Яке вугілля краще для довгого горіння котла

Для досягнення високої ефективності (ефективність). Т. Е. Найкращим співвідношенням обсягу споживаного палива та обсягу випуску тепла, а також розширює термін служби котла, повинен дотримуватися офіційних рекомендацій виробника, зазначеного у своєму технічному паспорті (інструкції).

Кам’яний, бурий, деревний чи антрацит: який вибрати

Вугілля – горюча осадова порода (корисна копалина) органічного походження, що складається з вуглецю та залишкових компонентів (домішок).

У Росії її природне вугілля, як цінний енергетичний ресурс (відповідно до єдиної класифікації по ГОСТ 25543-88), ділиться втричі основні категорії:

Споживчі властивості різних сортів природного вугілля:

Також у продажу зустрічаються комбіновані сорти з проміжним маркуванням: ОС – отощённый спекающийся, ДГ – довгопламенний газовий.

Напрошується висновок: найтепліший, а отже найкращий сорт – це антрацит. Однак його доцільно купувати лише для котлів, розроблених під високоенергетичне паливо. Справа в тому, що повною мірою антрацит розкриває свій потенціал, якщо температура горіння досягає дуже високих меж (2200–2300 °С), які далеко не кожен котел витримає. Невигідно в будь-якому випадку: доведеться або ризикувати котлом, або переплачувати за низький ККД.

Класичні котли (особливо зі сталевими топками) розраховані на менш теплотворні сорти, зате вони витягують максимум корисної енергії.

Longlastic вугілля є відносно універсальним паливом. Він легко розпалюється, практично не спікається і завдяки високому вмісту летких речовин віддає багато теплової енергії. Але через вологість цей сорт не зовсім підходить для котлів тривалого горіння піролізного типу.

При використанні технології піролізу, температура газу на виході в димовій сильно зменшується, отже, спалювання сирого палива може призвести до конденсату конденсату та утворення травми, важко. Щоб цього уникнути, рекомендується топити подібні котли газовим (Г або ДГ) вугіллям.

довідник. Незалежно від вибраного сорту, необхідно запам’ятати, що до використання в побутових умовах дозволено виключно нетоксичне вугілля, з м сірки не більше 2 %. В іншому випадку, при спалюванні сірчаний газ (SO2) буде випущений з надлишковим, отруєнням повітря та корозіюючих металевих поверхонь.

У плані екології непоганою заміною звичайного вугілля може стати деревне вугілля: його речовинний склад аналогічний дровам, т. Е. Сірка немає (0,03-0,05%).

Деревне вугілля – легкозаймистий високовуглецевий продукт, який отримується шляхом сухої перегонки деревини з обмеженням доступу до кисню.

Оскільки деревне вугілля не є природною копалиною, його виділяють у самостійну паливну групу, яка (за ГОСТ 7657-84) включає три види:

 • А. вугілля з берези, бука, попелу, захоплення, Ілма (ebvious, носіїв), дуб та kleon;
 • B. вугілля з осика, вільха, липа, тополя та верби, можливо, додавши;
 • B. вуглець з сосни, ялини, ялини, модрину, можливо, додавання a та b.

Споживчі властивості різних видів деревного вугілля:

У деяких випадках для вугільних сортів В і при збільшенні вологості до 15-20%, за умови перерахунку реальної маси палива на 5-6% вологості.

Для фрезерних котлів найбільш підходить для деревного вугілля з твердого дерева, т. Е. Бренд A. Легко виділити візуально: завдяки ISCIN-чорному кольорі з чітко огляду глянцевого сміття, він, звичайно, виглядає як камінь, але якщо край можна вважати волокнистою структурою.

Кондиціонування деревного вугілля в кабелі TT для довгого спалювання шахтного типу.

Деревне паливо прогоряє довше копалини і виділяє тепло більш рівномірно, при цьому практично не утворює диму і неприємного запаху. Але його виробництво занадто дорого (на 1 тонну, продукт вимагає 8-12 м 3 дрова), що відображається у вартості, і для багатьох людей є значним недоліком.

READ  Чи можна голити тримером без сопла

Орієнтовна ціна різних сортів природного та вугілля:

Різноманітність вугілля Середня вартість 1 тонн,
Антрацит 8 000-10 000
Камінь 5 500-7 000
Коричневий 3 500-4 500
Деревний 16000-20,000

Застосування для фрезерування вугільних брикетів

Вугільні брикети. порційна паливо, яке виробляється шляхом пресування та подальшого звільнення найменших вугільних фракцій (чіпси, пил).

Використання брикетів має свої переваги: ​​вони легко легкозаймисті, вони довгий час спалюють і завдяки компактній формі зберегти місце в печі. При цьому вихід теплової енергії не поступається антрациту. Єдиний суттєвий мінус. це ціна. вона перевищує вартість об’ємного матеріалу на 25-35%.

Як заглушити вугільний пил?

Цілком важко заглушити з вугільним пилом: зазвичай пил або просто падіння до золи, або сировини в камінь, тому тут потрібен особливий підхід:

 • Спеціальний пальник. дозволить вам створити однорідну пильну масу, яка під тиском почне дозування в зону горіння;
 • домашній варіант брикет. формування цілих шматків забезпечить легке спікання, пил не концентруватиметься в повітрі і провалюватиметься в зольник.

Яке вугілля купувати для тижня котла твердого палива

Такі домашні смуги виготовляються як з чистого пилу, так і з суміші з тирсами: у першій версії, пил повинен бути просто змоченим до стану кускового тіста та заморозити у формі, а у другому. змішанні вугілля та деревини відходів 50/50, додайте воду, скласти приблизно ті ж заготовки і сушити їх.

Готові брикети, котел твердого палива краще утоплення після того, як він був раніше спалений (15-20 хвилин) дрова. Далі, як завжди: брикети викладені в центрі печі, відкривається максимальне відкриття (ви можете включити вентилятор) і все. залишається чекати нагрівання води до 85-90 ° С.

довідник. Формально, не встановлюючи спеціальну пальника, печі вугільного котла заборонена. Це розумні заходи безпеки, оскільки в умовах ліміту повітряного потоку, горючі частинки можуть почати накопичуватись у суспензії, яка при певній концентрації призведе до вибуху.

Паливні прикраси (фракції)

Класи розміру (фракції) природного вугілля за ГОСТ 19242-73:

Назва фракції Клас Розмір частин, мм
Тарілка Р Понад 100
Великий (кулак) К 50-100
Гайка О 25-50
Малий М 13-25
Насіння C 6-13
Штях Шви менше 6
Рядок шахти / кар’єра П менше 200/300

Відповідний клас віднесений відразу після умовного позначення бренду: коричневий невеликий. BM, худий великий. TC. При змішуванні різними фракціями вугільних класів, вказані кілька букв: антрацитний кулак з дрібницями. Акм, довготривалий горіх з дрібницею та ями. Домш.

Стандартний котел є маркером вугіллям. DC, GK та DPO, але для автоматичних котлів, ви можете використовувати лише невелику фракцію. будинок, гом, AOME та T. D.

Принцип роботи вугільного котла

Щоб вирішити, як правильно вимкнути котел, спочатку потрібно розглянути його пристрій і зрозуміти, як подібне обладнання працює для яких принципів. Пристрій будь-якого вугільного котла включає два основних відсіки. Верхній відсік. це пожежна версія, в якій процес перетворення твердого палива в тепловій енергії. Нижній відсік призначений для збору золи та шлаків, які залишаються після згоряння вугілля. Відсіки відокремлюються сіткою високоміцного чавуну.

У дизайні котла досить складна автоматизація може бути вбудоване, що дає можливість налаштувати роботу системи таким чином, щоб тяга регулюється незалежно, без необхідності постійного втручання. За відсутності автоматизації котел працює за рахунок природного кровообігу. Перша категорія пристроїв набагато зручніша, але вони є порядок дорожче, ніж прості котли.

вугілля, краще, довгого, гора, котел

Автоматизація працює на дуже простих принципах. Для забезпечення процесу горіння котлу потрібний кисень, який за наявності автоматики подається за рахунок вентилятора. Збільшення кількості кисню в печі прискорює процес згоряння, а зменшення інтенсивності подачі повітря призводить до протилежного ефекту. паливо поєднується повільніше і випромінює менше тепла.

READ  Мішки для сміття для пилососу Karcher

Температура котла регулюється спеціальним датчиком, який дозволяє програмувати роботу пристрою. При досягненні певної температури датчик вимикає вентилятор, внаслідок чого швидкість згоряння палива знижується. Знижена температура викликає автоматизацію, щоб знову почати подачу кисню і відновити активну горіння.

Як збільшити тривалість горіння вугілля

Котел на вугіллі може безперервно горіти протягом 6-120 годин. Технічні характеристики опалювального обладнання: витрата та тип палива, докладно описані в інструкції з експлуатації, що надається виробником. Внутрішній пристрій завантажувальної камери та теплообмінника спеціально проектується під певний тип вугілля.

КРАЩИЙ ВУГІЛЛЯ для твердопаливного котла | Фракція насіння чи горіх що краще?

Щоб збільшити тривалість горіння, слід дотримуватися кількох рекомендацій:

  Строго дотримуйтесь інструкцій виробника в інструкції з експлуатації.

Яке вугілля краще ялицею, фракції

Варто підкреслити ще раз, для котла вам потрібен тип вугілля, який вказаний виробником технічної документації. Це правило особливо важливо дотримуватись при експлуатації твердопаливного обладнання, виготовленого в Європі. Внутрішні агрегати не такі чутливі до якості палива, і здатні працювати майже на будь-якому паливі та сосни, з максимальним коефіцієнтом породи та невеликою фракцією від 50 до 50.

Відповідно до рекомендацій виробника, для котла потрібен наступний тип вугілля:

Коричневий вугілля, з невеликим залишком прокату, може бути використаний у тривалих моделях згоряння, за умови подачі попереднього повітря в печі. Можливе застосування деревного вугілля та паливних гранул.

Незважаючи на характеристики, зазначені виробником, точно обчислюють кількість вугілля, на зиму не буде працювати з тієї причини, що витрати залежать від багатьох компонентів:

Приблизний розрахунок споживання вугілля можна зробити за допомогою спеціальних калькуляторів або скориставшись послугами консультантів.

Поради про те, як правильно топити

Звичайні котли працюють на вугіллі будь-якої фракції. Обладнання з автоматичною подачею палива, чутливе до розмірів шматкового палива. Оптимальні розміри вугільного відсіву 5-25 мм. Сучасні моделі, оснащені спеціальним пальником, здатні працювати над вугільним пилом.

При використанні породи процес розпалювання здійснюється наступним чином:

  У казані розпалюється невелика кількість сухих дров.

Що вибрати вугілля для твердого палива для довгого горіння?

Калорійність (теплота згоряння). Ця властивість показує розмір енергії, яка виділяється (скільки тепло буде отримано) при спалюванні одиниці палива.Найменшу кількість тепла віддають буре вугілля – до 4 500 Ккал/кг, найбільше спека від антрацитів та коксівного вугілля – 8 600 та 8 700 Ккал/кг відповідно.Для твердопаливних котлів рідко використовують коксівне вугілля: через високі температури конструкція колосника може зіпсуватися.Зольність. З підвищеною кількістю золи, є менше тепла. Формування балансу. Це різні негорючі домішки, які знижують ефективність теплопередачі.Гарний показник компонента становить 25% від маси палива; низький. 40% або більше.Розглянемо суму залишкової золи не тільки через теплопередачу палива, але також завдяки забрудненню самого котла, труб та каналів, які забезпечують свою роботу. Постійно з’являється сажа і зола вимагає більш часті очищення.Вологість. Вологість. 2 види: поверхневий і внутрішній. Перший видаляється висушеним вугіллям у повітрі, а другий тільки при спалюванні в печі. Т.Е. Енергія не витрачається на опалення вашої кімнати, але на бічних процесах.Зовнішній показник вологи вугілля є його заплутаним або прилипанням залежно від часу року.

Зверніть увагу! У паспорті котла завжди існують рекомендації щодо вибору палива (якщо це високоякісне виробництво).

І тепер деякі спостереження від наших клієнтів.

Кожен вугільний бренд у своїй поведінці в “тиждень”. Коричневий. Менше калорій, більш вологим і в ньому більш летючі речовини. З такою маркою котел прогоратиме швидше, і треба частіше виставляти продувки на вентиляторі.З приводу КАМ’ЯНОГО. Це все інше, залежно від депозиту різних показників горіння: наприклад, Балахтинський (Хакасія), це коричневий, але майже як камінь. Клієнти задоволені.Є жирний кам’яний, який начебто і добрий, але забиває все, що можна в котлі.Газовий, в якому багато летких речовин.Або худий, у якому зовсім мало летких, і без піддуву взагалі не горить.

READ  Що краще фен або стайлер дайсон

Як правильно топити твердопаливний котел

Процес експлуатації пристрою складається з наступних етапів:

 • Попередній Ріжаг. На колоснику необхідно зробити невелике багаття з паперу та деревної тріски. Можна використовувати інші матеріали: гілки, бересту, опил. Зверху розмістити великі поліна та підпалити. Для забезпечення циркуляції повітря не варто компоненти багаття закидати надто щільно один до одного.
 • Первинна вкладка. Він виробляється на вугіллі вогню, невелика частина, близько 1-2 жменька обох рук. Чим менше паливна фракція, тим швидше відбудеться вогонь. Тоді вам потрібно періодично закрутити шматки вугілля для високоякісного підбурювання.
 • Коли перша палива буде обернена, ви можете засунути наступне. Тепер ви вже можете взяти шматки більше.

Далі потрібно стежити за котлом і з необхідністю клеючого палива. Згідно з інструкціями, зрозуміло, що інші матеріали, що беруть участь у процесі запалювання підрозділу. Тому власники повинні зробити запас дрова та чіпси з розрахунком сезонних потреб. Тримайте їх краще під навісом або в іншій кімнаті для економії сухих.

Правила зберігання вугілля

Термін зберігання вугілля залежить від бренду, депозитних та екологічних умов. Найбільше шансів зберегти всі властивості палива при зберіганні антрацитів та напівантрацитів. Під час розмірів від 70 см і до 100 мм, це вугілля зберігається без втрати якості до 36 місяців, а при розмірах від 100 мм. близько року. Якщо ви замовляєте вугілля з доставкою, то плануйте обсяги, які ви використовуєте, щоб уникнути втрати якості.

Найкраще розміщувати вугілля у критому приміщенні (сарай, сухий підвал), куди не проникають промені сонця. Окислення вугілля починається за температури від 20-25 °C. При 40 °C починається вивітрювання, яке можна помітити щодо зменшення розміру шматків. Також необхідно періодично перевіряти стан вугілля, оскільки, наприклад, коричневий і кам’яний пористий, здатний самостійно. Температура спалаху для бурих становить – 40-60 °C, жирних – 60-70 °C, худих та антрацитів – від 70 °C.

Полив розщеплюється в купу палива не рекомендується, оскільки під час змочування краще пропустити кисень і окислюється швидше. Для того, щоб запобігти пожежі, найкраще закрити вугілля з брезентом.

Як зменшити споживання вугілля

Збільшення швидкості споживання вугілля, після декількох років роботи котла, вона часто зустрічається цілком. Зростання витрат насамперед пов’язані з закупорюванням теплообмінника та трубки з сажі. Рекомендується повністю очистити димохід і внутрішні вузли котла, принаймні 2 рази на рік.

Щоб зменшити споживання вугілля, вам потрібно правильно перетворити котел. Скоротити кількість сажі, закладання палива для виконання шарів. дрова-вугілля. Такий стиль забезпечить максимальну теплопередачу. Зміна споживання вугілля відбувається залежно від CPD котла. Отже, тим більше ефективність, тим менше витрат на паливо буде.

Інший спосіб зменшити споживання вугілля, є пожежна машина виключно високоякісного палива. Дешеві сировину, коричневе вугілля, мають великий відсоток у сявень, швидко закупорює димохід і теплообмінник, і в результаті коштують більше, ніж антрацит.

Ціни: фінальний стіл

Ціновий рейтинг вугільних котлів для довгого горіння (таблиця):

Тривалість спалювання свободи котла на розі різних калорій.

Модель вугільного котла тривалого горіння Вартість,
Stropuva (Стропува) S15U 85 400-90 560
Heiztechnik (Хайцтехнік) Q Alfa 15 62 240–68 720
Buderus Logano (Buderus Логано) S181-15E 218 000-250 640
ТИЖДЕНЬ КО-60 115 900-130 500
TIS (ТІС) PRO 11 64 100-67 200
LIEPSNELE (Лієпснеле) L20U 81 500-99 770
Віадр Геркулес (Vaedarris Hercules) U22D 126 600.128 530
Galmet Carbo (Hall Carbo) 21 103 890-116 750

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS