Котел Bosch gaz 6000 помилка ea

Газовий котел Bosch Gaz 6000. Помилка EA. Причини появи та усунення

Компанія Bosch випускає якісні котли із тривалим експлуатаційним терміном різної цінової категорії. Котел WBN 6000-24C RN теж не є винятком і позиціонується як надійний котел для дачних та багатоквартирних будинків. Але навіть найякісніша техніка може виходити з ладу. Втім, завдяки простій конструкції котла, більшість проблем можна вирішити самому. Для цього достатньо мати мінімальний набір інструментів та покрокову інструкцію. У цьому матеріалі лікуватимемо помилку EA.

Основні коди помилок газового котла Bosch (Bosch) та способи усунення

Так як на еквалайзері такого котла зовсім небагато місця, сигналізують про помилки короткі коди, які зазвичай складаються з букв та/або цифр. Далі буде розглянуто, як ідентифікувати різні види помилок для нагрівальних котлів торгових марок Bosch, Bosch Gaz, а також Bosch Eurostar або Junkers Bosch.

Помилка EA

Помилка EA – це найпоширеніший код помилок котла Bosch, що показує відсутність полум’я в нагрівальному агрегаті.

Щоб уточнити, у чому саме несправність та що є причиною виникнення такої неполадки, необхідно перевірити кілька гіпотез:

 • немає подачі газу (потрібно подивитися на положення газового крана та відкрити його до упору, якщо він був закритий);
 • недостатній тиск (якщо виявиться, що тиск менший за необхідний, слід звернутися для налаштування до майстра);
 • відсутня електрика (слід переконатися в тому, що напруга в електричній мережі є, якщо ж вона опустилася нижче за норму, можна використовувати автотрансформатор або спеціальний стабілізатор);
 • немає контакту (допоможе огляд проводків та їх зачистка);
 • забився чи зламався димохід (потрібно переконатися у прохідності димохідної труби, за необхідності – почистити її);
 • забруднений електрод розпалювання (необхідно перевірити електрод на предмет викривлення або забруднення, почистивши його від кіптяви);
 • несправний датчик контролю газу (щоб його перевірити на замикання або урвище, знадобиться мультиметр);
 • теплообмінник вийшов з ладу (слід перевірити цей вузол на наявність накипу і очистити її при необхідності);
 • прохудилася газова арматура (якщо таке сталося, слід запросити майстра для заміни застарілої деталі або вузла); зламалася електронна плата (у такому разі потрібно замінити деталь).

Отже, газовий котел Bosch 6000 з помилкою ЕА, як і інші схожі моделі, ремонтується згідно з наведеним вище алгоритмом. Якщо зламався котел із серії «Євростар», код ЕА найімовірніше говорить про відсутність струму іонізації.

Помилка C6

Помилка C6 часто зустрічається у газових котлів Bosch Gaz6000 24h 24 кВт. Вона свідчить про диференціальне реле тиску, що не замикається, яке повинно приходити в дію при включенні вентилятора. Перед усуненням несправності потрібно перевірити це реле, а також оглянути з’єднувальні труби та витяжний пристрій. З трубочок можна зняти конденсат за допомогою фену. Крім того, це не буде зайвим, щоб перевірити димохід для присутності блокування у вигляді льоду, пилу, гарі.

Помилка F00

Помилка F00 або F0 означає наявність несправності у внутрішній схемі пристосування. Необхідно перевірити наявність хорошого підключення проводів до електронної плати котла. З’єднання можуть не тільки розірватись, але й окислитися. Заміна плати або зачищення контактів котла Bosch 6000 24 кВт у даному випадку може допомогти позбавитися цієї неприємної неполадки.

Помилка E9

Помилка E9 газового котла Bosch сигналізує користувача про проблеми з температурою нагрівального приладу. Якщо температурний обмежувач спрацював, слід зробити ряд нескладних дій для усунення неполадки:

 • перевірити місце приєднання контактів до плати на предмет фізичних пошкоджень та хімічних неполадок (мається на увазі окислення), якщо потрібно – прочистити дроти та заново їх приєднати;
 • оглянути обмежувач температури теплообмінника пристрою та переконатися, що жила ціла, при необхідності – замінити провід або зачистити його, щільно приєднавши назад;
 • зробити детальний аналіз стану обмежувача димових газів, який контролює їх температуру, при оплавленні або розриві деталі – замінити на нову;
 • перевірити тиск усієї системи, при зниженому значенні (падінні) потрібно заливати воду, доки воно не стане нормальним;
 • запустити систему, щоб оцінити роботу насоса (якщо його заїло, слід полагодити або поміняти нагнітальний прилад);
 • перевірити запобіжники, що є на платі, а також на кришці блоку живлення;
 • оцінити, чи не надійшло в казан дуже велика кількість повітря, яке при необхідності потрібно буде видалити;
 • оглянути водяний вузол системи (при утворенні накипу її потрібно ретельно зчистити, а теплообмінник промити).

Помилка CE

Обслуговування газових котлів Bosch з CE-кодом, що з’явився, полягає в підвищенні тиску в системі. При переміщенні покажчика до “червоної” частини необхідно залити водою за допомогою кращих кращих. У разі появи помилки РЄ при знаходженні стрілки в зеленій області, швидше за все, доведеться змінювати або ремонтувати манометр. Також неполадка в такому випадку може стосуватися мікровимикача або мембрани.

Помилка ER22

Помилка ER22 під час роботи котлів компанії Bosch не виникає, оскільки цей код призначений для варильних плит цієї торгової марки.

Коди помилок котлів Bosch. Рекомендації щодо усунення поломок

Код помилки ЕА. Показує, що є несправність пристрою розпалювання. Сигнал подається з датчика контролю полум’я. Цей елемент виявляє наявність полум’я та перериває функціонування газового котла Bosch Gaz під час обмеженого горіння основного газопальникового пристрою або у разі збою з подачею газу.

Режим роботи припиняється після завершення трьох невдалих стартів. Щоб відновити робочий процес, необхідно натискати та утримувати кнопку Reset.

Порушення функцій газового клапана. Дії газового клапана контролює електронна плата. Діагностику даної деталі проводять за допомогою визначення величини напруги та опору. Якщо виявиться, що величини розходяться з номінальними характеристиками, треба замінити клапан.

Подача газу до системи відсутня. У системі газорозподілу розміщено вентиль, який обмежує приплив газового палива. Отже, неполадка в момент пуску агрегату може відбуватися через закритий кран.

Недостатній контакт або не виявлений сигнал із датчика контролю полум’я.

Проблеми із платою управління. Коли процес розпалювання стався нормально, проте прилад у будь-якому разі моментально згасає, то, мабуть, електронна плата не визначає полум’я. Виходячи з цього, потрібно зробити її перевірку.

Помилка Е9. Проблема з перегріванням теплообмінника котла Bosch 6000. Агрегат припиняє роботу.

Увімкнувся термостат захисту від перегріву. Датчик температури та термостат перегріву найчастіше розміщені на вихідній трубі первинного теплообмінника. Функціональне завдання термостату. захист приладу від підвищеної температури. Несправність найчастіше виникає внаслідок проблем із термостатом, температурним датчиком, а також при порушенні в роботі основного циркуляційного контуру.

Датчик температури вийшов з ладу. На електронну плату надходить невірний сигнал або порушений контакт між датчиком та електронною платою.

Поломка термостату перегріву. Коли компонент придатний для роботи, але при цьому визначено реальний перегрів рідини, то, ймовірно, виникла проблема з циркуляцією теплоносія опалювального контуру. Є засмічення в первинному теплообміннику або фільтр основного контуру (брак циркуляції означає підвищену температуру нагрівання теплоносія).

Вийшов з ладу циркуляційний насос або виникла закупорка з повітря в опалювальній системі.

Код помилки РЄ. Є ознакою недостатності тиску у системі.

Ймовірні джерела виникнення цієї проблеми: мінімальний тиск води в контурі опалення. Порушено контакт між електронною платою та пресостатом. Несправність реле мінімального тиску.

Попередньо необхідно перевірити значення манометра. Дуже часто проблему можна усунути за допомогою крана, що підживлює, який призначений з метою наповнення рідиною опалювальної системи.

Коли збій виникає знову, то зважаючи на все, є протікання води. Течити може гідронасос, первинний теплообмінник, клапан скидання від зайвого тиску, елементи ущільнення, що зносилися, підживлювальний кран та інші деталі. Течію можна визначити під час огляду гідровузлів та компонентів.

Код помилки С6. Незадовільна тяга.

Для коректної та безвідмовної роботи газового котла рекомендується забезпечити тягу для відведення відпрацьованих газів, щоб вони не потрапили до житлових приміщень. Виведення газів контролює автоматикою, і якщо відбуваються будь-які проблеми, увімкнеться датчик тяги, і агрегат припинить працювати.

Ймовірні джерела відсутності тяги: малогабаритний діаметр димовідвідного каналу, неправильна конструкція, засмічення, лід на внутрішній стінці. Обмеження діаметра каналу, що виводить, призводить до слабкої тяги.

котел, bosch, 6000, помилка

Перевищено максимальну довжину димохідної труби. Рекомендується уважно опрацювати посібник з монтажу газового котла та виконати відповідні вимоги. Досить протяжний горизонтальний відрізок димовідвідної труби викликає послаблення необхідної тяги.

Поломка датчика тяги. При впливі розрядження в трубці, що підводить, можна вловити характерне клацання. Поганий контакт між датчиком-реле тяги та електронною платою, присутній конденсат, а також погане приєднання трубок до датчика-пневморелі.

Код С7. Проблеми з вентилятором. Крильчатка вентилятора засмічена. Немає достатньої кількості мастила на валі вентилятора, відповідно не виробляється необхідні оберти. Порушено контакт між електронною платою та вентилятором.

Код помилки А7. Відмова у визначенні температури датчиком ГВП.

Цей код показує, що зламаний датчик температури контуру гарячого водопостачання або перевищена потрібна температура.

Основні причини, що передують цій проблемі: був пошкоджений термічний датчик для гарячої води. Поганий контакт між електронною платою та датчиком температури ГВП. Вийшла з ладу плата управління.

Якщо ж температурний датчик ГВП робочий і надійно приєднаний з електронною платою, проте в цей момент казан висвітлює помилку, то, можливо, електронна плата керування не працездатна.

Код помилки FA. Проблеми з розпалюванням.

Це може видаватися, коли не працює розпал або відбувається зрив полум’я пальника.

Треба перевірити контакти між пристроєм розпалу, датчиком полум’я, а також між газовим клапаном і платою. Основною причиною зриву полум’я може бути недостатня тяга.

Код помилки Е2. Температурний датчик на опалювальну систему працює некоректно.

Ця обставина означає, що несправний температурний датчик у системі опалення або перевищена робоча температура.

Розрив у схемі опалювального контуру датчика. Така несправність виникає, коли порушується з’єднання температурного датчика з платою управління, або величина температури нижче рекомендованої.

Через п’ять секунд після визначення неполадки котел Bosch Gaz повинен повернути робочі функції, якщо несправність сталася мимовільно. У разі відсутності вологи слід зробити заміну термодатчика.

Відбулося коротке замикання термодатчика контуру опалення. Така неполадка відбувається в момент короткого замикання контактів температурного датчика або величина температури рідини вище рекомендованої. Спочатку потрібно виконати виміри опору термодатчика.

Якщо характеристики опору відрізняються від стандартних, потрібно зробити заміну термодатчика. Якщо заміна термодатчика не допомагає, замініть плату керування.

В експлуатації газовий настінний котел Bosch 6000 24 кВт. В останній тиждень майже кожен день показує помилку з розпалювання EA. Після перезапуску за допомогою кнопки reset котел часом здійснює запуск добре, але це буває епізодично. Нещодавно я видалив заглушку кришку забору повітря, і він почав працювати краще. Що може бути несправним?

Якщо починає видавати помилку по димарю, необхідно відкрити кришки захисту. Це допоможе притоку повітря з житлового приміщення. Потім перевірити димовідвідну трубу на наявність льоду і, якщо необхідно, провести очищення. Якщо аварія пов’язана з горінням, потрібно дізнатися, чи надходить газ до будинку.

Постійно казан показує код помилки Е2. Ніяк не можу зрозуміти, що за несправність?

Цей код вказує на неполадку з температурним датчиком опалювальної системи. Можливо, треба його поміняти.

У чому проблема, якщо перестав увімкнути котел Bosch 6000 W? Також часто спалахує помилка Е9. Як виправити?

Ця несправність часто виникає через деякі проблеми з термостатом, температурним датчиком, а також при порушеннях у роботі основного циркуляційного контуру. Схоже, виник перегрів теплообмінника. Якщо термодатчик і термостат не пошкоджені, то проблема з платою управління. Рекомендуємо Вам її заміну.

Через що прилад не може виконати пуск та висвічує код помилки РЄ? Тиск у системі нормальний, течі не спостерігається. Відключаю від електромережі, але аварія залишається. Підкажіть, яка причина?

Несправність зазвичай з’являється, коли знижений тиск води в контурі опалення. У цьому випадку необхідно перевіряти датчик-реле мінімального тиску. Мабуть, він несправний.

Несправність агрегату така: ГВП встановлено на 40 градусів. Якщо увімкнути гарячу воду, газопальниковий пристрій горить кілька секунд і потім тухне. Такий цикл відбувається часто. Зі змішувача ллється то тепла вода, але не гаряча, то холодна. Іноді видається код помилки Е 9. В чому проблема?

Ця обставина свідчить, що у контурі гарячого водопостачання перегрівся теплоносій. Найімовірніше, є забруднення теплообмінника, або термостат відрегульований не коректно.

Сталася така неполадка. Під час розпалювання апарат висвічує код помилки FA. Якщо зробити перезапуск, він включається, але ледве розпалюється пальникове пристрій, відбувається кілька клацань, і після цього висвічується помилка. Змінив електрод розпалювання, прочистив датчик протоки води, перевертав вилку, але поліпшень немає. Що трапилося?

Ця несправність відбувається з кількох причин. Поломка електроду розпалювання. Проблеми з подачею газу. Пошкоджено плату електроніки.

Апарат сам відключився та висвічується код CE. Що робити?

Відсутня вода в агрегаті або пошкодження датчика тиску. Спочатку додайте води до системи опалення.

Газовий котел зупиняє роботу з 6 кодом помилки з 6. Чищення та продування допомогло ненадовго. Що трапилося?

Позбавляємось помилки EA на газових котлах gaz 6000 w

Цей код сигналізує про відсутність тяги і радимо перевірити систему відведення відпрацьованих газів. Ймовірно, що залипає мембрана. В іншому випадку, необхідно звернутися до фахівців для детальної перевірки агрегату з подальшим його.

Вдома працює настінний котел Bosch Gaz WBN 6000. Почала з’являтися помилка з кодом А7. Сам апарат здійснює роботу, температуру води встановлюється мануально. Коли проводили його монтаж, мабуть, перегріли, оскільки був увімкнений автоматичний режим регулювання температури. Вулиця Температурна датчик повітря не встановлено. У чому причина та як виправити?

Імовірно, сталася поломка датчика температури гарячого водопостачання. Іноді буває пошкоджено плату управління.

Агрегат у роботі десь дві-три хвилини, далі гасне пальник, і видається помилка з кодом С6. Вона горить близько хвилини, пальник, знову вмикається, і прилад працює добре ще 5-6 хвилин, і так постійно. Цей збій, виходячи з інструкції з експлуатації, вказує на спрацювання датчика по тязі, проте канал димоходу не має забруднень, продукти згоряння виводяться добре. Ніяк не можу зрозуміти, у чому неполадка?

У певному випадку основні причини, які сприяють відсутності тяги, можуть бути: несправність датчика думок. Порушився контакт плати управління з датчиком тяги. Є конденсат, а також неправильне приєднання трубок до пневморелі. Несправність функцій вентилятора. Схоже, він не розвиває необхідних оборотів.

Котел Bosch. Помилки та їх значення

A7. Несправність температурного датчика ГВП. Оглянути датчик на наявність дефекту або короткого замикання та його проведення. Замінити, якщо потрібно.

Ad. Агрегат не може зафіксувати датчик температури бойлера. Потрібно оглянути термодатчик бойлера та з’єднувальні дроти.

З 1. Вентилятор обертається із низькою частотою. Потрібна перевірка напруги мережі. Також оглянути систему виведення димових газів та, якщо потрібно, прочистити її або відремонтувати.

С4. Немає відкриття диференціального реле тиску, якщо вентилятор вимкнено. Потрібно оглянути диф. реле тиску.

С6. Не відбувається замикання диференціального реле тиску. Провести перевірку вентилятора та проводів зі штекерами. Виконати заміну, якщо потрібно. Оглянути диф. реле тиску та труби виведення продуктів згоряння.

C7. Вентилятор не працює. Перевірте вентилятор та його дроти з вилками. Зробити заміну, якщо потрібно.

Дрібний. Відсутність тиску в системі опалення. Води потрібна.

D7. Несправність газової системи. Провести перевірку підключення дроту. Перевірити газову систему і замінити, якщо це необхідно.

E2. Датчик температури за винятком на моторній лінії подачі (перерва). Потрібно перевірити можливий пошкодження або коротке замикання датчика та його проводка. Зробити заміну, якщо потрібно.

E9. У теплообміннику відновлюється обмежувач температури. Потрібно перевірити на предмет можливих пошкоджень обмежувача температури теплообмінника та його з’єднувальних проводів. Запустіть, якщо це необхідно. Перевірте номінальний тиск у системі. Оглянути температурний обмежувач та поміняти на новий, якщо потрібно. Виконати перевірку запуску циркуляційного насоса та, якщо необхідно, замінити його. Перевірити запобіжники, змінити за необхідності. Видалити повітря з агрегату. Перевірити контур води у теплообміннику. Якщо потрібно, зробити заміну. Перевірити на предмет можливих пошкоджень температурний обмежувач димових газів.

READ  Як підключити газовий та твердий котел

ЕА. Немає полум’я. Перевірити підключення проводів захисту. Подивитися, чи у відкритому стані газовий кран. Протестувати показання тиску газу, що подається, і, якщо потрібно, усунути. Провести перевірку підключення до електричної мережі, електродів з проводами і, якщо потрібно, замінити. Оглянути систему виведення продуктів згоряння, почистити чи провести ремонт. Провести контроль регулювання газу, усунути, якщо потрібно. Для природного газу: Оглянути реле, що контролює потік газу. Змінити, якщо необхідно. У процесі роботи з парканом повітря для спалювання з кімнатної перевірки повітряного споживання повітря та вентиляційних отворів. Провести чищення теплообмінника. Перевірити газову систему, замінити, якщо потрібно.

F7. При відключеному стані котел визначає полум’я. Провести перевірку на окиснення електродів, за необхідності замінити. Оглянути систему виведення продуктів згоряння та, якщо потрібно, відчистити або відремонтувати. Перевірити на предмет вологості електронну плату керування, просушити, якщо потрібно.

FA. Визначено полум’я, коли надходження газу відключено. Виконати перевірку газової системи, замінити, якщо необхідно. Оглянути електроди та приєднувальні дроти, при необхідності замінити. Оглянути систему виведення продуктів згоряння, почистити чи провести ремонт.

P. Не визначається тип котла. Налаштувати тип агрегату.

Fd. Некоректне натискання кнопки (тривалість понад 30 секунд). Натиснути кнопку ще раз менше 30 секунд.

A2, C3. Вихід димових газів на камері згоряння. Виконати перевірку теплообмінника на предмет засмічення.

A3. Не визначено температурний датчик димових газів. Потрібно перевірити на предмет пошкодження датчик та з’єднувальні кабелі.

A4. Вихід димових газів на запобіжнику потоку. Провести перевірку виведення димових газів.

A6. Не визначено термодатчик у камері згоряння. Потрібно перевірити датчик пошкодження та підключення кабелів.

A7. Несправність температурного датчика гарячого водопостачання (ГВП). Виконати перевірку для пошуку дефектів або короткого замикання термодатчика та його проводки, якщо потрібно. замінити.

A8. Перервався контакт із BUS-шиною. Провести перевірку контактного кабелю та регуляторів.

A9. Некоректне встановлення датчика ГВП. Перевірити монтажні відстані, при необхідності зняти датчик і знову змонтувати його, використовуючи теплопровідну пасту.

AC. Модуль не визначено. Некоректно підключено модуль. Виконати перевірку модуля, датчика зовнішньої температури, дистанційне керування та контакти.

Ad. Агрегат не може зафіксувати датчик температури бойлера. Потрібно оглянути бойлерний термодатчик та контакти проводів.

b1. Не визначено кодуючий штекер. Провести правильну установку кодуючого штекера, зробити його вимірювання та замінити, якщо потрібно.

C1, C6. Не відбувається замикання диференціального реле тиску. Перевірте вентилятор і дроти з вилками. Запустіть, якщо потрібно. Інспектувати. Реле тиску та трубні вихідні труби.

C4. Dif. реле тиску у відключеному положенні не розмикається. Виконати перевірку диференціального тиску.

CC. Блок управління не може виявити датчик зовнішньої температури. Потрібно оглянути датчик та контактний кабель на предмет обриву.

d3. На ST8 не виявлено перемичку 161. За наявності перемички правильно вставити штекер, перевірити зовнішній обмежувач. В іншому випадку: перевірити, чи є перемичка.

d4. Є велика температурна розбіжність. Перевірте циркуляційний насос, обхід і шланг тиску в системі.

d5. Зовнішній температурний датчик пошкоджено. Провести перевірку датчика та сполучні контакти.

E2. Несправний датчик температури косильної волосіні, що подає. Провести перевірку датчика та сполучні контакти.

Е9. У косильній волосіні, що подає, сталося спрацювання обмежувача. Виконати перевірку тиску в системі, датчиків температури. Проконтролювати функції насосів та запобіжника на платі управління, виконати видалення повітря з агрегату.

EA. Полум’я не виявлено. Оглянути газовий кран. Перевірити тиск у мережі газу, мережеве підключення, електрод розпалювання з проводом та електрод іонізації з кабелем.

F0. Внутрішня проблема. Перевірити коректність підключення електричних штекерних контактів та пускових ліній, за необхідності замінити електронну плату.

F7. Визначається полум’я при відключеному агрегаті. Виконати перевірку електродів та кабелів. Можливо система видалення димових газів несправна. Перевірити плату керування на вологість.

FA. Виявлення полум’я після вимкнення надходження газу. Зробити огляд іонізаційного електрода. Перевірити газову систему.

Fd. Некоректне натискання кнопки (тривалість понад 30 секунд). Натиснути кнопку ще раз менше 30 секунд.

Несправності та регулювання котлів Bosch

Настінний котел Wbn 6000-24. Газ. природний. Ea Error з’являється дуже давно. Прочитайте про помилку EA, я вирішив з’ясувати прошивку дошки та налаштування сцену вентилятора. Якщо меню меню ПЗ видає “245-03” і як би питань не викликає, то меню ступенів вентилятора показало цифру “17”. Горизонтальна система диму з концентричною трубою. З котла виходу близько 2 метрів. Ніякий перехідник для забору повітря зсередини приміщення у мене не встановлено і повітря в агрегат надходить зовні приміщення. Чим керувалися майстри, встановивши 17-й ступінь вентилятора, хоча, судячи з інструкції, треба 2-й ступінь. Чи треба міняти плату?

Перехідник не потрібен. У Вас стандартний коаксіал із забором повітря зовні. Допомагає позбавитися цієї помилки виставлення ступеня вентилятора в значення 5. У мене те саме було, і коли поставив 5, ось уже рік помилки не було.

Нещодавно промивали теплообмінники газового казана Bosch 6000. Місяць пропрацював і тримав весь час тиск на 1. Потім привернув дивний дзюркотливий звук усередині нього перед розпалюванням пальника (в остигаючому режимі), ніби воду з одного кухля до іншого переливають. Глянув, а тиск 0, за ідеєю він повинен був автоматично відключитися при падінні тиску в системі до 0.5, але він працював і гріли батареї. Єдине, що з’явився інший звук та дзюрчання. Я додав тиск до 1, але наступного дня тиск знову впав до 0.5 (тобто десь відбувається витік води). Перевірив труби та радіатори, але не знайшли витоку в будь-якому місці. Від пристрою не їсть, а тиск все ще падає. Скажіть, що може бути проблемою і де шукати його?

Я мав схожий. У системі повітря і після роботи апарату повітря виходило, а тиск падало. У вас є клапан автоматичного вентиляції повітря (від верхньої частини насоса) не закритий? Необхідно завжди обмежити. Тиск краще доводити до 2 атм., щоб розширювальний бачок у котлі теж взяв об’єм і компенсував повітря, що виходить. У радіаторах, зрозуміло, теж стравлювати повітря краном Маєвського.

Газовий настінний котел Bosch 6000 24 кВт часто видає помилку ЕА і часто включається та вимикається. Тобто умовно. поставив на мінімум 40 градусів, буквально 5 хвилин і вимкнувся. д. Раніше гріло як треба, а тепер перші батареї гарячі, далекі ледь теплі, не доходить до них. Працює за температурою обратки, кімнатного термостату немає.

Помилка ЕА можна усунути виставленням ступеня вентилятора на значення 5. Те, що агрегат швидко вимикається, означає, що його мінімальна потужність надто висока для вашої системи. Він менше ніж 8 квт не може дати. А у вас мабуть 5 радіаторів у системі. Ось він цю воду нагріває та вимикається. А чому він їх так швидко нагріває, можливі наступні несправності: засмічено чогось або завоздужилось або балансувати треба перші радіатори, щоб весь потік не йшов тільки через них. Тут треба дивитися схему радіаторів та інше. Спробуйте задати швидкість насоса на максимум (значення 3) та пострівлювати повітря в радіаторах.

Категорії помилок котлів Bosch

Компанія Bosch випускає котли різної потужності для нагрівання проточної води, опалення житла та систем теплої підлоги. Пристрої серії Eurostar виготовляються під загальним брендом Junkers Bosch.

Котли Bosch та Bosch Євростар видають помилки, які вказують на ту чи іншу проблему чи її причину. Коди помилок слід відрізняти від пристроїв з різних моделей коливань під цими брендами, вони іноді відрізняються. Самі збої ще не говорять про проблему з обладнанням.

 • Bosch Gaz 7000 W ZSC: 24-3 МФА, 35-3 МФА, 24-3 МФК;
 • Bosch Gaz 7000 W ZWC: 24-3 МФА, 28-3 МФА, 35-3 МФА, 24-3 МФК, 28-3 МФК;
 • Bosch Gaz 6000 W WBN 6000-24C RN;
 • Bosch Eurostar Zwe: 24-4 MFA, 28-4 МФА, 24-4 МФК;
 • Bosch Eurostar ZSE: 24-4 MFA, 24-4 MFK.

Якщо помилка, ви повинні знати причину її розшифровки, щоб перевірити окрему частину пристрою та визначити за її станом, що повідомлення з’явилося не випадково. У гіршому випадку на власників чекає ремонт, заміна деталей або всього пристрою. Слід пам’ятати, що простим споживачам не можна чіпати деталі, якими газ надходить у котел. Більшість помилок спливає не після поломок, а через умови роботи.

Проблеми в роботі котлів не завжди означають як помилки. Складнощі виникають також з температурою води, що подається. Рідина іноді стає занадто холодною або гарячою. Тільки майстер з газових котлів допоможе у такому разі. Якщо пристрій є новим, то проблема може заробітна плата в непридатному типу газу.

Через нерегульований циркуляційний насос, незручності, як тривалий час нагрівання та шум потоку води. Постійні проблеми із запуском котла говорять про низький тиск газу, засміченість відвідних шляхів або порушення ланок електричного ланцюга.

Це лише загальні проблеми. Помилки за основними категоріями:

Помилки вискакують також тому, що майстер не встановив окремі вузли або зробив це невірно. Нерідко виникає проблема зі щаблем вентилятора.

Категорія #1. коди помилок на A

A2 — на камері згоряння є викид димових (відхідних, що відходять) газів. Все що потрібно. подивитися, чи не скопився бруд на теплообміннику, прибрати її. Зазвичай цього вистачає.

A3 — система не бачить NTC-датчик температури газів, що відходять. На котлах Bosch Eurostar ZWE 24-4 MFK та Bosch Eurostar ZSE 24-4 MFK помилка попереджає про замикання або пошкодження запобіжника контролю тяги. В обох випадках перевірте стан з’єднувального (контактного) кабелю та датчика NTC.

A4 — викид відпрацьованих газів на запобіжнику потоку. Огляньте магістраль відведення відпрацьованих газів.

A6 — датчик температури камери згоряння не виявлено. У такому разі перевіряють на пошкодження контактний провід та термодатчик камери згоряння.

A7. несправність NTC-вимірювача температури гарячої води. Може статися коротке замикання або урвище. Дізнайтеся, що з NTC-датчиком та його проводом, замініть у разі потреби.

A8. немає з’єднання з e-BUS шиною. Потрібно оглянути ручки-регулятори та з’єднувальний кабель.

A9. неправильне встановлення термодатчика гарячої води. Перевірте місце монтажу. Зніміть датчик у разі чого, встановіть заново та додайте термопасти.

AC — помилка підключення модуля для котлів Bosch Gaz 7000 W ZWC 24-3 MFK, ZWC 28-3 MFK, ZSC 24-3 MFK. Переконайтеся, що модуля або дистанційне керування Bosch підключено до газового котла, а також підключення та датчик зовнішньої температури. Виправлення неполадок.

У пристроях Bosch Eurostar помилка AC вказує на проблему взаємодії підключеного модуля та Heatronic. Слід перевірити провід між ними.

Ad. не вдається розпізнати термодатчик котла. у пристроях Bosch Gaz 7000 W ZSC 24-3 MFA, ZSC 35-3 MFA, ZWC 24-3 MFA, ZWC 28-3 MFA, ZWC 35-3 MFA, Bosch Gaz 6000 W WBN 6000.24C RN, Bosch Gaz 7000 W ZSC 24-3 MFK, ZWC 24-3 MFK, ZWC 28-3 MFK.

У приладах Bosch Eurostar ZWE 24-4 MFA, ZWE 28-4 MFA, ZSE 24-4 MFA, ZWE 24-4 MFK, ZSE 24-4 MFK помилка Ad говорить про пошкодження температурного NTC-датчика бака. В обох ситуаціях перевірте контактний провід та сам температурний вимірник.

Категорія #2. поломки на C

C1. розмикання диференціального реле тиску під час роботи. Обстежте реле, з’єднувальні труби та витяжний прилад. У котлах Bosch Gaz 6000 W WBN 6000-24C RN неполадка з кодом C1 означає малу частоту обертів вентилятора. У такому разі перевіряють мережеву напругу та канали відведення димових газів. Останній іноді ви повинні очистити і ремонтувати.

C3. відповідає описаній вище помилок A2.

C4. диференціальне реле не відкривається, коли не працює вентилятор. Потрібно бачити, що сталося з реле.

 • Видаліть реле і підірвіть трубки, які йдуть від нього.
 • Визначте мультиметр, немає короткого замикання, скелі, невідповідності з швидким опором. Замініть реле.

C6. реле тиску не закривається. Подивіться сам прилад та систему усунення димових газів. Зніміть реле та приберіть конденсат із трубок за допомогою фена. Зробіть тест на урвище та замикання. Видаліть з димаря зайве. Це може бути іній, лід та ін.

C7. вентилятор не працює. Перевірте цей пристрій, його дріт і вилку.

CC. не знайдений датчик зовнішньої температури. У котлах серії Bosch Eurostar код CC означає обрив цього термодатчика. Шукайте пошкодження та можливий обрив вимірника та контактного кабелю.

CE. в опалювальній системі дуже низький тиск. Якщо вимірник тиску вказує на червону зону, долийте воду через кран підживлення. Якщо стрілка манометра знаходиться у зеленій області, то з ним є неполадка. Іноді проблема виникає у мембрані чи мікровимикачі.

Категорія #3. несправності на d

d1 — відсутній сигнал у відповідь від датчика LSM (запобіжний датчик положення). Шукайте проблему у проводах, що йдуть від LSM. Перегляньте регулятор-обмежувач опалення підлоги.

d3. немає перемички 161 на ST8. Дізнайтесь, чи є перемичка. Якщо так, огляньте також зовнішній обмежувач і правильно вставте штекер.

d4. надмірно великий перепад температур. Перевірте байпасний клапан та насос, розберіться з тиском у котлі. Температура зворотного потоку може бути набагато нижчою за температуру подачі, через що в роботі пристрою виникають проблеми. Котел видає помилку, щоб потім не утворювався конденсат, не було поломок та збоїв.

d5. дефект зовнішнього термодатчика. Перевірте вимірювач, а також провід підключення.

d7. помилка в клапані регулювання. Визначте, що не так із регулятором. Переконайтеся, що кабель кабелю в порядку.

У моделі Bosch Gaz 6000 W WBN 6000-24C RN збій з кодом d7 говорить про несправну газову арматуру. Загляньте в неї та замініть при потребі через газовиків. Справа може бути також у сполучному дроті.

Категорія Проблеми пристрою на e

E0. проблема всередині друкованої плати. Перевірте електричні контакти, замінюють непридатну плату.

E2 — не працює термодатчик у косильній волосіні, що подає. Помилки також визначають як проблему в NTC-косильної волосіні подачі. Продзвоніть температурний датчик на урвище, коротке замикання та інші несправності. Огляньте його кабель. Очистіть окислені дроти та з’єднайте їх у разі порушення ланцюга.

E9. спрацював обмежувач температури.

 • Перевірте з’єднання до плати на окислення та механічні пошкодження. Прочистіть та з’єднайте жили, якщо потрібно.
 • Огляньте обмежувач температури теплообмінника. Переконайтеся, що його провід цілий. Замініть елементи, якщо ремонт неможливий.
 • Те саме зробіть по обмежувачу температури димових газів. Проблема може полягати у розриві чи оплавленні.
 • Подивіться, чи не впав тиск у системі. Заливайте воду, доки воно не нормалізується.
 • Оцініть працездатність насоса запуском. Його могло просто заклинити. Якщо несправність серйозна, замініть насос.
 • Обстежте запобіжники на платі та кришці блока живлення.
 • Котел міг набрати надто багато повітря. Видаліть його.
 • Огляньте водяний контур теплообмінника. Заберіть накип і відновіть пропускну здатність, промийте теплообмінник.

EA. при включеному стані не виявлено полум’я.

Ми повинні працювати багато варіантів, які викликають цю помилку:

 • Погляньте на положення крана подачі газу. Відкрийте його до упору.
 • Визначте тиск палива, якщо помилка залишається. У разі невідповідності стандартним параметрам зверніться до майстра з котлів або газової служби.
 • Перевірте напругу електромережі. За показника нижче норми допоможе стабілізатор напруги або автотрансформатор.
 • Огляньте механічні контакти проводів. Зачистіть їх та з’єднайте.
 • Звільніть димар від засмічення та забруднення. Дізнайтесь концентрацію вуглекислого газу. Перевірте справність.
 • Очистіть електрод розпалювання від кіптяви. Випряміть його, якщо загнувся, та встановіть за вимогами в інструкції.
 • Продзвоніть мультиметром датчик контролю газу на урвище або коротке замикання. Відремонтуйте або замініть.
 • Усуньте накип із теплообмінника.
 • Перевірте стан газової арматури. Повна перевірка, ремонт та заміна повинна виробляти газ.
 • Огляньте електронну плату та замініть, якщо інших варіантів немає.

У приладах лінійки Bosch Eurostar позначення ЕА говорить про відсутність струму іонізації. Огляньте іонізаційний електрод і робіть інші кроки серед перерахованих вище.

ER. котел працює некоректно. Перевірте всі блоки пристрою та відновіть їх у разі несправності.

Категорія #5. помилки котла на F

F0 – у газових котлах Bosch означає несправність усередині пристрою. Перевірте стан та щільність підключення штекерних контактів та проводів до електронної плати. Якщо з’єднання порвалися або окислилися. відремонтуйте плату. Якщо ні – її варто замінити.

F7. при вимкненому котлі визначається полум’я.

 • Очистіть або замініть електроди.
 • Перевірте з’єднувальний провід.
 • Переконайтеся, що канали відведення газів у нормальному стані. Видалити бруд. Відремонтуйте систему, якщо є потреба.
 • Перевірте вологість плати. Підсушіть її.

У котлах Bosch Eurostar ZWE та Bosch Eurostar ZSE та Bosch Eurostar ZSE, помилка попереджає про неправильний сигнал іонізації. Між кабелем та іонізаційним електродом можуть виникати розриви та тріщини – перевірте це. Пошукайте вологу у розподільній коробці Heatronic.

FA. після відключення подачі газу було виявлено полум’я. Огляньте і при потребі замініть газову арматуру, її розведення. Але не самостійно. Перевірте електроди та з’єднувальні кабелі. Обстежте також канал відведення газів, прочистіть, відремонтуйте, якщо потрібно.

READ  Як зменшити споживання газу в котлі

У котлах серії Bosch Eurostar код FA повідомляє про те, що при відключеному регуляторі зберігається струм іонізації. Варто подивитися на газову арматуру та її розведення, іонізаційний електрод.

Fd. надто тривале натискання кнопки. Помилка спливає після півхвилини безперервного утримування кнопки. Натисніть її повторно та не тримайте довше 30 секунд.

Помилки котла Bosch

Помилка A7. Датчик температури гарячої води має несправність.

Помилка Ad. Не визначено температурний датчик бойлера.

Помилка C1. Вентилятор обертається із низькою частотою.

Помилка C4. Не відбувається відкриття диференціального реле тиску при непрацюючому вентиляторі.

Помилка C6. Не відбувається замикання диференціального реле тиску.

Помилка C7. Не функціонує вентилятор.

Помилка CE. Мінімальний тиск для заповнення системи опалення.

Помилка d7. Несправність газової арматури настінного котла Bosch 6000.

Помилка E2. Несправність або обрив датчика температури на косильній волосіні подачі.

Помилка E9. Спрацювання обмежувача температури теплообмінника.

Коди помилок газових котлів Bosch ZSC/ZWC 24 MFA

A7. Датчик температури гарячої води несправний.

Як усунути помилку ЕА котла Бош. Короткий огляд казана.

Перевірити наявність пошкоджень або короткого замикання датчика температури та його дроту, замініть при необхідності.

Перевірити з’єднувальний кабель та регулятори.

A9. Неправильно встановлено датчик температури гарячої води.

Перевірити зону монтажу, при необхідності демонтувати датчик та повторно встановити його з використанням теплопровідної пасти.

Перевірити датчик бойлера та з’єднувальний кабель.

Правильно вставити штекер, що кодує, виміряти його і при необхідності замінити.

C1. Під час роботи приладу відбулося розмикання диференціального реле тиску.

Котел Bosch Gaz WBN 6000. 18C RN помилка EA

Перевірити диференціальне реле тиску, витяжний пристрій та з’єднувальні труби.

C4. Диференційне реле тиску в неробочому положенні не розмикається.

Перевірити диференційне реле тиску.

C6. Диференційне реле тиску не замикається. Перевірити диференціальне реле тиску та труби відведення димових газів.

d3. На ST8 не виявлено перемичку 161

За наявності перемички правильно вставити штекер, перевірити зовнішній обмежувач. В іншому випадку: чи є перемичка?

d4. Занадто велика різниця температур.

Перевірити насос, байпасний шланг та тиск у системі.

E2. Датчик температури в косильній волосіні, що подає, не працює.

Перевірити датчик температури та з’єднувальний кабель.

E9. Спрацював обмежувач у косильній волосіні, що подає.

Перевірте тиск у системі, датчики температури, перевірте роботу насосів та запобіжник на електронній дошці, видалити повітря з пристрою.

EA. Котел Bosch ZSC/ZWC не фіксує полум’я.

Газовий кран відкритий? Перевірте тиск у газовій мережі, мережевому підключенні, запуску з кабелем та іонізаційним електродом з кабелем.

Перевірити міцність підключення електричних штекерних контактів та пускових ліній, при необхідності замінити електронну плату.

F7. Хоча котел вимкнено, визначається полум’я.

Перевірити електроди та кабель. Якщо вилучення димових газів, перевірте електронну дошку до вологості.

FA. Після відключення подачі газу виявлено полум’я.

Перевірити іонізаційний електрод. Перевірити газову арматуру.

Fd. Кнопка була помилково натиснута надто довго (більше 30 секунд).

Натисніть ще раз менше 30 секунд.

CC. Датчик зовнішньої температури не виявлено.

Перевірити датчик зовнішньої температури та з’єднувальний кабель на відсутність пошкоджень.

Несправності газових котлів Bosсh

Перевірити роботу аварійного вимикача системи опалення. Якщо необхідно, то увімкнути.

Перевірити роботу пускового вимикача системи керування. Якщо необхідно, то увімкнути.

Оглянути запобіжні автомати. Перевірте їхню працездатність, якщо потрібно, замініть несправний автомат.

Оглянути регулятор температури котлової води. Перевірте, чи при необхідності замініть несправну деталь.

Несправний захисний обмежувач температури. Перевірте, при необхідності замініть деталь.

З’являється сигнал про помилку від зовнішніх приладів безпеки (наприклад, запобіжного пристрою контролю кількості води). Перевірте опалювальну систему, усуньте помилки, при необхідності замініть несправний прилад.

Відбувається спрацювання реле контролю димових газів. AW 10: розблокуйте реле контролю димових газів. AW 50: зачекайте максимум 15 хвилин.

Котел Bosch увімкнеться автоматично, якщо надходить запит на тепло. При багаторазовому спрацьовуванні перевірте тракт димових газів та працездатність реле контролю димових газів. Замініть реле, якщо воно несправне.

Пальник запалюється та вимикається через несправність. Немає запальної іскри

З’явився звук утворення запальної іскри при вийнятому кабелі розпалювання. Якщо ні: замініть запальний трансформатор.

Якщо так: замініть запальний електрод або запальний пальник.

Пальник запалюється та вимикається через несправність

Чи відкритий газовий кран? Відкрийте газовий кран.

Тиск природного газу, що подається вище 8 мбар. Якщо ні: встановіть причину та усуньте несправність.

Видалено повітря з газопроводу? Видаляйте повітря, доки буде можливе розпалювання газу.

Пальник запалюється та вимикається через несправність. Немає іонізаційного струму

Можливо, переплутані підключення N та L. Усуньте помилку.

Перевірити напругу між L та PE. Якщо його немає: виконайте заземлення PE, за необхідності встановіть розділовий трансформатор.

Поганий контакт іонізаційного дроту. Усуньте помилку, при необхідності замініть дефектну деталь.

Іонізаційний електрод замкнений на масу. Несправний автомат горіння.

Чи є вапняні відкладення або утворення накипу у котлі Bosch?

Прочистіть водяний контур опалювального котла відповідно до рекомендацій виробника.

При постійних втратах води встановіть та усуньте причину.

Якщо потрібно, проведіть водопідготовку та встановіть грязеуловлювач.

Чи відповідають форсунки газу, що подається? Якщо ні: встановіть правильні форсунки.

Відповідають отвори припливно-витяжної вентиляції місцевим правилам та вимогам до монтажу газового обладнання?

При недостатньому припливі повітря слід негайно усунути нестачу.

Чи встановлений правильний тиск на форсунках? Перевірте встановлене значення, виправте за потреби.

Чи є помітні забруднення в щілинах або нижче щілин стрижнів пальника? Виконайте вологе чищення пальника, як описано в цій інструкції.

Знайдіть джерело забруднення та захистіть від подальших забруднень.

Отвори припливу та витяжки повітря постійно працездатні? Чи є відкладення або волокнисті забруднення поверхні теплообмінника?

Проведіть огляд через отвори для чищення та камеру згоряння. Виконайте сухе і, якщо потрібно, вологе чищення котла, як описано в цій інструкції.

Пошкоджено або деформовано стрижні пальника, чи є деформація окремих щілин? Замініть стрижні пальника, встановіть та усуньте причину несправності.

Інформація: пошкодження або деформація виникають лише при щонайменше одній із зазначених вище несправностей.

Розпалювання пальника відбувається дуже голосно, з сильними шумами горіння, видно полум’я на форсунках

Чи встановлені правильні форсунки? Вимкніть пальник, встановіть новий стрижень пальника та виправте неправильне налаштування виду газу.

Чи встановлений правильний тиск на форсунках? Запах димових газів у приміщенні, де встановлений котел.

Димові гази виходять із переривника тяги? Визначте причину неправильного відведення димових газів та усуньте несправність.

Якщо усунення причини відразу неможливе, то потрібно вимкнути пальник.

Розрідження в димарі більше 3 Па? Засмічення на шляху димових газів?

Чи правильно розраховані розміри димової труби?

Чи працюють у котельні витяжні вентилятори, що видаляють повітря з приміщення?

У нас така проблема. Bosch котла двоєдвер, ми використовуємо лише шість місяців. Включили гарячу воду, а вона не гріється, вибиває котел та помилку Е9 показує. Фільтр почистили, прилад запустився, але за годину знову відключився. Помилка показує. Коли запускаємо, піднімається одразу тиск і агрегат вирубується. Потім увімкніть, негайно спалюйте запобіжники і взуття котла. Так не можна включити. Допомогти, будь ласка, що може бути причиною?

Швидше за все, ви забиваєте насос. Зазвичай запобіжники спалюються через насос.

Бос-газ 6000 Вт. Був придбаний у серпні цього року. Як приходить різке охолодження, вимкнено, і показав помилку C6 (реле диференціального тиску не включається). Після видалення передньої кришки було виявлено, що труби, які відповідають реле, були покриті. Після сушіння труб, пристрій розпочався. Ця ситуація повторюється кілька разів. Чи є будь-який спосіб позбутися цієї проблеми?

Вам потрібно подивитися, як виконується система диму. Окрема система часто призводить до таких наслідків. Ми рекомендуємо замінити коаксіальний. Якщо немає можливості змінити димохід, то трубки повинні бути ізольовані.

WBN 6000-24 стіновий котел. Газ. природний. Вже давно з’являється помилка ЕА. Почитавши про помилку EA, вирішив дізнатися прошивку плати та налаштування ступеня вентилятора. Якщо меню меню ПЗ видає “245-03” і як би питань не викликає, то меню ступенів вентилятора показало цифру “17”. Система димовідведення горизонтальна з концентричною трубою. З казана вихід близько 2х метрів. Ніякий перехідник для забору повітря зсередини приміщення у мене не встановлено і повітря в агрегат надходить зовні приміщення. Чим керувалися майстри, встановивши 17-й ступінь вентилятора, хоча, судячи з інструкції, треба 2-й ступінь. Чи треба міняти плату?

Перехідник не потрібен. У Вас стандартний коаксіал із забором повітря зовні. Допомагає позбавитися цієї помилки виставлення ступеня вентилятора в значення 5. У мене те саме було, і коли поставив 5, ось уже рік помилки не було.

Підкажіть, пальник задіює модуляцію тільки при використанні термостату або в якихось випадках?

Коли температура теплоносія наближається до встановленої модуляції котла включається в будь-якому випадку, незалежно від того, є термостат чи ні, але так як цей процес займає мало часу його складно зафіксувати. Якщо використовується ВІД-термостат, то модуляції починають відбуватися, коли температура у приміщенні наближається до встановленої. Якщо встановлено “Он/Офф” термостат, то зв’язку ніякого немає.

Садиба 70м2 300мм піноблок 50 мм мінвата та облицювання керамічною цеглою. У планах розширення площі ще на 50-60 кв. м. На першому поверсі встановлені ТП 33м2, батареї опалення змонтовані на обох поверхах. ГВС реалізовано кухнею та санвузлом, у бідному буде і другий санвузол. Хочу поставити БКН Дражиці 125. Так як у моєму будинку змонтований стояк, то планую установку настінного газового котла з коаксіальним димоходом. Розглядаю різні варіанти. Найоптимальнішим за ціною є Bosch 6000 (18 кВт), а ось Bosch gaz 7000 має мінімальну потужність 24 кВт, що для мене, як я гадаю, занадто багато. Від важливої ​​речі, необхідно, щоб у котлі можливість встановити температуру в котлі та, в майбутньому, можна було б монтувати кімнату термостат і вуличний датчик. Цікавить різниця між зазначеними моделями за складом комплектуючих або за місцем збирання? Може є ще якісь принципові відмінності?

У вашому випадку найоптимальнішим буде модель Bosch gaz wbn6000-18 та wstb 120.

Коди помилок котлів Bosch WBN 6000

Помилка A7. Несправність температурного датчика ГВП. Оглянути датчик на наявність дефекту або короткого замикання та його проведення. Замінити, якщо потрібно.

Помилка Ad. Пристрій не може виправити датчик температури котла. Потрібно оглянути термодатчик бойлера та з’єднувальні дроти.

Помилка С1. Вентилятор обертається із низькою частотою. Потрібна перевірка напруги мережі. Також оглянути систему виведення димових газів та, якщо потрібно, прочистити її або відремонтувати.

Помилка С4. Немає відкриття диференціального реле тиску, якщо вентилятор вимкнено. Потрібно оглянути диф. реле тиску.

Помилка С6. Не відбувається замикання диференціального реле тиску. Провести перевірку вентилятора та проводів зі штекерами. Виконати заміну, якщо потрібно. Оглянути диф. реле тиску та труби виведення продуктів згоряння.

Помилка С7. Вентилятор не спрацьовує. Провести перевірку вентилятора та його дротів зі штекерами. Виконати заміну, якщо потрібно.

Помилка CE. Бракує тиску в опалювальній системі. Потрібно залити воду.

Помилка d7. Несправність газової системи. Провести перевірку з’єднувального дроту. Оглянути газову систему та замінити, якщо потрібно.

Помилка E2. Несправність датчика температури на косильній волосіні подачі (обрив). Потрібно перевірити на предмет можливих пошкоджень або короткого замикання датчика та його проведення. Провести заміну, якщо потрібно.

Помилка Е9. У теплообміннику спрацьовує обмежувач температури. Потрібно перевірити на предмет можливих пошкоджень обмежувача температури теплообмінника та його з’єднувальних проводів. Виконати заміну, якщо необхідно. Перевірити номінальний тиск у системі. Оглянути температурний обмежувач та поміняти на новий, якщо потрібно. Виконати перевірку запуску циркуляційного насоса та, якщо необхідно, замінити його. Перевірити запобіжники, змінити за необхідності. Видалити повітря з агрегату. Перевірити контур води у теплообміннику. Якщо потрібно, зробити заміну. Перевірити на предмет можливих пошкоджень температурний обмежувач димових газів.

Помилка ЄА. Немає полум’я. Перевірити підключення проводів захисту. Подивитися, чи у відкритому стані газовий кран. Протестувати показання тиску газу, що подається, і, якщо потрібно, усунути. Провести перевірку підключення до електричної мережі, електродів з проводами і, якщо потрібно, замінити. Оглянути систему виведення продуктів згоряння, почистити чи провести ремонт. Проведення контролю регулювання газу, усунення, якщо це необхідно. Для природного газу: Оглянути реле, що контролює потік газу. Змінити, якщо необхідно. У процесі роботи із забором повітря для горіння з приміщення перевірити надходження повітря в приміщення та отвори для вентиляції. Провести чищення теплообмінника. Перевірити газову систему, замінити, якщо потрібно.

Помилка F7. При відключеному стані котел визначає полум’я. Провести перевірку на окиснення електродів, за необхідності замінити. Оглянути систему виведення продуктів згоряння та, якщо потрібно, відчистити або відремонтувати. Перевірити на предмет вологості електронну плату керування, просушити, якщо потрібно.

Помилка FA. Визначено полум’я, коли надходження газу відключено. Виконати перевірку газової системи, замінити, якщо необхідно. Оглянути електроди та приєднувальні дроти, при необхідності замінити. Оглянути систему виведення продуктів згоряння, почистити чи провести ремонт.

Помилка P. Не визначається тип котла. Налаштувати тип агрегату.

Помилка Fd. Некоректне натискання кнопки (тривалість понад 30 секунд). Натиснути кнопку ще раз менше 30 секунд.

Коди помилок котлів Bosch ZWC MFA

Код A2, C3. Вихід димових газів на камері згоряння. Виконати перевірку теплообмінника на предмет засмічення.

Код A3. Не визначено температурний датчик димових газів. Потрібно перевірити датчик пошкодження та підключення кабелів.

Код A4. Вихід димових газів на запобіжнику потоку. Провести перевірку виведення димових газів.

Код A6. Не визначено термодатчик у камері згоряння. Потрібно перевірити датчик пошкодження та підключення кабелів.

Код A7. Несправність температурного датчика гарячого водопостачання (ГВП). Виконати перевірку для пошуку дефектів або короткого замикання термодатчика та його проводки, якщо потрібно. замінити.

Код A8. Перервався контакт із BUS-шиною. Провести перевірку контактного кабелю та регуляторів.

Код A9. Некоректне встановлення датчика ГВП. Перевірити монтажні відстані, при необхідності зняти датчик і знову змонтувати його, використовуючи теплопровідну пасту.

Код AC. Модуль не визначено. Модуль неправильно підключений. Виконати перевірку модуля, датчика зовнішньої температури, дистанційне керування та контакти.

Код Ad. Агрегат не може зафіксувати датчик температури бойлера. Потрібно оглянути бойлерний термодатчик та контакти проводів.

Код b1. Не визначено кодуючий штекер. Провести правильну установку кодуючого штекера, зробити його вимірювання та замінити, якщо потрібно.

Коди C1, C6. Не відбувається замикання диференціального реле тиску. Провести перевірку вентилятора та проводів зі штекерами. Виконати заміну, якщо потрібно. Оглянути диф. реле тиску та труби виведення продуктів згоряння.

Код C4. Діф. реле тиску у відключеному положенні не розмикається. Виконати перевірку диференціального тиску.

Код CC. Блок управління не може виявити датчик зовнішньої температури. Потрібно оглянути датчик та контактний кабель на предмет обриву.

Код d3. На ST8 не виявлено перемичку 161. За наявності перемички правильно вставити штекер, перевірити зовнішній обмежувач. В іншому випадку: перевірити, чи є перемичка.

D4 код. Існує велика температурна невідповідність. Перевірте циркуляційний насос, обхід і шланг тиску в системі.

Код d5. Зовнішній температурний датчик пошкоджено. Провести перевірку датчика та сполучні контакти.

Код E2. Несправний датчик температури косильної волосіні, що подає. Провести перевірку датчика та сполучні контакти.

Код Е9. У косильній волосіні, що подає, сталося спрацювання обмежувача. Виконати перевірку тиску в системі, датчиків температури. Контрольні функції насосів та запобіжників на дошці керування, видаляйте повітря з блоку.

Код EA. Полум’я не виявлено. Оглянути газовий кран. Перевірити тиск у мережі газу, мережеве підключення, електрод розпалювання з проводом та електрод іонізації з кабелем.

Код F0. Внутрішня проблема. Перевірити коректність підключення електричних штекерних контактів та пускових ліній, за необхідності замінити електронну плату.

Код F7. Визначається полум’я при відключеному агрегаті. Виконати перевірку електродів та кабелів. Можлива система видалення димових газів. Перевірити плату керування на вологість.

Код FA. Виявлення полум’я після вимкнення надходження газу. Зробити огляд іонізаційного електрода. Перевірити газову систему.

Код Fd. Некоректне натискання кнопки (тривалість понад 30 секунд). Натиснути кнопку ще раз менше 30 секунд.

Несправності та регулювання котлів Bosch

Компанія Bosch запевняє, що теплообмінники не покриваються спеціальною захисною антикорозійною фарбою. У теплообмінників інших фірм (Viessmann, Vaillant, Ariston, Baxi) нанесений захисний шар, а це чиста мідь. І вони це виставляють як переваги саме їхніх моделей. Чи це так чи це просто здешевлення вартості апарату.

Мідь дійсно не схильна до корозії, саме тому її і використовують. Але через свої властивості мідь досить швидко обгорає.

Як я знаю, є два варіанти підключення БКН до двоконтурного газового казана. Перший, через триходовий клапан. Другий, через гідророзділювач. В обох випадках він застосовується як споживач для системи опалення, відповідно він нагріватиметься від температури системи опалення. Це мені зрозуміло. Але я не розумію, що мені робити з відводами ГВП, і чи можна просто на них поставити заглушки. Спочатку я припускав, що куплю одноконтурний котел Bosch 6000, але так як його не було, мені порекомендували зупинити свій вибір на двоконтурному. І я думаю, якщо я заглушу виходи, чи не постраждає теплообмінник (чи не прогорить він без води)? Так як тримати агрегат, який постійно працює на максимумі, я не буду, нехай далі працює БКН. Тим більше, що у мене куплений ACV Comfort 130, а він за конструкцією бак у баку і по суті повинен краще тримати температуру, ніж зі змійовиком. З недоліків таких бойлерів. це максимальний тиск в 3 бари, і запобіжний клапан на тиск. А знаючі люди повідомляють, що якщо клапан із якоїсь причини не спрацює, то бак розірве. Про двоконтурну модель. я побоююся, що якщо відмовить бойлер, я взагалі без гарячої води залишусь.

READ  Baxi Main 24 Fo Котел не включається

Ваші висновки правильні лише для очищеної води. Для побутових потреб можна налагодити резервну волосінь. Але на моїй пам’яті випадків відмови бойлерів ACV не траплялося жодного разу.

Я в приватному будинку організовую роздільне димовидалення для газового котла Bosch 6000 на 24 кВт. У зв’язку з цим у мене є два питання. Випускний тракт. Чи варто переходячи від “штанів” 80-80 через трійник з конденсатовідведенням перейти на діаметр вертикального димоходу 100 мм? Вартість труб різного діаметру сильно одна від одної не відрізняється. Висота димоходу до трійника 4800 мм. Виводжу трубу через дах, враховуючи 10 градусів. Впускний тракт. Забір повітря збираюся організувати в приміщенні горища, що не опалюється і добре провітрюється. До зовнішньої стіни близько 4 метрів. Забирати повітря з приміщення не вдале рішення. Відстань від точки паркану в приміщенні горища до верхньої площини агрегату. близько 1050 мм (причому всередині котельні 800мм зі всієї довжини). Взимку таке рішення може створити низку проблем, головна полягає в тому, що в апарат подаватиметься повітря з вуличною температурою. Також можливе утворення сильного конденсату на повітроводі, який опускатиметься на корпус. Але якщо з конденсацією можна боротися теплоізоляцією, то як вирішити проблему надходження теплого повітря мені не зрозуміло. Як варіант розглядав, щоб живити повітропровід з димової труби лазні (потрібно наварити водяний регістр діаметром 300-500мм). Циркуляція в реєстрі для організації окремої ланцюга. Це дуже складно, але має дати результат. Скажіть, який комплект для димоходу підходить для встановлення на WBN 6000-24 C? Необхідно відразу вилучити димохід від стіни товщиною 375 мм, то це не доведеться ніде не витягти. Оскільки ціни на корпоративне обладнання дуже високі, я хотів би спробувати іншого виробника. Нева, наприклад. Незалежно від того, щоб перепрограмувати один-з’єднувальний пристрій, якщо ви вимкнете датчик DWW Drive?

Не. Потрібно буде замінити контрольну дошку одного котла та гідравлікону з нього. А також додатково встановіть тристоронній клапан.

Нещодавно промивали теплообмінники газового котла Bosch 6000. Місяць працював і зберігав весь час тиск на 1. Потім привернув дивний дзюркотливий звук усередині нього перед розпалюванням пальника (в остигаючому режимі), ніби воду з одного кухля до іншого переливають. Глянув, а тиск 0, за ідеєю він повинен був автоматично відключитися при падінні тиску в системі до 0.5, але він працював і гріли батареї. Єдине, що з’явився інший звук та дзюрчання. Я додав тиск до 1, але наступного дня тиск знову впав до 0.5 (тобто десь відбувається витік води). Перевірив труби та радіатори, але ніде витоку не знайшов. Від пристрою не їсть, а тиск все ще падає. Підкажіть, у чому може бути проблема та де її шукати?

У мене було подібне. У системі повітря і після роботи апарату повітря виходило, а тиск падало. У вас клапан автоматичного відвідника повітря (зверху насоса) не закритий? Потрібно, щоб був відкритий завжди. Тиск краще виховувати до 2 банкоматів., щоб розширювальний бачок у котлі теж взяв об’єм і компенсував повітря, що виходить. У радіаторах, зрозуміло, теж стравлювати повітря краном Маєвського.

котел, bosch, 6000, помилка

Газовий настінний котел Bosch 6000 24 кВт часто видає помилку ЕА і часто включається та вимикається. Тобто умовно. поставив на мінімум 40 градусів, буквально 5 хвилин і вимкнувся. д. Раніше гріло як треба, а тепер перші батареї гарячі, далекі ледь теплі, не доходить до них. Працює за температурою обратки, кімнатного термостату немає.

Помилка ЕА можна усунути виставленням ступеня вентилятора на значення 5. Те, що агрегат швидко вимикається, означає, що його мінімальна потужність надто висока для вашої системи. Він менше ніж 8 квт не може дати. А у вас мабуть 5 радіаторів у системі. Ось він цю воду нагріває та вимикається. А чому він їх так швидко нагріває, можливі наступні несправності: засмічено чогось або завоздужилось або балансувати треба перші радіатори, щоб весь потік не йшов тільки через них. Тут треба дивитися схему радіаторів та інше. Спробуйте задати швидкість насоса на максимум (значення 3) та пострівлювати повітря в радіаторах.

Скажіть, хто знає про: настінний газовий котел WBN 6000-18C р-н. Які виробничі тести виробляють? Чи вони запущені?

У мене все нормально було, не думаю, що це із заводу так, швидше за все, зберігання дивне було.

Підкажіть: зупинився настінний казан Bosch, піднявся тиск до 3 бар, видало помилку Е9r. Пробував перезапустити заробив, через 10 с. стрибнув тиск до максимуму, я все зупинив, вимкнув, спустив тиск. Перевірив тиск газу нормальний, як і було. Що це може бути?

Якщо система нова, то малий розширювальний бак, якщо стара то несправний розширювальний бак, а може підживлення труїть. У вашому випадку несправність розширювального бака найімовірніша. Якщо це один варіант 2: гойдайте тиск, замініть танк.

Після відкриття крана гарячої води та запалювання пальника котел Bosch видає помилку Е2 (несправний датчик температури косильної волосіні, що подає). Це відбувається секунд за 10-15. Після закриття крана помилка знімається сама і котел продовжує роботу в режимі опалення. Якщо кран знову відкрити, ситуація повторюється. Для повноти картини: У контурі опалення встановлено додатковий циркуляційний насос, до його встановлення котел і в режимі опалення показував помилку E2 на пару секунд, а потім змінював на E9 (спрацював обмежувач температури теплообмінника). Джерело водопостачання свердловинний насос (тиск на подачі води від 2х до 3х без різких стрибків).

Можливі причини такі: несправний власний циркуляційний насос (якщо він лише задіяний у режимі ГВП), засмічений сітчастий фільтр. датчик, мабуть, не варто виключати.

Котел zwa 24. Помінялася концепція, необхідний теплообмінник від zsa, датчик бойлера та триходовий клапан. Плата, я так гадаю, у них однакова. Загалом із двоконтурного треба зробити одноконтурний.

Виробник не рекомендує займатися такими переробками. Але якщо є бажання, то потрібно придбати теплообмінник. Трубки, що подають, у них однакові, а випускні різні. На 2-х контурному є отвір під підживлення, а на 1-контурному немає. Тут 2 варіанти. Міняти трубку. Придумати як заглушити отвір. Плати управління однакові.

Що означає помилки, які відбуваються в процесі роботи газових котлів Bosch

Термодатчик на гаряче водопостачання функціонує неправильно. Це показує, що пошкоджений термодатчик у контурі ГВП або перевищена допустима температура. Імовірні причини виникнення цієї несправності: температурний датчик на гаряче водопостачання має дефект. Порушено контакт термодатчика ГВП та платою управління. Несправна електронна плата. Якщо ж датчик температури ГВП у справному стані і правильно з’єднаний з платою управління, однак при цьому апарат виводить помилку, то, зважаючи на все, плата управління вийшла з ладу.

Розпалювання не проводиться. Ця ситуація може виникнути, якщо не відбувається запалювання або полум’я відбувається. Необхідно провести перевірку з’єднань між вузлом розпалу і датчиком полум’я, а крім цього між газовим клапаном і платою. Основним фактором зриву полум’я є нестача тяги.

Відмова у роботі температурного датчика системи опалення. Цей код сигналізує про несправність датчика температури в контурі опалення або піднялася рекомендована температура. Розрив у ланцюгу датчика температури в контурі опалення. Ця неполадка може виникнути, коли перервано контакт датчика температури з платою електроніки, або величина температури набагато нижче необхідної. Через п’ять секунд після виявлення збою котел Bosch Газ повинен відновити звичну роботу, у разі, якщо неполадка виникла спонтанно. Необхідно перевірити, що немає вологості на конекторі датчика та з’єднувачі контролера. Якщо волога відсутня, необхідно змінити датчик. Виникнення короткого замикання термодатчика контуру опалення. Така несправність відбувається через коротке замикання ланцюга термодатчика або температурна величина води набагато вище необхідної. Спочатку рекомендується виконати виміри опору датчика. У випадку, якщо показники опору відрізняються від номінального, термічного датчика слід замінити. Якщо ж установка справного датчика не дає результату, замініть плату управління.

Вона означає, що немає розпалу. Повідомляє про неполадку датчик іонізації полум’я, що веде контроль розпалювання. Цей елемент аналізує наявність полум’я та зупиняє функціонування котла Bosch при слабкому горінні головного пальника або у разі проблем подачі газу. Блокування відбувається після завершення 3-х невдалих стартів. Щоб повернутися до роботи, рекомендується зберегти ключ перезавантаження. Несправність із газовим клапаном. Газовим клапаном керує електронна плата. Перевірку цього елемента виконують шляхом вимірів напруги та опору. Якщо виявиться, що величини розходяться з номінальними параметрами, рекомендується замінити клапан. Не приходить у пристрій. У пристрої газорозподілу розміщено кран, який обмежує подачу газу. Тому неполадка при запуску приладу може статися через перекритий кран. Некоректний контакт або відсутній імпульс з датчика іонізації полум’я. Електронна плата пошкоджена. Коли цикл запалювання завершується, пристрій у будь-якому випадку різко рухається, цілком імовірно, що електроніка не зафіксує полум’я. Тому, слід виконати її діагностику.

Перегрів котла Bosch Gaz. Відбувається зупинка приладу. Увімкнувся термостат захисту від перегріву. Датчик температури та термостат перегріву найчастіше встановлені на вихідній трубі основного теплообмінника. Основна мета термостата. це захист апарату від підвищеної температури. Аварійна ситуація може виникати внаслідок проблем із термостатом, датчиком температури, а також при порушенні роботи основного контуру циркуляції. Пошкодження температурного датчика. Електронна плата приймає некоректний сигнал або порушення контакту між платою керування та датчиком. Пошкодження термостату перегріву. Якщо компонент працездатний, але відбувся реальний перегрів рідини, то, ймовірно, існує проблема з циркуляцією теплоносія основного контуру. Засув первинного теплообмінника або елемент фільтра основного контуру (слабка циркуляція дає підвищену температуру нагрівання теплоносія). Несправність насоса циркуляції або утворилася повітряна закупорка в опалювальній системі.

Означає, що всередині системи тиск знижений. Ймовірні причини, що впливають на формування цієї неполадки: зниження тиску теплоносія в системі опалення. Порушено контакт між електронною платою та пресостатом. Несправність пресостату. Попередньо потрібно дізнатись показання манометра. У багатьох випадках проблему можна усунути при використанні підживлювального крана, який потрібен, щоб додавати теплоносій у систему опалення. У випадку, коли спостерігається повторення неполадки, то, швидше за все, є протікання теплоносія. Негерметичним може бути гідронасос, основний теплообмінник, скидний клапан, елементи ущільнення, що зносилися, підживлювальний кран та інші компоненти. Потік визначається візуально при огляді гідравлічних сполук та компонентів.

Відсутність тяги. Для коректної та безвідмовної роботи газового агрегату треба забезпечити тягу для відведення димових газів, щоб не сталося проникнення їх у житлові приміщення. За цим слідкує автоматика, і у разі появи деяких проблем, увімкнеться датчик тяги, і газовий прилад зупинить роботу. Основні фактори відсутності тяги: малий розмір димохідного каналу. неточність при установці, засмічення, лід на стінках. Звуження діаметра димохідного каналу призводить до слабкої тяги. Димовідвідні труби занадто довгі. Необхідно ретельно вивчити посібник з використання котла та перевірити дотримання всіх необхідних вимог. Занадто довгий горизонтальний відрізок димовідвідної труби призводить до ослаблення необхідної тяги. Поломка пневмореле-датчика тяги. Коли у вхідній трубці виникає розрядження, то буде помітне слабке клацання. Контакт між датчиком тяги та електронною дошкою, конденсатом у трубах, а також неправильне з’єднання трубок до пневри.

Робота вентилятора припиняється. Крильчатка вентилятора має засмічення. На валу вентилятора відсутнє мастило, відповідно він не може розвинути необхідні оберти. Втратив контакт між електронною дошкою та вентилятором.

В експлуатації газовий котел Bosch 6000. Останнім часом чи не цілодобово спалахує помилка розпалювання EA. Після скидання кнопкою reset прилад періодично вмикається нормально, але це буває нечасто. Кілька днів тому я прибрав заглушку забору повітря, і він почав функціонувати набагато краще. Що може бути несправним?

Якщо ви вибиваєте помилку в димарі, ви повинні відкрити обкладинки безпеки. Це допоможе забору повітря з приміщення. Слід обстежити трубу димоходу на наявність льоду і, якщо він є, очистити. Якщо ж збій пов’язаний з відривом полум’я, рекомендується перевірити, чи є подача газу до приміщення.

Часто на казані висвічується помилка Е2. Хтось може пояснити, що вона сигналізує?

Цей код вказує на пошкодження датчика температури системи опалення. Мабуть, треба його змінити.

Чому перестав включатися котел Bosch Gaz 6000? При цьому часто видає помилку Е9. Що робити?

Такий збій зазвичай видається через різні проблеми з термостатом, датчиком температури, а також при порушеннях роботи основного контуру циркуляції. Швидше за все, є перегрів рідини в теплообміннику. Якщо температурний датчик і термостат працездатні, то проблема з електронною платою. Потрібно її замінити.

Чому апарат не здійснює запуск і показує помилку РЄ? Тиск нормально утримує, витоків не спостерігається. Вимикаю від електромережі, але несправність не видаляється. Підкажіть, яка причина?

Така ситуація може виникати при зниженні тиску рідини в контурі опалення. У такому разі необхідно перевіряти датчик-пресостат. Швидше за все, він має поломку.

Проблема апарату така: ГВП включено на сорок п’ять градусів. У момент відкриття крана гарячої води пальник запалюється і потім гасне. Такий кругообіг відбувається часто. Холодна вода тече з змішувача, потім тепла. Неодноразово підкреслює помилку E 9. Що може бути причиною?

Цей збій говорить про те, що в контурі гарячого водопостачання перегрівся теплоносій. Схоже, є забруднення теплообмінника, або термостат налаштований не правильно.

У нас така несправність. У момент розпалювання агрегат іде в помилку FA. Якщо зробити перезавантаження, він нормально вмикається, але тільки спалахує газопальниковий пристрій, чути дивні клацання, і знову з’являється помилка. Зробив заміну електрода розпалювання, промивав датчик протоки, перевертав вилку, але поліпшень немає. Хто стикався з таким?

Ця проблема може виникати з трьох причин. Вийшов з ладу електрод контролю полум’я. Некоректне надходження газу. Дає збій електронна плата.

Котел автономно переривав роботу та висвічується код CE. Як бути?

Відсутність води в апараті або пошкодження датчика реле тиску. Спочатку заповніть систему опалення.

Газовий агрегат вимикається з висвічуванням помилки 6. Очищав та продував. результату немає. Що робити?

Ця ситуація повідомляє про слабку тягу, і необхідно перевіряти димохідну систему. Ймовірно, що сталося залипання мембрани. В інших випадках, потрібно викликати спеціаліста для ґрунтовної діагностики апарату з подальшим його.

Будинки використовуємо газовий котел Bosch 6000. Почала з’являтися помилка А7. Сам пристрій функціонує, рівень температури рідини встановлюється вручну. Під час його монтажу, мабуть, пішло перегрівання, оскільки вмикався автоматичний режим температури. Вуличний температурний датчик повітря не поставили. В чому проблема?

Імовірно, є проблема з датчиком температури ГВП. В іншому випадку, дає збій електронна плата.

Апарат функціонує орієнтовно кілька хвилин, далі вимикається пальникове пристрій, і видається помилка С6. Вона світиться не більше хвилини, пальник, знову запускається, і агрегат працює безперебійно ще 5-6 хвилин, і так багато разів. Даний збій, судячи з інструкції, вказує на спрацювання датчика по тязі, проте димохід не має забруднень, димові гази відводяться нормально. Скажіть, будь ласка, у чому причина несправності?

У Вашому випадку, основними причинами, що сприяють відсутності тяги, є: пошкодження датчика тяги. Контакт контрольної дошки з датчиком зламаний. Конденсат у трубках, а також неправильне приєднання трубок до пресостату. Пошкодився вентилятор. Ймовірно, він працює на низьких оборотах.

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS