Як підключити газовий та твердий котел

Table of Contents

Як газ і твердопаливний котел з’єднується в одній. Монтажні функції

Особливістю твердопаливних котлів є необхідність завантаження дробів для підтримки тепла в опалювальних пристроях, для цього, житлові будинки. Вирішуючи проблему в такій ситуації, ви можете зателефонувати до підключення теплового акумулятора, встановлення додаткового котла в систему опалення або використання обох котлів одночасно: твердого палива та газу.

підключити, газовий, твердий, котел

У цьому випадку тепло в акумуляторі подають, якщо дрова в печі вже закінчується, але в циліндрі є газ. Крім того, ви можете встановити блок дрова газу, який не вимагає спеціальних витрат та зусиль до складання. Але практичне застосування показало, що зв’язок двох котлів в одній системі набагато ефективніша і вигідна. При підключенні газу та твердого палива в той же час система знаходиться в постійній роботі, навіть якщо один з пристроїв не вдається. Розподіл газового та дроу-котла призводить до зупинки всієї системи, а в приміщенні стає холодним.

Як підключити котел твердого палива та газу в одній системі

Перший спосіб полягає в застосуванні космосу відсіку у поєднанні з гідравлічним сепаратором. Цей тип обв’язування використовується головним чином на великих промислових об’єктах, в яких є необхідність нагрівання великих площ, котлів непрямого опалення та теплих підлог. Прості слова, Гідроелектрон дозволяє зберігати систему від надлишкового тиску, утвореного насосами, а колектор відділу розподіляє тепло між контурами. Цей тип обв’язування дозволяє використовувати котли, як у каскадному режимі, так і окремо, дозволяє використовувати невеликий діаметр труб через розділення однієї системи на менший контур.

Однак у більшості випадків у невеликих будинках з завданням опалення та гарячого водопостачання, газові котли з двома ланцюгами. У цьому випадку як котли газу, так і тверде паливо з’єднані паралельно один одному. Вам просто потрібно розмістити зворотні клапани. Між газовим котлом і перемичкою триходового клапана, що йде на підміс, на подавальному патрубку встановлюється пелюстковий зворотний клапан. А на зворотному трубопроводі газового котла встановлюється весняний зворотний клапан. Чому різні типи зворотних клапанів і як вона впливає на систему в цілому? Клапан пелюстки не зареєструється за 8-10 років активної операції. Це кодування часто з весняним зворотним клапаном, а в системі з твердим паливним котлом призведе до надзвичайної ситуації.

У випадку газового котла на поверненні встановлено весняний чековий клапан. Пелюстковий зворотний клапан може бути встановлений лише у горизонтальному положенні, а клапан для весни може бути встановлений у вертикалі. Весняний зворотний клапан повинен бути встановлений на зворотному трубопроводі, щоб усунути шум металевого ядра під час роботи котла циркуляційного насоса. Тиск до насоса становить 1,2 бар, а після насоса 1,5 бар. Якщо обидва котли працюють одночасно, так і на газі, щоб встановити температуру нижче (45 градусів С), ніж на твердому паливному котлі (65град С), то пріоритет буде надаватися твердому палива. Тобто, ви будете нагрітись лише твердого паливного котла, але коли він замерзає все паливо (дрова або вугілля) автоматично підсвічує газовий котел. Це дуже зручно для роботи твердопаливних котлів з ручним завантаженням палива, особливо в нічний час.

Як підключити котел з нагріванням твердого палива з власними руками

Таким чином, ви придбали котел твердого палива, і ви зіткнулися з завданням, щоб підключити його до вашої системи опалення. У цій статті ми розглянемо детально типові розчини для підключення котла на твердому паливі до системи опалення

У вас є 2 способи: зверніться до служб професійних установників або зробити все самостійно. У цій статті ми виберемо більш важкий спосіб, і ми зрозуміємо цю проблему самі.

Ми рекомендуємо негайно звернути увагу на такі речі:

 • Робочий тиск котла. Цей параметр дуже важливий, і він завжди вказаний у паспорті продукту. Як правило, жорсткі паливні котли призначені для тиску 1.0 kgf \ cm2 (1.0 бар або 1.0 атмосфера), однак, є котли з робочим тиском 2 і3 кгс \ cm2.

Наприклад, уявіть, що ви придбали конвектичний котёл титан 15 кВт, в якому робочий тиск 1,0 кгс \ см2, а максимальний тиск 1.5 kgf \ cm2

READ  Конденсаційний газовий котел на зрідженому газі

А) Система опалення від відкритого типу (це можна знайти в розширенні Баку. Якщо танк переповнений або будь-яке повідомлення з атмосферою, то можна стверджувати, що ваш “відкритий тип” система)

Б) Закрита система опалення (Надмірний тиск перекачується в цю систему, і ви можете знайти його на розширення баку. Зазвичай резервуар у такій системі є мембрана і ділиться на 2 частини

Виміряйте висоту стовпця води в системі опалення. Це висота знизу до найвищої точки в системі опалення.

Наприклад: у вас є 2 поверхи, а знизу до вершини системи. 6 метрів.

На підставі цього можна сказати. який статичний тиск виникає в найнижчому місці системи. Якщо 10 м водяної колони = 1 кгс \ см2, потім 6 м = 0,6 кгс \ см2). Порівняйте значення, отримане з максимальним допустимим тиском у котлі

У нашому випадку титан має 15 максимальних тисків = 1.5 kgf \ cm2, що більше 0,6 кгс \ cm2. Це означає, що котел можна покласти в таку систему опалення, а статичний тиск не знищить вашого котла.

Діаграма з’єднання твердого палива котла до системи відкритої опалення

Загальні рекомендації щодо встановлення:

 • Найбільш ідеальний варіант полягає в тому, що вся система опалення виконана з металу. Якщо це важко зробити, то можливий варіант, обговорений нижче.
 • Рейки з котла до розширювального бака виконані з металу. Це може бути сталеві зварені труби ГОСТ 10704-91 або ГОСТ 3262-75. Якщо у вас немає бажання або навичок для роботи з зварювальною машиною. ви можете замовити різання ниток на токарні та підключення труб через різьбові з’єднання.

Реверс котла також бажано зробити метал. Принаймні 0.5-1 метр. Всі інші трубопроводи виконані з поліпропілену з алюмінієвим міжшаровим (наприклад, Valtec PP-Alux Tube)

 • Якщо система не обладнана насосом, то не забувайте про схили (ідеально 1 см на 1 м)
 • Обсяг розширення бака Ми розглянемо на основі обсягу всієї системи опалення

Свердловина.B. = Vcsystems 0.1. Наприклад, за обсягом системи в 300 л. обсяг розширювального бака буде 30 літрів.

Підключення твердого палива котла до закритої системи опалення

Яка система закритого опалення з надмірним статичним тиском?

Це коли система запечатана (немає повідомлення з атмосферою) і як повітряна куля або камеру з автомобіля. він викачується надпригніченням

Ось приклад найпростішого замкнутого нагрівального опалення

Для правильної роботи цього котла в закритій системі опалення з надмірним статичним тиском необхідно застосувати наступні елементи:

Як підключити два котли? / Спільне підключення твердопаливного та газового котла

Запобіжний скидний клапан на 1,5 атм (кгс\см2)

Резервуар для розширення мембрани замкнутого типу з належним чином налаштованим тиском повітря

Рекомендуємо вибрати резервуар для розширення за формулою:

Обсяг гонок.Танк = система опалення 0,1

Наприклад: за обсягом системи опалення в 200 л, об’єм танка = 2000,1 = 20 л

Регулювання тиску в резервуарі розширювального матеріалу здійснюється без присутності води в ній

Тиск у розширювальному резервуарі = тиск у системі. 0,1 атм

Як підключити два котли в одній системі паралельно

Модернізація системи опалення в приватному будинку може вимагати встановлення двох котлів одночасно, з’єднуючи їх у спільну мережу. Яка послідовність повинна триматися в той же час? Як підключити два котли в одну систему, яка повинна бути врахована, якщо є необхідність поділитися газом з твердим паливом, електричним котлом або опалювальним обладнанням, що працює на рідкому паливі.

Як з’єднати два котли разом?

Негайно я хочу прояснити, що просто підключіть два котли на різних типах палива в одну систему є одним з можливих рішень проблеми відсутності потужності встановленого обладнання. Також можна підключитися до однієї мережі більше двох моделей.

Як підключити 2 котли в одній системі! Твердий прохідний heiztechnik ht і газ

Для чого вам може знадобитися підключити два котли в одній системі? Є кілька значних причин, що пояснюють доцільність цього.

  Відсутність влади. Неправильний розрахунок обладнання або житлова площа, що додатково прибудовується, може призвести до того, що потужності котла може просто не вистачити для підтримання нормальної температури теплоносія.

Як видно з метою підключення двох опалювальних котлів на різних типах палива, це практично, крім того, це може бути пов’язано з гострою необхідністю, пов’язаною з недоліком продуктивності обладнання.

Як підключити два газові котли паралельно

Існує дві схеми для зв’язку газу та будь-якого іншого водонагрівального обладнання. Ви можете підключити два котли до однієї системи опалення:

  Послідовно. у цьому випадку один блок буде встановлений за іншим. Навантаження в цьому випадку буде нерівномірно розподілена, оскільки головний котел постійно працюватиме у повній потужності, що може призвести до своєї швидкої невдачі.

Як підключити два газові та тверді котли?

Поєднання в одну систему газових та твердих паливних котлів є простішим завданням, щоб виконати, що необхідно враховувати основні особливості відмінності операції цих двох видів обладнання.

Моделі газоподібного обладнання можуть бути встановлені в одну мережу послідовно. У цьому випадку TT котли відіграють роль основного джерела теплопостачання.

Принцип їхньої роботи буде те, що газове обладнання буде включено до нагрівання, лише якщо операція головного вузла, для якого він стане неможливим. Також, як правило, газовий котел призначається завданням нагрівальної води, звичайно, якщо така функція забезпечена. Під час розробки такої системи ці функції повинні бути враховані.

READ  Як збільшити тиск у газовому котлі

Також буде необхідно координувати вибрану схему в газовій фермі та отримати всі необхідні дозволи там, включаючи технічні умови та проект підключення.

Як поєднувати газові та рідкі паливні котли

З міркувань безпеки такого з’єднання необхідно створити умови, за якими можна одночасно безпечно працювати два види обладнання. Для цього виконайте такі дії:

  Провести встановлення загальної системи контролю над роботою водного обладнання. Спільне використання рідкого палива та газового котла передбачає встановлення загальної автоматизації. Це, у свою чергу, підключено до контролю датчиків, які дають сигнал для включення у разі припинення основного джерела тепла.

З’єднання виконується послідовним або паралельним методом залежно від потреб клієнтів. План та головна схема знаходяться в департаменті проекту, після чого вона узгоджується в службі газової економіки.

Переваги встановлення декількох котлів в одній мережі

Підключіть два котли одночасно: підлоги та стінові котли можуть знадобитися, якщо область приміщення в результаті будівельних робіт різко зросла. Навіть якщо спочатку обладнання було придбано з енергозбереженням, це може бути недостатньо для нагрівання додаткових приміщень з більшою областю. У цьому випадку встановлюється додатковий котел, пов’язаний з загальною системою опалення. Перевага такого рішення є:

  Можливість одночасного контролю над роботою всього обладнання.

Котл твердого палива та газу в одній системі опалення: вони можуть працювати разом?

Сьогодні існує той факт, що газові котли. найбільш масивні серед усіх. Але тарифи зростають щороку, газове опалення стає настільки дорогим, що таке задоволення не помре. Тому почали винаходити, як доповнити систему альтернативним котлом. твердого палива. І ось сьогодні системи опалення з двох котлів є найкращими серед усіх, і це логічно. Якщо один котел не виходить, або немає бажання витрачати гроші на газ, тоді набирає котл на дровах, який дуже дешевий і зручний для трамваю.Типи з’єднувального твердого палива та газу в одній системі:

Паралельне з’єднання

Це найпростіший спосіб підключення двох котлів в одній системі, оскільки принцип роботи полягає в тому, щоб з’єднати всі котли до одного контуру опалення, тоді як якщо один з котлів не працює, водяний потік перекриває на ньому. У паралельній схемі підключення двох опалювальних котлів існує кілька недоліків: потрібно впровадити багато автоматизації (перекриваючи систему опалення у разі вимкнення котла) для системи, яку потрібно контролювати, і спочатку це грамотно налаштовувати Плюси:

 • Легкість і простота з’єднання;
 • Можливість підключення трьох і більше котлів одночасно;
 • Така схема дуже надійна;
 • Ви можете підключитися до власних рук.

Каскадне з’єднання

У цій схемі фактичне розподіл вантажів між котлами. Вони можуть працювати окремо, не пов’язані один з одним і нагрівають теплоносія до максимальних показників. З каскадним з’єднанням завжди є один котел, на якому розміщено велике навантаження (це вважається центральним), а також додатковий котел. У сполуці твердого палива та газового котла, необхідно спочатку покласти центральний. Ми пояснюємо причину: коли ви вдома, у вас є можливість викинути дрова, і коли ви відсутні. температура різко знижується, а необхідне додаткове нагрівання, для якого підключено газовий котел.Для такої схеми з’єднання ви повинні реалізувати багато різних пристроїв до системи, наприклад, система не буде працювати без контролера (контролює температуру води на виході) або гідравлічний сепаратор низького тиску (створює кровообіг).

Первинними вторинними кільцями

Найбільш складна схема для з’єднувальних котлів, згідно з яким є первинне кільце в системі опалення, в якій вода циркулює в теплообміннику, а в майбутньому ця вода потрапляє в вторинний круг, а точніше в опалюванні. Цей принцип роботи використовується для багатомовних систем опалення та введення багатьох котлів у них. Часто є 3-4 котли, можливо, інший тип, який нагрівається великим будинком або будинком.У цій схемі необхідне підключення великої кількості насосів, адже кожен контур та первинне коло має самостійно циркулювати. Плюс, котли можуть насолоджувати опалювальні контури окремо, що було неможливо у попередніх з’єднаннях.Як ви розумієте, можливе сполучення твердого палива та газу в одній системі опалення. Це займе великі початкові витрати, але якщо ви негайно наймають фахівців, можна буде заощадити на помилках. Інтернет-магазин “Теплодар” забезпечує тверді паливні котли, які також можуть функціонувати в пару з газом. Не бійтеся підключати котли та в єдиній системі опалення, і ви будете насолоджуватися комфортним у експлуатації та найбільш економічній системі опалення.

Паралельне та послідовне з’єднання котлів

Паралельне з’єднання

Порада. Перед підрахунку збережених фінансів, необхідно розглянути високу вартість таких систем та монтажу, у комплексі з електрокотольним, додатковим обладнанням на контурі: ударна фурнітура, розширювальний танк. група безпеки.

Зверніть увагу, що система паралельного типу може функціонувати у двох режимах: ручному та автоматичному, на відміну від послідовного. Для того, щоб система працювала лише в ручному режимі, вам потрібно встановити запобіжні клапани / кулькальні клапани або врізні системи.

Для того, щоб організувати автоматичну роботу електричної з газоподібним котлом газу або твердого палива, буде потрібна серворізка сервостану та додаткового термостату, тристоронній зоні клапана для можливості перемикання опалювального контуру від одного котла до іншого. Цей параметр належним чином підходить для відношення загального сміття системи охолодження на 1 кВт котла.

READ  Дерев'яний опалювальний котел з власними руками

Послідовне з’єднання

Для того, щоб заощадити на компонентах та покращити функціональність при підключенні електронний котел у парі з твердим паливом або газом, він повинен враховувати обсяг бак-нитки. З’єднання рекомендуються до 50 літрів.

Ми рекомендуємо читати:

ВАЖЛИВО: Використовуючи групу безпеки та розширювальний резервуар, при підключенні системи опалення газу та електрокотерату є ключ до вставки до активної контузії.

 • Фізичні варіанти встановлення двох котлів;
 • задумана система вентиляції та каналізації;
 • співвідношення температурних та енергетичних параметрів;
 • вибір типу палива;
 • здатність контролювати та запобігти системі опалення;
 • Фінансовий компонент при покупці котлів та додаткових елементів.

Підключення двох опалювальних котлів в одну систему та її різновиди

Підключення твердого палива та газ до однієї системи має ряд функцій і може бути зроблено кількома способами, кожен з яких вимагає відповідності певним правилам та нормам.

Встановлення опалювальних котлів

Цей метод з’єднання твердого палива та газових котлів може спровокувати надзвичайну виникнення через наявність ріжучих кранів. Отже, якщо користувач вирішить “вимикати” між котлами і не відкриває ріжучий кран. це відбудеться аварія. Інтенсивно нагрівальна вода збільшиться в обсязі, і оскільки його випуск до розширювального танка стає неможливим, це призведе до розриву труби або теплообмінника.

Як з’єднати твердопаливні та газові котли в одній системі!

Підключення котлів з кранами тільки на “повернення”

Для того, щоб уникнути виникнення загрози надзвичайної ситуації, є спосіб підключення твердого палива та газу в одну систему, не використовуючи запобіжний клапан на трубі, що веде з котла в резервуарі розширення. У цьому випадку ріжучий клапан встановлений на зворотній трубці, і його закриття перешкоджає циркуляції води. Цей метод має свої переваги, оскільки відсутність клапана на кормовій трубі дозволяє надлишкову воду з котла.

Однак цей метод має певні особливості, оскільки це робить неможливим демонтаж котла у разі необхідності ремонту або заміни без зупинки функціонування всієї системи.

Встановлення котлів за допомогою додаткового резервуара розширення

Один з найкращих варіантів підключення твердопаливного котла та газового в одну систему – встановлення додаткового закритого розширювального бака з діафрагмою. Такий танк купується окремо або поставляється з монтажним газовим котлом сучасного дизайну.

Сполучні котли за допомогою проміжного теплообмінника

Інший варіант успішного поєднання котлів є використання проміжного теплообмінника. Тут відкрита схема з розширювальним баком відокремлюється від загального контуру системи опалення, а воду, що нагрівається твердим паливним котлом, циркулює через теплообмінник, і “дає” теплову воду у замкнутому схемі системи.

, Важливий випуск

З чого було сказано, зрозуміло, що вирішення питання про те, як підключити газовий котел з твердим паливом, залежить від фінансових можливостей, загальної зони нагріту та необхідного рівня безпеки. Якщо допускаються фінанси та вдома, найкраще використовувати тепловий кумулятор, а послідовна схема буде працювати відмінно в невеликому будинку.

Однак, як показує досвід, оптимальний варіант. це система з гідравлічним сепаратором 93x з клапаном шасі). З настінним газовим котлом, потрібно придбати лише 2 насоси. на твердому паливному котлі та взагалі в системі. І сам сепаратор, у своїй сутності, є термічним акумулятором у мініатюрі, тільки без серпантину. Єдиним недоліком полягає в тому, що твердий котел працює у закритій системі циркуляції, що знижує рівень безпеки у випадку відключення живлення.

Варіанти котлів з роботою на різні паливі

Виробники твердих паливних котлів пропонують споживачі комбіновані види, здатні працювати на двох або навіть трьох видів палива. Однак, крім високої ціни на універсальні джерела тепла, необхідно зрозуміти, що в результаті буде зменшений рівень надійності всієї системи опалення. Якщо такий універсальний котел не вдається, то ви не зможете забезпечити тепло в будинку, поки не виконується ремонт чи введення в експлуатацію.

Є кілька ременів двох котлів для співпраці. Найпоширенішим є:

 • послідовна установка;
 • паралельне з’єднання двох джерел тепла до системи опалення;
 • теплопостачання з котлів через гідравлічний сепаратор;
 • Використання теплового акумулятора.

Кожен методи мають свої переваги та недоліки. Одна схема буде коштувати дешевше, але втратить надійність. Інше дорожче, але виграє з наданням більш стабільної роботи та збільшення економії палива.

Послідовна установка

За допомогою цієї схеми з’єднання для зворотного трубопроводу системи опалення встановлюється один циркуляційний насос, навіть якщо він присутній у проекті газового котла. Його продуктивність повинна забезпечувати достатню циркуляцію для бойлера більшої потужності. Кожен котел встановлений транзитним перемичками для аварійного відключення пристрою без зупинки нагрівання в будинку.

Теплоносія від селекції спочатку входить у менш потужне джерело тепла, а потім у наступному. Закрита система опалення з одним загальним розширювальним баком. Законопроект вимагатиме мінімальних фінансових витрат, але його можна використовувати лише у невеликих житлових будинках з нагрітою зоною не більше 120 м 2.

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS