Опресовування теплої підлоги зі зшитого поліетилену

Опресування повітрям

Методика проведення своїми руками опресовування з використанням повітря зазвичай проводиться, якщо з якоїсь причини неможливо це зробити водою.

опресовування, тепло, підлоги, зшитого

 • Спочатку необхідно перевірити, чи герметично закриті всі крани, включаючи зливні та крани Маєвського. Якщо на системі встановлено автоматичний відвідник повітря, то він відкручується і на його місце ставиться заглушка.
 • Підключається механізм, що створює тиск. Це може бути автомобільний насос, з манометром, або компресор. Для приєднання шланга, що йде від них, потрібен штуцер і кран, встановлений після нього. Тиск, що створюється в системі, повинен у 2–3 рази перевищувати робочі значення.

Створюється надлишковий тиск у межах від 4 до 5 атм тільки у трубах водяного контуру. На ділянці від колектора до котла цього робити не можна, щоб не пошкодити котел, який може бути не розрахований на такі навантаження. Зазвичай максимум тиску для опалювальних агрегатів становить близько 3 атм, тому зазначена ділянка труб перевіряється окремо під час створення допустимого максимуму.

 • Після накачування повітря до потрібного за розрахунками тиску, кран закривається. Система у такому стані залишається на добу. Протягом цього часу ведеться контроль за значеннями тиску, який не повинен падати, хоча незначне зниження (≈ на 0,5 атм) все ж таки може спостерігатися через остигання повітря, що трохи нагрівається під час закачування компресором.
 • Щоб виявити місця з негерметичними сполуками, їх покривають мильним розчином (можна взяти засіб, що використовується для чищення скла). Якщо з’явилися бульбашки, значить є нещільності, що вимагають усунення.

Якщо випробування пройшли успішно, тиск залишається в системі, доки не буде залита повністю стяжка.

Довгі контури труб водяної теплої підлоги

Часто зустрічається помилка. Той, хто монтує теплу підлогу не вважає контури труб, через це помиляється в довжині контуру. Потім цю помилку намагаються виправити установкою потужніших циркуляційних насосів, але не завжди вдається.

Доповненням до цього можлива поява шумів у трубах, а також їх збільшене зношування.

Через обмеження в одній кімнаті можна побачити кілька контурів теплої підлоги

Ми розраховуємо контури так, щоб вони мали однакову довжину. Так тепла підлога набагато простіше балансувати. В ідеалі довжина кожного контуру не повинна перевищувати 100 метрів з урахуванням транзиту (ізольована ділянка труби, яка проходить транзитом через інші приміщення).

Як запустити теплу підлогу

Після того, як система зібрана, перед заливкою стяжки, водяну підлогу потрібно перевірити на працездатність. Так можна буде усунути недоліки, які могли бути допущені під час монтажу. Для цього спочатку труби водяної підлоги потрібно промити, добре злити, потім заповнити тим теплоносієм, який використовуватиметься.

Існують три способи перевірки працездатності системи та виявлення недоліків монтажу:

Инструменты для монтажа систем отопления и водоснабжения из сшитого полиэтилена//FORUMHOUSE

провести опресовування теплої підлоги повітрям.

Перед заливкою стяжки або укладання плит жорсткої основи систему теплої підлоги тестують під тиском. опресовують

Вибирати вам, але запуск системи при підвищеному тиску без стяжки може призвести до того, що труби вирве з гнізда. Це якщо використовували монтажні стрічки або одиночні кріплення. Щоб такого не трапилося, можна перед тестовим запуском встановити маяки для стяжки, з певним кроком закріпити їх невеликими ділянками розчину.

READ  Вода тепла на бетонній плиті

Проводити опресовування потрібно після схоплювання розчину, що утримує напрямні. Вийде своєрідний каркас, який притримуватиме труби, тому вони не вирвуться з гнізд. Чи не завадять напрямні усунення несправностей? Ні. Якщо труби під час укладання не перегинали, бухту розкочували, то труби у вас цілі і в цій частині жодних проблем не буде. Якщо і можуть виникнути витоки, то в місці з’єднання труб та колектора, в обв’язці котла.

Тепер про те, як тестувати систему кожним із методів.

Перший спосіб. прогін на робочих температурах. Виводити систему на робочу температуру потрібно поступово, починаючи з 20°С. За кілька годин піднімаючи її на 5оС. Весь цей час слід стежити за стиками, з’єднаннями, контурами. При виявленні протікання зупиняти систему, зливати, усувати несправності, знову заповнювати та тестувати.

Ручний пристрій для опресування систем водопостачання, за допомогою якого закачують теплоносій у систему теплої підлоги

Другий спосіб: при надмірному тиску. Тут все дещо простіше: заповнивши систему «робочим» теплоносієм, створюєте тиск у 1,5-2 рази перевищує робоче та залишаєте на добу. Якщо в системі з PERT або PEX падіння тиску за цей час не перевищило 1,5 бар, течі немає. можна заливати підлогу. Якщо недоліки є, все так само як і при виході на температуру: зупиняєте систему, зливаєте, усуваєте поломки, заповнюєте, тестуєте.

Третій спосіб сухого опресування застосовується якщо залити теплоносій з якоїсь причини неможливо або для особливих випадків. Тоді за допомогою компресора закачують у систему повітря. Але створювати в цьому випадку доведеться тиск, який у 2-3 рази перевищує робоче. Цей метод не цілком надійний, особливо якщо експлуатувати теплу підлогу будете з антифризом.

Ще про те, який метод перевірки застосовують із якими трубами. Для металопластикових труб рекомендовано перевірку холодною водою з підвищеним тиском (6 Бар). Якщо за добу в системі тиск не впав, значить, система надійна і можна заливати розчин або укладати листи основи при використанні настильних систем.

Автоматичний опресувальник все робить сам вам лише потрібно контролювати

Але це ще не все. За стандартами Німеччини (у цій країні найжорсткіші вимоги щодо безпеки будівельних технологій та матеріалів) після проведення опресовування на холодній воді, потрібне ще прогін системи на робочих температурах. Плавно виведіть систему на робочу температуру та залиште на кілька діб. Після успішного проходження всіх тестів можна з упевненістю сказати, що система надійна.

Тепла підлога виводиться на робочу температуру теплоносія за кілька днів. Спочатку виставляєте температуру подачі 20-25оС. Потім кожну добу піднімаєте її на 5-10оС. На 5оС збільшити температуру можна, якщо використовується антифриз, на 10оС. за умови використання води. Також швидкість збільшення температури залежить від розміру площі, що розігрівається.

Якщо площа невелика і масив невеликого стяжку, то ви можете перейти до вказаного режиму швидше. Але це той випадок, коли краще не поспішати: при нерівномірному і швидкому прогріві стяжка може потріскатися, а при використанні рідин, що незамерзають, вони можуть перегрітися, що відразу приведе до виходу системи з ладу.

Процес водяного опресування

Для опресовування застосовується професійне обладнання

Застосування гідравлічного способу передбачає нагнітання тиску до 6 бар, але показник у системі дорівнює 3 бар. Для отримання оптимального рівня використовується кілька пристроїв.

READ  Як використовувати воскові смуги Veteet

Опресувальник – професійне обладнання

Виробники випускають ручні та електричні моделі, основна різниця між якими полягає у вартості. Домашньому майстру доцільно застосовувати ручний опресувальник:

саморобне опресування труб теплої підлоги

 • Шланг приладу підключається до системи, у спеціальну ємність заливається вода.
 • Насос виконується в ручному режимі з періодичним відкриттям та закриттям крана.

При роботі з електричним примком потрібно підключити його до системи водопостачання або водосховища. Наступні кроки виконуються відповідно до інструкцій виробника.

Садовий обприскувач

Ви можете використовувати садовий обприскувач

Пристрій вибирається відповідно до параметрів робочого тиску, вказаного на корпусі або в паспорті. У процесі застосування обприскувача вам потрібна:

 • Залити воду до танка.
 • Підключіть шланг пристрою до клапана для подачі.
 • Створіть тиск від 4 до 6 бар. для цього достатньо одного заповнений танк.
 • Завантажте вручну до появи бажаного тиску.

Один заповненний бак достатньо для одного контуру.

Глибина вібраційна насос

Прилади створюють тиск до 6 банкоматів., Тому ідеально підходить для обтиску. Роботи виконуються з помічником. одна людина відкриває крани, а другий годинник. Шланг вібраційного пристрою підключений до колектора.

Насос активується після відкриття клапана. Шланг пивоваріння підключений до повного контейнера. Після повного затвора повітря з контуру перекривається кран. Далі потрібно відстежувати індикатор вимірювача тиску, доки виникне тиск до 6 банкоматів. Після цього кормовий кран закритий, а насос одночасно включається.

Максимальний рівень падіння тиску при обтирі для металопластикових труб. 0,2 атм., Для поліетилену. 0,5 атм.

Різновиди фітинги

Виробляють згинальні труби з зшитого поліетилену дуже простий. для цього вам потрібно лише зігрівати будівельний фен. Однак під час установки система може знадобитися не тільки згинається, але і док-станція окремих частин труби. у цьому випадку використовуються фітинги.

Розбиває такі види фітинги для функціональних цілей:

У тих місцях, де планується зробити зміну напрямку трубопроводу, вони зазвичай використовують кути. Муфти застосовуються до прямолінійних областей для док.уванням. Якщо вам потрібно створити додаткову область до готового трубопроводу, використовуються знаки. Призначення трійників і хрестовин. розведення трубопроводу, а заглушки служать для закриття торців.

Разом з тим розрізняють кілька видів матеріалів для фітингів:

Найчастіше використовуються латунні стикувальні деталі. З’єднувати відрізки труби однакового перерізу потрібно прямими фітингами, а різного діаметра – редукційними.

CompactFloor Light. розподільчий колектор для теплої підлоги зі змішувальним вузлом


саморобне опресування труб теплої підлоги

Як опресувати теплу підлогу водою

Перед початком робіт подібним способом контур повинен бути розкочений по площі приміщення і вже підключений до розподільного колектора. До речі, на колекторі теж мають бути вже встановлені запірні вентилі.

Ще на колекторі є спеціальні вентилі для того, щоб заповнити або злити систему. Заповнювати контур можна через них, підключивши шланг. При заповненні водою необхідно створити тиск 2,5-2,8 атм., Але якщо виникають проблеми, то може бути достатньо і 2 банкомат.

Заповнення теплої підлоги має здійснюватися за напрямком руху рідини-теплоносія, тобто з подачі. Насамперед вам необхідно перевести в закрите положення всі вентилі зворотної подачі (вони синього кольору). Після цього відкриваєте вентиль на вхід колектора, що подає. Після того, як система почне заповнюватися водою, ви почуєте шиплячі звуки. Не варто хвилюватися, т.до. це буде виходити повітря через кран Маєвського. Якщо ж у вас встановлений автоматичний пристрій, що повітря відводить, то в цей момент буде відпрацьовувати воно.

READ  Заправка нитки у швейну машинку Janome

Далі потрібно відкрити будь-який з вентилів на зворотному колекторі і спускати повітря по крану для зливу рідини зі зворотного колектора. Після завершення виходу повітря ви закриваєте цей кран і переходите до наступного. Операцію повторюєте з усіма контурами доти, доки випустите повітря з усіх.

Потім потрібно закрити кран до колектора каналу та відкрити до зворотного.

Після повного заповнення системи та видалення повітря, ви повинні залишити її під тиском. Природно, що при цьому вам слід перевірити всі контури щодо наявності течій. Звичайно, якщо щось виявиться, то переходьте до усунення.

Критерії вибору

Щоб вирішити, як правильно зробити опресування теплої підлоги, рекомендується врахувати певні фактори.

Якщо для водяної системи укладені металопластикові труби, то опресовування теплої підлоги слід виконувати холодною водою, піднявши тиск до 6 бар. У цьому стані труби залишаються на добу. Якщо показник тиску залишається незмінним, можна залити бетонну стяжку.

У випадку, коли система змонтована із труб, виготовлених із сучасного поліетиленового матеріалу, інструкцією передбачається, що перевірочний тиск має перевищувати робочий режим вдвічі та становити не менше 6 бар. Через півгодини, як тільки тиск падає, він відновлюється до тих пір.

Така процедура перед заливкою теплового носія виконується двічі. Після цього тиск повертається до початкового стану, система витримується не менше доби. Якщо через цей час показник зменшиться менш ніж на 1.5 бар, то опалювальну систему можна вважати справною та успішно протестованою.

Іноді, зробивши опресовування холодною водою під тиском, фахівці радять влаштувати контрольне тестування, заливши в труби максимально підігрітий тепловий носій, щоб ще раз переконатися в цілісності системи. У цьому випадку воду підігрівають поступово, доводячи її до необхідного значення. У такому режимі контур повинен пропрацювати кілька днів. При необхідності з’єднання підтягуються. Якщо система в повному порядку, їй дають охолонути та наповнюють водою, не зменшуючи тиску.

Адже вода, що знаходиться всередині, здатна замерзнути та пошкодити систему. У цьому випадку повітряний варіант буде менш небезпечним.

Перевірка системи водяна тепла підлога. Опресування

Опресовування проводиться перед заливкою стяжки, щоб заздалегідь виявити протікання

Монтаж теплої підлоги має на увазі наявність якісної системи. труб без дефектів і протікання. Опресовування полягає у створенні надлишкового тиску, який дозволяє виявити розриви з’єднань та приховані неполадки труб. Після закінчення робіт можна виправити існуючі проблеми та заливати стяжку.

Випробування трубопроводу тиском необхідне для перевірки:

 • прихованих заводських дефектів труб;
 • міцності та цілісності корпусів радіаторів, теплообмінників, арматурних елементів;
 • якість кріпильних з’єднань;
 • витримку клапанів, засувок, манометрів та кранів.

За допомогою комплексних заходів можна перевірити якість подачі гарячої води, каналізаційного зливу, свердловину.

Натискання дозволяється виконувати в режимі беззахищеного котла або готовністю однієї кімнати.

Додаткова перевірка системи водяна тепла підлога

Додаткова перевірка системи водяна тепла підлога проводиться після перевірки системи під тиском холодною водою. Потрібно перевірити систему максимальною робочою температурою. Розігрійте систему до 81-86 градусів на 30 хвилин. Перевірте герметичність трубопроводу, особливо фітинги (цангове з’єднання). Під час протікання підтягніть цангове з’єднання.

Після того, як система охолоне перевірені труби системи водяна тепла підлога, залийте стяжкою. При цьому труби системи мають бути під тиском.

https://spark-welding.ru/otoplenie/davlenie-vody-v-teplom-polu.html
https://exclusivevdom.ru/opressovka-teplogo-pola-svoimi-rukami-kak-delat-cem-i-nuzno-li
https://101studio.ru/truby-dlya-otopleniya/opressovka-teplyh-polov.html
https://aniko-gas.ru/montazh/sshitogo-polietilena-video.html
https://uteplitel-minol.Ru/teplyj-pol/opressvka-teplogo-pola-vosduhom.html
https://pechiexpert.ru/opressovka-teplogo-pola-varianty-ee-ispolneniya-01/
https://aniko-gas.ru/montazh/opressovka-teplogo-pola-vozduhom.html
https://www.otdelochnik24.ru/2011/11/14/proverka-sistemy-vodyanoj-teply-j-pol-opressovka/ [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS