Як розрахувати потужність опалення сталевого радіатора

Table of Contents

Основним матеріалом для виготовлення панельних радіаторів є сталь. Сталь, як високотехнологічний матеріал має відмінний набір властивостей: міцність, заради, гнучкість. всі ці агрегати агрегатів, виготовлені з корисних властивостей, але хороша зварювання та висока теплопровідність роблять сталь ідеальним матеріалом для опалення радіаторів.

Головною конструктивною одиницею панельного радіатора є панель, яких, залежно від типу радіатора, може бути одна, і дві, і три.

Панель радіатора. це дві тонкі сталеві листи один з одним. Листи зварювальні переходи до штампування, де їх виробляє профіль. це канали для циркуляції нагрітої рідини на панелі радіатора. Панелі, якщо є два і більше, взаємопов’язані трубки, з металевим корпусом з боків і декоративна верхня сітка, і є готовий радіатор нагріву.

Щоб збільшити швидкість теплопередачі та нагрівання приміщення, радіатор може бути оснащений конвекційними штрихами з внутрішньої частини панелей у вигляді ребристого листа тоншої сталі, що допомагає переміщати повітряну масу в приміщенні та рівномірне нагрівання.

Як видно, технологія виготовлення цих агрегатів проста, що пояснює їх досить низьку вартість.

Якщо виробник не заощаджує якість матеріалу, а для виробництва радіаторів використовуються високоякісні сталі, застосовує сучасні технологічні методи застосування захисного покриття, потім такий радіатор гарантується, і плавно обслуговується протягом багатьох років.

Залежно від кількості панелей та конвекторів, панельні радіатори поділяються на типи. Двозначне число до маркування панельного радіатора. це позначення його приналежності до певного типу, де перша цифра. це кількість панелей, а друга, відповідно, кількість конвекторів.

 • P живлення радіатора;
 • V об’єм приміщення (довжина помножена на ширину і помножена на висоту);
 • 40 (W). це теплова потужність, необхідна для опалення 1 м 3 приміщень у будівлі з стандартних матеріалів та стандартною ізоляцією;
 • Втрати тепла через вікна розраховуються на основі значення 100 Вт на вікно;
 • Втрати тепла через зовнішні двері розраховуються на основі значення 150-200 Вт.

Наприклад, ми беремо приміщення розміром 3 х 5 метрів, з висотою стелі 2,7 метрів, одне вікно та двері. Розрахунок радіатора буде виглядати так:

P = (3 x 5 x 2,7) x 40 100 150 = 1870 Вт

Таким чином, кількість тепла, яка повинна дати радіатор, щоб забезпечити достатнім нагріванням всієї області цієї кімнати. Виходячи з результату, вибирається вибір сталевого радіатора для живлення. Слід зазначити, що якщо кімната розташована на розі або в кінці будівлі, а також у випадках часті зменшення температури теплоносія в системі опалення ще 20% резерву повинні бути додані до розрахунку живлення акумулятора.

Радіатори Це одна з найважливіших частин систем класичного опалення з циркуляцією рідкого теплоносія. Мережеві нагрівальні мережі не містять вторинних елементів і вимагають компетентного розрахунку, проектування та встановлення. Однак такі елементи цих систем, як котли та радіатори, можливо, найважливіша роль у створенні оптимальної температури в приміщеннях. Теплогенератори повинні виробляти достатньо тепла для цієї мети, а акумулятор тепло передається. Тому правильний розрахунок потужності радіаторів набуває певного значення. Це буде залежати від нього якість нагрівання всіх нагрітої ділянки. Далі буде розглянуто метод розрахунку теплопередачі сталевих панелей радіаторів.

Нагрівальна теплова передача акумулятора Це загальна кількість тепла, що пристрій може бути виділений навколишній простір протягом певного часу. Його значення безпосередньо залежить від матеріалу радіатора, його розміру та дизайну, а також на температурі нагріву. Що стосується останнього чинника, то головну роль відтворюється конкретно різниця температур між поверхнею акумулятора та повітря в приміщенні. Очевидно, тим більше цієї різниці буде, радіатор буде більш ефективним, щоб дати тепло. Більшість сталевих акумуляторів також мають спеціальні ребра на своїх панелях, призначені для покращення теплопередачі таких пристроїв. Їх потужність, на відміну від алюмінієвих, чавунних та біметалічних аналогів, залежить не від кількості розділів, але з площі твердої поверхні нагріту. Часто інформація, надана інформація, вказана у документації, що постачається разом із пристроєм.

Починаючи з розрахунку теплопередачі сталевих радіаторів, слід пам’ятати, що воно не виробляється для загальної зони нагріту квартири або приватного будинку, але окремо для кожної кімнати. Точні методи таких розрахунків пропонують бухгалтерський облік для великої кількості даних, таких як характеристики матеріалів стін та стелі, їх розташування (зовнішні або внутрішні), кількість вікон та дверей, а також інші фактори. Однак ці розрахунки можна виконувати лише проектні організації, простий розрахунок сталевих радіаторів можна зробити простим способом. Нижче наведено метод, безумовно, має вищу помилку, але вона може бути перекривається з додаванням невеликого теплового складу.

READ  Як підключити два опалення радіатора між собою

Розрахунок кількості розділів

Як розрахувати. скільки розділів потрібні в кімнаті? Спочатку вирішити конкретну модель радіатора. Металеві вироби відрізняються дизайном, розмірами, потужністю. Є шість типів їх виконання з маркуванням від 10 до 33, які відображає кількість панелей, перетворювачів. Плюс, існує безліч модифікацій, які відрізняються за розміром, конфігурацією, іншими. При виборі конкретного варіанту нагрівача, зосередити увагу на характеристиках технічного паспорта. Найбільш простий розрахунок кількості розділів сталевого радіатора є розділення кількості тепла, необхідної для комфортного нагрівання приміщення для продуктивності моделей.

Як розрахувати потужність радіаторів нагрівання та втрати тепла вдома. Як вибрати радіатор опалення.

Як вибрати батареї з урахуванням розрахункової потужності

Купити сталеві радіатори відповідно до розрахункових параметрів тепла, необхідних для комфортного перебування в певній кімнаті, прочитайте наш каталог. Інтернет-магазин “Aqualend” пропонує великий вибір продуктів AVM, Newstar та інших популярних брендів. Для кожного імені є детальний огляд, опис. Перш ніж купувати конкретну модель, дізнайтеся, що такі точки: матеріал. це тип металу, з якого виготовлений продукт, він, як правило, сплав холодного прокату. Теплова потужність визначає. скільки радіаторів AVM або іншого бренду буде потрібно для теплового простору. Діаметр з’єднання визначає пропускну здатність, розмір трубопровідної нитки, до якої буде підключено дизайн. Тип виконання: o 10. Інструменти з одним розділом без конвекторів відрізняються невеликою масою та ефективністю. 1. вказує кількість панелей, 0. немає ребер. Основна перевага. не накопичуйте пил. O 11. Відрізняються від першої групи за допомогою додаткового набору ноги плавців, встановлених на задній поверхні. Верхня сітка та бічні стінки. O 21. Два розділи, оснащені гофрованими сталевими пластинами. Згори є решітка, з боків. стіни. O 22. Порівняно з попередньою категорією, підвищена продуктивність, завдяки ребрам зварені обома частинами. O 30. Три панелі з перетворювачами, верхня сітка та бічні стінки O 33. Висока ефективність реалізується через три панелі з великою глибиною 170 мм потрійними плавниками. Варіант підключення: сталеві радіатори NewStar та інші виробники поставляються з діагональною, нижньою, бічною, односторонньою або двосторонньою типом з’єднання. Розміри визначають розміри простору, необхідного для установки. Ці параметри є особливо актуальними, коли планується встановити теплообмінники в ніші або низькій підвіконні. Пам’ятайте, що якщо завжди є труднощі, ви завжди можете шукати допомоги від фахівців, які допоможуть вибрати оптимальні конструкції.

Таблиця: Опалювальні радіатори теплопередачі

Розрахунок 1 (11 типу), 2 (22 типу), 3 (33 типу) ребра

Теплопередача нагрівального пристрою повинна бути не менше 10% площі приміщення, якщо висота стелі менше 3 м. Якщо стеля вища, додано ще 30%.

У приміщенні акумулятора встановлюються під зовнішніми стінками, як результат, тепло застосовується до найбільш оптимального способу. Холодне повітря з вікон заблокована тепловим потоком від радіаторів, що, таким чином, усуває утворення проектів.

Наочний приклад

Припустимо, що було необхідно розрахувати силу радіатора для кімнати, квадрат якого становить 15 кВ.М., І висота стелі становить 3 метри. За допомогою простих розрахунків ми отримуємо об’єм повітря, який заповнює кімнату, яка нагріває систему опалення. 45 кубічних метрів.М. Наступним кроком підраховує необхідну потужність. Фігура, отримана раніше, помножена на владу, витрачену на нагрівання повітряного кубічного метра в певному регіоні. Наприклад, для Кавказу та східних країн ця цифра. 45 Вт, а для північних регіонів. 60 Вт. Наприклад, припустимо, що відповідний показник становить 45 Вт. Таким чином, ми отримуємо силу, що система опалення знаходиться в 45 кубічних метрах. 2025 Вт.

Вибираючи радіатор

Щоб вибрати оптимальний тип радіатора, а саме сталь, існує спеціальна таблиця розрахунку потужності сталевих радіаторів. Маючи розрахункову потужність, витрачену на нагрівання кімнати, і такий стіл, вам потрібно лише подивитися на це, що має бути ширина і висота обладнання, а також його тип. Приклад такої таблиці показаний нижче.

Для поточного випадку розгляньте тип 22, який є найпопулярнішим і має гідні переваги. Згідно з цією таблицею, оптимальний розмір акумулятора становить 600×1400, потужність буде 2015 Вт.

З чого залежить теплопередача радіаторів нагрівання

Як правило, такі таблиці надаються виробниками обладнання або продавців у магазинах. Це також буде корисним брати до уваги наступні нюанси:

 • Потрібно з’ясувати температуру теплоносія. Що це вище, тим сильніше радіатор буде нагріватися, отже, рівень теплопередачі також вище. Ця температура повинна бути порівняна з характеристиками придбаних товарів. Тільки у разі їхнього збігу робота буде безпечною.
 • Розмір акумулятора має значення. Об’єм його розміру, тим довше витрачає теплоносій у ньому. Тобто, тим більше, гаряче.
 • Розглянемо теплопровідність. Сталеві опалювальні радіатори виготовлені з листової сталі, товщина якої становить близько 1,5 мм. Завдяки цьому система опалення швидко нагрівається.
READ  Правильне з'єднання радіаторів опалення в приватному будинку

Всі ці параметри впливають на владу, тому вони повинні звернути увагу при виборі.

Особливості сталевих акумуляторів

Панельні радіатори виготовлені з двох сталевих аркушів. Всередині цих листів є 5 каналів: 2 горизонтальні (у верхній і нижній частині) і 3 вертикальні (кожні 10 см довжиною). Великий мінус. це той факт, що ці канали занадто вузькі, тому важливо, щоб у охолоджуванні немає домішок. На жаль, це неможливо досягти з централізованою системою, тому купуючи сталеві радіатори, спеціальний фільтр зазвичай купується на цьому шляху.

Потужність сталевих радіаторів відрізняється від різних типів, його середній показник становить 0,1-0,14 кВт за секцію.

 • 11 однозначний секція, має один конвектор, потужність становить 1,1 кВт.
 • 22 має два розділи та два конвектори, потужність становить 1,9 кВт.
 • 33. три-шматок і має три конвектори. Потужність такого радіатора. 2,7 кВт.

Наслідки неправильного вибору акумулятора

По-перше, ви можете досягти перегортання. Це означає, що кімната стає гарячою, яка відкриває вікно і постійно тримає у відкритому положенні. Це несприятливо для тіла, а також загрожує надмірним рахунками електроенергії.

По-друге, якщо невірно, щоб зробити вибір та потужність акумулятора нижче, ніж необхідний рівень, навіть у максимально можливій завантаженні в приміщенні буде завжди бути низькою температурою.

Добре, по-третє, якщо батареї слабкі, то краплі тиску дуже скоро приведе їх до на жаль, що може викликати нещасні випадки.

Розрахунок проводився. що далі?

Після того, як всі розрахунки виконуються, а батареї вибираються, процес не закінчується. Наступним кроком є ​​вибір трубопроводу, кранів, підрахунку кількості необхідних радіаторів, вимірювальної довжини труб. Тоді обсяг системи розраховується, а котел вибирається.

Кожна людина зручна жити в теплій. І для того, щоб забезпечити це тепло, вам доведеться лікувати систему опалення з максимальною увагою та відповідальністю. Виробники пропонують багато акумуляторів, труб, кранів та котлів, залишається лише для вибору відповідного. І щоб це зробити, деякі знання необхідні.

По-перше, має бути розуміння, з якою метою кімната буде використовуватися нижче або вище, ніж рівень, який рівень не повинен бути температурою. Варто також розглянути масу тонкощів. Наприклад, рекомендується зробити проект, в якому втрати тепла та потужність радіаторів будуть точно розроблені. Оптимально встановлено останню в області кімнати, де вона зазвичай холодна. Вищезгадане приклад стосується ситуації, коли нагрівальні акумулятори встановлюються під вікнами або біля них. Цей варіант є найбільш ефективним та вигідним.

Розрахунок сталевих опалювальних радіаторів (калькулятор)

Фахівці компанії “Термомір” підказають розрахунок сталевих радіаторів опалення (калькулятор) і допомогти вибрати потрібну модель.

Радіатори (батареї) опалення є невід’ємною частиною обладнання для будинку з окремою системою опалення, так і для квартири з центральним опаленням. Кожен радіатор має основні характеристики: номінальна потужність (1 розділи або весь пристрій), відстань середньої сцени (200, 350, 500, 600 мм), матеріал, робочий тиск, розміри, сторона або нижнє з’єднання.

Вибір радіатора залежить, перш за все, з площі опалюваної кімнати: для стандартних номерів (одне звичайне вікно, одне двері, стеля з висотою близько 3 м, а не перший поверх, а не кутовий кімната) Вам потрібно від 90 до 125 Вт потужності за 1 кВ.М. Якщо, наприклад, стелі вищі, ніж стандартні, якщо кімната має велике скління або погану теплоізоляцію, то розрахована потужність радіаторів повинна бути збільшена. Більш детальна інформація про вибір радіаторів у наших матеріалах:

Секційні радіатори складаються з окремих частин (від 4 до 16 або більше розділів) і утворюються як конструктор. Загальна потужність всього радіатора залежить від кількості розділів і дорівнює загальній потужності всіх частин.

Панельні радіатори. Це єдиний сталевий корпус з внутрішніми виїмками для циркуляції теплоносія. Потужність такого пристрою залежить від його розміру (від поверхні теплопередачі та об’єму теплоносія).

За матеріалами, радіатори опалення відрізняються Сталь, чавун, біметалічний та алюмінієвий, які мають свої плюси і мінуси.

Алюмінієві радіатори мають високу теплопередачу, елегантний дизайн, низька вага та глибина (80-100 мм), але рекомендуються для систем з нейтральним охолоджувачею, оскільки вони підлягають внутрішню корозію через контакт з агресивними рідинами та металами, а також схильні до ” Доставка “Система.

Біметалічні радіатори Опалення є лояльним для теплоносія з агресивними показниками, може працювати при високому тиску, стійкому до гідро- та пневматичних взуття, але відрізняється меншою кількістю теплопередачі та більш високою ціною.

Сталеві радіатори належать до типу панелі, є єдиним явищем, в якому 1, 2 або 3 панелі зварюються з сталевих листів. З переваг, ми відзначаємо високу теплообмін, різні розміри, зв’язок термостатів та адекватну цінність. Мінуси є також. низький робочий тиск, чутливість до забрудненого теплоносія та гідрособут.

Чавунні радіатори Найчастіше використовуються як дизайнерські стилі ретро батареї.

На відстані міжосі, радіатори поділяються на групи: радіатори 200 мм, радіатори 350 мм, радіатори 500 мм, радіатори 600 мм і т.D.

READ  Робота двоконтурного котла лише на опалення

У нашому асортименті представлені високоякісні продукти опалювальних радіаторів: російський Rifar (Rifar), домашній Royal Thermo (Royal Termo), китайський роммер (Rommer), італійський глобальний (глобальний), німецький Кермі (Кермі) та Buderus, польський Purmo (Пурмо) і Т.D.

Підготуйте розрахунок кількості секцій радіаторів, вибирайте найкращі радіатори опалення та купують їх за низькими цінами. Наші технічні експерти допоможуть вам.

Розрахунок теплової сили радіаторів нагрівання

Опалювальні радіатори настільки знайомі, і ті ж важливі елементи системи опалення, що неможливо представити сучасне житло без них. Здійснення заміни старих радіаторів новим, або встановлення інших радіаторів типу ми стикаємося з рядом питань. як розрахувати потужність, кількість розділів та встановлення радіаторів нагрівання? Звичайно, це не буде кращим, ніж спеціаліст, ніхто не буде робити, але, принаймні, бути трохи поінформованим у цьому питанні, щоб зрозуміти і вміти виконати розрахунок для себе, ніколи не буде зайвим, особливо нічого складним у цьому.

Основним завданням будь-яких радіаторів є компенсація за тепла теплопередача тепла нагрітих приміщень.

Отже, ми обчислимо силу радіаторів з двома простими способами.

Розрахунок радіаторів (спрощений метод)

(У розрахунку є середня висота кімнати 3 метри)

розрахувати, потужність, опалення, сталевого

Компенсація теплового підйому може бути виражена таким чином. кожні 10 м² з підігрівом приміщення відповідає 1 кВт потужності радіатора (або 1 м 2 = 100 Вт). Цей показник повинен бути помножений на коефіцієнт 1,45 (він закладено для можливих витоків тепла через Windows, а не ізольовані стіни та т. D.). Для швидкої прорахунку ця формула цілком підходить.

Ми обчислимо силу радіаторів на прикладі приміщення та розміру (5М 4 м).

Розрахунок радіаторів (розширений метод)

(Більш точна припадала на фактичну висоту кімнати)

Простий розрахунок потужності радіатора опалення

Ми обчислимо силу радіаторів на попередньому прикладі.

Обчислити розмір кімнати (V), множення довжини, ширини та висоти (в метрах).

5m4m3m = 60m3. Ми отримуємо V приміщення в м3.

Нагріти один квометр у будинку планування будинку (з дерев’яними вікнами з негріпними стінами і т. D.) У кліматичній зоні європейської частини Росії, Україна та Білорусь, 41WS необхідні до 1M3 теплової енергії.

Обчислити, яка потужність буде потрібна, для цього, змінні обсяги V і рисунок 41:

Розрахункова потужність повинна бути помножена на коефіцієнт теплопередачі, який становить 1,2.

Розрахункова цифра. це потужність теплопередачі, яка повинна бути на радіаторах, щоб нагріти кімнату.

Визначити кількість радіаторів

Кількість радіаторів повинна відповідати кількості вікон у кімнаті.

Фатальна похибка розрахунку потужності опалювального радіатора! Eurosantehnik.

У нашому прикладі, якщо у вас є два вікна, то вам потрібен два потужності радіатора

Кожен виробник радіаторів. це інша потужність теплопередачі, тому вам потрібно вийти з певних номерів. Якщо встановлено чавунні радіатори (потужність кожного розділу для радіатора MS-140 становить 160 Вт), то це необхідно

Аналогічним чином, ви можете обчислити кількість розділів для алюмінієвих та біметалічних радіаторів.

Якщо встановлені сталеві сталеві панельні радіатори, то ця потужність відповідає розміру радіатора 500800 мм t.Е. Нам потрібні два розміри радіатора. Якщо одне вікно знаходиться в приміщенні, вам потрібен один панельний радіатор 22-го типу розміром 5001600 мм.

Важливим моментом також слід враховувати. встановлення більш потужних радіаторів, ми зменшуємо навантаження на опалювальний котел, тому краще покласти радіатор кількома секціями за ще одну, а панель до одного розміру більший ( Зазвичай сталеві панельні радіатори слідують за кроком 100 мм.).

Відсоток збільшення потужності

Може враховувати втрати тепла не тільки на стінах, але й Windows.

Наприклад, до вибору сталевого опалювального радіатора, розрахунок площі повинен бути збільшений за певною кількістю відсотків залежно від кількості вікон у приміщенні:

 • При наявності двох зовнішніх стін та одного вікна, індикатор збільшується на 20%.
 • Якщо є два вікна та стіни з видом на два, то додано 30%.
 • Коли стіни внутрішні, але вікно йде на північ, потім на 10%.
 • Якщо квартира розташована всередині будинку, і нагрівачі закриті ґрати, теплопередача сталевих панелей радіаторів повинна бути збільшена на 15%.
розрахувати, потужність, опалення, сталевого

Облік аналогічних нюансів перед установкою панельних батарей зі сталі дозволяє правильно вибрати потрібну модель. Це заощадить кошти на його операцію при максимальній теплообміну.

Тому не слід думати лише про те, як вибрати сталеві опалювальні радіатори на ділянці приміщення, але також враховувати його втрати тепла та навіть розташування вікон. Такий інтегрований підхід дозволяє враховувати всі фактори, що впливають на температуру в квартирі або будинку.

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS