Як швидко очистити мікрохвильову піч вдома

Table of Contents

Як не зіпсувати мікрохвильову піч при очищенні

Очищення мікрохвильової печі з плями сонячних жирів. це досить трудомістка робота. У грамотній та швидкій очистці вам допоможуть кілька практичних порад:

Як відмити мікрохвильовку швидко і просто

 • Перед тим як приступити до миття НВЧ-печі, ознайомтеся з інструкцією з експлуатації. Він має розділ, який засоби підходять для очищення.
 • Внутрішня поверхня мікрохвильової печі покрита відбиваюче матеріалом. Він дуже тонкий і при використанні абразивних миючих засобів, його можна пошкодити. Тому при очищенні використовуйте губку або м’яку тканину, але в жодному разі не користуйтеся порошкоподібними миючими засобами.
 • При збиранні старого нагару та жиру в жодному разі не можна терти і тиснути на поверхню печі.
 • Не допускайте попадання вологи на електроелементи, щоб уникнути замикання електромережі.
 • Під час очищення використовуйте засоби без сильних ароматів.

Для миття мікрохвильової печі можна користуватися не тільки спеціальними миючими засобами, але і приготувати засіб самостійно. За допомогою декількох продуктів ви зможете в короткий час відмити мікрохвильову піч від плям жиру, а також позбавитеся від неприємного запаху всередині.

Як відмити мікрохвильову піч у домашніх умовах?

Щоб швидко помити мікрохвильову піч, важливо грамотно підібрати для цих цілей засіб. Використовувати для очищення мікрохвильової печі можна як підручні засоби, так і побутову хімію, широкий асортимент якої представлений в магазинах. Залежно від типу забруднення підбирають найбільш підходящий засіб. Для очищення найбільш ефективними засобами, які завжди під рукою є:

Як швидко очистити мікрохвильову піч від жиру

Швидко відмивають мікрохвильову печі від жиру миючі засоби, такі як Fairy, Frosch, Сиф та інші.

Крім того, важливо вибрати відповідні засоби для очищення мікрохвильової печі, потрібно доглядати за очищенням пристроїв, таких як губка і ганчірка. Ви не можете використовувати жорсткі губки. Дайте перевагу краще м’які губки або ганчірки від мікрофібри. Використовувати ножі та інші гострі предмети категорично заборонено.

Найшвидший спосіб почистити мікрохвильову піч. це використовувати засоби побутової хімії типу “Міф” або “Дося”. Підійде також звичайний засіб для миття посуду. Потрібно виконати такі дії:

 • Губку рясно змочують водою, наносять на неї невелику кількість миючого засобу і спінюють.
 • Після цього залишають губку в камері печі та, налаштувавши на мінімальну потужність, включають на 30 секунд.
 • Якщо з першого разу всі забруднення не вдається видалити, процедуру повторюють кілька разів.
READ  Як розігріти їжу якщо немає мікрохвильової печі

Вищезазначений алгоритм дій дозволяє розм’якшити навіть найстаріші і вже затверділі жирні плями, після чого їх легко видалити за допомогою м’якої губки або ганчірки.

Враховуючи, що побутова хімія є досить агресивною, слід при роботі з нею одягати гумові рукавички. Є ризик, що кислоти, що містяться в таких засобах, спровокують алергічну реакцію чи зіпсують манікюр.

простих способів відмити мікрохвильову піч

Мікрохвильова піч є одним з обов’язкових атрибутів сучасної кухні, який помітно заощаджує сили та час на розігрів їжі та приготування деяких страв. Як і інші представники виду кухонної техніки, мікрохвильова піч вимагає регулярного догляду. В рамках статті ми будемо говорити про п’ять простих методів очищення стін робочої камери мікрохвильової печі від жиру та забруднення без використання агресивних миючих засобів.

Переважна більшість способів чищення внутрішніх поверхонь мікрохвильової печі базується на принципі створення парової лазні. Залежно від рівня забруднення, до її рецептури додаються ті чи інші інгредієнти.

Спосіб 1 (для слабких забруднень). Створення водяної лазні.

Для реалізації цього способу знадобиться приблизно 500 мл води та тара з широкими бортами (пригодиться звичайна глибока тарілка). Ємність із чистою водою поміщається всередину робочої камери печі, після чого мікрохвильова піч включається на максимальну потужність приблизно на 10-15 хв. По завершенні циклу дверцята бажано залишити замкненими ще на 10 хв., а потім розм’якшені парою частинки їжі достатньо прибрати вологою губкою або серветкою.

Цей спосіб є найбільш щадним із усіх і підходить для будь-яких типів внутрішніх покриттів. Однак при збиранні для старих і не-доневого забруднення її ефективність значно зменшується.

Спосіб 2 (для середніх забруднень). Чистка содою.

Спосіб також базується на принципі створення парової лазні. Рецепт її приготування гранично простий. у 500 мл води потрібно розвести одну-дві столові ложки харчової соди. Тара з готовим розчином ставиться в камеру печі, після чого приладу варто дати деякий час попрацювати в режимі великої потужності.

Конкретний час підігріву в максимальному режимі може змінюватись в діапазоні від 3-5 до 10-15 хв. (залежно від рівня забруднень). Содовий розчин осідає на стінках камери у вигляді конденсату і розчинять засохлі частинки їжі. Надалі залишиться лише протерти внутрішні частини НВЧ-печі за допомогою губки, видаляючи залишки бруду.

Як відмити мікрохвильовку швидко і просто

Спосіб 3 (для середніх забруднень). Очищення економічного мила.

Характерний коричневий брусок господарського мила є практично у кожному будинку. Коли мова заходить про чистоту «нутрощів» мікрохвильової печі, мило виконує функцію «2-в-1» — не тільки очищає стінки камери приладу від жирних відкладень, а й дезінфікує їх. Спочатку господарське мило потрібно добре спінити або просто намилити їм м’яку ганчірочку. Протерши нею стінки печі, мікрохвильову піч варто залишити в спокої приблизно на 5 хв. Після закінчення цього часу знадобиться видалити залишки мила разом із брудом, протерши кілька разів усі поверхні вологою губкою.

Як швидко очистити мікрохвильову піч від жиру

При першому включенні НВЧ-печі після чищення може з’явитися легкий запах гару. Він сигналізує про те, що ви не зовсім позбулися мила зі стін і їх потрібно наново добре протерти губкою.

Спосіб 4 (для середніх та сильних забруднень). Чищення лимонною кислотою та кірками цитрусових.

При використанні зазначеного способу вдається не тільки швидко позбутися жиру та присохлих частинок їжі, але й усунути неприємні запахи. Приготування “коктейль” для створення парової ванни може бути реалізована двома способами: два пакети лимонної кислоти (25-30 г) розлучаються в 500 мл води (25-30 г) або натуральний сік з двох лимонів, змішаних з водою пропорційно 1: 1. Отриманий розчин потрібно поставити на середину скляного поворотного кола та включити пристрій на максимальну потужність. У такому режимі мікрохвильовій печі варто дати попрацювати протягом 5-10 хв. Коли прилад вимкнеться, не відчиняйте дверцята ще стільки ж. Після цього потрібно протерти стіни кухонною губкою.

READ  Як очистити гумку в пральній машині автоматична

Метод також передбачає можливість очищення внутрішніх поверхонь з криками цитрусових (лимон, апельсин, мандарин або вапно). Їм потрібно покласти в тарілку з водою, яка покладається в мікрохвильову піч. Пристрій потрібно буде зігрітися максимум 5-10 хвилин., потім дверцята не варто відмикати ще протягом півгодини. При нагріванні, зестою ефірними маслами, які, у поєднанні з водяним поромом, пом’якшують жирну колбу та частинки басесу.

Чому виникає бруд?

Найчастіше дрімоти і жир у мікрохвильовій печі формуються при регулярному використанні. Особливо коли при приготуванні та розігріванні їжі, пластина не покрита спеціальною кришкою. Тоді весь жир і бруд потраплять на внутрішні поверхні.

Під постійним впливом високої температури, з часом пристрій з’явиться на пластику.

Просто мити його водою не досягне успіху. Це вимагатиме використання народних методів або побутової хімії та проводити вільний час. Слід зазначити, що жир, утворений всередині Нагара, і плями, не тільки залишать після себе неохайний зовнішній вигляд і неприємний запах, але також зменшує ефективність пристрою.

Способи швидко очистити мікрохвильову піч з жиру

На вашій мікрохвильовій печі страшно дивитися? Ділимося ефективними способами, які допоможуть вам впоратися навіть із застарілим жиром.

Під час карантину ми почали проводити більше часу на кухні, через який мікрохвильова піч почав використовуватися частіше, і це досить забруднене. Як очистити мікрохвильову додому вдома? Ділимося ефективними способами, які допоможуть вам буквально за 10 хв повернути мікрохвильовій печі товарний вигляд.

Наводимо красу зовні

Мити мікрохвильову піч зовні, звичайно, набагато простіше, ніж усередині. Тут ви можете використовувати не тільки спеціалізовані засоби для очищення мікрохвильових печей, але також, наприклад, склоочисники у вигляді спрею.

Добре справляються з забрудненням та розчином на основі оцту (біла їжа 9%), вода та етиловий спирт (компоненти приймаються у співвідношенні 1: 2: 1).

 • Видаліть весь пил з поверхні корпусу.
 • Протріть задню мікрохвильову панель сухою або злегка вологою губкою (краще використовувати суху ганчірку).
 • Двері плитки, верхньої та бічної стінки стін посипати композицією з чистим.
 • Залиште засіб на 5-8 хвилин, а потім видаліть його залишки тканиною з мікрофібри.
 • Протріть корпус насухо чистою ганчіркою.

Рецепт 6: Чистимо мікрохвильову піч апельсиновими кірками

Як почистити мікрохвильову піч апельсиновими кірками?

Це хороший спосіб помити мікрохвильову піч у домашніх умовах підручними засобами, але якщо вона не надто брудна.

Як почистити мікрохвильову піч апельсиновими кірками:

 • Чистимо цитрус, складаючи шкірку в глибоку тарілку, і заливаємо її водою.
 • Ставимо шкірку в піч на 5 хв. Вода має закипіти, а на стінках побачите конденсат.
 • Чекаємо близько 15 хв.
 • Виймаємо тарілку і миємо мікрохвильову піч губкою.
READ  Кухня з вбудованою духовкою та мікрохвильовою піччю

Як очистити Tubular Heater для гриля у НВЧ-печі

Tubular Heater – найбільш забруднена частина внутрішньої камери мікрохвильової печі. У нього складна геометрія, при експлуатації приладу сильно нагрівається, жир і бруд перетворюються на нагар. Працюючи, такий нагрівальний елемент чадить, наповнюючи кухню їдким димом.

Його легко почистити спеціальними хімічними засобами або можна вдатися до такого способу:

 • Вигнути дріт, що добре зберігає форму у формі округлого гака. По діаметру збігається з трубкою нагрівального елемента.
 • Намотати на нього вату.
 • Змочити етиловим спиртом та протерти Tubular Heater. Бруд легко вийде.

Методи очищення мікрохвильового корпусу

Після очищення мікрохвильової печі всередині, продовжуйте очищати його корпус м’якою тканиною або губкою. Рекомендується використовувати мінімальну кількість води.

Важливий! Задня стінка мікрохвильової печі є допустимим для очищення лише сухим способом, щоб не зіпсувати побутовий прилад.

Після завершення роботи житло витирає сухою тканиною або паперовим рушником.

За допомогою пара

Найпростіший і найефективніший спосіб очищення кухонного блоку передбачає використання пари. Вони можуть скористатися господарем, маючи будинки, прибиральники. Пристрій допоможе не тільки усунути водіння бруду та жиру з стін мікрохвильової печі та його передньої робочої панелі, але також дезінфікувати оброблені поверхні.

Щоб очистити електричний прилад, прибирач Steam вимагає тільки води. Миючі засоби використовують не. Робота не займає багато часу і зусиль. Господині лише потрібно включити прилад, що подає пару, і обробити мікрохвильовку. У завершенні процедури кухонна техніка витягує сухою.

Лимон

Допоможе очистити мікрохвильову піч зовні лимон або лимонний сік. Для цього поверхню кухонного блоку витирають губкою. Він попередньо просочується лимонним соком. Ви також можете витерти тіло з скибочкою лимонних половинок.

Оброблена поверхня залишається протягом 15 хвилин. Потім він промивають водою і витріть з сухого паперового рушника.

Як очистити мікрохвильовий лимон за 5 хвилин, прочитайте тут!

Щоб очистити зовнішню сторону побутової техніки, використовуйте соду. Сухий порошок або розчин підходить для очищення.

Важливий! Сода. абразив, який може залишити подряпини, тому не рекомендується робити зусилля і втирати порошок.

Розчин для чищення готують із 1 ст.л. соди та 2 склянки води. Зволоження серветки в отриманій рідині, витріть зовнішню поверхню мікрохвильової печі. У завершенні пристрій висушується чистою тканиною.

Оцет

Керамічна або емальована мікрохвильова покриття з оцтом. Для цього готують розчин 2 частини води, 1 частина оцту (9%) та 1 частина етилового спирту.

У отриманій рідину мокрий ганчірку, яка обробляється забрудненою поверхнею. Рішення залишається на роботу протягом 15 хвилин, а потім змити водою і витріть корпус сухим.

Казка

Поверніть чистоту мікрохвильової печі за межами посудомийних машин “Фея”. Для цього, невелика кількість гелю застосовується до мокрої губки, піни та обробки мікрохвильового корпусу. Через 20 хвилин інструмент змивається і витріть побутовий прилад.

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS