Нагрівач води для акваріума своїми руками

Акваріумний нагрівач на 15 (25 Вт) за півгодини своїми руками

Нагрівача у мене в акваріумі зроду не було, не люблю високу напругу та сторонні предмети в акваріумі. До того ж, температура і без нагрівача ніколи нижче 22 градусів не опускалася. Цього року вода іноді стала доходити до 19 градусів, що робило равликів млявими, а хелени взагалі закопалися в ґрунт.

Загалом вирішив нашвидкуруч зробити екстрений нагрівач, який був гранично простий, безпечний, не боявся роботи “всуху”, і був би дуже компактним.(Дубини в акваріумі мені взагалі не подобаються). Ось що вийшло в результаті:

нагрівач, водить, акваріума, своїми, рука

Зробив з того, що це було, але ключовим елементом нагрівача є галогенна лампочка G4 (у спотворених вогнях і настільних лампах часто буває), у моєму випадку 6 В. 25 Вт. Харчуватися вся ця справа буде від 5 Вольт (комп’ютерний БП), на цій напрузі лампа розвиває потужність 15 Вт.

провід близько метра (добрий на 1-1.5 квадрата),

USB роз’єм, або будь-який інший для живлення. У моєму випадку рознімання типу Banana

термосплаття для провідників і для всього шприца так, щоб світло не пронизує.

Гліцерин з аптеки (без добавок, інакше він пройде поточний),

клейкий пістолет, або який інший клей. Ну і паяльник.

Лампочка дуже компактна, тому без допінгу вписується в 2 мл. шприц. Ми приклеюємо лампочку в шприц, з одного боку, ми запечатуємо клей. Далі ми заповнюємо все до вершини гліцерину, ми вставляємо гумову трубку з поршня шприца, ми запечатуємо клей.

Перевіряється у вашій роботі, а без чорної трубки зверху, щоб оцінити, чи немає витоків. Освітлений, потепління.

Протягом ночі температура зросла до 2 градусів. Одягнені термоусадочні, сідаючи легше. Готовий)

Як зробити підігрівач води для акваріума з авторегуляцією своїми руками з підручних матеріалів

Гліцерин не може залити, але потім, якщо нагрівач знаходиться за межами води, він швидко розтопиться. З гліцерином стає гарячим (рука не переносить), але нічого більше, крім того, гліцерин стає теплоносіями і не дає шансу до пристрою перегріватися. Для фізиків, гліцерин лише трохи гірше проводить тепло ніж вода, і при цьому майже діелектрик (8 мегаом). У нашому випадку при живленні від 5 Вольт цим можна нехтувати.

Лампочки G4 дешеві як бруд, і бувають на 6, 12, і 24 вольти, потужність 10-20-25-35-50 Ватт в такому ж розмірі. Тож вибирайте на свою потребу. Але врахуйте, що більше потужність тим більше шприц, і гліцерин обов’язково. У моєму випадку лампа працює не на повну потужність і сподіваюся ніколи не перегорить:)

Як ви бачите, у нагрівача немає якогось датчика температури, реле і так далі. Але це навіть на краще. Скільки історій на форумах що залиплий нагрівач зварив рибу? У моєму випадку ці 15 Вт у житті не нагріють мої 100 літрів навіть до 28 градусів, думаю. Мені б 24-25 вистачило за очі. Якщо нагрівач буде потужнішим, зовнішній контролер нічого не заважає поставити. А якщо потрібно просто зменшити потужність, можна послідовно включити діод, на ньому впаде 0.9-1.1 Volta, яка зменшить силу нагрівача (писати докладніше в коментарях).

Якщо у вас немає 5 вольт, доступних у тумбочці, ви можете зробити їжу з зарядки USB для гаджетів на 1000-1500mA (у мене так сильно вичавити їх). Встановивши іншу заряду, ви також коригуєте потужність залежно від поточного. І тепер не потрібно вимикати нагрівач, коли ми піднімаємося в акваріум, є лише 5 вольт.

Псувати. Ні, я не шкодую “200” на нагрівачі. Зробіть це сам іноді цікавіше, ніж перейти до магазину. Я сам є акваріум і все, що це виключно зроблено в ньому своїми руками.

Нам потрібний водонагрівач

Деякі акваріумісти-початківці вважають, що водонагрівач — річ не найважливіша. Але вони дуже помиляються. Багато рибок у природному середовищі живуть у тропічних та теплих річках.

Хоча і літо. ще не показник, оскільки температура води вдень і вночі міняється і не кожна рибка перенесе ці стрибки (навіть 2-4 градуси). Також на водію можна вплинути на довгий час, залишено відкритим вікном або раптовим відключенням опалення в квартирі.

Подумайте добре перед тим, як відмовлятися від придбання нагрівача, адже ви повинні бути на 100% впевнені, що вода настільки тепла, наскільки це потрібно рибкам. До речі, сучасні нагрівачі мають термодатчики, які контролюють, щоб вода не перегрівалася.

Для підтримки необхідного мікроклімату у водному середовищі необхідно знати, як встановити обігрівач в акваріум. Нагрівач води можна встановлювати як у горизонтальному, так і у вертикальному положенні. При вертикальній установці рукоятка регулювання повинна розташовуватися вище за рівень води. При горизонтальному розташуванні обігрівач повністю занурюється у водне середовище.

На корпусі нагрівача рівні занурення у воді зазвичай застосовуються. Пристрій повинен бути встановлений таким чином, щоб вода вище, ніж мінімальний рівень занурення. З часом вода випаровується, тому вам потрібно забезпечити, щоб він не потрапляє нижче мінімальної марки.

Нагрівач не може бути встановлений у гравію або піску.

Кронштейн встановлюється під головою нагрівача, який прикріплений до стінки акваріума, використовуючи присоску.

Слід зазначити, що встановлений пристрій може бути включений лише через 15-20 хвилин. За цей час температура нагрівача зрівняється з температурою води у штучному водоймищі. Тільки після цього пристрій з’єднується з мережею.

Неперевершений нагрівач з власними руками

Тримач автоматичний нагрівач

Цей метод дозволяє створювати нагрівач для акваріума, який незалежно регулює температуру, вказану користувачем. Але ви можете зробити пристрій лише за наявності спеціальних знань у галузі радіотехніки.

READ  Водонагрівач під час вимкнення гарячої води

Щоб зробити акваріумний нагрівач з терморегулятором, вам знадобляться:

 • Трансформатор 12-вольт;
 • IN4007 (діоди). 6;
 • Електролітичні конденсатори на 47, 100 та 2000 мкФ;
 • Стабілізаторна мікросхема на 5 (підходить 7805);
 • КТ 814А (транзистор);
 • Стабілітрон регульований (КР142ЕН19А або TL431);
 • Постійні резистори на 150, 910, 4700 і 160 000 Ом;
 • Змінний резистор на 150000 Ом;
 • Замість датчика знадобиться термічний резистор на 50000 Ом (ТКС «-»);
 • Діод із низьким споживанням енергії;
 • Електромагнітне реле (12 В та 0,1 А);
 • Тумблер (кнопка).

Для корпусу підійде лічильник, що вийшов з ладу (на фото Граніт-1). І плата нагоді від нього ж. Усередині розміщуються і блок живлення, і електромагнітне реле.

На фото відповідне автомобільне реле, де котушка працює на 0,1 А.

Ви не можете включити ланцюг міді, оскільки максимальний струм регульованого стабілу не може бути більше 100 мА. У зв’язку з цим придбання потужного резистора KT814. Якщо ви хочете зробити спрощену схему, замість реле автомобіля, візьміть інший, щоб струм менше 0,1 А (наприклад, SRA-12VDC-Al, а інший SRD-12VDC-SL-C). Такі моделі можуть бути включені до стабітронного ланцюга без резистора.

Фото показує трансформатор незвичний. Це котушка, запозичена з видатного індукційного електричного лічильника.

Видно, що є невелике вільне місце, яке можна використовувати для обмотування. Але оскільки поперечний переріз невеликий на ядрі, то не буде можливо досягти високої потужності. Однак для регулятора акваріуму буде достатньо, якщо ви додасте 540 поворотів на основі того, що 1 вольт 45 поворотів. Не буде проблем з їхністю, якщо ви правильно підібрати діаметр. 0,4 мм. Але для того, щоб не витрачати час, ви можете придбати адаптер або новий блок, спочатку розроблений для 12 вольт.

Супер гладкий нагрівач з вашими руками

Можна побачити, що схема забезпечує стабілізатор 7805 з постійною напругою на виході, що становить 5 В. Саме від нього, що Жевабітрон їсть. Тому термостат буде мати стабільні характеристики, які залишатимуться постійними навіть при стрибках напруги живлення.

Датчик температури в цьому випадку служить термічним резистором, стійкість якого становить 50 000 Ом при кімнатній температурі. Однак це буде падати опір при нагріванні.

Вона повинна бути захищена від механічних пошкоджень термоусадочними трубами.

На правильному регуляторі температури гарне місце для резистора R1. Якщо його вісь коротка, вам доведеться атакувати прапорець (ви можете перевернути його). І пристрій розміщується зліва, що регулює роботу пристрою при постійній температурі, встановленому користувачем.

Видно, що клемник занадто великий, проте прибирати його не потрібно, тому що в нього чудово вставляється будь-яка вилка. Щоб виміряти силу струму, яка віддаватиметься в навантаження, потрібно прибрати жовту перемичку праворуч і замість неї послідовно підключити амперметр.

Тепер настав час зробити шкалу терморегулятора за допомогою електронного термометра ТМ-902С. Датчики пристроїв потрібно об’єднати ізолентою.

Термометром заміряйте температуру тіл різного ступеня нагрітості. Шкалу можна зробити різного діапазону. На малюнку він склав 8-60 градусів. Якщо температуру потрібно посунути, можна це зробити за допомогою резисторів R1-3.

Тепер саморобний нагрівач з терморегулятором для акваріума готовий. Виглядає він приблизно так.

Оскільки прозоре скло лічильника оголює всі начинки терморегулятора, виглядає він не естетично. Виправити це можна, заклеївши все непривабливе скотчем. Однак якщо ви людина творча, то можна над корпусом попрацювати ще.

Такий обігрівач з регулятором температури буде включатися при температурі нижче встановленої користувачем. При необхідності це можна зробити, щоб навантаження подають при температурі, якщо вона вище, ніж встановлена. Для цього нам потрібно поміняти резистор, який відіграє роль датчика (R2) з резисторами під числом 1 і 3.

Водонагрівач для акваріума з власними руками

З розвитком Наноапаратури, Розроблено наноакарійне обладнання, але в основному обчислюється обладнання для акваріумів з 10 літрів. для дітей 8 і менше літрів, обладнання важко вибрати, зокрема, важко вибрати досить невеликий нагрівач. Але це може бути зроблено сам.

Тут я опишу технологію самостійного виробництва супербюджетного нагрівача для акваріума, використовуючи резистори та напругу, як нагрівачі в випускному стані 220 вольт. Почалося все з того, що я склеїв акваріум 20х20х25 (висота), об’єм приблизно 8 літрів і розпочав підготовку до її запуску. Використовуючи цю ємність, як тимчасовий притулок для рослин, зіткнувся з відсутністю невеликого нагрівача для цього акваріума, тому я вирішив зробити такий сам нагрівач, спираючись на існуючий досвід. Виготовлення нагрівача займає від сили 1 годину часу та мінімальних бюджетних витрат (у моєму випадку 8 грн.45 коп.). Причому є можливість виготовити нагрівач потужністю від кількох Ват (для наноакваріума) до 150 Вт (просто більшої потужності не робив).

Спочатку визначився з тим, що додатково робити терморегулятор я не буду (просто підігріватиму воду до необхідної температури). Я визначився з необхідною потужністю нагрівача, виходячи з того, що мені потрібно підняти температуру води з 21 до 26 градусів і об’єм мого акваріума 8 літрів (вийшло 8-11 Вт). Потім зробив розрахунок нагрівача за законом Ома, і так: 1. Вже визначається потужністю нагрівача. 11 Вт (8 Вт); 2. Тепер визначте поточний струм. I = p / u. Розділ живлення на напрузі. 11 Вт Розділити на 220 вольт = 0,05 ампер (для 8 Вт. 0,0364 а); 3. Ми розглядаємо необхідний опір нагрівача. R = u / i. напругу ділимо на струм у ланцюгу. 220 вольт поділяють на 0,05 ампер = 4400 Ом = 4,4 К (для 8 Вт. 6.04 COM); Після цього я пішов по магазинах, де я купив: Пірс, шприц 20 мл., 4 резистора потужністю 2 Вт кожен. На зворотному шляху з магазинів (після довгих пошуків) знайшли невелику купу піску, звідки він взяв клопотання. Після цього радісний прибуток додому.

Розміри пробірки: діаметр близько 15 мм, довжина 150 мм. Ці параметри можна налаштувати наявністю необхідних розмірів або навіть форм. І чому ви запитуєте шприц?. Я вирішив спробувати зробити пластиковий нагрівач. данину сучасним тенденціям у акваріумі. 5. Резистори вибрали одну потужність (2 Вт) та одну номінальну вартість (1,5 COM). Це дає рівномірне опалення та надійність. Зауважте, що ми попередньо визначені їхністю (так що 5 мм піску пробірка на нижній частині трубки 10 мм від верхнього резистора 10-15 мм на ущільнюванні висновків = 150 мм. тоді в асфальтованому стані резистори Потрібно мати не більше 110-120 мм). 6. Резистор 2 Вт із “хвостами” для спайки має довжину 30мм = 120 мм.: 30 мм = 4 штуки = більше цієї кількості в пробірку не влізе. тому і взяв 4 шт.

READ  Після вимкнення гарячої води під нагріваючою рушником

Мокрий пісочок кинув у сковорідку і просушив на дрібному вогнику – щоб добре засипався та ізолював електрично. Поки сушив пісочок вирішив. буду все-таки робити пластиковий нагрівач – треба йти в ногу з часом, відпрацювати технологію та перевірити живучість даного методу. Після цього шприц підігрів на вогні (треба акуратно – на фото видно, що мало не розплавив зайвого) та розплющив «хвостик» для односторонньої герметизації.

Спаяв 3 резистори (більше в шприц не влізло) підпаяв гнучкі дроти з вилкою, вставив у шприц і засинав сухим кварцовим піском, трясемо пісок для щільності. Далі я вирішив перевірити продуктивність методом включення. результат, який задовольнив мене (близько двох хвилин, шприц у руках нагрівався до температури близько 38 градусів. тоді я вже відключив все.До. Теплий це буде вода, а не руки). Наприкінці всіх цих операцій шприц затоплений на вершині акваріумного герметику, утворює верхній край з вологими мильними руками і встановлюється. Але нерви не могли стояти. Знаючи великі, що силікон висихає зі швидкістю близько 2 мм на добу, незважаючи на те, що верхній шар герметизації все ще знаходиться під пальцем. Я вирішив провести гідротехнічну тепла водовідведення, використовуючи мене. Періодично витягуючи нагрівальну підлогу, здійснювали контроль над нагріванням пластику тіла, як у повітрі, так і у воді. У воді пластику вода має температуру води, у повітрі. Після того, як рука стала теплим (38-39 покоління), нагрівач повернувся у воду (після всього пластикового плавлення. Це не моя мета). Операція протягом 4 годин інцидентів не виявила. Я не ризикую його на ніч протягом ночі. На вихідних я покладу на щоденний біг з постійним візуальним контролем процесу, але все-таки витягніть з води і нехай вона спокійно висушала силікон. Через два дні, щоденний «прогін» нагрівач почав. Зокрема, щоб не пропустити момент, коли нагрівач буде погано. Ця операція виробляється сьогодні, щоб візуально стежити за весь процес.

Початок було дано при 9 ранку при температурі води в акваріумі 22 градусів, протягом 4 годин температура зросла до 24 і стабілізувалася за цим показником (16-00 умова). Стан о 20-00. Температура в акваріумі коливається 24-25 градусів залежно від температури в кімнаті. Я думаю, що нагрівач стояв тест і може бути використаний як основна модель для виробництва аналогічних.

Я хочу попередити, що використання нагрівача без термостату може призвести до несанкціонованого збільшення температури до неприйнятних меж (однак, як до зменшення). Існував випадок, коли температура в квартирі збільшилася завдяки збільшенню температури теплоносія в батареях. В результаті з’явилася температура в акваріумі від 29-30 градусів, поки не помітили і не відключило нагрівання. Крім того, я зіткнувся з тим, що відкритий фортечний імен, що дає невелику чернетку до акваріума, може призвести до зменшення температури на 2-3 градуси. Для вибору резисторів можна використати таблицю стандартних номіналів резисторів.

Найчастіше в магазинах є номінальна серія E12. На підставі цього і вибрати резистори. 220 вольт потрібно протистояти 10,7 кому. Візьміть 3 резисторів (потужність кожної 1 ват) на 3,3k кожен = 9,9. У цьому випадку влада утримання буде трохи більше, ніж 4,5 Вт.

12 вольт потрібен опір 32 Ом. Візьміть 3 резисторів (потужність кожної 1 ват) 10 Ом кожен = 30 Ом. Знову невеликий надлишок необхідної потужності, але це не фатальний.

Нагрівач для акваріума з власними руками

Сьогодні на полицях магазину ви можете знайти досить багато рішень, призначених для підтримки певної температури в акваріумі. І якщо для кімнатних акваріумів найкращий варіант буде спеціальним заводським термостатом, нагріванням безпосередньо водою, то для акваріумів не менше, все так однозначене: запропоновані нагрівачі в основному занадто масивні, і немає мовчання. У цьому випадку акваріуси з досвідом рекомендуються придбати нижній нагрівач, або що не гірше, зробити його власними руками.

Для цього достатньо запас у наступних пунктах та матеріалах:

Гнучка трубка, яка не проходить воду і не руйнується в ньому. Якщо немає готового варіанту, то герметично взаємопов’язані медичні катетери або крапельники підходять.

Будь-який вологостійкий дріт. Ви можете використовувати різні марки: PEV-1, Pav-2 і так далі. Діаметр дроту бажаний вибирати на основі розрахункової потужності нижнього нагрівача, який коливається від 0,5 до 1 Вт на літр води акваріумної води. Але це можливо не піклуватися про вибір діаметра, приймаючи дріт товщиною приблизно 0,3 мм (використовується в обмотуванні трансформатора), і досягти необхідної потужності, змінюючи її довжину.

Виробництво нагрівача слід починати з вимірювання опору дроту. Підставляючи отриману величину у формулі W = UU / R (W. потужність, U-напруга, R-резистентність), можна визначити розрахунковою потужністю, чи вибраний шматок дроту підходить для ролі нагрівального елемента або варто змінювати свої розміри в одному напрямку або іншому.

Відрізання дроту потрібної довжини, необхідно перетворити його на гнучку трубку, пайку на її кінці дроту, що веде до джерела живлення, і помістіть місце сплеску в пластмасову вилку, затоку після всіх Його порожнина силіконова. Після того, як його затвердіння буде заповнювати будь-яку рідку трубку і герметично забиті його кінцями. Для поліпшення тепловіддачі, звичайно, краще наповнити трубку гліцерином, але на крайній випадок підійде і вода.

І варто ще раз обмовитися, що хоча донні обігрівачі і є найпростішим рішенням для нерестових або інших акваріумів помірної ємності, але для більших обсягів їх рекомендується використовувати тільки спільно з потужнішими пристроями, що підігрівають не дно, а саму воду.

Обігрівач для акваріума своїми руками

Привіт усім читачам мого блогу! У цій публікації я хочу розповісти вам як можна сконструювати сольовий обігрівач для акваріума своїми руками застосувавши для цього звичайну пластикову пляшку. Можу з упевненістю сказати, що протягом кількох років експлуатації цього обігрівача він зарекомендував себе чудово.

READ  Ballu UHB 205 зволожувач повітря, як використовувати

Увага! Якщо ви не знаєте техніку безпеки поводження з електрикою не беріться за виготовлення такого електроприладу. Для виготовлення домашнього сольового нагрівача вам знадобиться: невелика пластикова пляшка, сегмент ізольованого електричного дроту (бажано видаляється з електричного приладу та встановленого вилки), необхідні два довгих 15-мм-20 мм кільця, обов’язково з Мідна трубка та розтягувач жорсткого дроту для виготовлення гачка для яких буде затягнути нагрівач у акваріумі.

Перше що потрібно буде зробити це зробити (можна пропалити цвяхом) три невеликі отвори в пробці пластикової пляшки. Два отвори під електричний провід, а третє для виходу, конденсату, який повільно випаровуватиметься від нагрівання води у пляшці. Можна обійтися і двома отворами якщо вони виконані досить вільними.

Після того як ви проробите отвори в них потрібно просунути дроти, потім на зачищених кінцях проводів сплющити кільця. Для цього потрібно взяти молоток і просунувши провід у кільце сплющити його ударом молотка, те саме потрібно проробити і з другим дротом. Пам’ятайте, щоб уникнути короткого замикання поміщені в пляшку контакти повинні знаходитися завжди нарізно, тобто один контакт у низу на самому дні пляшки, а другий вгорі ближче до самого шийки, але не вище за рівень залитої у пляшці води.

Перед наповненням нагрівача з водою та встановлення його в акваріумі потрібно заздалегідь зробити важку вагу, щоб призупинити пляшку акваріума, не перевернула на стороні. Для цього засинайте в пляшці деяких каменів, ви можете просто взяти трохи грунту з акваріума. Норма перевіряється експериментальним способом, коли пляшка, підвішена на стіні, і заповнена водою, перестане перетворюватися на бік. Так що це буде достатньо. Сегмент не дуже важкий дріт буде потрібний для виготовлення гачка, для якого нагрівач буде встановлений.

Для цього потрібно щільно обмотати провід навколо шийки пляшки, залишивши кінець дроту вигнутим у гачок. Після того як все буде зроблено потрібно заповнити пляшку водою, але не до краю шийки, щоб уникнути випадкового контакту з водою в акваріумі.

Правильне розміщення водонагрівача в акваріумі. це повністю підняте шийку пляшки над рівнем води в акваріумі. Важливо знати, що температура сольового обігрівача регулюється додаванням до нього солі. Чим більше солі оной, тим вище температура нагрівача буде.

Тому потрібно дуже серйозно ставитися до додавання солі або вода в пляшці закипить і, ви занапастите своїх риб. Я додаю сіль заздалегідь розчинення у склянці з водою, і лише після цього я додаю краплі до водонагрівача. Увага! Коли сіль додають до нагрівача, а також з усіма технічними роботами з переміщенням та видаленням пробки з нагрівачем, він суворо проводиться лише тоді, коли він відключається від мережі.

Після додавання солі до водяного нагрівача контроль над температурою води в акваріумі здійснюється протягом дня. Якщо після того, як після дня досягнуто заплановану норму, а вище не піднімається, середня температура вважається скоригована. І якщо температура води зросла над нормою, то в цьому випадку потрібно вимкнути нагрівач і замінити частину води свіжою. Для дуже маленьких акваріумів, висока температура води знижується додаванням дистильованої води для водонагрівача. Подібний обігрівач для акваріума не безпечний, але може стати в нагоді.

Сольовий обігрівач для акваріума своїми руками

Сольовий обігрівач для акваріума стане чудовою альтернативою спіральному приладу. Принцип його дії полягає у пропущенні електричного струму через сольовий розчин. Параметри потужності нагрівача залежать від глибини занурення контактних паличок з вугілля та насичення сольового розчину.

Для того, щоб зробити обігрівач своїми руками знадобиться:

U-подібна скляна трубка завдовжки від 20 см та діаметром 20 мм; Дві вугільні палички (можна взяти від батарейки з кишенькового ліхтаря); Дві гумові пробки, що щільно прилягають до трубки; 1-1,5 м електрокабелю з гарною ізоляцією; Електрична вилка.

Почнемо з того, вам потрібно підключити електричну штепсель до одного з кінців кабелю, а два провідники, розташовані на іншому кінці, припою до латунних ковпаків вугільних паличок. Щоб уникнути окислення, місця спайки потрібно акуратно залити смолою. Тепер вугільні палички поміщаються в заздалегідь зроблені отвори в пробках. Крім того, на кожній вищі, вам потрібно зробити ще одну малу газову подачу. Заключна стадія виробництва є засмічення труб з центрами з вугільними паличками.

Тепер вам потрібно ретельно обчислити силу нагрівача. Зробити це теоретично дуже складним, тому краще піти експериментом. Для цього візьміть чайну ложку готують солі і змішуючи його в склянку звичайної води. Розчин виливають у нагрівач і вилки з пробками. Необхідно стежити за кути, як глибоко падіння в фізіологічному розчині. Тепер настав час для тестів. Вони є те, що нагрівач поміщений у акваріум без риби та інших мешканців. У той же час необхідно забезпечити, щоб рівень розчину нижче рівня води. Неможливість дотримання цього стану може пошкодити скляну трубку. Тоді вам потрібно виміряти початкову температуру води та включити нагрівач до мережі. Після того, як він працював протягом дня, температура води знову вимірюється і оцінює ефективність нагрівача.

Якщо є необхідність збільшити потужність приладу, його відключають від мережі і додають в розчин кілька кристаликів кухонної солі. Якщо ж потрібно знизити потужність, розчин слід розбавити невеликою кількістю чистої води. В обох випадках потрібне повторне проведення випробувань. Регулюючи концентрацію солі, можна з успіхом створювати потрібні умови для нересту риб або в момент зміни температури навколишнього середовища. Основний догляд за таким обігрівачем полягає у відстеженні концентрації розчину та періодичному підливанні у трубку води.

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS