Чому з кондиціонера не тече вода

Ціни на ремонт кондиціонерачому не вигідний дешевий монтаж

Часто причиною побоювань, через яку воду тече всередині, стає дешевим і в той же час погана установка. Завдяки йому причинами несправностей можуть бути такі моменти:

 • Діра, зроблена для трубки, зроблена не під ухилом, як це прийнято, а прямо, через що конденсат скоро почне стікати всередину.
 • Якщо в процесі монтажу використовувалися неякісні матеріали, трубка може заламатися. Також її похапцем може заламати сам майстер.
 • Також до плачевного результату може призвести погане вальцювання, через яке потік фреон, а потім, як результат, обмерз теплообмінник. В результаті при включенні спліт-системи тече рідина, що стояла, а випадає лід.
 • Фреонопровід був ізольований неякісно. Це вже не тільки текти конденсату, а й необхідність швидкої заміни фреону.

Усунення несправностей

Щоб полагодити несправний кондиціонер, слід виявити тип встановленої системи, особливості її функціонування та місце утворення течі.

чому, кондиціонера, тече

На замітку! Для огляду внутрішнього блоку має бути комфортний стельовий зазор.

Іноді для усунення причини достатніми діями будуть: звичайне чищення або видалення засмічення. Однак якщо течія викликана порушенням правил монтажу спліт-системи або використанням неякісних матеріалів, то будуть потрібні суттєві грошові витрати.

Для спліт-систем з виведенням конденсату самопливом

Отже, спочатку будуть розглянуті системи, у яких відтік конденсату здійснюється шляхом його мимовільного стіку за рахунок деякого нахилу дренажної магістралі. Найпоширеніші причини та їх усунення зведено до таблиці.

Види несправностей Причини та ознаки виникнення Усунення проблеми
Нестача холодоагенту в системі Обумовлюється промерзанням зовнішньої сторони випарника з подальшим таненням морозу після вимкнення кондиціонера. У процесі роботи супроводжується нехарактерним звуком та видуванням дрібних крижинок. Необхідно попередньо встановити систему фреоном, раніше виявив причину та місце витоку. Для більш точного визначення місця розгерметизації контуру рекомендується викликати сервісну бригаду.
Пошкодження трубопроводу дренажної магістралі Зазвичай виявляється під час тестування системи. Відбувається внаслідок неякісного монтажу або механічного пошкодження трубопроводу. Пошкоджений трубопровід слід замінити. Паяння, клейка та обмотка пошкодженої ділянки ізолентою вкрай небажана.
Закупорювання вихідний дренажної трубки Зовнішня трубка, не обладнана захисною сіткою, може бути закупорена сторонніми предметами, коконами комах та павутиною. У зимовий час може відбуватися її повне зледеніння. Слід прочистити дренажну трубку дротом або пилососом. Взимку знадобиться збити лід.
Відсутність регулятора тиску Взимку відбувається значний перепад тиску та температури контуру системи. Температура випарника внутрішнього блоку падає, внаслідок чого утворюється конденсат і льоду. При підвищенні рівня тепла в кімнаті зовнішні стінки випарника тануть і починають текти. Встановлення регулятора тиску.
Використання псевдосифонів При виробництві монтажу кондиціонера для запобігання попаданню неприємного запаху з каналізації стічна дренажна трубка була вигнута для підтримки постійного рівня води. Замінити вигнуту трубку, що вийшла з ладу, на оригінальний сифон.
Дренажна магістраль не має ухилу Це конструктивна помилка, спричинена грубим порушенням правил установки спліт-систем із самоточним виведенням конденсату. При такій помилці внутрішній блок кондиціонера є величезним резервуаром з водою, і несе серйозну небезпеку для людей, що знаходяться під ним. Усунення помилки тягне за собою демонтаж та комплексне переобладнання системи кліматичної техніки.
Засув зливного отвору внутрішнього блоку Відбувається рахунок попадання дрібних сторонніх предметів і комах у дренажний піддон внутрішнього блоку. Слід прочистити вхід зливного отвору та видалити засмічення із захисної сітки.

Для спліт-систем із дренажним насосом

Кондиціонери з дренажним насосом застосовують тоді, коли виводити стічні трубки у двір або на вулицю заборонено або просто неможливо. Системи такого роду часто застосовують при кондиціонуванні підвальних приміщень та підземних споруд.

Важливо! Варто зазначити, що для цього виду спліт-систем також характерні перші чотири види пошкоджень з попереднього опису.

READ  Котел nova florida vela compact горить червоним

Додаткові несправності систем із дренажним насосом зведені в таблицю нижче.

Види несправностей Причини та ознаки виникнення Усунення проблеми
Вихід з ладу дренажного насоса Конденсат не повністю висмоктується помпою навіть за наявності характерного гулу, що свідчить про роботу насоса. Заміна чи ремонт насоса.
Поломка датчика рівня води За такої несправності система не бачить необхідності відкачувати воду і не дає команди на включення насоса. В результаті вода накопичується в жолобі внутрішнього блоку і починає текти. Встановлення справного датчика.
Засор поплавцевої камери Без своєчасного технічного обслуговування сторонні предмети та бруд можуть блокувати поплавець та порушити відкачування конденсату. Комплексне чищення поплавкової камери та її елементів.
Порушення пропускної спроможності повітроводної трубки Відсутність повітряного потоку в повітроводній трубці через її перегин, зрив або виникнення додаткової перешкоди на шляху повітря. Необхідно усунути вигин, прочистити або надійно зафіксувати зірвану трубку.
Відсутність електроживлення дренажного насосу Незначна течія може з’являтися після ненавмисного відключення живлення. Проблема швидко зникає під час відновлення електропостачання. Спричинити може і втрата контакту на клемах дренажного насоса, а так само в роз’єм між поплавковою камерою і помпою. Перевірка надійності кріплення контактних клем.

Увага! Можна включати та перевіряти працездатність системи лише після закінчення процедури з мультиметром щодо визначення наявності електричного з’єднання на робочих клемах.

Специфіка функціонування кондиціонера передбачає утворення конденсату, що накопичується в спеціальному лотку, а потім витікає через трубку на вулицю або в зливний отвір. І якщо одного разу ви помітите, що конденсат не виходить назовні, то цьому моменту потрібно приділити пильну увагу. У деяких випадках може знадобитися ремонт кондиціонера.

Втім, у низці ситуацій конденсату бути не повинно. Зокрема, згадана рідина відсутня, якщо не активовано режим «вентилятора» або якщо базова температура в приміщенні майже не відрізняється від встановленої в налаштуваннях техніки. Також конденсату може не бути протягом півгодини після включення апарату, адже вода деякий час накопичується і тільки потім починає витікати.

Кондиціонер та відсутність конденсату. Теорія холоду на пальцях.

Здоров’я всім душевного, морального та фізичного!Два дні витратив на вивчення матеріалу по кондиціонерам та автомобільним кондиціонерам зокрема. Вже так повелося в нашій країні, та й не тільки в нашій: (, Що якщо хочеш зробити добре, то доводиться самому розбиратися у всіх тонкощах матерій, знайти самостійно способи вирішення і втілити в життя.Перелопати купу матеріалів знайшов оптимальну “працю” в якій загалом максимально просто і доступно описано як ЦЕ працює і що буде. Далі авторський текст:

Однією з найбільш важливих характеристик холодильного контуру є величина неперегріву парів холодоаренту на виході з випарника.Перегрівом пари називають різницю між температурою цієї пари і температурою випаровування рідини, з якої ця пара утворилася, при постійному тиску.Для випарників перегрів пари є різниця між температурою, виміряною за допомогою термобаллона ТРВ, і температурою випаровування, що відповідає показанням манометра НД (у більшості випадків втратами тиску в трубопроводі всмоктування можна знехтувати через їх малість).

У прикладі, наведеному малюнку, перегрів становить 7 До.

Зазвичай вважається, що у випарниках з прямим циклом розширення величина перерви повинна становити від 5 до 8 С.

Коли величина перегріву виходить за межі звичайного діапазону температури, це часто вказує на аномальний перебіг робочого процесу.

Тому нижче ми проаналізуємо різні випадки аномального перегріву випарника:

Надмірно великий перегрів (як правило, вище 8 К) tB = tE = температурі випаровування = 4 °С

Якщо температура точки D дорівнює 18 °С, то перерва дорівнює 14 К.

При нормальній роботі холодильного контуру останні молекули рідини випаровуються в точці С.

При подальшому проходженні випарником (дільниця C-D) пари нареваються. У тому випадку, коли парами заповнена тільки ділянка CD, забезпечується нормальний перерв (наприклад, 7 К).

У разі нестачі холодоаренту у випарнику, коли останні молекули рідини випаруються, наприклад, у точці Е, довжина ділянки трубопроводу, заповнена лише парами, зростає (на малюнку це ділянка E-D), що призводить до значного неперерву. При цьому замір температури в точці D може дати значення 18 ° С, тобто nepeгревв складе 14 К.

Якщо перегрів занадто великий, значить отвір ТРВ практично закритий і пропускає дуже мало рідини. Холодопродуктивність випарника, що міститьro мало рідини, низька і перепад температури охолоджуєтьсяro повітря на вході і виході дуже малий. Тиск випаровування впав і на виході з ТРВ трубопровід зовні покривається інеєм.

READ  Правильне з'єднання радіаторів опалення в квартирі

Надмірно малий перегрів (як правило, нижче 5 С)

На малюнку температура в точці В дорівнює температурі в точці D, тобто температурі випаровування 4 ° С С.

Якщо перерва занадто низька, значить отвір ТРВ повністю відкритий і пропускає багато рідини. Оскільки випарник містить багато рідини, хладопродуктивність висока і перепад температури для охолодження повітря представляється нормальним, проте в компресор можуть потрапляти частинки рідини. Цей режим надзвичайно небезпечний, оскільки загрожує гідроударами в компресорі і може спричинити серйозні пошкодження.

Коротше 🙂 тепер мої думки чому кондей ніби морозить, але конденсату немає. Через малу кількість фреону він встигає випаруватися вже в точці Е і ділянка Е-D нагріває цей конденсат і він просто випаровується!Щоб дізнатися, напевно, потрібно заміряти температуру обратки з випарника!

Моя трубка обратки потіє! Т.е. випарник не потіє, а трубка так її розтік потіє 🙂 МІСТИКА! Ну і за логікою температура правильно випарника, що працює, не може бути нижче 4 градусів.Є кілька варіантів:1. Самостійно дозаправити 100-150гр фреону такою ось штукою.2. Промити випарник пінним очисником, т.до. є версія, що конденсат вбирається в мох на ньому 🙂 і тупо не тече :)3. Забити болта і їздити так 🙂 адже за фактом кондів морозить на всі гроші 🙂

Який варіант оберете ВИ, дорогі читачі?

Існує ще спосіб заправки на тиск і таблиці. Грубо кажучи, коли кондей включений, то в частині високого тиску, тиск зростає і становить від 1200 до 1500 кПа, для простоти розуміння це 12 і 15 атмосфер. У облаті низького тиску тиск на оборот падає приблизно 100-150 кПа. Тепер найцікавіше! Коли кондей вимкнений, то тиски у високій та низькій частині порівнюються та завмирають у районі 800кПа! близько 8 атмосфер! Але знову ж таки є каверза! Цей тиск дуже залежить від навколишнього середовища! При 35 це близько 800кПа при 20 це вже 540кПа.

Причини несправності лінії стоку

Наслідком неправильного монтажу або використання неякісних матеріалів є витікання конденсату з дренажної системи. У таких випадках доводиться оплачувати додаткові роботи майстрів щодо усунення дефектів.

Причини несправності бувають такі:

 • Отвір у стінці для зливної трубки та інших з’єднувальних провідників між зовнішнім і внутрішніми блоками, була пробурена паралельно підлозі, а не з нахилом до вулиці;
 • Слабка ізоляція або повна її відсутність на трубці з фреоном стає причиною збору вологи на її поверхні та стіканні конденсату за межі дренажної системи;
 • Заломи та пошкодження прокладеної дренажної трубки перекривають шлях вільному або примусовому потоку вологи, викликають переповнення та витоку з магістралі відведення конденсату.

Внаслідок неякісного вальцювання може статися витік фреону. Тоді теплообмінник обмерзає і з нього стікає волога при відключенні кондиціонера.

Чому не стікає вода з кондиціонерної трубки? Кондиціонер Одеса

У зимовий час, коли кондиціонер включають на обігрів, волога від гарячого повітря утворюється на зовнішньому модулі спліт системи. Дренажна трубка обмерзає за низьких температур, текти з’являються на всій поверхні зовнішнього блоку.

Перелічені причини не є вичерпним. Пошкодження дренажу та витоку конденсату можуть відбуватися і через неналежну догляд, забруднення окремих частин спліт-системи. З правилами та специфікою чищення кліматичного обладнання ознайомить стаття, що рекомендується.

чому, кондиціонера, тече

Тече зовнішній блок кондиціонера: причини, як усунути

Деякі власники помічають протікання конденсату із зовнішнього блоку. Розглянемо, з яких причин це відбувається і як вирішити проблему.

Причини протікання конденсату із зовнішнього блоку:

 • Низький рівень холодоагенту. Така несправність вирішується шляхом дозаправки спліт-системи фреоном.
 • Забруднений випарник. Для усунення цієї проблеми необхідно провести профілактичне чищення випарника.
 • У фреонопроводі знизився тиск через зниження зовнішньої температури. Рекомендується установка регулятора тиску, що запобігатиме подібним несправностям у майбутньому.

Для безпечного стікання рідини можна встановити в нижній отвір блоку дренажний шланг. Якщо він вже встановлений, але вода все ще переходить від блочного модуля, є шанс, що дренаж забивається брудом, і ви повинні бути очищені.

Поледь на зовнішньому блоці кондиціонера

Наледь також може утворитися на деталях зовнішнього блоку кондиціонера, що, як правило, частіше відбувається, коли техніка працює на обігрів. Розглянемо, за яких несправностей виникає цей тривожний «симптом» і як можна вирішити виявлену проблему.

READ  Насадка для будівництва Фен для пластмасового пайки

Причини криги на зовнішньому модулі:

Чому не стікає вода з кондиціонерної трубки? Кондиціонер Одеса

 • Забруднення вентилятора та теплообмінника вуличним пилом та сорому. Вирішити проблему може власник приладу, якщо є вільний доступ до зовнішнього модуля. Для цього потрібно провести очищення забруднених деталей, використовуючи миття високого тиску або струмінь чистої води.
 • Всередину приладу потрапила волога та спровокувала обмерзання тонкої трубки, внаслідок чого відбувається її покриття льодом. Ця проблема, у свою чергу, призводить до складності руху хладагенту, і результат. мороз весь зовнішній блок.
 • Для нормальної роботи кондиціонера за низьких температур необхідно менше холодоагенту, і якщо в системі фреон перебуває в надлишку, відбувається обмерзання. Проблема усувається шляхом видалення фреону в невеликій кількості. Цю роботу виконують досвідчені майстри.

Обмерзання зовнішнього блоку кондиціонера також відбувається у разі його роботи на обігрів при температурі повітря зовні нижче, ніж зазначено в інструкції користувача.

ПОТЕК КОНДИЦИОНЕР. ТЕЧЕТ КОНДИЦИОНЕР. РЕШЕНИЕ ПРОБЛЕМЫ СВОИМИ РУКАМИ ЗА 5 МИНУТ

Злив конденсату із кондиціонера

Сам процес відведення конденсату можна здійснювати такими способами:

 • Просто вивести трубку для зливу рідини на вулицю через отвір у стіні. Цим способом користуються через його простоту – потрібно лише просвердлити отвір та вивести шланг за вікно під необхідним ухилом (мінімум 1 см на 1 метр довжини). Однак цей варіант не можна назвати правильним через побічні ефекти. Вода, що капає з трубки, буде барабантом на підвіконні сусідів знизу, і це загрожує звинуваченням з їх боку. Виводити трубку таким чином заборонено за санітарними нормами. До того ж, така конструкція впливає на естетичні відчуття та псує загальний вигляд.

ПОТЕК КОНДИЦИОНЕР. ТЕЧЕТ КОНДИЦИОНЕР. РЕШЕНИЕ ПРОБЛЕМЫ СВОИМИ РУКАМИ ЗА 5 МИНУТ

Обслуговування дренажної системи

Є низка несправностей, які можуть виникати у процесі експлуатації, які потрібно своєчасно вирішувати:

 • Найчастіша проблема – це засмічення отвору, через яке відводиться волога із спеціальної ємності у дренажну трубку. Це відбувається через звичайний бруд і пил, які забивають отвір, осідають, проникають у трубку, закупорюючи її. Через це рідина переповнює ванну і починає текти на підлогу і по стінах.

Щоб уникнути всіх неприємних наслідків, необхідно стежити за станом трубки та своєчасно чистити та промивати її. Фахівці рекомендують використовувати миючі засоби, в яких міститься хлор, тому що вони краще справляються з цим завданням.

Щоб цього не сталося. Потрібно відключати спліт-систему в холодну пору (при температурі нижче 0С), або придбати спеціальний низькотемпературний комплект, який забезпечує підігрів компресора, дренажної трубки і дозволяє кондиціонеру працювати при температурі до.25°С.

Нахил, хоча б невеликий, обов’язковий по всій довжині трубки, щоб уникнути застоювання води.

Тому виробники рекомендують купувати обладнання у перевірених постачальників та відповідально ставитися до монтажу.

Щоб уникнути цього, потрібно стежити за рівнем холодильного агента та з необхідною періодичністю (встановленою в інструкції до кондиціонера) звертатися до сервіс-центру для дозаправки.

Як зрозуміти, що сталася поломка?

Для початку потрібно визначити звідки походить текти.

чому, кондиціонера, тече
 • Безпосередньо із самого внутрішнього блоку.
 • Через жалюзі спліт-системи з потоками повітря надходять окремі краплі або великі бризки.
 • Вода струмує по стіні, на якій розташований внутрішній блок у приміщенні.

Визначивши місце виникнення краплі, ви зможете вирішити, як із нею боротися.

Для початку проведіть швидку перевірку. Слід перевірити ванну для конденсату, якщо текти почалася в період спеки, коли кондиціонер працює довгий час в режимі охолодження, то це цілком нормальна ситуація. Коли ємність переповнена, вода переливатиметься і утвориться текти. Щоб припинити потоп, потрібно просто злити воду.

Проводити інспекцію ємності для конденсату в період спеки слід раз на кілька днів, оскільки обладнання в цей час працює на межі можливостей, а також перед настанням холодів. Якщо після цього крапель не припиняється, то, ймовірно, сталася серйозна поломка обладнання.

https://xn90aqejflgif6j.xnp1ai/remont/techet-vneshnij-blok-kondicionera-2.html
http://vashmaster27.ru/blog-sajta/pochemu-ne-kapaet-voda-iz-drenazhnoj-trubki-konditsionera-ili-split-sistemy.html
https://www.drive2.ru/l/507239624460992674/
https://sovet-ingenera.com/vent/cond/kondensat-ot-naruzhnogo-bloka-konditsionera.html
https://vsekondicioneri.ru/blog/pochemu-iz-konditsionera-techet-voda-kak-ustranit/
https://vsekondicioneri.ru/blog/pochemu-konditsioner-obmerzaet-prichiny-sposoby-ustraneniya/
https: // dantex.RU / Статті / Sliv-Kondensata-IZ-Konditsionera /
https: // Sovet-Ingenera.com / vent / cond / split-sistema-techet-v-komnatu-chto-delat.html [/ Спойлер]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS