Чим пофарбувати OSB плиту на підлозі

Table of Contents

Вибираємо фарбу для зовнішніх робіт

Потрібно вибирати фарбу, стійку до дії УФ-випромінювання. Інакше лакофарбовий матеріал швидко розшарується під дією сонячного проміння, а стіни потрібно буде фарбувати заново.

Для зовнішньої роботи краще вибирати барвники на полімерній основі, яка підходить для покриття деревних поверхонь. Такі фарби надійно захистять поверхню від опадів та впливу ультрафіолету. Вони добре накладаються, економно витрачаються.

До нанесення потрібно обов’язково підготувати плиту, вирівняти її, а потім проґрунтувати. Великі вм’ятини, дірки, стики OSB краще закласти шпаклівкою.

На фасаді та зовнішніх стінах краще використовувати масляні, алкідні, акрилові, латексні фарби та інші.

Олійні фарби. Барвник такого типу слабо вбирається в поверхню, має гарну в’язкість. Сохне довго, але після висихання утворює щільний захисний шар із підвищеними експлуатаційними властивостями. Недолік – висока вартість, порівняно короткий термін експлуатації, тривале висихання, сильні потіки. Суміш, що фарбує, має різкий запах, токсична для людини, тому її потрібно наносити захисній масці або респіраторі. Для зменшення кількості потік такий барвник потрібно наносити 2-3 рази. Якщо ви застосуєте забарвлюючий агент до мокрої поверхні, він швидко вийде. Термін висихання шару становить мінімум 1 тиждень.

Алкідні фарби та емалі. Фасадна фарба такого типу глибоко просочується в OSB, збільшуючи термін її експлуатації. Після фарбування фасад не потрібно покривати лаком. Це дозволяє заощадити на обробці. Алкідні барвники малотоксичні, швидко висихають, але наносити їх можна лише на висушену поверхню. На вологих плитах після нанесення емалі виникають бульбашки. Після дощу покривати фасад алкідною фарбою можна не раніше ніж через 2 тижні. Склад стійкий до сонячних променів та низьких температур.35°С. Після нанесення суміші поверхня стає легкозаймистою, оскільки в її складі є горючі смоли. Для запобігання випадковому спалаху поверх алкідної фарби потрібно наносити шар вогнестійкої емульсії.

Акрилові барвники. Вони легко вирівнюють шорсткість, фарбують поверхню в рівномірний колір. Якщо стіни прогресують з композицією, яка не впливає на цвіль, то вони можуть фарбувати водонепроникну фасаду акрилової фарби. Вона екологічна, проста в нанесенні, довговічна. Завдяки водній основі акриловий барвник має високу стійкість до вогню, перепадів температур, впливу УФ-випромінювання. Наявність води у складі є недоліком, оскільки може спровокувати набухання деревини.

Разные способы декоративного покрытия ОСП-панелей//FORUMHOUSE

Латексний водоемульсійний розчин на основі силікону, кольору, вінілу або полівінілу. Матеріал екологічний, еластичний, стійкий до механічних пошкоджень, вологи, впливу побутових хімікатів. Не видає різкого запаху. Має палітру кольорів. Наноситься губчастим валиком з великими порами або фарбопультом. Єдиний недолік – висока ціна.

 • Просочення на основі талової або лляної олії. Приховують натуральну текстуру плити, створюють на поверхні матову або трохи глянцеву захисну плівку.
 • Електропровідна фарба (струмопровідна). У складі є метал. Дає покриття більшою силою, захищає дерев’яні плити. Для нанесення потрібна складна підготовка.
 • Антипіретики. Захищають дерев’яні плити від вогню.

Краще стіни з OSB від проникнення вологи, впливу УФ-випромінювання захищають фарби на полімерній основі. Водоемульсійні склади із цим завданням справляються гірше. Поверхні, вкриті акриловими фарбами, легко миються, чистяться. А ось покриття з алкідних смол та поліуретану надійно захищають від механічних впливів.

Лакування

Яким лаком пофарбувати OSB – важливе питання при обробці плиткового матеріалу на підлозі. Враховується, що потрібен стійкий до стирання, до механічних навантажень. На лакове покриття ставляться меблі, ним ходять.

Рекомендується для паркету акриловий лак. Його технічні характеристики відповідають вимогам облицювального матеріалу підлоги з OSB. Покриття виглядає красиво. Є можливість вибирати глянець чи матове покриття.

Працювати з ЛМ легко. Проводиться приготування плити перед нанесенням лакового шару:

Лакове покриття наноситься на суху поверхню. Особливо ретельно забирається пил після обробки шпаклівкою та шліфування.

Багатошаровий шар, що покриває. Рекомендується наносити мінімум 3 покриття. Тоді збільшується термін експлуатації поверхні. Пошкоджені згодом місця реставруються.

Наноситься лаковий склад за допомогою валика, пензлика. Перший шар сушиться, шліфується. Для цього використовується наждачка. Забирається пил та наноситься наступний шар. Фінішне покриття особливо ретельно шліфується. Для його полірування потрібна м’яка ганчір’я або м’яка насадка на шліфувальну машину.

Технологія фарбування

Панелі з OSB фарбують лише після їх закріплення на стіні. Перед фарбуванням необхідно виконати підготовку поверхні, вирівняти її та закрити всі стики шпаклювальним складом. Після цього матеріал шліфують, усуваючи задири тріски на поверхні.

Підготовка OSB-плит

Вирівнювання стиків і слідів від саморізів проводять масляно-клейової шпаклівкою для деревини. Іноді рекомендується не намагатися приховати стики шпаклювальним складом, а після фарбування оформити їх молдингами із пластику або металу. Просушивши шар шпаклівки, виконують наступне:

 • За допомогою шліфувальної машини знімають верхній шар деревини з воском та лаком. Це обов’язковий етап при обробці морилками. Шліфування необхідне і для отримання рівних пофарбованих поверхонь. Якщо хочеться зберегти фактуру, шліфувати плиту необов’язково.
 • Перед фарбуванням поверхні ґрунтують спеціальними складами або розведеним акриловим лаком (співвідношення з водою 1:10). Для ґрунтування підійде і алкідний лак, розведений уайт-спіритом. Під світлу фарбу краще використовувати грунтовку типу Аква-філлер. Нанесений шар ґрунту висушити за інструкцією, при необхідності обробку можна повторити. Коли стіна повністю просохне, переходять до її фарбування

Фарбування OSB-плити всередині приміщення

 • Фарба нанесена першою за середньою щіткою на краях пластини, намагаючись добре плакати, якщо шпаклівка не було застосовано.
 • Після цього широким пензлем або валиком фарбують поверхню, виконуючи всі рухи в одному напрямку.
 • Стіну залишити на просушування згідно з інструкцією до складу (для акрилових фарб потрібно всього 8 годин).
 • Після висушування нанести другий шар фарби.

Декоративне фарбування OSB-плит в інтер’єрі

Для декорування стіни в стилі індастрі чи лофт підійде варіант із покриттям прозорим лаком. Стіну можна не відтіняти морилкою.

Незвичайно виглядатиме підлога або стіна, вручну забарвлена ​​в різні кольори. Після нанесення 1-2 шарів базової фарби на всю поверхню розводять невеликі порції барвника і тонким пензлем фарбують кольорові деталі малюнку, користуючись контурами тріски.

При обробці можна застосувати і стандартні техніки роботи з декоративною штукатуркою:

 • Пофарбувати першим шаром на 1-2 тони темніше.
 • Валиком без ворсу нанести світлий відтінок на частини візерунка, що виступають.
 • Покритий лаком або продовжувати обробку з Zurine або Pearl.

Фарбування OSB-плит. Огляд матеріалів

OSB (oriented strand board, орієнтовано-стружкові плити) – багатошаровий (зазвичай 3-4) листовий матеріал із деревної стружки, склеєної між собою смолами. У кожному шарі стружка орієнтована особливим чином. У зовнішніх шарах – поздовжня орієнтація, у внутрішніх – поперечна. ОСП – популярний у Росії матеріал. Незважаючи на велику кількість суперечок щодо його екологічності, він широко застосовується у будівництві та ремонті – у внутрішній обробці та зовнішній. Будують каркасні будинки, роблять суцільну основу під м’яку бітумну черепицю, обшивають стіни, монтують підлогу. З цим матеріалом в інтернеті можна знайти багато яскравих дизайнерських ідей. Він є на кожному будівельному ринку, доступний за ціною, зручний у роботі, може бути основою для влаштування фінішного покриття. OSB фарбують зовні та всередині приміщень.

Чим пофарбувати OSB(ОСБ). OSB (OSB) акрилова емаль Profilux (профіль). Огляд на емаль Profilux

Підготовка OSB-плит до фарбування

Орієнтовано-стружкові плити на 90% складаються з дерева та 10% із смолистих сполучних компонентів. Цей матеріал може легко змінюватись в обсязі, реагуючи на зміни вологості та температури. Тому монтаж листів виконують з дотриманням зазорів, а для закладення швів у стиках використовують еластичні склади. Найуразливіші ділянки плит – це торці. Вони починають розбухати від вологи в першу чергу і зазнають біопоразки. Для захисного закладення швів підійде Neomid Wood Professional герметик для OSB плит, сфера застосування якого:

Цей матеріал має хорошу адгезію, є високоеластичним, стійким до утворення цвілі та грибка, не боїться сонячного світла, має високі тепло- та вологоізоляційні властивості. Він надійно захищає стики від проникнення вологи та холоду.

Закладка швів герметиком, ґрунтування та шпаклювання – підготовка до фінішного фарбування OSB. Для виконання цих робіт поверхні повинні бути сухими, очищеними від бруду, пилу, жирових відкладень та старих покриттів. Присутність краплинної вологи не допускається. Для влаштування акуратного шва рекомендуємо скористатися малярським скотчем. Цей герметик можна наносити на горизонтальні, похилі та вертикальні поверхні. Надлишки прибирають шпателем. Вже за годину герметик утворює поверхневу плівку, а саме затвердіння відбувається зі швидкістю 2 мм на добу.

READ  Плитковий клей для теплої підлоги та керамограніту

Після герметизації швів поверхню OSB-плит грунтують, щоб зменшити пористість, збільшити адгезію з оздоблювальними матеріалами, зберігши при цьому паропроникність. Деякі спеціалізовані ґрунти, наприклад, Neomid для OSB плит, добре захищають деревину від вологи, УФ-випромінювання. Можна залишити шар грунтовки без фінішного покриття на рік. Цей матеріал є водною дисперсією на акрилатному сполучному з антисептичними добавками. За допомогою ґрунту роблять міцний адгезійний вологостійкий шар, що захищає плити від цвілі, грибка та набухання. Термін висихання одного шару – 6 годин.

Наступним кроком обробки є шпаклювання. У “Світі Фарб” є Neomid шпаклівка для OSB плит для зовнішніх та внутрішніх робіт. Нею легко вирівняти рельєф поверхні, закласти отвори під кріплення та стики між листами. Матеріал утворює вологостійке, еластичне покриття. Шпаклівку наносять на загрунтовану основу в 2 шари: перший – на здир, другий – вирівнюючий.

Завершальний етап – фарбування OSB плити. Neomid пропонує спеціалізований матеріал – фарбу для OSB плит з біозахистом, призначену для OSB-плит, SIP панелей та інших дерев’яних поверхонь. Можна працювати на вулиці та в будинку.

Особливості фарбування плит без попереднього шпаклювання

Фарбування без шпаклювання дозволить скористатися фактурою стружок у декоративних цілях. Тут рельєф додасть великої виразності поверхні.

Поверхня цього матеріалу суттєво відрізняється від звичайної деревини. Наявність клею у складі позначається на поглинанні. На думку майстрів просочення будуть просто стікати по поверхні, не створюючи жодної захисної плівки. Для обробки орієнтовано-стружкових плит підійдуть склади, що криють. Іноді роблять шліфування поверхні для видалення верхнього лакового шару. Перед суцільним фарбуванням основу обробляють двічі: спочатку крупнозернистим наждачним папером P80, а після – P200. Це дозволяє покращити поглинання плити. Перед фарбуванням рекомендується закласти шви та ямки від головок кріплення та проґрунтувати поверхню. Стики плит можна закрити дерев’яними, металевими або пластиковими накладками, які краще зафіксувати за допомогою клею або рідких цвяхів.

Під час фарбування або відразу після нього на поверхні плит можуть підніматися частки стружки. Застосування водоемульсійних фарб може призвести до часткового набухання поверхні OSB.

Чим пофарбувати OSB-плиту

 • Tikkurila Harmony глибоко-матова з оксамитовим ефектом;
 • Tikkurila Euro Pesto 30 емаль алкідна з напівматовим ступенем блиску. Не має різкого запаху. Можна пофарбувати OSB, дерев’яні та металеві поверхні, ДВП, ДСП, мінеральні основи;
 • алкідна емаль Tikkurila Euro Pesto 10 матова;
 • алкідна емаль Tikkurila Euro Pesto 90 високоглянцева універсальна.
 • Faktura фарба для дерев’яних фасадів. У складі фарби акрилове сполучне та добавки натурального воску. Можна застосовувати для всіх дерев’яних поверхонь, крім підлог. Утворює водо- та атмосферостійке еластичне паропроникне покриття;
 • Neomid фасадна фарба.грунт для OSB плит з біозахистом. Це комплексний матеріал 3 в 1 – фінішне покриття, біозахист, ґрунт;
 • емаль алкідна Tikkurila Euro Pesto 90 високоглянцева універсальна. Допускається фарбування OSB-плити всередині приміщення та на вулиці;
 • Pinotex Original криє декоративне просочення.

OSB плити – доступний будівельний матеріал, обробка якого має свої особливості, але при грамотному підході фасад будинку, стелі та стіни будуть служити роками та радувати око.

Як постелити на підлогу OSB

Підлогове покриття з цього матеріалу буває:

 • чорновим. зверху вистилають паркет, ковролін, ламінат, лінолеум або викладають плитку;
 • лицьовим. плити фарбують або покривають лаком для підвищення стійкості до агресивних факторів навколишнього середовища.

Укладання OSB доступне навіть недосвідченим будівельникам. Варіанти основи:

Порада. Бажано застосовувати орієнтовано-стружкову дошку не тонше 18 мм (чорнова підлога) або 22 мм (лицьова)

Накривати OSB плитами бетонну основу доречно, коли:

 • вологість повітря – стабільно невисока;
 • поверхня ретельно вирівняна;
 • стяжка оброблена спеціальним клеєм, щоб стружковий настил не зміщувався в процесі експлуатації.

Увага! Не можна укладати OSB на систему «тепла підлога». Плити небажано гріти. Крім того, вони мають низьку теплопровідність і істотно знижують ефективність підігріву.

Настил на лаги доречний за високих показників вологості. Так між плитами та поверхнею з’являється необхідна повітряна подушка. Вимоги до лагів: товщина 3-5 см, вологість до 20%, просочення антипіреном. На першому поверсі під OSB корисно покласти утеплювач.

Плити допоможуть оновити дерев’яну підлогу, що втратила вигляд. Зазвичай він досить рівний та міцний, щоб стати чудовою основою. Головне, замінити на шурупи старі цвяхи, які схильні вилазити назовні. Місцями доречно вирівняти поверхню рубанком. Плінтус слід зняти.

Порада. До лагів та дерев’яної основи розкроєні OSB кріпляться саморізами. Інтервал. 60 см.

Чим та як пофарбувати OSB

На сучасному будівельному ринку все більшого поширення набувають OSB-плити. Вони мають відмінні техніко-експлуатаційні якості та доступну вартість. Все це дозволяє говорити про прекрасну сполучність з іншими матеріалами та в цілому надійності та міцності. Процес виробництва високотехнологічний береться велика дерев’яна тріска (основний компонент) і до неї додається спеціальний зв’язуючий склад (парафіно-восковий або формальдегідний). Він, як правило, застосовується для різних чорнових робіт. Однак не поспішайте робити остаточні висновки: зараз дизайнери використовують фарбу та отримують якісний результат. Професіонали порталу Stroyka.jw.org uk розкажуть, як провести зазначені маніпуляції при внутрішній обробці квартири чи будинку.

У будівельних магазинах та на сайтах популярні різні види орієнтовано-стружкових плит. Їхня несхожість відображається в таких основних категоріях, як: товщина, стійкість до води, безпека, складність з’єднань (є замкові елементи чи ні).

Загалом у OSB є чотири типи. Перед тим, як придбати той чи інший матеріал, визначтеся з конкретною сферою його експлуатації. Зараз ми забезпечимо вас найкращими знаннями.

Найбільш бюджетним варіантом вважається OSB-1. Звідси і не високе життя плити: вони служать для створення тимчасових конструкцій, як допоміжний матеріал.

На другому місці OSB-2. Їх особливість монтаж тільки у сухих приміщеннях, без вологих факторів. Інакше такі плити довго не протягнуть. Ідеальні для обшивки перегородок.

 • це вироби, які можна назвати універсальними. Плити застосовують як у сухих приміщеннях, так і в умовах підвищеної вологості, в тому числі на вулиці. Ними обшивають стіни, формують міжповерхові перекриття, настилають з них чорнові та чисті підлоги під декоративне покриття. Нерідко використовуються як матеріал для суцільної обрешітки під деякі типи покрівельних покриттів.
 • OSB-4 вироби, що володіють високою вологостійкістю та відмінною міцністю. Тому можуть бути застосовані в різних галузях будівництва, у тому числі для створення самонесучих навантажених конструкцій.
 • Плити виробляються найчастіше розміром 1250×2500 або 1220×2440 мм. Діапазон товщин від 6 до 25 мм. Можуть зустрічатися й інші габарити за довжиною та шириною на це варто звернути увагу. Іноді нестандартні розміри дозволяють вибрати оптимальний варіант для конкретної площі покриття. Тобто дають можливість уникнути великої кількості відходів при розкрої матеріалу.

OSB-плити можуть бути звичайними та шпунтованими.

 • Звичайні ОСП-листи мають рівні краї. При обшивці ними поверхонь на стиках необхідно дотримуватися технологічного зазору÷5 мм, який зберігає покриття в цілості при температурному розширенні матеріалу. Такі плити повинні жорстко фіксуватися до основи за допомогою шурупів, що вкручуються з кроком 350÷400 мм. Великі листи OSB рекомендовано кріпити не лише по периметру, а й додатково за діагоналями.
 • Шпунтовані плити оснащені стикувальним замком паз-шип Цей варіант більш зручний у тому випадку, коли плити планується використовувати як фінішне покриття, у тому числі під подальше фарбування. Стики виходять акуратнішими, а зазори між плитами практично не видно. При кріпленні шпунтованих плит OSB до рівної основи не доведеться використовувати багато шурупів. Крім того, вироби можуть бути застосовані для плаваючого покриття під час монтажу на бетонну основу.

Ще один важливий критерій вибору OSB-плит – це матеріали, що застосовуються при їх виготовленні. Особливо важливим є такий параметр, якщо плити купуються для обшивки поверхонь усередині житлових приміщень.

Як сполучна дерев’яна тріска можуть бути використані формальдегідні смоли, що виділяють у навколишнє середовище токсичні випаровування. Такі матеріали мають клас емісії формальдегідів Е2 і вище і для внутрішнього використання непридатні.

Для такого застосування підходять OSB-плити, виготовлені за європейськими стандартами та мають маркування ЕСО або GREEN. Технологія виробництва виключає наявність у складі матеріалу токсичних складів. Деревна сировина попередньо проходить обробку парафіно-восковими просоченнями, а як сполучний використовуються поліуретанові смоли, після полімеризації, що стають абсолютно нешкідливими для навколишнього середовища.

Про рівень емісії формальдегіду говорить проставлений клас. Допустимим для житлових приміщень можна вважати Е1, але краще Е0,5. А найоптимальніший варіант вже згаданий вище знак ЄСО.

READ  Чи можна зберегти килим на теплій підлозі

Такий варіант повністю підходить для житлових приміщень. І його можна без побоювання використовувати під фарбування.

Але щоб гарантовано переконатися в чистоті матеріалу, при його виборі необхідно уважно вивчити маркування, нанесене на листах. І підтвердити цю інформацію повинен сертифікат якості (відповідності), що пред’являється продавцем на вимогу покупця.

Які склади для фарбування застосовуються для OSB-плит?

Різноманітність ЛКМ, придатних для OSB

Для фарбування деревини та виробів, виготовлених на її основі, як правило, застосовуються захисно-фарбувальні склади декількох типів:

 • Акрилові фарби дисперсні, виготовлені на основі поліакрилатів та їх кополімерів, які виступають як плівкоутворювачі. При застиганні утворюють на поверхні дерев’яної плити досить міцний полімерний шар. Застосовується цей тип для фарбування як внутрішніх, так і зовнішніх поверхонь. Це екологічно чисті склади, вони захищають деревину від вологи та мають доступну ціну.
 • Поліуретанові фарби також створюють на плиті захисно-декоративний шар. Цей склад застосовується головним чином на внутрішніх будівельно-оздоблювальних роботах.
 • Латексна фарба відрізняється високою еластичністю та стійкістю до миючих засобів. Ці склади не токсичні і добре підходять для фарбування внутрішніх поверхонь.
 • Алкідні склади, що фарбують, виробляються на основі алкідних смол. Плівка, що утворюється на поверхні ОСП, має більш високу міцність, на відміну від водних розчинів. Алкідні фарби не містять токсичних речовин, вони здатні ефективно захистити матеріал від вологи та ультрафіолетових променів, стійки до вигоряння та швидко висихають після нанесення. При фарбуванні від фарби виходить різкий запах, тому слід передбачити провітрювання приміщення.
 • Олійні фарби мають густу консистенцію, тому утворюють на поверхні виражено товстий шар. Вони відмінно підходять для нанесення на торцеві сторони плит, тому що здатні захистити їх від поглинання вологи. Фарби мають специфічний запах, який довго вивітрюється після їх нанесення. Крім того, масляна фарба, на відміну від названих вище, вимагає більш тривалого часу для просушування.

Крім універсальних фарб для всіх видів деревини, є склади, спеціально призначені для фарбування OSB. Вони зазвичай називаються фарбою-грунтом і мають такі особливості:

Чим пофарбувати OSB(OSB). Фарбу OSB(OSB) акриловою емаллю Profilux(Профілюкс). Огляд на емаль Profilux

 • Вони здатні створити надійний захист орієнтовано-стружкових плит від зовнішнього впливу вологи та ультрафіолетових випромінювань.
 • Склад має відмінні адгезійні здібності з поверхнею таких плит.
 • Відзначається висока еластичність та паропроникність.
 • Щільність шару запобігає просвічуванню природного кольору OSB.
 • Фарба-грунт виготовляється в базовому білому кольорі і може бути забарвлена ​​в потрібний відтінок.
 • Грунт-фарба є екологічно чистим складом. Він виготовляється на водній основі з додаванням спеціального акрилового полімеру, мінеральних наповнювачів та антисептичних добавок.

Грунт може бути використаний як основне покриття, або для підготовки поверхні для подальшого нанесення декоративного шару.

Критерії вибору фарби для внутрішніх робіт

Вибираючи склад для фарбування OSB у приміщеннях, необхідно враховувати деякі фактори:

 • Тип дерев’яної тріски та вид сполучних речовин, що використовуються при виробництві орієнтовно-стружкової плити.
 • Метод декорування, тобто планується зберегти структуру поверхні плити, або зробити її більш гладкою.
 • Область застосування (підлоги або стіна).
 • Особливості приміщення, в якому здійснюватиметься монтаж.

Фарбу слід вибирати, спираючись на такі рекомендації:

 • Якщо враховувати те, що OSB-плити складаються з 90% деревної сировини, універсальним покриттям для них буде масляна фарба. Високою якістю відрізняються такі склади торгових марок Coloray, Syntilor та інших. Вони мають відмінну адгезію, мінімальну поглинання, а основа, на якій виготовляються фарби (оліфа), значно скорочує витрату матеріалу. Масляна фарба утворює на поверхні надійний довговічний захисний шар, тому вона добре підійде для фарбування OSB-плит, покладених на підлогу.
 • Алкідні емалі добре підійдуть для фарбування як стін, так і підлог. Вони також створюють міцне надійне покриття. Однак, витрата цього типу барвника перевищує цей показник у масляних.
 • Водоемульсійні фарби не надто стійкі до дії вологи. Вони добре підійдуть для фарбування стін у сухих приміщеннях. Це екологічно чисті склади, тому їх використовують для декорування стін житлових приміщень дитячих кімнат та спалень. Одними з найкращих на російському ринку вважаються марки Tikkurila, Teknos, Sadolin і т.п.п. До речі, деяким зі складів все ж таки придана стійкість до регулярних вологих прибирань.
 • Для обробки поверхонь з OSB, особливо якщо ними обшиті приміщення з підвищеною вологістю, добре підійде поліуретанова фарба, виготовлена ​​на основі органічних розчинників. Традиційно високою якістю відрізняються подібні фарби брендів International Paint, Sterling та Coatings. При застосуванні поліуретанових композицій на OSB вони створюються в комплексі з смолами, розташованими в матеріалі, високоміцними сполуками, що робить міцне та зносостійке покриття.
 • Якщо ви плануєте зберегти оригінальну структурну фігуру OSB, а також поліпшити якість поверхні стіни покрита водою прозорими лаками.

Якщо OSB планується використовувати як оздоблювальний матеріал на підлозі, і в той же час необхідно досягти гладкості поверхні, епоксидну композицію можна застосувати до покриття.

Поверхня може бути відшкодування, що дає композицію бажаного кольору або додавання цих або інших включень до нього (блискітки, чіпси та т.Р.). Або зберегти природний колір і шаблон печі. І прикладна епоксидна композиція згідно з технологією, що використовується при створенні рідкого полімеру 3D-підлоги.

Перед тим, як пляма для живопису повинна бути підготовлена. Це необхідно для того, щоб фарба добре лягала та трималася на поверхні.

Якщо орієнтовно-стружковими плитами планується обшити стіни та стелю, то простіше підготовчі роботи зробити ще до монтажу плит на решетування.

Залежно від обраної техніки фарбування, можливо, і її буває вигідніше зробити заздалегідь, перед монтажем обшивки. Це пов’язано з тим, що деякі із способів декорування припускають кілька етапів очищення та фарбування.

Якщо планується зберегти фактурний малюнок OSB, то для зачистки вибирається наждачна насадка з дрібним зерном (приблизно Р120), щоб звільнити поверхню від захисного шару сполучних речовин. Якщо плиту необхідно вирівняти до гладкості для суцільного фарбування, то спочатку зачистка проводиться спочатку великим (Р80), а потім дрібним зерном (Р200 і вище).

Плиты ОСП (OSB). Как правильно использовать ОСП плиты.

Після зняття верхнього захисного шару ґрунт або фарба легко проникнуть усередину структури матеріалу.

Якщо придбані плити OSB-3 або OSB-4, їх зачистка повинна здійснюватися найбільш ретельно, оскільки вони мають більш надійне лакове покриття поверхні.

 • Другий крок підготовки плит. це маскування швів і капелюшків саморізів. Використовуються різні засоби. Це, наприклад? може бути готова паркетна на масляно-клейовій основі або спеціальна еластична шпаклівка. Застосовуються герметик або спеціальна еластична стрічка.

Якщо стики і лунки від саморізів необхідно приховати повністю, зберігши натуральний колір або ж зробивши його на кілька тонів темнішими, то в шпаклівку слід додати тирсу, яка залишиться при розкрої листів. В цьому випадку зазори необхідно заповнювати дуже акуратно, не виходячи за їх межі. А при необхідності після застигання шпаклювальної маси шви зачищаються шліфувальною машинкою з наждачною насадкою.

Якщо поверхня повинна бути гладкою та однотонно забарвленою, то для маскування швів застосовується еластична стрічка.

 • Наступним кроком, під суцільне однотонне фарбування на плити наноситься ґрунт, в якості якого може бути використаний поліуретан-акриловий, акриловий або алкідний лак. Вибір складу залежить від основи фарби, якою покриватиметься поверхня. При використанні лаку на водній основі як ґрунтовку його необхідно розвести в пропорції 1:10 з водою.

При виборі алкідного лаку, як розріджувач застосовується Уайт-спірит

Крім цих варіантів? для підготовчих робіт використовуються адгезійні ґрунти, наприклад Aqua Filler. Цей тип ґрунтовок призначений для ізоляції деревини від лакофарбового покриття. Особливо добре підходять такі склади для покриття плит, виготовлених з хвойних порід деревини, оскільки ґрунт запобігає проступанню смоли на їх поверхню.

Крім перерахованих вище ґрунтовок, для попередньої підготовки OSB до фарбування може використовуватися і спеціальний ґрунт-фарба.

Вибираємо склад лаку

Яких складів не придумали хіміки-технологи, щоб поєднати в лаку для підлоги часом суперечливі вимоги. На основі органічних розчинників, що виділяють в рідкому стані безліч шкідливих речовин або водорозчинні. екологічні та практично не мають запаху, що висихають за нормальних умов або потребують підвищеної температури, створюють захисну плівку в міру випаровування розчинника або полімеризуються після введення затверджувача.

А як споживачеві вибрати «правильний» лак для дерев’яної підлоги, якщо тільки основних плівкоутворюючих речовин налічується 7 найменувань, не рахуючи можливих комбінацій різних складових між собою для отримання тих чи інших властивостей. І це лише основні компоненти, а затверджувачів, пластифікаторів та інших добавок налічується понад три десятки. Який з них краще брати для конкретної породи дерева, якщо деякі добре покривають тверді породи типу дуба і модрини і абсолютно непридатні для обробки сосни з великою кількістю смоли? Спробуємо розібратися у всьому цьому розмаїтості та вибрати лак, що найбільш відповідає конкретній породі дерева та конкретним умовам експлуатації.

READ  Як встановити плиту на печі

Олійні лаки

Олійний лак, приготований на лляній оліфі з додаванням природної смоли копалового дерева та розбавлений скипидаром з додаванням кількох компонентів. Спочатку призначався для лакування підлог, предметів меблів та всіляких зовнішніх дерев’яних виробів, створюючи еластичну та міцну плівку, глибоко проникаючи у волокна деревини. Прекрасно підходить для підлоги з модрини або сосни, коли еластична плівка лаку не руйнується на деревині цієї породи навіть під впливом смоли, що присутня в ній. Не підходить для обробки OSB плити, яка використовується для влаштування чорнової підлоги.

Нестача масляних лаків – складний та довгий процес лакування. Необхідно додатково брати ґрунт, сильно розведений розчинником, що висихає протягом 4-6 годин, потім наносити перший шар лаку і після витримки 12-16 годин шліфувати його дрібним абразивом. Тільки потім поверхню можна покрити основним шаром лаку.

Лакування проводиться за допомогою кисті, але краще брати спеціальний тампон з м’якої вовняної тканини, загорнутої у лляну серветку і круговими рухами втирати склад у поверхню, що лакується. Остаточне висихання настає через 48-72 години. Але протягом наступних 50 років ні з лаком, ні з деревом нічого не станеться. Все вищесказане відноситься тільки до натурального масляного лаку, що не має нічого спільного з його штучним двійником.

Скипидарні лаки

Двоюрідний родич масляних лаків — схожий на процес виготовлення склад, але з іншими властивостями. На поверхні дерева, обробленого скипидарним лаком, утворюється дуже еластична плівка. На цьому закінчуються переваги, і починаються недоліки. Плівка дуже гігроскопічна і не витримує впливу вологи, а підвищена еластичність знижує міцність та зносостійкість. На підлозі таке покриття прослужить кілька місяців, тому ці матеріали краще не застосовувати для захисту дерев’яних підлог.

Спиртові лаки

Виготовляються шляхом розчинення природних смол у необхідній кількості етилового або метилового спирту. Отриманий розчин може колероваться різними натуральними пігментами для надання необхідного кольору. При необхідності для покращення блиску в спиртовий лак додається спеціальна мастика, що пом’якшує плівку та підвищує блиск готового покриття.

Для лакування дерев’яної підлоги застосовується рідко, через слабкий захист від вогкості та перепадів температури і навіть висока міцність сухої лакової плівки не компенсує цей недолік. Спиртовий лак погано поєднується з деревиною дуба та модрини, насичених природними дубильними та смолистими речовинами. Можна покривати різні породи фруктових дерев, OSB плиту та інші плитні матеріали. Не дає сильного запаху, який зникає в міру випаровування спирту.

Алкідні лаки

Алкідні лаки виготовляються на основі гліфталевих або пентафталевих смол, розчинених в органічних розчинниках. Утворюють на поверхні, що фарбується, тверду вологостійку плівку. Висока адгезія до більшості типів поверхонь і висока твердість плівки обмежують застосування лаків алкіду для обробки дерев’яної підлоги, дошки якого під впливом зовнішніх факторів здатні «дихати» змінюючи свої лінійні розміри. Покриті алкідним лаком поверхні дуже довго сохнуть, другий шар можна наносити через 36 годин, і стають джерелом сильного різкого запаху, тому для лакування підлогової дошки краще вибрати інший склад, а ось для просоченого клеєм OSB підходить чудово.

Уретанові лаки

Уретанові, алкідно-уретанові та поліуретанові лаки утворюють на поверхні будь-якого дерев’яного виробу дуже міцні зносостійкі плівки. OSB, м’які та тверді породи дерева можна покривати уретановими лаками.

Якщо брати чистий уретановий лак, то він має середню зносостійкість, якою пожертвували задля підвищення еластичності плівки, що дозволяє дошкам підлоги переносити часті та різкі зміни температури та вологості. Еластичність при середній міцності ідеально підходить для м’яких порід дерева.

Додавання алкідних смол до уретанового базового складу дещо додає міцності, дозволяє покривати підлогу з дуба та модрини, паркет та музичні інструменти.

Найкращий матеріал із уретанової групи, призначений для обробки дерев’яної підлоги – поліуретан. Лак на його основі за своїми властивостями краще за інших підходить для захисту паркетної та дощатої підлоги, набраної з різних порід дерева. Можна брати поверхню будь-якого дерев’яного виробу, струганої дошки або OSB покритих поліуретановим лаком і піддавати дії води, температури та сонячного світла. Поліуретан із честю витримає всі випробування.

Особливе місце серед матеріалів цієї групи займають поліуретанові лаки на водній основі. Чудово підходять для обробки чорнових підлог з OSB, дощатих настилів та паркету з модрини, дуба та багатьох інших порід дерева. Дещо менша міцність, якщо брати щодо уретанових матеріалів на органічній основі компенсується високою екологічністю та повною відсутністю запаху.

Акрилові лаки

Пофарбовані матеріали на основі поліметилметакрилатних смол мають середню стійкість до потрясінь та абразивних навантажень, але висока екологія водних акрилових суспензій та високої водостійкості та багатьох розчинників. Ці лаки можуть бути прийняті для обробки osb plates, об’єктів з модрини та інших видів деревини, встановлених у спальні та дитячому приміщенні, де навантаження невелика, а вимоги до мікроклімату дуже високі.

Бетонна основа

При необхідності встановіть вирівнювання підлоги OSB Slab, слід ретельно підготувати підстави для роботи. Закрийте всі можливі тріщини та вибоїни, позбутися максимум дефектів. Не повинно бути сміттям. Зрештою, закріплений клей повинен мати відмінну адгезію з базою. Це не буде зайвим, щоб покрити бетонну підлогу за допомогою грунту, щоб створити на поверхні щільної плівки. Під час експлуатації він усуне стягнення від пилу.

Наступні дії. прокладки по всій поверхні в кімнаті. Уздовж стін та інших конструкцій необхідно розрізати пластини за розміром. Видатна сторона плит покрита паркетним клеєм, який базується на каучуку. Так що клей наноситься рівномірно по всій ширині матеріалу, використовується зубчастий шпатель. Після цього виконується приклеювання листів на бетонну підлогу.

Для надійності всієї конструкції плита OSB фіксується забивними дюбелями. Щоб і тут було все міцним, кріплення розташовуються на відстані 20-30 см один від одного. Виняток тут становить рівну підлогу і сухе приміщення, коли достатньо буде дюбелів лише по кутах кожної з плит.

Між плитами повинен залишатися дилатаційний шов шириною близько 3 мм. Між стіною витримується також шов, але трохи більше – 12 мм. Дані зазори сприятимуть компенсації розширення плит під дією перепадів температури та зміни вологості. Ніяких здуття всієї конструкції в процесі використання не відбуватиметься.

Завершальний етап – очищення поверхні від пилу та сміття. Ті, що мають шви вздовж стіни в кімнаті, закладаються монтажною піною. Весь «пиріг» буде сохнути протягом приблизно 3-4 годин. Більш точні дані відображаються на інструкціях виробника. За наявності зайвої піни, її слід зрізати за допомогою гострого ножа. Надалі можна виконати роботи з оздоблення та настилу підлогового покриття.

Технологія фарбування

Як пофарбувати OSB? Інструкція виглядає стандартно для тих, що мали хоча б разовий досвід роботи з барвниками:

 • Беремо кисть відповідної ширини для фарбування всього периметра ґрунтованої поверхні або окремої плити. Товщина шару збільшується у кромок. Фарба все одно вбереться, а захист покращується. Можна використовувати і валик, так буде більш рівномірним розподіл складу.
 • Перший, базовий шар, що фарбує, робиться невеликої товщини. Головне, щоб при укладанні фарби напрямок був один. Коли використовуються водно-дисперсні склади, важливо, щоб вся фарба розподілялася по різних місцях поверхні однаково. Від набухання OSB-плити повністю позбутися неможливо. Тому важливо, щоб цей процес залишається принаймні рівномірним.
 • Панелі треба ретельно просушити. Всередині приміщення не повинно бути різких температурних перепадів, протягів.
 • Другий шар наноситься мінімум через 8 годин від завершення попередніх етапів. Мазки треба наносити перпендикулярно по відношенню до попередніх шарів.
 • Операцію можна повторювати доти, доки поверхня не буде виглядати відповідним чином. Будинки покривають складами за іншими технологіями.

Пофарбувати OSB-плити в домашніх умовах не так складно, як здається на перший погляд. Всередині приміщення на матеріал впливає мінімальна кількість факторів навколишнього середовища. Тому зовнішній шар повинен відповідати не таким серйозним вимогам. Але навіть у таких ситуаціях підбір матеріалу набуває першорядного значення, як і дотримання методики робіт. Тому важливо вивчити рекомендації, які виставляють професіонали. Ну, якщо є можливість вивчити заздалегідь, наскільки це можливо поради разом із відео підручників, особливо якщо робота виконується майстром початківця.

Підходяща продукція (22 фото)

/

https://aniko-gas.ru/pokraska/chem-pokrasit-OSB-na-polu.html
https://xn54-6kcaflob1annej0a1d.xnp1ai/laki-i-kraski/chem-krasit-OSB-vnutri-doma.html
https://www.mirkrasok.ru/articles/item_pokraska-OSB-poverkhnostey/
https://thekomod.ru/elementy/tehnologiya-ukladki-pola-iz-OSB-plit.html
https://polaremont.ru/news/chem-i-kak-pokrasit-OSB/
https://tool-and-tools.ru/lkm/chem-pokryt-OSB-vnutri-doma.html
https://everest-potolok.ru/pol-iz-OSB.html
https://tool-and-tools.ru/lkm/kraska-dlya-osp-vnutrennej-otdelki.html [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS