Фен для зварювання пластику своїми руками

Принцип роботи

Термофени можна розділити на дві групи: професійні, вони ж промислові та побутові, якими користуються домашні майстри.

Пайка другим феном – це можливість своїми руками провести ремонт у квартирі або приватному будинку, відремонтувати бампер автомобіля або деталь моторолера. Температура нагріву повітря побутового фена для паяння пластику досягає 550 ℃.

Паяння пластику часто називають зварюванням, оскільки відбувається розплавлення матеріалу деталей та його з’єднання на молекулярному рівні.

Побутові прилади також поділяються на дві групи: з ручним способом регулювання температури паяння та автоматичним. У першому випадку температура на фені виставляється вручну.

Але тут є один тонкий момент. відстань від сопла термофена до пластмаси, що спаюється, витримується майстром самостійно. Тому недостатня відстань може призвести до непровару, а це спричинить зниження міцності з’єднання.

Справа в тому, що чим більша ця відстань, тим швидше знижується температура в зоні зварювання. Наприклад, вважається, що видалення сопла фена від зони зварювання на 8 см знижує температуру нагрітого повітря в половину. Якщо режим був виставлений 500 ℃, то до заготовок з пластику, що зварюються, він долітає з температурою 250 ℃.

Автоматична модель з датчиком відрізняється від ручної тим, що температура нагрівання налаштовується в міру видалення або наближення сопла інструменту до зони пайки.

За всіма іншими показниками та характеристиками це однакові прилади, що складаються з корпусу, нагрівального елемента та вентилятора, за допомогою якого створюється подача повітря. При цьому дуже важливо звернути увагу на потужність нагрівача. Будівельний фен має потужність щонайменше 1,6 кВт.

Основи виготовлення радіомонтажного фену

Головна умова при складанні паяльного агрегату. це його безпечна експлуатація та відповідність завданням як усього апарату, так і складових компонентів. Змонтувати такий прилад можна зі всіляких застарілих або несправних паяльників, фенів, комп’ютерних комплектуючих.

Підбір нагрівальної складової

Цю найважливішу компоненту доведеться виготовити самостійно, тому що нагрівачі з домашніх пристроїв, що нагріваються, слабкі за потужністю. Єдиний пристрій.Електрична плита з відкритою спіральною, але це важко знайти.

Для того, щоб зробити спіраль необхідної потужності, він візьме дріт з ніхрому до поперечного перерізу до 0,8 квадратних міліметрів. Розмір її кільця має бути не більше 7-8 міліметрів, що вимагає компактного пристрою пристрою.

Електроспіральні рани на трубчастому або конусоподібному ядрі. Він повинен бути виготовлений термостійкий і забезпечує електричну ізоляцію. Ці вимоги відповідають морським або текстолітним трубам з розбитих фен. Але в ідеалі знайде галогенну лампу для трубчастих дизайнерських ламп і запозичити ізолятор звідти.

Параметри вентилятора

Для використання в ролі нагнітача, будь-який маленький, але потужний вентилятор. Це буде, мабуть, найдорожчий компонент у імпровізованих пір’ях. Пріоритетні вимоги до його виготовлення:

Підійде акваріумний компресор або невеликий побутовий вентилятор. Але ви також можете застосувати комп’ютерний кулер.

Вибір справи

Зробіть випадок для волосся кількома способами:

 • Споживають керамічну або фатальну основу. Це забезпечить надійний iszing від теплової та електричної енергії. Правда, пошук такого випадку важко, щоб придбати дорого. Ще один мінус. крихкість.
 • Може бути використаний для захисту корпусу з внутрішнього термостійкого матеріалу. Тоді можна буде уникнути його нагрівання.

Корпусні частини використовуються як основна частина пристрою з розбитих фен. Їх розмір і дизайн ідеально підходять для цих цілей. Нам потрібна лише додаткова ізоляція носової частини, де буде розташована насадка пристрою, а температура досягне максимуму.

CASE Ізоляція може бути виготовлена ​​з азбестових пластин, кварцової слюди або скловолокна. Нос сопла зроблений з металу.

Додаткові відомості

Конструкцію паяльного приладу мають забезпечити такі системи:

 • Увімкнути пристрій. Це дасть можливість вимкнути паяльник у надзвичайних ситуаціях і з довгостроковою перервою у роботі. Для керування кнопкою або ключовим перемикачем.
 • Можливість регулювання оптимального температурного режиму та видування продуктивності. Це вирішується шляхом встановлення протилежних змінних. Вони розбираються з однаковими домашніми фен.

Дуже довге слово зварювання використовувалося лише в контексті металевими конструкціями, але все змінилося з появою будівельних фарб та популяризації використання полімерів у будівництві. Потім з’явилася концепція зварювального пластику. Але на додаток до інструменту використовуються спеціальні доповнення, що збільшує продуктивний і розширює функціональність інструменту.

READ  Що робити, якщо залізо впав на килим

Сопло на фен для пластмасової пайки. це дуже корисний пристрій, який вже отримав безліч варіантів і широко поширену діяльність у різних галузях. Тому важливо знати про принцип використання та наявних видів на будівельному ринку.

Як зібрати термофен для паяння своїми руками

Бензоножниці Дриль Напильник Ніж Викрутки Плоскогубці Електроножовка

Саморобний термофен

Термофеном називається пристрій для розм’якшення, розігріву та плавлення таких матеріалів, як, наприклад:

Процес полягає в обдуві потоком повітря розігрітої спіралі. Маса повітря, проходячи повз спіраль, нагрівається, і виходить гарячий потік молекул, які, бомбардуючи матеріал з великою швидкістю, передають йому теплову енергію навіть трохи більше за ту, яка утворюється на виході з термофену. Звичайно, якщо кінець трубки розташований дуже близько від обробки матеріалу, що піддається. При збільшенні відстані температура нагрівання падає.

Для того щоб зібрати термофен своїми руками, важливо знати, з чого він складається:

На кінці пристрою, якщо, наприклад, він зроблений для паяння, встановлюють різні насадки, датчик температури. Для відпаювання елементів насадки необов’язкові. Якщо нагнітач виконаний окремо, то між ним та корпусом передбачають шланг.

Порада: краще використовувати покупні насадки, але можна виточити їх на токарному верстаті.

Популярні помилки при складанні термофену для паяння

Багато хто впевнений, що якщо є вентилятор і нагрівач, то зробити прилад для паяння пластичних матеріалів це пара дрібниць. Тому вони вирішують застосувати звичайний побутовий фен, адже там є всі необхідні компоненти:

Але навіть якщо брати потужний фен, він все одно не розігріє олово до його плавлення, а щоб підняти температуру, доведеться:

Перший варіант призведе до того, що спіраль пережариться і обірветься або відключиться через перегрівання.

Другий призведе до підвищення температури всередині корпусу, через що корпус може розплавитись.

Є ще варіант – зменшення спіралі, але навряд чи варто говорити про це. Результат буде той самий.

Саморобний термофен для паяння

Найлегший і робочий пристрій можна зібрати з пилососа і готового нагрівача, який можна купити на будь-якій барахолці, і є навитою на дерев’яну бобишку спіралью з приєднаним шнуром.

Насадка для паяння пластику на фен своїми руками

 • У кришці роблять отвір діаметром 10-20 мм.
 • До кришки банки з одного боку прикріплюють бобишку з приєднаним перехідником, в якому мають бути просвердлені отвори для подачі повітря.
 • З іншого боку, кришки зміцнюють перехідник для труби або шланга пилососа.
 • У днищі банки прорізають отвір.
 • На днищі зміцнюють насадку. порожнистий товстостінний мідний конус.

Порада: на шлангу або трубі пилососа зміцніть кран для регулювання напору та швидкості повітря.

При збиранні слід підібрати оптимальну довжину спіралі експериментально. Для цього:

 • поступово зменшуючи краном подачу повітря, перевіряють нагрівання, торкаючись жалом каніфолі та припою;
 • якщо нагрівання недостатнє, зменшують спіраль і перевіряють знову.

Термофен для паяння мікросхем

Далі ми розповімо про складніший пристрій, схожий на ті, що застосовуються в паяльних станціях. Для його збирання знадобиться:

 • нагрівач:
 • трубка від старого нагрівача (наприклад, радянського виробництва були такі – з двома або трьома спіралями, укладеними в трубки з кварцового скла),
 • 600 ватна спіраль для плитки (можна купити в будь-якому магазині або на барахолці),
 • рукоятка від дитячого пістолета або зіпсованого електричного дриля,
 • ізоляція (термозбіжна трубка та лакоткань),
 • хомути (можна застосувати саморобні, а можна купити);
 • нагнітач:
 • звичайний кулер від комп’ютера або вентилятор-равлика (другий варіант краще, можна застосувати окремий компресор, але це завдасть незручностей – прив’яжете до шлангу),
 • шийка від пластикової пляшки або флакона з кришкою;
 • живлення.

Для вентилятора найкраще застосувати трансформаторний блок живлення на 5–22 вольти (регульований). Його легко зробити самому, наприклад, якщо ви знаєте імпульсну техніку, можна використовувати старий комп’ютерний блок, трохи доробивши його.

Зібрати схему, що регулює нагрів спіралі, дуже просто. Для неї потрібні 4 діоди КД-202 і один тиристор, наприклад, КУ-202, керований змінним опором.

Конструкція та складання

Щоб зібрати термофен для паяння, скористайтесь нашими рекомендаціями.

Виготовлення нагрівача з ручкою

 • Обріжте спіраль приблизно до 12 см, попередньо вимірявши її опір. Воно має бути в межах 40-45 Ом.
 • Вставте спіраль у трубку, яку потрібно обрізати на точилі з розрахунком, щоб незайнятим залишилося приблизно 5-7 см. Це необхідно для створення різниці температур між нагрітою частиною і місцем приєднання до кулера, а також для зміцнення ручки на вільному від спіралі місці.
 • Випиліть ручку з дерева або візьміть готову, наприклад, від зіпсованого дриля або дитячого пістолета.
 • На верхній частині рукояті зміцніть співвісно два хомути, які послужать для закріплення трубки і як контакти.
 • Кінці спіралі випряміть і загніть з розрахунком, щоб їх можна було пригвинтити до хомутів. Спереду має бути прямий довгий шматок.
 • У місцях кріплення спіраль обмотайте слюдою та лакотанням.
 • Закріпіть трубку в хомутах, приєднавши до них монтажний провід.
 • Кінець трубки вплавте або вклейте у кришку флакона.
READ  Пекти для лазні з нержавіючої сталі своїми руками

Виготовлення нагнітача

 • Якщо у вас вентилятор-равлик, то все робиться дуже просто. Від шийки флакона відрізається відповідна частина і приклеюється до вентилятора.
 • Якщо у вас простий вентилятор або кулер, потрібно закрити одну зі сторін кулера пластмасовою кришкою, а в торці випилити отвір для повітря. І так само приклеїти шийку флакона.

Кінці проводів вентилятора подовжують, зміцнюють, пропускають крізь рукоять, в якій розташовується вимикач для спіралі або вимикач з регулятором температури.

Залишається вигнати отриманий нагнітач до нагрівача (кришка та шийка, використана пляшкою, буде дуже успішно підключать дроти до шнура з виделкою. Для більшої зручності електрична частина пристрою краще збирати в одному випадку, а шнури кулера та спіралі зважування разом або обгортання скотч у кількох місцях.

Точно так само, наприклад, інші пристрої можуть бути зроблені, наприклад, термофістол.

Вимоги до пайки

Для чіпа допустима температура діапазону від 190 до 240 градусів. Якщо під час паяльної температури буде вища, тоді ви ризикуєте накласти чіп, через те, що він стає неправомірним. В результаті ви не тільки витрачати час марно, але також втрачають дорогі частини.

У порівнянні з мініатюрною паяльною станцією фен здатний підтримувати необхідну температуру нагрівання в струмені повітря, яка залишається такою навіть за невеликих змін відстані між приладом і друкованою платою. При роботі феном площа нагрівання залишається стабільною. Вона визначається прямопоточним струменем повітря. Але по краях струменя температура нагрівання виявляється нижче мінімально допустимою, через що вона не тільки не може нашкодити деталям схеми, але й розплавити припій.

Паяльний фен, який створює нестабільний струмінь гарячого повітря, що має форму конуса, який починає при наближенні розширюватися і звужуватися при видаленні, дозволить вам швидко та якісно виконати роботу. Часто майстри, які вирішили виготовити фен для паяння мікросхем своїми руками, не враховують стабільність нагріву та рівномірність потоку повітря, через що їм стає незручно працювати.

Говорячи про безпеку, мається на увазі, що ви не станете робити кардинальні зміни в конструкції електроприладу, що порушує, порушуючи заводську схему проектування вузлів з’єднань, тим більше якщо вони мають робочу напругу 220 В. Щоб перестрахуватися, ви можете підключати виготовлений своїми руками прилад для паяння не безпосередньо, а через трансформатор, який можна зробити з блоку живлення комп’ютера. Тим самим ви убезпечите себе від серйозних неприємностей.

зварювання, пластик, своїми, рука

Що ж до зручності у використанні, то тут мається на увазі, що прилад повинен бути слухняним у ваших руках і не вимагати великих зусиль для виконання тих чи інших маніпуляцій. Фен повинен мати таке виконання, щоб ваша друга рука залишалася вільною. Тоді за її допомогою ви зможете тримати пінцет або здійснювати інші необхідні дії.

Простенький паяльний фен своїми руками

Заздалегідь вибачаюсь за шакалисті фотки, але чим багаті, і що під руку попалося о першій годині ночі перед роботою.

Влившись із середу відновлення боксмодів фучай 213, зрозумів, що паяльником демонтувати фети та шимки хоч і можна, але складно.

ось і виникла ідея зібрати паяльний (а на край звичайний для термоусадки трубок і пляшок, паяння пластмас) фен.

BP з ноутбука, щедро керується знайомим, здавалося мені дуже підходящим подачею, 20 В 4,5А = 90 Вт.

Поекспериментувавши з різного перерізу канталом, зупинив вибір на 0,4, бо він грівся до червоного-жовтого при намотуванні, що споживає ті самі 4,5 ампера. Хар-ки бп зазвичай пишуть із запасом, так що вичавлювати максимум заявленої потужності не побоявся.

Провід із кінцем спіралі зафіксований гвинтом із шайбами ​​для жорсткості та контакту.

Китайський регулятор нібито на 8ампер при 24 вольтах дуже швидко помер, тому все з’єднане прямо до бп.

Насадка для паяння пластику на фен своїми руками

Холодним зварюванням утворив різьблення під корпус від ліхтарика, в ньому ж просвердлено отвір під виведення дроту з нагрівача.

Заглушка від ліхтаря, де була кнопка, розсвердлена під пресування корпусу від акумулятора йогошки. сопло виконане зі світлового вогню на ніпель колеса машини/велосипеда. Він суцільнометалевий і тримає температуру.

Лист слюди, щедро підписаний китайцями на 40 за шматок 1015 см, відрізають розмір трубки та зробив багато нот з ножем для складання в трубку.

З тієї ж слюди зроблена основа для спіралі, насічки робив алмазним колом на дрімелі, бо насікати ножем набридло. оч ефективно і рівно!

Жовтий провід просто намотаний на гайку для контакту з масою.

READ  Як зробити охолоджувач повітря своїми руками

Другий кінець спіралі забитий за трубку зі слюди для контакту про метал трубки від йогошки.

Дані з’єднання зроблені максимально дилетански, бо це більше експеримент, і я пішов простим шляхом, не придумавши нічого простіше в реалізації.

І все це добро просто підключено через вимикач прямо до дроту БП.

Зроблено запас дротів на нагрівач для обслуговування нагрівача.

Самодельная насадка на фен для сварки пластика.

Корпус ліхтаря взагалі не гріється! Його охолоджує повітряний потік, частина трубки з нагрівачем винесена за його межі.

Focus остаточно збожеволів, та й червоний або жовтий камера перетворює на свічення супернової.

Ефективність: на фото більш ніж видно. Навіть мікруха з припаяним пузом знято за 10 секунд.

Перегрів частин: не бачив. Той самий мікроюсб, який можна поплавити, не постраждав взагалі!

Собівартість: безпосередньо куплені лише слюда за 40ре, вентилятор за долар, бп майже халява, інше з запасів мотлоху.

Підсумок: чесно кажучи, я не очікував чогось реально придатного з цього проекту, тим більше з такою малою спіраллю, тому, при першій знятій микрусі я просто кричав від радості.

Профессиональный паяльный фен с алиэкспресс для пайки пластика насадки пластиковые прутки

Думаю, що він мені ще не раз стане в нагоді не тільки для ремонту боксмодів, але й іншого дрібного ремонту електроніки.

Можливі альтернативи/модернізація: взяти блок живлення від PC, у нього на 12в лінії багато більше ампер, приробивши ШІМ, поставити термопару.

Але робити я цього, звичайно, не буду. Дружко.жпг

Турбінний та компресорний тип

Схема паяльної станції, що споруджується своїми руками, може бути представлена ​​у вигляді основного модуля та кінцевого пристрою (термічного фена), що забезпечує нагрівання повітря в зоні пайки.

Перед його виготовленням необхідно знати, що відповідно до способу формування примусового потоку повітря, такі пристрої поділяються на паяльні пристрої турбінного та компресорного типу.

У турбінних агрегатах повітря подається в зону обробки за допомогою невеликого електродвигуна з вентилятором, вбудованого безпосередньо в корпус фена. У виробах другого класу повітряний потік формується з допомогою спеціального компресора, розміщеного переважно модулі (контролері для паяльного фена).

При виборі необхідного різновиду станції для паяння дрібних деталей зазвичай виходять з оцінки наступних різноспрямованих факторів:

 • вентиляторні паяльні станції здатні формувати потужніший потік повітря, що є очевидною перевагою вбудованого в них фена. Однак створюваний з їх допомогою потік важко проходить через занадто вузькі насадки;
 • компресорні фени навпаки, більш ефективні при роботі з відносно вузькими насадками, що використовуються при паянні деталей, розміщених у важкодоступних місцях.

Вибір оптимального варіанту пайки фен, здатний працювати з цим набором пластичних форсунок, здійснюється з урахуванням конкретних умов для його роботи.

Мініатюрний паяльний фен своїми руками

Паяльний фен може стати в нагоді для виконання різноманітних завдань у практиці саморобника. Наприклад, з його допомогою можна паяти SMD компоненти, демонтувати радіодеталі з друкованої плати, підсушувати клейові з’єднання, осаджувати термоусадочну трубку, оплавляти кінці синтетичних канатиків, розплавляти термоклей і т.п.д.

Порядок робіт

Послідовність виконання робіт з відновлення та паяння бампера можна представити таким чином:

 • насамперед пластмасовий бампер, який потребує ремонту, акуратно знімається з авто;
 • далі необхідно його помити, знежирити та позбавити від бруду та сміття, прибрати лакофарбовий склад із пошкодженої ділянки;
 • якщо бампер розколюється на кілька шматків, їх поєднують у вихідну цілісну конструкцію, стиковуючи краї;
 • Тепер ви можете перейти до паяльного процесу, який зводиться до прогресуючого руху паяльного заліза, що жадає від одного краю тріщини до іншого з невеликим змішуванням бампера в організмі бампера;
 • Далі, пластик, який стискався пайкою, рулонами над поверхнею паяльного заліза;
 • Після цього, зсередини, деталі не потрібно нічого робити, місця Spike не можна побачити. І ззовні вам знадобиться обробка поверхні на тріснутому місці. шліфування, шпаклівка, фарбування.

Іноді пайка бампера здійснюється за допомогою арматурної сітки. Ця сітка належним чином використовується для великих і серйозних тріщин. Особливістю цього методу полягає в тому, що після видалення та очищення майстром повинен “розвалюватися” у пластичній сітці. Тобто сітка для пайки бамперів акуратно застосовується з внутрішньої частини частини і нагріває паяльник. І коли температура сітки стає достатньою, необхідно просто натиснути пластикова викрутка.

У деяких випадках майстер визначається, крім сітки, він встановлюється на бампер кронштейна або кріплення для затягування тріщини. Про особливості цієї процедури буде розказано у відповідному розділі.

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS