Чим обшити стіни біля печі у лазні

Способи ізоляції стін

Промисловість випускає різні матеріали і хочеться вибрати оптимальний варіант за ціною та якістю. Розберемо основні варіанти захисту поверхонь у парній.

Вогнестійкий гіпсокартон

Цей матеріал виробляється також як звичайний гіпсокартон, але зовнішні поверхні оброблені спеціальними речовинами, що роблять його не сприйнятливим до високих температур. При цьому він здатний витримувати дію відкритого вогню протягом 1 години, не втрачаючи своїх властивостей і не виділяючи диму та кіптяви.

Розрізнити його можна за кольором маркування аркушів. Він випускається забарвленим у червоний колір. При покупці зверніть увагу на 2 основні характеристики матеріалу, які вказані у сертифікаті:

 • межа стійкості до дії вогню. Тут вказано час дії високих температур до руйнування матеріалу. Чим це число вище – тим надійнішим буде захист поверхонь;
 • маса листа. Використовують листи товщиною 12 мм, такий гіпсокартон важить більше, ніж звичайний, тому важливо враховувати цю характеристику, особливо для укладання на стелю.

Роботи з укладання вогнестійкого гіпсокартону виконуються за схемою:

 • підготуйте стіни, для цього їх необхідно очистити від бруду, залишків старого шару оздоблення. Після цього необхідно прогрунтувати поверхні та вирівняти їх розчином;
 • на стіни закріпити гідроізоляцію та шар теплоізоляції;
 • проходимо стіни і стелю просочення, що збільшують вогнестійкість поверхонь;
 • розмічаємо місце установки профілів для кріплення гіпсокартону та закріплюємо напрямні на відстані від стельового покриття стін – 100 мм. Зазор до дерев’яної підлоги виконуємо 50 мм. Каркас закріплюється довгими шурупами;
 • на каркас встановлюються листи матеріалу і закріплюються шурупами, капелюшки яких повинні закручуватися врівень з поверхнею листів;
 • можна переходити до оздоблювальних робіт, але не забувайте про високу вологість у парній, тому можна обробити стіни та стелю водовідштовхувальними просоченнями. Після цього стіни шпаклюються, і наноситься шар декоративного оздоблення.

Роботи з обробки стін та стель лазні за допомогою вогнестійкого гіпсокартону закінчено.

Мінеріт

Як ізолювати піч у лазні від дерев’яної стіни? Багато будівельників застосовують матеріал «Мінерит», що поєднує теплоізоляційні властивості та захищає поверхні від впливу відкритого вогню.

Ці плити виконуються з цементно-волокнистою основою та твердою лицьовою поверхнею. Матеріали, що випускаються саме для сирого приміщення та лазень, не схильні до впливу вологості та великих навантажень. За допомогою плит «Мінерита» монтаж покриття стін проводиться без зазорів, він не схильний до деформації при нагріванні, тому немає необхідності залишати температурні зазори.

Роботи з їх установки виконуються подібними до встановлення гіпсокартону, але не вимагають виготовлення рамки:

 • Перед роботою ми чистимо всі поверхні від бруду та старого покриття;
 • При необхідності, вирівнюйте стіни, особливо підлоги, щоб запобігти вигину листя;
 • Пластини складаються на підлогу або стіни без прогалин до стіни і закріплені саморекламами;
 • На стінах і підлозі необхідно зробити кліренс 30 мм для доступу до повітря. Тому домашні або промислові рукави одягаються на самонарізаний гвинт. Тому при покупці гвинтів необхідно враховувати розмір захворюваності;
 • При встановленні пластин у новому будинку ванни важливо при місці самостійного укладання, щоб зробити невеликі канавки або буріння великих отворів. Необхідно захистити пластини при скороченні будівлі.

Після виконання роботи пластини відкладають і застосовують декоративне покриття.

Суперізол

Вогнестійкий матеріал, що складається з кварцу і негашеного вапна з додаванням присадок, здатний витримати температуру в 120 0. Застосовується для обробки камінів, стін, стель лазні від жару печі. При нагріванні не виділяються шкідливі для людини речовини, неприємні запахи.

Плити по товщині 25-80 мм закріплюються аналогічно, як і гіпсокартон на клей, шурупи або жаростійку мастику. Теплоізоляція печі в лазні за допомогою Суперізолу це не дешевий спосіб обробки покриттів парної, але не варто купувати недорогі китайські плити.

Захисний екран з нержавіючої сталі

Для цих цілей використовуються екрани з матовою або дзеркальною поверхнею. Листи нержавіючої – це відмінне рішення як захисту покриттів парилки від загорянь, так і як декоративне оздоблення приміщення.

READ  Яку каву використовувати для рогового кавового виробника

Ізоляція банної печі від дерев’яної стіни за допомогою нержавіючих екранів проводиться за схемою:

очень недорогой вариант оформления стены около печи

 • очищаємо стіни від старого покриття, вирівнюємо поверхні;
 • з оброблених антисептиками бруска перетином 30 мм виконуємо вертикальну решетування за розміром екрана;
 • заповнюємо порожнечі між брусками шаром теплоізоляції. Для цього можна використовувати найпростішу та недорогу мінеральну вату;
 • закриваємо шаром гідроізоляції та встановлюємо екран;
 • закріплюємо його на саморізи.
 • капелюшки шурупів закриваємо декоративними кліпсами.

Екран готовий. Краще використовувати дзеркальні поверхні екранів, у цьому випадку вони відображатимуть тепло, воно буде швидше і рівномірно розподілятися по парній.

ЗАХИСНИЙ ЕКРАН ВІД ПЕЧІ. ШВИДКО І НЕДОРОГО.

Термостійка плитка

Плитка, що використовується для захисту поверхонь від високих температур, не повинна мати шар глазурі. Така плитка швидко вийде з ладу. Але це не стосується кахлів, які виготовляються за певною технологією. Краще використовувати невеликі розміри плиток, вони менше схильні до значних деформацій при розігріві.

Для кладки використовують спеціальний жаростійкий клей, який можна зробити самостійно або купити промисловий варіант. Усі роботи з укладання захисного екрану проводяться у кілька етапів:

 • очищаємо поверхні від старої штукатурки, бруду;
 • по всій поверхні свердлимо отвори і закручуємо в них шурупи. Шурупи закручуємо не до кінця, капелюшки повинні виступати на 2-3 мм;
 • наносимо 2 шари жароміцної ґрунтовки. 2 шар наносимо після повного висихання першого;
 • закриваємо стіну сталевою сіткою і прикручуємо її до капелюшок саморізів в’язальним дротом. Закручуємо шурупи повністю, утоплюючи капелюшки у стіну;
 • через добу перевіряємо натяжку армуючої сітки та наносимо шар штукатурки, вирівнюючи поверхні;
 • після застигання розчину викладаємо плитку на клей. Починати роботу необхідно знизу, повіряючи розташування плиток рівнем та вставляючи між ними маячки для однакового зазору 3-4 мм;
 • Закінчивши покладання плитки, ми залишаємо стіну до клею замерз.
 • через добу заповнюємо зазори азбестовим шнуром, закриваємо поверхні плиток малярським скотчем і заповнюємо зазори клеєм або жаростійким силіконом.

Таким чином, ми створюємо захисний екран навколо печі в лазні, оберігаємося від опіків і виконуємо шар декоративного оздоблення.

Захист стін лазні від жару печі: правила влаштування захисних екранів та обшивок

Під час розпалювання лазні поверхня печі розігрівається до 300-400 ° C. При цьому вона починає випромінювати ІЧ-промені і сама стає джерелом нагрівання. жар розподіляється по всьому приміщенню парної, але в першу чергу він потрапляє на стіни, що примикають до печі. Якщо стіни дерев’яні, то під впливом високих температур починається їхнє обвуглювання. А там уже й до пожежі рукою подати! Єдиний ефективний спосіб ізоляції дерев’яних стін від жару. створення в лазні захисних екранів і обшивок з негорючих матеріалів.

Захисні негорючі стіни для стін

Якщо немає необхідності виконання робіт із захисту стін за допомогою екранів, у цьому випадку все одно потрібно надійно захистити поверхні від впливу високої температури.

Можна використовувати класичну мінеральну вату або застосувати плити мінериту. Отримуємо зменшення відстані від стіни до печі в будинку, без ризику виникнення пожежі та деформації будівельних матеріалів.

Установка світловідбиваючої обшивки

Це один із основних методів захисту поверхонь від високої температури. Для цього можна використовувати лист тонкого холоднокатаного металу з його глянсовою поверхнею або купити дорожчі листи нержавіючої сталі з дзеркальною лицьовою стороною. Такий захист, що відображає тепло, дозволяє швидко нагріти приміщення без зайвих витрат дров і надійно захищає стіни і стелю від деформації.

Спочатку закріплюються планки решетування. Бруки повинні бути обрані з урахуванням товщини теплоізоляційного матеріалу. У просторі між деталями обрешітки закладається теплоізоляційний шар. Поверх нього на саморізи по дереву або металу (це залежить від матеріалу брусків), закріплюються листи світловідбиваючої обшивки.

Використовуючи такий спосіб захисту, можна зменшити відстань від пічки до стіни до 380 мм.

Захист стін від жару печі може використовуватись як декоративне оздоблення приміщень.

Установка обшивки з облицюванням

Цей спосіб вимагатиме підвищення витрат на покупку матеріалів, але й зробить ваш будинок затишним та красивим. Як облицювання може використовуватися керамограніт або дорогі кахлі, все залежить від можливостей господаря будинку.

Роботи із захисту та декоративного оздоблення стін проводяться у кілька етапів, у результаті виходить своєрідний пиріг:

 • поверх стіни робиться вентиляційний зазор, завтовшки 20-30 мм;
 • потім укладається шар теплоізоляції і поверх нього кріпиться вогнетривкий гіпсокартон;
 • на вогнетривких клеях або мастика за допомогою маяків для того ж розриву між рядами, шар шару декоративної обробки. Важливо не використовувати плитки великого розміру. Такі деталі більш схильні до деформації, на відміну від невеликих плиток.
READ  Печі каміни Ethna BKD з плитою

За допомогою цього методу можна надійно ізолювати піч від стіни та зробити зазор між ними 150 мм.

Переваги цегли

Це рішення можна бачити майже у будь-якій лазні. Цегляне оздоблення захищає стіну від перегріву. Дуже часто цей захист роблять ще потужнішим і поширюють на підлогу. Оздоблення печі в лазні цеглою виконує одночасно захисну та декоративну функцію. Для неї береться той же сорт цегли, що і для решти печі, або додатково купується інша облицювальна цегла, необхідного зовнішнього вигляду.

Правила цегляної кладки для стін, печі та захисного порталу навколо печі.

Необхідно суворе дотримання рівнів рядів, акуратні та тонкі шви.

ЗАХИСНИЙ ЕКРАН ВІД ПЕЧІ. ШВИДКО І НЕДОРОГО.

На стінах і печі цегла укладається з перекриттям швів. Якщо портал викладено в одному шарі, то дотримання цієї вимоги повністю необов’язково. Саме тому часто можна бачити захисні портали, де цегла покладена одна на одну чаркою.

Горизонтальний ряд перевіряється за рівнем. Обкладка цеглою стіни. по схилу. Для кутової печі цеглою викладаються три площини, дві на стінах і одна на підлозі.

Увага! Більш міцним варіантом буде їх укладання в одні шар з паркетним малюнком або за звичайною схемою, як для стіни «напівцеглини».

Для печі біля стіни. лише дві, з яких одна розташована на підлозі, а друга. на одній стіні. Цегла, навіть якщо вона покладена в один шар, має хорошу теплоізолюючу здатність. Його кладка ведеться прямо по дерев’яних стінах та підлозі без інших вогнезахисних утеплювачів.

Горизонтальну частину порталу доцільно викладати в один ряд між фундаментом печі та подальшою кладкою поруч. Цієї поради потрібно дотримуватися лише з цегляними банними печами. Для металевих він не підходить.

Важливо! При закінченні керамічної плитки, декоративні штукатурки або сталеві листи, необхідне використання додаткових теплоізоляційних матеріалів.

У лазнях найчастіше використовують товстий вогнетривкий картон, мінерит або базальтову вату. Також є базальтовий картон та інші матеріали, які є різновидом попередніх. Найкращий мінерит. Це готові плити, спеціально розроблені для теплового захисту у приміщеннях навколо печей.

Оздоблення пічки в лазні різними матеріалами

Оздоблення навколо печі в лазні може бути виконане лише з безпечних вогнестійких матеріалів. Найпоширеніша з них — цегла, але це необов’язково. Підходять інші матеріали:

 • Цегла червона пічна, цегла декоративна облицювальна;
 • Зразки, вироби із кераміки для декорування камінів;
 • Натуральний камінь: різні плити та плитки з нього;
 • Декоративні штукатурки (наносяться лише товстим вогнезахисним шаром);
 • Сталева вогнезахисна обробка (вимагає хорошого дизайнерського опрацювання).

Як видно, вибір матеріалів досить великий. Цегла. надійна і практична. Інші матеріали беруть або через дизайн, або коли бюджету на цеглу не вистачає, а інший вогнезахисний матеріал вже є в наявності.Оздоблення з кожного виду матеріалу ми розглянемо докладніше.

Інформація. Високі вимоги до вологостійкості пред’являє режим експлуатації, в якому працює парилка в лазні, обробка навколо печі виконується лише з вологостійких матеріалів. Не застосовуються різні гіпсові та засипні утеплювачі.

Як бачимо, вибір матеріалів досить широкий. Кожен із цих матеріалів повинен мати певні властивості і пройти спеціальну обробку, щоб витримати високу температуру біля печі. Розглянемо кожен із них докладніше.

Плитка на печі в лазні боїться температурного розширення, тому, при виконанні робіт, важливо ретельно дотримуватися технологічного процесу. Облицювання печі в лазні не терпить недбалості.

Зазвичай використовуються 7 типів плиток для облицювання:

 • Терракота. не піддана процесу глазурування плитка. Складається з теракотової глини та шамоту, який змішують у певному співвідношенні. Така плитка відома кілька століть. Правильно поставлений технологічний процес дуже впливає на підсумкову якість матеріалу. Таку плитку можна легко дізнатися за характерним червоним відтінком.
 • Клінкерна плитка глина є основною сировиною. Матеріал отримують шляхом пресування, потім її обпалюють при температурі 1200°С. Кристалічні грати глини змінюються і плитка отримує властивості кераміки.
 • Майоліка. дуже складна у виробництві. Раніше, для нанесення малюнка, використовувалася тільки ручна праця. Наразі існують і промислові зразки. Глазур на плитці одержують шляхом випалу. Властивості нагадує теракотову плитку.
 • Зразки. найбільш переважний варіант, завдяки повітряному прошарку між плиткою та стінкою печі. Цей шар працює як додатковий теплоізолятор, що дозволяє плиту зберігати тепло.
 • Порцелянові кануші. також можна використовувати при підкладці печі. Мармурова крихта додана у виробництві порцелянового каменю, зберігає матеріал унікальних декоративних властивостей та високої сили. Завдяки цьому порцелян швидко отримує популярність.
 • Шамот. здатний протистояти прямий вплив вогню. Шамот натискають у заготовку та опіку при температурі 1300 0 с.
 • Плитка. тільки матеріал з високим коефіцієнтом термічного опору, зможе протистояти температурним навантаженням.
READ  Віск у касетах для депіляції Як використовувати

Інструкція

Облицювання печі з ванною з власними руками виконується наступним чином:

 • Потрібно правильно підготувати поверхню. Всі сліди старого обробки повинні бути вилучені з стіни. Кожен шов повинен бути вибраний на 10-15 мм.
 • Ми розвулюємо грунтовка глибокого проникнення і додайте мармурову крихту в ньому. Ретельно поверхня землі. Не забувайте, що грунтовка повинна сушити (принаймні на день).
 • Ми розтягуємо і фіксуємо металеву сітку з дюбелем. Таке підкріплення значно збільшить силу структури.
 • Плитка не може бути поставлена ​​на нерівномірну поверхню. Стінка вирівнювання з штукатуркою. Ми рекомендуємо використовувати печевий розчин, який спеціально розроблений для шоку. Штукатурка повинна бути висушена через 48 годин.
 • Облицювання клею рівномірно застосовується до всієї поверхні плитки. Акуратно розмахуючи поверхню плитки і злегка натискання. Плитка може бути звільнена близько 10 хвилин. Потім клей захоплення. Правильність кладки тестується за допомогою рівня. Клей шар не повинен перевищувати 1 см. До швів виявилися гладкими, ми використовуємо спеціальні хрести. Товщина СПУ. 2-3 мм.
 • Коли клей висихає, ми виконуємо розчин швів.

Захисні екрани з нержавіючої сталі

Такі термостійкі панелі для прикраси стін біля печі дуже широко використовуються. Через те, що екран складається з декількох шарів, він дуже ефективно захищає стіни. Конструктив таких панелей є оболонкою з нержавіючої сталі, всередині якої знаходиться вогнетривкий матеріал. Комбінація відбиває тепло зовнішнього шару і захисного внутрішнього дозволяє скоротити відстань до поверхні, що захищається від джерела тепла до 5 сантиметрів.

Тепла штукатурка

У цегляних саунах із міцною фундаментальною частиною для обшивки використовують розчин на основі цементу та піску. У дерев’яних спорудах його застосовують рідше. У цьому випадку потрібно законопатити всі щілини, щоб не залишилося жодних прорізів і зазорів.

Перед обшивкою будинок утеплюють. Слід підготувати брус розміром 3-5 см, який використовуватиметься для створення решетування. Крім того, знадобляться дюбелі, що формою нагадують «парасольки», клей для пінополістиролу, пінопласт, армуючу сітку з пластику, каркас для створення «теплої штукатурки».

Монтаж потрібно проводити у суворій послідовності:

 • Зробити ящик.
 • Дюбелями прикріпити утеплювальну панель (строго горизонтально). При кріпленні необхідно стежити за положенням швів. Вони не повинні перебувати вздовж однієї лінії.
 • Вертикально укласти другий теплоізолюючий пласт. Зафіксувати його клеєм, здатним закріпити спінений полістирол.
 • Конструкцію обтягнути армувальною сіткою.
 • Нанести «теплу штукатурку».

Період служби «теплої» обшивки в кілька разів більший за інші способи облицювання.

Основні причини застосування захисних вогнетривів

Встановлення вогнетривів не завжди потрібне. Її роблять, якщо не забезпечується безпечний інтервал за пожежними нормами. До того, як купувати вогнетривкий матеріал, подивіться на достатній відстані пекти.

Достатність визначається за матеріалом виготовлення печі:

 • у не футерованої металевої пічки повинен дотримуватися простір до займистих об’єктів від 1м.;
 • на металевому обличчі. від 70 см.;
 • у цегляної – від 32см.

Експерт нашого сайту. Понад 10 років у пічній справі.Реалізував десятки різноманітних проектів. Допомагає робити контент нашого сайту цікавим та корисним!

У просторих кімнатах безпечну розмітку просто дотримати, а в невеликих – ні. З цієї причини застосовують пожежостійкі екрани, плити, рулони.

очень недорогой вариант оформления стены около печи

За способом віддачі тепла виділяють види, що відбивають тепло (направляють інфрачервоні промені в середину кімнати) і поглинають жар (через хім. та фіз. характ-к).

Існує поділ від використовуваної сировини у виробництві. Виділяють:

 • Неорганічні – базальтова, скловолоконна, кам’яна вата, сотопласти, поліпропілен, бетонно-комірчасті плитки, вермікуліт, оброблені спеціальним просоченням, спінений перліт.
 • Органічні – мають малу жаростійкість та застосовується для невисоких температур. До них відносять пінополістирол.
 • Змішані. включають органічні та неорганічні зв’язки. До них відносяться кремнеземний, азбестоцементний, азбестовапняний вид.
стіни, печі, лазні

Що ви плануєте облицьовувати вогнетривким матеріалом?

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS