Як знизити витрати газу в котлі

Table of Contents

Як економити на газовому опаленні

У приватному будинку споживання газу переважно використовується на опалення. Газове опалення є екологічним, доступним, економічним та ефективним варіантом обігріву заміського будинку. Тому, якщо поруч із земельною ділянкою присутній газопровід, більшість обирають цей метод.

Єдиним недоліком даної системи є підвищена пожежо- та вибухонебезпечність. Тому встановлювати газове обладнання мають лише професійні майстри. А після монтажу відповідні працівники повинні періодично перевіряти роботу пристрою.

Щоб заощадити газ при опаленні, потрібно максимально утеплити будинок. Тоді тепло довго не йтиме з приміщення. Тепло йде через дах, вікна та двері, стіни та підлогу. Крім того, невелика кількість тепла йде через вентиляцію. У цьому випадку важливо надійно утеплити горище, стіни та підлогу, вікна та двері з використанням якісних матеріалів.

Заощадити газ при газовому опаленні допоможуть склопакети, фольгований утеплювач, що відбиває, який не тільки зберігає тепло, а й відбиває назад в приміщення. Експерти рекомендують встановлювати відбиваючий екран між батареєю та стіною. Пропонуємо ще кілька хитрощів, які допоможуть заощадити на опаленні.

Установка якісної вентиляційної системи

Правильно економити газ дозволяє і добре спланована система вентиляції. Вентиляційна система виводить із приміщення не лише відпрацьоване повітря, а й тепло. Якщо вона грамотно спланована, то втрати втрати будуть мінімальними.

Для економії газу придбайте рекуператор. Він є трубою в трубі. Внутрішня труба виводить тепло з будинку, а свіже повітря надходить між зазорами двох труб. Тепле повітря внутрішнього, яке знаходиться всередині, нагріває повітря, що йде між зазорами. Це значно заощаджує газ.

Як зменшити потужність газового котла: найкращі варіанти знизити споживання газу котлом

Опалювальна система у будинку (квартирі) потрібна для підтримки комфортної температури повітря. Неправильно працюючий, неграмотно налаштований котел, деякі інші проблеми в системі опалення можуть спричинити необґрунтовано велику, неекономну витрату палива і передчасне виведення агрегату з робочого стану.

Чому в будинку велика витрата газу

Велика витрата газу домашнього нагрівача може мати різні причини. Відомо, що неекономнішим є підлоговий агрегат. Він сильно програє у настінних варіантів. Крім того, ситуація може погіршити неправильно розроблену систему видалення диму (наприклад, виготовлену з цегли, чорних металів або тючних труб з нержавіючої сталі). Дізнайтеся більше про місць, через які будинок керує будинком, використовуючи спеціальний пристрій термічного зображення.

Як налаштувати газовий котел для меншого споживання газу

Коли визначаються причини великого споживання газу, ви можете продовжувати усунути. Є кілька способів вирішення проблеми. Розглянемо найпоширеніші з них.

Зменшити потужність котла вручну або автоматично

Коли котел працює надто високою потужністю, ви можете просто зменшити цей індикатор вручну, але сучасні обігрівачі дозволяють також реалізувати його автоматично.

Якщо у вашого нагрівача є моделюючий газовий пальник, такий агрегат, швидше за все, налаштований на певну номінальну робочу потужність, яку слід знизити для отримання позитивного ефекту економії палива. Автоматично регулювати скорочення споживання газу допоможе кімнатний або радіаторний термостат – це сприятиме зменшенню потужності при підвищенні температури повітря.

Правильно спроектувати систему вентиляції та димовидалення

Зменшити споживання газу газовим котлом можна, виправивши помилки у побудові труб, що відводять продукти згоряння. Систему димоходу, яка використовується для видалення продуктів згоряння газу, як і вентиляцію, необхідно правильно організувати ще на етапі установки котла в будинку.

Щоб ці важливі інженерні споруди працювали правильно, слід за їх облаштуванні дотримуватися діючих санітарних і правил.

Усунення причин хімічного недопалу

Однією з причин великої витрати газу є неповне згоряння палива, його хімічний недопал. Це відбувається через нестачу кисню, необхідного для підтримки процесу горіння. Варто перевірити димар на предмет його засмічення. значна кількість сажі, що осіла на стінках труб, буде заважати нормальному горінню.

Як знизити витрати газу в котлі: Причини високої витрати газу

Також негативно позначається поганий процес димовидалення, адже відпрацьовані гази в цьому випадку займають місце, на якому має бути чисте повітря.

Усунення причин механічного недопалу

Механічний недопал газу відбувається через занадто велику тягу котла і неправильне налаштування потужності його роботи. Виходить, занадто добре працююча система димовідведення може бути причиною швидкого видалення газу, що не згорів ще разом з продуктами його горіння. У такому випадку достатньо буде частково перекрити димохід.

READ  Вугільні котли з автоматичним подачею палива

Очищення теплообмінника та теплоносія

Під час роботи опалювального газового нагрівача вода є теплоносієм. Вона постійно проходить через теплообмінник, забезпечуючи обігрів приміщень будинку. Якщо обмінник разом із водою забруднився, виникає шар накипу, який потрібно усунути. Зменшити витрати газу в котлі можна, вичистивши теплообмінник. Після очищення цієї важливої ​​частини опалювальної системи відновляться теплообмінні властивості і котел перестане так сильно витрачати газ.

Як ще ефективно зменшити витрати газу

Існує ще кілька способів економії газу, що споживається котлом. Це може бути повна заміна обладнання або додавання до системи спеціальних пристроїв.

Підключення термостата та датчика температури зовнішнього повітря до котла

Через постійно мінливу температуру повітря на вулиці, а також різного за інтенсивністю і напрямом вітру температура в приміщеннях будинку або квартири постійно змінюється. Вирішити це питання найкраще за допомогою підключення термостата, який коригуватиме температуру води, що виступає в якості теплоносія в труби.

Також слід встановити спеціальний датчик температури зовнішнього повітря. У такому разі водонагрівач швидко реагуватиме на температурні зміни зовні будинку, зменшуючи або збільшуючи свою потужність.

Використання регуляторів температури котла

Інтейний, тобто програмований електронний терморегулятор дозволяє виконувати установки в декількох режимах опалення (наприклад, економний, комфортний і таке інше). Крім того, такий прогресивний регулятор може працювати в парі з датчиком температури, що ще більше посилює ефект економії газу.

Встановити бойлер для ГВП

Якщо котел працює одночасно на опалення та гаряче водопостачання, можна встановити бойлер для ГВП. Таким чином функція, обігрів житлових та інших приміщень приватного будинку виконуватиметься котлом, а підігрів води для побутових потреб (гарячого водопостачання) здійснюватиме бойлер.

знизити, витрати, котлі

Використовувати газовий котел із відкритою камерою згоряння

Якщо у вас у будинку працює турбо-котел, т. е. пристрій, оснащений закритою камерою згоряння, можливо, варто розглянути варіант його заміни на атмосферний. Атмо-котел, тобто агрегат, обладнаний відкритою камерою згоряння, має вищий ККД. Це пояснюється тим, що в таких нагрівачах (на відміну від варіантів типу турбо) відсутній постійно працюючий вентилятор, який сприяє циркуляції повітря в системі. Разом з корисною дією такий агрегат сприяє значним втратам тепла, через що витрати газу на обігрів невиправдано збільшуються.

знизити, витрати, котлі

Наявність дросельної вставки в димарі

Якщо кількість повітря, що засмоктується в пальник, стає надмірним, таку проблему легко вирішити за допомогою вставки діафрагми в димохід. Також її називають дифузором або дросельною вставкою.

Цей елемент також зменшуватиме вплив вітру на нормальне функціонування газового пальника.

Використання конденсаційного котла

Як економно використовувати газовий котел? Придбайте конденсаційний варіант. на відміну від звичайного котла, вода в конденсаційному агрегаті проходить через додатковий теплообмінник, попередньо підігріваючись в ньому. При правильно вибраному режимі роботи обмінник такого нагрівача сприяє активному перетворенню пари у воду. Через те, що цей процес відбувається при температурі води, що подається 50 0 С, такий пристрій можна застосовувати для низькотемпературного опалення.

Установка двох казанів замість одного

Економно користуватися газовим опаленням допоможе встановлення 2-х котлів замість 1-го. Це розумно, адже в міжсезоння може включатися лише один агрегат, а другий у такому разі підключають до роботи при зниженні температури повітря в особливо холодний зимовий період.

Також, маючи відразу два нагрівальні прилади, можна не боятися несподіваної поломки одного з них.

Встановлення фільтру на газовій трубі

Котел споживає газ, який містить у своєму складі тверді частинки та інші сторонні включення. Це може бути сажа, смолисті речовини, що потрапляють у клапан і порушують його роботу. Рішення проблеми в цьому випадку є встановлення фільтра на газовій трубі. Найкраще місце для встановлення. перед лічильником газу, оскільки він також повинен захищати від забруднення.

Збереження з лічильником газу

Ви можете зберегти не тільки на котлі, але й завдяки компетентному використанню лічильника газу. Оскільки звичайне господарське лічильник вимірює об’єм газової труби, зміни температури та тиску цього палива не враховуються. Виявляється, інструмент бухгалтерського обліку може виявитися не реальним споживанням газу, але збільшений. Позиція збереже встановлення лічильника з термічною корекцією.

Використання одного котла з котлом замість 2 контуру

Відомо, що різні типи котлів проводять іншу кількість газу. Щоб раціональніше використовувати ресурс такого нагрівача для домашньої опалювальної системи, краще застосовувати одноконтурний котел і окремо встановлений бойлер замість двоконтурного агрегату. Знаючи таку особливість системи котла, багато виробників виробляють готові набори, що складаються з котла та віддаленого або вбудованого котла.

Використання термостату кімнати та регулятора тепла на радіаторах

Якщо ви встановлюєте кімнату або термостат радіатора, можна зазначити, що при однаковій постійній температурі в будинку котла починає споживати менше газу (коригування можна виконувати вручну або автоматично). У той же час, пристрій може стати настільки енергоефективним, що половина дня не буде включено.

Це пов’язано з точним регулюванням температури повітря, для якої термостат буде реагувати, оскільки кожен “додатковий” ступінь температури повітря в кімнаті призводить до збільшення споживання газу.

Потепління квартири або будинок

Встановити середній оптимальний час циклування або правильну циклічність роботи нагрівача можна також шляхом додаткового утеплення опалювальних приміщень. Гакуйте трохи хороші вітальні, вам також потрібно зберегти, зберігати тепло всередині будинку або квартири.

Ви повинні перевірити вікна, двері та інші структурні елементи з підігрівом, приміщення, щоб визначити, в яких місцям потрібно зупинити випуск тепла назовні. Це найбільш зручно для цього, щоб використовувати тепловибірник, спеціальний пристрій, який “бачить” температуру навколишніх об’єктів.

Вибір економічного газового котла

Багато котлів, запропонованих на ринку, мають мінімальну потужність на 8 кіловат. Незважаючи на це, найбільш оптимальним, економічним для більшості домогосподарств є агрегат з ще меншою потужністю, що становить близько 5 кВт або нижче. Це стосується невеликих приватних будинків та звичайного розміру квартир. Найточніше підібрати економний котел для конкретного житла допоможе професійна експертиза, що включає оцінку висоти стель, вік будинку, кількість поверхів (більше справедливо для багатоквартирних будинків) та інших параметрів.

READ  Як знизити тиск у котлі Protherm

Недоліки занадто потужних котлів, робота в режимі прокату та збільшення споживання

Режим запуску або надлишок циклічності потужного нагрівача полягає в тому, що пристрій виробляє занадто багато тепла, яка не може приймати слабке опалювальне ланцюг. Через це температура води швидко зростає, що призводить до постійного відключення котла. Це призводить до збільшення споживання (витрата) газу та недостатнє нагрівання акумуляторів (радіатори опалення). Якщо котел постійно працює, але на відповідній потужності така проблема можна уникнути. Крім того, знос цього обладнання значно зменшиться.

Один або декілька з перерахованих вище способів зменшення споживання газу в приватному будинку або в квартирі зменшить споживання палива та збільшують корисне життя котла. Потрібно лише оцінити, який із варіантів підходить саме вам: заміна агрегату, установка термостату, прочищення теплообмінника або грамотний монтаж системи димовидалення.

Газовий котел для опалення

Сьогодні виробники пропонують багато різних моделей газових котлів. Ефективність та легкість використання, довговічність та надійність, безпека установки залежить від правильного вибору. Системи газу поділяються на одну і подвійну ланцюг. Як ми вже говорили, другий варіант забезпечує будинок та нагрівання, а також гарячу воду.

Как снизить расход газа в котле: Причины высокого расхода газа

Зовнішні та настінні моделі виготовляються за типом будівництва та встановлення. Останній варіант оптимально підходить для апартаментів, ванн та невеликих будинків. Вони характеризуються легкою вагою, а компактні розміри встановлюються безпосередньо в приміщенні.

Для установки зовнішніх моделей, експерти рекомендуються обладнати окрему котельні. Вони підходять для великих котеджів та зони нагріту понад 200 квадратних метрів, що відрізняються надійністю, довговічністю та довгим терміном служби.

Газовий котел випускають із відкритою або закритою камерою згоряння. Перші елементи є найпростішими і доступними з тихою роботою. Вони вимагають розташування повного димоходу. Моделі з замкнутою камерою характеризують підвищену безпеку та роботу без димоходу. Однак вони дуже шумно.

Как снизить расход газа в котле: Причины высокого расхода газа

Влаштування настінного газового котла: 1. вентилятор димовидалення; 2. NTC датчик температури ГВП; 3. пальник з нержавіючої сталі; 4. іонізаційний електрод контролю полум’я; 5. електроди розпалювання; 6. магнітний протинакипний пристрій; 7. датчик витрати води ГВП (турбінка); 8. блокування холодного повітря/регулятор надлишкової тяги (виконання F); 9. контроль відведення продуктів згоряння (реле тиску); 10. запобіжний термостат; 11. NTC датчик температури опалення; 12. закритий розширювальний бак; 13. датчик тиску в системі опалення; 14. 3-х швидкісний циркуляційний насос; 15. автоматичний байпас; 16. кран для підживлення та заповнення; 17. запобіжний скидний вентиль 3 бар; 18. контроль відведення продуктів згоряння (термодатчик).

Технічна сторона

Всі газові котли працюють за принципом різниці температур. З певною величиною котла може самостійно увімкнути або вимкнути, зберігаючи бажаний індикатор.

Споживання газу тут безпосередньо залежить від температури теплоносія. Якщо будинок великий, він також збільшує цей параметр безпосередньо. Знизити споживання газу в котлі, ви можете застосувати лише додаткові системи, які будуть регулювати температуру в кімнатах.

Для цього вони часто встановлені спеціальні термостатори, які дозволяють вам програмувати та вимкнути котла. Ці пристрої дуже зручні, як їх використання, ви можете зменшити температуру в будинку, коли ви не. Пристрій буде працювати лише для збереження вказаного вами значення.

Також збільшувати витрати може і система вентиляції, яка здатна витягувати гаряче повітря, змушуючи при цьому газовий котел працювати і витрачати газ.

Хороший варіант зменшення споживання буде зменшенням температури на кілька градусів. Отже, людина відчуває себе комфортно як при 20, так і на 25, то чому витрачають енергію для нагрівання цих 5 градусів.

Зменшення споживання газу в котлі безпосередньо залежить від ізоляції вашої будівлі та правильної системи регулювання температури в кімнаті. Цей підхід значно заощадить на споживанні цього енергетичного ресурсу.

Як зменшити споживання газу до 40%

З різноманітності існуючих систем опалення, газ залишається найбільш ефективним, зручним, вигідним і екологічно чистим. Тому, що містять газові нагрівальні агрегати до інших (твердого палива, електричних, теплових насосів) найчастіше є невигідним. Однак, щоб не дати все з викопного вуглеводню, необхідно розглянути заходи щодо підвищення енергоефективності.

Утеплений механізм з коректором перераховуватиме ваші витрати з урахуванням температури, тиску як у самій трубі, так і в атмосфері. Для ізоляції можна використовувати будь-який матеріал. Важлива рада: якщо ви вирішите ізолювати лічильник і трубу, яка входить. Не пошкоджуйте печатку!

Більше тепла йде в трубу, якщо первинний теплообмінник котла забивається за межами сажі, а всередині. масштаб і іржа. Споживання газу збільшується, якщо низький тиск низький або не високоякісний газ у газовій трубі. Може бути багато причин.

Потепління вдома

Це перший спосіб, який приходить на розум. Ефективно розігріти, потрібно проаналізувати теплові втрати. Подумайте, звідки найбільше у вашому домі застудиться, і як йде тепло. Логічно припустити, що більшість тепла залишає через вікна та вентиляцію, через стіни та дах. У зв’язку з цим слід вжити такі заходи.

  • Ізоляційна покрівельна та мансарда. Для цього використовуйте кам’яну шерсть або спінені полімери. Ефективний буде покритий сендвіч-панелями. При виборі методу утеплення враховуються технічні особливості та конструкція даху.
  • Зменшення втрат тепла через Windows. Закрийте тріщини у старих вікнах немає сенсу. Краще змінити їх на сучасних енергозберігаючих системах. На ринку ви знайдете вікна з подвійним і потрійним склом. Вікна з багаторазового профілю виявилися ідеально. Виберіть, зосереджуючись на власних фінансових можливостях.
  • Стінова ізоляція. Популярна фасадна ізоляція. Після відповідної підготовки стіни екструдовані полістирольні панелі приклеюються до її зовнішньої сторони стіни. Їх товщина повинна бути не менше 20 мм. Такий дизайн зміцнюється з посиленою сіткою та штукатуркою.
READ  Опалювальні котли, що працюють на відпрацьованому маслі

Після виконання роботи ви відчуєте, наскільки тепліше буде у вашому домі. Споживання природного газу негайно зменшиться на 20-30%. Добре такі заощадження на опалюванні.

Встановлення газового котла Gepard або Panther, нижче мінімуму

На третьому етапі проводиться настройка мінімальної потужності котла, на величину нижче зазначеної в інструкції.

Цей параметр необхідний не у всіх випадках, але тільки якщо перша та друга стадії не приносять бажаного результату. Як у нашому випадку, коли на першому етапі кнопка “-” встановила нове значення котла = 9 (мінімальна можлива установка відповідає 8,5 кВт.).

Слід зазначити, що встановлення потужності котла згідно з процедурою, описаною нижче, є корисною, а в інших випадках, як це дозволяє, через експеримент, регулювати потужність нагріву котла відповідно до реальної сили опалювального контуру. Реальна сила, як правило, менше, ніж розрахована.

Перед тим, як працювати над налаштуванням мінімальної потужності пальника, потрібно:

  • Повністю відкриті термостатичні та інші клапани на радіаторах, а кімнатний термостат встановлюється максимальної температури. Термостат, що управляє теплою підлогою, налаштовують на максимально-допустиму температуру, щоб не перегріти підлогу.
  • У користувацькому меню котла встановіть максимальну робочу температуру, яку власники покласти в мороз, додаючи ще 5 ° С. Зазвичай не менше 65 ° С. Якщо власники цього не пам’ятають, або на новому котлі в меню встановлено максимальну температуру 75 ° С. Пальник котла повинен автоматично вимикати при температурі 5 ° С більше, т.Е. при 80 ° С.
  • Опалювальний контур охолоджується до температури нагрівальної води нижче 30 ° С.

Далі ми запускаємо пальник у режимі опалення, виберіть рядок D у меню Сервіс.52, натисніть кнопку “Режим” та перегляньте дисплей положення положення газового клапана, що складається з заводського режиму мінімальної потужності.

Після видалення передньої кришки котла візуально спостерігаючи величину полум’я в пальника. У нашому прикладі дисплей був захищений заводським налаштуванням, номером = 72, а висота полум’я в пальника була досить великою.

Кнопкою «-» встановлюємо нове значення параметра у рядку d.52, наприклад = 20. Через 3 секунди після зміни, коли нове значення автоматично підтверджується, ми спостерігаємо значне зниження висоти полум’я в пальника. Це говорить про те, що корисна потужність котла з вказаним налаштуванням значно зменшиться.

Далі не існує підвищення температури в буквальному трубопроводі нагрівання на виході котла. Як правило, підвищення температури зупиняється, досягаючи певного значення, менш встановлена, наприклад, 52 ° С. Котел працює, а температура не росте (або дуже, дуже повільно). Це означає, що баланс потужності досягається між котлом та системою опалення при цій стійкій температурі води.

На даний момент збільшити параметр у рядку d.52 Сервісні меню, встановіть нове значення = 30. температура починає рости знову і знову зупиняється, наприклад, 63 ° С. Знову ж таки, додайте значення параметра в ряд d.52 =35 і так підбираємо параметр до тих пір, поки температура не зупиниться на величині, трохи більше максимальної, наприклад, 77 °С.

Якщо радіатори погано нагрівають у висоту, різниця температур у прямому та зворотному трубі при максимальній температурі більше 15-20 °. Потім збільшуйте тиск байпального клапана. Як регулювати обхідний клапан, читається нижче. Температура води в прямому та зворотному трубопроводі можна побачити на дисплеї, якщо ви вводите меню служби, рядки d.40 і D.41.

У разі регулювання байпасного клапана, встановіть газовий клапан у рядку d.52 потрібно повторити.

У нашому прикладі, пальника нагрівальна вода до максимальної температури 77 ОС з мінімальним значенням параметра в лінії D.52, рівний = 28 (заводські налаштування = 72). З меншим значенням параметра пальника не могла нагріти воду до заданої температури. І з більшою величиною пальника нагрівальна вода до 80 ° С, а автоматизація котла вимкнула горіння.

Слід зазначити, що описана вище методика налаштування газового клапана, яка дозволяє через проведення експерименту збалансувати потужність котла з потужністю опалювального контуру, відсутня у рекомендаціях виробника котлів. Це ідея автора статті, успішно реалізовано при створенні автономних систем опалення з газовими котлами.

Встановлення стінового котла замість зовнішнього дня

Для опалення житлового будинку площею до 400 м.КВ. Правильно використовувати котел для газового газу. Це буде заощадити на Газі більше. Встановлення настінного монтажу можна вважати міні-котел. Він складається з структурних елементів:

Шановні моделі мають додаткові елементи:

  • Бездротова погодна залежно від програміста;
  • непрямий опалювальний котел;
  • Циркуляційний насос з контролем частот.

Одноразові вкладення часто обладнані тристоронним клапаном. Він встановлений у сайті підключення з непрямим опалювальним котлом. Теплообмінники монтажних котлів виконуються з міді або нержавіючої сталі.

Основними заощадженнями на газі можуть бути отримані за рахунок стабільної ефективності котла. На відміну від підлогових моделей, настінні найчастіше пропонують рішення із примусовою тягою. Примусова тяга забезпечує камеру згоряння з бажаною кількістю кисню. З природним тягою, цей показник не завжди стабільний.

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS