Як підключити два опалення радіатора між собою

Table of Contents

Діагональне з’єднання радіаторів опалення. схеми, установка

При незалежній установці системи опалення, опалювальні батареї підключені до котла, що робить однопровідну або двотрубну макет і вибираючи схему їх зв’язку. Один з найбільш популярних варіантів – діагональне підключення радіаторів опалення, що має низку істотних переваг перед іншими схемами, а також деякі недоліки.

Слід зазначити, що необхідно відзначити ефективність роботи всієї системи опалення та, відповідно, споживання фінансових агентів для нагрівання теплоносія, відповідно. Тому, перш ніж прийняти рішення щодо вибору схеми опалення, корисно ознайомитись з різними варіантами для підключення акумуляторів, порівняти їх переваги та недоліки, приймати рішення щодо типу придбаних інструментів теплообміну.

Методи підключення радіаторів

Основне завдання при виборі схеми нагрівання є визначення правильного варіанту, який оптимально поєднує ефективність та фінансові витрати. Для цього розробник має у своєму розпорядженні різні типи проводки, способи перемикання акумуляторів, розташування їх вхідних та вихідних форсунок, розміщення відносно котла, гідроакумулятора або резервуару для зберігання.

Однобічний

Однотрубне підключення радіаторів відносять до найдешевших способів обігріву приміщень, для його реалізації тепло подається послідовно в кожен з обігрівачів. З випуску останнього навколо повернення робоче тіло входить у котел, і після нагрівання знову йде до радіаторів нагрівання, роблячи круговий циклічний рух.

Однобічна система широко використовується як у висотних будинках, так і в індивідуальному будівництві при опалюванні котеджів та котеджів. Його переваги включають мінімальне споживання матеріалів, значним недоліком є ​​нерівномірне нагрівання. до радіатора, останній у самому ланцюжку, низькотемпературна рідина.

Вирішити проблему нерівномірного розігріву в однопровідних проводках, різні інженерні рішення, які використовуються у комунальному та індивідуальному домашньому господарстві. Правильне з’єднання радіаторів нагрівання з однопровідною системою є вибрати з одного з двох популярних ленінтрадетських ланцюгів. з підключенням кранів нижче або по діагоналі.

У ленінградці реалізовано послідовне підключення радіаторів опалення наступним способом: трубопровід проходить унизу біля підлоги від виходу до входу котла, роблячи замкнуту петлю, а всі теплообмінники підключаються до неї паралельно через нижні (верхні) вхідні та вихідні фітинги.

Підключення радіатора до однопрокурочної системи опалення з обхід широко використовується в багатоповерхових та приватних будинках, для його реалізації, вхідні та вихідні акумулятори будуть використовувати з одного боку, а вертикальний джемпер невеликого діаметра (обхід у рис. 9 ліворуч).

Двостороння

Використання двох труб допомагає позбутися від основного недоліку, який має однобічну підводку для очей. нерівномірне нагрівання теплообмінників. Два трубопроводи використовуються при двопроводці: перше призводить до теплоносія до нагрівальних приладів, а друга діє при поверненні, транспортування охолоджуваної рідини до котла. Таким чином, температура останньої в системі двосторонніх теплообмінників практично не відрізняється від параметрів першого. Двотрубна підводка не так часто застосовується в комунальному будівництві, в індивідуальному будівництві має кілька варіантів з’єднання, основні з них – тупиковий та попутний.

У гострому втіленні, включення пристроїв радіатора здійснюється послідовно з котла з подачею та зворотною трубою, тоді як далі. це нагрівач, теплоносійний носій йде на нього вздовж більшого способу. Прикріплення останнього в ланцюзі акумулятора відбувається вздовж довгого шляху. це призводить до того, що теплообмінники нагрівають нерівномірно з таким включенням.

Правильне підключення радіаторів нагріву з двопротонною системою. використання прохідної схеми ticelman, в якій робоча рідина в корму та зворотній лінії рухається уздовж замкнутого циклу в одному напрямку (отже, ім’я є мандрівником). При застосуванні його, на відміну від тупику, де труби, як це було, переносяться у тупиковій кінці на екстремальному нагрівачі та повернулися назад, циркулярна проводка використовується. У цьому варіанті загальна довжина контуру подачі та обратки, що підходить до кожного радіатора, однакова незалежно від відстані до котла – це сприяє їх рівномірному прогріву.

Таким чином, стипендія є найбільш вигідним з усієї проводки, описаної вище, з точки зору рівномірності Warp. це допомагає заощадити кошти на встановлення регулюючих елементів (термостатерів) у кожному окремому пристрої.

Радісний макет

У багатьох приватних будинках практикуються два типи опалювальних приміщень. за допомогою теплих підлог з полімерного трубопроводу та акумуляторів виливали в стяжки. Для їх включення, колекціонери монтуються, що дозволяє підключити велику кількість схем до центрального підходу, якщо це необхідно, додати акумулятор або петлю для них.

Поліпропіленові труби. принцип виконання

Нещодавно поліпропіленові труби стають дедалі популярними. Зрозуміло, правильне підключення радіаторів опалення та обв’язку можна виконувати і будь-якими іншими трубами, але більшість професіоналів рекомендують все ж таки зупиняти свій вибір саме на цих.

Для обв’язування, раціональне лише використовують поліпропіленові кутові кульові клапани. вони набагато легше встановити, і їх вартість відносно невелика.

READ  Чи можна мити шашлик у посудомийній машині

Блокування поліпропіленових труб виконується наступним чином:

 • У мультифлекторному з’єднуванні з будь-яким виходом вставлено зчеплення з мисом гайки;
 • За допомогою попередньо прикріплених дужок на стіні фіксовані труби. Важливо, щоб вони не торкаються стін, і становили 2-3 см від її поверхні.

Перевага поліпропіленових труб полягає в тому, що вони можуть бути покладені в саму стіну, а краю труби, необхідної для виконання обв’язку, видаляється в безпосередній близькості від радіатора. Кріплення для фіксації акумуляторів Ви можете використовувати різноманітні. Найчастіше професіонали з цією метою використовують штифтну сполуку, замикаючи на поверхні стінки. Якщо ж ви хочете підвісити радіатори, використовуйте для цього звичайні кронштейни. Малі роз’яснення. панельні акумулятори (головним чином) продаються в комплекті з кріпленнями. Але для секційних радіаторів монт повинен бути придбаний окремо

Ми вже практично знаємо, як підключити радіатор опалення. Підключення кранів виконується наступним чином:

 • Спочатку кран повинен бути розібраний;
 • Радіатор вишукає фітинги з мисом гайки;
 • Використовуючи спеціальну клавішу, затягніть гайку.

Для високоякісного виконання, такий простий, і в той же час, особливий ключ повинен використовувати спеціальний ключ. без цього, ви не можете нормально затягнути “американський”.

На додаток до цього ключа, під час встановлення та обміну радіаторами, а також під час підключення двох акумуляторних батарей, вам також знадобиться:

Процес покрокового монтажу

З’єднання радіаторів алюмінієвого опалення виконується на 3 послідовних етапах.

Підготовчі дії

Які проживають у квартирі доведеться узгодити роботи з керуючою організацією. Для цього зверніться до екземпляра і зробити заяву. Якщо ми говоримо про приватний будинок та автономну систему, координація не потребує.

 • Повністю злити воду з системи;
 • Зніміть алюмінієвий радіатор з стіни;
 • Перевіряти радіатора до присутності забруднюючих речовин, пошкодження та видалення їх, при необхідності;
 • Переконайтеся, що з’єднання акумулятора з нагрівальною трубкою (якщо є шкала, чистіть його з наждачним папером).

Підключення розділів

Візьміть алюмінієвий опалювальний радіатор і покладіть його на плоску поверхню. Сторона обличчя повинна дивитися на вас.

Як збирати (додати) розділи до алюмінієвого радіатора

 • Видаліть вилки на кінцевому з’єднуванні.
 • На соску, покладіть на прокладку.
 • Вставте соску в колекторі алюмінієвого радіатора та прокрутіть його пару разів.
 • Готовий до складання розділу З’єднайте з залишковою частиною соска.
 • Візьміть ключ і обережно затягніть сосок. Оскільки на кінцях елемента різьблення нанесене протилежно, відбувається одночасне закручування сторін. Підключення послідовності сосків полягає в наступному:
 • У більш масовій частині акумулятора необхідно обернути на половину повороту 2 соска;
 • Потім перемістіть другу частину акумулятора і введіть сосок у різьбових фланцях перед дотиком,
 • Після цього клавіша радіатора у правильному напрямку (так само, як соска спочатку загорнула) обертається один сосок на півтора або два повороти, потім ще один сосок на три-чотири і так далі до повного щільного з’єднання.

Твіші ніпелі у верхній і нижче тієї ж кількості разів. Інакше виявляється. Розглядати повороти.

Перш ніж встановити велику секцію, переконайтеся, що сполуки щільні. Для цього заповніть алюмінієвий радіатор трохи води і залишити протягом декількох годин. Якщо не було витоку, все зроблено правильно.

Перевірка продуктивності акумулятора

Не забудьте зробити остаточний тест на систему опалення. Почніть монтаж батареї, міцно з’єднуючи її із трубою за допомогою трубного ключа. Переконайтеся, що немає помилок підключення та запустіть теплоносій.

Перша перевірка здійснюється за незначним тиском, щоб визначити можливі витоки. Коли з’являються витоки, вам доведеться вимкнути подання та вирішити проблему.

Наступним етапом є постачання теплоносія під звичайним тиском. Тепер вам потрібно залишити рідину в систему протягом декількох годин. Після закінчення часу перевірте розділи з’єднання та переконайтеся, що все в порядку.

З’єднання та тип циркуляції

Метод з’єднувальних радіаторів цілком залежить від того, який тип переміщення теплоносія використовується в системі опалення: робоча рідина води або антифриз. Варіанти використовуються лише два. Це природне або примусовий кровообіг.

Натуральний рух води

Природний, або вибірка передбачає відсутність допомоги додаткового обладнання, оскільки рух рідини базується на відомих законах фізики. Однак цим умовам відповідає лише вода. Будь-яка нерослива рідина добре поширюється контуром відмовляється.

Система з природним кровообігом складається з котла, розширювального бака та трубопроводів. корму та зворотного. Опалювальна вода розширюється, потім починає рухатися по старі, пропускаючи всі встановлені пристрої. Вихлопна, охолоджувана рідина повертається до котла. Цей параметр вимагає невеликої корекції для горизонтальних систем. У цьому випадку трубопроводи монтуються з схилом до руху теплоносія.

Батареї обладнані кранами Маєвського, або покласти на стовбури автоматичні повітряні повії. Для нагрівання з природним кровообігом робочої рідини використовуються два варіанти. Для двох трубної системи використовується нижня і верхня проводка, для однієї трубки. верхній. Дані “надприродні” шляхи підходять для приміщень невеликої площі.

Примусовий кровообіг

Якщо площа будинку перевищує 100 м 2. то цей варіант підключення єдине рішення. Це оптимально, якщо антифриз діє в ролі робочої рідини. У цьому випадку система вимагає циркуляційного насоса. Потужність одиниці залежить тільки від площі опалюваних кімнат. Параметри для встановлення додаткового пристрою два: або на порції або на зворотному трубопроводі.

Обов’язковий елемент системи також є маєвським краном, встановленим у найвищій точці трубопроводу. Альтернативні. Автоматичні солодощі повітря. Примусовий кровообіг використовується в горизонтальному та вертикальному способі з’єднувальних радіаторів, він підходить як для однопровідних, так і з двома трубними ланцюгами.

READ  Як виправити сушарку для посуду в шафі

Теплоносій проходить через труби 2 способи. при примусовому або природному кровообігу. У першому варіанті рух рідини в трубах відбувається під впливом відцентрового насоса, встановленого на виході з джерела опалення: котла або системи підігрівачів у центральному тепловому пункті.

Другий варіант може застосовуватися виключно в одноповерхових будинках невеликої площі, де немає високих втрат трубопроводів по довжині трубопроводів, які воду може самостійно подолати через принцип тяжіння між гарячим і холодним середовищем. У цьому випадку рух води через труби відбудеться через екструдування холодного охолодження холоду.

підключити, опалення

Фактори, які слід враховувати перед підключенням радіаторів нагрівання:

Схеми для підключення радіаторів при виконанні внутрішньовентичного переходу поділяються:

 • Односторонній, одна кормова труба підходить для пристрою, що проходить через внутрішню поверхню радіатора, рідина охолоджується і входить до тієї ж труби, у цьому варіанті, а корм і зворотний поєднується. Потім, за схемою, охолоджувач надходить на інший нагрівальний пристрій, і так далі, доки він не виходить з внутрішньовентичної або домашньої мережі. Дана схема застосовується в основному в малогабаритному та низькоповерховому житловому фонді, в теплових мережах, що працюють за принципом природної циркуляції. Він притаманний великому теплопередачі та неефективності теплообміну, особливо в батареях віддаленого від джерела.
 • Два труба з нижньою схемою підключення. Це правильний варіант для систем, в яких охолоджувач подається однією трубою, і вона призначена іншою, і вони закриті під підлогою. Подання і повернемося до нижніх форсунок радіатора, розташованого один проти одного. Основною перевагою такої схеми є низька інтенсивність обв’язування, а також недоліком нерівного нагріву акумулятора, верхня частина якої нагрівається найменш інтенсивно.
 • Діагональна схема з’єднання. Ця специфікація передбачає використання крана Маєвського. Цей метод призначений для встановлення радіатора з максимальною кількістю ребер. Згори. потрібно буде підключити гарячий теплоносій, а з дна. взяти охолоджену.

Внаслідок універсальності такої системи вона може застосовуватися в різних варіантах теплопостачання житлових будинків. Постачальна мережева вода заповнює акумулятор рівномірності, що сприяє найбільшому рівню теплопередачі та зменшення втрати тепла, у порівнянні з вищезгаданими схемами від 2 до 4%. Ця обставина повинна бути врахована власником перед вибором робочої схеми.

Критерії вибору схеми

Вибрати з системи теплопостачання житлового сайту, накладаються великі вимоги. Критерії, які впливають на вибір, дуже багато, кожен може розглянути лише фахівців, використовуючи особливо складні інженерні розрахунки при виконанні проекту. Для приблизного вибору, основний:

 • Призначення та можливість покращення об’єкта опалення: сезонний, що живе у вигляді заміських будинків та постійних у столичних будинках та котеджах. Легкі конструкції більшості заміських будинків, не розраховані на опір низьким температурам, опалюється такий об’єкт періодично, тому батареї в них влаштовують калориферного типу, бажано повітряного типу, щоб вони не розморозилися без мешканців, інакше кажучи, будинок «холодний». Для того, щоб побудувати будинок капітальним, потрібно утеплити стіни та покрівлю. У цьому випадку надійним варіантом опалення буде водяне двотрубне опалення з чавунними або біметалевими радіаторами з автоматичним керуванням температурного режиму за відсутності мешканців.
 • Другим аспектом підбору схеми є вид палива, використовуваного джерелом опалення: рідке, тверде та газоподібне.Застосування солярки та газу дозволяє автоматизувати нагрівання приміщень, а твердого палива — ні, оскільки процес горіння протікатиме доти, доки не вигорить усе паливо.
 • Третім важливим фактором для вибору схеми є вид системи опалення: центральна від котельні або ТЕЦ, індивідуальна для однієї багатоповерхівки або комплексу будинків і автономна — облаштовується в окремому одно-двоповерховому будинку або навіть у квартирі багатоквартирного будинку не вище 3-х поверхів.
 • Наступним суттєвим критерієм вважається загальна вартість монтажу обладнання, трубопроводів, сполучних деталей та запірно-регулюючої арматури.

До монтажу потрібно врахувати всі важливі моменти:

 • Правильніше встановлювати опалювальну систему, що має можливість регулювання температурним режимом, як вручну користувачем, так і автоматично із застосуванням спеціальних регуляторів. Вони можуть бути встановлені на кожен опалювальний прилад, для більш тонкого налаштування в окремій кімнаті та після джерела опалення – для керування загальної внутрішньої температури в будинку.
 • Облаштування системи захисту – спеціальні клапани-відсікачі, які відключають теплоносій у будь-якій аварійній ситуації. Відсікання може відбутися за рідким або газоподібним паливом і по тиску води в мережевому контурі, за допомогою відключення насоса в примусовій схемі або електродвигуна.
 • В однотрубних схемах необхідно обладнати кожен опалювальний прилад, що з’єднує байпасною лінією, щоб вручну керувати температурним графіком у кімнаті або для можливого відключення та зняття приладу на ремонт або промивання, без зупинки теплопостачання в інших приміщеннях.

Чим хороша двотрубна схема?

Існуючі системи опалення діляться на три групи – однотрубні, двотрубні та колекторні. Найдешевшим у реалізації є перший варіант. Проте однотрубна система найменш ефективна з погляду регульованості тепловіддачі в кімнатах та витрати теплової енергії.

Максимальний ефект за цими показниками дає схема з опалювальним колектором. Але вона і обійдеться найдорожче у створенні. Аналог із двома трубами займає якусь середину між ними за вартістю та робочими характеристиками.

В опалювальній системі з двома незалежними трубопроводами по одному з них теплоносій, найчастіше вода, подається до радіатора, а по іншому – відводиться. В результаті, кожна батарея в контурі отримує практично однаковий об’єм тепла для віддачі його в приміщення.

READ  Як розібрати блендера Scarlett SL HB43M01

В однотрубному аналогу теплоносій подається до радіатора і відводиться по одному загальному трубопроводу опалення. У цьому випадку перший кімнатний обігрівач від котла (бойлера) отримує набагато більше теплової енергії, ніж останній у ланцюжку. І виходить, що в дальній від водонагрівача кімнаті завжди прохолодно, а в ближній до нього дуже жарко.

Базова візуальна відмінність цих систем – наявність в однотрубному розведенні байпасу поруч із батареєю. Ця перемичка забезпечує безперебійну циркуляцію теплоносія, коли потрібно один з радіаторів повністю або частково відключити від опалення. В контурі опалення з двома трубами вона просто не потрібна.

Серед основних переваг використання двотрубної системи:

 • точність регулювання тепловіддачі за окремими приміщеннями;
 • універсальність підходить для будь-яких будинків;
 • незалежність роботи окремих радіаторів від інших;
 • можливість швидкого встановлення додаткових батарей.

Однак ефективність повинна платити підвищену довжину нагрівальних труб. До кожного радіатора в такій системі підводиться пара трубопроводів із теплоносієм від котла – один на подачу нагрітої води, другий на обернену.

Якщо труба одна, то вона в проекті закладається ширшою в перерізі, ніж при двотрубному розведенні. У результаті, загальна вартість цих двох варіантів за матеріалами відрізняється не так сильно.

Але обсяги монтажних робіт дійсно збільшуються вдвічі. Якщо монтаж робити своїми руками, то цей момент не настільки актуальний. Однак якщо замовляти складання системи на стороні, то заплатити за схему із двома трубопроводами доведеться дещо більше. Але вийде вона точно не вдвічі дорожча.

Яку схему з’єднання батарей вибрати?

Оскільки між собою з’єднати радіатори опалення можна за різними схемами, розглянемо, яка з них є більш зручною та ефективною.

Послідовне з’єднання радіаторів використовується найчастіше. Оскільки забезпечує високий рівень надійності. Вимагає мінімального обслуговування. Технічні витрати невеликі. За такою схемою можна підключити до чотирьох батарей. Опалювальний прилад підключається до системи знизу. При провисанні радіаторів, труб необхідно поставити розпірки.

Єдиний мінус при підключенні батарей за такою схемою – великі втрати тепла. Коли вода потрапляє у верхню частину системи, батарея остигає приблизно на 7 градусів. Останні радіатори обігріватимуть квартиру гірше. Різниця температур ближньої та далекої батареї може досягати 18 градусів. Таким чином, приміщення прогріватися буде нерівномірним. Але цю проблему можна вирішити – поставити додатковий електричний котел.

Как правильно подключить радиатор, чтобы работали все секции.

 • /Як залити воду у відкриту та закриту систему опалення?
 • /Популярний підлоговий газовий котел російського виробництва
 • Як грамотно спустити повітря з радіатора опалення?
 • /Розширювальний бачок для опалення закритого типу: пристрій та принцип дії
 • / Газовий дворучний стінний котел NAVEN: Коди помилок для несправності

Як малювати опалювальні батареї своїми руками? Встановлення опалювального акумулятора з вашими руками: правила та алгоритм дії, що замінюють опалення радіаторів у квартирі: ціна на послуги, як ви можете регулювати температуру акумулятора нагріву?

© 2016-2017. провідний портал для опалення. Всі права захищені та захищені законом

Матеріали копіювання сайтів заборонено. Будь-яке порушення авторських прав тягне за собою правову відповідальність. Контакти

Як додати розділи до алюмінієвих радіаторів

Якщо фактична теплова потужність встановленого та підключеного пристрою було недостатньо, то може знадобитися встановлення додаткових розділів. Розглянемо, як це можна зробити.

Як розібрати алюмінієвий опалювальний радіатор

Послідовність дій при розбиранні пристрою:

Як зібрати (додати) секції до алюмінієвого радіатора

 • Перекриваються циркуляцію теплоносія, скинути тиск;
 • Відключити та видалити з’єднувальне з’єднання на вході та виходу пристрою;
 • Видалити радіатор з кріпленнями;
 • Злийте робочу речовину, покладіть передню поверхню на рівну поверхню;
 • Видалити фільтр, промийте його;
 • Від’єднайте розділи, які найчастіше взаємопов’язані спеціальним горіхом соска.
 • Замініть деформовані металеві прокладки (силіконові прокладки вимагають заміни для обов’язкового).

Як підключити алюмінієві радіатори один з одним

Щоб підключити два розділи пристрою один до одного, потрібно виконати наступні кроки:

 • Кінцеві отвори для з’єднання повинні бути випущені з вилок;
 • У місці, де нитка відсутня на горі горіха, встановіть прокладку;
 • Поєднуйте розділи, щоб гайки соски потрапляє в отвір;
 • Затягніть елемент кріплення.

Ніпель-гайки, розташовані зверху та знизу, затягують по черзі на однакове число витком. Таким чином вдасться уникнути пошкодження різьблення.

Правила підключення радіаторів опалення

Незалежно від обраного типу радіаторів і схеми підключення, що підходить для них, важливо правильно все розрахувати і змонтувати.

У кожному конкретному випадку оптимальною буде своя система. Для дорогих будинків великої площі доцільно звернутися до фахівців, які можуть запропонувати оптимальний проект. Це не те питання, на якому треба заощаджувати.

Для невеликих житлових будинків можна самостійно вибрати відповідну схему та вмонтувати опалювальні прилади. Обов’язково потрібно враховувати особливості свого житла, правила встановлення батарей та доцільність використання тієї чи іншої схеми.

При монтажі радіаторів не слід забувати, що тип матеріалу біля самої батареї і труб повинен бути однаковим. Пластикові труби, підключені до чавунних опалювальних приладів, принесуть багато проблем, зіпсувавши систему опалення.

Как правильно подключить радиатор, чтобы работали все секции.


https://otoplenie-doma.org/підключення-радиаторов-отоплення.html
https://snpoteplopribor.ru/articles/kak-soedinit-aluminievye-radiatory-otopleniya/
https://dom-i-remont.info/posts/otoplenie/kak-soedinit-radiatory-otopleniya-v-sistemu-tipy-shemy-podklyuchenij-ih-osobennosti/
https://pechiexpert.ru/kak-soedinit-radiatory-otopleniya-01/
https://sovet-ingenera.com/otoplenie/razvodka-o/podkluchenie-radiatora-otopleniya-k-dvuxtrubnoj-sisteme.html
https://molotokrus.ru/soedinenie-batarey-otopleniya-mezhdu-soboy-sposoby/
https://stroypol14.ru/ustrojstvo-otopleniya/soedinenie-batarej-mezhdu-soboj.html
https://sovet-ingenera.com/otoplenie/radiator-obogrev/sxemy-podklucheniya-radiatorov-otopleniya.html [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS