Не працює фен на паяльній станції

Особливості паяння

Зараз розвиток електроніки йде шляхом все більш щільного монтажу компонентів на друкованій платі. Крім очевидних переваг, прогрес призводить до труднощів ремонту через дуже компактні розміри. Це дуже ускладнює роботу паяльником, і тому для монтажу планарних деталей, мікросхем та смд-конденсаторів зазвичай застосовується пайка за допомогою спеціального фена.

Термофен – це окремий елемент паяльної станції. Він створює вузький потік повітря, нагрітого до температури 400-500 градусів і що рухається з певною швидкістю.

Тому при роботі з ним потрібно враховувати низку особливостей.

 • Температуру нагрівання слід регулювати в залежності від роботи, розміру компонента і виду припою.
 • Швидкість потоку повітря має бути найменшою, інакше під час роботи фен може здути сусідні дрібні компоненти. Але від неї залежить швидкість прогріву, тому її потрібно регулювати індивідуально.
 • Фен комплектується декількома насадками, що регулюють потужність повітряного потоку. Правило просте – для дрібних деталей краще вибирати вузьку насадку.
 • При нагріванні припій, що закріплює сусідні компоненти, може розм’якшитися. Тоді ці деталі зрушать, порушиться контакт між ними, і плата працюватиме некоректно. Щоб уникнути цього, їх потрібно екранувати фольгою або термоскотчем, щоб вони не нагрілися.
 • Фен потрібно тримати строго перпендикулярно поверхні плати.

Виходячи з цього, до роботи потрібно підійти максимально відповідально.

Доопрацювання паяльної станції. Холодний фен

Доброго дня. Йтиметься про ту ж паяльну станцію за копійки, сьогодні її допрацьовуватиму. Іноді виникає потреба в потоці холодного повітря, підсушити деталь або плату від спирту, наприклад. До цього використав всілякі кулери, але вирішив твердо, що треба доопрацювати свою паяльну станцію можливістю холодного продування! До речі, ось посилання на огляд паяльної станції. Ну для початку розібрав блок управління і зняв плату для вивчення схеми. Спіралі в самому фені живляться через симистор від мережі 220В, керувати нагрівачем по ланцюгу 220В безпечно. Ось керування симістором виконано за класичною схемою через оптопару MC3041. По даташиту на оптопару на 1 ніжку приходить 5В, з другої ніжки струм управління біжить через резистор 150 Ом на 15 ніжку процесора. А потім подумав, а чи варто залишати ніжку управління в повітрі? Раптом статичний або щось інше. Просто скоротити шлях не буде працювати, але поставити більшого резистентності резистентності в розрізу.

Коротше кажучи, я знайшов доріжку, що йде до контролера до 15 ноги, очищається від лаку, вирізати шматок приблизно 0,2-0,3 мм, він вимкнув очищений шлях і потрапив перший резистор SMD з номінальним значенням 10 COM. Включено фен для перевірки, звичайно регулюється повітряний потік, температура не піднімається, то все працює

Для керування холодним та гарячим режимом роботи встановлено невеликий перемикач. Провід, припаркований паралельно новому резистору. Коли контакти закриті, контрольний струм є нормальним, а нагрівальний елемент включається, коли контакти відкривають струм проходить через резистор 10 кО, напругу та поточні краплі на ньому, а струм прагне до майже нульових значень.

Як тільки все працює, ви можете збирати у випадку. Провід клеєм закріпив, на випадок непередбачуваних урвищ з наступним КЗ. На фотографії це погано, що конкретно робив на дошці. Я сподіваюся, що слова ви зрозуміли, де сміятися, і цей клей на фотографії, щоб показати, як це працює, це не має сенсу, тому я зняв коротке відео.

Для всієї роботи витрачала лише годину, але як функціональність була розширена. Тепер він і сушарка, і очищає і припою. Як сушарка використовується ремонту динаміка SaBvofupupuple, насправді через це. Про зміну все в принципі, але про паяльну станцію все ще щось додати, це може бути корисним. По-перше, я нещодавно запитував, як калібрувати фен, інструкції типу для затискання температурних кнопок плюс і мінус, коли увімкнено, не допомагають. Там була ця проблема, оскільки вона увімкнулася випадковим чином режим калібрування, а не знаючи, що параметр не знаючи, калібрування знову увімкнено. Візьміть різні комбінації, написав продавцю, навіть з бубном був готовий танцювати. Хах, на щастя не дійшло до танців, так само випадково знайшов комбінацію як включити калібрування паяльника. Потрібно зняти паяльник із підставки, включити живлення та затиснути кнопку вниз до появи напису C.A.L. на дисплеї.

Залишилося покласти під гарячий потік термопару і виставити кнопками ті ж показання, що і на термометрі. Через 10-15 секунд після останнього натискання кнопок фен перейде в робочий режим. Немає жодної складності

По-друге, поки крутив паяло, вирішив глянути на схемку. Пошук схеми паяльної станції 858D втомив, дуже багато схожих схем, за одним принципом усі вони працюють, але все одно відрізняються. Нудна, звичайно, справа шукати схему порівнюючи з друкованою платою, але все ж таки я її знайшов. На схемі є позначки, виділені червоним, уваги на них не звертайте. Додам схему сюди до статті, щоб ви не витрачали свій час.

До речі. Якщо ви не помітили, перемикач режимів встановив не посередині, а з краю. Зробив це для подальшого доопрацювання, місця в корпусі ще багато, і я придумав додати терморегульований паяльник. Пов’язано це з тим, що місця на робочому столі завжди мало і хочеться все облаштувати якомога компактніше Паяльник 60Вт 24В всього за 250, у нас такий всі 500. Колись замовив його в Китаї за цим посиланням. Так той час немає на доопрацювання, але незабаром обов’язково напишу про це. А ви поки що розкажіть у коментарях, що ви думаєте про виконану роботу, буду радий будь-якій критиці, поради як ще доопрацювати інструмент взагалі будуть у тему. А поки що ви думаєте, що написати або побажати, рекомендую підписатися на оновлення в ВК або ОК, щоб не пропустити останні новини. Наприклад, в наступній статті розповім про саморобному універсальному 3 в 1 пробник для автомобіля С ув. Едуард

Ремонт спіралі будівельного фена та визначення несправності Tubular Heater

Від досвідчених фахівців можна почути таку пораду, що якщо на промисловому фені перегоріла спіраль, то простіше купити новий інструмент. Навіщо ж купувати новий фен, коли можна відремонтувати чи замінити спіраль фена.

Однак перед тим, як з’ясувати спосіб ремонту фену, розглянемо особливості діагностики її несправності. Принцип діагностики спіралі фена наступний:

 • Для початку потрібно витягти нагрівальний елемент із металевої колби
 • Далі слід провести огляд підключення проводів до контактів спіралі Tubular Heater. Дуже часто причиною несправності фена є банальне від’єднання одного з дротів або окислення контактів
 • Включити мультиметр у режим вимірювання опору, та підключити до контактів спіралі. На фені використовується 1 і більше спіралей, що залежить від схеми та кількості швидкостей інструменту
 • Спіралі повинні мати опір, і якщо прилад показує нульове значення, значить порушена цілісність ніхромової нитки. Згодом від впливу високих температур нікель-хромова нитка втрачає свої властивості, і стає крихкою, і тому виходить з ладу

Якщо діагностика показує, що спіралі справні, і мають опір, а фен при цьому не працює, то поломка ховається безпосередньо в термозапобіжнику. термопара. Це елемент, який запобігає перегріву спіралі, проте під впливом високих температур, термопара також може вийти з ладу. Принцип її роботи полягає в тому, що при збільшенні температури відбувається зміна опору в ланцюгу. Перевірити справність термопари можна мультимером, вимірявши опір. Якщо елемент справний, то пристрій покаже значення опору, а якщо вийшов з ладу, то опір буде нульовим.

READ  Правильне з'єднання радіаторів опалення в квартирі

Тепер розглянемо ситуацію, коли з ладу вийшла спіраль фена. Що робити, якщо спіраль обірвана, та як її відремонтувати? Щоб зробити ремонт хрому спіралі будівельного фена, знадобиться скористатися дрібними сполучними елементами, тобто болтиком з гайкою. Саме за допомогою цих деталей можна поєднати ніхромову спіраль фена. Паяння спіралі не допоможе, тому що нікель-хромовий матеріал не пропаюється. Щоб відновити спіраль фен, вам доведеться спочатку знайти розбивання, а потім виконати наступні кроки:

 • Оцінити стан спіралі. Якщо вона не просто має обрив, а й ушкодження у різних місцях, то рекомендується її замінити
 • Обрив усувається шляхом з’єднання двох частин спіралі, використовуючи маленькі болтики з гайками. Об’єднані ділянки повинні бути міцними
 • З’єднання спіралі різьбовими з’єднувачами сприяє збільшенню опору, тому врахуйте, що температура нагрівання інструменту буде знижена

Як видно, відремонтувати спіраль будівельного фена зовсім не важко. Якщо Tubular Heater не підлягає ремонту, його можна замінити. Для цього знадобиться купити нову спіраль відповідної довжини та замінити її. Окрім заміни спіралі, можна також купити новий нагрівальний елемент у зборі для вашої марки та моделі фена. Однак знайти нові Tubular Heater можна далеко не для всіх моделей фенів. Найбільш популярні виробники розглянутих інструментів:

Купувати найдешевший варіант фена не рекомендується, але якщо інструмент потрібен тільки для одноразового застосування, то немає сенсу переплачувати за фірмовий прилад, який коштує в 2-3 рази більше. Відремонтувати будівельні фени досить легко, якщо підійти до цього питання правильно. Для цього потрібно дотримуватися чіткої послідовності дій, щоб виявити поломку, і максимально швидко та легко її усунути.

Варіанти паяння

Причиною того, що сучасний ринок здатний запропонувати широкий спектр паяльного обладнання, є те, що звичайний побутовий паяльник став інструментом, який можна купити на кожному розі. А ось паяє він далеко не всі сучасні прилади.

За допомогою паяльної станції, яку можна зробити своїми руками, є можливість проводити ремонт будь-якого електричного обладнання, у тому числі такого складного та високоточного, як материнська плата комп’ютера.

Перш, ніж приступити до конструкції та почати описувати саморобний цифровий паяльний механізм, розглянемо, якою може бути станція та які типи пайки існують.

Станції умовно можна класифікувати так:

Не працює фен, що робити? | Чиним паяльну станцію Yihua 878D | Electronoff

 • контактного типу;
 • контактного типу без застосування свинцю;
 • термоповітряного типу;
 • комбіновано-термоповітряного типу;
 • демонтажного типу;
 • інфрачервоні станції.

Найпростіший вид – контактний. Його будова мало чим відрізняється від звичного паяльника, проте контактне обладнання позбавлене багатьох конструктивних недоліків, які є у паяльників.

Контактна пайка

Головною проблемою паяльника є надмірне нагрівання радіокомпонентів, зокрема транзисторів, діодів, тиристорів. Через високу температуру, напівпровідникові елементи починають змінювати свою вольтамперну характеристику та порушувати протікання електричного струму в ланцюзі.

Саме тому стає неможливим регулювати температуру нагрівальних елементів, тобто традиційний паяльник рано чи пізно перестає слухати температура або необмежено зростає, або перестає рости взагалі.

Таким чином, після досягнутих 400 C, пайка може бути безпечною тільки через короткостроковий контакт.

Приступаючи до створення контактної паяльної станції, або вибираючи одну з моделей, які вже запропоновані на ринку, слід розуміти, що вона повинна містити блок живлення, що включає в свою конструкцію гальванічну розв’язку. Саме такий механізм харчування нагрівач гарантує адекватне регулювання напруги та температури прогріву. Найчастіше найбільш раціональною температурою нагрівання є 250-350 °C.

Безконтактне паяння

Безконтактними (термоповітряними) паяльними станціями є такі установки, які відмінно підходять для ремонту мобільних телефонів, великої та дрібної побутової техніки. Потужність таких установок дуже висока, вони відмінно справляються як з припоями, що містять свинець, так і з безсвинцевими.

Однак слід пам’ятати, що застосовувати такі пристрої для мікросхем BGA типу не можна. Термоповітряне, безконтактне паяння є симбіозом будівельного фена і паяльника, паяти за допомогою такого обладнання дуже зручно і швидко.

Не працює фен на паяльній станції

Увага! Перед тим як створювати тему на форумі, скористайтесь пошуком! Користувач, який створив тему, яка вже була, буде негайно забанений! Читайте правила назви тем. Користувачі створили тему з незрозумілими заголовками, наприклад: “Допоможіть, Схема, Резистор, Хелп і т.д.п.також будуть заблоковані назавжди. Користувач, який створив тему не по розділу форуму, буде негайно забанений! Поважайте форум, і вас також поважатимуть!

Група: Cоучасник Повідомлень: 108 Користувач №: 41195 Реєстрація: 3-January 09

Вручив мені знайомий паяльну станцію. Element 878.Просто китайчик, 3 світлодіоди, 3 крутилки і 2 вмикачі. Є паяльник та фен.

Проблема в експлуатації сталася така. працював. смерднув. не працює.Перемотали одну з вторинних обмоток (згоріла). не працює.

Розкрив. вторинки цілі, первинка в кручі. колупнув. перемітувати і сенсу немає напевно, все обгоріло жах.

Рідний трансформаторВхід 220в1 Вихід 10.5в2 Вихід 26в3 Вихід 34в

Прикидки. 10в. електроніка регулююча, 26в. сила на паяльник, 34в на вентилятор у фен.

Почав думати, що за дивина. Руки сверблять підключити плату.

Глянув. купа діодів, думаю діодні мости. Поскручував дроти живлення в 1 волосінь живлення, і до 12 вольтів від комп’ютера, всяке хоч як то думаю має заробити. Полярність тут байдужа має бути.

Вгадав, та не дуже.Плата повалює))) Діоди, і якийсь резистор ще 100омний. Розкрутив. підключаю по одній парі проводів.

1 пара.Спочатку засвітився світлодіод якийсь, як живлення загальне електроніки на платі.Фен вентилятором постійно крутить.На регулятор обертів не реагує (на вимикач реагує)))

2 пари.Мигнув ще один світлодіод, від паяльника. Підключив сам паяльник. гріє, каніфоль плавить.Покрутив крутилку. світлодіод світить поки гріє паяльник, і нагрівання до опр. температури. вимикається. Працює значить. Думаю чудово раз так.

3 пари. думаю ну фен зараз запрацює. ура ура типу. А от як би не так.підключаю. КЗ.підключаю навпаки один провід. немає реакції взагалі.підключаю інший провід. світлодіод оборотів вентилятора або чого там тухне, кулер у фені зупиняється.Нагріву фену немає, на крутилку реакції немає.Прикро думаю.

Почав стежити, витріщатися в даташити о 3 ночі. Про вентилятор нічого не дивився, гадаю може напруга мало. Все-таки 12 замість 34. Про фен все так.Нагрівач на 220 вольт.Харчується через симистор.До симистори прикріплена як оптопара для розв’язки Оптопара через супровід і світлодіод йде до мікросхеми-транзистора не розібрав, але в результаті начебто до виходу мікросхеми. операц підсилювача (LM324N )Якщо потикати в той район плати. світлодіод запалюється, спрацьовує оптопара, симистор, фен гріється бадьоро.Т.е. ланцюг цілий.А ось мікросхема чи сама, чи я її засудив своїми переполюсовками. (Не діодні мости це, а обрізки якісь виявилися, ще й пробитий один)

Власне після цього питання такі

Разборка паяльного фена паяльной станции YOUYUE 8586. Dismantling the soldering dryer.

1) переполюсування могло спалити мікросхему LM 324N?

Не працює фен, що робити? | Чиним паяльну станцію Yihua 878D | Electronoff

2) що за напруги дивні на трансформаторі? 10.5/26/34?чи можу замінити 12/24/36? Мені здається що можна, але все одно є побоювання. Це найважливіше питання.

3) Якщо міняти трансформатор. діод підпалений на платі треба міняти напевно? Або купити 3 діодні мости і підключити як зараз працює?)))) перший варіант менш колгоспний і витратний напевно.

4) Що ще можна було випалити переполюсуванням? Там є транзистор біля штекера вентилятора. Теж міг крякнути? Або він просто зачеплений до LM 324N, яка швидше за все мені здається вже несправна?

READ  Чи можна сушити масляні фарби з феном

Сподіваюся полагодити станцію, т.до. особливо фен буває потрібний ну ооочень.

Огляд компактного фена JCD 8858 через 9 місяців активного використання

Як і багато хто, я люблю «дозрілі» огляди товарів, які вже «пройшли Крим і Рим», т.е. через значний час активного використання після придбання 😉 Сьогодні покажу мої доопрацювання цієї станції та розповім свої враження після 9 місяців активного використання. Моєю основною робочою станцією був Quick 712. індукційний паяльник 1000Вт і 100л/хв. Станція хороша, відпрацювала більше 7 років і помирати не збиралася, але незручності дратували (товста “кишка” фена, пов’язані блоки паяльникфен). незручно працювати. Коли станція стоїть у правій руці. взагалі неможливо одночасно працювати з паяльником і феном (т.до. фен тримаєш зазвичай лівою рукою і виходить, що “хобот” дуже короткий), якщо розташувати станцію з лівого боку. феном користуватися можна, але тоді вже у паяльника шнура не завжди вистачає, до того ж він постійно норовить своїм кабелем потрапити під гаряче повітря або знести всяке зі стільниці. Тому не дивлячись на дуже хорошу якість і продуктивність фена я вирішив спробувати компактну версію, усвідомлюючи, що вона звичайно значно поступатиметься Квіку. (паяльник я придбав Quick 3202, т.до. раніше вже з ним працював і жодних нарікань у мене до нього нема, але сьогоднішній огляд не про це).

Перед покупкою я прочитав огляди на Мусьці раз, два і так далі, і приблизно уявляв, що отримаю. Але, як виявилося, китайці теж не стоять на місці і приїхала до мене чергова ревізія, в якій усунено один із критичних багів попередніх версій. Але про все по порядку. Намагаюся написати дуже короткий, тезовий огляд.

1) Критична помилка з відсутністю вимкнення фена з мережі. НЕ усунута. Нагадаю. нагрівач фена через симистор постійно підключений до мережі, і не рідкісні ситуації, коли в «сплячому режимі» пробиває симистор (від імпульсних перешкод у мережі) і колба фена розжарюється до червона і може призвести до пожежі. Приклади раз, два і т.д. На жаль цим «хворіють» абсолютно всі фени не мають мережевого тумблера, і взагалі всі фени навіть з тумблером, якщо ним не користуватися і не знеструмлювати пристрій. Природно, мене не влаштовує такий сценарій, тому я відразу ж врізав мережевий тумблер, благо в корпусі достатньо місця.

2) Критичний баг з перегрівом транзистора регулювання обертів кулера. Раніше пропонувалося зменшити напругу блоку живлення, щоб на транзисторі виділялося менше тепла при використанні фена на низьких-середніх оборотах… але це відразу ж обмежує можливості станції (а в мене взагалі після чесної 100 літрової станції були величезні сумніви, що потоваришую з цим китайцем). т.до. хороша витрата повітря. це теж важливий параметр). Радіатор зазвичай теж просто нікуди розмістити, і, як правило, єдиним грамотним рішенням був винос транзистора на проводах туди, де можна розмістити радіатор. Але на щастя в моєму примірнику цього робити не довелося. Виробник нарешті «доріс» до ШІМ регулювання через MOSFEET транзистор;)

3) Критична помилка з роз’ємом фена. Роз’єм на корпусі типу “тато”. т.е. зі штирками, а на фені – відповідно «мама». Небезпечно ураженням електричним струмом при включенні пристрою в мережу без підключеного фена, т.до. на роз’єм приходить безпосередньо одна з мережевих ліній, і якщо це буде «фаза» — може «зробити боляче», рішення — або змінювати роз’єми на протилежні, або не підключати до мережі з відключеним феном. Я нічого не змінював, тому що мій сценарій використання виключно стаціонарний, але треба мати на увазі, що це електротравмонебезпечний вузол.

4) в іншому плата зроблена непогано, присутні і швидкий мережевий запобіжник, і X, Y конденсатори фільтрів мережевих перешкод. Резистор калібрування температури зручно виведено навпроти бічного отвору корпусу, для калібрування не потрібно розбирати блок. Більшість елементів на платі – SMD, монтаж односторонній. Залишки флюсу та «середня якість пайки» — куди вже без цього… але це не критично, я не фіксував, за 9 місяців активного використання нічого не відвалилося.

5) Переходимо до фену (ручки). Провід фена середньої жорсткості, сумніваюся, що силікон, схожий на звичайний ПВХ. Довжина кабелю стандартні півтора метри (147см від кінчика роз’єму до основи фена). Всередині ручки кабелю укладені компактно, опір повітряному потоку мінімально. Використаний 12В кулер-«равлик». Опір спіралі нагрівача 77 Ом, що дає нам приблизно 630Вт реальної потужності (трохи не доповіли, але все ж таки набагато краще 180-320Вт, які я зустрічав у подібних конструкціях). Реально виміряна витрата. до 70л/хв безпосередньо в моєму примірнику після модифікації грати, що в цілому набагато вище за мої очікування. Ґрати забору повітря я розширив надфілем (фотки «до» немає, тому тільки фотка «після»

Насадки. байонетні, зазвичай я використовую тільки 1 з комплекту (найбільшу), або взагалі без насадок. Фото насадки та колби фена після 9 місяців активного використання

Разборка паяльного фена паяльной станции YOUYUE 8586. Dismantling the soldering dryer.

6) Режими роботи. уставка температури від 100 до 480”С, уставка швидкості повітряного потоку від 1 до 10, причому повний діапазон уставки швидкості потоку доступний тільки в межах 100. 299”С, а межі 300. 480”C доведеться задовольнятися лише 5. 10 «швидкостями» повітря. Іноді це дратує, т.до. в основному я працюю на максимальній температурі, і дрібниця на потоці 5 може здувати, особливо якщо використовувати дрібну насадку (тому я і дуже рідко встановлюю їх).

Висновки: Гарний фен. Розвантажив моє робоче місце. Слабкіший за кіловатний Квік, але в принципі для моїх цілей його достатньо. Звичайно після Квіка потрібно заново «перевчитися» на нові «папуги» (температурні режими), т.до. у квіку я робив менші уставки температур, ніж тут. Легка ручка, непомітний (порівняно з «хоботом») кабель. Я боявся, що ручка вібруватиме через інтегрований кулер — але ні, вібрація майже не відчутна, руку не напружує. 9 місяців відпрацював без збоїв та поломок. Можу сміливо рекомендувати цю модель із ШИМ регулюванням кулера через відсутність нагріву основного блоку, але необхідно допрацювати мережевим тумблером.

Купівля будь-якого виробу китайпрому, незалежно від ціни, це завжди лотерея. Зовсім не відомо, чого саме напхали стомлені 16-годинною зміною китайці саме у ваш екземпляр. На прикладі аналізованої станції LUKEY 702 ми можемо виявити не тільки три варіанти зовнішньої комплектації (дуже різні підставки під паяльники, самі паяльники і т.п.п.), але й принципово різну електронну начинку.Здорово відрізняється якість паяння та монтажу, іноді відсутні радіатори на регулюючих елементах. Дуже різні за якістю трансформатори. деякі цілком пристойні, а деякі гудуть, вібрують і навіть палають.Також відрізняються і апарати з налаштування вимірювальних ОУ. За різними повідомленнями в мережі, відхилення дійсної температури може досягати 50С і більше.

Бачите це чужорідне зелене більмо? Це наляпана хустка служить перехідником роз’єму PS/2 до розведеного на основний ПП посадкового місця іншого роз’єму. Говорячи коротше. роз’єм під заміну! Є в мене парочка військових, та на різьбовому з’єднанні.

Далі, мені дуже не сподобалася анжинерна ідея китайців тримати трансформатор Лукея постійно включеним в мережу. Навіть незважаючи на те, що мій екземпляр не гудів і не перегрівався, ну не правильно це.Ставлю вимикач. Утруднень ніяких, місця в корпусі повно.Якщо дороблятимете свій Лукей, пам’ятаєте про необхідність почекати з повним вимкненням від мережі після роботи з феном! Потрібен деякий час, протягом якого фен жене повітря без нагріву. для охолодження власних нутрощів до прийнятної температури. Не дотримання такого режиму може вивести фен із ладу.

READ  Як налаштувати годинник на духовці Gefest

А ось і верх китайської сюри. хлопцям у підвал не підвезли Atmega8, але не простоювати ж виробництву!PIC16F883 нам допоможе, правда вона дорожча мініму на цілий долар, та ще й перехідник потрібний, але хто вважає? Мішок “пікушок” винесений у нічну зміну з того ж цілком офіційного заводу, з якого раніше виносили “меги”.Про те, що у всіх 702-х стоять печатки від LUKEY 868 мовчу. За деякими відомостями це взагалі те саме, різниця в паяльнику (у 868 краще) і крутилках замість кнопок.

Паяльний фен для ремонту паяльної станції або.

… самопальна паяльна станція 2 в 1, на основі фену та набору для складання паяльної станції на T12 Для початку фен. Купив фен на eBay розширює минулого року, за найнижчою ціною. З часом упаковка не зберігається, але я пам’ятаю, що це жовтий, зсередини потенційного конверту величезних розмірів розмір трохи більше, ніж пакет антистатиків, в якому фен і інвестував. десь 300×400 мм. Чому фен антистатичний навіть я повісив Я пам’ятаю, він прийшов досить швидко і без шкоди. Від сайту продавця: 1. Модель: 858 858D 898D 852D 2. Колір: чорний 3. Розміри: (8.66 x 2.36 x 1.18) ” / (22 х 6 х 3) см (L x W x H) 4. Вага: 7.90oz / 224g 5. Напруга: 220 В упаковка включає в себе: 1 х Гаряча пістолет ручка Real розміри, як вага, як матч. Я просто маю вагу без дроту. Довжина проводів за один метр для мене недостатньо, тому я швидко замінив його на два метри. І припаяний Octopine Connector GX16 купив заздалегідь на Алі. Всередині фен. це тип турбіни, з моторним човнами на 24 В. І нагрівач, опором у 69 Ом. Шляхом нехитрих маніпуляцій з цифрами отримуємо потужність фена в 700 Вт. Думаю для нього це забагато, тому працювати нагрівач у блоці управління буде через діод. Половина періоду для нього за очі. Так, до речі, на задньому плані видно геркончик. Для увімкнення відключення фена при установці в підставку, якщо звідти ніхто не виколупував магніт. Фен у мене використовуватиметься без підставки. Тому геркон там так… на всякий. Всередину я прикрутив маленький мікроперемикач, який вручну імітуватиме роботу геркона. За своїм недоумством, я прикупив до фену найдешевші насадки. Чотири штуки Але вони виявилися зовсім не для нього. Довелося виходити з положення, зрізавши ножівкою по металу хомут для кріплення і вигнувши бокорізами краю насадки, щоб вийшли такі зачепи, які входять у напрямні на корпусі нагрівача фена. При повороті насадки вона жорстко фіксується на корпусі нагрівача. Про фен і його підготовку начебто все. Про паяльник. У ньому теж довелося замінити провід на двометровий. Оскільки дроти вийшли довше і опір їх збільшився, довелося і тут помудрити. Заземлення я ліквідував як клас. По можливості дроти запаралелив. Разом вийшло по подвійному дроту на плюс і мінус/загальний, і один на датчик вібрації. І цього не вистачило для того, щоб паяльник розвивав повну силу. Довелося в «народному» блоці живлення трохи поколупатися, а саме його я використовую для живлення паяльника та вентилятора фена, і прикрутити підстроєчник у ланцюг TL431. Що дало мені можливість регулювання вихідної напруги. Я підняв його до 26.5 вольт, для компенсації падіння напруги на дротах. З паяльником покінчено… До речі, їде ручка від BAKON 950D, якось відкручування/закручування гайки при заміні жала мені не сподобалися. Спробую ручку без гайки, раптом вона краща. І плавно переходимо до виготовлення паяльної станції 2 в 1. Про набір на Т12 я писати не буду. Тут уже написано/переписано. З феном ми познайомилися… Переходимо до блоку управління феном та коробочці, яка все об’єднає. Самому мудрувати не хотілося. У пошуках підходящої схеми контролера фена, був знову ж таки переритий інтернет. Де я натрапив на блог, де автор коротко розповідає про простецькому блоці управління з невеликим відео. Мене все влаштувало. Було завантажено схему і перемальовано в DipTrace, там же розведено друк. Потім зроблено хустку для блоку управління. До речі, на фото вже друга хустка. Перша збиралася просто спробувати як працює. Все запрацювало. Зробив другу хустку, скомпонував усе за групами, але зібрати до кінця руки доки не дійшли. Під хустку та блок живлення, у місцевому радіо магазині було придбано корпус із «вухами», розміром 185,795,553мм. З «вухами», коли паяльна станція буде розміщена на стіні. Житло було пробуреними отворами для вентилятора та вентиляції, щоб встановити індикатори та роз’єми. За рецепт, процес не буде працювати. Так, тоді я не думав, що я б написав деякі відгуки про мусуш. Тоді контролер з конструктора паяльної станції T12 монтується у справу. Встановлено паяльник живлення 24В. Неповний робочий день він годує шанувальника фен. Встановлено блок Misi-Piece для 5 вольт, для живлення контролера фен, відстань від лампочків RGB. Регулятор обороту вентилятора збирається та встановлюється та пара транзисторів та термістор 10 COM, швидкість вентилятора регулюється залежно від температури всередині корпусу. Термістор розташований на шляху кровообігу повітря, перед вентилятором. Він зазвичай регулює всередині блоку керування, то все закрито і отримує набір з трьох компонентів, пайкуючого заліза, фен та блоку управління. Зчіплюємо паяльник з феном до блоку управління і отримуємо паяльну станцію 2 в 1. Що ж у нас вийшло. Паяльник на Т12, про нього вже багато написано та фен. ТТХ фена:. живлення нагрівача від мережі 220 вольт, через діод. стабілізація встановленої температури. довільна установка установка температури. після відключення, при включенні фена встановлюється остання виставлена ​​температура. три встановлені температури. регулювання швидкості потоку гарячого повітря. Скільки кубів на годину, без поняття живлення вентилятора 24 вольта, від блоку живлення паяльника. відключення фена при установці в підставку, за наявності магніту, або ручне відключення мікротумблерами. після відключення вентилятор працює, поки температура не впаде до мінімальної для фена, 50 за Цельсієм максимальна температура.480 градусів. мінімальна температура. 50 градусів. звуковий сигнал при стабілізації температури. Тепер трошки відео роботи станції. Чому вийшло так шумно, х/з. Насправді, феном працює набагато спокійніше.
За допомогою традиції посилається на завантаження архіву, схему та фітингу в блогів Blog Plus Plus Plus. Для якого автора є великим дякую. Посилання на архів з термостатом. Доповнення: При перекидання шанованого GDN було завантажено з Radokot і затопив оновлену прошивку, резистор R1 також замінюється на 10 COM. В результаті отримано п’ять конкретних пресетів, вимикаючи фен при температурі не 50, а 40 градусів за Цельсієм. Погляд на відмінності почав стрибати менше і розмотувати, температура виходу стала більш стабільною. Посилання на завантаження оновленої прошивки, так що ви не перебуваєте в дикій природі форуму на радіо. Маленьке відео з новою прошивкою.

Знімна фен у паяльній станції Luke 702

Пайка до себе час від часу. Поступово деталі стали менш і менше, стандартний паяльник почав пропустити. Довелося купити з нагоди паяльну станцію Lukey 702 з бонусом у вигляді незнімного фену.

Писати про доробку нагрівача не буду, багато на цю тему вже говорилося. Опишу дуже просте доопрацювання. я зробив знімний фен (т.до. користуюся ним рідко) і додав тумблер живлення, щоб не смикати шнур з розетки.

https://rustaste.ru/dorabotka-payalnojj-stancii-kholodnyjj-fen.html
https://moiinstrumentu.ru/kak-отремонтировать-строітельный-fen-все-vidy-поломок-і-іх-устреніе.html
https://svaring.com/soldering/praktika/samodelnaja-pajalnaja-stancija
https://vrtp.ru/index.php?showtopic=26223
https://mysku.ru/blog/aliexpress/83996.html
https://datagor.ru/practice/diy-tech/2288-payalna-stanciya-lukey-702-ustranyaem-nedostatki.html
https://mysku.ru/blog/china-stores/40776.html
https://datagor.ru/practice/diy-tech/2327-nebolshaya-dorabotka-luckey-702.html [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS