Як зробити охолоджувач повітря своїми руками

способів зробити ефективний кондиціонер своїми руками

Літо стрімко набирає обертів і несе з собою незмінну спеку. Якщо у вас немає кондиціонера (а він, до речі, з’їдає аж ніяк чимало електрики), а стоїчно переносити літню спеку немає жодного бажання. спробуйте змайструвати власний охолоджувач повітря. Принципи їх створення є універсальними, а потрібні матеріали, швидше за все, вже є у вас вдома.

Делаем УВЛАЖНИТЕЛЬ ВОЗДУХА своими руками из ПЛАСТИКОВОЙ бутылки за пару минут.

Виготовлення кондиціонера своїми руками в домашніх умовах

Кондиціонер. це один з найважливіших побутових приладів, що допомагає підтримувати комфортну температуру в приміщенні. Купити його можна в будь-якому магазині техніки, але ціна буде досить високою. Не кожна людина може собі дозволити додаткові фінансові витрати, тому найкращим рішенням у цій ситуації буде виготовлення кондиціонера своїми руками. Така конструкція буде набагато дешевшою та економічнішою.

Перед тим як зробити кондиціонер у домашніх умовах, необхідно докладно вивчити його конструкцію та принцип дії. Володіючи цією інформацією, можна вибрати максимально ефективний варіант саморобної конструкції, яка буде якісно працювати і не витрачати велику кількість електроенергії. Крім цього, важливо розглянути всі переваги та недоліки таких кондиціонерів, а також зважити можливі ризики.

Переваги конструкцій, зроблених своїми руками:

 • 1. Правильно зібраний прилад швидко охолоджуватиме повітря в приміщенні.
 • 2. Для виконання роботи знадобиться мінімальна кількість матеріалів та інструментів, які легко можна знайти у спеціалізованих магазинах міста.
 • 3. Грошові витрати на саморобний кондиціонер для будинку значно нижчі, ніж на заводський прилад.
 • 4. Через простоту конструкції ремонт приладу не вимагатиме від власника особливих знань та навичок.

Крім перерахованих переваг, готовий апарат має кілька недоліків. Їх обов’язково потрібно враховувати перед покупкою матеріалів та початком складання. В іншому випадку вийде малоефективний прилад, який не зможе виконувати покладені на нього функції.

До недоліків саморобного охолоджувача відносять таке:

 • суворо обмежений час;
 • необхідність постійно поповнювати запаси льоду;
 • охолодження лише однієї кімнати у квартирі;
 • велика витрата електроенергії, що спричиняє значні фінансові витрати;
 • сильне збільшення показників вологості повітря;
 • складність обслуговування та підтримання працездатності.

Плюси та мінуси саморобних приладів

Пристрій, зроблений своїми руками, має бути корисним, економічним та безпечним. Нижче представлені недоліки та переваги саморобних конструкцій.

 • циркуляцію повітря та досягнення потрібного результату;
 • мінімум матеріалів та підручних засобів для виготовлення;
 • дешевизну пристроїв;
 • нехитру збирання та швидке усунення несправностей у разі поломки.
 • обмежений термін експлуатації;
 • для функціонування більшості варіантів пристроїв під рукою повинні бути невичерпні запаси льоду;
 • мінімальна потужність. однієї конструкції вистачить тільки на маленьку площу;
 • можливе перевитрата електроенергії;
 • підвищена вологість.

Головна перевага охолоджувального обладнання, виготовленого в домашніх умовах – його дешевизна. Більшість потрібних компонентів можна знайти в коморі або у власній майстерні. Але треба розуміти, що холодопродуктивність саморобних кондиціонерів не така висока, як у заводських варіантів.

Пристрої, зроблені своїми руками, підійдуть для дачі, гаража, інших невеликих приміщень, де перебування людей носить тимчасовий характер і де встановлювати спліт-систему безглуздо.

Як зробити кондиціонер своїми руками з вентилятора: 5 способів

У спеку нам найбільше хочеться знизити температуру повітря будинку, щоб можна було комфортно займатися домашніми справами та відпочивати, не обливаючись потім. І коли стовпчик вуличного термометра досягає 30 градусів, ми особливо бажаємо купити кондиціонер, проте його ціна кусається. Що ж робити? Можна спробувати зробити кондиціонер із звичайного вентилятора – це просто і не займе багато часу. Зате ви будете насолоджуватися приємною прохолодою!

Є кілька варіантів, як зробити кондиціонер своїми руками прямо у себе вдома, щоб урятуватися від спеки. Розповідаємо про них докладніше.

Використання кондиціонера замість осушувача

Перш ніж приступати до роздумів про влаштування нового апарату, варто звернути увагу на такий факт. Практично будь-який сучасний кондиціонер здатний певною мірою стати осушувачем повітря. Налаштувати його таким чином можна двома способами.

Ультразвуковой увлажнитель воздуха из лампочки. Круче чем у Креосан!!!

Перший спосіб підійде для старіших моделей. Для осушення повітря в приміщенні необхідно виставити на конденсаторі режим «холод» та поставити найменшу швидкість вентилятора. Завдяки різниці температур між кімнатою і пластиною всередині кондиціонера вся вода, що знаходиться в повітрі, почне конденсуватися на більш холодній ділянці.

READ  З чого можна зробити смужки для депіляції

На багатьох сучасних приладах існує спеціальна кнопка DRY, яка виконує схожу функцію, що і метод, описаний вище. Єдина відмінність полягає в тому, що при використанні спеціального режиму кондиціонер зможе зменшити швидкість вентилятора, наскільки це можливо. Звичайно, цей метод є найбільш зручним і практичним.

При використанні кондиціонера замість сушарки є великий плюс: не потрібно витрачати на два окремих інструментах, оскільки всі функції підходять в одному. Для багатьох людей це означає мінімальну кількість шуму та максимальний розмір вільного місця.

Однак існує помітний мінус. Як правило, кондиціонери не можуть справлятися з великими кімнатами, тому така заміна іншої не підходить для всіх квартир.

dimkin_

Про жителів європейської частини Росії, які носять від ненормального тепла, не буде писати, тому що Бояран Сей. пограбування. Якщо особисто не ставляться до них, або обожнюєте тепло і чудово відчувати себе серед гарячого бетону та асфальту, то просто не читайте цю посаду.

Отже, спека дістала. “Справжній” кондиціонер може дозволити собі не кожен, та й не лише у грошах справа. Черга на установку спліт-систем розписана аж на місяць вперед, а не підлоговий кондиціонер, що вимагає установки, являє собою величезну шумну дурницю, яка 9-10 місяців на рік тупо і марно займатиме дорогоцінну площу міської квартири. Від вентиляторів толку мало, т.до. женуть вони все те ж гаряче повітря, що не приносить полегшення.

Але, як відомо, нове. це добре забуте старе. Є така штука. випарний кондиціонер, який через простоту принципу дії цілком можна зробити своїми руками. В инете зустрічаються описи таких саморобних кондиціонерів, але пропоновані конструкції щодо трудомісткі у виготовленні, а у сучасного жителя мегаполісу так мало вільного часу. Та й свердлити-пиляти-стругати-фарбувати не кожен у своїй квартирі наважиться.

Але вихід є! Будучи тим самим окупованим мешканцем міста, я придумав і спробував випарний кондиціонер, який встановлюється з лайну та палички подруги буквально через 15 хвилин. З інструментів знадобляться:. руки. 2 шт.;- викрутка. 1 шт.Матеріали:. витяжний канальний вентилятор. 1 шт. (купується на будь-якому будівельному ринку);. гнучка гофрована алюмінієва вентиляційна труба. 1 шт. (купується там же). провід з вилкою. 1 шт. (Знов-таки там же).Загальний бюджет. кілька сотень дерев’яних.

Вентилятор беріть максимальну продуктивність. Я знайшов найпотужніший з побутових на 300 куб.м/год, все більш потужні були промислові, і тому помітно дорожче і галасливіше. Зверніть увагу, що він повинен бути витяжним, т.е. дмухати в той бік, куди до нього стикується труба.

Отже. Трубу трохи розтягуємо і вигинаємо як показано на фотці (вона чудово гнеться, розтягується та тримає форму). Піднятий кінець труби скотчем або шурупами прикріплюємо до якоїсь підставки (я використовував картонну коробку з-під того ж вентилятора). Під’єднуємо провід до вентилятора та вставляємо вентилятор у трубу.

Наливаємо в трубу трохи холодної води та рихло, нещільно укладаємо у воду х/б ганчірки. Коли вони просочаться водою, доливаємо воду, щоб над ганчірками було трохи води. Усього шар води та ганчір’я у мене вийшов у третину-половину перерізу труби. Усе. Включаємо!

Після півгодини роботи, коли вода охолола, різниця температур на вході та виході труби становила цілих 5 градусів. імпровізований кондиціонер знижував температуру з 31 до 26°С! Засипання в трубу поверх води нашкрібленого зі стінок морозилки снігу-льоду дало ще 1 градус. YES.

Навздогін. Перетягувати трубу з водою всередині неможливо (прогинається), тому конструкцію має сенс удосконалити, закріпивши її на будь-якій підставці. Можна тупо примотати все скотчем до потрібної дощечки, можна вигадати більш витончений тримач. все залежить від вашої фантазії.

Так, як відомо, холодне повітря, надане саме собі, опускається вниз, тому вихідний зріз труби має сенс направити трохи вгору, а саму конструкцію ставити не на підлозі, а на столі або тумбочці, щоб охолоджувати собі не тільки ноги.

З діаметром труб 150 мм, довжина води, наповнена частиною 450 мм, а вентилятор. 300 куб.M/H Пристрій шахти, звичайно, прохолодно всю кімнату не змогла охолонути. Однак це цілком здатне створювати зону комфорту навколо робочого місця або ліжка. Тепер я сиджу на комп’ютері в приємній прохолоді 🙂 Як підвищити продуктивність при необхідності? Ви можете збільшити довжину та ділянку труби, поставити більш продуктивний вентилятор, зібрати кілька пристроїв у батареї. Крім того, я не експериментував з кількістю води та ганчірками та їх матеріалом. Загалом, потенціал для поліпшення є великим!

Як я встановив кондиціонер з моїми руками

У нас є літо! Цього року влітку в Уралі радує більше, ніж будь-коли.Найбільш нещодавно у нас була радісна подія в нашій родині. збільшення. Майдан. Квартира простора світла, високий поверх, не в кварталі, всі вікна виходять на захід, а це означає, що після обіду в будь-який ясний день сонце смажить так, що квартира перетворюється на простору світлу лазню. При цьому шторки та жалюзі лише трохи полегшують життя.Вже на стадії покупки було ясно, що потрібно буде ставити кондиціонер, а може й два.Зараз спробую трохи розповісти про те, що чекає на людину, знайому з цією технікою лише за кнопкою ВКЛ/ВИКЛ на робочому місці.Ціль є — накопичуємо гроші. Гроші ми збирали до червня місяця. Скажу відразу, що кліматичну техніку варто купувати не в сезон коли вона затребувана, тобі кондиціонер-літом, обігрівач-взимку, а на оборот.Я свій кондиціонер купив у червні за ціною 13 940, зараз, через два місяці, цінник у нього вже 11 540.Поки гроші копяться, став тихенько дізнаватися цінники в різних фірмах, яке було моє здивування, коли називали суму в 22 тисячі. Дупа якась, це я якраз до Нового Року буду з кондієм.Таких цін я явно не очікував, у магазинах дивишся цінник 9-15т.р. ну 16-20 якщо вже модель зовсім наворочена, а там 22 за найпростішу модель. Вирішив розоритися і почитати, що до чого.У підсумку маємо кілька шляхів:1 Установка через кліматичну фірму — на виході ми маємо кондиціонер, установку, гарантію на якість виробу заводську і фірми, нам важливіша фірми гарантія, зі шлюбом вона сама розрулить, гарантію на установку, а також якийсь термін безкоштовного сервісного обслуговування та знижки на постгарантійний сервіс.2 Купівля кондиціонера в магазині і далі установка або фірмою з якою у даного магазину укладено договір, або сторонньою фірмою установкою, що займається. що ми маємо, кондиціонер-за ціну магазину, установку-за окрему ціну, гарантію на виріб заводську, гарантію на монтаж, а так само сервісне обслуговування-залежить від того на скільки вас розкрутить фірма.3 Купівля кондиціонера в магазині і далі установка, через троюрідного брата тітки по лінії батька, можливо Петровича. отримуємо кондиціонер за ціною магазину, установка. як домовитеся, гарантія заводська, гарантія на установку. за обставинами, сервісне обслуговування. Петрович все пояснить.4Покупка кондиціонера в магазині та самостійна установка (за умови, що ви розумієтеся на цьому все) — заводська гарантія.

READ  Як зробити бетонний змішувач з пральної машини

Впринципі, як і будь-яка інша нормальна людина з статком нижче середнього, я схилявся до другого і третього варіанту, але через відсутність знайомих Петровичів третій варіант відпав само собою.І ось я щасливий, із сумою 16т.р., замовляю кондів, з розрахунком 3т.р. із цих грошей треба на установку, за фактом залишилося 2 тисячі.Вистачило на Спліт-систему STARWIND TAC-09CHSA/BR (комплект з 2-х коробок) 13940руб.

Наступного ж дня починаю обдзвонювати контори з встановлення кондиціонерів. Дзвоню одним, кажуть ну 5500-6000 тисяч, другим. такий же цінник, третім. ті взагалі як дізнаються, що до кімнати примикає лоджія, готуйте 7 тисяч, а там розберемося. Я в шоці.Потім слідує тижневий затуп і пошук оптимально бюджетного рішення.На цьому лірика закінчується.Я вирішив піти найскладнішим шляхом і спробувати встановити кондиціонер самостійно.

Як я встановлював кондиціонер власними руками? Перш ніж діяти, переглянув не один десяток відео про “установку”, а також прочитав форуми з коментарями людей, які реально займаються установкою кліматтехніки. Крім цього працюю електромонтером та маю уявлення та навички монтажу електрообладнання.

Сам по собі монтаж внутрішнього і зовнішнього блоку не уявляють якихось складнощів.

Зовнішній блок встановити трохи складніше, можлива ситуація, коли без вежі або промальпеніста не обійтися. У моєму випадку все просто, зовнішній блок висітиме на парапеті лоджії.Зовнішній блок встановлюється на спеціальні кронштейни, які продаються окремо (до речі, в комплект кондиціонера не входять не кронштейни, не мідні трубки, не дроти, хто не знав). Кронштейн я вирішив виготовити сам, що з цього вийшло

Встановлення елементарного, гвинта підсилювача з точки зору рівня, заздалегідь пробурених отворів, загвинченого кронштейна, за фактом для парапету, це не потрібно, тому що все пробурено зсередини, вам доведеться тримати болти з назовні.Зовнішній блок просто ставиться на кронштейн і прикручується, краще попросити кого-небудь підстрахувати, щоб не дай боже не впустити його, мені допомагала дружина, є навіть вид установки зовнішнього блоку.

Далі йде найскладніша частина. прокладання траси. Потрібно просвердлити стіну, щоб туди пройшли дві мідні трубки, дренажний шланг та електричний кабель.

Круто звичайно мати потужний пеоратор з товстим хвостовиком та промисловий пилосос. Але я свердлив звичайним пеоратором, буром на 32 кілька отворів, години дві радував сусідів, і засрав всю кімнату пилом. Складність була ще в тому, що цегляний будинок та товщина стін 700мм.

Кондиціонер своїми руками

Під час спеки багато людей, які не мають домашнього кондиціонера, починають шукати варіанти порятунку від спеки. Найчастіше цим «рятуванням» стає вентилятор або абсолютно марні міні-кондиціонери, що являють собою вентилятор і ємність з води. Такий кондиціонер не тільки не охолоджує, а й навпаки робить тільки гірше, хоч у перші півгодини і здається, що він допоміг. Температура падає на півградуса, і стає оманливо прохолодно, після чого зволожене повітря починає стрімко нагріватися, і стає не тільки спекотно, але ще й душно.

READ  Як зробити мокрій прибирання з пилососом Zelmer

Як зробити очисник та охолоджувач повітря/ How To Make A Purifier And Air Cooler

Ця штука не допомагає у спеку

Сьогодні ми не повторюватимемо чужих помилок, спробуємо «наколхозити», ой, тобто зібрати з підручних засобів щось, що віддалено нагадує прилад для створення комфортної температури в жаркий день, а саме саморобний кондиціонер. І обійдеться нам це навіть дешевше, ніж описаний вище марний міні-кондиціонер з АліЕкспрес.

Як завжди, щоб спеціально потомити вас, почну здалеку.

Будучи людиною вже, можна сказати, старшого покоління, ріс я в країні, де кондиціонер був розкішшю, а спліт-система взагалі сприймалася як щось недосяжне, тому спекотними літніми вечорами думки про те, як покращити мікроклімат у квартирі, відвідували мене неодноразово, але все вони зазвичай упиралися або в розуміння, що треба ставити кондиціонер, або у вентилятор, на який у кращому випадку можна було накинути мокру марлю, чого вистачало на хвилин на п’ять, до висихання цієї марлі.

З часом кондиціонер зупинив розкіш, з’явилися можливості, а думки про дизайн їх повітряного кулера вийшли в забуття, але цього літа мав необхідність покращити мікроклімат у майстерні, де кондиціонер не має сенсу, і там немає місця для нього там.

Виклик приймається, і тому ми починаємо збирати.

До речі, в моїх експериментах, як правило, я використовую найдешевші компоненти, деякі з яких я намагаюся зробити це самостійно, як це просто готовий купити і покласти, якщо ви говорите про кріплення, це трит і нецікаву, Отже, у всіх моїх домахах є Сідетна недбалість і постпокаліпсис, тому що часто процес є більш важливим, ніж результат. Це також буде на цей раз, тому не шкура, але, однак, удар, як ви хочете.

[Ми продовжуємо] розрахунок кондиціонера на елементах Peltier

У зв’язку з великою кількістю думок за/проти, розробляю методику розрахунку та побудови для всіх бажаючих. Для перевірки все відчує все. Тільки інженерний підхід, тільки хардкор!Для тих, хто хоче скопіювати. я не забороняю. Але вкажіть джерело. Це Сторінка.Дякуємо за продуктивні коментарі!

Умови:. Структура з гарячим тиском проміжного циклу з розширенням та “мокрим” насосом;. теплоносія для теплоносія: Tosol (не знімальна установка);. елементи Peltier тип TEC1-12706, 4 шт.;. первинний теплообмінник: алюмінієвий водний блок 80x40x12 мм, фітинги d = 8 мм;. “холодні” радіатори. тип O221-60, 4 шт. або O161-80, 2 шт.- 120 мм шанувальників, 1000 обертів.

Це хороший кондиціонер з вашими руками!

Розрахунок різниці температур (охолодження) повітря між входом і виходом Condeya: ми будемо реалістично. Чудеса з китайських елементів ніхто не чекає. Нехай потужність, витрачена на охолодження кожним елементом, буде 30 Вт. Сумарна у своїй P=304=120 Вт.- Теплоємність повітря Cm

1,005 кДж/кгК [кВтс/кгК]— Середня продуктивність 120мм вентилятора від PC 70 м3/ч

20 дм3/сек (десь вказують більше, але десь і менше).Знайдемо масову продуктивність вентилятора:. за норм.умовах (0С, атм.тиск) 29 гр повітря = 22,4 дм3;. при стд.умовах (20С, атм.тиск) 29 гр повітря = 22,40,932

24 дм3=0,024 м3; таким чином, масова продуктивність вентилятора mt=24,2 гр/сек=0,0242 кг/сек.

Таким чином, перепад температури становить дTв=P/(mtCm)

5 градусів.Подібним чином можна розрахувати, що в максимально можливому режимі роботи елементів можливий максимальний перепад температури в цілих 9,5 градусів. Чудово, салон автомобіля об’ємом 7,5 м3 у середньому режимі охолоне на 10 градусів за

Розрахунок перепаду температури (нагріву) теплоносія на водоблоці. максимальна температура елементів TEC1. не більше 80гр.З (з референсу та здорового глузду);. щільність тосолу при 80гр.З ро=1050 кг/м3;. теплоємність тосолу при 80гр.З cm=3.500 кДж/кгК;. продуктивність безщіткової “мокрою” 12V-помпи Vfr = 250 л/год

Масова витрата через водоблок становить Mt=0,071050=0,073 кг/сек.дTт=P/(Mtсm)

0,5 градусів.Хмммм В принципі, результати цілком корелюють з вивченим матеріалом.Але цей результат вірний за 100% ККД елементів (скільки забираємо з повітря, стільки і віддаємо в теплоносій). В реальних умовах (вангую) ККД елементів складе не більше 30-40%, що дає нагрівання теплоносія на 2-2,5 градуси. Теж норм, можна вважати далі.

Розрахунок перепаду температури на радіаторі охолодженняТрохи вище продуктивність 120мм вентилятора від PC 70 м3/ч

20 дм3/секПри перетині повітряного каналу S

1515=225см2=2,25дм2, швидкість повітряного потоку складе Vв=20/2,25=8,88м/с. (Пізніше я опублікую малюнок) для радіаторів типу O161-80 (ми приймаємо як легкодоступний варіант до цих пір) вказуємо термічну стійкість RQ = 0,36 C/W для швидкості VV = 6 м/с. Приймаємо для подальшого розрахунку це значення.Максимальна потужність теплорозсіювання для цього типу радіаторів dP=80Вт.Для наших 2-х штук максимальних 160 Вт. цілком достатня величина.

ПрактикаПридбано:— Помпа, водоблок, 4шт елементів ТЕС1-12706;— два CPU-радіатора: GlacialTech Igloo 7200 для s754/939/AM2 і сток-Intel s478;— термоклей Stars-922.Відмиваємо з милом поверхні.Склеюємо!Притискаємо вантажем на 12 годин.

https://oventilyacii.ru/ventilyaciya/kondicionirovanie/izgotovlenie-konditsionera.html
https://stroy-podskazka.ru/kondicionery/svoimi-rukami/
https://legkomed.ru/pitanie-i-zozh/kak-sdelat-kondicioner-iz-ventiljatora/
https://stroy-podskazka.ru/osushitel-vozduha/svoimi-rukami/
https://userscom/dimkin-/35771.html
https://www.drive2.ru/b/451414120583923522/
https://mobile-review.com/all/articles/misc/kondiczioner-svoimi-rukami/
https://www.drive2.ru/b/467178368547160947/ [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS