Як зробити шафу для вбудованої духовки

Як вибрати меблі для духової шафи?

Сьогодні вибір багатьох споживачів падає вже не на суміщені печі, а окремо на духовку, що вбудовується, і таку ж варильну поверхню. Обидва окремі екземпляри техніки самі по собі функціонувати не можуть. передбачається, що вони будуть вбудовані в тумбу або ящик, які дозволять з’єднати всі кухонні меблі і допоможуть витримати єдиний стиль оформлення приміщення. Шафу для духової шафи можна підібрати в магазині, замовити найманим майстрам або навіть зробити своїми руками, але спочатку варто розібратися, як це зробити.

Основні правила

Основних правил, які потрібно враховувати при встановленні духових шаф, небагато, але про них краще не забувати. Отже, слід пам’ятати про наступне.

 • Насамперед звертайте увагу на робочий трикутник: зони зберігання, миття та приготування їжі. Краще розташувати ці зони так, щоб вийшов ідеальний рівносторонній трикутник.
 • Слід враховувати висоту установки духової шафи. Вона повинна бути максимально комфортною: господиням часто доводиться перевіряти, чи готові страви, жінки не повинні при цьому нахилятися надто низько, інакше хворітиме спина. Краще розташувати духовку на висоті 50-80 см від підлоги, однак у будь-якому випадку рекомендується враховувати свій зріст. Розташовуйте панель управління, цифровий дисплей на рівні вашої голови, щоб не довелося її задирати або нахилятися.
 • Не ставте панель для варіння та духову шафу неподалік холодильника, інакше це може погано вплинути на всі пристрої. Не притуляйте подібні пристрої до стіни, краще залишати кілька сантиметрів.
 • Не розташовуйте газову духову шафу та панель для варіння дуже далеко від труб. Якщо ви раптом відчуєте, що запахло газом, потрібно відразу підібратися до крана, що його перекриває. Гнучкий підводка для очей не повинно бути дуже довгим, інакше його можна легко пошкодити.
 • При здійсненні монтажних робіт обов’язково передбачте розетку. За наявності електрозапалювання та електричних духових шаф це обов’язкова умова. Простежте за тим, щоб розетка знаходилася неподалік духовки, так буде значно зручніше її використовувати.
 • Пам’ятайте, що використання кухонної побутової техніки має бути максимально зручним, до того ж ніщо не повинно заважати пересування кухні під час готування. Двері духової шафи повинні легко відкриватися вниз, деко висуватися без значних труднощів.

Особливості та переваги кухні з вбудованою духовкою

Шафа під духовку. це конструкція, призначена для встановлення в ній духовки. Вона може бути частиною меблевого гарнітура, так і купуватися окремо.

READ  З чого можна зробити смужки для депіляції

До переваг інтер’єру кухні з вбудованою духовкою відносять:

Сборка кухни. Модуль под духовку. Стандартный. Мебель своими руками

 • Зовнішня апеляція. такий інтер’єр виглядає набагато елегантним, ніж кухня з звичайною печі;
 • економію корисного простору;
 • можливість організувати «робочий трикутник» (зону для приготування їжі) так, як зручно для господарів будинку;
 • практичність – такі меблі часто поєднують у собі відразу кілька функцій. Наприклад, вона може бути системою зберігання.

Але таке рішення має й особливості, які необхідно врахувати при виборі:

зробити, шафу, вбудованої
 • вартість вбудовуваної техніки в комплекті з меблями вища, ніж традиційна;
 • у разі перестановки або виходу техніки з ладу можуть виникнути проблеми: духовку доведеться міняти разом з шафою, тому що знайти підходящу за розмірами конструкцію буде важко. зазвичай меблі підбираються під техніку, а не навпаки.

Вважаємо розмір ніші від розмірів меблів

Отже, стандартна шафа-стіл для техніки, що вбудовується, мають стандартну ширину, за габаритами, 600 мм. Глибина шафсього відрізняється, 563 мм, 550 мм, 540 мм, навіть є шафи в глибині 450 мм.

Загальний розмір ширини 600 мм не означає, що це ширина кабінетних ніш. Це буде менше двох товщини стін кабінету.

Це означає, що передня панель печі ідеально падає, коли вбудовується на стінки гардеробу розміром 600 мм шириною.

На фото, я показав назву цього латунь. І замість того, щоб вийти, не вірте всьому, що вони пишуть, навіть консультант-консультант магазину, краще за вашою власною рулеткою.

Що робити

Ви можете негайно вбити села Зайцев: Зберегти на електроенергії (Зрештою, це дорожче з газом), готуйте повноцінну їжу, а не витрачати гроші на придбання додаткових тарілок, негайно купуйте той, який буде встановлений в майбутнє.

Але як використовувати поверхню для приготування їжі без гарнітури? Я хочу розповісти вам про це і навіть показати вам.

Поверхня газу

Я придбав за тісну кухню з двоспальною плитою Avex HM 3022 Ry у стилі ретро. Дуже красива. Поверхня. Гола склянка м’якого бежевого відтінку, перемикачі для бронзи. Та тільки один недолік. немає ніжок, щоб поки на стіл поставити.

Тому я вирішила зробити тимчасовий стіл під варильну панель із того, що було. Ділюсь інструкцією. Робота “на коліні”. все можливо.

Де має бути розетка під духову шафу та варильну панель

При грамотному підході в розробці дизайн-проекту кухні розташування окремої плити або дуету «духова шафа варильна поверхня» нерозривно пов’язане з підведенням витяжки до вентиляційної шахти. Тому ще на стадії початку ремонту можна чітко визначити місце розміщення духовки. І, відповідно, передбачити розетки під її підключення.

Однак тут не все однозначно. Розміщувати розетку строго за духовкою не можна. При включеній до неї вилці утворюється «мертва» зона, яка не дасть засунутися духовці до потрібної глибини.

READ  Як вимкнути режим вентилятора на кондиціонері

Як зібрати шафку під духовку. Меблі своїми руками.

Параметри опцій нижче рівня духовки також не дуже успішне. Набагато зручніше спочатку відключити техніку, а вже потім вийняти з кухонної тумби. А не навпаки – за потреби у відключенні від мережі починати висувати досить важкий агрегат.

Найоптимальніше рішення – винести розетку нижче рівня стільниці у найближчу шафу-тумбу. Ідеально, якщо в сусідньому столі-тумбі біля духової шафи будуть висувні ящики. Тоді в самій тумбі можна задню стінку не встановлювати взагалі. Достатньо вийняти потрібну скриньку – і доступ до розетки відкритий.

Також непогане рішення прикрутити накладну розетку до боковини шафи з розстібними стулками. Заважати вона внутрішньому наповненню тумби не буде, а користуватися нею цілком зручно.

Головне, щоб цією тумбою не виявився стіл під мийку. Таке близьке сусідство з водою, зливом каналізації небажане.

Як встановлювати?

Поширеність вбудованих печей дуже велика. Вони можуть встановлюватися як під стільницю, так і в пенал, на рівні очей. Домовласники, які мають відповідні знання та вміння, можуть встановити духовку самостійно.

Щоб при роботі своїми руками уникнути небезпечної ситуації, потрібно дотримуватися таких вимог:

 • кухонний текстиль і масло легко загоряться від зайвого тепла, тому вони не повинні бути поруч із нішою під вбудову;
 • ніша для духовки має бути оброблена матеріалами, які витримують до 50 градусів тепла;
 • інші електричні побутові пристрої слід розміщувати на відстані від вбудовування;
 • джерела води повинні також бути дещо видалені;
 • силова заземлена розетка встановлюється на висоті 10 см від поверхні.

Місце встановлення може мати такі приклади.

 • У тумбі під стільницею вважається традиційним кріпленням до кухонних меблів. Варіант підходить для невеликої кухні, але ця схема вбудованої може змінюватися.
 • Якщо місця достатньо, зручніше помістити додаткову колону, спеціально під вбудовувану електричну шафу. Прилад, розташований на висоті, зручніше мити і обслуговувати, до нього не дістануться маленькі діти. Діставати готові страви зручніше, легше слідкувати за процесом приготування.
 • У готову кухню з островом логічніше помістити шафу прямо посередині, а зверху розташувати варильну панель.

Особливими складнощами відрізняється установка вбудованої газової духової шафи. Основна проблема. підведення газу до приладу. Правильніше цю роботу довірити кваліфікованим службовцям. Підключення до основного газового крана суворо заборонено на будь-якій ділянці труби. Техніка безпеки передбачає обов’язкову наявність захисту з газовою трубою, що подає, і духовою шафою. Неприпустимі механічні та температурні впливи.

При встановленні необхідно забезпечити свободу доступу до крана, що дасть надзвичайну ситуацію, відключення пристрою під час надзвичайної ситуації.

Якщо в кухню кріпиться єдиний прилад, можна взяти сильфонний шланг, який з’єднується з відгалуженням від загального крана до газової гілки, та до вибраного виробу. Не допускається застосування побутових подовжувачів, довжина яких понад 2 метри.

READ  Як зробити мокрій прибирання з пилососом Zelmer

Сборка кухни. Модуль под духовку. Стандартный. Мебель своими руками

Ще слід пам’ятати, що духові шафи можуть мати два варіанти підключення, з обох боків одночасно. Після проведення робіт вільний патрубок, що залишився, заглушається.

Якщо вхідний патрубок прямий, можна використовувати Г-подібний перехідник. Він додає зручності при встановленні.

На остаточному етапі всіх робіт потрібно перевірити відповідність розміру ніші, складання всіх складових елементів, герметичність. Можливість витоку перевіряється нанесенням на з’єднання мильного розчину. Його можна нанести на всі зварні чи різьбові стики. При появі бульбашок проблемне з’єднання потрібно розібрати та ущільнити клоччям. Правила безпеки дощок повинні бути високими, серйозно зміцнювати загальне з’єднання.

Якщо все гаразд, духовку можна встановити в нішу, зафіксувати спеціальними кріпленнями з комплектації.

Вентиляція

Для духовок дуже важлива хороша вентиляція для правильного функціонування. Важливо подбати про це ще до виготовлення тумби під піч. Для гарної вентиляції встановлювати духовку в 60 мм від стінки гарнітура, а зазори збоку та знизу повинні становити приблизно 5 сантиметрів.

Деякі шафи проектуються із спеціальним зазором між задньою стінкою та дном для більш продуктивної вентиляції. Важливо подбати про це, щоб уникнути псування меблів, а також поломки самої духовки. Уважно прочитайте інструкцію духової шафи перед конструкцією тумби.

Види конструкцій

Є кілька видів шаф для встановлення духовки:

 • Шафи-пенали. У конструкції такого типу духовки вбудовують на рівні очей, а знизу встановлені просторі шафи для зберігання різного кухонного приладдя.
 • Під варильною поверхнею. Такі пристрої більше схожі на класичний варіант духовок, поєднаних із плитами. Вони менш зручні, ніж шафи-пенали, оскільки при приготуванні потрібно постійно нахилятися, що приносить певний дискомфорт. А також можуть виникнути проблеми з очищенням печі. Але вони у деяких ситуаціях мають плюси. Наприклад, у маленьких кухнях буде важко поставити велику шафу-пенал для духовки. Також така конструкція підійде для тих, хто концентрує всі предмети для приготування в одному місці.

https://stroy-podskazka.ru/duhovye-shkafy/kak-raspolozhit/
https://ritmmebeli.ru/design/penal-dlya-duhovogo-shkafa.html
https://shkaf-center.ru/polki-i-shkafy/shkaf-pod-duhovoj.html
https://ritmmebeli.ru/design/shkaf-dlya-duhovogo-shkafa-svoimi-rukami.html
https://sadey.Онлайн/2021/07/12/12/12.2021/07/12/12/12/2021/07/12/12/12/2021/07/12/12/12/2021/07/12/12/12/2021/07/12/12/12/2021/07/12/12/12/2021/07/12/12/12/2021/07/12/12/12/2021/07/12% BE% D0% b4% d1% 83% d0% bb% d1% 8c-% d0% bf% d0% be% d0% b4% d0% b4% d1% 83% d1% 85% d0% be% d0% b2% d0 % D1% d0% b9% d1% 88% d0% ba% d0% b0% d1% 84-% d1% 80% d0% b0% d0% b7% d0% bc% d0% b5% d1% 80% d1% 8b-% d0% bd% d0% b0% d0% bf% d0% be% d0% bb /
https://stroy-podskazka.ru/duhovye-shkafy/ustanovka/
https://vegamebell.ru/polki-i-shkafy/shkaf-dlya-duhovki-svoimi-rukami.html
https://setafi.com/bytovaya-tehnika/duhovoj-shkaf/shkaf-pod-duhovoj-shkaf-svoimi-rukami/ [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS