Котел Bosch 6000 Як підвищити тиск

Газовий котел BOSCH (BOSCH) для опалення приватного будинку дволанцюгових стін. Помилка EA, C6 та інших несправностей.

Газовий котел BOSCH для опалення приватного будинку, подвійна стінка, встановлена ​​- це високоякісний опалювальний блок. Однак навіть такий технологічний пристрій є несправедливість (наприклад, опалення не працює, або немає гарячого водопостачання). Зазвичай при виникненні поломки, неполадки, виходу з ладу окремої деталі або вузла цього пристрою воно подає сигнали (просто кажучи, пищить газовий котел), показуючи на екрані умовні позначення або коди, за якими можна зрозуміти, що саме сталося.

Часто помилку може виправити звичайний користувач, не звертаючись до фахівця. Для цього наведено перелік поширених та рідкісних кодів помилок для котла Bosch, а також способи їх усунення.

Призначення додаткового бака двоконтурного казана

Як правило, вбудовані компенсаційні резервуари в газових котлах мають об’єм близько 6-8 літрів. Вони розраховані на компенсацію розширення 120 літрів теплоносія. циркулюючого в системі опалення. За звичайних умов експлуатації для невеликої квартири чи будинку такого розширювального бака вистачає.

Котёл Bosch 6000. Как включить отопление. Как поднять давление в котле.

Якщо площа обігріву велика, встановлена ​​тепла підлога або багато радіаторів у кімнатах, об’єму стандартної вбудованої ємності буде мало, тому що води використовується більше.

При нагріванні надлишки теплоносія повністю заповнюють бачок. А оскільки в резервуарі вільного місця не залишається, то тиск води посилюється в самій системі опалення і відбувається аварійне скидання запобіжним клапаном. Після цього автоматично включиться в роботу газовий котел навряд чи зможе.

Щоб уникнути таких негативних наслідків, систему опалення встановлюють додатковий розширювальний бак з мембраною в конструкції для двоконтурного газового котла. Коли стандартний резервуар повністю заповниться, вода піде в запасний гідробак. Після остигання рідина повертається до радіаторів.

Як знизити тиск у котлі

Також може виникнути питання, як скинути надлишковий тиск у газовому котлі, оскільки постійне підвищення провокує аварійні відключення, що може призвести до виходу котла з ладу. Тиск можна знизити через кран Маєвського. Також потрібно перевірити і упорядкувати кран підживлення або вторинний теплообмінник.

Запобігти підвищенню тиску в контурі може встановлення латунної групи безпеки на 3-4 бари. Рекомендується додавання інгібіторів корозії в теплоносії для усунення засорів фільтрів.

Ariston

Цей виробник має елемент байпас, який дозволяє вирішити питання як підняти тиск у котлі Ariston при відключенні електрики.

Він дозволяє зменшити зайве нагрівання теплообмінника через недостатню витрату води. Хід теплоносія в системі запускається, минаючи циркуляційний насос.

Baxi

Мінімальний тиск у цих котлів півбару, при його недостатності на екрані котла видаються помилки E40 та E41. Його можна регулювати шинним насосом, клапан на котлах Baxi є звичайним автомобільним ніпелем.

Зверніть увагу! При першому пуску теплоносія в систему казан може видавати помилку Е10, вона проходить автоматично.

READ  Як зробити укладання на коротке волосся феном

NAVIEN

Ці корейські котли конструктивно розраховані на зниження тиску до 0,1 бар, що мінімізує аварійні блокування. Такі агрегати ідеальні для висотних будівель. Котел забезпечений системою форсунок, захисних систем і пристроїв подачі, які дозволяють йому працювати при зниженому до 4 м тиску. Регулювати тиск можна виносним пультом.

Як підняти тиск у котлі

Якщо тиск падає через розширювальний бачок, значить, неправильно розрахований його об’єм або пошкоджена внутрішня мембрана. Ситуація виправляється більш точним обчисленням необхідного обсягу чи заміною бачка.

Якщо тиск у системі опалення падає відразу після його першого запуску, то це норма. У щойно заповненому контурі, якщо він заповнювався звичайною водопровідною водою, повно повітря. Як тільки він перетворюється бульбашки і вийде з труб, параметри контуру нормалізуються. Також ви можете спробувати прибрати бульбашки вручну, скориставшись ручним спускником повітря.

Найгірше, якщо впав тиск у системі, прокладеній усередині стін та підлог – труби нерідко маскуються та повністю утоплюються у будівельних конструкціях. Якщо з ними щось трапиться, доведеться ґрунтовно помучитися, щоб локалізувати несправність. Запобігти ситуації можна шляхом більш ретельного вибору матеріалів для будівництва контуру опалення.

Перед тим як підняти тиск, необхідно перевірити герметичність системи. Для цього необхідно оглянути:

  • Всі опалювальні прилади – нерідко протікання утворюються там, де вони з’єднуються із трубами. Також можливі протікання між окремими секціями;
  • Труби – мікротріщини нерідко призводять до витоку теплоносія, через що тиск поступово падає;
  • Фітинги. ще одне поширене місце утворення витоку теплоносія;
  • Котли. двоконтурні моделі мають складний внутрішній пристрій, необхідно оглянути циркуляційний насос, триходовий клапан і теплообмінник.

Найкраще, якщо огляд двоконтурного котла займеться фахівець.

Підвищений тиск у системі опалення стає причиною розбалансування роботи обладнання, частим блокуванням котла. В результаті, окремі елементи піддаються посиленому навантаженню, що призводить до поломок контуру та виходу обладнання з ладу. Чому зростає тиск у системі опалення? Причин такого явища кілька, найчастіше це протікання, розбалансування роботи окремих елементів, збій у роботі автоматики або неправильно виконані налаштування.

Пару слів про гарячу воду

Зараз багато хто може запитати – а нафіга, брати такий потужний котел для малого будинку? Якщо у вас 50 кв.метрів, чи не простіше взяти на 5 кВт і не париться?»

Вам потрібно вирішити для чого ви берете казан!

Ми беремо двоконтурний варіант такої потужності, не тільки для опалення, але й для гарячої води. А ось тут 25 кВт, потрібні як ніколи

Простими словами 25 буде виробляти близько 10. 14 літрів гарячої води в хвилину, цього вистачить з комфортом прийняти ванну, душ і одночасно користуватися водою на кухні.

А ось якщо ви візьмете варіант навіть на 15 кВт, то його по приготуванню гарячої води буде м’яко сказати мало.

Тому золоте правило. беремо котел номінальної потужності, опалення зменшуємо з оглядкою на вашу площу, а приготування гарячої води залишаємо майже по максимуму

Накрився розширювальний бак у котлі Bosch WBN 6000 C RN

Не котел, а просто скалка в м’якому місці. Вічно в нього то пронос, то золотуха. На цей раз накрився розширювач. Симптоми такі — місяць, а може два, тому знову зник тиск у системі. Тоді просто вимкнув казан – не до нього було. А ось десь три тижні тому з’явився час — почав шукати витоку, знайшов низку дрібних, усунув. У мене залитий Thermagent Eko, який виловлюється текти з наймізерніших нещільностей і втримати в системі його може тільки льон на пасті та анаеробний герметик.

READ  Monosco смуги для депіляції Як використовувати

Котёл Bosch 6000. Как включить отопление. Как поднять давление в котле.

Перший раз перевірив розширювальний бак, порожньо, накачав до 1 бару, накачав 1.7 барів антифризу і треба було від’їхати на пару днів. Приїжджаю — помилка СА (недостатній тиск у системі) та манометр на нулі. Знову шукаю витоку, знаходжу ще пару дрібних у нових місцях. Знову перевіряю тиск в експанозоматі, знову нуль. Ну думаю може качав на закритих кранах, недокачав. Відкриваю крани, починаю накачувати бак до бару і зі зливного штуцера на системі витісняється практично весь витік, а це близько 5 літрів. Знову нагнітаю антифриз у систему. Перевіряю золотник — начебто не труїть. Починає бентежити шум повітря в насосі, але списую може десь завис у системі, вижене з часом. Але джерелом шуму може бути і друге. пробита мембрана в баку. А цю штуку так просто як у гідроакумуляторі не поміняти, точніше не поміняти ніяк.

Тиждень був робочий. У мене стоїть кситал, так що дивився що із системою. Температура на дачі трималася в межах заданої, так що вважав, що котел працює нормально. Але приїжджаю на цей вихідний і насамперед ніс у котельню… казан не в помилці, але тиск у червоній зоні. Вимикаю, скидаю залишок тиску із системи, міряю тиск у розширювачі — трохи пшик та нуль. Ясно — найкращий випадок труїть золотник, найгірший — труїть мембрана. Пішов шукати золотник та ключ по сусідах. Знайшов, намагаюся відкрутити, стоїть мертво. Запилюю кастомний ключ для золотників з болта м4. І з ним золотник робить хрумп Попадос Зламаний золотник не витягти. Ціну заводського бака навіть дивитися не став, ясно що буде в жирну копієчку. Залишається тільки одне – глушити штатний та вішати зовнішній. Довелося повертатися з дачі та купувати новий бак на 8 літрів. Можна було взяти і на 6, у системі всього близько 30 літрів антифризу. Бак, кронштейн, шланг. гайка 3/4 заглушка на 1/2 на насос котла обійшлося в 2100. Оригінал зараз глянув коштує 6000 робота майстра з розбору котла, бо розбирати газову апаратуру я бздю.

З ранку починаю розбирати. Абияк добрався до гайки розширювального, відкрутив.

Почав ставити бак, благо на колекторі обратки у мене стояла 1 заглушка “про всяк випадок”. Скільки ж мені нервів витратив його кронштейн. Хоч вбийся. тече і все. У хід пішло все. анаеробний герметиік, льон з пастою, льон з герметиком (моє колгоспне ноу-хау, для особливо мають мозок місць). І лише фум стрічка зі спроби так 4й начебто заткнула протікання. Криворукий токар, точив цю фігню. я згадав всіх твоїх родичів до 7 коліна поганим словом, бажаю різця тобі між булок.

Основні несправності газових котлів Bosch

Серед основних несправностей описуваних нагрівальних систем варто виділити низький (упав) або тиск, що постійно змінюється, а також неможливість включити агрегат.

Падає тиск в основному через протікання води в системі опалення. Як підняти тиск у такому разі? Для усунення цієї неполадки слід подивитися, чи немає витоку в зовнішньому контурі, чи відкритий зливний кран, чи не зіпсований розширювальний бак.

Як увімкнути газовий котел Bosch 2000 або інший схожий агрегат? Найчастіше причиною стає конденсат, що потрапив на плату управління, через недостатню гідроізоляцію цього вузла. Також волога могла потрапити всередину за допомогою дроту.

Інша причина може зламати горілки. Вам потрібно перевірити клапан для газу, турбонап-вентилятора. Коли виявляється несправність, потрібно буде відновити (якщо це можливо) або замінити розбиті частини.

READ  Котел Baxi помилка е01 не скидається

Якщо котел Bosch не працює лише в одному режимі, це означає, що коригування пристрою було зроблено неправильно. Друга версія: зламана дошка управління.

Bosch BoSher помилки GAZ 6000 або інші моделі були описані вище, але варто докладніше про проблему нестабільного тиску.

Щоб мати справу з питанням постійно галопучого тиску, необхідно:

  • Вимкніть пристрій, зніміть верхній сосок (якщо вода наливається, резервуар повинен змінити);
  • Якщо не було води, але тільки повітря вийшло, потрібно буде знизити теплоносій з системи, відкриваючи спеціальний дренажний кран (тоді як крани під котлом повинні бути закриті);
  • після зливу води підключити насос до ніпелю та накачати тиск до параметра, зазначеного у паспорті виробу);
  • повторити процедуру накачування кілька разів;
  • додати воду до системи.

Котел Bosch 6000. Як увімкнути опалення. Як підняти тиск у котлі.

Чому у газовому котлі піднімається тиск

Неправильна послідовність розташування обладнання в опалювальній магістралі викликає гідравлічні удари. Якщо насос у закритій системі розташований перед резервуаром, зростає тиск у газовому котлі. Усунути проблему можна, розмістивши бак на звороті. Далі виконують врізання насоса перед апаратом.

Є повітряний затор у системі опалення

Розбалансування опалювальної магістралі з наступними змінами тиску в опалювальному котлі виникає при завозінні трубопроводу. Пробка призводить до несправностей дорогих елементів котла.

З’явитись повітря в контурі може з таких причин:

Повітря із системи слід стравлювати обов’язково після ремонту радіаторів або технологічного зливу, коли запускається магістраль повторно. Попередньо перевіряють крани Маєвського та повітровідвідники на працездатність. Контур гарячого водопостачання заповнюють із верхньої точки. Наповнювати систему слід повільно з відкритими воздухоотводами, інакше вода надходитиме з повітрям.

Появі корків сприяє порушення роботи циркуляційного насоса. Повільне підкачування повітря вібруючою крильчаткою викликає порушення циркуляції. Щоб усунути перелічені вище проблеми, слід спустити тиск. Заповнення системи в контурах без ГВП виконується з нижньої точки.

Вийшов з ладу розширювальний бачок

Зростання напору в системі може бути пов’язане з переповненням розширювального бака. Вода під час підігріву розширюється. Досягаючи температури 85-90⁰, вона збільшується обсягом на 4%.

Надлишки зливаються в резервуар, що дозволяє скинути тиск води. При повному заповненні резервуару надмірному об’єму рідини нікуди подітися, тому в системі починає зростати напір. Розмір бака залежить від потужності опалювального обладнання. Для газового котла літраж ємності становить 10% кількості рідини в трубопроводі, для твердопаливних приладів – 20%.

Інші причини зростання тиску

Існує кілька причин, чому зростає тиск у справному газовому котлі. Засор механічного фільтра фракціями іржі, сміттям та брудом порушує циркуляцію теплоносія. Сіточку необхідно періодично промивати під проточною водою.

Кран підживлення повинен бути завжди закритим. При виході з ладу мембрани вода з водопровідної мережі починає просочуватися в контур. Мембранні прокладки підлягають заміні. За несправності самого крана доведеться встановити нову запірну арматуру.

Несправності з автоматикою часто пов’язані з неправильним підключенням вузла. Можливий також заводський шлюб або знос комплектуючих. Ремонт виконується після діагностики модуля. Якщо явних неполадок не виявлено, теплоносій заправлений за всіма правилами, а тиск у двоконтурному котлі, як і раніше, зростає, то виконують дренування системи.

https://sovet-ingenera.com/otoplenie/otop-обладнання/davlenie-v-rasshiritelnom-bachke-gazovogo-kotla.html
https://soputka37.ru/stroitelstvo/kak-podnyat-davlenie-v-kotle-bosh-6000-o-tehnike-podklyuchenie-nastrojka-i-remont
https://eldomo.ru/stroitelstvo/kak-podnyat-davlenie-vody-v-gazove-kotle-bosh
https://mr-build.ru/newteplo/kak-sbrosit-davlenie-v-gazovom-kotle.html
https://remo-blog.ru/otoplenie/umenshit-moshhnost-gazovogo-kotla.html
https://www.drive2.ru/b/513131907274245113/
https://promgazarm.ru/oshibki-ih-kody-i-rekomendatsii-po-ispravleniyu-dlya-kotlov-Bosch/
https://domsgazom.ru/gazovye-kotly/chto-delat-esli-rastet-davlenie-v-gazovom-kotle [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS