Конденсаційний газовий котел на зрідженому газі

Газовий котел на зріджене газове опалення приватного будинку: Особливості та відбір

Газові котли на зрідженому газі також працюють як обладнання, призначене для централізованих магістралей. Вони конденсації, з закритою камерою згоряння, двома родичами, тощо. Для невеликої дачі у віддаленому селищі підійде газовий котел на зрідженому газі малої потужності. Ключовий нюанс котлів сопла та газовий клапан, розрахований для трохи меншого тиску, ніж у котлах інших виробників. Циліндри можуть бути заповнені газом і продовжувати зберігати пропозицію. Для великого будинку зручно містити паливо в газголодах великих і сильних танків.

Магазин та використання палива в циліндрах, вам потрібно бути впевненим у безпеці та надійності обладнання. Високоякісні шпалери на зрідженому газі виробляють відома компанія Rinnai. Потужність спалювання та нагрівання автоматично регулюється. Продукція японської компанії Compact, вона має легкий випадок, запатентовані пальники з плавною регулюванням горіння.

Газовий конденсаційний котел. особливості, гідність, моделі

Газовий конденсаційний котел відрізняється збільшенням продуктивності та ефективності через його незвичайний дизайн.

 • Зовнішні моделі. Відрізняється від великих розмірів і потужністю. Встановлюються безпосередньо на підлогу. Іноді для більшої стійкості потрібно заздалегідь зробити стягу. Є кілька квартир одночасно, великий виробничий або офісний простір. Ну, якщо в приватному будинку під таким обладнанням підкреслюється котельня. Такі пристрої служать довшим і надійним.
 • Моделі настінні. Через менші розміри часто використовуються для побутових потреб у квартирах та їхніх будинках.
 • Універсальний. Такі котли можуть бути підписані на стіні і встановлені на підлозі.

За кількістю контурів котли зроблені на:

 • Одноразовий. Ці пристрої призначені лише для опалення. Щоб використовувати їх для водяного опалення, потрібно використовувати котел з котлом непрямого типу. Такі системи дешевші, легше встановити та підтримувати.
 • Подвійна ланцюга. Через внутрішній пристрій одночасно забезпечується нагрівання, а також гаряче водопостачання. Пріоритет у таких системах віддається ГСВ – коли вмикається гаряча вода, нагрівання води для обігріву приміщення тимчасово зупиняється. Котл з подвійним конденсатом
 • Мульти-встановлений. Є набагато рідше. На додаток до контурів опалення та гарячої води вона встановлюється, наприклад, контур для гарячої підлоги.
 • З відкритим типом і природним тягарем. У цьому випадку кисень, необхідний для горіння, закритий з кімнати, в якому котло. Продукти згоряння виводиться природно через димар.
 • З закритим типом і примусовим. У цьому випадку встановлено вертикальний коаксіальний димар. На нього повітря потрапляє в камеру згоряння з вулиці, а згоріло газ. Вони також оснащені вентиляторами для активно видалення продуктів згоряння.
 • З механічною системою управління. Таке обладнання дуже надійне через відсутність складних механізмів та електроніки. Включають механічні термостатори, що керують подачею повітря до печі. Температура регулюється клапаном, що керує тиском газу.
 • Електронна система управління дозволяє зберегти температуру. Через те, що ви можете програмувати роботу, такі котли не вимагають керування людиною і дозволяють більш економічно витрачати паливо. Дисплей показує точну температуру та у разі несправності коду помилки. Такі моделі чутливі до крапель напруги в блок живлення.
 • Ряд котлів спочатку продаються без включеної системи управління. Вона повинна буде купити, оскільки без нього пристрій не буде працювати.
READ  Чи можна мити шашлик у посудомийній машині

Матеріал первинного теплообмінника зазвичай служить:

 • Мідь. Відрізняються за низькою вагою і хорошим теплопередачею. Компактний і іржа.
 • Алюміній. Такий теплообмінник підпорядковується корозії, а в нутрії, коли згоряння утворюється хімічний осад, засмічення теплообмінних поверхонь.
 • Чавун. Такі конструкції чутливі до відмінностей температури і можуть тріснути, коли нерівномірне нагрівання. При цьому вони довговічні, надійні та стійкі до корозії.
 • Сталь. Дешевкі моделі. Напруга теплової напруги утворюється під прямим полум’ям, і через це вони можуть деформувати.
 • Нержавіюча сталь. Висока ефективність досягається завдяки тому, що такі теплообмінники не є іржами, а її поверхня залишається чистою через самоочищення конденсатом. Теплообмінник з нержавіючої сталі
конденсаційний, газовий, котел, зрідженому

Конденсаційний газовий котел. Гірка правда про заощадження!

Залежно від використовуваної енергії поділяються на:

 • Газ. У цьому випадку використовується енергія, підвищена від спалювання газу. Дуже популярні за рахунок низьких витрат на природний газ. Як і будь-яке газове обладнання вимагає дозволів на встановлення.
 • Об’єднаний. Використовуйте кілька видів палива. Основним джерелом тепла, як правило, тверде паливо, а допоміжний газ. Через це досягається додаткова автономія. Такі моделі дорожче.

Перед покупкою важливо розглянути всі параметри та вибрати потрібний саме вам тип конденсаційного котла. Всі ці параметри можна знайти в інструкції з експлуатації або попросити консультанта.

Газові циліндри взимку

Якщо газові циліндри виходять за межі будинку, то взимку, з негативними температурами, тиск зрідженого газу зменшується, а котл може просто вимкнути. Те, що це не відбувається, циліндри встановлюються в спеціальному кабінеті з гарною вентиляцією, ізольованою негорючими матеріалами. Також з цією метою окремі нежитлові будівлі з мінімальним опаленням буде придатним. При використанні циліндрів слід дотримуватися заходів безпеки:

Спеціальний шафк для встановлення циліндрів

 • Забороняється розігнати контейнер з газом з відкритим вогнем;
 • Поруч з циліндрами не повинно бути підвалом або підвалом, оскільки зрідженим газом падає, коли витік, не пахне і здатний накопичувати до вибухової концентрації;
 • Доцільно встановити датчик витоку газу;
 • Складування повних ємностей допускається з відривом від 10 м до житлового приміщення;
 • Зберігання порожніх циліндрів у будинку заборонено;
 • Одного разу кожні 4 роки необхідно перевірити циліндри для цілісності та герметичності.

Пристрій основних вузлів конденсаційного котла

З конструктивної точки зору, конденсаційний котел не сильно, але все ще відрізняється від звичайного газу. Його основні елементи:

 • камеру згоряння, оснащена пальником, системою подачі палива та вентилятором повітря;
 • теплообмінник (первинний теплообмінник);
 • Пакетна змішувальна камера суміші пари до температури якомога ближче до 56-57 ° С;
 • теплообмінник (конденсаційний теплообмінник);
 • конденсатний танк;
 • димар для скидання холодних димових газів;
 • Насос, що забезпечує циркуляцію води в систему.

Димохід.2. Розширювальний бак.

Теплообмінники.4. Модульований пальник.

Панове пальцем.6. Насос.7. Панель управління.

У первинному теплообміннику, пов’язаному з камерою згоряння, гази, що виділяються, охолоджуються до температури, що істотно перевищує точку роси (власне, так і виглядають звичайні конвекційні газові котли). Суміш диму потім насильно відправляють на конденсаційний теплообмінник, де відбувається до температури нижче точки роси, т. Е. нижче 56 ° C. З цією водою конденсується на стінках теплообмінника, “даючи останню”. Конденсат збирається в спеціальному резервуарі, звідки витікає трубопровід у каналізацію.

Вода, що виконує роль теплоносія, рухається у напрямку, протилежному руху парогазової суміші. Холодна вода (система зворотного водяного водопостачання) попередньо нагрівається в конденсаційному теплообміннику. Потім він надходить у первинний теплообмінник, де він нагрівається до більш високої температури, зазначеної користувачем.

Конденсат. на жаль, а не чистий водій, як і багато хто вважає, але суміш розведених неорганічних кислот. Концентрація кислот у конденсаті невелика, але з огляду на те, що температура в системі завжди підвищена, його можна вважати агресивною рідиною. Ось чому виробництво таких котлів (і перша з усіх конденсаційних теплообмінників) використовують кислотно-стійкі матеріали. нержавіючу сталь або силумін (алюмінієво-кремнієвий сплав). Теплообмінник, як правило, складається з лиття, оскільки зварні швів є уразливим місцем. це саме, де починається процес корозійного руйнування матеріалу.

READ  Дерев'яний опалювальний котел з власними руками

Пари повинні бути конденсовані на теплообміннику конденсату. Все, що йшло далі в димохід, з одного боку, втрачається для опалення, з іншого. деструктивно діє на матеріал димоходу. Це пов’язано з останньою причиною того, що димохід виготовляється з кислотно-стійкої нержавіючої сталі або пластику, а його горизонтальні ділянки дають невеликий нахил до води, що утворюється у конденсації незначних кількостей пари, все ще в димовій, злиті назад до котла. Слід взяти до уваги, що димові гази, що виходять з конденсатника, сильно охолоджені, і все, що не сконденсувалося в котлі, обов’язково сконденсується в димоході.

У різний час дня з опалювального котла потрібна інша кількість тепла, яку можна скорегувати за допомогою пальника. Пальник у конденсаційному котлі може бути або модульований, т.Е. З можливістю гладкої зміни влади в процесі роботи, або неконтрольованим. з фіксованою силою. В останньому випадку котел адаптується до вимог власника, змінюючи включення пальника. Більшість сучасних котлів, призначених для опалення приватних будинків, встановлюються модульовані пальники.

Отже, ви сподіваєтеся, що ви отримали загальне уявлення про те, що конденсаційний котел. це те, як це працює, і який принцип працює. Однак, швидше за все, ця інформація буде недостатньо, щоб зрозуміти, чи є ви особисто отримувати таке обладнання. Щоб допомогти вам прийняти те чи інше рішення, розповімо про всі переваги та недоліки, плюси та мінуси конденсаційного котла, порівнявши його з традиційним конвекційним.

Конденсационный ГАЗОВЫЙ КОТЕЛ. ГОРЬКАЯ правда об экономии!

Переваги та недоліки агрегатів

Робота над зрідженими газовими котлами дешевше, ніж пристрої, які використовують інші види ресурсу. Серед переваг обладнання таких параметрів:

 • повна незалежність від централізованого постачання палива та звичайна підвищення цін на комунальні послуги;
 • високий рівень ефективності (в середньому 92-95% та до 97% окремих моделей);
 • Тиха пальника (для порівняння, пристрій пальника дизельного котла створює шумовий ефект 60-75 дБ);
 • Устаткування не вимагає трудомісткого та дорогого утримання, заміни паливного фільтра та форсунок, скидання пальника та очищення теплообмінника;
 • повна автономія системи і, як наслідок, немає надзвичайних ситуацій;
 • невибагливі пристрої з гарною надійністю;
 • Можливість у майбутньому не купує новий котел, а для перекладу існує на головному газі;
 • тривалий термін служби агрегатів (підлогових до 25 років, настінних – 15-20 років) за умови кваліфікованого монтажу, дотримання правил експлуатації та своєчасного сервісного обслуговування;
 • Безпека пристроїв на зрідженому газі (паливо не є легкозаймистою навіть при нагріванні контейнера, в якому він містить. Горіння відбувається лише на момент змішування речовини та кисню, і це відбувається безпосередньо в пальнику і тільки в ньому).

Повністю нелетуючі продукти доступні в продажу, що дозволяє організувати повноцінну систему опалення у важкодоступних умовах, наприклад, у віддалених лісових районах або високо у горах.

Мінус пристроїв, такі позиції є найбільш важливими:

Конденсационный ГАЗОВЫЙ КОТЕЛ. ГОРЬКАЯ правда об экономии!

 • необхідність постійної якості роботи для підключення котла до 3-4 тюків пропану через коробку передач та рампу;
 • Ємності з зрідженим газом небажані мати поблизу котла. Краще розмістити їх у кімнатах, наступним двері, оснащеним гарною системою вентиляції або висунути на вулицю та встановлюється в спеціальну коробку;
 • уважність та обережність, необхідні при підключенні балона, оскільки всі операції здійснюються вручну та вимагають застосування фізичної сили;
 • Наступна конвертація деяких моделей котлів для звичайного газу є дорогою (заміна пальника коштує 30-40% від загальної вартості котла);
 • Монтаж сукупності та підключення до газопостачальників повинен зробити ліцензований фахівець з досвідом.
READ  Котел Baxi вода то холодна то гаряча

Співвідношення переваг та мінусів повинна розглядатися в кожному окремому випадку, і на підставі висновків, зроблених для прийняття рішення щодо доцільності придбання певного виду обладнання.

Топ-10 найкращих газових котлів: 2021-2022 Рейтинг для надійності, переваг та недоліків моделей, порад відбору

Останні кілька років отримують популярність конденсаційних газових котлів.

У статті розглядаються переваги та недоліки такої системи опалення, до якої звертають увагу при покупці, і які моделі отримали хорошу оцінку власників.

Також, щоб допомогти Вам у виборі, ми зібрали рейтинг найкращих моделей, які добре зарекомендували себе серед користувачів.

Як вибрати конденсаційний газовий котел?

Конденсаційні газові котли мають приблизно таку ж функціональну, незалежно від виробника, хоча варіація цін може бути досить значною.

Параметри, для яких варто вибирати нагрівальний пристрій, не стільки:

 • якість матеріалів корпусу та теплообмінника;
 • будівництво та тип пальника;
 • легкість установки;
 • зручність контролю;
 • Тип самого пристрою (одноразовий або подвійна ланцюг).

Топ-5 найкращих конденсаційних газових котлів для нагрівання своєї гідності та недоліків

Вибір газового котла для системи опалення. відповідальне завдання.

Безперервність процесу опалення залежить від ефективності та надійності його дизайну, що дуже важливо в холодному сезоні.

Неправильний вибір параметрів блоку може спричинити недостатню високу температуру в будинку або викликати ненормальну роботу котла.

Крім цього, треба підібрати конструкцію агрегату, що відповідає потребам та можливостям будинку.

Конденсаційні котли з’явилися відносно нещодавно, тому їм потрібно говорити про них.

Конденсаційний газовий котел. Гірка правда про заощадження!

Як котел працює з циліндрів

Масова конструкція заміських будинків призводить до труднощів з газопроводом. Але тому не тільки котли в пропані користуються попитом:

 • Різниця в ціні пропану та централізованого газу не настільки значуще.
 • Під час горіння газу виведено лише діоксид вуглецю.
 • Система безпеки контролює роботу пристрою, запобігаючи розбиванню.

Принцип роботи обох систем практично не має різниці.

Техніка на рідкому газі має появу прямокутного сталевого корпусу, який виглядає стильним та сучасним. Всередині такі предмети:

Пальник також автоматично запалюється або використовується електроенергія. Єдина відмінність. діаметр форсунок. В цьому випадку отвори вже, щоб компенсувати більший тиск у балоні.

Для дому, ви можете використовувати двобіг і один-з’єднувальний пристрій. Пристрій з двома контурами призначений для нагрівання та гарячого водопостачання (DHW). Один контур може бути використаний тільки для опалення.

У типі установки є стінові та зовнішні моделі. Кожен з них повинен бути підключений до стаціонарного або коаксіального димоходу. Обладнання з замкнутою камерою приймає повітря з вулиці. Відкрита камера вимагає хорошої вентиляції в приміщенні для підтримки полум’я в пальнику.

[Spoiler title = “Джерела:”]https: // botervom.Ru / kotly / po-tipu-topliva / gazovyj-kondensacionnyj-kotelnniny-dostoinstva-modeli.html
https: // Vse-otoplenie.Ru / gazovyj-kotel-na-propane-osobennosti-oborudovania-rashod-topliva-u-aogv-na-ballonnom-toplive
https: // srbu.RU / OTOPLENIE / 408-конденсаціонний-Kotel-plyusy-i-мінус.html
https: // JE7.ru/obzor-gazovyh-kotlov-na-shizhennom-ballonnom-gaze-kak-vybrat/
https: // tekhnik.Верх / Топ-Конденсаційні-Газових-Котлов /
https: // vyborcen.COM / rejtinsacionnyh-kondensacionnyh-Газових-Котлов
https: // експерт-дача.Pro / otoplenie / kotly-oto / gazovye-k / luchshie-kondensacionnye.html
https: // cosmo-frost.Ru / gazovye. kolonki-i-kotly / vybor-gazovye / kolonki-i-kotly / chto-tace-kotel-na-szhizhennom-gaze-propane / [/ Спойлер]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS