Який дріт потрібен для спліт системи

Кабель для кондиціонера

який, дріт, спліт, системи

Для комфортного життя в квартирі або заміського будинку, а також для продуктивної роботи в промислових приміщеннях та офісах, необхідно, щоб мікроклімат відповідає оптимальним значенням. Для цих цілей використовуються різні системи кондиціонування повітря, найпопулярнішими з яких є спліт-системи.

Встановлення систем кондиціонування. Завдання досить складне, що вимагає спеціальних навичок та обладнання. Стандартна спліт-система складається з внутрішніх та зовнішніх одиниць, пов’язаних із спеціальними трубами для циркуляції холодоагенту та електричним кабелем для підключення до мережі живлення.

Оскільки установка кондиціонера здійснюється в складних умовах, а зовнішня одиниця часто встановлюється у важкодоступному місці, необхідно використовувати високоякісні та міцні матеріали, включаючи кабель кондиціонера. Він повинен бути розроблений для навантаження та мати відповідні технічні характеристики.

Як підключити кондиціонер

Як і що вибрати дріт для підключення кондиціонера?

В останні роки стали буквально ненормальні літні місяці. Висока температура на вулиці з інтересом передаються і приміщення. Самуваті в таких моментах як вентиляторів, так і кондиціонування повітря. Останні здатні охолоджувати інтер’єр. І якщо ви вирішили встановити кондиціонер вдома, вам потрібно подбати про вибір місця встановлення та, звичайно, де його підключити. Це з цією завданням, що електрик може впоратися. Він зможе вибрати потрібний дріт для підключення кондиціонера та тримати нову риболовну лінію для своєї сили.

Що потрібно кинути нову дріт для підключення кондиціонера? Відповідь проста. Кондиціонери споживають значну потужність. від 1,5 і вищі кіловат. Чим це загрожує для старої електропроводки? 1.5-2 кВт. не настільки страшно, у разі не підключення одночасно інших потужних навантажень (електронна пошта. чайник, мікрохвильова піч, пральна машина тощо.). І що, якщо ви раптом забув, і підключили обидва. Якщо у вас є функція захисту (пробки або автоматів), то вони будуть працювати з часу. Збільшувати їх параметри не рекомендовано, оскільки для старої алюмінієвої електропроводки максимальне постійне робоче навантаження обмежувалося параметрами до 4 кВт. І якщо включені кондиціонер та електричний чайник. Тоді ця цифра приблизно близька до максимуму, і, як ви розумієте, резерв не залишається. Але є ще легкий, а телевізор, а холодильник і що робити, що робити? Як же бути? Mmm-mm m може існувати все одно? O! Так є! Вам потрібно провести новий дріт під кондиціонер з підключення лічильника в квартирі або з панелі з сходів, де лічильник. В цьому випадку проводиться нова волосінь тільки для кондиціонера, яка підключається на незалежний автоматичний вимикач (автомат). У цьому випадку годують овець та вовки, ох, вибачте, а проводка не шкодувала, і ви прохолодні влітку, добре, і взимку, додаткові теплі.

Як витратити, попросіть вас. Ну, є два методи, відкриті та закриті. Перший. це простіше, але менш естетичний, оскільки дріт у парі в пластиковій коробці або взагалі на дужках. Він використовується у випадку, коли в найближчі роки відновлення в квартирі не передбачено. Метод менш пильний. Коли метод закритий під дріт, щит виготовлений, тобто паз у бетонній або цегельній стіні, де сам дріт і ховає дріт під штукатуркою, а в кінцевому підсумку вона не видно. Якщо ви вирішите цей метод, то сховайте, ні, а не гроші, але всі речі книги, телевізор, я маю на увазі все, яка пил. пил. У пакетах або покритті з фільмом. Найчастіше такий метод використовується в квартирах з подальшим ремонтом або повною заміною проводки.

З повною заміною, це або внутрішня розетка, або дріт, до якого сам кондиціонер підключений до самого кондиціонування повітря. З зовнішнім способом закріпити зовнішній розеток на стіні. Дріт для кондиціонера є досить поперечним перерізом 1,5 мм.КВ. Для потужності до 3,5 кВт., і 2,5 мм.КВ. до 5,5 кВт. У місцях, де є можливість зробити заземлення, мідний дріт типу PPV, ВВП або 3×1.5 ВВП (внутрішній електронний лист), або PPV, ВВП, VG, SHVVP, PVS 3×1.5 (зовнішній). Ну, без заземлення PPV, ВВП або 2×1.5 VVG (внутрішня електронна пошта) або PPV (переважно тільки в коробці або у гофрах), ВВП, VG, SHVVP або PVS 2×1.5 (зовнішній).

Я сподіваюся, ви розумієте, як вибрати дріт для підключення кондиціонера. Тільки ваші дії залишалися за введення задуманого. Подібні методи цілком прийнятні для підключення пральної машини або котла.

Підключення кондиціонера з власними руками

 • На внутрішній одиниці кондиціонера, чорний дріт підключений до терміналу L
 • Блакитний дріт. до терміналу n
 • Жовтий або зелений дріт з’єднується з масовим терміналом
 • Сполука зовнішньої та внутрішньої одиниці кондиціонера здійснюється за допомогою дротів одного розділу, що і підключення вимикача живлення з внутрішнім блоком
 • Провід, що з’єднують блоки кондиціонера, повинні бути поміщені в гофровану трубку
READ  Що краще фен або стайлер dyson

Загалом, встановлення та сполучення кондиціонерів. це одна операція, і якщо ви піддавали встановити кондиціонер, встановлення спеціалістів сервісного центру, то виплату своїх послуг, як правило, включає зв’язок придбаного пристрою до влади постачання.

Як підключити силу кондиціонера до електромережі. Загальні вимоги

Правильне джерело живлення кондиціонера від мережі здійснюється через машину з 10 підсилювачів. Кабельний перетин від 1.5 мм, три вени. фаза, нуль, заземлення. При дотриманні пожежної безпеки незалежно від того, як три способи ви будете працювати:

 • Укладання кабелю з прямим підключенням:
 • Плюси: внутрішній блок приховує розташування кабелю від стіни. Кабель не видно, немає гнізда. Не потрібно розтягуватися і вимкнути вилку з розетки. він вимикається через машину в щит. Надійність потужності. окремий кабель, а машина точно вирішать навантаження;
 • Мінуси: Для кондиціонера вам потрібна окрема машина та кабель. якщо це не зроблено, взимку техніка буде під напругою. Витрати на придбання машини та десятків кабелів. Витрати на додаткову роботу на кабелі:
 • Підсумовування окремого виходу під кондиціонування повітря:
 • Плюси: За зимовий період або в сезон літніх канікул, система легко дилерів, розетка кондиціонера не вимагає окремого вимикача в щиті. ви можете принести кабель з найближчого вікна;
 • Мінуси: неправильно розташована розетка псує зовнішній вигляд:
 • Потужність кондиціонера від перенесення:
 • Плюси: рішення гранично дешеве, при перенесенні кондиціонера в інше місце легко перенести та перенесення;
 • Мінуси: Часто, при використанні дешевих переносних проводів та його контактів, псує інтер’єр кімнати.

Шнур живлення для внутрішнього та зовнішнього блоку

Кабель живлення краще лежати в барі під час ремонту. Альтернативні варіанти укладання:

 • Сховати в гіпсокартовій коробці. на сцені його складання. Доцільно тримати кабель у пластиковій гофри;
 • Залити дріт під підвісну або гіпсокартонну стелю
 • Для приватних будинків, варіант кабелю живлення для прокладки для кондиціонера на фасаді будівлі в металевій гофрувачі або трубі;
 • У моніторингу пластмасового кабелю від блоку розподілу до внутрішнього блоку спільної системи.

Читати далі, як привести дріт під кондиціонером, прочитайте статтю, встановлюючи кондиціонер під час ремонту.

Для закладання стіни ви повинні використовувати монолітний кабель з подвійною ізоляцією. Кабельний перетин 1.5 мм для кондиціонерів потужністю до 25 кВ.М., і з 2.5мм для блоків потужністю вище 25кв.М. При кладці на стінах потрібно використовувати пластикову або металеву гофрування.

Кондиціонер може бути оснащений трьома способами (залежно від бренду та моделі):

 • Зовнішнє джерело живлення лише до внутрішнього блоку. Від внутрішнього вже годують зовнішні. У цьому випадку досить звичайна розетка біля внутрішнього блоку;
 • Зовнішня потужність до зовнішнього блоку. Від зовнішнього корму внутрішнього. У цьому випадку ніяких розеток не потрібно;
 • Зовнішня їжа для обох блоків окремо. Рідкісний випадок. Використовуються в потужних і дорогих системах.

Вибір місця встановлення

Місце, де краще розташувати розетку залежить від висоти внутрішнього блоку. Вам потрібно вибрати модель та потужність спліт-системи. Як вибрати потужність читайте у статті «Як вибрати кондиціонер».

Знаючи точні розміри внутрішнього блоку, ви можете розташувати розетку, щоб вона виглядала гармонійно відносно тіла блоку. Найкраще “сховати” розетку між блоком блоку і ближчею.

Підключаємо випарник

Під лицьовою панеллю випарника є спеціальна коробка, де термінали розташовані для підключення проводки. цей одиниця кондиціонера або спліт-система завжди встановлюється в приміщенні.

Провід від випарника підключаються до контактів зовнішнього блоку, зосереджуючись на нумерації, вільні вени ретельно ізольовані спеціальною стрічкою. Концепція електричної ланцюга допоможе мати справу з усім. Перш ніж підключити систему кондиціонування повітря, потрібно перевірити ізоляцію кожної вени, щоб нормальна робота кондиціонера не переривається короткою замиканням.

В принципі, спосіб підключення системних модулів є ідентичним, за винятком невеликих нюансів, тому ми представляємо детальний спосіб підключення внутрішнього модуля, а віддалений. за аналогією з нею.

 • Видаліть декоративну передню панель.
 • Ми розбираємо захист, кабельний замок у нижній частині.
 • Розтягніть кабель через технологічне отвір у стіні, вона може бути розташована за пристроєм або стороною на стіні, що стоїть перед балконом.
 • З кожною веною ми видаляємо захисну ізоляцію на відстані 20-30 мм з кінця.
 • Підготовлені кінці жили вставте у відповідні термінали та затягніть кріпильні гвинти.
 • Надійно зміцнюємо провід на виході з коробки.
 • Зняту кришку встановлюємо на колишнє місце.

Після завершення з’єднання обох модулів знову перевірте правильне з’єднання, посилаючись на схеми, лише після того, як проводяться скрізь, пробна та короткострокова перемикання повітряного кондиціонера виконуються.

Провід для кондиціонера

Власник зобов’язаний забезпечити постачання кондиціонера, щоб правильно вибрати поперечний переріз дроту, ви повинні спочатку з’ясувати енергетичні витратні матеріали, кондиціонер. Є істотна різниця між споживаною і потужністю, що видається. Оскільки кліматична техніка працює за принципом теплового насоса, то кількість витраченої енергії буде меншою, ніж кількість виробленої. Кондиціонер, що споживає близько 1 кВт електроенергії, виробляє близько 3 кВт холоду.

READ  Який посуд підходить для посудомийної машини

Вибравши кабель для кондиціонера, зверніть увагу, що на даний момент заборонено в житлових будинках алюмінієвої проводки, допускається лише мідь.

Таблиця співвідношення потужності та перетину дроту

Більшість внутрішніх кондиціонерів працюють у діапазоні потужності до 3,5 кВт, це означає, що для підключення кондиціонера, нам буде потрібно дріт з поперечним перерізом 1,5 мм.

Якщо ви подивитеся на вищевказану таблицю, варіант для дому відноситься до замкнутого типу проводки та напруги 220В, який ми перетинаємо живлення в поточному I = P / U1000, які ми отримуємо результат в Amperes, P у KW, U для домогосподарства Сегмент 220В.

Що стосується типу дроту, який необхідно використовувати для підключення, оптимальне рішення буде використанням кабельного JN. Багато майстрів використовують при підключенні ПВС та ШВВП, оскільки їх набагато простіше укладати. Ці дроти не підходять, оскільки сам виробник вказує час їх експлуатації приблизно 5 років, і вказує, що вони випускаються як дроти для тимчасового з’єднання. Кабель JVD призначений для постійного підключення, а термін служби становить 30 років.

Щоб підключити кондиціонер з потужністю від 220 В, вам знадобиться три в кімнаті. фаза, нуль та заземлення. Зверніть увагу, що, якщо вам потрібно підключити мідні та алюмінієві дроти, такі сполуки виготовляються лише за допомогою гвинтових з’єднань.

Вимоги до підключення

У конструкцію стандартної кліматичної системи входить зовнішній модуль, який розташовують за вікном, та внутрішній модуль. Іноді встановлені два внутрішні або зовнішні модулі.

Кожен компонент цієї системи виконує свої конкретні завдання. Наприклад, зовнішній модуль несе відповідальність за конденсацію, а внутрішній забезпечує випаровування води. Модулі взаємопов’язані шосе трубопроводами та електричною проводкою. У трубах є циркуляція фреону.

Закладка Електричний кабель під кондиціонером

Дренажна трубка з’єднується з зовнішнім модулем. Конденсаційна вологість дається через це під час операції системи. Відповідно до правил, дренажна трубка повинна бути підключена до системи каналізації будинку.

Торгова мережа має широкий вибір кліматичних систем, які можуть задовольнити смаки будь-якого покупця. Але їх конструкція, принцип роботи та методи підключення не мають особливих відмінностей між собою.

Систему кондиціювання ще називають спліт системою. Практично використовуються майже два основних способи підключення системи кондиціонування повітря:

Перший спосіб підходить для будь-яких побутових приладів, найчастіше вони пов’язані з цим методом. Будь-яка спліт-система незалежно підключена до декількох етапів. Цей порядок слід спостерігати.

На малюнку зображено з’єднання модулів. Також вам знадобиться електрична схема, яку ви купили спліт системи.

Підключення кондиціонера до виходу

Перш ніж виконувати електричне з’єднання, потрібно прокласти кабелі до зовнішнього модуля від випарника:

 • Зробити кабель, що з’єднує два блоки.
 • Магніт окремий кабель до електричного щита для високої енергетичної системи. В електрощиті повинен бути встановлений автоматичний вимикач, що захищає від перевантаження струмом.
 • Для системи середньої потужності підключення здійснюється через розетку.

Підключення кондиціонера до виходу використовуються у наступних випадках:

 • У будинку електрична мережа потрібна потужність.
 • Мобільна або система кондиціонування вікна.
 • Незначна енергетична система.
 • До цієї месової риболовлі, він забороняється підключати інші пристрої.
 • Для тимчасового розміщення.

Модуль внутрішнього кондиціонера повинен бути підключений до розширеної розетки, встановивши захисну машину біля нього. Необхідно врахувати, що функціонування кондиціонера проходить на різних режимах, тому його потужність може значно знижуватися та підвищуватись, залежно від виду режиму. Тому схема постачання кондиціонера повинна мати окремий захист.

Завод виробника застосовується до спліт системи системної інструкції, яка містить:

Така інформація знаходиться на внутрішній поверхні кришки випарника та на корпусі зовнішнього блоку. Це значно полегшує зв’язок кондиціонера в умовах життя.

Під передньою панеллю випарника є спеціальна коробка. Він містить термінали для підключення дротів. Цей модуль системи завжди встановлюється всередині приміщення.

З випарника, провідники з’єднані з терміналами зовнішнього модуля. У той же час ви повинні рухатися за кількістю терміналів та дротів. Кінці невикористаних провідників повинні бути ретельно ізольовані з ізоляційною стрічкою. Правильно зрозуміти принцип роботи і розуміти все, необхідно керуватися схемою.

Цілісність живих проводів ізоляції є ключем до безпечної роботи всієї системи. Тому перед електричним з’єднанням необхідно перевірити ізоляцію, яка жила за пошкодження.

Якщо ви не можете зрозуміти роботу системи, і ніколи не займається подібними зв’язками, краще шукати допомоги від фахівців, і не намагатися зробити цю роботу самостійно.

Не дозволяється підключати кондиціонери до побутової мережі заміського будинку або квартири у наступних випадках:

 • Немає хорошого заземлення.
 • Немає пристрою вирівнювання напруги відмінностей.
 • Незадовільний стан електропроводки.
 • Недостатній перетин кабелю для підключеного навантаження.
 • Проводка з алюмінієвим дротом, старий зразок.

Спліт система. це чутливий пристрій. Тому це вимагає хорошої електричної мережі для забезпечення його нормальної роботи. Інакше ви будете витрачати марно, і дістатися до дорогого ремонту.

Підключення кондиціонера до щита

Професіонали повідомили про застосування найбільш безпечного та надійного способу підключення Split System: Окремий кабель. Це забезпечить стабільну експлуатацію обладнання. Індивідуальна лінія риболовлі дозволяє мати системні блоки в будь-яких зручних місцях. При встановленні захисного вимкнення пристрою поточний надмірно захищений.

READ  Які касети підходять для Snap Venus

Основні вимоги до елементів індивідуальної месової риболовлі:

 • Організуйте окрему заземлюючу ланцюг для всієї індивідуальної мескіткової риболовлі.
 • Кабельний перетин повинен відповідати рекомендаціям виробника виробника.
 • Кабель повинен мати мідні вени.
 • Наявність захисного автомату або захисного пристрою вимкнення.

Електричні кабельні джгути вводять у захисний рукав, додатково вписується в спеціальну пластикову коробку, закріплюючи на поверхні стінки.

Загальний порядок підключення

 • Підбір необхідного інструменту та матеріалів.
 • Вивчення схеми підключень.
 • Прокладання кабелів для підключення зовнішнього блоку до відповідних клем випарника.
 • Перевірка продуктивності системи.

Розетка

Розетка для споживача для кондиціонера повинна відповідати деяким вимогам:

 • Обов’язкове підключення до електричного щита через захисний автомат.
 • Обов’язкове з’єднання з мідними провідниками. Якщо дроти алюмінієві, необхідно замінити їх.
 • Повна дотримання вимог та характеристик заводу виробника відповідно до інструкцій для системи кондиціонування повітря.
 • Рекомендується наявність якісного заземлення чи диференційованого реле.

Сучасні електричні дзвінки “Євро” найбільш підходящим для підключення домашніх побутових енергетичних пристроїв. Для підтримки гарантії для обладнання системи Split, доцільно підключити його до кваліфікованого техніку, який має доступ до такої роботи. З незалежним зв’язком, гарантія скасовується.

При установці кондиціонера, демонтованого з іншого місця, що не має гарантії, можна підключити його самостійно, акуратно виконуючи всі рекомендації.

Вибір дроту

Щоб забезпечити якісне самостійне підключення кондиціонера, необхідно застосування дроту, що відповідає вимогам заводу-виробника. Як правило, побутові електричні пристрої з’єднані поперечним перерізом від 1,5 до 2,5 мм 2. У той же час допустима сила струму може досягати 18 а. З довжиною дроту до 10 метрів, достатньо поперечного перерізу дроту 1,5 мм 2. Зі збільшенням довжини, дріт з великим поперечним перерізом.

Використання алюмінієвого дроту для підключення системи кондиціонування повітря заборонено. Для однофазного з’єднання використовується потрійний дріт, а для трифазного. п’яти корпусу.

Ви не можете покласти шнур живлення кондиціонера біля нагрівальних трубопроводів або газових труб. Відстань між ними повинна бути принаймні один метр.

Є два способи прокладання дротів для кондиціонування повітря:

 • Високоякісні джгути, зібрані в пластикові гофрування, закладені взуття, а потім у стіні, і закріпіть затискачі. Потім штрихи з закладеним кабелем штукатурка будувати штукатурку. Якщо вам потрібно відновити дроти, штукатурка може бути легко відкрита.
 • Проводка розміщується в пластиковій кортиці (кабельні канали), які закріплені на поверхні стінки.

Підключення випарника

Загальний принцип підключення різних блоків системи однаковий, не рахуючи деяких особливостей.

Процедура підключення віддаленого модуля (випарника):

 • Видаліть фронтальну декоративну панель.
 • Зніміть захисну кришку.
 • Розтягніть кабель у отвір у стіні, яка зазвичай розташована на боці модуля.
 • Очистити ізоляцію на кінцях проводів довжиною 2-3 см.

Холодні кінці дротів вставляють у відповідні отвори терміналів і фіксують гвинти.

Після підключення обох блоків ви повинні нарешті перевірити правильність схеми з’єднання. Після ретельної перевірки, тестування продуктивності та короткострокового кондиціонера.

Помилки, коли підключення спліт-систем можуть призвести до несправності обладнання та відмови окремих елементів.

Дуже пильними до якості електропроводки слід бути мешканцям старих будинків. 40 років тому про таку побутові прилади ніхто не чув, тому дроти не розраховано на інтенсивне використання. Не сподівайтеся на алюмінієві дроти, вони не можуть витримувати навантаження. Іноді власники заради кондиціонера повинні повністю змінити дроти в квартирі.

На кондиціонері, як правило, власне відділення. Провід для кондиціонера приймаються тільки мідь.

 • До щита слід заземнати;
 • Кабельний перетин 3: 2,5 міліметрів;
 • Лінія риболовлі з’єднується з щитом через автоматичну заторів.

Це зручно, якщо вам потрібно вимкнути пристрій для профілактичної роботи. І якщо напруга в мережі підніметься над нормою, машина просто вимикається, не дозволяючи кондиціонерам кондиціонера. Як правило, мідні кабелі з поперечним перерізом дроту для кондиціонера 2,5 мм. Діаграма електропроводки повинна бути трипровідна. Тобто, від кондиціонера дроти (3 шт.) Перейдіть до машини, де вони пов’язані з загальною системою квартири.

Третій дріт для кондиціонера необхідний для заземлення. І це відповідає міжнародним вимогам до безпечної експлуатації електричних приладів та розеток європейського стандарту.

На жаль, господарів старих будинків чатує на ще одну складність: проводка в квартирах двопровідна. Тобто дроти для заземлення не передбачено, який провід для кондиціонера пустити на заземлення? Проте ще більша проблема – це автомат, що стоїть на вході електропроводу до квартири. Його максимальний струм не перевищує 15 a.

Тому, переробляючи електросистему, доведеться змінити автомат на 16 або 25 А.

Вибір перетину кабелю


About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS