Як вибрати радіатор опалення по району

Table of Contents

Як вибрати радіатори опалення за зоною: розрахунок параметрів акумулятора, з яких залежать від втрати тепла, методи розрахунку

Підбір радіаторів нагріву в області. загальний метод розрахунку нагрівальних пристроїв. Незважаючи на недосконалість методу, це дозволяє нам значно надійно визначити необхідну теплову потужність батарей. Ми хочемо з’ясувати, як вибрати правильний радіатор нагрівання на ділянці опалюваних приміщень.

вибрати, опалення, район

Ми визначаємо, як розрахувати область радіатора для ефективного опалення.

Як вибрати правильний радіатор нагрівання тепла?

2) Яка область кімнати? Існує досить проста формула для вибору радіатора на ділянці кімнати: 70-80 Вт на 1 м.КВ. Отже, якщо ви помножте площу кімнату на 100, то ви отримаєте величину теплової енергії, яка вам потрібна для високоякісного опалення.

Однак необхідно враховувати кількість вікон та зовнішніх стін:

Якщо в кімнаті 1 вікно і 2 зовнішні стіни. Потужність повинна бути збільшена на 20%;

У номері є 2 вікна та 2 зовнішні стіни. на 30%;

Розташування вікна: вікно приходить на північ і північний схід. на 10%;

Радіатор знаходиться в досить глибокій ніші. на 5%;

Радіатор змушений бути закритий твердою панеллю з двома горизонтальними щілинами. на 15%;

Але в будь-якому випадку цей розрахунок є приблизним. Більш точна інформація Ви можете дізнатись з дизайнерів.

Порада. Краще придбати більше “потужних” радіаторів, а потім у випадках потреби ви можете знизити температуру в кімнаті за допомогою кранів або за допомогою термостатерів, ніж ви опинитеся в холодній кімнаті взимку.

3) тип з’єднання. Це дуже важливо, коли вибираючи радіатори, щоб дізнатися, який тип макета у вас є в кімнаті. Якщо у вас є труби з стіни або вертикального воріт, то вам потрібні радіатори з бічними з’єднаннями. Якщо труби виходять з підлоги і повертаються туди, то вам потрібно вибрати радіатори з нижчими підключеннями. Однак існують нижчі радіатори з’єднання, які виходять з стіни. Тут ви краще проконсультуватися з інсталятором.

4) з термостатом або без? Це дуже важливе питання. Зрештою, ви завжди хочете зберегти, однак, це варто? Справа в тому, що термостат дозволить вам встановити зручний для вас приміщення в приміщенні. І це не тільки забезпечить вам комфорт, але також дозволять вам заощадити на опалення через те, що кімната не буде нагріватися, коли ви цього не зробите.

5) випускний клапан. Це бажаний елемент під час запуску та сливової. Врешті-решт, коли неодноразово заповнюють радіатор після того, як стік може утворювати повітряні пробки. Щоб швидко позбутися від них, необхідно, щоб повітряний клапан встановлений на радіаторі.

Сталеві опалювальні радіатори є відмінним рішенням для опалення, як малих, так і великих кімнат. Вони є економічними, щоб використовувати і в той же час, не дорого в установці. Термін служби сталевих радіаторів порадує вас!

Як розрахувати (забрати) потужність радіатора нагрівання

Завдання будь-якого радіатора нагріває кімнату і зробити ваше перебування в ньому комфортно. Для того, щоб ви теплі вдома потрібно зрозуміти, який теплообмін повинен мати нагрівальний пристрій. що для простої звичайної. складність.

У цій статті ми подивимося, як правильно розрахувати силу опалювального радіатора для квартири або приватного будинку та на підставі цього, ми навчите вас вибрати необхідну кількість розділів або розміру пристрою.

Для стандартних приміщень простий прорахунок потужності радіатора говорить, що 1 кВ.m повинен покласти 100 Вт на теплопередачі. Тобто, якщо ваша кімната має площу 20 кВ.M Ви повинні взяти радіатор потужністю близько 20100 w = 2000 w.

У паспорті / інформація на сайті обов’язково вказує, яка потужність 1 розділу або яка потужність відповідає кожному розміру пристрою.

таблиця. Кількість розділів алюмінієвих радіаторів для різних областей

Площа 10 м2 12 м2 15 м2 18 м2 20 м2 22 м2 25 м2
K-у розділах алюмінієвого радіатора 500 (193 Вт) 5 6 вісім 9 10 12 тринадцять
K-у розділах алюмінієвого радіатора 350 (145 Вт) 7 вісім 10 12 14 15 17

Для нових будинків, з урахуванням ізоляційних стін та хорошого скла, розрахунок 80 Вт все частіше використовується для 1 кВ.М. Не забувайте, що для правильного прорахунку потрібно враховувати температуру теплоносія.

Більш складним способом включення потужності радіатора базується на втраті тепла, заснованої на кубікатурі (об’єм нагрітого повітря), а не квадроцикли приміщення. В ідеалі, необхідно, щоб здатність всіх джерел тепла дорівнює всім втраті тепла.

Ppo = 41w x v per x k1 x k2 x. x kn

K1. Ставлення зони скління до площі підлоги.

Пристрій вважається співвідношенням слави до підлоги 30%, тобто загальна площа вікон у приміщенні в 3 рази менше, ніж площа підлоги. Залежно від збільшення або зменшення цього параметра, коефіцієнт вводяться нижче.

Як вибрати сталевий панельний нагрівальний радіатор теплопередачі

Якість скляних пакетів відіграє дуже важливу роль у втраті за кордоном. Пристрій приймається вікном середнього класу з подвійним склопакетом, якщо у вас старі проходять вікна або нагріваються з 3-4 камерними пакетами, коефіцієнт нижче вводиться нижче.

 • Старі дерев’яні вікна, які блукають і пара. 1.25
 • Металевий металевий пластик. один
 • Металевий пластик з потрійним подвійним склінням. 0,8

Цей параметр заснований на матеріалі, з якого був зроблений будинок. Для пристрою не бере нагрівальний панельний будинок. Якщо у вас є цегляний будинок або з додатковою теплоізоляцією при розрахунку, розгляньте коефіцієнт нижче.

Для території України коефіцієнт зазвичай враховується від 0,75 до 1. Більш південні регіони розглядаються з меншим коефіцієнтом, північним з великим.

K5. Кількість зовнішніх стін.

Кількість зовнішніх стін також є важливим фактором при розрахунку потужності. Для одиниці це вважається кімнатою з однією холодною стінкою. Якщо у вас є холодні стіни більше, ніж цей показник збільшується на 0,1: дві холодні стіни. 1,1, три. 1,2.

K6 враховує, в якій кімнаті вище.

Для звичайного житлового будинку, де нагріваються квартири, а також нижче, а нижче. 0,9. За підрозділом, взятою верхньою кімнатою з теплим мансардом.

Давайте розглянемо необхідну потужність радіатора, беручи до уваги всі уточнення, описані вище.

Наприклад, візьміть стандартну частотну кімнату. Площа 20 кв.М (4х5 м) з висотою стелі 2,7 м, де встановлено метропластичні трикамерні скляні вікна (вікна корелюють з підлогою від 1 до 2,5 (40%)), з 2 зовнішніми стінками на 3-му поверсі житлової цегли Будинок у Києві.

Втрата тепла = 41 Вт 4x5x2.7 1.1 0,8 0,8 1 1, 9 = 1543 Вт

Для усередненого прорахунку теплової енергії, нагрівальні прилади приймаються з 60 до 100 Вт на 1 кВ.М.

Для квартири все надзвичайно просте, в сучасній економії енергії та високоякісної ізоляції фасадів будівель.

Для нових будівель: розрахунок береться з показника 80 Вт на 1 м.КВ. Тобто якщо ваша кімната 17 м.КВ. Цей розрахунок:

1780 = 1360 Вт потрібно нагріти кімнату.

У середньому один розділ батареї дає 180 Вт. 1360/180 = 7,55 розділів для кімнати. Ми рекомендуємо округлювати отложенийвання. Всього вам знадобиться 8 розділів радіатора.

Для старої житлової фундації: розрахунок береться з фігури 100 Вт на 1 м.КВ.

Розрахунок різних видів радіаторів

Якщо ви зібралися, щоб поставити секційні радіатори стандартного розміру (з осьовою відстані 50 см. Висоти) і вже вибрали матеріал, модель та бажаний розмір, ніяких труднощів з розрахунком їх кількості не повинні бути. Більшість твердих фірм, що постачають хороший опалювальний обладнання, сайт містить технічні дані всіх модифікацій, серед яких є теплова енергія. Якщо живлення не вказана, але швидкість потоку теплоносія, потім перевозити в потужність проста: потік теплоносія в 1 л / хв приблизно дорівнює 1 кВт (1000 Вт).

Осьова відстань радіатора визначається висотою між центрами отворів для годування / ведучого теплоносія.

Щоб полегшити життя покупцям на багатьох сайтах встановити спеціально розроблену програму калькулятора. Тоді розрахунок секцій радіаторів опалення зменшується до виготовлення даних у вашій кімнаті у відповідних полях. І на виході у вас готовий результат: кількість розділів цієї моделі на шматках.

Осьова відстань визначається між центрами отворів теплоносія

Але якщо ви просто прикидаєтеся, щоб отримати можливі варіанти, варто враховувати, що радіатори того ж розміру з різних матеріалів мають різну теплову потужність. Метод розрахунку кількості розділів біметалічних радіаторів на розрахунку алюмінію, сталі або чавуну не відрізняється. Різні можуть бути лише тепловою потужністю одного розділу.

READ  Як вибрати радіатор опалення до будинку

Щоб прочитати, було простіше, існують усереднені дані, для яких ви можете переміщатися. Для одного розділу радіатора з осьовою відстані 50см, такі значення живлення приймаються:

Якщо ви можете забрати лише які матеріали, щоб вибрати, ви можете використовувати ці дані. Для ясності ми представляємо найпростіший розрахунок секцій біметалічних радіаторів опалення, в яких враховується лише область.

При визначенні кількості нагрівальних пристроїв із стандартного розміру біметалу (відстань між осі 50 см), передбачається, що один розділ може нагріти 1,8 м 2 квадрат. Тоді кімната 16M 2 потрібна: 16 м 2 / 1,8 м 2 = 8,88шт. Округлені 9 розділів.

Аналогічним чином, ми розглядаємо чавуну або сталевий бар. Нам потрібні лише норми:

Це дані для розділів з міжосьовою відстані 50см. Сьогодні є моделі з самого високої висоти: від 60 см до 20 см і навіть нижче. Моделі 20см і нижче називаються кордоном. Природно, їх сила відрізняється від зазначеного стандарту, і якщо ви плануєте використовувати “нестандартний”, вам доведеться внести коригування. Або шукати паспортні дані, або вважати себе. Ми виходимо з того, що теплопередача теплопередачі безпосередньо залежить від його області. З зменшенням висоти зменшується площа пристрою, і це означає, що потужність зменшується пропорційно. Тобто, вам потрібно знайти співвідношення висот вибраного радіатора зі стандартом, а потім, використовуючи цей коефіцієнт, ви налаштуєте результат.

Розрахунок чавунних опалювальних радіаторів. Може розраховувати на область або обсяг кімнати

Для ясності ми зробимо розрахунок алюмінієвих радіаторів у цьому районі. Кімната однакова: 16м 2. Ми розглядаємо кількість розділів стандартного розміру: 16 м 2 / 2М 2 = 8шт. Але ми хочемо використовувати невеликі секції з висотою 40 см. Ми знаходимо співвідношення радіаторів вибраного розміру до стандарту: 50см / 40см = 1,25. І тепер ми коригуємо кількість: 8pcs1.25 = 10шт.

Розрахунок радіаторів необхідної теплової енергії в області та обсягу

Вирішити, який радіатор купувати так, що в квартирі була тепло, зробіть найпростіший розрахунок теплової енергії. Приблизно вважається, що батарея повинна бути надана 100 Вт теплової енергії для кожного квадрата кімнати. Тому розрахункова формула має форму:

Q. розрахована теплова передача радіатора в Вт.

S. площа поданої приміщення в м2.

Ця формула розраховується на температуру теплоносія 70 ° С. З поганим опаленням та кутовими приміщеннями варто взяти запас з 20%.

Щоб визначити кількість необхідних розділів, розділіть це значення до блоку передачі паспорта елемента пристрою. Розглянемо той факт, що цей показник застосовується для приміщень, з висотою стелі 270 см, якщо це значення відрізняється, використовуйте формулу розрахунку для розміру кімнати.

Для панельних будинків на кожному кубічному метрі потрібно 41 Вт, а для цегли 34 Вт. Формула у цьому випадку має форму:

На підставі заданих характеристик та розрахунків ви можете вибрати оптимальну модель радіатора, яка буде служити не одне десятиліття.

Як розрахувати кількість секцій радіаторів для опалення для кімнати

Ви можете зробити розрахунки кількома способами в кожному з яких використовуються певні параметри.

По району кімнати

Попередній розрахунок можна зробити, зосереджуючись на території приміщення, для якого купуються радіатори. Це дуже простий розрахунок, який підходить для номерів з низькими стелями (2,40-2,60 м). Відповідно до будівельних стандартів, це займе 100 Вт теплової енергії до кожного квадратного метра приміщення для опалення.

Обчислити кількість тепла, яка буде потрібна для всієї кімнати. Для цього квадрат помножується на 100 Вт, т. Е. За 20 квадратних метрів. M розрахункова теплова потужність становитиме 2000 Вт (20 кВ. M100 w) або 2 кВт.

Необхідний правильний розрахунок радіаторів нагрівання, щоб гарантувати достатню кількість тепла в будинку

Цей результат повинен бути розділений на теплопередачу одного розділу, зазначеного виробником. Наприклад, якщо він дорівнює 170 Вт, то в нашому випадку необхідна кількість секцій радіатора буде: 2 000 Вт / 170 Вт = 11,76, т. Е. 12, оскільки результат повинен бути округлений до цілого числа. Округлення, як правило, здійснюється до збільшення, однак, для приміщень, в яких втрата тепла нижче середнього, наприклад, для кухні, може бути округлена у меншій стороні.

Обов’язково враховуйте можливі втрати тепла залежно від конкретної ситуації. Звичайно, кімната з балконом або розташована в кутку будівлі, втрачає тепло швидше. У цьому випадку збільшення вартості розрахункової теплової потужності для приміщення становить 20%. Близько 15-20% повинні збільшити розрахунки, якщо ви плануєте приховати радіатори за екраном або монтувати їх у ніші.

І так, щоб ви були зручнішими для розрахунку в Інтернеті, ми зробили цей калькулятор для вас:

За об’ємом

Більш точні дані можуть бути отримані, якщо ви враховуєте розрахунок розділів радіаторів нагрівання, беручи до уваги висоту стелі, т. Е. За обсягом кімнати. Принцип тут приблизно такий же, як у попередньому випадку. По-перше, розраховується загальна потреба в тепла, потім розраховується кількість секцій радіаторів.

Якщо радіатор прихований на екрані, необхідно збільшити потребу в приміщенні в тепловій енергії на 15-20%

Відповідно до рекомендацій SNIP на опалення кожного кубічного метра житлових приміщень у панельному будинку потрібно 41 Вт теплової енергії. Помножуючи область приміщення до висоти стелі, ми отримуємо загальний обсяг, який помножується на цю нормативну цінність. Для квартир з сучасним подвійним склінням та зовнішньою ізоляцією, буде менше тепла, лише 34 Вт на кубічний метр.

Наприклад, ми розраховуємо необхідну кількість тепла для кімнати 20 квадратних метрів. м з висотою 3 метри. Розмір кімнати складе 60 Cu. М (20 кв. м3 м). Розрахункова теплова потужність у цьому випадку буде 2 460 Вт (60 кубічних метрів. M41 W).

І як розрахувати кількість радіаторів нагрівання? Для цього необхідно розділити дані, отримані на передачі тепла, зазначену виробником одного розділу. Якщо ви берете, як у попередньому прикладі, 170 Вт, то для кімнати буде потрібно: 2 460 Вт / 170 Вт = 14,47, т. Е. 15 розділів радіатора.

Виробники прагнуть вказати переоцінені показники теплопередачі своєї продукції, припускаючи, що температура теплоносія в системі буде максимально. У реальних умовах ця вимога дотримується рідко, тому необхідно зосередитися на мінімальних показниках теплопередачі одного розділу, які відображені у паспорті продукту. Це зробить розрахунки більш реалістичними та точними.

Якщо кімната нестандартна

На жаль, не кожна квартира можна вважати стандартним. Крім того, це стосується приватних житлових будинків. Як зробити розрахунки з урахуванням індивідуальних умов їх експлуатації? Це займе, щоб враховувати багато різних факторів.

Розрахунок радіаторів опалення Частина 1

При розрахунку кількості опалювальних секцій необхідно враховувати висоту стелі, кількість і розмір вікон, наявність ізоляції стін і т. Р.

Особливістю цього методу полягає в тому, що при обчисленні необхідної кількості тепла використовуються ряд коефіцієнтів, які враховують специфіку певної кімнати, яка може вплинути на його здатність підтримувати або давати тепло.

CT = 100 Вт / кв. m pk1k2k3k4k5k6k7, де

КТ. кількість тепла, необхідного для певної кімнати; P. площа кімнати, кв. м; K1. коефіцієнт, з урахуванням отворів склянкового вікна:

 • Низький ступінь теплоізоляції. 1.27;
 • Хороша теплоізоляція (кладка у двох цеглинах або шар ізоляції). 1,0;
 • Високий ступінь теплоізоляції. 0,85.

K3. співвідношення площі вікна та підлоги в приміщенні:

K4. коефіцієнт, щоб враховувати середню температуру повітря під час найхолоднішого тижня року:

K5. виправляє потребу в тепла, з урахуванням кількості зовнішніх стін:

K6. Облік типу кімнати, який розташований вище:

K7. коефіцієнт, з урахуванням висоти стелі:

Результат залишається розділити значення теплопередачі однієї частини радіатора, а отриманий результат округлений до цілого числа.

При встановленні нових радіаторів опалення ви можете зосередити увагу на тому, наскільки ефективна система опалення була. Якщо її робота задовольняє вас, це означає, що теплообмін був оптимальним. ці дані просто необхідно покладатися на розрахунки. Перш за все, необхідно знайти значення теплової ефективності одного розділу радіатора, яке потрібно замінити. Помножте значення, знайдене на кількості клітин, з яких використовувалася використана батарея, дані про кількість теплової енергії, яка була достатньою для комфортного проживання. Достатньо розділити отриманий результат на теплопередачу нового розділу (ця інформація вказана в технічному паспорті на продукті), і ви отримаєте точну інформацію про те, скільки клітин потребує встановлення радіатора з тим самим Індикатори термічної ефективності. Якщо раніше опалення не впоралося з нагріванням кімнати, або навпаки, довелося відкрити вікна через постійну теплоту, теплопередачу нового радіатора, виправленим шляхом додавання або зменшення кількості розділів.

Наприклад, раніше у вас була загальна чавунна батарея MS-140 з 8 розділів, яка була задоволена її теплотою, але не підходила до естетичної сторони. Даючи данину моді, ви вирішили замінити його з фірмовим біметалічним радіатором, зібраним з окремих розділів з теплопередачею 200W кожен. Паспортна потужність поданого теплового пристрою становить 160 Вт, але з часом депозити з’являються на його стінках, які зменшують передачу тепла на 10-15%. Отже, фактична теплова передача одного розділу старого радіатора становить близько 140 Вт, а загальна теплова потужність. 140 8 = 1120 Вт. Ми розділяємо цей номер на теплопередачу однієї біметалічної клітини, і ми отримуємо кількість розділів нового радіатора: 1120/200 = 5.6 штук. Як ви можете бачити себе, щоб залишити теплопередачу системи на тому ж рівні, буде достатній біметалічний радіатор з 6 розділів.

READ  Як покласти печі в ванну

Розрахунок нагрівальних акумуляторів на площі

Одним з найважливіших питань створення комфортних умов життя в будинку або квартирі є надійним. Правильно розрахований і встановлений, добре збалансована система опалення. Ось чому створення такої системи є найважливішим завданням організації будівництва вашого власного будинку або при проведенні капітального ремонту в квартирі висотних будівель.

Незважаючи на сучасну різноманітність систем опалення різних типів, лідер пілотного досі залишається перевіреною схемою: контури труб з охолоджувачем, що циркулює над ними, та теплообмінних пристроїв. радіатори, встановлені в номерах. Здавалося б. все просте. Батареї знаходяться під вікнами, і забезпечують відновлення опалення Однак необхідно знати, що теплопередача від радіаторів повинна відповідати площі приміщення та ряд інших конкретних критеріїв. Нагрівальні розрахунки. На підставі вимог SNIP. досить складна процедура, виконана експертами. Проте. Ви можете виконати це і самостійно, природно, з допустимим спрощенням. Ця публікація буде описана як самостійно виконувати розрахунок опалювальних акумуляторів на площі опалюваних приміщень з урахуванням різних нюансів.

Але, по-перше, вам потрібно читати існуючі радіатори опалення. результати розрахунків також будуть залежати від їх параметрів.

Коротко про існуючі типи радіаторів опалення

Сучасний асортимент радіаторів, представлених у продажу, включає наступні типи:

 • Сталеві радіатори панельні або трубчасті дизайн.
 • Чавунні батареї.
 • Алюмінієві радіатори декількох модифікацій.
 • Біметалічні радіатори.

Сталеві радіатори

Цей тип радіаторів не звільняв спеціальну популярність, незважаючи на те, що деякі моделі даються дуже елегантний дизайн дизайнера. Проблема полягає в тому, що недоліки таких пристроїв теплообміну значно перевищують їх переваги. низьку ціну відносно невеликої маси та простоту установки.

Сталеві опалювальні радіатори мають багато недоліків

Тонкі сталеві стінки таких радіаторів недостатньо тепло. швидко нагрівають, але також швидко охолоджують. Можуть виникнути проблеми, а з гідравлічними ударами. зварними листами аркушів іноді дають витік. Крім того, недорогі моделі, які не мають спеціального покриття, підлягають корозії, а термін служби таких батарей малий. зазвичай виробники дають їм досить малу тривалість гарантії роботи.

У переважній більшості випадків сталеві радіатори є одночасним дизайном, а варіація теплопередачі шляхом зміни кількості розділів не дозволяє. Вони мають паспорт теплової сили, яка відразу ж потрібно вибрати. Виходячи з області та особливостей кімнати, де вони плануються встановити. Виняток. деякі трубчасті радіатори мають можливість змінювати кількість розділів, але це, як правило, виконується під замовлення, у виробництві, а не вдома.

Чавунні радіатори

Представники цього типу батарей, ймовірно, знайомі всім з раннього дитинства. це така гармоніка, які раніше були буквально скрізь.

Знайомий усім з дитячого сиротичного поросячого радіатора MS-140-500

Можливо, такі батареї MS.140 500 І не відрізнялися за спеціальною благодаттю, але це було правильно, що не було жодного покоління жителів. Кожна секція такого радіатора забезпечувала теплопередачу у 160 Вт. Команда радіатора та кількість розділів, в принципі, не обмежувалося нічим.

Сучасні опалювальні акумулятори

В даний час багато сучасних чавунних радіаторів. Вони вже відрізняються більш елегантним виглядом, гладкими гладкими зовнішніми поверхнями, які полегшують очищення. Ексклюзивні варіанти доступні, з цікавою тисненням візерунка з чавуну.

З усім цим, такі моделі повністю зберігають основні переваги чавунних акумуляторів:

 • Висока теплоємність чавуну та масивності батарей сприяє довготривалому збереженню та високій температурі відновлення тепла.
 • Чавунні акумулятори, з належними збірними та високоякісними сполуками, не бояться гідросографії, температурних крапель.
 • Товсті залізні стіни мало чутливі до корозії та абразивного зносу. Майже будь-який охолоджувач може бути використаний, тому такі батареї однаково корисні для автономних, а також для систем центрального опалення.

Якщо ви не враховуєте зовнішні дані старих чавунних акумуляторів, то така обкладинки металу можна відзначити від недоліків (акцентованих страйків недійсні), відносна складність установки, пов’язана з масою масою. Крім того, ніяких настінних перегородки зможуть протистояти вазі таких радіаторів.

Алюмінієві радіатори

Алюмінієві радіатори, що з’являються відносно нещодавно, дуже швидко отримали популярність. Вони відносно недорогі, мають сучасний, досить елегантний зовнішній вигляд, володіють відмінним теплопередачею.

При виборі алюмінієвих радіаторів слід враховувати деякі важливі нюанси

Якісні алюмінієві акумулятори здатні витримувати тиск у 15 або більше атмосферах, високій температурі теплоносія. близько 100 градусів. У цьому випадку термічна повернення з одного розділу в деяких моделях іноді досягає 200 Вт. Але в той же час вони є невеликою масою (вага секції. зазвичай до 2 кг) і не вимагає великої кількості теплоносія (ємність. не більше 500 мл).

Алюмінієві радіатори доступні у продажу як набір батарей, з можливістю змінювати кількість розділів та твердих продуктів, призначених для певної потужності.

 • Деякі типи дуже піддаються кисню корозію алюмінію, з високим ризиком формування газу. Це робить вечірки якості теплоносія, тому такі батареї зазвичай встановлюються в автономних системах опалення.
 • Деякі алюмінієві радіатори неіскримінатної структури, розділи яких виготовляються за допомогою технології екструзії, можуть давати течією при певних несприятливих умовах. У той же час ремонт просто неможливо, і вам доведеться змінити всю батарею в цілому.

З усіх алюмінієвих акумуляторів найвища якість. виготовлена ​​за допомогою анодного окислення металу. Ці продукти практично не страшні кисневі корозії.

Зовні всі алюмінієві радіатори грубо подібні, тому необхідно дуже уважно прочитати технічну документацію.

Радіатори нагрівання біметалічного опалення

Такі радіатори своєї надійності кидають виклик чемпіонату з чавуном, а на термічній поверненні. з алюмінієм. Причиною цього є їх спеціальний дизайн.

Структура радіатора біметалічного опалення

Кожна з розділів складається з двох, верхнього та нижнього, сталевих горизонтальних колекторів (POS. 1) з’єднаний тим же сталевим вертикальним каналом (POS.2). З’єднання в єдину батарею виготовляється високоякісними різьбовими муфтами (POS. 3). Висока теплопередача забезпечується зовнішньою алюмінієвою оболонкою.

Сталеві внутрішні труби виготовляються з металу, які не підлягають корозії або мають захисне полімерне покриття. Ну, алюмінієвий теплообмінник за жодних обставин контактує з теплоносіями, а корозія абсолютно не страшна.

Таким чином, отримано поєднання високої міцності та довговічності з відмінними показниками теплотехніки.

Як вибрати радіатори опалення? Вибір, розрахунки, корисні монтажні поради // Forumhouse

Ціни на популярні радіатори опалення

Такі батареї не бояться навіть дуже великих стрибків, високих температур. Вони, по суті, універсальні, і підходять для будь-яких систем опалення, однак, найкращі експлуатаційні характеристики все ще виявляються у умовах високого тиску центральної системи. для контурів з природним кровообігом вони непридатні.

Можливо, їх єдиний недолік. висока ціна порівняно з будь-якими іншими радіаторами.

Для зручності сприйняття є таблиця, в якій надається порівняльна характеристика радіаторів. Легенда в ньому:

 • ТК. трубчаста сталь;
 • CG. чавун;
 • Al. алюмінієвий звичайне;
 • АА. ануміній анодова;
 • BM. біметалічний.
Chgtsalaabm
Максимальний тиск (атмосфер)
робочий 6-9 6-12 10-20 15-40 35
пресування 12-15 9 15-30 25-75 57
руйнування 20-25 18-25 років 30-50 сто 75
Обмеження рН (водневий показник) 6.5-9 6.5-9 7-8 6.5-9 6.5-9
вплив корозії під впливом:
кисень Немає Так Немає Немає Так
блукаючих струмів Немає Так Так Немає Так
електролітичний пар Немає слабкий Так Немає слабкий
Силова секція при Н = 500 мм; Dt = 70 °. W 160 85 175-200 216,3 до 200
Гарантія, років 10 один 3-10 тридцять 3-10

Як розрахувати необхідну кількість секцій радіаторів опалення

Зрозуміло, що радіатор встановлений у приміщенні (один або декілька) повинен забезпечити нагрівання до комфортної температури та компенсувати неминучі втрати тепла, незалежно від погоди на вулиці.

Основне значення для розрахунків завжди площа або об’єм приміщення. Самі професійні розрахунки дуже складні, і враховують дуже велику кількість критеріїв. Але для побутових потреб ви можете використовувати спрощені методи.

Найпростіші методи розрахунку

Вважається, що для створення нормальних умов у стандартній житловій кімнаті, 100 Вт достатньо на квадратний мете. Таким чином, тільки треба розрахувати область приміщення і помножити його на 100.

Q = s × 100

Q. Необхідна теплова передача від радіаторів нагрівання.

S. квадратна опалювальна кімната.

Якщо планується встановити необґрунтований радіатор, то це значення стане керівництвом, щоб вибрати потрібну модель. У випадку, коли батареї встановлюються, що дозволяє змінити кількість розділів, слід проводити ще один розрахунок:

N = Q / Q

N. розрахункова кількість розділів.

Qus. специфічна теплова потужність одного розділу. Це значення є обов’язковим, зазначеним у паспорті продукту.

Як ви бачите, ці розрахунки надзвичайно прості, і не вимагають жодних спеціальних знань з математики. достатньо рулетки, щоб виміряти кімнату та паперовий лист для обчислення. Крім того, можна використовувати таблицю нижче. вже є розраховані значення для приміщень різних областей та певні потужності секцій нагрівання.

READ  Падає тиск у системі опалення двоконтурного котла

Однак слід пам’ятати, що ці значення. для висотної стелі (2, 7 м) висотні будівлі. Якщо висота кімнати відрізняється, то краще розрахувати кількість розділів батарей. На підставі розміру кімнати. Це використовує усереднений індикатор. 41 В Т Т зображення 1 м³ об’єму в панельному будинку, або 34 Вт. у цеглі.

Q = s × h × 40 (34)

де h. висота стелі над рівнем підлоги.

Подальший розрахунок. не відрізняється від вищевказаного.

Детальний розрахунок щодо особливостей кімнати

І тепер ми звертаємося до більш серйозних розрахунків. Наведена вище спрощена методика розрахунку може представляти господарі будинку або квартиру “сюрпризом”. Коли встановлені радіатори не створюють у житлових приміщеннях необхідного комфортного мікроклімату. І причиною цього є цілий список нюансів, що вважається, що цей спосіб просто не враховує. І тим часом. Подібні нюанси можуть бути дуже важливими.

Отже, площа кімнати знову приймається знову і все ж 100 Вт на м². Але сама формула вже виглядає дещо іншою:

Q = S × 100 × A × In × S × D × E × F × G × H × I × J

Листи від А до J умовно вказують на коефіцієнти, які враховують особливості приміщення та встановлення радіаторів у ньому. Розглянемо їх у рядку:

A. кількість зовнішніх стін у приміщенні.

Зрозуміло, що вища область контакту кімнати з вулицею, тобто, тим більше в приміщенні зовнішніх стін, тим вище загальна втрата тепла. Ця залежність враховує коефіцієнт А:

 • Одна зовнішня стінка. a = 1, 0
 • Дві зовнішні стіни. a = 1, 2
 • Три зовнішні стіни. A = 1, 3
 • Всі чотири стіни зовнішні. a = 1, 4

In. орієнтація приміщення з боків світу.

Максимальна втрата тепла завжди в кімнатах, які прямі сонячні промені не приходить. Це, безумовно, є північною стороною будинку, і це можна віднести до східних. променів сонця тут лише вранці, коли Luminais все ще “не працював у повній потужності”.

Нагрівач приміщень значною мірою залежить від їхнього місця відносно сторін

Південна і західна сторона будинку завжди зігрівали сонце набагато сильніше.

Звідси. значення коефіцієнта в:

 • Кімната приходить на північ або схід. b = 1, 1
 • Південні або західні кімнати. b = 1, тобто, не може бути враховуватися.

C. коефіцієнт, з урахуванням ступеня ізоляції стін.

Зрозуміло, що втрата тепла від нагрівальних приміщень буде залежати від якості теплоізоляції зовнішніх стін. Значення коефіцієнта C приймається рівним:

 • Середній рівень. стіни розміщуються у двох цеглинах, або їх поверхнева ізоляція забезпечується іншим матеріалом. C = 1, 0
 • Зовнішні стіни не ізольовані. C = 1, 27
 • Високий рівень ізоляції на основі теплотехнічних розрахунків. C = 0,85.

D. особливості кліматичних умов регіону.

Природно, що неможливо прирівняти всі основні показники необхідної сили нагріву “під одним гребінцем”, вони залежать від рівня зимових негативних температур, характерних для певної місцевості. Вона бере до уваги коефіцієнт D. За свій вибір, середня температура холодного десятиліття січня. зазвичай це значення легко уточнити у місцевій гідрометеорологічній службі.

 • 35 ° C і нижче. d = 1, 5
 • 25 ÷ 35 ° C. D = 1, 3
 • до. 20 ° С. D = 1, 1
 • Не нижче. 15 ° С. D = 0, 9
 • Не нижче. 10 ° С. D = 0, 7

Е. висота стелі кімнати.

Як вже згадувалося, 100 Вт / м². усереднене значення для стандартної висоти стелі. Якщо це відрізняється, я повинен ввести коефіцієнт корекції E:

 • До 2, 7 м. е = 1, 0
 • 2.8. 3, 0 m. e = 1, 05
 • 3.1. 3, 5 м. Е = 1, 1
 • 3.6. 4, 0 m. e = 1, 15
 • Більше 4, 1 м. Е = 1, 2

F. коефіцієнт з урахуванням типу приміщення вище

Організувати систему опалення в приміщеннях з холодними підлогами. безглуздям заняття, і власники завжди вживають заходів у цьому питанні. Але тип кімнати розташований вище, часто з них не залежить. Тим часом, якщо є житлова або ізольована кімната згори, то загальна потреба в тепловій енергії значно зменшиться:

 • Холодна мансарда або неопакована кімната. F = 1, 0
 • Зігрітий мансард (у тому числі. та ізольований покрівельний). F = 0, 9
 • Опалювальна кімната. F = 0, 8

G. коефіцієнт обліку типу встановлених вікон.

Різні конструкції вікна сприйнятливі до втрати тепла. Це враховує коефіцієнт G:

 • Звичайні дерев’яні рамки з подвійним склінням. G = 1, 27
 • Вікна оснащені однокамерним склопакетом (2 склянки). G = 1, 0
 • Однокамерні скляні вікна з аргоновим наповненням або подвійним склопакетами (3 склянки) g = 0, 85

N. Plux Outlook.

Загальна кількість втрат тепла залежить від загальної площі Windows встановленого в приміщенні. Це значення розраховується на основі відносин області вікон до області кімнати. Залежно від отриманого результату, ми знаходимо коефіцієнт N:

 • Ставлення менше 0,1. Н = 0, 8
 • 0,11 ÷ 0,2. Н = 0, 9
 • 0,21 ÷ 0,3. Н = 1, 0
 • 0,31 ÷ 0,4. Н = 1, 1
 • 0,41 ÷ 0,5. Н = 1, 2

I. коефіцієнт з урахуванням схеми з’єднання радіаторів.

Від того, як радіатори з’єднані з трубами кормів і повертається. Їхні язики залежать від. Також слід враховувати при плануванні установки та визначення бажаної кількості розділів:

Радіатори в контурі опалення

 • a. діагональне з’єднання, постачання згори, зворотний зворотний. i = 1, 0
 • B. одностороннє з’єднання, годування зверху, зворотний зворотний. I = 1, 03
 • B. двостороннє з’єднання та корм, а зворотний зворотний. I = 1, 13
 • G. діагональне з’єднання, подання знизу, повернення зверху. I = 1, 25
 • D. одностороннє з’єднання, годування знизу, повернення зверху. I = 1, 28
 • E. одностороннє нижнє з’єднання повернення та корму. I = 1, 28

J. коефіцієнт, з урахуванням ступеня відкритості встановлених радіаторів.

Багато чого залежить від того, скільки акумулятора встановлюється для вільного теплообміну з повітряною кімнатою. Доступні або штучно створені перешкоди можуть значно зменшити теплообмін радіатора. Вона враховує J:

На теплопередачі батарей впливає місце та спосіб їх установки в приміщенні

A. радіатор розташований відкритий на стіні або накриття підвіконням. J = 0, 9

B. радіатор покритий на вершині підвіконня або шельфу. J = 1, 0

B. радіатор покритий на вершині горизонтального виступу стінової ніші. j = 1, 07

G. радіатор згори покритий вікном підвіконня, а з передньої частини частини, частина покрита декоративним корпусом. J = 1, 12

D. радіатор повністю покритий декоративним корпусом. J = 1, 2

⃰⃰⃰⃰⃰⃰⃰⃰⃰ ⃰⃰⃰⃰⃰⃰⃰⃰⃰ ⃰ ⃰⃰⃰⃰⃰⃰⃰⃰ ⃰⃰⃰⃰⃰⃰⃰⃰ ⃰⃰⃰⃰⃰⃰⃰⃰⃰ ⃰⃰⃰⃰⃰⃰⃰⃰⃰ ⃰⃰⃰⃰⃰⃰⃰⃰

Ну, нарешті, і все. Тепер можна замінити необхідні значення у формулі та коефіцієнти, що відповідають умовам, і знімна теплова ємність отримується на виході для надійного опалення приміщення, включаючи всі нюанси.

Після цього він залишиться або вибирати незбалансовий радіатор з необхідним термічним поверненням, або розділити розрахункове значення до конкретної теплової потужності одного батареї розділу вибраної моделі.

Напевно. Багато хто такий граф здадуться надмірно громіздким, в якому легко заплутатися. Для полегшення розрахунків, ми пропонуємо використовувати спеціальний калькулятор. всі необхідні значення вже закладені. Користувач залишається лише для введення запитуваних значень джерела або виберіть потрібні позиції зі списків. Кнопка “обчислення” негайно призведе до точного результату з округленням до найбільшого.

Калькулятор для точного розрахунку радіаторів опалення

Ви можете зацікавити інформацію про те, як вибрати електричний котел.

Як розрахувати потужність опалювальних акумуляторів

Всі розрахунки будуть здійснюватися на основі алюмінієвого радіатора. Випромінювальна потужність цього нагрівального елемента в умовах нашого клімату, в середньому, становить 1 кВт на 10 м 2. Висота одного розділу алюмінієвого радіатора становить 0,6 м, потужність. 150. 200 Вт. Така потужність дозволяє навіть з найсильнішим морозом теплий повітря в квартирі до 18. 20 градусів.

Якщо, наприклад, площа кімнати становить 20 м 2. Необхідна потужність акумулятора буде розрахована за такою формулою:

Таким чином, виявляється, що для нагрівання приміщення 20 м 2, загальна випромінювальна потужність інструментів нагрівання повинно бути 2 кВт.

Розрахуйте кількість радіаторів, щоб з’ясувати кількість радіаторів, необхідна потужність нагрівання ділиться на потужність одного розділу радіатора.

Враховуючи максимальне навантаження на кожному розділі, це шоу буде 2 кВт (2000 Вт): 200 Вт = 10 розділів.

Однак краще взяти мінімальні показники для розрахунків, щоб забезпечити деякий енергозбереження.

Використовуючи цю формулу, передбачається, що приміщення не обладнана склопакетами та має одну зовнішню стінку. Але якщо кутова кімната, то 10 м 2 вимагатиме потужності 1,3 кВт, тому необхідно додати 1-2 додаткові розділи до радіаторів.

При наявності втрати тепла втрати тепла, в середньому зменшується на 25%, тому кількість секцій радіатора може бути зменшена.

Сила акумулятора також залежить від тиску температури, тобто від температури теплоносія. У паспорті, прикріпленому до нагрівального пристрою, слід вказати, з яким радіатором тиску температури досягне необхідної потужності. Чим нижче температура теплоносія, тим більша кількість розділів необхідна для опалення приміщення.

Відповідно до санітарних стандартів, вважається, що термічний тиск повинен бути 70 градусів, але в низькотемпературних системах опалення цей показник може бути в межах 30. 60 градусів.

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS