Чим відрізняється газова колонка від газового водонагрівача

Принцип роботи

Принцип роботи бойлера полягає у нагріванні води за допомогою Tubular Heater, що працює від електрики. Потім рідина подається в систему опалення та/або водопостачання. До речі, один із основних параметрів бойлера, що враховуються при виборі конкретної моделі, полягає якраз у кількості контурів.

Існують одноконтурні та двоконтурні види обладнання. Перший різновид може використовуватися або для гарячого водопостачання, або для опалення, але не одночасно для того й іншого. Обладнання для подвійного закрутку може бути використана для нагрівання негайно в декількох напрямках. Щоправда, це зазвичай називається не бойлером, а опалювальним котлом. У квартирах такі моделі, як правило, не встановлюються, оскільки мають досить великі габарити.

Другою відмінністю різновидів бойлерів є тип нагрівання води. Існує два види водонагрівачів: проточні та накопичувальні. Перші нагрівають воду в момент її проходження через обладнання та одразу подають її в систему. Таким чином, процес відбувається дуже швидко, що досить зручно.

Але є у даного методу досить сильна вада — це високе споживання електроенергії. Це тягне за собою одразу два неприємні фактори. По-перше, рахунки за комунальні послуги різко зростають під час застосування проточного водонагрівача. По-друге, значно збільшується і навантаження на мережу у квартирі чи будинку. Для деяких моделей стандартна проводка взагалі не підходить, їм потрібна трифазна розетка з вищою напругою.

Якщо встановити такий пристрій у квартирі, де проводка давним-давно не змінювалася, то результатом буде або поломка системи, або навіть загоряння житла. Тому проточний тип водонагрівачів користується не такою вже й великою популярністю, незважаючи на всю зручність експлуатації.

Другим типом нагрівання є накопичувальний. У цьому випадку електричний бойлер являє собою великий бак із вбудованим Tubular Heater. Ця ємність повністю заповнюється водою із системи холодного водопостачання. Потім рідина нагрівається і чекає у режимі підтримки температури, коли вам знадобиться її використовувати.

Як вибрати газову колонку?

Об’єм накопичувальних баків може сильно варіюватися. є пристрої на 10 літрів, а є на 150. Природно, щоб підібрати прилад з необхідними вам критеріями, необхідно насамперед враховувати, яка витрата води зазвичай властива вашій сім’ї.

Наприклад, для трьох-чотирьох людей, як правило, достатньо водонагрівача для 80 літрів. Якщо взяти більше, це призведе до непотрібних витрат на підігрів. Якщо менше, то кожному члену сім’ї доведеться перед прийняттям душа чекати, доки бак знову нагріє холодну воду.

Власне, останній фактор є одним із головних мінусів, властивих накопичувальному обладнанню. Обмеженого обсягу гарячої води не завжди вистачає для всіх потреб. Крім того, такий бойлер має досить значні розміри. Добре, якщо у вас простора ванна кімната чи кухня, але так щастить не всім. А в маленькому приміщенні таке обладнання просто нема де розмістити.

Подібне обладнання працює як джерело обігріву приміщень, додатково забезпечує людей, які проживають у будинку, гарячою водою для побутових потреб.

Перш ніж встановити систему опалення, споживач повинен оцінити переваги та недоліки обладнання, включаючи можливість можливих труднощів у роботі пристрою, потужності, вартості. Не завжди придбання двоконтурного котла доцільно залежить від місця встановлення, площі та потреб власників.

 • економія простору; розміри обладнання практично такі ж, як габарити одноконтурних моделей;
 • простий монтаж та експлуатація (підведення газу виконується тільки до одного входу, що скорочує витрати, час на установку, отримання відповідного дозволу);
 • вигода покупка агрегату дешевше на відміну від придбання приладів за роздільністю (котла та газової колонки).
READ  Газова колонка Warst, коли душа увімкнена

Рекомендується враховувати також негативні сторони:

 • Деякі моделі під час роботи віддають пріоритет ГВС, т.е. при включенні нагріву води спостерігається зниження температури в опалювальній системі.
 • Якщо відбувається поломка контуру (будь-якого), функціонування конструкції зупиняється повністю. Користувач не зможе ні отримати гарячу рідину, ні обігріти житло.
газова, колонка, водонагрівача

Враховують, що обслуговування двоконтурного агрегату дорожче через складні вузли. Наявні деталі вимагають частішої заміни, ремонту.

Газовий стовпчик або бойлер – що краще вибрати для отримання гарячої води

Ви живете у будинку, де постійно відключають гарячу воду або вона спочатку не передбачена? Погодьтеся, що жити в таких умовах дуже неприємно. У такому випадку вам потрібно придбати та встановити додаткове обладнання для нагрівання води, яке позбавить вас цієї проблеми. Сьогодні найбільшою популярністю користуються газові колонки та електричні водонагрівачі.

Не можете визначитися, що краще газова колонка або електричний водонагрівач? Ми допоможемо вам вирішити це завдання. стаття обговорює особливості кожного з цих видів обладнання, а також порівняльний огляд важливих параметрів, які мають вирішальне значення при виборі водонагрівача.

Якими бувають нагрівачі

Бойлери поділяють на два основні типи: проточні та накопичувальні. Останні оснащуються баком різного об’єму із термоізоляцією. У баку накопичується вода та постійно підігрівається за допомогою Tubular Heater.

Какую выбрать газовую колонку Bosch, в чем разница? ответы есть!

Проточні прилади оснащуються сухим Tubular Heater. Вода проходить потоком крізь них, миттєво досягаючи потрібної температури. Така техніка має велику потужність.

Бойлери можуть працювати від різних енергоносіїв:

Найпопулярнішими є колонки на газі та електричні нагрівачі. Що краще вибрати? Щоб розібратися у питанні, потрібно зрозуміти принцип їхньої роботи, оцінити переваги та недоліки.

Газові колонки підігрівають воду швидко за допомогою пальника. Працюють вони за принципом проточника, тому ви будь-коли отримаєте гарячий потік, варто лише відкрити кран. Газа опалювальних пристроїв не можна назвати новим винаходом, але сьогодні вони особливо популярні. Їхній корпус компактний, має приємний дизайн. До того ж газ обходиться дешевше за електрику.

Електричні накопичувальні прилади зустрічаються найчастіше у квартирах, будинках, на підприємствах. Вони розраховані на потужність 1,5-3 кВт. Виробник подбав про економічність: між двома шарами бака ховається пінополіуретан, який зберігає тепло. Спеціальні датчики дозволяють довести воду до певної температури та постійно її підтримувати.

Нещодавно почали випускати гібриди. накопичувальні газові бойлери. Поки що вони не користуються великою популярністю.

По суті, газова колонка. той самий проточний нагрівач. Так що ж вигідніше придбати?

Як вибрати водонагрівач для ванної

Встановивши водонагрівач, можна позбутися неприємних інцидентів, пов’язаних із «централкою». Він забезпечує подачу теплої води автономно, за рідкісним винятком. Електричні обігрівачі забезпечують зниження витрат: Енергетичні рахунки, що пристрій споживає менше. Щомісячні витрати на гаряче водопостачання.

У нагрівачі жителі дачних будинків потребують найчастіше городян. У багатьох котеджах впоратися з відсутністю гарячої води без бойлера та казана не можна. Перед покупкою постає питання, до якого водонагрівач краще вибрати. Є кілька видів пристроїв. У кожного свій принцип роботи, сильні та слабкі сторони.

Якісному агрегату притаманні такі властивості:

 • Підтримка встановленої температури (без несподіваних перепадів) під час роботи.
 • Робота з установками користувача.
 • Високий рівень безпеки незалежно від джерела енергії.
 • Подача гарячої води стабільна при будь-якому тиску води в трубах.

Виробники часто наділяють прилади додатковими опціями, корисними у побуті.

Агрегати бувають накопичувальними та проточними, можуть кріпитися на стіні або розташовуватися на підлозі. За типом енергопостачання вони бувають:

Розвиваючи докладнішу інформацію про інструменти, легко зрозуміти, який підходить для установки в певному житлі.

Проточний водонагрівач: переваги та недоліки

Це компактні нагрівачі без резервуара для накопичення. Їх називають колонками. Забезпечення крана гарячою водою відбувається завдяки спіралі для нагрівання. Проточні агрегати розпочинають роботу одночасно із включенням крана. Їхня потужність може досягати 20 кВт, але використання колонки не пов’язане з високими витратами на електрику.

Проточний водонагрівач витрачає енергію точково, забезпечуючи потік гарячої води за пару секунд та закінчує роботу, коли кран буде перекритий. Споживання електроенергії при такому розкладі можна порівняти з витратами на бойлер. оскільки останній гріє воду довше. Колонки часто ставлять у маленьких приватних будинках, на дачах, де мешканці не живуть постійно. Щоб отримати теплу воду, годі чекати.

READ  Робота двоконтурного котла лише на опалення

Зовні моделі проточних агрегатів можуть сильно відрізнятися. Це дозволяє придбати стовпчик для ваших потреб, уникаючи непотрібних незручностей або витрат. Пристрої бувають:

 • Кранові. Пристрої з краном ставлять замість змішувача у точці, яку потрібно забезпечити гарячою водою – у кухні чи ванній. Кранова колонка споживає менше електрики, ніж загальна. Вона миттєво нагріває рідину до потрібної температури.
 • З лійкою для душу. Працює, як і кранова колонка. Зовні виглядає як душова лійка; такі колонки призначені для встановлення у ванній кімнаті.
 • Загальні системи. Вони виглядають як невелика коробка, що вбудовується в трубу. Нагрів поширюється на будь-який відкритий кран у системі. Установка загальних нагрівачів зручна, але водозатратна. Коли активують точку, розташовану далеко від нагрівача, якийсь час витікає остигла рідина. Це вода, яка знаходилася між колонкою та самою точкою. До повного нагрівання доводиться чекати від кількох секунд до хвилини.

До основних плюсів проточних нагрівачів відносять:

Список специфічних мінусів коротень: до них відноситься залежність температури від напору та необхідність у правильному перерізі електричної проводки.

Електричний водонагрівач: переваги та недоліки

Крім колонки, в групу електричних водонагрівачів входить накопичувальний пристрій для нагрівання. Воно має зовсім інший принцип роботи. Ці нагрівачі звуться «бойлер», вони широко поширені в заміських будинках.

Устаткування працює завдяки трубчастому електричному нагрівачу. Він знаходиться в ємності, де відбувається нагрівання, потім тепла рідина витрачається на потреби сім’ї. Після включення нагрівача доводиться чекати кілька годин, поки волога в резервуарі досягне потрібної температури.

Бойлери виробляють різного об’єму та форми, як правило вони плоскі або у формі циліндра. Плоский бойлер менш масивний, його можна поставити у квартирі. «Циліндр» має меншу ціну, але він дуже великий для міського житла. Розміри накопичувальних пристроїв різноманітні, тому покупка агрегату в залежності від особливостей місця проживання не складе труднощів. Деякі бойлери пристосовані для установки під раковину – вони порівняно невеликі, не стискають господарів.

Плюси накопичувальних приладів для нагрівання рідини:

 • Бойлер не чутливий до перетину електричної проводки.
 • Температура не залежить від напору відкритого крана.
 • Під час перебоїв з електрикою забезпечують надходження теплої вологи з запасу, що залишився.

До мінусів відносять великий розмір та тривалий нагрівання рідини. Дачні бойлери великі, їх вага може спричинити труднощі при встановленні обладнання. Щоб усунути другий мінус, достатньо не вимикати нагрівач. Він переходитиме в активний режим зрідка, щоб нагріти воду, що остигнула. З цієї причини, недолік не докучає постійним мешканцям квартири або дачі. вони чекають нагрівання лише при першому включенні.

Газовий водонагрівач: переваги та недоліки

Ці прилади працюють за рахунок газу. У нагрівачі знаходиться пальник, що взаємодіє з теплообмінником. Газовий нагрівач – економне рішення для забезпечення житла гарячою водою. Купівля обладнання, димоходу для нього та встановлення окупається за роки використання, оскільки газ дешевший за електрику.

Колонка на газі працює за тим же принципом, що проточний агрегат. Різниця полягає лише у типі палива. Водонагрівач на газу вимагає епізодичних технічних робіт – його потрібно очищати та перевіряти справність системи.

 • порівняльна компактність;
 • безперервне забезпечення житла гарячою водою (за умови достатніх запасів палива);
 • надійність, простий ремонт.

До недоліків відносять важкий та дорогий монтаж. Установка проводиться за проектом, складеним заздалегідь. Для підключення колонки проект має бути узгоджений, а проводити роботи може лише організація з ліцензією. Для правильної роботи потрібний димар, витяжна вентиляція; тиск газу та води обов’язково має відповідати певним рівням.

READ  Як зменшити споживання газу в котлі

Так, велику роль при покупці водонагрівача грає житло, де агрегат буде встановлений, частота перебування в будинку людей. Бойлер хороший для постійного проживання на дачі, а для епізодичних відвідувань краще встановити проточний нагрівач води. Газові прилади абсолютно не підходять для квартир у багатоповерхівках. Для міських будинків краще придбати невеликий бойлер чи колонку.

Алгоритм установки і що для цього потрібно

Схема монтажу конструкції

Встановити газовий водонагрівач можна лише після збору документації та отримання всіх дозволів.

 • Придбати пристрій виробника, здатного підтвердити його якість сертифікатами.
 • Взяти у ЖЕКу схеми системи газо- та водопостачання, в яких буде вказано місце майбутнього розміщення приладу.
 • Піти в газову службу із заявою про заміну агрегату, але місце встановлення має залишатися незмінним. Також необхідно надати заяву про ремонт магістралей води та газу.
 • Газова служба проведе всі роботи та видасть документацію, що підтверджує, що обладнання відповідає вимогам та введено в експлуатацію.

Якщо проводять заміну не лише самого пристрою, а й переставляють його на інше місце:

 • Змінюють схему відведення газу, води та повітровідведення.
 • Беруть у пожежній інспекції акт, який підтвердить, що димар у нормальному стані.
 • Замовляють проект перенесення в Міськгаз або сертифікованих організаціях. Для багатоквартирних будинків потрібний дозвіл на перепланування, який отримують в адміністрації міста.
 • З усіма документами ще раз звертаються до газової служби, фахівці якої проведуть установку та підключення пристрою, вперше запустять його.

Після цього лічильник опломбую та видають документи про введення в експлуатацію.

При першому встановленні, якщо до будинку ще не підвели газ, доведеться побудувати волосінь газопостачання. Це дорога процедура, тому для приватного будинку найчастіше вибирають котли, що працюють на твердому паливі.

Якщо у будівлі багато квартир, то газ підводить забудовник, ЖЕК чи власники. Після збору всіх дозволів та документів, виконують будівельні та монтажні роботи та вводять в експлуатацію. Потім укладають договір про газопостачання.

Опалювальний газовий котел є пристроєм, за допомогою згоряння палива (природного або зрідженого газу) здійснює нагрівання теплоносія. Такі котли на газі вимагають підключення димоходу для відведення продуктів згоряння

Для квартир та будинків краще вибирати двоконтурні газові котли з пальником закритого типу, які можна встановлювати у будь-яких приміщеннях, без обмежень. Відпрацьовані продукти згоряння тут відводяться через коаксіальний димар примусовим чином, тому вентиляція в кімнаті не буде потрібна.

Колонка автомат — що це Незважаючи на стильну назву під цим терміном, мається на увазі газовий бойлер проточного типу, у якого розпалювання пальника здійснюється за допомогою електронного блоку, без участі людини. В іншому автоматичні газові колонки працюють також як напівавтоматичні.

Нагріта полум’ям запального пальника термопара виробляє електричний струм, який утримує у відкритому стані електромагнітний газовий клапан. При згасанні полум’я термопара остигає, струм перестає вироблятися, і клапан під дією пружини закривається.

Як вибрати газову колонку?

Що краще вибрати бойлер або газову колонку?

З кожним роком встановлення індивідуального джерела гарячого водопостачання у приватних будинках та квартирах стає все актуальнішим. Епоха централізованої подачі гарячої води поступово відходить у минуле, адже іноді може виявитися вигідніше мати власний водонагрівач. Це дозволяє контролювати витрати на комунальні послуги та економити кошти на свій розсуд. Тільки питання: яке обладнання вибрати для нагріву води? Мета статті – дати розгорнуту відповідь на це питання, визначити, що краще – газова колонка або бойлер, розкривши всі плюси та мінуси різних водогрійних агрегатів.

ВСЕ ЧТО НАДО ЗНАТЬ О ГАЗОВЫХ КОЛОНКАХ В 2021. СОВЕТЫ ОТ МАСТЕРА


https://bigkotel.ru/vidy-kotlov/v-chem-zaklyuchaetsya-raznitsa-mezhdu-gazovymi-kotlami-i-kolonkami
https://etanchiki.ru/truby/bojler-ili-gazovaya-kolonka.html
https://kachestvolife.club/klimaticheska-tehnika/gazovaya-kolonka-ili-elektricheskii-vodonagrevatel-chto-luchshe-preimushchestva
https://waterok.ru/gazovyi-kotel-v-vannoi-komnate-vidy-vozmozhnosti-i-rekomendatsii-po-razmeshcheniiu-oborudovanieia.html
https://aniko-gas.ru/kotly/montaz-gazovogo-bojlera-2.html
https://chelc.ru/chem-otlichaetsia-vodonagrevatel-ot-gazovoi-kolonki
https://amma-dnr.ru/chem-otlichaetsya-gazovaya-kolonka-ot-protochnogo-vodonagrevatelya/
https://cotlix.com/bojler-ili-gazovuyu-колонку [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS