Падає тиск у системі опалення двоконтурного котла

Типи тиску в системах опалення

Залежно від чинного принципу руху теплоносія в теплопроводі контуру, в системах опалення головну роль виконує статичне або динамічне тиск.

Статичний тиск, званий також гравітаційним, розвивається через силу тяжіння нашої планети. Чим вище піднімається вода за контуром, тим сильніше її вага тисне на стінки труб.

Що робити, якщо в системі опалення падає тиск. налаштування розширювального бака в котлі Bosch

При підйомі теплоносія на висоту 10 метрів статичний тиск становитиме 1 бар (0,981 атмосферу). На статичний тиск розрахована відкрита опалювальна система, найбільша його величина – близько 1,52 бар (1,5 атмосфери).

Динамічне тиск в опалювальному контурі розвивається штучним шляхом. застосуванням електронасоса. Як правило, на динамічний тиск розраховані закриті системи опалення, контур яких утворений трубами значно меншого діаметру, ніж у відкритих опалювальних системах.

Нормальне значення динамічного тиску в системі опалення закритого типу – 2,4 бар або 2,36 атмосфери.

Як знизити тиск у котлі

Також може виникнути питання, як скинути надлишковий тиск у газовому котлі, оскільки постійне підвищення провокує аварійні відключення, а це може призвести до виходу котла з ладу. Тиск можна знизити через кран Маєвського. Також потрібно перевірити і упорядкувати кран підживлення або вторинний теплообмінник.

Запобігти підвищенню тиску в контурі може встановлення латунної групи безпеки на 3-4 бари. Рекомендується додавання інгібіторів корозії в теплоносії для усунення засорів фільтрів.

Приклади падіння тиску в системі опалення

Приклад перший

Допустимо, Ви приходите в проміжку між роботою насоса, побачили, що тиск упав. Підживили його до стандартного стану. І пішли. Далі котел виконував цикл одноразової тренування, нагрівається і охолоджувався, і ви можете не знати, що в цей час був запобіжний клапан. І не знаючи цього, Вам знову доводиться підживлювати тиск, не розуміючи справжньої причини того, що сталося з теплоносієм і чому тиск так швидко падає.

Приклад другий

Для другого прикладу, наведемо ще конкретніший випадок. Є бойлер непрямого нагріву, німецької фірми Vaillant, встановлений у ньому змійовик на якійсь невиявленій ділянці схуд. І сталося об’єднання області сантехнічної води та області з водою з теплоносія. Це призводить до того, що коли забортний тиск у системі водопостачання високий, то сантехнічна вода заходить у область теплоносія та підвищується тиск у системі. А при зменшенні тиску сантехнічної води, разом із нею і падає тиск у системі опалення.

READ  Правильне з'єднання радіаторів опалення в квартирі

На жаль, єдиний вихід із цієї ситуації – повна заміна бойлера непрямого нагріву.

Приклад третій

Для третього прикладу ми розглянемо двоконтурні опалювальні котли. Однією з найчастіших причин, чому падає тиску в системі опалення, є спочатку невірний вибір розміру котла. Це один із тих випадків, коли замість невеликих опалювальних радіаторів, що відрізняються розмірами теплоносія, встановлюються труби, які використовують набагато більшу кількість води. І факт цей не береться до уваги у первісному прийнятті до уваги необхідної площі приміщень, в яких і проводитиметься опалення.

Отже, в розрахунках, зроблених вами, точно така ж помилка і призводитиме до падіння тиску в системі опалення.

Що робити, якщо в системі опалення знижується тиск. налаштування розширювального бака в котлі Bosch

Впав тиск у мембранному баку

Якщо в трубах і батареях текти немає, але тиск у газовому котлі періодично падає, то потрібно перевірити розширювальний бачок. Це спеціальне пристрій мембранного типу, яке встановлено практично у всіх двоконтурних котлах. Обслуговує танк для створення та підтримки в межах швидкості тиску в системі.

Щоб зрозуміти, як мембранний танк може вплинути на падіння тиску в котлі, вам потрібно знати свій пристрій та принцип роботи.

Падає тиск в системі опалення газового котла

Танк є герметичним контейнером, упередженим посередині спеціальної гумової мембрани. Вода подають у нижній частині танка. У верхній частині є повітря, що створює тиск.

У верхній частині танка знаходиться клапан, як і встановлений на автомобільних шинах. Через нього перекачується під тиском повітря. Він натискає на мембрану. Що, у свою чергу, впливає воду, розташовану в нижній частині танка.

Мембранний резервуар підтримує тиск у системі опалення. Але, якщо тиск повітря у верхній частині буде падати, він припинить виконання своїх функцій.

Щоб випробувати достатній тиск повітря в резервуарі розширення, потрібно перетворити манометр на кицьку. Нормальним показником приладу є цифра 0,5 атмосфер. При цьому в системі опалення підтримуватиметься тиск у 1,5-2 атмосфері.

Перевіряти тиск у мембранному бачку повинен майстер під час щорічного обслуговування котла. Але якщо ви дружите з технікою, то зробити це можна самостійно. Як інструкцію можна скористатися відео.

READ  Вугільні котли з автоматичним подачею палива

Якщо тиск у баку нижче 0,5 атмосфер, його можна підкачати звичайним автомобільним насосом.

Як підняти тиск у котлі

Якщо причина полягає в несправності розширювального бака, то неправильно було підраховано його об’єм або пошкоджено мембрану. У такому випадку слід або точніше обчислити необхідний обсяг, або просто замінити бачок.

Якщо тиск почав скидатися відразу після первинного запуску, то це нормально. У контурі, зовсім недавно заповненому водою з водопроводу, є велика кількість повітря. Згодом він перетвориться на бульбашки і виводиться з трубопроводу, а параметри контуру прийдуть у норму. Для швидшого виведення бульбашок використовується ручний спускник повітря.

Перед проведенням заходів щодо підвищення тиску в системі необхідно переконатися у її герметичності. Для цього необхідно оглянути такі її частини:

  • опалювальні прилади. часто протікання з’являються в місцях стикування з трубами, можливі протікання, що виникають між роздільними секціями;
  • труби. навіть зовсім дрібні тріщини часто можуть призводити до витоку теплоносія;
  • фітинги. нерідко є причиною протікання;
  • котли — моделі з двома контурами мають складну внутрішню будову: так, слід уважно провести огляд циркуляційного насоса, триходового клапана та теплообмінника.

Чому падає тиск у котлі при включенні гарячої води розбираємо причини

Коли в опаленні розширювальний бак знаходиться на самому верху і контактує з повітрям – це відкрита система. Такий спосіб має низку недоліків.

Наприклад, повільний нагрівання, низький ККД, а також можливість корозії труб та деталей обладнання. Щоб цього уникнути, використовують закриту систему опалення. котел. Але буває, що і в ньому трапляються проблеми, наприклад, починає падати тиск.

Підвищення тиску в контурі опалення

Що робити, якщо тиск у системі опалення надмірно підвищується?

Насамперед потрібно встановити причину, а їх може бути кілька:

  • Неправильне заповнення контуру, його повітря. Через швидке наповнення опалювальної магістралі в ній можуть утворитися повітряні пробки. Щоб уникнути цього явища, при запуску опалення наповнювати його потрібно повільно.
  • Температура в контурі надто висока. Будь-яке підвищення температури та теплоносія призводить до його розширення та збільшення тиску в системі. Потрібно не допускати надмірного підвищення, щоб уберегти опалювальне обладнання від критичних навантажень.
  • Припинення руху теплоносія. Причиною може стати перекрита запірна арматура, закупорка фільтра-грязевика, повітряні пробки.

Щоб виявити проблемну ділянку, необхідно крок за кроком обстежити весь контур.

До витоків може призвести поломка крана підживлення. зношування прокладки вентиля, механічні пошкодження деталей, що потрапила між сідлом і прокладкою окалина. Якщо кран пропускає, то зайва вода, надходячи із системи водопостачання до опалювальної магістралі, збільшує напір у ній, адже тиск у трубопроводі ХВС завжди вищий. Потрібно підкрутити кран або замінити його, якщо він вийшов з ладу.

READ  Вуличний камін на котеджі з власними руками

Падає тиск в системі опалення газового котла

Повітряні пробки – поширена причина проблем у роботі опалювальної системи. До них можуть призвести несправності самого газового котла, так і проблеми в контурі або неправильний запуск опалення.

Усунути неполадки допоможе перезапуск системи. її повільне заповнення теплоносієм, починаючи з нижньої точки, поки з верхньої точки контуру не піде вода. Усі крани для стравлювання повітря при цьому мають бути відкриті. Заповітрювання системи можуть призвести як до зростання, так і до зниження тиску.

Чому підвищується тиск у системі?

Занадто високий надлишковий тиск у котлі може бути викликаний двома причинами:

Вода є відмінним розчинником, і в ній містяться не тільки мінеральні солі, а й гази, зокрема азот, кисень та вуглекислий газ. У разі підвищення температури їх розчинність падає. Гази виходять із рідини як бульбашок і потрапляють у систему. Велика їх частина видаляється через автоматичний відвідник повітря, але іноді вони проходять в радіатори. Пробка з повітря порушує циркуляцію теплоносія, що супроводжується зростанням тиску в казані. Одна з найчастіших причин «заповітрювання» – занадто велика швидкість заповнення системи.

Щоб виявити повітряну пробку, достатньо порівняти температуру у верхній та нижній частинах опалювального приладу. Для цього не потрібен термометр, різниця буде відчутною рукою. Для видалення повітряних пробок з радіаторів на них встановлюють крани Маєвського або повітровідвідники інших конструкцій. Після кількох циклів нагрівання та охолодження теплоносія виділення повітря припиниться.

Що потрібно робити, якщо падає тиск у газовому котлі?

Досить поширена проблема при використанні двоконтурних газових котлів, коли відбувається увімкнення гарячої води, а тиск усередині котла починає різко падати. Падіння тиску відбувається майже до нуля, а тепла вода має різкий запах. Іноді трапляється навіть так, що через помилку зниження тиску котел опалення автоматично вимикається. Ще один випадок падіння тиску спостерігається при тимчасовому припиненні водопостачання в будинку, після чого запобіжники котла не дають запустити його знову. При спробі його включення, бак видаватиме помилку про проблеми з тиском, і просто не включатиметься. Взагалі, падіння тиску в котлі дуже шкідливе для котла і систем водопостачання, тому потрібно відразу діагностувати проблему, після чого приступити до негайного її вирішення. Що справа і що робити, читайте нижче.

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS