Як видалити накип с газового теплообмінника

Table of Contents

Очищення теплообмінника котла від отложений

Термін служби газового котла залежить не тільки від ретельної експлуатації, але і від своєчасного очищення його вузлів та агрегатів. Теплообмінник, який постійно контактує з гарячим теплоносієм, найбільш сприйнятливий до утворення отложений та різних родовищ. У цій статті ми будемо говорити про причини формування рейдів, симптомів необхідності очищення, про те, як здійснюється промивання теплообмінника газового котла та які реагенти використовуються.

Промивання необхідне для всіх типів теплообмінників: трубчастих та пластинчастих, первинних та вторинних, кожухотрубних та бітермічних. Мідь і сталь, алюміній та чавун. всі з них до одного ступеня або інша підлягають формуванню родовищ і отложений.

Що таке теплообмінник?

Теплообмінник є важливою складовою газового котла. Його основна функція. теплообмін від нагрітого елемента до вторинного.

Є кілька видів теплообмінників:

  Первинний. Конструктивно представляють собою serpentker з труби, оснащеної ребрами для підвищення ефективності. При спалюванні газу тепла виділяється, що нагріває теплообмінник і рідина, що циркулює через нього. Якщо котел є одним з’єднанням, то в ньому встановлено лише первинний теплообмінник.

 • Комбіновані або гіркі теплообмінники. У багатьох сучасних котлах подвійних схем нагрівання встановлюється гіркими теплообмінниками, які поєднуються в одному проекті два теплообмінники: для нагрівання та гарячого водопостачання (DHW).

Гіркий теплообмінник також називається подвійним. У контексті можна побачити, що він конструктивно представляє трубу в трубі.

Вода гарячої води протікає уздовж внутрішньої трубки, за допомогою зовнішньої теплової системи теплоносія

Миючий теплообмінник (ремонт)

Сприятливі ціни та безкоштовна консультація. клієнти повертаються до нас!

Ми промиваємо теплообмінник 2 способи:

Майстер з’єднує розмивання станції до котла через крани у нижній частині котла (у деяких моделях через насос) і починає реагент під контуром під певним тиском. Процедура займає 4 хвилини до 1,5 годин. Демонтаж не потрібно.

Теплообмінник видаляють і поміщають у спеціальну кислому ємність, яка нагрівається. Процедура, за вашим бажанням, ви можете витратити вдома або на нашому сервісі.

Який метод буде більш ефективним, визначає майстрів на місці, коли перевіряє газовий котел.

Метод миття не впливає на вартість. Це залежить від типу котла, потужності та об’єму кислоти.

Види теплообмінників та рекомендації щодо догляду.

Промивання гіркого теплообмінника повинен бути виконаний один раз на рік і обов’язково регулярно. Це пов’язано з тим, що забитий елемент не промиває і відновлення, як схема DHW, так і контур нагріву. Купівля нової буде коштувати половину вартості нового котла, від 15000.

Окремі теплообмінники варто поспішати кожні 2-3 роки. Частота залежить від якості води та типу теплоносія в системі.

Встановлення фільтра поліфосфату значно зменшить кількість отложений в системі опалення.

Як розрізняти високоякісну роботу від “Haltury”

Зверніть увагу на обладнання та тип кислоти, з якою працює майстер. (Ортофосфорна кислота не продається фізичним особам).

Якщо ви замовили послуги через те, що у вас є погано течуча вода, слабко нагрівається, то після процедури це негайно буде виправлено.

Якщо котел промиває насосну станцію, то ви можете побачити киплячу рідину в маленькому люк. Коли процес кипіння закінчився. котл промивається котлом.

Візуально теплообмінник всередині чистого і блиску.

Як зрозуміти, що теплообмінник. це час для полоскання?

Вода погано розігрівається і не досягає експонованої температури;

Бойлер Baxi Mainfour 24 Пральний теплообмінник

Високо шумний циркуляційний насос, працює максимально через поганий теплообмінник

Пральний теплообмінник газовий котел Baxi Luna 3

Так привіт дорогий глядач! До нового року така неприємна ситуація припинила гарячу воду з котла. Вода наливає секунди десять, потім зупиняється. Ну, я піднявся на Інтернет, вони кажуть, що теплообмінник виглядав, забився приблизно, як очистити і почав створювати систему. Перше було куплено циркуляційний насос для 990. До нього адаптери за 1/2. Для того, щоб підключити насос до контейнера (як ємність, я використовував каністра для 20 літрів), також купив 50 см шланг та 1/2 дюймів придатності. Далі необхідно було організувати виведення з насоса та підключення до котла. Далі в схемі я поклав 3 шасі крана. Цей кран не закривається. Виливає або в обох напрямках, так і в одному. До однієї з боків крана, пов’язане повернення на каністру. З іншого боку, трійник, в якому вставлений датчик тиску та шланг для підключення до котла. Два з цих метр-шлангів. Щоб завершити схему, вам потрібен шланг для розведення з котла. Ми збираємо схему і вирізаємо пристосування в каністру. Я вбудований на позначку 5 літрів води налив 10 літрів. Підключений один шланг з насоса, щоб вийти з котла гарячої води, а зворотний котла через впускний шланг допускається в каністру. Це, пов’язане з навпаки. Якщо ви підключаєтеся, як звичайно, теплообмінник забивається, і насос не може насос. Вода затоплена гарячою і додавали сульфамінову кислоту. І залишив воду протягом години. В результаті, на краях каністру був чорний осад. У воді плавав різні сміття. Якщо шкала була в теплообміннику, вона була розчинена сульфамова кислота. Її здібності вона довела мені більше одного разу. Перевірив все працює.”У помилках дізнатися”, якщо хтось вирішить зібрати таку схему, я раджу вам звернути особливу увагу написану далі. Датчик тиску на діаграмі не потрібний. Якщо ви плануєте промити лише 1 раз, ви навіть можете не купувати крани. Я планую відшкодувати систему і змінювати датчик тиску на термометрі.Подивіться в інструкції, в якому розташують ваш насос працює. У позиції, як я зібрав, це не працює. Двигун повинен бути горизонтально.Фаза і нуль не мають значення.

READ  Парогенератор tefal блимає лампочка немає води

Підписатися на мій блог незабаром я зроблю більш ефективну схему опалення.

Теплообмінник газового котла виготовлений з трубки з зварними поперечними пластинами. Найчастіше теплообмінник нагрівається відкритим полум’ям, тому температура робочої області висока. Водяне опалення автоматично контролюється. При досягненні необхідного рівня. спалювання палива зупиняється.

У більш складних системах використовуються кілька вузлів, що використовуються вищезгадані функції. Конденсаційні котли, наприклад, здатні відбирати тепло з відпрацьованих газів. Додаткові контури у стінках та інших частинах дизайну створюють у сортуванні на твердому паливі. Але всі ці та інші інженерні рішення передбачають циркуляцію рідини за допомогою каналів з температурою до бажаного рівня.

Ремонт Ecofor-теплообмінника Baxi (частина 1)

Цей звичайний процес порушується різним забрудненням. Найнебезпечніше осаджується. Він утворюється з розчинених твердих сполук при нагріванні. Основні проблеми вказані у наступному списку:

 • Створений шар характеризується високою пористістю (до 50-65%) і менше з металевою теплопровідністю. Це значно збільшує споживання дров, газу, інших паливних ресурсів.
 • Як масштаб зростає, вилучення тепла з металевих деталей стає мінімальним. Він провокує розриви паяльних з’єднань та одноколірних елементів дизайну.
 • Звуження каналу створює додаткову стійкість до потоку рідини. Під контролем автоматизації насос переходить до інтенсивного режиму роботи, що зменшує термін служби, збільшує ймовірність побоювань.
видалити, теплообмінник

Відеоролик. Промивання теплообмінників газових котлів самостійно

Окремо необхідно відзначити міцність прикріплення частинок отложений до внутрішніх стін каналів. Вони не видаляються потік води у дренажі. Досить швидке зростання цих утворень відбувається навіть з незначним рівнем жорсткості води. Щоб запобігти великим поломкам, зменшити операційні витрати застосовують регулярне промивання теплообмінника газового котла з власними руками.

Ці пристрої встановлюються безпосередньо перед котлом, або виходу свердловини після відкачування. Пристрої відрізняються високою ефективністю, за відсутності експлуатаційних витрат.

Виявлення несправностей та частоти забезпечення газових котлів

Частота промивання процедури теплообмінника газового котла з власними руками наведено в інструкції з експлуатації, на Форумах фахівців. Нерідко виникає думка про необхідність промивання теплообмінника котла за допомогою рідкої або лимонної кислоти. Але це помилкова інформація. Потрібно встановити інтервалі часу з реальними умовами: спосіб використання, рівень жорсткості. Це буде корисним для щорічного профілактичного огляду до початку опалювального сезону.

Ситуація ускладнюється мініатюризмом технологічних каналів у побутовій техніці. Це важко чи не зовсім, це буде неможливо візуально визначити наявність отложений. Тому застосовують оцінку непрямих ознак несправностей:

 • Виникнення іноземного шуму.
 • Часте включення циркуляційного насосного обладнання.
 • Занадто довге нагрівання радіаторів нагріву у звичайних режимах налаштування.
 • Постійне (надмірно довге) спалювання палива.
 • Зменшення тиску в трубопроводі гарячого водопостачання.
 • Низька температура рідини при встановленні відповідного регулятора до максимальної позиції.
 • Збільшення споживання палива.

Сучасні високоякісні настінні двошарові котли Baxi в хорошому обладнанні здатні виконувати свої функції протягом багатьох років без скарг від користувача. Однак вони не можуть позбутися отложений. Завдання з очищення газового котла від накипу треба вирішувати своєчасно, щоб скоротити витрати, запобігти аваріям.

Як промивання теплообмінника котла і яка рідина використовується для цього?

Якщо вирішиться виконати необхідні дії без допомоги професіоналів, то вам докладно вивчити цю технологію. Для його відтворення вдома вам знадобиться наступні компоненти:

 • Потужний насос, призначений для роботи з агресивною хімічною рідиною.
 • Сукупна здатність.
 • Гнучкі трубки для з’єднання обладнання.
 • Захисні інструменти: рукавички та маска.

Спершу уточнюють характеристики забруднень. На підставі отриманих результатів вибрано оптимальний параметр. Деякі спеціалізовані рідини здатні видаляти забруднення кальцію, отложений, іржа. За допомогою добавок зменшується деструктивний вплив на метал. Окремі сполуки використовуються для додаткового промивання для усунення залишків агресивних хімічних сполук (лугів, кислот) з системи.

Миття теплообмінника газового котла виконується відповідно до наступного алгоритму (перегляньте відео вище):

 • Запірні пристрої, що замикаються за допомогою дверей, відключаються за допомогою котла “Baxi” BAXI “від шосе з живленням та вихідним шосе, мережею живлення. Перекривайте газовий кран.
 • Зніміть кришку, відкрийте доступ до теплообмінника.
 • Підключіть обладнання до труб, промивання послідовно: чистою водою, основною композицією з активними інгредієнтами, суміш для обробки забруднення та захисту.
 • Встановіть задні частини, перевірте герметичність з’єднань.
 • Підключіть інженерні мережі включають та налаштуйте котел.
READ  Як налаштувати годинник на духовці Gefest

Загальний час для всіх процедур, навіть з досвідом, становить принаймні кілька годин. Це досить складно, як у випадку діагностики, перевірте залишок забруднення в трубках. Для цього використовуйте спеціальні інгредієнти в сумішах, які створюють піну або змінюють колір під час хімічної реакції з сполуками кальцію. Відповідно до цих особливостей, також визначається інтенсивність процесу. При необхідності збільшення або зменшення концентрації рідини для миття теплообмінника газового котла.

видалити, теплообмінник

Як видалити теплообмінник котла Baxi Mainfour \ Як видалити теплообмінник котла

Важливо застосувати індивідуальне захисне обладнання. Вони повинні запобігти шкідливим речовинам на шкірі, слизові оболонки, очі. Необхідно забезпечити гарну вентиляцію повітря для збереження здорового стану атмосфери. Краще не в кімнаті, коли виконуючи довгі процедури, використовуйте автоматичне пральне обладнання.

Інші технології промивання для видалення забруднюючих речовин

Спочатку ви можете вивчити більше “народних” фондів і сумнівних порад. Досить часто пропонується купити для промивання від накипу своїми руками безпечною для людини лимонною кислотою, оцтом. Подібні інструменти підходять лише для усунення тонких набігів з гладкою поверхнею посуду. Промивання теплообмінників котлів NAVIEN або Baxi за їх допомогою недостатньо ефективне. Шар 1-2 мм руйнується кілька днів. Процес прискорюється при нагріванні. Але ця дія супроводжуватиметься додатковими витратами.

Також використовується соляна кислота. Це коштує менше, ніж спеціальні ігрові засоби. Але необхідно розуміти, що такі сильні хімічні сполуки здатні пошкодити печатки з гуми, металевих виробів. Вони не мають добавок, які сигналізують про завершення процесу, що запобігають корозії.

Для чищення тарілок та інших зовнішніх поверхонь, ви можете використовувати свої ручні щітки, інші механічні пристрої. Необхідно ретельно працювати з ними, щоб не пошкодити частини теплообмінника. Відповідні запобіжні заходи використовуються при використанні очищення гідравлічними ударами, ультразвуковими коливаннями.

Які труднощі виникають при виконанні регуляторних процедур?

Зазначені негативні чинники повинні оцінюватися в комплексі:

 • Неможливо точно визначити необхідність промивання теплообмінників газових котлів своїми руками через конструктивні особливості компактних теплообмінників.
 • Належним чином реалізовувати технологічні правила, необхідно вибрати оптимальний склад. Щоб усунути помилки, вам знадобиться допомога з фахівця профілю.
 • Хороше промивання теплообмінника котла лимонного кислоти виконується за допомогою високоякісного (дорогого) мийного обладнання, яке буде застосовуватися один раз на рік.
 • У процесі робочих операцій важко усунути проникнення агресивних потенційно небезпечних хімічних сполук у атмосферу житлових приміщень.
 • Це довга процедура. Необхідно вимкнути стіновий котел Navien або Baxi у відповідний час.
 • Регулярна розбирання обладнання знижує надійність та довговічність. Складність контролю пояснює ймовірність пошкодження окремих частин потужними хімічними сполуками.
 • Механічні та ультразвукові методи можуть пошкодити техніку.

Засоби для миття теплообмінника котла не виключає отложений з інших частин вашої системи опалення. Тим часом вони також можуть бути зіпсовані цим забрудненням. Для очищення застосовують аналогічні методи. Але необхідно зрозуміти, що загальний час виконання процедур збільшиться. Це візьме вивчення особливостей розбирання. Нам доведеться використовувати більш очищення рішень, потужного насосного обладнання.

Огляд ефективних запобіжних заходів

Навіть короткий огляд достатньо, щоб зрозуміти перспективи захисту від отложений. Допустима застосування різних технологій:

 • Обмін іонами кальцію та магнію для нешкідливих сполук натрію.
 • Створення оболонок на частинках поліфосфатних солей.
 • Зміна форми мікроскопічних утворень за допомогою магнітного поля.
 • Відділ забруднення з потоку рідини за допомогою спеціальних мембран.

Кожен спосіб промивання вторинного теплообмінника газового котла має певні пільгові параметри та недоліки. Поліфосфати, наприклад, недорогі. Вони засинають у невеликий дешевий контейнер, який монтується у вхідній трубі перед котлом. Для того, щоб цей захист бути ефективним, необхідно ретельно контролювати наявність засипки, регулярно поповнювати запас. Діапазон такого обладнання обмежується десятками сантиметрів. Розчинені хімічні сполуки здатні дратувати слизову оболонку шлунку, викликають алергічні реакції. Після цього лікування вода може використовуватися лише для технічних потреб.

Магнітні ефекти позбавлені таких недоліків. Це не змінює хімічний склад води, але блокує процес формування отложений. З досить міцним полем, виявляється знищення старих родовищ і забезпечити діапазон до 0,8-2 км по довжині шосе. Але для отримання цих параметрів вам доведеться використовувати електромагнітний генератор. Для того, щоб не споживати багато електрики, рекомендується використовувати сучасні перетворювачі (до 20 Вт на годину).

Іонообмінні рослини використовуються для захисту у загальних квартирах, котеджів, інших об’єктах нерухомості. Мембранні технології краще підходять для підготовки питної води. Вони коштують дорогим, збільшують навантаження на обладнання, відкачування теплоносія.

Методи промивання теплообмінника газового котла

Вам потрібно купити теплообмінник котла, очистити або мити теплообміннику котла, ми перебуваємо у вашому сервісі. Є три основні варіанти виконання такого завдання:

 • Посібник. Для цього, після видалення теплообмінника з котла, потрібно очистити його від бруду та корозії з котла.
 • Гідравлічний. Для такого способу вам не доведеться розбирати частини, достатньо відключити теплообмінник з зворотного та поданого контуру нагрівання та підключення до одного насоса, а до іншого шланг для скидання бруду в каналізацію.
 • Хімічна речовина використовується для очищення теплообмінника з хімічними реагентами.
READ  Скільки важить секція чавунної радянської батареї

Купуйте теплообмінник для газового котла

Теплообмінник в Україні можна придбати лише у спеціалізованих магазинах, що займаються продажем термічного обладнання. Ми пропонуємо українським покупцям зробити цю покупку в нашому інтернет-магазині Pyramid24, оскільки це буде вигідним, зручним і не займе багато часу та зусиль. Основними перевагами роботи з нами є:

 • Завжди доступний у присутності широкого вибору теплообмінників для котлів різних брендів та моделей;
 • Можливість придбання високоякісного фірмового продукту оригінального походження від кращих виробників (або його аналог хорошої якості);
 • наявність гарантій для проданих деталей;
 • Низькі ціни на теплообмінники в Україні.

Крім того, купуючи теплообмінник у Києві або будь-якому іншому місті країни, ви можете розраховувати на допомогу досвідчених та кваліфікованих консультантів, які допоможуть зробити правильний вибір.

У асортименті нашого магазину також представлені циркуляційні насоси, підводні датчики, розширювальні танки та інші запчастини для газових котлів та колонок.

Що таке хімічне промивання теплообмінників під тиском і коли вона є кращою?

На Заході, широко використовується миття теплообмінників з хімічно активними речовинами, що впливають на отримані депозити. Процес такого миття забезпечується експлуатацією спеціального обладнання, включаючи насос з контейнером для хімічного розчину (реагенти), здатного очистити теплообмінник з отложений та корозії.

Тепер ви часто можете знайти пропозиції щодо послуг механічного очищення теплообмінників, які повинні бути зізнаними, пов’язана з відносно низькою вартістю методу, а не якість його результату.

Найбільш оптимальна ціна та якість. це використання хімічного промивання під тиском, щоб очистити гіркі теплообмінники, що використовуються в подвійних котлах різних відомих брендів.

З проблемою засмічення (переростання) теплообмінника, а саме депозити значного шару отложений та інших домішок у теплообмінниках більшість власників газових котлів та газових динаміків.Цей вид осаду може принести не тільки дискомфорт при використанні обладнання. Вони загрожують серйозними наслідками, наприклад, у вигляді безповоротного провалу теплообмінника. його розриву через інтенсивний періодичний перегрів, а також так званий “контрастний душ”.

Слід зазначити, що сильніше і частіше вода нагрівається з домішками (прибл.: Без відповідного навчання / фільтрації, вода завжди містить домішки), тим сильніше стінки теплообмінника «обростають» відкладеннями (шкала). Чим більш інтенсивні відкладення, перегрівання охолоджуючої рідини, відповідно, частіше.

Таким чином, саме присутність масштабів або будь-яких інших “годинних” депозитів значно прискорює процес погіршення стану теплообмінника та приносить його до руйнування.

Більше того, наявність відкладень у теплообміннику призводить до збільшення витрати газу для нагрівання води, оскільки 1 мм накипу в десятки разів гірше проводить (передає) тепло, ніж матеріал теплообмінника, отже для нагрівання води потрібна більша кількість енергії.

Як наслідок, власники, і без цього досить витрачаючи на провадження свого котла або стовпця, змушені шукати новий теплообмінник, який часто не дешевий, а іноді і проблематичний, якщо обладнання не надто популярне в регіоні.

Щоб уникнути критичних наслідків шкідливого утворення солей, корозії, шламу в теплообміннику газового котла або стовпця, рекомендується:

 • використовувати досить чисту воду, що не містить домішок, які сприяють швидкому утворенню відкладень;
 • з рекомендованим виробником з періодичністю здійснювати кваліфіковане обслуговування газового котла або стовпця, у тому числі з обов’язковим аудитом стану теплообмінника;
 • Провести хімічне промивання теплообмінника під тиском з спеціальним складом, який інтенсивно розбиває і промиває відкладення солей і бруду.

Якщо ви все ще відчуваєте потребу в діагностиці вашого теплообмінника щодо необхідності вимити його від криків та інших родовищ, зверніться до ISC “KOTEL69.Ru “, наші співробітники за короткий час буде якісно виконувати необхідне обслуговування вашого газового котла або стовпця.

видалити, теплообмінник

Чому краще довіряти пранням професіоналів теплообмінника?

Звичайно, багато хто думає про можливість миття теплообмінника з власними руками, не залучаючи фахівців та непотрібні фінансові збитки та вивчають досить багато сайтів в Інтернеті, задаючи питання, ніж миття теплообмінника вдома?

Однак, не завжди можна мити теплообмінник на власному лимонній кислоті, оцет або за допомогою Калгони (більшість із цих засобів в першу чергу думають про більшість), просто затоку їх і залишаючи довгий час.

Фактично, для отримання бажаного результату необхідно забезпечити значний канал постійно оновленого реагенту протягом декількох годин під високим тиском. Це тиск і постійний канал, який робить ефект хімічних речовин, внаслідок чого шкала, іржа та інші депозити буквально вимиті.

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS