Холодний рушникосушитель після відключення гарячої води

Table of Contents

Чому полотенцесушитель холодний, і як його запустити

Я думаю, багато жителів багатоквартирних будинків стикалися з таким домашнім явищем, як холодний сушка для рушників. Хоча, за ідеєю, він має бути гарячим. Чому ж так відбувається, чому сушарка для рушників не гріє?

Для початку треба розібратися, як взагалі влаштована система ГВП у звичайному типовому багатоквартирному будинку. Як відомо, система ГВП може бути відкритою та закритою. Якщо коротко, то відкрита система ГВП. це коли водорозбір на потреби ГВП відбувається безпосередньо з теплової мережі.

Закрита система DHW є, коли гаряче водопостачання виділяється в окремій ланцюзі в системі теплопостачання будівлі, а в ІТП житлових будинків, холодна вода нагрівається через теплообмінники до температури гарячої води (принаймні 55 ° С ).

Але для закритих, а для відкритої системи, найчастіше в багатоквартирних будинках використовуються так звана схема циркуляції DHW. Згідно з моїми спостереженнями, така схема циркуляції води використовується в 80-85% багатоквартирних будинків. За допомогою цієї схеми гаряча вода проходить послідовно через трубопровід, що призводить до змішувачів на кухнях та ваннах МКД, а потім через нагрітий рушник до ІТП (термічного елемента) будівлі у зворотному трубопроводі теплової мережі.

Тобто, через нагріті рушники, циркуляція DHW в будинку здійснюється для гарячої води, насправді, і була гарячою. Трубопровід рушникосушарки можна, в принципі, назвати зворотом лінії ГВП.

У підвалі житлового будинку це виглядає так йде труба на ГВП (змішувачі в кухнях та ваннах), повертається труба з рушникосушки (циркуляція), третя труба холодне водопостачання (ХВС).

Для відкритої системи ГВП температура води повинна бути не менше 60 ° C, для закритої системи не менше 55 ° C. Але це все в ідеалі, за книжкою, за підручником. Що ж відбувається насправді?

Насправді ж ліска циркуляції, на якій і знаходяться сушарки для рушників, завдає маси клопоту і головного болю і теплопостачальної організації та обслуговуючої будинок організації (найчастіше це керуюча компанія). Справа в тому, що через волосінь циркуляції (читай – через сушки для рушників) відбувається перегрів по зворотному трубопроводу. А перегрів – це прямі збитки, особливо ресурсопостачальної організації.

Перегрів, у свою чергу, виникає через непрацюючі регулятори температури ГВП. Про це я писав у цій статті. Тобто, вода в систему ГВП надходить набагато вище за належну за нормативом, і повертається через сушарки для рушників в обратку також вище за покладену для обратки теплоносія за температурним графіком. Таким чином, виходить перегрів обратки.

Природно, організація, що обслуговує багатоквартирний будинок, змушена з перегрівом боротися. Роблять це за допомогою регулювання лінії циркуляції гарячої води у тепловому пункті будинку. Простіше кажучи, цю волосінь циркуляцію «підтискають» ґрунтовно або за допомогою балансувального клапана (якщо він є), або за допомогою запірної арматури (вентиля, засувки).

Перегрів по обратку у разі стає менше (може навіть вкластися в 5%). Але і, природно, зменшується витрата та натиск у волосінь ГВП. Звідси циркуляція ГВП стає «млявою». Гарячу воду доводиться зливати, щоб вона стала гарячою, а сушарки для рушників стають ледь теплими, або навіть холодними. Особливо, коли немає інтенсивного водорозбору по будинку, не в годину пік.

Що ж необхідно робити, щоб сушарка для рушників була гарячою, а гаряча вода з крана змішувача дійсно була завжди гарячою, і її не доводилося зливати?

Насамперед потрібно, щоб регулятори температури ГВС дійсно працювали, тобто видавали Tгвс у систему не вище за норму. Якщо ще років 7-8 тому працюючий регулятор температури ГВП в ІТП вважався неймовірною, то зараз ситуація все-таки змінюється повільно на краще. Такі працюючі регулятори є. Сучасний працюючий регулятор температури гарячої води – це регулюючий клапан, датчик температури та контролер. Усі разом у комплекті. Це моя особиста думка щодо РТ ГВП.

Рідше буває така ситуація, що і регулятор відпрацьовує в нормальному режимі, і перегріву по циркуляції ГВП немає, а сушки для рушників все ж таки холодний, і не працює. Тут можуть бути різні ситуації.

Наприклад, таке може бути після ремонтних робіт у ІТП (тепловузлі) будівлі. Тобто, «гальмували» будівлю з опалення та ГВП, перекривали вступні та будинкові засувки, запірну арматуру по лінії ГВП, та на циркуляцію ГВП. Після того, як ремонтні роботи закінчені, часто буває, що сушарки для рушників не працюють. І тоді доводиться їх перепускати. тобто створювати примусову циркуляцію шляхом відкриття скидника на стояку у підвалі будинку.

Нерідко буває також ситуація, що не йдуть кінцеві стояки ГВП по будинку. І це при тому, що в тепловузлі з ГВП все нормально за параметрами, насамперед за тиском. У цьому випадку необхідно проводити балансування стояків у підвалі будівлі. Тобто найближчі до теплового пункту стояки «підтискають», для того, щоб забезпечити більшу витрату та натиск для кінцевих стояків ГВП. Принцип тут такий – найближчі до ІТП стояки «підтискають» ґрунтовно, далі все менше.

Доводилося стикатися і з ситуаціями, коли сушарки для рушників не «йдуть» із-за застарілої, радянської ще запірної арматури на стояках ГВП. Не така вже й рідкісна, до речі, ситуація. В цьому випадку таку арматуру, яка «тримає» і тиск і витрати, необхідно міняти. Іншого варіанту немає.

І нарешті, ще одна причина того, що сушарка для рушників не гріє, холодний це «самодіяльність» мешканців будинку. Адже часто людина навіть і не замислюється, що вона живе в багатоквартирному будинку, а розведення лінії ГВП йде вертикально через весь будинок, з першого поверху і до останнього. Бачив я і теплі підлоги, підключені від системи ГВП, і різке звуження діаметра трубопроводу рушникосушарки до якихось нестандартних, немислимих діаметрів і т.д.д і т.п. Звичайно, про сусідів, які живуть на інших поверхах будинку, у цих випадках взагалі не думають. Тут доводиться розбиратися в кожному випадку індивідуально, це не типові, скажімо так, випадки непрацюючих сушки для рушників.

READ  Змішайте для розливання теплої води

Як запустити сушарку для рушників після відключення гарячої води

Чому полотенцесушитель холодний? Ця ситуація виникає з різних причин, до яких належить:

 • відсутня гаряча вода у всій системі. це зазвичай відноситься до ситуації, коли створюється тупикова система, тому гаряча вода надходить виключно при відкритому крані. Якщо є така система, то рекомендується користуватися електричними приладами;
 • холодний сушка для рушників може бути через те, що утворилися різні засмічення або пробки. Така причина виникає зазвичай, якщо конструкція встановлювалася досить давно, тому необхідне чищення. Рішення вважається простим, оскільки перекривається кран та знімається прилад. З внутрішніх стін видаляються відкладення, навіщо можна постукати у ньому чи скористатися спеціальними рідкими засобами, у складі яких є соляна кислота;
 • помилки монтажу. не гріти рушникосушарка може через неправильну установку. Не допускається розташування обладнання на значній відстані від стояка, тому що виникає суттєве опір, тому не надходить гаряча вода;
 • наявність старих труб. на їхніх внутрішніх стінках часто є багато відкладень. Це призводить до появи низького тиску, тому різні сантехнічні прилади перестають справлятися зі своїм призначенням. Що робити за такої ситуації? Потрібне якісне та ретельне прочищення труб;
 • наявність повітряної пробки. нерідко неполадки з працездатністю рушникосушаря виникають через виникнення повітряної пробки. Для вирішення достатньо лише стравити повітря, для чого ефективно використовується кран Маєвського. Цей кран може бути автоматичним або ручним, а першим видом користуватися набагато зручніше. Після усунення із системи повітря забезпечується вільне переміщення води, тому досягається оптимальна температура сантехнічного приладу;
 • неполадки, що виникають через відсутність гарячої води в ГВП. Для цього необхідно звернутися до керуючої компанії, оскільки тільки вона може вирішити ситуацію, що виникла.

Таким чином, визначившись з тим, чому не гріють сушарки для рушників у ванних кімнатах, усунути будь-яку виявлену несправність не складе труднощів. Існує багато причин для поломки, а ремонт повністю залежить від того, з яким саме обладнанням доводиться мати справу, тому що нерідко встановлюються не тільки водяні вироби, але і електричні.

Причини відсутності циркуляції – сусіди чи ЖЕК?

Ви видалили всі пробки, але сушарка для рушників у ванній не працює як і раніше? Переходимо до наступних методів вирішення проблеми. Цілком можливо, що в приладі немає циркуляції гарячої води. Причиною такого неприємного явища може стати безліч факторів, зокрема:

 • встановлені трубовідведення невідповідного діаметра;
 • проведено переведення контуру гарячого водопостачання у відкритий літній режим;
 • сусіди перекрили загальний стояк.

Схема підключення сушарки рушників передбачає його встановлення на трубі зворотного потоку гарячого водопостачання. Гаряча вода постійно повинна перебувати в русі, інакше вона застоюватиметься в стояках і охолоджуватиметься. Наслідком такого застою є холодна вода, яка тече навіть при включенні крана з гарячою водою. Лише після спуску остиглої води починається надходження теплої води.

Установка рушникосушарки

Звичайно, лічильники в цей час показують, що використовується гаряча вода, за що доводиться платити зайві гроші. Це є приводом для скарги до ЖЕКу, фахівці якого мають у найкоротші терміни виправити ситуацію. Буває, й інша причина відсутності тепла в рушникосушителі. Найчастіше в ЖЕКу відключають зворотний потік у контурі гарячого водопостачання, мотивую свої дії переведенням на літній режим, заощаджуючи при цьому на підігріві водного потоку. Оскільки рушникосушарки зазвичай підключаються саме до обороту, то вони миттєво охолоджуються, навіть якщо гаряча вода йде в кранах. Знову ж таки, без скарг у бік житлово-комунального господарства таку проблему вирішити буде дуже складно.

Однак холодний сушка для рушників не завжди є заслугою ЖЕКу. У деяких випадках причиною проблеми стають сусіди, які підключені до того ж стояка, що і ви. У деяких багатоповерхових будинках пристрої для сушіння рушників та інших предметів одягу є частиною основної магістралі. Якщо спробувати прибрати такий прилад, з метою прочищення або видалення засмічення, то результатом стане припинення діяльності всього контуру. Навіть знаючи про такі наслідки, багато хто намагається виправити проблему такими методами, забуваючи при цьому про від’єднання труб. Це забезпечить нормальну циркуляцію води в обхід квартири. Якщо ж не зробити цього, то робота системи ГВП порушується, а сушки для рушників не гріє. Причому у всіх сусідів одночасно.

Але не варто у всіх бідах звинувачувати сусідів та представників ЖЕКу. Якщо у вашій квартирі є неправильно підібрані відводи для патрубків від магістралі, то це може також порушити роботу сушки для рушників. Як показує практика, переріз труб має бути меншим від основної магістралі. Це сприяє швидкому та легкій подоланій лінійній стійкості та створюючи необхідний тиск. В іншому випадку потік буде йти по основній магістралі в обхід рушникосушарки, обираючи менший опір.

Насамкінець зазначимо, що холодний рушникосушка може стати наслідком конструкції самого приладу. Наприклад, теплообмінник підключається знизу, але є вертикально витягнутим. У такому разі гаряча вода йде тільки в нижній частині приладу, до верхніх рейок не може дійти банально через брак тиску. На щастя, такі проблеми виникають лише у неякісних та дешевих агрегатів, оскільки сучасні апарати відрізняються відмінним балансуванням.

Холодний рушникосушар та батареї: що робити і як боротися?

В даному випадку працюватиме він тільки в опалювальний сезон, влітку залишиться холодним. А тепер ми поговоримо про те, куди скаржитися, якщо у вас холодний сушка для рушників не тільки влітку, але і в іншу пору року.

Тому якщо у вас в будинку циркуляційне ГВП, то прилад для сушіння білизни повинен бути гарячим цілий рік.

І якщо він раптом став холодним, сміливо звертайтеся до ЖЕКу і просіть усунути несправність.

“Київводоканал” оприлюднив список місць з бюветами, де можна набрати води

Адже в СанПіНі чітко прописано, що сушарка для рушників завжди повинен залишатися гарячим. Якщо співробітники керуючої компанії ніяк не реагують на ваше звернення — йдіть до Держжитлінспекції. Це державна організація, яка контролює надання комунальниками якісних послуг населенню.

Пам’ятайте, кожен громадянин Російської Федерації має право на звернення до держслужб, така укладення прописано в Конституції.

Наближаються планові відключення гарячої води

Не працює сушарка для рушників у ванній: що робити

Холодні та сирі стіни у ванній створюють дискомфорт та погіршення зовнішнього вигляду приміщення. Це буває у випадку, коли перестає працювати сушарка для рушників. Він пов’язаний із гарячим водопостачанням та створює в приміщенні необхідний мікроклімат. Коли господар квартири починає розбиратися, чому рушникосушка холодна, його некваліфіковане втручання в роботу гарячого водопроводу може призвести до аварії, за що доведеться відповідати, тому підходити до вирішення цього питання треба з усією відповідальністю.

Щоб відповісти на запитання, чому у вас не гріє сушарку для рушників у ванній, і вирішити проблему, перш за все слід розібратися зі схемою подачі через нього гарячої води. Варіанти підключення рушникосушарки (ПС) можуть бути різними. У нових будинках у них подають воду від тих самих стояків, що й для гарячого водопостачання. У вторинному житловому фонді рушникосушки підключені здебільшого до окремого контуру рециркуляції постачання гарячою водою або працюють від системи центрального опалення.

READ  Холодильник лампочка горить, але не морозить

Чому полотенцесушитель холодний? Як відомо, моделі бувають двох різновидів електричні та водяні. І якщо відсутність тепла в першому випадку може бути пов’язана з відсутністю живлення або поломкою обладнання, то у другому випадку все куди цікавіше.

Чому рушникосушка холодна, а вода йде гаряча? Водяні варіанти можуть переставати нагріватися з низки причин. І нижче ми поговоримо про це докладніше.

Пристрій не нагрівається

Не працює сушарка для рушників після відключення гарячої води досить часто. Вона потрапляє туди лише за відкритого крана. У таких ситуаціях виправити поломку навряд чи вдасться, і оптимальним варіантом стане заміна водяного приладу на електричну модель.

Гаряча вода йде, а сушарка для рушників не гріє

Чому полотенцесушитель не нагрівається? Причиною в більшості випадків є наявність пробок та засорів. Більшість споживачів встановлювали сушарки для рушників досить давно, і відповідно вони навряд чи здогадуються про те, що цей прилад необхідно прочищати на регулярній основі.

Чому холодний рушникосушар у ванній? При виникненні несправності мало спустити повітря. Потрібно закривати кран водопостачання, демонтувати пристрій, прочищати його за допомогою дроту з йоржиком на кінці, а потім промивати систему.

Важливо! Якщо сушарка для рушників не гріється, потрібно використовувати не звичайну воду з-під крана, а розчин соляної кислоти. Вона заливається в систему на певний час, а потім зливається. Кислота розм’якшує осад, що залишився, і після зливу його буде просто видалити.

Після проведення позначених процедур рушникосушарка встановлюється на місце і підключається до системи, а потім відкривається кран водопостачання, і прилад повинен почати грітися.

Відсутня циркуляція

Причини холодного рушникосушарки у ванній кімнаті можуть бути різними. Іноді прилади перестають віддавати тепло через неправильне підключення до загальної магістралі. Найчастіше це трапляється при підключенні до старих теплових комунікацій, де кожен змінює принцип приєднання до стояка, керуючись причиною «Мені так зручно». У таких випадках потрібно звертатися до ЖЕКу, т. до. виправити все самостійно вийде навряд чи.

Причини холодного сушки для рушників

На ефективність роботи радіатора в санвузлі можуть впливати фактори об’єктивного та суб’єктивного характеру.

Причини остигання рушникосушарки можуть бути наступні:

 • Зниження тиску водяного потоку. Причинами такого явища може бути аварійна ситуація, пов’язана з падінням потужності нагнітального обладнання. Бувають прецеденти, коли з метою економії прикручуються заслінки на трубі, що подає теплоносій до будинку. У таких випадках потрібно звертатися до правління.
 • Помилки під час встановлення. При неправильному підключенні або використанні витратних матеріалів низької якості порушується циркуляція води у трубах. Низька тепловіддача й у виробів, у яких багато поворотів під прямим кутом. Через це струм води сповільнюється до повної зупинки.
 • Попадання стороннього предмета (засміття). При перетягуванні накидних гайок відбувається порушення герметичності з’єднань. Якщо потік сушки для рушників, то це може бути ознакою того, що прокладка була роздавлена ​​надлишковим тиском, відірвалася і застрягла всередині радіатора.
 • Утворення повітряних міхурів. Вони виникають через завихрення під час проходження води поворотів і вузьких місць. Видалення повітря здійснюється через крани Маєвського або через заслінку на верхній частині стояка.
 • Внутрішні відкладення на трубах. За роки експлуатації на металі утворюється вапняний наліт та іржа, на стінках осідає масло, яким обробляються кульові крани.
 • Низька температура води на вході у стояк. Зниження відбувається з вини комунальних служб або через промерзання теплоізоляції трубопроводу в холодні зими.

Знаючи причину виникнення проблеми, можна знайти ефективні способи її усунення.

Як видалити повітряні пробки та засмічення?

Повітряні пробки є найпростішими у вирішенні несправностей опалювальної системи.

Видалити повітря з радіатора можна такими способами:

 • Піднятися на технічний поверх та відкрити кран у вірній частині стояка. Попередньо необхідно поставити під злив відро. Стравлювати воду потрібно доти, доки не припиниться шипіння повітря та перебої з тиском.
 • Відкрити на змійовику кран Маєвського та випустити через них бульбашки. Щоб уникнути попадання на стіни брудної води, потрібно стравлювати повітря в ганчірку накинуту на кран. Для уникнення опіку працювати потрібно в товстих гумових рукавичках.
 • Просвердлити отвір у верхній частині радіатора, нарізати в ньому різьблення та вкрутити клапан. Попередньо необхідно переконатися в тому, що в комунікаціях відсутній тиск води.
 • Продавити бульбашки за системою. Для цього потрібно повністю відкрити кран на подачі води у стояк. Сильний потік води, долаючи опір магістралі, підхоплює бульбашки та забирає їх у загальну трубу.

Що стосується засмічення, ця несправність усувається лише після демонтажу радіатора. Зробити це можна тільки після відключення стояка та злиття з нього води.

Очищення проводиться такими методами:

 • Тиском. Труби продуваються компресором або сильним тиском води. Потрібно розраховувати тиск, щоб під його впливом не розірвало труби. Побутові прилади витримують короткочасний вплив тиску 30 атм.
 • Хімічними реагентами. Сушка для рушників заглушується пробкою з одного боку. У другий отвір додається щавлева кислота, суміш соди та оцту, кока-кола або один із побутових засобів для прочистки засмічених труб. Через добу залитий засіб зливається, а труби промиваються під сильним струменем води.
 • Механічним. Для видалення твердого нальоту використовується сантехнічний йоржик. Очищення проводиться поступальними рухами з прокручуванням. Сильно забиті ділянки можна очищати за допомогою арматури, сильними ударами руйнуючи перешкоду.

Якщо прочистити радіатор самотужки не вдається, то можна скористатися допомогою фахівців, що має потужне професійне обладнання.

Як перекрити воду в сушки для рушників?

У багатоквартирних будинках рушникосушки є частиною стояка. З метою недопущення втручання у функціонування системи централізованого гарячого водопостачання, на законодавчому рівні заборонено самостійне врізання кульових кранів у стояки. Відключити радіатор у такій ситуації можна лише одним способом перекрити заслінку на вузлі розведення, що встановлюється у підвалі будинку.

Такі дії виконуються за погодженням із правлінням будинку та лише уповноваженими особами. Після ремонту радіатора проводиться запитка системи. Про час проведення даного заходу мешканці будинку попереджаються особисто або за телефоном. Біля під’їзду вивішується оголошення з проханням перебувати в цей час будинки для контролю процесу заповнення трубопроводу водою та своєчасного реагування на можливі протікання.

Виправляємо монтажні помилки

Найчастіше домашні майстри роблять помилку, встановлюючи перед радіатором кульові крани або перехідники, внутрішній переріз яких менший, ніж у стояка. Це призводить до збільшення тиску та зростання внутрішнього опору системи.

Усунути таку несправність можна шляхом заміни деталей на ширші або встановленням байпасу обхідного каналу, що знижує тиск у трубах.

Щоб прийняти оптимальне рішення, як усунути текти в рушникосушки, потрібно розібратися в причинах її появи. Протікання може виникнути через слабке затягування накидної гайки або недостатню кількість ущільнювача. Несправність усувається за допомогою гайкового ключа та кількох витків ФУМ стрічки. Якщо радіатор проіржавів, то на отвір накладається хомут із гумовою прокладкою. При першій можливості на дірку потрібно приварити латку або замінити виріб.

Чому при відключенні гарячої води капає сушка для рушників?

Якщо тече з’єднання радіатора та труб після відключення гарячої води, причини можуть бути такі:

 • Конденсат. Виникає через пару, що осідає на холодних трубах. Це нормальне явище тривоги.
 • Плавальні майданчики. Від постійного контакту з гарячим рідким гумовими твердами, втрачає обсяг і покритий тріщинами. Несправність усувається шляхом заміни прокладки.
READ  Як зробити холодильну камеру вдома

Не тепло рушник у ванній кімнаті, можливо, повітря?

Почати з водянистого водяного рушників. Після зміни нагріваного рушника, він повинен бути введений в експлуатацію, і зробити це правильно. В іншому випадку може виникнути проблема, на якій буде холодний нагрітий рушник. Що робити, щоб врятувати себе від неї? Спочатку потрібно перевірити теплообмінник для повітря. Кожна модель повинна мати повітряний отвір, Маєвський кран. Він служить для виведення повітряних пробок.

Якщо в схемі є повітряна пробка, вона стає непереборною перешкодою для потоку води. Вона наштовхується на повітря, як на кам’яну стіну і її подальша циркуляція припиняється. Отже, якщо не гріє сушарку для рушників що робити тоді? Все досить просто:

Холодний Сушка для рушників, не гріє, після відключення гарячої води

 • відкриваєте кран Маєвського, повністю;
 • відкриваєте запірну арматуру на полотенцесушителі;
 • чекаєте, коли з крана Маєвського ллється вода маленьким струмком;
 • перекриваєте повітровідвідник.

Справа зроблена, повітря з теплообмінника видалено. Чому так небезпечне повітря? Він створює опір потоку, а, як відомо, вода рухається шляхом найменшого опору. Це її властивість потрібно враховувати і при розрахунку діаметрів труб, що використовуються для відводів від стояка та виготовлення рушникосушарки. Розглянемо ситуацію, коли повітря спущене, але все одно не гріє сушарку для рушників, що робити далі?

Швидше за все, такий варіант можливий, якщо рушник підключено до системи опалення. Так чому ж холодний сушка для рушників у ванній? Де шукати причину? Потрібно розуміти, що повітря могло зібратися не тільки в теплообміннику, а на будь-якій іншій ділянці контуру. У такому разі не дивно, що теплообмінник залишається кімнатною температурою, адже за відсутності регулярного надходження гарячої води, гріти там нема чому. Тому закономірно, що виникає питання: «Чому холодний сушар рушник у ванній?».

У такому разі допоможуть лише комплексні заходи щодо видалення повітряних пробок з усього контуру. Для цього відводники повітря в кожному теплообміннику відриваються, а тиск потоку води само виштовхує повітря до виходу. Можна відкривати всі крани Маєвського одночасно, так і окремо в кожній батареї по черзі від котла. До речі, в котлі також можливе повітря, тому почати найкраще з нього.

Неправильний розрахунок розширювального бака для закритої системи опалення загрожує стрибками тиску.

Про те, як влаштований розширювальний бачок системи опалення відкритого типу.

Що робити, якщо перестав гріти водяний сушка для рушників

Прибрати повітряний затор

Така проблема виникає і з приладами, вмонтованими в опалювальну систему. Під час осіннього підключення батарей повітря витісняється в завершальні елементи системи. сушарки для рушників. Це заважає циркуляції води. Щоб пристрій знову став гарячим, потрібно наповнити повітря.

Буває, що сушарка для рушників не гріє після відключення гарячої води. Коли її вже увімкнули назад, змійовик залишається холодним. У цьому винне заповітрювання. І в тому, і в іншому випадку потрібно діяти за однією із двох схем. Перша – для сучасних змійовиків. Друга. для обладнання старого зразка.

Якщо на пристрої є кран Маєвського (він може бути захований під ковпачком, у куточку, на одному з виходів) або інший вентиль для стравлювання повітря, слідуйте наступним чином.

Холодний Сушка для рушників, не гріє, після відключення гарячої води

Інструкція з роботи з краном Маєвського

 • Виверніть вентиль так, щоб із нього пішла вода. Підставте миску, щоб не залити підлогу.
 • Дочекайтеся поки закінчиться шипіння і рідина потече тонким струмком.
 • Закрийте клапан назад.

Іноді вентилі встановлені з двох виходів і тоді потрібно стравити по черзі. Якщо повітровідвідника немає, доведеться використовувати інший метод.

холодний, рушникосушитель, після, гарячої, водить

Інструкція по роботі без повітровідвідника

 • Покладіть на підлогу ганчірку або поставте цебро, велику миску.
 • Трохи відкрутіть верхню гайку, яка приєднує змійовик до стояка.
 • З місця з’єднання з шипінням піде вода. Дочекайтеся поки шипіння закінчиться і закрутіть гайку назад.

У деяких будинках прибрати повітряний затор можна лише з квартири сусідів з верхнього поверху або горища, якщо на ньому розташовані будинкові комунікації. Іноді буває так, що повітряний затор усунений, а прилад все ще не нагрівається або через півгодини остигає назад. У цьому відео показано, що робити в такій ситуації.

Усунути засмічення

Якщо стравлювання повітря не допомогло, можливо, справа в накипі. Вона з’являється через погану якість води. Змійовик у цьому випадку грітиметься погано або залишиться холодним.

Зверніть увагу. Прочищення обладнання, підключеного до опалювальної установки, проводиться тільки в період літнього відключення.

Інструкція з усунення засмічення

 • Перекрийте подачу води і підставте вниз відро, щоб злити воду, що залишилася всередині. Або ж опустіть вихід змійовика у ванну.
 • Зніміть сушка для рушників і розберіть його.
 • Залийте всередину гарячий розчин з Антинакіпіном, Кротом, щавлевою або лимонною кислотою, столовим оцтом. Два останні порошки розбавляють у пропорції 2-3 ложки на літр води. Інші — згідно з інструкцією. Розчин слід залишити всередині труби на деякий час.
 • Після закінчення цього часу прочистіть її йоржиком, сантехнічним тросом або прутом з металевою губкою, що гнеться.
 • Промийте її ще раз, під сильним тиском води і встановіть назад.

Старі пристрої зняти самостійно не вдасться. До того ж засмічення в них можуть бути занадто в’їли і троса з засобами для чищення, що чистять, не вистачить. В цьому випадку краще викликати сантехніка.

Перевірити систему водопостачання

Змійовик, вбудований у несправну ГВП, прогрівається лише при відкритому крані з гарячою водою. Так як постійної циркуляції немає, сушарка для рушників не гріє. Найпростіше вирішення такої проблеми. встановлення електричного обладнання або підключення до опалювальної системи.

Виправити неправильний монтаж

Температура обігрівача може змінюватись в залежності від того, куди він встановлений. Якщо він розташований далеко від стояка, гаряча вода може просто не потрапити до нього. Найбільш вдалим вважається монтаж, при якому теплоносій подається у верхню частину пристрою, а йде з нижньої.

Правильні способи підключення

 • Діагональним. Подача води здійснюється в дальній верхній вихід, а обратка. в ближній нижній. Труби приєднуються під нахилом від 3 до 30 мм, без вигинів.
 • Боковим. Теплоносій подається та йде з виходів, розташованих на одному рівні. Труби розташовуються з невеликим ухилом або горизонтально.

Бажано, щоб верхня частина обігрівача не була вище точки відбору води. Якщо цю умову складно виконати, встановіть кран Маєвського. Нижня поперечина, навпаки, має бути вище точки зворотної магістралі. При дотриманні умов підключення ці два типи монтажу забезпечать постійну циркуляцію теплоносія і зведуть до мінімуму завоздушення.

https://delta-instrument.ru/radiatory/kak-zapustit-polotencesushitel.html
https://obustroen.ru/komnaty/vanna/santehnika/ne-greet-polotencesushitel.html
https://englishpromo.Ru/2019/12/kuda-zhalovatsja-esli-holodnyj-polotencyshitel-v /
https://mr-build.ru/santehnika/pochemu-ne-greet-polotencesushitel-v-vannoj.html
https://setafi.com/bytová-tehnika/polotentsesushiteli/pochemu-polotentsesushitel-holodny/
https://zhkh.club/kvartira/ne-greet-polotentsesushitel-v-vannoj-chto-delat
https://ottosteinach.ru/vidy-отоплення/pochemu-polotencesushitel-не-нагрівається.html
https://www.ivd.ru/stroitelstvo-i-remont/santehniceskoe-oborudovanie/chto-delat-esli-ne-nagrevaetsya-polotencesushitel-v-vannoj-komnate-49371 [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS