Чому немає тяги у газовому котлі

Який тип газового котла вибрати, щоб полум’я не задувало

7-9 м/с – це мінімально необхідна швидкість, яка забезпечить безперебійне горіння. Розпалене повітря рухається по спіралі. При проходженні нового витка швидкість збільшується, а найвища фіксується на виході.

чому, тяга, котлі

На сьогоднішній день створено агрегати, в яких природний поступ замінено на примусове. Такі моделі називаються турбованими, а їх конструкція передбачає наявність закритого відділення для топки, а також два вентилятори, що нагнітають. Один вводить повітря всередину, а інший виводить із системи відпрацьовані гази. Навіть самий вітер не впливає на горіння. Якщо ж вогонь погас, це свідчить про поломку одного з вентиляторів.

Причина згасання котла у вітряну погоду

У міських квартирах встановлюють котли, оснащені коаксіальним повітроводом. Завдяки цьому навіть сильний вітер не потрапляє всередину та не викликає задування пальника. Однак у приватному будинку нерідко виникає ситуація, коли сильним поривом вітру задує газовий котел. Чому задує газовий котел при вітрі? Це відбувається через неправильний пристрій вентиляції та при невідповідності технологічних параметрів димоходу. Подібні несправності повинні усувати лише спеціалісти-теплотехніки.

Крім цього згасання полум’я пальника відбувається через конструктивні особливості всієї системи опалення або внаслідок впливу сторонніх факторів.

У більшості випадків причиною згасання полум’я пальника стає таке: повітряна маса, що надходить зовні, надає надмірний тиск, внаслідок якого зворотний клапан спрацьовує і стає в закрите положення. Автоматична система котла реагує на таке положення клапана та подача газу в топку припиняється. Часте повторення подібної ситуації є результатом неправильної конструкції димоходу. Так що ж робити, якщо задує котел через димохід.

Особливу увагу слід звернути на висоту цього елемента: нормальне функціонування вентиляції забезпечується в тому випадку, якщо верхня частина димаря розташовується на півметра вище за крайню точку даху будинку. Для визначення діаметра повітроводу слід застосовувати спеціальні розрахунки з урахуванням параметрів котельного обладнання.

Якщо не проводити регулярне чищення вентиляційних каналів, то тяга буде мінімальною. Отже, в камеру згоряння надходитиме недостатня кількість кисню і паливо горітиме дуже слабко. Крім того полум’я пальника може згаснути за відсутності тяги.

Основні причини поганої тяги в димарі

Найчастіше проблеми з тягою виникають через прорахунки, допущені на стадії проектування димоходу, адже часто цим займаються люди, які не мають ні спеціальної освіти, ні достатнього досвіду.

READ  Чому газова духовка не рум'янить зверху випічку

Крім того, нерідко до порушення тяги призводить засмічення димохідної труби, сильні повітряні потоки, що виникають у ній, а також різні атмосферні фактори.

Впливає на силу тяги та форма отвору димової труби: при круглій тяга буде значно краще, ніж при квадратній або прямокутній. Справа в тому, що в кутах утворюються додаткові завихрення, які створюють перешкоди для загального повітряного потоку, внаслідок чого спостерігатиметься загальне зменшення тяги.

чому, тяга, котлі

Що стосується матеріалів, то найменше на відсутність тяги в димарі будуть скаржитися ті, у кого він виконаний їх цеглиною, а ось за наявності металевого димаря проблеми з тягою трапляються дуже часто. Справа в тому, що метал швидко нагрівається, але при цьому і так само швидко остигає, внаслідок чого холодне повітря опускається вниз.

Особливу увагу варто приділяти питанню вентиляції і в тому випадку, якщо для опалення використовується газова колонка. У процесі роботи вона спалюватиме повітря в приміщенні, внаслідок чого виникне серйозна нестача кисню і повітря стане сильно розрідженим. Через це через димохід періодично буде вриватися потік повітря, що незмінно призводитиме до загасання колонки та задимлення приміщення. Ще більше ситуацію може ускладнити наявність герметичних пластикових вікон, що не пропускають повітря з вулиці. У такій ситуації ви повинні піклуватися про відповідне вентиляційне пристрій.

Причини поганого газового котла


Причины плохой тяги газового котла

Намагаючись з’ясувати причину, чому в димохід немає тяги, потрібно звернути увагу на розташування димоходу. Найкраще, якщо він розміщений у внутрішній частині будівлі, у такому разі на нього менше впливатимуть різні зовнішні фактори. Якщо ж димохід споруджений із зовнішньої частини будинку, то в морози він довше прогріватиметься, і тяга буде значно гіршою. Крім того, в ньому часто утворюватиметься конденсат.

Як перевірити тягу в печі та зрозуміти, є вона чи її немає

Чим раніше ви помітите проблему, тим простіше буде її позбутися. Тому регулярно оглядайте свою систему опалення. Серед явних проявів:

 • клуби диму, що з’являються відразу ж, варто тільки відчинити дверцята топки;
 • білий, сизий або навіть чорні димові маси походять із щілин або місць стику труб.

Коли спостерігається хоча б одне з цих явищ, настав час бити на сполох. Але навіть якщо їх немає, це ще не означає, що продукти згоряння нормально виходять назовні, а не застоюються у каналі, що виводить.

Якщо немає зовнішніх ознак, але є підозри, відсутність тяги можна перевірити такими простими способами:

 • За допомогою свічки. спалити його, обережно вставте в печі і подивіться на полум’я. Якщо вогник “піде” від вас, ще далі всередину, значить ситуація в нормі, якщо язичок залишиться на місці і навіть не тремтить. повітряні маси не циркулюють належним чином.
 • Використовуючи стрічку або аркуш паперу – візьміть за край і піднесіть до труби. Якщо вільний кінець потягнеться в рукав, тоді все добре, якщо не рухатиметься, витяжка не працює.
 • За допомогою дзеркала. потрібно обережно наблизити його до камери, що спалює паливо, і придивитися. Якщо на поверхні з’являється волога, є проблема з виведенням продуктів горіння.
 • Подивитися на те, якого кольору полум’я: коли воно жовтувато-золотисте, все добре, якщо яскраво-жовтогарне або, тим більше, червоне, є погана циркуляція повітря.
READ  Як зменшити споживання газу в котлі

Після того, як ви перевірили відсутність тяги, необхідно з’ясувати причини її виникнення.

Причины плохой тяги газового котла

Розрахунок тяги

Отже, розрахунок тяги. це розрахунок поперечного перерізу димоходу для газового котла, каміна, печі або іншого опалювального обладнання. Як розрахувати перетин? Для цього необхідно визначити:

Розрахунок обсягу газу

Для обчислення обсягу газу, що проходить по димовому каналу, використовується наступна формула:

В. маса палива, що спалюється за 1 годину роботи опалювального обладнання;

V1 – поправочний коефіцієнт, який залежить від виду палива, що використовується для обігріву;

Т – температура газу, визначена на виході з димової труби.

Показники V1 і Т можна отримати з таблиці, що є в ГОСТ 2127. 47.

Розрахунок площі перерізу

Після визначення обсягу газів, що проходять димовим каналом, можна підрахувати розмір перерізу труби:

W – швидкість проходження газів димовим каналом (дана величина постійна і дорівнює 2 м/с).

Визначення діаметра

Наступний крок – визначення безпосередньо діаметра димової труби. Для цього використовується така формула:

S – площа перерізу димовідвідного каналу;

Приклад

Наприклад, ми будемо розрахунок відповідно до зазначених формул у наступних параметрах:

Знайдемо найбільш підходящий за заданими параметрами діаметр труби:

Це означає, що для печі, яка використовується в прикладі, достатньо встановити димову трубу, діаметр якої становить 165 – 170 мм.

Як зробити розрахунки та встановити димохід самотужки, дивіться на відео.

Зворотний потяг в димоході газового котла

У деяких випадках може виникати таке явище, як зворотний потяг. Це виявляється у тому, що потік газів йде не нагору, трубою, а повертається назад у приміщення. Подібна проблема впливає на побутовий Comfort, тому її необхідно позбутися, щоб у приміщенні були нормальні умови для проживання. Порушення тяги не завжди залежить від якості димоходу, таке явище може виникнути, навіть якщо використовувалися найкращі матеріали та пристрої. Природні фактори також можуть з’являтися як джерело, тому необхідно мати справу з причиною зворотного тяги в димовій газовій котлі, щоб вибрати відповідний спосіб усунення проблем.

Як перевірити тягу в димарі газового котла

Колір та форма полум’я пальника

Найпростіший, але не найточніший візуальний метод перевірки тяги в газовому котлі. Достатньо заглянути в технічне віконце котла, що знаходиться ближче до низу котла, модулі пальника (на деяких моделях потрібно зняти облицювальну панель).

Якщо колір полум’я періодично змінюється на червоний, це говорить про недостатню тягу, котлу не вистачає кисню для повноцінного спалювання газу. Якщо полум’я пальника постійно змінює форму та напрямок, чутно звуки завихрень і протягу, є зворотна тяга, тобто рух повітряних мас у зворотний бік, викликаний помилками в конструкції димоходу та поривами вітру.

READ  Падає тиск у системі опалення двоконтурного котла

За допомогою запаленого сірника

Більш інформативний та перевірений метод. Щоб перевірити тягу в димоході газового котла, піднесіть запалений сірник до технічного отвору (віконця) котлоагрегату:

 • Якщо полум’я матчу ясно шукає всередині. тяга присутня і, швидше за все, відповідає нормі.
 • Якщо форма полум’я сірника залишається незмінною – тяга відсутня і необхідно вживати заходів.
 • Якщо полум’я розгортається убік, протилежний котлу – присутня зворотна тяга.

За таким же принципом можна провести перевірку та за допомогою тонкого аркуша паперу.

Анемометром

Професійний прилад для вимірювання швидкості руху повітряних мас також називають вітрометром. Це найбільш точний та інформативний спосіб вимірювання, проте вартість приладу починається від 2 тис. Тому застосовувати його доцільно лише за можливості взяти його у тимчасове використання.

У нормі показники тяги мають бути від 10 до 20 Па.

Котли із закритою камерою згоряння вимірювання тяги, як правило, не потребують. За будь-яких порушень горіння в них просто неможливо: приплив повітря не здійснюється без наддуву вентилятором, автоматика завжди повідомляє про проблеми в його роботі.

Як ви можете збільшити тягу в обігріванні котла

З даного матеріалу Ви дізнаєтесь як збільшити тягу в котлі, що робити, якщо раптом зникла тяга в котлі, ми розглянемо тільки найдієвіші методи захоплення тяги в котлах опалення.

Тяга в печі або котлі є основним процесом, який забезпечує опалення будь-якого приміщення. Якщо не буде тяги, то тепло буде тільки від горіння палива в камері-топці, а розповсюдження тепла, тобто конвекція, буде слабкою, як наслідок тепло йтиме і вивітрюватиметься. У такому разі перед обивателем постає важке питання: як збільшити тягу в казані? Відповідь на це питання є і вона дуже проста.

Чому вимикається атмосферний газовий котел

В обладнанні, що відноситься до енергонезалежних, є такі елементи, які можуть приносити масу проблем при експлуатації. Виділяють такі ознаки поломки.

 • Якщо ви хочете підпалити запальник, але як тільки кнопка на клапані опускається, він одразу тухне. Це справжній вплив термопари.
 • Якщо головний пальник погано підпалюється і функціонує нестабільно з постійними бавовнами, а полум’я має жовтий колір, це явна ознака засмічення паливного жиклера.
 • Якщо казан взагалі не запалюється і навіть пальник, то тут частіше винна система електроживлення. Випадки, коли сам елемент відмовляє. рідкісні.

Краще не ризикувати і не намагатися зняти частину обладнання, щоб отримати доступ до засміченого елемента для його очищення. Але коли ситуація екстрена та іншого шляху немає, перед тим як розпочати виконання роботи, потрібно перекрити газ і тоді можна приступати. Всі зайві стики краще не чіпати, чим менше втручань у пристрій, тим краще. Після завершення необхідних маніпуляцій слід перевірити надійність з’єднання за допомогою мильного розчину.

https://kamenbook.ru/sistemy/zaduvaet-kotel-cherez-dymohod-chto-delat.html
https://house-perm.RU/Kotly/Plohaya-tyaga-V-DymohoDe-Gazovogo-Kotla.html
https://feflues.ru/blog/problemy-dymokhoda/net-tyagi-v-pechke-dymokhoda-chto-delat-vozmozhnye-prichiny-i-ustranenie/
https://rtkpipe.ru/vidy-trub/oprokidyvanie-tyagi-v-dymohode.html
http://ventilationpro.ru/sistemy-otopleniya/obratna-tyaga-v-dymohode-gazovogo-kotla.html
https://stroim.club/2020/03/09/pochemu-net-tjagi-v-gazovom-kotle/
https://stroyvolga.ru/%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%BC%D1%83-%D0%BD%D0%B5%D1%82-%D1%82%D1%8F%D0 %B3%D0%B8/
https://feflues.ru/blog/problemy-dymohoda/pochemu-tukhnet-gazovyy-kotel-kakie-mogut-byt-prichiny-i-chto-delat-esli-otklyuchaetsya/ [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS