Як знизити тиск у котлі Protherm

Table of Contents

Причини підвищення тиску через повітряну пробку у відкритій системі

У відкритій системі при правильному проектуванні ухилів все повітря видаляється через розширювальний бачок. Повітряні кишені можуть виникнути лише при неправильному заповненні системи водою під час запуску або після ремонту радіаторів.

У разі виникнення подібних проблем повітря можна легко стравити через крани Маєвського на радіаторах. Якщо ж знизити тиск не вдасться, то, можливо, знадобиться повне дренування системи та повторний її запуск.

У чому полягає необхідність розширювального бака

Розширювальний бак у котлі служить додатковим резервуаром та компенсатором розширення, що виникає в процесі нагрівання. Щоб уникнути сильного збільшення тиску, і що запобіжний клапан не відбувається, встановлений у котлах для трьох атмосфер, цей резервуар для розширення.

Також цей бак потрібен для компенсації самого тиску, коли система остигає, щоб воно залишалося в певному діапазоні, що підходить для стабільної роботи котла. Щоб вона не падала у червону зону та котел не блокувався. Зайва нагріта рідина потрапляє саме туди, а після остигання тиск знову приходить на стабільний рівень, і рідина через труби знову опиняється в системі.

У цих агрегатах проблема, найчастіше, полягає в витоках, особливо при використанні рідин з високим рівнем гліколю. Антифриз дуже текучий, тому проникає у найдрібніші тріщини. Іноді їх нелегко виявити, тому рекомендується запросити спеціаліста, який ретельно перевірить усю обв’язку. Виявлені течі необхідно виправити, потім знову наповнити розширювальний бак та очистити труби від повітря.

І також тиск незначно зменшується в міру остигання теплоносія. Зазвичай, після повороту котла, ця проблема вирішується. Якщо коливання значні, потрібна діагностика. Остання може призвести до ремонту або заміни обладнання.

Щоб виправити, достатньо виконати дії, аналогічні до описаних вище. У поодиноких випадках, при неможливості вирішення проблеми, доведеться придбати та встановити новий пристрій обігріву.

знизити, тиск, котлі, protherm

Настінний газовий котел моделі Deluxe 13A, відкрита камера згоряння, виробник «Navien», Південна Корея.

Зменшення потужності через меню

Завданням регулювання потужності обладнання є виключення надмірної циклічності роботи котла за відсутності адаптації налаштувань обладнання до опалювальної системи. Допускається обмежувати максимальні показники потужності через сервісне меню за наявності у конструкції комп’ютерної автоматики.

У ручному режимі вам потрібно увійти до меню служби за допомогою спеціального коду (не всіх моделей), після чого необхідні значення індикаторів потужності газових котлів легко виставлені. Перехід до сервісу виконується через панель керування. Аналогічний варіант регулювання підходить і для ефективного усунення імпульсної роботи опалювального обладнання (тактування).

Всі сучасні газові котли з модуляційним пальником дозволяють зменшувати потужність через меню. Для цього просто вивчіть паспорт свого котла та зрозумієте, як це зробити.

Чому падає або підвищується тиск у закритій системі опалення

Головна умова роботи сучасного газового опалювального обладнання. наявність стабільного робочого тиску в системі опалення (1. 2 бари). Котел не запуститься, якщо системний тиск буде менше 0,6 бар. При більш ніж 3 бар відбувається аварійне скидання води до рівноважного стану системи. Ці умови пов’язані з безпечною експлуатацією обладнання. Якщо ви помітили, що стрибає тиск у закритій системі опалення при зміні температури теплоносія, то система опалення несправна і підлягає негайному ремонту.

READ  Падає тиск у системі опалення двоконтурного котла

Причини збільшення тиску

Який тиск для котла можна вважати нормальним? Якщо на манометрі показання перевищують позначку 1,5-2,5 Бар (нормальний тиск котла), це серйозний привід занепокоїтися. Отже, сталася поломка (або несправність), і її потрібно негайно усунути. Найчастіше причини такі:

  • Корпус теплообмінника має тріщини або приховані дефекти. У цьому випадку вода з контуру гарячого водопостачання потрапляє до контуру опалення. Через це в системі значно зростає тиск. Полагодити теплообмінник не можна. Його необхідно лише міняти;
  • Проблема з вентилем підживлення. Незакритий або зламаний кран також може спричинити зростання робочого тиску. Це пов’язано з тим, що вода із системи водопостачання надходить у опалювальний контур;
  • Вихід з ладу або некоректна робота триходового клапана. Ця поломка аналогічна описаній вище;
  • Розширення резервуара мембранного дефекту. Усередині бака виробники розміщують еластичну мембрану. Вона змінює своє становище зі збільшенням обсягу рідини у системі. Якщо вона рветься, нормальна робота системи порушується. У деяких моделях вона змінюється окремо від бака. Інші ж виробники пропонують купити вузол у зборі.
  • Недостатній обсяг розширювального бака. Ця помилка виникає на етапі проектування;

Розберемо кожну причину окремо та подивимося, як її можна усунути.

Дефект теплообмінника. ще одна причина зростання тиску в настінному котлі

Тріщини на корпусі можуть бути наслідком заводського шлюбу. Іноді дефект буває прихованим: стінки недостатньо міцні. Усередині металу ховається пляшечка, або непомітна тріщина почала з’являтися зсередини корпусу. Зазнаючи навантаження під час роботи, такий шлюб призводить до розгерметизації теплообмінника.

Друга причина – дефект, що виник уже під час роботи. Це є наслідком або довгої експлуатації, або гідравлічної людини. У першому випадку уникнути поломки допоможе своєчасна заміна обладнання. У другому. причиною частих гідроударів може бути неправильне розташування насоса. Якщо його встановлено безпосередньо перед баком, різке збільшення тиску в момент його запуску передається стінкам. Оскільки метал корпусу не розрахований на такі навантаження, у ньому можуть з’явитися тріщини.

У чому б не була причина розгерметизації, результат один. Вода з теплообмінника, що йде під великим тиском, починає через тріщину надходити в систему. Як наслідок. підвищений тиск у котлі. Щоб виправити поломку, теплообмінник доведеться замінити.

Вентиль підживлення та триходовий клапан

Насамперед перевірте, чи закритий вентиль. Тиск у системі водопостачання вище, ніж у котлі, отже, надлишки теплоносія надходять у систему, змушуючи зростати показання манометра. Після того, як запобіжний клапан запускається, вони скидаються, і ситуація повторюється знову.

Можливо, вентиль здається закритим. Але заводський шлюб або зношування деталі може призвести до втрати герметичності. У такому разі вентиль потрібно терміново міняти. Інакше внаслідок постійного зростання тиску всередині системи опалення в ній з’являться інші несправності.

Триходовий клапан.

Причиною збільшення тиску може стати сміття, яке проникає в систему з водопроводу. Нагромаджуючись на триходовому клапані, цей бруд призводить до його поломки. В результаті в контур починає надходити додаткова рідина. Якщо клапан вже зламаний – його залишається лише замінити. Для профілактики необхідно періодично чистити його. Краще просто встановити кутовий фільтр, щоб сміття в систему потрапляло менше.

Розширювальний бак

У нього потрапляє зайва рідина, яка не може уміститися в систему через збільшення обсягу. Якщо мембрана бака працює неправильно, виникає підвищений тиск у системі. Ви можете вибрати кілька причин несправності.

Якщо манометр показує часті стрибки тиску. можливо, лопнула мембрана. Тоді потрібно замінити або її саму, або весь бачок, якщо зміна окремої деталі не передбачена конструкцією. У разі коли тиск підвищується плавно, причина може бути інша.

READ  Як підключити трубчастий нагрівач на котлі Cooper

Наприклад, обсяг і тип розширювального бака спочатку був підібраний інженером невірно. Потрібно дізнатися, який тиск у ньому зараз. Воно має бути нижчим за тиск у контурі на 0,2 атм.

Додаткові споживачі

Якщо до системи обігріву підключається тепла підлога, або просто зростає навантаження на котел (наприклад, у зимовий період), обсягу бака може бути мало. Тиск усередині поступово зрівняється з тиском у котлі. Отже, відтік води відбуватися просто не буде.

Не ламай свій Газовий котел і подивися це відео! Як знизити високий тиск у системі опалення

Не ламай свій Газовий котел і подивися це відео! Як знизити високий тиск у системі опалення

Як знизити тиск у такому випадку? Доведеться встановлювати додатковий розширювальний бачок, щоб він прийняв на себе надлишки рідини.

Чому стрибає тиск

Якщо ви помічаєте повільне зниження показників, перевірте теплообмінник на протікання. Мікротріщини з’являються в результаті неякісного матеріалу, швидкого зносу. Часте користування реагентами при видаленні накипу також призводить до сумних наслідків.

Щоб уникнути неполадки, встановлюйте пом’якшувальні фільтри. Вони витягують із рідини солі магнію та калію. Виявити тріщини складно. Іноді вони проявляються зеленими плямами на поверхні. У трубчастих радіаторах можна закласти отвір холодним зварюванням або спайкою.

Бітермічні теплообмінники страждають від гідроударів, через що лопаються їх трубки. Ремонту вони не підлягають, лише заміні.

Кран підживлення не герметичний. Перевірте частину зносу, вона повинна бути у закритому положенні. Вентиль використовується в тих випадках, коли тиск у контурі знижений, теплоносія недостатньо і потрібно його підкачати. У разі несправності замініть кран. Якщо ви хочете назавжди залишити арматуру у положенні «закрито», тоді зніміть вентиль, заповніть отвори силіконом, підключіть вентиль у закритому положенні.

Проблеми із триходовим клапаном. Елемент відповідає за рух гарячої води у системі. Наприклад, у вас встановлено двоконтурний пристрій. При відкритті змішувача клапан перемикає потік із опалення на ГВП і навпаки. Якщо він зламаний або засмічений, то в опалювальний контур проникне багато рідини, що призведе до підвищення значень. Прочистіть клапан або проведіть заміну.

Засор манометра. Цей прилад вимірює тиск у котлі. Якщо в його трубки потрапило сміття, тоді необхідно їх прочистити. Під час експлуатації ви повинні постійно відстежувати показання манометра.

Потік у системі опалення. Використовуйте суху серветку, щоб знайти місце протікання. Огляньте стики, з’єднання, регулювальні крани, місця зварювання, підживлення на справність. Перевірте, чи немає скупчень води під радіаторами. Відразу можна не виявити місце протікання, тому що волога швидко випаровується з гарячих батарей.

У таких випадках повністю злийте воду та підключіть до висновків компресор. Під час прокачування через щілини виходитиме повітря з певним звуком.

Ушкодження підлягають герметизації. Можна використовувати герметик, сантехнічну клоччя. Перед цим зачистіть місце ремонту.

Не ломай свой Газовый котёл и посмотри это видео! Как понизить высокое давление в системе отопления

Зношування розширювального бака. Усередині резервуар поділений на дві частини гнучкою мембраною. В одній частині знаходиться газ під тиском. В іншу надходить зайва рідина. При витіканні газу або зносі/пошкодженні мембрани компенсації не відбудеться і значення в контурі не знизяться.

  • Вимкніть котел.
  • Виділяйте клапани з котла до Баку (зазвичай вона оснащена двома замикаючими установками з обох сторін).
  • Злийте воду.
  • Підключіть автомобільний насос та підкачайте газ.
  • Дочекайтесь підвищення значень.

Через якийсь час проблема повторюється? Проведіть заміну ніпеля, мембрани, розширювального бака.

Скупчення повітря. Повітряна пробка заважає нормальній циркуляції рідини, а отже, знижує тиск. Огляньте повітровідвідник. Якщо він обріс накипом, зніміть кришку і все очистіть. Пильнуйте повітря із системи через крани Маєвського. Для цього підставте ємність та відкрийте вентиль. Разом із рідиною виходитиме повітря.

При повторному запуску чутно булькаючі звуки? Повторюйте дії, доки звуки не зникнуть.

READ  Як збільшити тиск у газовому котлі

Порядок налаштування: …

Встановіть потрібну температуру опалення на панелі керування

У випадку використання регулятора кімнати на панелі керування котла необхідно встановити таку максимальну температуру нагріву, яка здатна покривати втрати тепла як об’єкта навіть при низьких температурах зовнішньої сторони. У цьому випадку кімнатний регулятор керуватиме нагріванням системи опалення лише у вибраному вами діапазоні. Примітка:

знаходиться кімнатний регулятор, на батареях опалення не повинно бути термостатичних клапанів. Попередження:

Не ломай свой Газовый котёл и посмотри это видео! Как понизить высокое давление в системе отопления

несе жодної відповідальності за шкоду, завдану внаслідок неправильного налаштування котла або кімнатного регулятора.

У цьому режимі котел підтримує встановлену температуру опалення. Робота котла переривається (ввімкнено/вимкнено) залежно від внутрішньої температури в приміщенні, в якому знаходиться кімнатний регулятор. Для керування роботою котла використовуйте тільки регулятор, виходи якого вільні від напруги.е. не передає сторонньої напруги на котел. Максимальне допустиме навантаження на регулятор з релейним перемиканням становить 24 В/0,1 A.

Котел регулює температуру нагріву залежно від змін у зовнішній температурі. Для використання даного способу регулювання роботи котла до нього має бути підключений зовнішній

датчик температури. Порядок налаштування еквітермічних кривих для даного способу регулювання описаний у розділі «Вибір режиму налаштування». Попередження:

максимальної температури опалення на панелі управління котлом може обмежити ефективність роботи котла з еквітермічним регулятором. Віддаючи команду котлу на нагрівання опалення, регулятор не може перевищити значення температури теплоносія, встановленого користувачем на панелі керування котлом. Належне налаштування температури опалення на панелі керування є єдиним способом захисту від перевищення максимально допустимої температури теплоносія, що надходить до системи опалення. Попередження:

кімнатного регулятора та датчика зовнішньої температури може проводити тільки атестований фірмою Protherm спеціалізована організація.

Котли серії СКАТ можуть використовуватися для роботи з підлоговими системами опалення. Для регулювання температури котлової води в системах «теплої підлоги» до котла необхідно підключити аварійний термостат (не входить до комплекту постачання котла). Аварійний термостат для систем опалення підлоги підключається до клемної колодки, призначеної для подачі напруги живлення (див. Електричну схему котла, поз. 13). Примітка:

встановленою на заводі перемичкою на клемах підключення аварійного термостату для систем опалення підлог. При підключенні аварійного термостату перемичку необхідно видалити.

Якщо потужність котла недостатня для покриття теплових втрат об’єкта, то до котлів типового ряду 24 і 28 кВт можна підключити

Якщо немає розширювального бака

Розширювальний бак для домашньої опалювальної мережі є другим найважливішим елементом (після котла). Вода, при зміні температури, коливається у кількості. Об’єм усередині контуру завжди постійний, тому додатково в схему підключають розширювальний бак, куди може бути відведений зайвий теплоносій.е. виконує функцію компенсатора. Отже, РБ – пристрій-запобіжник, який запобігає аварійним ситуаціям – підвищення напору, розгерметизацію труб та ін.

Застосування котельного обладнання без розширювального бака не рекомендовано.

Для стабільної роботи тиск РБ має відповідати системі за обсягом, т.до. при заміні радіаторів на труби об’єм теплоносія повинен бути збільшений. У той же час занадто великий РБ не підтримуватиме робочий тиск у контурі.

Стандартним є розширювальний бак, розрахований на 120 літрів теплоносія у контурі (типова двокімнатна квартира). Якщо бак занадто малий, то скидання води при нагріванні та розширенні обсягу буде здійснюватися через запобіжний клапан. Коли котел вимикається, коли температура рідини зменшується, початок котла не буде можливий, т.до. обсяг її, і, отже, натиск буде недостатній. У таких випадках необхідне додаткове підживлення мережі.

https://eurosantehnik.ru/davlenie-v-rasshiritelnom-bake-kotla-kakoe-dolzhno-byt-i-kak-ego-pomenyat.html
https://vlasta-dv.ru/otoplenie/kak-snizit-davlenie-v-kotle-otopleniya.html
https://eurosantehnik.ru/kak-umenshit-moshhnost-gazovogo-kotla.html
https://buildip.ru/prygaet-davlenie-v-sisteme-otopleniya.html
https://ziptorg.ru/for_buyers/articles/prichiny-rosta-davlenija-v-kotle/
https://cosmo-frost.ru/gazovye-kolonki-i-kotly/neispravnosti-gazovye-kolonki-i-kotly/pochemu-skachaet-davlenie-vody-v-gazovom-kotle/
https://xn90aqejflgif6j.xnp1ai/teplo/kak-podklyuchit-elektrokotel-Protherm.html
https://iobogrev.ru/upalo-davlenie-v-kotle-proterm [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS