах будинку. Котельні працювали на дровах та передавали тепло за допомогою системи димових каналів.

Змонтована водяна підлога

На сьогоднішній день технологія отеплення залишилася такою ж, змінилися тільки теплоносії – для підігріву використовують воду, нагріту до певної температури. Вона, завдяки високому коефіцієнту тепловіддачі, є набагато ефективнішою.

Звичайно, існує безліч інших джерел для прогріву приміщення, але водяна тепла підлога в лазні є одним з найкращих варіантів.

Варіанти влаштування підлоги

Увага! Основна особливість банного приміщення – висока вологість.

При влаштуванні електричної системи обігріву слід приділяти підвищену увагу гідроізоляції, а дерев’яні складові (чорнову підлогу, лаги, покриття) обробляти антипіреном.

потрібна, тепло, підлога, парилці

Є дві основні конструкції електричних підлог: кабельний (конвекційний) та плівковий (інфрачервоний).

Кабельний

Потужність кабельних підлог для лазень – 250 ват на метр квадратний. Кабелі використовуються одножильні та двожильні.

Переважний варіант – двожильний, його простіше встановлювати: не потрібно приєднувати обидва кінці, на другому кінці монтують торцеву муфту-заглушку. Але електромагнітне випромінювання у двожильного дроту вище.

Зручний варіант підлоги кабельного типу – мати. Мат – це плита утеплювача, в якій вже прокладено кабель. Монтаж виходить швидше та простіше.

Нужен ли теплый пол в бане

 • складний монтаж, необхідний пристрій стяжки;
 • енергоспоживання вище, ніж у плівкової підлоги;
 • при пошкодженні кабелю в одній точці виходить з ладу вся конструкція.

Плюси: висока надійність системи, можливість регулювання температурного режиму, прийнятність для будь-яких видів покриттів.

Інфрачервоний

Плівкова підлога – це скачана в рулон термоплівка, що складається з гнучких карбонових смужок товщиною 0,3 міліметра. Смужки запаяні в захисну полімерну оболонку.

 • можна використовувати без стяжки (хоча для механічної надійності та кращої герметичності стяжку краще зробити);
 • паралельне підключення елементів: якщо один вийшов із ладу, на загальну працездатність це не вплине;
 • електромагнітне випромінювання відсутнє, а інфрачервоне вважається нешкідливим;
 • висока міцність: можна класти під керамограніт та клінкер.

Мінус: гідростійкість нижче, ніж у кабельних підлог. Найкраще використовувати для відносно сухих приміщень – передбанника, кімнати відпочинку.

Крім самого кабелю (або рулону з плівкою) в комплектацію підлоги входять термостат та температурний датчик. Датчик монтують у підлогу під стяжку або покриття, термостат розташовують неподалік стіни.

Варіанти монтажу

Теплу підлогу в лазні по грунту виконують з використанням двох стяжок, чорнової та покривальної. У разі плівкової підлоги без верхньої стяжки можна обійтися.

При влаштуванні теплої підлоги по лагах між самими лагами укладають утеплювач. А зверху на лаги – арматурну сітку. Вона повинна ізолювати деревину від контакту з кабелем. Поверх сітки кладуть кабель.

При укладанні кабелю поверх чорнової підлоги (наприклад, у каркасній бані) пиріг може виглядати так:

 • основа – листи OSB, поверх яких прибиті лаги;
 • гідроізоляційно-вітрозахисна мембрана;
 • утеплювач між лагами;
 • другий шар OSB;
 • пінополістирольні мати;
 • пароізоляційна мембрана;
 • армована стяжка;
 • сітка та кабель;
 • чистове стягування;
 • плитка.

Покриття

Для підлогових покриттів у лазнях традиційно використовуються дерев’яні матеріали. Але у деревини низька теплопровідність, тепла підлога з таким покриттям малоефективна.

До того ж дошка для підлоги має властивість розсихатися від підвищених температур. Можна придбати для підлоги вологостійкий ламінат, існують спеціальні моделі для теплих підлог.

Але оптимальний варіант – електрична тепла підлога в лазні під плитку. У плиткових покриттів висока термостійкість, вони вологостійкі, добре проводять тепло.

Чи потрібна тепла підлога в лазні

Для укладання слід вибирати підлогову плитку, її зносостійкість вища. І звертати увагу на інші характеристики.

https://trubanet.ru/teplyjj-pol/tjoplyj-pol-v-bane-ot-bannoj-pechi.html
https://pol-inform.ru/teplyi/gde-v-bane-nuzhen-teplyy-pol/
https://pol-inform.ru/teplyi/montiruem-yelektricheskiy-pol-v-bane/
https://dekoriko.ru/banya/teplyj-pol/
https://trubanet.ru/teplyjj-pol/teplyjj-pol-v-bane-pod-plitku.html
https://domzastroika.ru/poleznye-sovety/teplyj-pol-v-bane.html
https://centro-pol.ru/teplyj-pol-v-bane.html
https://arbolit.org/materialy-i-instrumenty/teplyy-pol-v-bane-pod-plitku-kakoy-luchshe-elektricheskiy-infrakrasnyy-ili-vodyanoy-i-ego-montazh.html [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS