Котел на відпрацьованому маслі своїми руками

Робимо казан на відпрацьованому маслі своїми руками: огляд технології конструювання

У ході будівництва гаража, лазні, майстерні, теплиці або інших господарських будівель часто виникає проблема обігріву приміщення. Вирішити її допоможе автономне опалення, яке просто незамінне при неможливості підключення приміщень, що потребують обігріву, до стаціонарної системи. Дуже часто для його облаштування використовується казан на відпрацьованому маслі, своїми руками його можна зібрати досить просто. Для цього знадобиться невеликий набір необхідних деталей та навичка поводження зі зварювальним апаратом. Якщо вам все ще цікаво, то давайте докладніше.

Дозатор

Специфіка роботи котлів на відпрацьованому маслі полягає у створенні пристрою для подачі палива. Рекомендується розробити просту та надійну схему. за якою олія надходитиме в камеру згоряння в потрібному обсязі.

Простий економічний котел на відпрацюванні. Своїми руками. Waste oil boiler.

Проектувальники котлів «Геккон» пішли шляхом «найменшого опору». Було використано принцип сполучених судин. Дозатор встановлюється окремо від котла та з’єднується з ним за допомогою паливопроводу.

(Схема дозатора)

Регулювання подачі палива відбувається за допомогою встановлення положення поплавця. Він відриває (закриває) кран, що подає. Таким чином можна зменшувати або збільшувати потужність опалення.

При розрахунку саморобної конструкції котла на відпрацьованому маслі необхідно враховувати такі нюанси:

Маючи загальне уявлення про принцип роботи котлів цього типу, можна приступати до виготовлення конструкції своїми руками.

Як виготовити котел на відпрацюванні

Котел, що спалює відпрацьовану олію, відрізняється від печі тим, що не дозволяє левовій частині тепла відлітати в трубу і нагріває воду в системі опалення, а не повітря. Інша справа, як це реалізовано у конструкції агрегату. Із заводськими теплогенераторами все зрозуміло, їх виробляють на підставі розрахунків та розробок, які виконують цілі колективи спеціально найнятих людей. Що ж стосується виготовлення саморобного котла на відпрацюванні, то це результат праці та творчої думки кількох людей, і, як показує практика, результат дуже успішний.

Варіант опалювального пристрою без водяної сорочки: схема та принцип роботи печі на відпрацюванні

Ми будемо використовувати ці результати та докладно розглянути, як зробити котел на розробці з власними руками. Для цього знадобляться інструменти та пристосування:

 • апарат ручного дугового зварювання постійного струму (інвертор);
 • кутова шліфувальна машина з відрізними колами по металу;
 • дриль електричний;
 • молоток, набір ключів та інших слюсарних інструментів, що є в кожному індивідуальному господарстві.

Як можна зрозуміти зі списку, від вас потрібні дві навички: з слюсарних та зварювальних робіт. Особливо при виготовленні саморобного котла на відпрацюванні важливе вміння виконувати якісні та герметичні зварювальні шви. Якщо в цьому немає впевненості, варто запросити на допомогу професійного електрозварника.

Тепер слід підібрати матеріали для саморобного казана. Зазвичай, щоб не ламати голову над виготовленням корпусу майбутнього теплогенератора, беруть дві судини або дві труби різних діаметрів, щоб при вставці однієї в іншу між ними залишався просвіт 3-4 см для водяної сорочки. Оскільки робота котла пов’язана з високою температурою, товщина стінок труб має бути не менше 4 мм, а краще за 6 мм.

READ  Пекти для лазні з нержавіючої сталі своїми руками

Порада. Для внутрішнього корпусу топки найчастіше приймають балони з-під пропану або кисню.

Простий економічний котел на відпрацюванні. Своїми руками. Waste oil boiler.

Щоб зібрати саморобний котел на відпрацьованому маслі, спочатку треба обрізати труби на необхідну довжину, вона ж і висота агрегату. Додатково знадобляться труби менших діаметрів для патрубків, подачі повітря та теплообмінника, а також листовий метал завтовшки не менше 4 мм, щоб виконати дверцята та кришки круглої форми. З додаткового обладнання знадобиться придбати маслонасос, вентилятор для нагнітання повітря та комплект автоматики з датчиками. Коли все готово, можна приступати до збирання, вивчивши креслення котла на відпрацьованому маслі.

Тут показано базову версію котла, зробленого своїми руками. Далі, необхідно виготовити водяну сорочку із жаротрубним теплообмінником, як показано на фото нижче.

Наступний етап – монтаж електричного вентилятора та комплекту автоматики, який контролюватиме температуру теплоносія, керуючи продуктивністю нагнітача повітря та маслонасосу. Далі слідують випробування та встановлення котла в топкову.

Порада. Перш ніж заповнювати систему водою, а бак. паливом, рекомендується провести перевірку якості зварних швів на проникність за допомогою загальноприйнятих методів.

Необхідні інструменти та матеріали

Такий пристрій можна зробити будь-якої форми. Можна виготовити його з металевого листа, але якщо його немає, то можна взяти старий газовий балон або металеву трубу великого діаметру з товстими стінками. Найпростішу модель можна виконати з основної труби діаметром 0,5 м та двох додаткових, діаметром по 30 см. Також потрібні дві металеві пластини з товщиною мінімум 2 мм.

Крім цього, будуть потрібні такі інструменти та матеріали:

 • металеві листи завтовшки від 2 мм;
 • труба для димоходу;
 • 3 арматури;
 • насос;
 • компресор;
 • розширювальний бачок;
 • зварювання;
 • азбестове полотно;
 • болгарка;
 • герметик;
 • перехідники із термостійкої сталі.

котел на отработке своими руками

Хоча конструкція вийде досить проста, невелике приміщення гаража вона здатна добре обігріти навіть у зимову пору року.

Правила експлуатації обладнання

Зібраний водяний котел потрібно використовувати, дотримуючись певних правил, головним з яких є використання димоходу з відповідним діаметром перерізу. Система димовідведення обов’язково комплектується заслінкою для регулювання тяги, а ділянка її проходження крізь стельове перекриття та покрівлю ізолюється за допомогою термостійкого кожуха. А при використанні котла не допускається доливати паливо у нагріту камеру, охолоджувати котел за допомогою води та відключати наддувний вентилятор. Дотримання цих правил забезпечить ефективну роботу обладнання та збільшить термін експлуатації системи опалення.

Особливості облаштування опалення на відпрацьованому маслі за допомогою печей та котлів

Будь-який власник дигунів прагне зменшити витрати, витрачені на організацію опалення житлових та комунальних номерів. Досягти цієї мети можливо, влаштувавши опалення на відпрацьованому маслі своїми руками шляхом встановлення спеціальних печей та котлів. Цей варіант обігріву приміщень вигідний тільки в тому випадку, якщо є доступ до безкоштовної відпрацьованої олії. Дана сировина накопичується на станціях технічного обслуговування, ремонтних майстерень, що відновлюють працездатність олійних пристроїв, та інших підприємствах, що стикаються з проблемою утилізації відходів подібного роду.

Особливості котла на відпрацюванні

Ці пристрої використовують як джерело енергії відпрацьоване моторне масло, випаровуючи його і спалюючи суміш пари та повітря.

Розрахунки дозволяють судити про вигоду такого палива:

Витрати масла для отримання 1кВт теплової енергії котлів виробляють за формулою:

READ  Нагрітий бічний підключення курсу 60 см

де n ККД (92% для електронагрівальних агрегатів).

 • Газ по 5,6 Вартість 1 кВт тепла становитиме: 0,113 куб.м/год х 5,6 = 0,63
 • Олія за ціною 10 Тоді 0,102 кг/годину х 10 = 1,02
 • Електрика 3.5 Всього 1.09 x 3,5 = 3.8

Номери в регіонах відрізняються, але ступінь вигоди ясно навіть з попередніми розрахунками.

Домашній опалювальний блок з компетентним виробником експлуатаційних характеристик не поступається промислових зразках, а дешева забуття перевищує їх.

 • Масла моторні масляні масла (двигуни внутрішнього згоряння);
 • Змащення тертя частин механізмів;
 • Охолоджувачі в компресорах та холодильниках.

Вони відрізняються щільністю, в’язкістю та домішками, але всі підходять для переробки.

Функції

На додаток до основного завдання опалення приміщень котлів на відпрацьованому маслі вирішити проблему забруднення навколишнього середовища:

 • На автопідприємствах використовується обсяг використаних мастильних матеріалів, який необхідно утилізувати фінансові збитки. Продаж паливно-палива товарів для споживачів або дилерів покращує економічні показники.
 • Відмова від електричного та газового опалення заощаджує енергоресурси.
 • Кінцевий викид із котла двоокис вуглецю утилізується флорою. Масло ж розкладається роками, отруюючи грунт.

Саморобні агрегати автономні, не вимагають прокладання газопроводу та ліній електропередач.

Принцип дії

Виділення тепла у таких котлах відбувається при окисленні вуглеводнів, у тому числі складаються продукти переробки нафти. Повне згоряння відпрацювання здійснюється тоді, коли кінцеві продукти хімічної реакції виділяються у вигляді вуглекислого газу. Воно відбувається в температурному інтервалі 6000 ± 200°C. Для цього масло попередньо розігрівають і випаровують, а потім спалюють при надлишку кисню.

Процес температурного розкладання органіки називається піролізом та утилізує використані мастильні матеріали, трансформуючи їх у газоподібні відходи.

 • двоокис вуглецю;
 • азотисті сполуки, необхідні рослинного світу;
 • тепло, яке використовується господарем установки на свій розсуд.

Додаткова користь, цей процес приносить дисперсію отруйних добавок та добавок у складі масел. Вони розкладаються при температурних ефектах і розбавляються атмосферою для безпечних концентрацій.

Нагрівання приміщення здійснюється як результат прямого контакту з дезинтеграцією частин пристрою, або при нагріванні теплоносія (вода), яка циркулює через систему трубопроводів та радіаторів нагріву.

Домашні структури

Домашні котли на стічних вод з контуром води мають аналогічний принцип роботи, але є дещо різні способи. У них як такий пальник. Його роль нагрівається до високих температур. Масляні краплі, падіння на ній, миттєво випаровується, а пари запалюються. Це не чистий піроліз, оскільки під час мікротрізування при зіткненні палива з гарячою поверхнею, енергія від розпаду молекул додатково випускається.

Найпростіша піч на відпрацюванні працює таким чином:

 • Нижня ємність у вигляді чаші.
 • Верхня камера допалювання збагаченої суміші.
 • Пеорована металева труба з пеорацією для збагачення парів киснем.

Для розпалювання палива у нижній камері використовується бензин. Після початку горіння олія інтенсивно випаровується. Пари піднімаються вгору трубою, збагачуються і згоряють у верхній камері. При цьому температура внизу рідко перевищує 350 ° C, а вгорі 900 ° C. Якщо масло в нижню чашу додаватиметься вручну, то в її кришці роблять отвір, що дозволяє заливати пальне. Для автоматичного подавання підключають патрубок, що веде до паливного бака.

Піч на відпрацюванні має такі переваги:

 • Універсальність. Її можна використовувати у будь-яких закритих приміщеннях.
 • Можливість виготовити своїми руками.
 • Недороге паливо.
 • Висока швидкість розігріву.
 • Компактні розміри.

Перший полягає у швидкому забрудненні димаря. Його доведеться регулярно чистити. Другий недолік виявляється у шумі. При горінні повітряно-масляної змісті чути шум.

Принцип роботи котлів на відпрацюванні

Саморобний котел на відпрацьованому маслі може працювати за однією з двох схем:

 • З горінням палива в одній ємності та його допалюванням у другій – своєрідна піролізна схема;
 • З запаленням підігрітого та випареного палива – вкрай ефективна схема.
READ  Як зробити камін з коробки

Якщо підпалити відпрацьовану олію в будь-якій ємності, вона горітиме жовтим, злегка коптячим полум’ям. Навіть якщо відібрати тепло в опалювальну систему, його буде недостатньо для обігріву приміщень. До того ж у продуктах згоряння ми знайдемо купу недогорілих та токсичних компонентів. Тому головне завдання опалювального котла на рідкому паливі полягає у забезпеченні оптимальних умов згоряння відпрацьованого масла. Отримане тепло вирушає у водяний контур.

Перша схема використовується в найпростіших печах, на кшталт ось цієї:

Горіння за такої схеми здійснюється із забором повітря через регулювальну заслінку.

Тут ми бачимо бак з паливом та регулювальною заслінкою, дожигатель та вторинну камеру. Допалювач, через ряди бічних отворів, подається вторинне повітря. Відпрацьована олія заливається в бак, поверх нього наливається трохи гасу, після чого проводиться розпалювання.

котел на отработке своими руками

Полум’я в дожигателі буде спочатку жовтим, тому що піч холодна. У міру прогріву воно набуде біло-рожевого відтінку, з’явиться гудіння, характерне для потужного потоку полум’я. Це означає, що агрегат вийшов на робочий режим. Збільшивши розмір верхньої камери та доповнивши її трубчастим теплообмінником, ми отримаємо просту піч на відпрацюванні з водяним контуром.

Для розгляду другої схеми водогрійного котла на відпрацьованій олії ми візьмемо таку схему:

Схема та принцип дії водогрійного котла на відпрацьованому маслі

Це не зовсім те, що нам потрібно, але принцип той самий. Представлений на малюнку агрегат включає кілька важливих вузлів. Перший вузол – це паливний бак, який забезпечує подачу відпрацьованої олії в котел. Подача має бути краплинною. Відпрацювання надходить у чашу, в якій розпалюється полум’я. У міру прогріву конструкції олія починає надходити в чашу вже гарячою, температура її горіння зростає.

Горіння здійснюється у внутрішньому обсязі печі, обмеженому металевим циліндром. Це наша камера згоряння. зверху в неї надходить повітря, у верхній бічній частині розташовується відвід під димохід. На представленому кресленні зображений агрегат з піддувом, що робить його роботу ефективнішою. Водяної сорочки тут немає, але є вентилятор обдування, який обдуває повітрям внутрішній циліндр з камерою згоряння. Гаряче повітря можна відправити через повітропроводи в приміщення, що обігріваються.

Організувати опалення на відпрацьованому маслі своїми руками допоможе водяний контур. Для цього прибираємо з креслення вентилятор обдування та сопло віддачі гарячого повітря, жодних отворів на їхньому місці не буде. Натомість приварюємо до циліндра з камерою згоряння змійовик, що грає роль теплообмінника. Його можна зробити з труби відповідного діаметра. Кінці труби виводяться назовні – до них підключається контур опалення.

Таким чином, ми зробили відмінну піч на відпрацьованому маслі з водяним контуром. Залишилося попрацювати над підвищенням ефективності. Для цього ми можемо обернути димоходу додатковим теплообмінником і з’єднати його з основним. Тепер обертаємо наш водогрійний опалювальний котел у теплоізоляцію, після чого одягаємо його у додатковий корпус – це допоможе знизити теплові втрати.

https://prokotlyi.ru/delaem-kotel-otopleniya-na-otrabotannom-masle-svoimi-rukami/
https://remont-system.ru/kotly/kak-sdelat-kotel-otopleniya-na-otrabotannom-masle-svoimi-rukami
https://kaminguru.com/kotel/kak-sdelat-na-otrabotannom-masle.html
https://oboiman.ru/teplo/otoplenie-na-otrabotannom-masle-svoimi-rukami-instrukcia-po-izgotovleniu-kotla-na-otrabotke.html
https://aqua-rmnt.com/otoplenie/alt_otoplenie/otoplenie-na-otrabotannom-masle.html
https://bigkotel.ru/vidy-kotlov/podrobna-instruktsiya-po-sborke-samodelno-kotla-na-otrabotannom-masle
https://kaminguru.com/kotel/na-otrabotannom-masle-s-konturom.html
https://remont-system.ru/kotly/sborka-kotla-na-otrabotannom-masle-svoimi-rukami [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS