Холодильник лампочка горить, але не морозить

Холодильник Стінол усіма користувачами визнано надійною технікою. Останній апарат випущено понад 10 років тому, працює, у майстернях є запчастини для ремонту. Якщо світло горить, а двигун у холодильнику не працює, значить, сталася поломка:

Але рефрижератор може відмовити з інших причин. Холодильник Стінол не ввімкнеться, якщо його встановили з перекосом. Потрібно відрегулювати положення ніжками, виставити вертикально з невеликим нахилом назад, щоб добре зачинялися двері.

У холодильнику з електронним керуванням компресор може не включитися, якщо двері закриті нещільно. Нераціонально охолоджувати відкритий контур. і сигналу на запуск компресора не піде. Увімкнена відтайка і залипла компресор не ввімкнеться.

Основні причини, чому холодильник працює, але не морозить

Досить часто зустрічаються ситуації, коли холодильник працює, але не морозить. В даному випадку не слід поспішати викликати майстра, адже можливо, причина поломки не така складна, як може здатися.

Сьогодні ознайомимося з інформацією, як самостійно провести діагностику холодильника, а також розглянемо найчастіші причини, чому холодильник не морозить, але при цьому продовжує працювати основне відділення.

Можливі несправності холодильника

Якщо холодильник перестав охолоджувати, а морозилка покривається льодом, варто негайно звернутися до професіоналів. Неробство спричинить різні наслідки. Так, продукти швидко псуватимуться, а техніка згодом повністю перестане функціонувати.

Не морозит холодильник! Как найти поломку в холодильнике или морозильной камере?!

До найпоширеніших причин того, що перестав морозити холодильник, відносять:

 • Несправність реле;
 • ушкодження пускового конденсатора;
 • Згоряння двигуна;
 • Витік фреону (техніка працює, але не запускається охолодження);
 • Купірування системи капілярів, за якими подається холодоагент.

Перед тим як звертатися до сервісного центру, необхідно перевірити, чи немає між дверима та ущільнювачем щілини. Через неї всередину може надходити тепле повітря, яке завдасть шкоди не лише продуктам, а й самій техніці. Як результат виникає така поширена проблема, як холодильник став погано морозити.

Надходження повітря в камеру можливе з таких причин:

 • Техніка стоїть на нерівній поверхні, що призводить до перекошування дверей;
 • Встановлення важких предметів на двері; привід до провисання;
 • У старих моделях відсутній сигнал «відчинених дверей», що часто стає причиною випадкового утворення щілини (при цьому не варто запитувати, чому морозилка вкрилася льодом);
 • Утворення льоду, що перешкоджає герметичному зачиненню дверей;
 • Пошкодження ущільнювача або втрата еластичності.

Якщо перевірка показала справність та щільність прилягання дверей, варто розглянути інші причини, чому холодильник працює, але не морозить.

Витік фреону

Якщо компресор постійно працює без відключення, а холодильник погано охолоджує, то можливе пошкодження охолоджуючого контуру. Поступово температура у внутрішньому просторі піднімається. При пошкодженні контуру утворюється пролом, через який із системи витікає фреон.

Встановити причини, чому холодильник не морозить можна самостійно. Для цього достатньо перевірити стан конденсатора рукою. Якщо грати гарячі, то прилад працює нормально. При пошкодженні контуру конденсатор холодний, що свідчить про витік фреону.

Щоб усунути неполадку, чому холодильник не холодить, необхідно ретельно перевірити систему та виявити пошкодження. Пролом перекривають і заливають новий холодоагент. У систему рекомендовано заправляти фреон тієї ж марки, що раніше. Інакше техніка може почати працювати некоректно. Нерідко це стає причиною того, що холодильник слабо морозить.

Купірування системи охолодження

У процесі використання побутової техніки часто спостерігається купірування капілярної трубки та фільтра-осушувача. Основною причиною виникнення засмічення є використання неякісного фреону, який містить велику кількість вологи. Це спостерігається і при неправильній дозаправці. Процес проводиться лише за умови попередньої вакуумізації.

Без цього холодоагент почне випаровуватися. Випаровування супроводжується утворенням води, яка надалі замерзає та утворює пробку. Ця причина призводить до того, що не працює холодильна камера або холодильник слабо морозить.

READ  Чому сніг утворюється на стіні холодильника

Що стосується фільтрів, то вони призначені для того, щоб запобігти попаданню вологи в систему. При зносі осушувача виникає можливість утворення крижаного засмічення. Причиною усунення можуть стати і тверді частинки. Це можуть бути продукти зношування компресора та інших елементів системи. Це пояснює, чому холодильник не холодить.

При усуванні системи охолодження холодильник гуде, але не холодить. Причиною такого нехарактерного шуму є те, що двигун змушений працювати під великим навантаженням. Він змушений проштовхувати фреон, незважаючи на освічений засмічення. Щоб усунути несправність, необхідно викликати професіоналів. За допомогою спеціального гідравлічного обладнання проводять очищення системи. Засмічені трубки продують, а зношений фільтр-осушувач замінюють.

Несправність компресора

Якщо компресор гарячий, це не означає, що він працює правильно. У деяких випадках він може не включатися. Але, іноді агрегат працює періодично. При цьому його включення супроводжується гуркотом, сильним шумом та клацанням. Все це свідчить про зношування агрегату. Він не здатний працювати нормально та забезпечувати нормальний тиск фреону в мережі.

За наявності таких ознак варто продіагностувати компресор холодильника. Спочатку перевіряють контакти. Якщо компресор не працює, його змінюють. У разі незначних неполадок проводиться ремонт.

Несправність блоку керування та інших вузлів

Несправність терморегулятора, термодатчика та блоку керування призводить до того, що компресор не приймає правильної інформації про стан температури в камерах. Це не дає можливості розпочати регулювання режиму. Несправність аналізуючих елементів призводить до того, що компресор холодильника повністю або частково не працює.

Фахівці не виключають таку можливість. Тому при діагностиці вони перевіряють справність усіх датчиків та регуляторів. Несправні елементи замінюють. Особливо якщо холодильник не морозить, а морозилка працює.

Холодильник не вмикається

Якщо техніка перестала вмикатися, не потрібно поспішати дзвонити до майстерні. Іноді причина криється зовсім не в тому, що холодильник зламався. Насамперед перевіряють стан розетки, а саме, чи є у ній напруга. Для цього достатньо підключити до неї будь-який інший електроприлад.

холодильник, лампочка, горить, морозить

Ймовірно, зламалася вилка або обірвався силовий кабель. Більш проблематична ситуація – холодильник не подає ознак життя, але світло горить. Як працює мотор не чутно. Тут варіантів розвитку подій кілька.

Проблеми з компресором

Буває, що холодильник не вмикається після відключення, але при цьому горить лампочка і він видає звуки, що клацають. Причиною несправності найчастіше стає компресор. Для більш-менш нормальної діагностики доведеться озброїтись приладом – омметром.

Без досвіду аналогічних робіт самостійним усуненням поломки краще не займатися, а довірити виконання кваліфікованого майстра.

Причини, чому не включається компресор:

Для виявлення всіх трьох поломок потрібен омметр. Буває, що «продзвон» обмотки та контактів не дає результатів, а на приладі в цей час фіксується напруга менше 20 Ом. Вже з цього можна судити, що двигун підлягає заміні.

Холодильник ATLANT не работает. Горит свет

Якщо діагностика мотора не виявила жодних проблем, то причина в «мозках» холодильника – модулі управління.

Несправності у блоці управління

Іноді мотор та основні вузли працюють, а холодильник після розморожування не включається. Часто причиною цього є розрив електричного ланцюга – результат окислення контактів.

Друга за «популярністю» причина – проблеми з прошивкою. Їх викликають стрибки напруги, неправильне користування панеллю управління тощо. Рішення – повна заміна несправного модуля.

Термодатчик

Цей компонент, розташований усередині холодильної техніки, ще називають терморегулятором. Як правило, знаходиться він неподалік лампочки. Функціональне завдання датчика – підтримувати необхідну температуру у морозильній камері або основних відсіках.

Якщо холодильник багатокамерний, то термодатчиків може бути більше одного. Працює він так: при досягненні певної температури, замикає та розмикає електроланцюг, що служить командою для пуску або зупинки двигуна.

Порушення температурного режиму трапляється при зупинці вентилятора. У холодильнику фірми Indesit, що працює за системою No Frost, на електронному табло з’явиться код помилки – F04.

Термодатчик

Коли проблема у холодоагенті, агрегат зазвичай працює на довгому циклі, часом не зупиняючись. При цьому в морозильнику на трубі, по якій рухається холодоагент, видно льоду.

З протилежного боку льоду немає. Несправність тут криється у витоку теплоносія. Причина мікротріщина, що утворилася.

Інші причини

Крім основних, є й інші причини, через які холодильник перестав працювати:

 • запала кнопка розморожування. Якщо кнопка перебуває в натиснутому стані, компресор не запуститься. Вона може зноситися і запасти в неправильному положенні. Рішення – заміна. Переконатися, що пристрій відмовило, можна безпосередньо замкнувши дроти, в обхід кнопки;
 • несправності з пусковим та захисним реле. Для перевірки знадобиться мультиметр. Елемент, що викликає питання, відключають від електросхеми та перевіряють його опір. Якщо показники далекі від норми, це говорить про поломку. Для діагностики необхідно хоч трохи розбиратися в електриці. Роботи, пов’язані з електронною начинкою техніки, проводять при вимкненому живленні. Відмова пускового реле – найчастіша проблема в холодильниках бренду Бірюса;
 • холодильник неправильно встановлений. Купуючи нову техніку, їй необхідно виділити достатньо вільного місця, зберігши вентиляційні зазори. Неправильно встановлений холодильний агрегат буде працювати, але в невластивому режимі, що викличе зайве навантаження. Наприклад, у камерах може стати тепліше, ніж має бути, лише через те, що холодильник занадто щільно приставлений до стіни, що погіршує обдув задньої стінки змійовиком. Той самий ефект відбувається, якщо поруч із агрегатом працюють нагрівальні прилади. Нещільно закриті дверцята також можуть стати причиною неправильної роботи. У сучасних моделях холодильників, з електронікою, через нещільно прикриті двері не запуститься мотор, видавши відповідну помилку на дисплей;
 • проблеми з мережею. В цьому випадку можна стверджувати, що власнику холодильника пощастило. Щоб техніка працювала в нормальному режимі, потрібна напруга мережі від 200 до 240 В. Якщо показник виходить за рамки, побутова техніка може аварійно вимкнутись. Особливо, якщо вдома встановлено сучасну модель, чутливу навіть до незначних відхилень.
READ  Червоний замок горить на пральній машині

Якщо в холодильнику почала накопичуватися волога, насамперед оглядають дренажну систему у місцях стику труб. Можливо, одна з них трохи змістилася і її доведеться поставити на місце. Також може засмітитися зливна труба. Для її прочистки підійде звичайна рибальська волосінь.

Описані ситуації – не весь перелік можливих причин поломки техніки. Якщо є сумніви, у чому проблема, краще не займатися ремонтними роботами самостійно. Правильно визначити причину поломки під силу лише майстру.

Точніша діагностика несправності

Перевірити та визначити причину поломки таким чином можуть лише люди, які мають глибші поняття про техніку та знайомі з принципами її функціонування. Така діагностика дозволяє приблизно визначити вартість ремонту холодильного агрегату. До несправностей електродвигуна можуть призвести, за фактом, лише такі причини:

Виявити причину можливо під час перевірки контактів електромотора за допомогою омметра. Коли прилад показує опір, що не досягає 20 Ом, це свідчить про замикання витків обмотки. Коли така перевірка не допомогла, єдиним варіантом є перевірка груп контактів та мікросхеми. Швидше за все, деякі контакти окислюються. Для таких маніпуляцій потрібен багато часу, але якщо немає інших варіантів і негайно зверніться до побажань майстра, то вам потрібно зробити.

Повний список функцій вдома, щоб виявити несправність, може бути вказана наступним чином:

 • Коли термостат працює, потрібно перевірити запуск та захисне реле. Для цього вони знімаються і збиті ометром. Коли чек не дав результатів, то, швидше за все, вам доведеться замінити реле.
 • Якщо реле працює, то компресор повинен бути перевірений за допомогою OHMMETER. всі три контакти потрібні, і закриття на тілі повинно бути відсутнім. Ремонт компресорів зазвичай не піддаються, тому цей вузол повинен замінити.
 • Коли не вдалося виявити електромеханічних дефектів, то підозрювати як причину поломки залишається тільки несправності електросхеми агрегату. Вирішити таку проблему в домашніх умовах, будучи неспеціалістом, неможливо.

У списку вказані ймовірні несправності, за винятком елементарних, пов’язаних з перебоями та падіннями напруги в електромережі, розеткою, шнуром живлення, вилкою або виходу з експлуатації терморегулятора.

Що може викликати шум і брязкіт?

Холодильник відноситься до побутових установок, в яких постійно відбувається процес теплообміну. Іншими словами, матеріал, що контактує з холодоагентом, то стискається, то розширюється, відчуваючи температурну дію.

Такі явища, як шум або одиночні деренчання, є нормальними і увагу на техніку потрібно звертати тільки при збільшеному рівні брязкоту та шуму.

Неправильне виставлення рівня ніжок агрегату. За рахунок цього компресор займає неправильне положення та контактує з іншими робочими вузлами техніки, викликаючи неприємні звуки.

READ  Кухонний дизайн з холодильником біля входу

Правильним рішенням у цій ситуації буде відрегулювати корпус приладу за рівнем. Для цього знадобиться будівельний рівень – він кладеться на кришку холодильника. Потім, за допомогою гайкового ключа регулюються ніжки (поворот за годинниковою стрілкою – зниження висоти, поворот проти годинникової стрілки – збільшення висоти).

Нестача циркуляції повітряних мас через щільне прилягання приладу до стіни може стати причиною сторонніх звуків. Нормальною відстанню вважається 20-25 см.

Також слід перевірити кріплення задньої решітки охолоджувального приладу. через тривалу експлуатацію вони могли перестати щільно прилягати, відповідно буде необхідно закрутити їх знову.

Холодильник вмикається, але не морозить, знайти причини

Сучасний рефрижератор з електронним керуванням повідомить про підвищення температури в камерах, за кодом помилки можна визначити місце несправності. Що робити, якщо холодильник на електромеханічному керуванні працює, але не морозить?

Спочатку потрібно визначити, чи не надходить холод у морозильник і холодильник чи тільки в плюсове відділення. Якщо холодильник з одним компресором, холод подається в морозильник, плюсова камера працює за залишковим принципом. Холодильник з двома компресорами слід розглядати як дві ізольовані системи теплоносії.

Найбільш складно розібратися в однокомпресорному дводверному комбінованому холодильнику з двома регульованими зонами холоду. Необхідно переконатися, чи виробляє холод генератор, і в якій кількості. Наприклад, у холодильнику Indesit діагноз «морозить, але не холодить» може бути поставлений через несправність магнітного перепускного клапана. При залипанні заслінки весь холод прямує лише в морозильник, холодне повітря в плюсову камеру не надходить.

Для визначення причин холодильник повністю розморожують. Після просушування його включають. Якщо морозильну камеру холодильника не нагнітається холод, а двигун працює, але не морозить – в системі немає холодоагенту.

Перш ніж проводити заправку, майстер повинен знайти місце витоку, перевірити контур на герметичність, видалити з нього повітря та залишки газу. Явною ознакою витоку в запіненій частині стане здуття стіни однієї з камер. Крім того, необхідно перевірити справність самого компресора, чи створюється потрібний тиск у системі.

Як усунути несправність агрегату

Є зовсім невеликий перелік проблем, які кожен може виправити самостійно. У більшості випадків не варто навіть намагатися робити щось без допомоги фахівців. По-перше, навряд чи недосвідчена у роботі з технікою людина зможе це зробити. По-друге, швидше за все він тільки завдасть більшої шкоди холодильному агрегату.

Якщо вивчити інструкцію із застосування холодильника, можна знайти таблицю з несправностями моделі та способами їх усунення.

Холодильник ATLANT не працює. Горить світло

Саме тому фахівці однаковою відповідають на питання про те, як можна усунути несправність агрегату. Самостійно. ніяк. Усунути проблему може лише кваліфікований майстер. Необхідно викликати додому перевіреного спеціаліста та не намагатися винаходити велосипед.

Холодильний майстер визначить та усуне несправність.

Не морозить холодильник ВЕКО – які несправності?

Лінійка холодильників ВЕКО довга, від простих моделей до холодильників Сайд-бай-Сайд із 4 дверима. У сучасних преміум моделях застосовують новітні технології. Але вся продукція будується на власних компресорах, які відрізняються підвищеним рівнем шуму і не ремонтуються. Вартість нового вузла складає половину ціни холодильника.

 • Не вмикається компресор. Причин кілька, від виходу з ладу до несправності термореле. Потрібна діагностика.
 • Накопичується вода в холодній камері – найчастіше причина засмічення дренажного отвору, але можливо, забилася трубка, що відводить.
 • Не працює одна з камер. причина в терморегуляторі, електроніці, витоку фреону або виході з ладу компресора.
 • Здуття задньої стінки сигналізує про витік холодоагенту.
 • Холодильник може не працювати, якщо електрична ланцюг холодильника порушується, відбулося закриття. З тієї ж причини, тіло апарату може побити струм.

Як і будь-яка складна техніка, холодильник для повік реагує на нестабільну мережеву напругу. З низькими поточними параметрами, двигун буде працювати, але холодна продуктивність недостатня. Неправильні бокові бокові бокові бокові сторони, які часто пов’язані з відмовою електроніки, якщо пристрій підключений без стабілізатора напруги.

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS