Як спустити повітря з батареї опалення

Як випустити повітря з батареї опалення: використовуємо кран Маєвського

Мешканці приватних будинків та мешканці міських квартир регулярно стикаються з проблемою повітряних батарей. Особливо часто це явище виникає на початку опалювального сезону або під час проведення ремонтних робіт. Звичайно, можна викликати сантехніка з компанії, що управляє, але, можливо, прочекати його доведеться досить довго. Як знизити повітря з акумулятора самостійно і відновити здоров’я системи опалення?

спустити, повітря, батареї, опалення

Як спустити повітря з батареї. способи

Опалювальні системи примусового типу оснащуються у верхній частині спеціальним краном для спуску повітря із системи опалення. При цьому важливою умовою для можливості проведення цієї процедури є наявність певного кута розміщення труби, що подає, по відношенню до руху теплоносія. Це дозволить повітряним скупченням, що піднімаються разом із водою, виходити через спеціальні отвори.

Важливо знати, як спустити повітря з батареї та що для цього використати. В даний час великою популярністю користуються ручні та автоматичні прилади для боротьби з повітряними пробками. Особливістю ручних пристосувань (маються на увазі крани Маєвського) є компактність та надійність. Слід зазначити, що перед тим, як розвіяти батарею в квартирі, потрібно дочекатися повного остигання теплоносія.

Як прибрати зайве повітря з батареї

Залежно від системи, це можна зробити двома способами. Якщо при монтажі це передбачено – повітря спускається автоматичним повітровідвідником. Цей пристрій встановлюється при монтажі опалення у найвищих точках підйому труб або за котлом. Його перевага саме у повній автономності.

Як видалити повітря з радіатора опалення? Спустити повітря з батареї! Три різні крани Маєвського!

Також можна встановити за котлом сепаратор повітря. Цей прилад вловлює не лише повітряні бульбашки, а й бруд. Але коштує, звичайно, дорожче.

Щоб спустити повітря в ручному режимі, найчастіше використовують кран Маєвського або, як його ще називають, голчастий клапан. Це недорогий і дуже надійний пристрій. Його встановлюють на верхній частині кожного радіатора і, бажано, на кожній складній ділянці трубопроводу, де є вигин або великий перепад висоти. Це невеликого розміру конус із герметичним гвинтом. Для стравлювання повітря в ньому передбачено маленький отвір, через який не може вилити багато води, що виключає можливість затоплення. Щоб встановити такий кран, не потрібно бути слюсарем. Тільки уважно підбирати пристрій відповідного діаметра. Встановлюється кран Маєвського після того, як із системи спущена вода. Голчасті клапани бувають різних конструкцій та виготовляються найчастіше з латуні.

Порядок роботи:

 • Спеціально передбаченим ключем або звичайною викруткою провернути гвинт на крані Маєвського на пару обертів проти годинникової стрілки. Не потрібно відкручувати його повністю, тиск у системі може завадити потім вкрутити його назад. На швидкість процесу це не вплине, оскільки кількість повітря і води, що виходить, регулюється діаметром вихідного отвору на боці крана. Повітря виходить із радіатора з характерним шипінням.
 • Спустити повітря, поки з отвору не почне тонким рівномірним струмком сочитися вода без домішки повітря. Під кран заздалегідь потрібно підставити ємність для її збирання або підкласти ганчірку.
 • Закрутити гвинт у зворотному напрямку.
READ  Multicooker Centek CT 1495 Як увімкнути

Деякі нюанси

 • Зверніть увагу, причиною поганої роботи батареї може стати пробка у водопровідній трубі. Через скупчення іржі або бруду. Ви зрозумієте, що проблема не в повітрі, якщо при спробі спуску з крана почне бити сильний струмінь, але повітря не буде.
 • Імовірність виникнення повітряної пробки тим вища, чим ближче до верхнього поверху знаходиться ваша квартира в багатоповерховому будинку.
 • Вихідний отвір для зливу води на крані Маєвського можна розташувати під різним кутом, це видно на наведеному нижче відео. Варто стежити, щоб воно не було розгорнуто в стіну, щоб уникнути намокання шпалер. Найкраще розгорнути його вниз.

Видалення повітряної пробки з батареї опалення:

Как удалить воздух из радиатора отопления? Спустить воздух из батареи! Три разных крана Маевского!

Як часто треба спускати повітря

Впродовж опалювального сезону повітря спускається щоразу, коли з’являються сторонні звуки або падає температура радіатора.

Как удалить воздух из радиатора отопления? Спустить воздух из батареи! Три разных крана Маевского!

Робити це як профілактика рекомендується також наприкінці сезону та влітку.

Про проблеми скупчення повітря в опалювальній системі

У закритих опалювальних системах повітря накопичується в батареях з кількох причин. При нагріванні теплоносія у ньому утворюються бульбашки. При заповненні системи разом із водою може надходити повітря. Тому рекомендується робити це повільно, особливо в складних системах з безліччю поворотів. Заповітрювання труб відбувається також після локального ремонту трубопроводу.

 • По-перше, може порушитись процес розподілу тепла. Через повітряний затор радіатор зверху буде трохи теплим, а знизу зовсім холодним.
 • По-друге, із системи можуть лунати сторонні звуки: шипіння, булькання тощо.д.
 • По-третє, накопичення повітря може стати причиною виникнення корозії, особливо в алюмінієвих та біметалічних радіаторах.

Позбутися повітря в системі опалення допоможе кран Маєвського. Щоб стравити повітря, зовсім необов’язково викликати сантехніка. Можна впоратися самостійно. Головне знати, як зробити це правильно.

Верхній розлив з адміністраторським доступом

Якщо в будівлі використовується верхній розлив, це означає наступне: точка подачі теплоносія знаходиться на горищі, а зворотний контур розташовується в підвальному приміщенні. При такій конфігурації стояки підключаються знизу та зверху, при цьому маючи однакове функціональне навантаження, тому в межах одного поверху система підтримує рівну температуру.

Коли контур запущений, повітря з радіаторів переміщається по стояках в ліску, що подає, а після цього потрапляє в розширювальний бак, що знаходиться у верхній точці системи. Перед тим, як стравити повітря з радіатора опалення, потрібно спочатку відкрити будинкові засувки, потім вийти на горище і відкрити вбудований в бак кран. Через якийсь час повітря просто видавиться із системи, і теплоносій зможе спокійно циркулювати далі. “Як правильно витягнути повітря з опалювального радіатора. теорія та практика”.

За короткими результатами можна сказати наступне. за відсутності досвіду та розуміння того, як система опалення працює в житловому будинку, краще не думати про те, як тримати повітря від радіатора самостійно. Наприклад, з верхнім рожевим є значний ризик заповнення квартир, розташованих на верхніх поверхах, тому краще мати можливість звертатися до таких робіт фахівцям з житлової компанії.

Як знизити повітря з радіатора нагрівання крок за кроком інструкції

Заохочення призводить до неефективної роботи системи опалення, внаслідок чого витрачені непотрібні ресурси для нагрівання теплоносія. Це призводить до необґрунтованих фінансових витрат і може суттєво вплинути на сімейний бюджет протягом холодного сезону. Сигнали, якщо доставляється система опалення, є наступні ознаки:

 • Відсутність нагріву теплообмінників. Заповітря в контурі опалення у вигляді пробки перешкоджає проходженню теплоносія по трубах, внаслідок чого він не надходить на радіатори або трубопровід теплої підлоги. Якщо в труби, що підводять, потрапляє повітря, батареї і підлоги залишаються холодними при працюючому на повну потужність котлі.
 • Нерівномірне прогрівання радіаторів. Якщо в радіаторах опалення знаходиться повітря, одна з його частин матиме нижчу температуру, що легко визначити дотиком долоні до поверхні секцій.
 • Підвищений шум. Переміщення теплоносія у трубопровідному контурі з повітряними пробками нерідко супроводжується шумом, що спричиняє рух мікробульбашок.
 • Вібрації. Підвищена концентрація повітря в теплоносії призводить до прискорення окисних процесів через кисень, що міститься в ньому, супроводжуються розпадом металів з утворенням солей і вуглекислого газу. Періодичні викиди нерозчинних оксидів металів і вуглекислого газу теплоносій здатні викликати вібраційні процеси в трубах.
READ  Бойлер для опалення вдома з власними руками

Спуск повітря з радіаторів опалення

До того, як спустити повітря з радіатора і системи, необхідно ознайомитися з особливостями цієї процедури і приготувати інструменти і матеріали. Важливо розуміти, як правильно стравити повітря з батареї. Потрібно мати особливий ключ, який допоможе відкрити повітряний клапан на батареї. Найкраще для такої роботи підходить радіаторний ключ – його можна купити у господарському магазині.

Якщо має бути робота з сучасною батареєю, тоді підійде проста викрутка. Також слід приготувати ємність для зливу теплоносія та кілька ганчірок на випадок виникнення непередбачуваної ситуації.

Інструкція з правильного спуску повітря з батареї:

 • Спочатку оглядають батарею та знаходять невеликий клапан (кран Маєвського). Розташовується він у верхній частині приладу, іноді таких пристроїв буває кілька.
 • Відкручують кран до тих пір, поки не пролунає шипіння повітря. Діяти необхідно обережно та плавно.
 • Під клапан підставлять ємність.
 • Слід дочекатися, поки все повітря, що накопичилося, не вийде назовні. Про це свідчить тонкий струмок води, який припинив пузиритися. На думку деяких фахівців, потрібно зливати приблизно 2-3 відра після того, як теплоносій почне стікати без газів. Це потрібно для перестрахування, щоб не проводити цю процедуру повторно.
 • Клапан закручують назад.

Крім крана Маєвського, стравити повітря з батареї можна за допомогою автоматизованих відвідників повітря. Вони призначаються для систем теплопостачання і видаляють пробки самостійно.

Ці пристрої відрізняються компактністю і надійністю, але потрібно бути обережними, адже клапани знаходяться без нагляду, і навіть незначне порушення процесу може призвести до підтоплення підвалу або горища.

Іноді існують ситуації, коли при встановленні системи опалення спеціальні продукти не встановлені, призначені для усунення довіри. Щоб випустити з приладу зайве повітря, потрібен газовий або розвідний ключ для відкручування заглушки.

Робити цю роботу потрібно неспішно. Якщо заглушка не відкручується, а такі ситуації найчастіше відбуваються з чавунними радіаторами, на різьблення слід нанести спеціальне мастило. Через час спробу повторюють. Після того, як вдалося відкрутити заглушку, діють так само, як із звичайним краном.

спустити, повітря, батареї, опалення

На завершення роботи пробку повертають на місце, не забувши намотати на різьблення льон або ФУМ стрічку, що дозволить не допустити підтікань і забезпечить герметичність з’єднання.

Якщо повітря зібралося в системі обігріву приватного будинку, спуск теплоносія роблять за допомогою розширювального бачка. Ця ємність розташовується у найвищій точці теплопостачальної конструкції. Після спуску води слід трохи почекати, потім відкрутити кран на баку.

Як правило, при підвищенні температури в батареї повітряна пробка видаляється самостійно. Якщо проведені дії завершилися безрезультатно, то воду в контурі опалення потрібно довести до кипіння і тоді повітря неодмінно вийде.

Знаючи, як спустити повітря з батареї опалення та системи, можна уникнути виникнення безлічі проблем. З метою профілактики подібну процедуру слід проводити перед початком опалювального періоду. На думку фахівців, двох разів (для перевірки та контролю) буде достатньо. Якщо у конструкції виявлено дефекти або поломки, то кількість спусків буває більшою.

Якщо в квартирі встановлені алюмінієві радіатори, то до запуску опалювальної системи слід спустити воду, завдяки чому термін експлуатації приладів збільшиться в рази.

READ  Ballu UHB 200 зволожувач повітря, як використовувати

Відгуки

Використовуючи автоматичні крани, люди стикаються з неможливістю при необхідності злити воду. Також були випадки, коли фахівці неправильно монтували такі крани. Слідкуйте за тим, щоб усі повітрявідвідники знаходилися у вертикальному положенні.

Михайло, сантехнік, стаж 17 років. г. Вологда

Спускаючи повітря краном Маєвського люди зазвичай скаржаться на те, що цей процес досить тривалий. При покупці крана неможливо відрізнити закордонне виробництво від вітчизняного. Також при тривалій бездіяльності буває, що кран заклинює та його доводиться замінювати на новий.

Віктор, продавець магазину Сантехніка, г. Сочі

Шукайте декоративні екрани для батарей? Корисна стаття на цю тему.

Поради для квартири

У багатоквартирних будинках жителі не можуть потрапити до загальнобудинкових інженерних мереж. Коли в місті починається опалювальний сезон, то у підвалі або на горищі будинку працівники тепломереж відкривають засувку при заповненні системи, так вони дають вийти зайвому повітрю. Проте повітряні пробки утворюються і у квартирах. Особливо часто з цим стикаються мешканці верхніх поверхів багатоповерхівок. Вони, напевно, знають, як спустити повітря з батареї у квартирі. Якщо ви не належите до їх числа, читайте наші поради. Проблему із повітрям радіаторів вирішують локально.

Важливо: спочатку застеліть підлогу ганчірками, а ділянку стіни поруч із радіатором заклейте плівкою. При стравлюванні повітря може піти чорна рідина, яка забруднює поверхні.

Спуск повітря на старих чавунних батареях

Вам потрібно знайти заглушку у верхній частині батареї. На перший погляд багато хто навіть не здогадується, що вона там є. Адже фарба для радіаторів приховує з’єднання із основним корпусом. Вам знадобиться розчинник, щоб видалити з цієї ділянки лакофарбовий шар.

 • Підставте під секцію із заглушкою відро або таз для води.
 • Обмотайте місце з’єднання заглушки з корпусом ганчір’ям.
 • Послабте заглушку газовим чи розвідним ключем.
 • Як тільки зрозумієте, що пішло повітря, припиніть обертання.
 • Дайте повітрю вийти повністю.
 • Після цього злийте близько 3-5 літрів води.
 • Закрутіть заглушку, попередньо обмотавши з’єднання фум-стрічкою.

Важливо: крутіть ключ акуратно, щоб не зірвати заглушку. Не виймайте її повністю, інакше ллється великий потік води. Ваша мета трохи послабити її для виходу повітря з невеликою кількістю теплоносія.

Спуск повітря на радіаторах із краном Маєвського

Сучасні моделі укомплектовують спеціальним пристроєм, який називається краном Маєвського. Воно з’явилося в 30-і роки минулого століття як альтернатива звичайним кульовим кранам, за допомогою яких деякі заповзятливі люди зливали гарячу воду для господарських потреб. Кран Маєвського не дозволяє цього зробити, так як є клапан для стравлювання повітря. Він допомагає вирішити проблему повітряної пробки легко, швидко та без надмірного зливу води.

Найпростіший спосіб обертання крана Маєвського це використання спеціального ключа. Він кріпиться на металевий елемент із торця крана. Якщо такого пристосування у вас немає, скористайтесь звичайною плоскою викруткою. Вставте її робочу частину в паз на крані та обертайте до початку виходу повітря з невеликою кількістю води. Не відкручуйте елемент повністю. Інакше ви не зможете вкрутити його назад через великий напір води. Адже це окріп, що ллється під тиском у 5 6 атмосфер.

Ємність для збору теплоносія, який виходить разом із потоком повітря, краще підставляти якомога ближче до крана під напрямок струменя. Коли припиниться характерне шипіння, значить повітря вийшло. Злийте 1 2 літри води та закрийте кран.

Після цих дій стояк повинен прогрітися протягом 10-15 хвилин. Якщо цього не сталося і батарея не гріє, можливо, вийшло не все повітря. Повторіть описані вище дії ще раз.

https://teplospec.com/montazh-remont/kak-spustit-vozdukh-v-batareyakh-sistemy-otopleniya-proverennye-sposoby.html
https://www.stout.ru/stati/kak-spust-vozduh-v-radiatore-otopleniya
https://www.vseinstrumenti.ru/santehnika/inzhenernaya/armatura/dlya-sistem-otopleniya/oddelnye-elementy-dlya-radiatorov/krany-maevskogo/articles/kak-spustit-vozduh-iz-batarei/
https://teplospec.com/radiatory-batarei/kak-spustit-vozdukh-iz-batarei-vozmozhnye-varianty.html
https://mr-build.ru/newsanteh/kak-spustit-vozduh-s-batarei.html
https://teplospec.com/radiatory-batarei/kak-spustit-vozdukh-iz-radiatora-otopleniya-pravilno-teoriya-i-praktika.html
https://klimatlab.com/otoplenie/radiatory/kak-spustit-vozdux-iz-otopleniya.html
https://www.vseinstrumenti.ru/santehnika/отопітельное-обладнання/радиатори/articles/kak-сpustit-vozduh/ [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS