Чому плутається нижня нитка у швейній машині

Чому плутається нижня нитка на швейній машинці: причини

Бобини потрібні, щоб подавати нитку зі шпулярника та прибирати їх вгору. Кожна з них має форму конуса і ідеально підходить для такої роботи. При експлуатації звичайної машинки, де нитка подається вліво або вправо, бобіна стає незручною, оскільки є важкою та надто широкою в діаметрі.

Також причини плутанини полягають у фанатичному потягуванні або підштовхуванні тканини рукою — це заняття не тільки обірве нитку, а й призведе до псування тканини, що обробляється. У такому разі рекомендується робити пробний стібок на шматку матеріалу до кожного сеансу шиття, щоб підібрати потрібний темп потягування тканини.

Чому плутається і петляє нитка у швейній машинці? Три способи самостійного усунення проблем

Довідка! Звичайно, є й інші причини плутанини ниток у швейній машинці, які іноді виникають під час роботи з нею. В основному, це стосується зношування деталей і поломок у внутрішніх вузлах машинки, наприклад, човника, голководителя або блоку управління.

Тканина при сточуванні збирає

Занадто сильна напруження ниток, відмінних від цієї банальної причини, також є іншою. Лапка сильно притискає тканину до зубчиків, а тканина дуже тонка. Відрегулюйте правильно тиск лапки на тканину, а заодно і висоту підйому зубчиків рейки, і вам більше не потрібно «допомагати» машинці рукою.

Нижняя нить наматывается на шпульку или петляет.

Неправильне поєднання голки, нитки та тканини

Див. також: Налаштування швейної машини. Рейка. просування тканини

Неправильне заправлення нитки призводить до петляння

Машинка Janome, Juki, Ягуар, Бразер, Singer та ін. відрізняється способом заправки нитки. Якщо рядок петляє знизу і утворюється хвиля, то це є наслідком неправильної заправки. Коли петляє нижній рядок швейної машинки, можете видалити нитку та знову її заправити. У Janome, Зінгер, Scarlett та інших машинах робити це потрібно тільки при повністю вимкненому агрегаті в момент піднятої лапи. Перша заправка верхня нитка, а дно після нього (або відповідно до інструкцій виробника).

чому, плут, нижня, нитка, швейній, машина

READ  Як очистити порошок у пральній машині

Нижняя нить наматывается на шпульку или петляет.


Чому плутають і петлі потік у швейній машині? Три способи вирішення проблем

Циклічні нитки в лініях, хвилясті лінії

Неправильно налаштована напруга нитки є найбільш “нешкідливою” причиною. Спробуйте просто правильно налаштувати напругу обох ниток, перевірте правильність їх дозаправки. Якщо результат однаковий, це означає, що деякі з параметрів операції швейної машини повинні бути пристосовані до майстра. І іноді петля в шва є ознакою того, що швейна машина вимагає складного ремонту та конфігурації. Існує ще одна проста причина для появи цього дефекту. Між натяжними натяжними натяжними верхніми нитками потрапляють шматок нитки або утворюється печатка від пилу та відлиги. Якщо верхня нитка погано затримується, розбирайте натяк і очистіть його. Це часто буває на оверйок. Протягом багатьох років натяги пропускають різьблення кілометрів, і вони накопичують всілякі печатки, які перешкоджають викопному.

Див. також: Швейна машинка Чайка Чому рядок петляє Налаштування роботи човника швейної машини Чайка

Що робити? Загальні рекомендації

Кожен випадок потребує індивідуального вирішення. Але є загальні рекомендації, щоб нитка не рвалася під час шиття:

 • Обов’язково перевіряйте та регулюйте натяг, коли встановили нову голку, перейшли на нитки або матеріал іншої товщини.
 • Використовуйте якісні голки, нитки та інші розхідники.
 • Встановлюйте деталі за інструкцією.
 • Підбирайте нитки та голки під товщину та тип тканини.
 • Не розбирайте машинку самостійно, якщо не впевнені, що можете правильно зібрати.
 • Слідкуйте за станом та чистотою механізму, зовнішніх елементів конструкції.

Якщо усунення жодної з перерахованих проблем вам не допомогла, і машинка, як і раніше, рве верхню або нижню нитки, можливо, справа в системі регулювання. Радимо викликати майстра для усунення несправностей.

Як правильно налаштувати напругу верхньої та нижньої нитки

Особливо часто швейна машинка плутає нитки знизу, коли неправильно відрегульовано натяг ниток. Це зовсім не проста справа. Тому на цьому пункті ми зупинимося докладніше. До речі, слід сказати, що добре відрегулювати натяг можуть не всі, навіть досвідчені швачки.

READ  Як змінити підшипник барабана в пральній машині

Починати регулювання завжди потрібно з нижньої нитки. Для цього потрібно взяти шпульний ковпачок із вставленою в нього шпулькою в руки та потягнути за кінчик нитки. Нитка повинна виходити з невеликою складністю. Якщо вона виходить дуже легко, потрібно закрутити регулювальний гвинт, який знаходиться на шпульному ковпачку. Якщо нитка виходить насилу, то гвинт потрібно послабити. Щоб перевірити якість регулювання, потрібно прошити невеликий рядок на непотрібному шматочку тканини.

Після того, як ви відрегулювали нижню нитку, потрібно приступати до регулювання верхньої. Для цього потрібно покрутити регулятор верхньої нитки. Він або у верхній частині машини корпусу, або на стороні. Звертаємо вашу увагу, крутити регулятор потрібно поступово. Трохи покрутили, перевірили якість шва на шматочку тканини. Якщо якість шва мало хороша, підкрутили ще трохи, і знову зробили контрольний рядок. Для хорошого регулювання натягу ниток може знадобитися деякий час. Не завжди вдається відрегулювати рядок за один раз. Але повірте, витрачений час окупиться гарним та якісним швом на готовому виробі.

Що робити, якщо під час машинного шиття плутається нижня нитка

Найчастіше причиною того, що швейна машинка плутає нижню нитку, є такі фактори:

 • Нитки, верхня або нижня, неправильно заправлені. Найчастіше неправильно заправляють нижню нитку. Особливо цим страждають провідники-початківці. Але бувають ситуації, коли і верхня нитка заправлена ​​неправильно. Перед початком шиття завжди перевіряйте правильність заправки всіх ниток.
 • Голка неправильно обрана (вона не відповідає товщині тканини та нитки). Голка і нитки повинні по товщині відповідати тканині, що прошивається. Якщо взяти невідповідні голки або нитки, то спочатку рядки на виворітному боці може утворитися ковтун з ниток.
 • Використання тупої чи викривленої голки. Тупа голка може стати причиною заплутування ниток знизу полотна. Особливо, якщо на голці є зазубринка на вістря. Шити потрібно лише якісними гострими голками. Рекомендується кожну голку перевіряти на викривлення за допомогою дзеркала.
 • Невідрегульований натяг верхньої та нижньої ниток. Дуже поширена причина, через яку плутається нижня нитка під час шиття.
 • Неправильно вставлена ​​голка, або ослабло її кріплення, і вона опустилася нижче за потрібний рівень. При установці голки слід звертати увагу, в який бік спрямований великий жолобок. Встановлювати слід лише відповідні для даної моделі машинки голки.
 • Використання бобін не призначений для моделі швейної машини. Шпульки можуть відрізнятися буквально на 0,5-1,0 мм, і навіть у цьому випадку машинка вже плутатиме нитки.
 • Нижня нитка товща за верхню. Ведучою є верхня нитка. У момент утворення стібка, вона витягує нижню нитку. Тому нижня нитка повинна бути або такою ж, як верхня, або, що більш переважно, нижня нитка повинна бути тоншою за верхню.
чому, плут, нижня, нитка, швейній, машина

Основні фактори, що викликають зажовування ниток

Всі причини, через які нитка заплутується знизу полотна, можуть бути як дуже простими, виправити які буде зовсім не складно самостійно, так і досить складними, для усунення яких доведеться звернутися до майстра.

 • Тупа або занадто товста голка. Вона не плавно проколює матеріал, а продавлює його.
 • Слабке притискання матеріалу до зубчастої рейки транспортера. Це може бути викликано зносом пружини притискної лапки.
 • Лапка розбовталася і перекосилася.
 • Низьке місцеположення транспортних рейок. Скупчення бруду, очесів тканини, уривків ниток між зубцями. Стирання зубців рейки.
 • Механічні пошкодження шпульки (подряпини, задирки, сколи, іржа). Вони заважають плавному руху шпулі, нитки можуть чіплятися за задирки і нерівномірно змотуватися зі шпулі.
 • Не відрегульовано натяг верхньої та нижньої нитки.
 • Обрив нижньої нитки. Стежки перестали утворюватися. Верхня нитка петляє знизу полотна.
 • Занадто широкий отвір на голковій пластині. Воно може утворитися у процесі тривалої експлуатації машинки. А у сучасних машин, що виробляють зигзагоподібну строчку, конструктивно передбачено широкий отвір. При шитті тонких слизьких тканин (шифон, шовк), вони не слабо фіксуються лапкою і проштовхуються голкою всередину отвору. І там відбувається зажовування не лише її, а й ниток.
READ  Як шити трикотаж на простому швейній машині

https://iglasm.ru/odezhda/nitka-namatyvaetsya-na-chelnok.html
https://barahola.ru/interesnoe/pochemu-petlyaet-nizhnyaya-nit-v-shveynoy-mashine-i-kak-eto-ispravit/
https://barahola.ru/blog/pochemu-putaetsya-nizhnyaya-nitka-v-shveynoy-mashinke/
https://vyazhy.ru/doma/shvejnaya-mashinka-putaetsya-nizhnyaya-nit.html
https://sewrem.ru/stati/pochemu-shvejnaya-mashinka-putaet-nit/
https://daillygo.ru/laifhak/chto-delat-esli-vo-vremya-mashinnogo-shitya-putaetsya-nizhnyaya-nitka/
https://sewrem.ru/stati/shvejnaya-mashinka-ne-zahvatyivaet-nizhnyuyu-nit-pochemu/
https://sewrem.ru/stati/shvejnaya-mashinka-zazhevyivaet-nizhnyuyu-nit-pochemu/ [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS