Пекти для лазні з нержавіючої сталі своїми руками

Схеми та розміри вертикальної та горизонтальної печі

Після вибору моделі, перш ніж виробництво печі в ванні з вашими руками, креслення малює, необхідно відобразити всі параметри та конфігурацію печі. Правильно складений креслення не тільки полегшить процес монтажу, але й позбавить неполадок у роботі.

На схемі слід відобразити основні частини печі. Якщо ви вперше робите пекти у лазню, то краще скористатися готовою схемою.

Схеми горизонтальної моделі

Саме модель, у якої горизонтальна труба найчастіше встановлюється в лазнях, якщо дозволяє площа.

Схеми вертикальної печі

Як і для печі горизонтальної, для вертикальної моделі також ідеально підходить труба, у якої діаметр 530.

ПРОВЕРЕННАЯ Печь для Бани своими руками!

Приклад креслення печі у лазню вертикального вигляду, яку легко змонтувати самостійно.

Яка марка стали кращою для банної печі

Температура нагрівання димових газів усередині печі досягає 450-550°С. При нагріванні такої інтенсивності спостерігається деформація металу.

Прямий вплив вогню призводить до кореня сталі. Звичайно, можна просто використовувати метал товщиною 10 мм і більше, але тоді доведеться довго протоплювати парну, витрачати велику кількість палива для прогріву. Через використання товстостінних сталевих листів, довговічна піч стане економічно невигідною.

Завдання, яке стоїть перед майстром – зробити конструкцію досить міцну, щоб запобігти деформації, прогоранню і водночас має хорошу теплопровідність. У заводських умовах для виготовлення банних печей використовується метал з високим ступенем жароміцності.

Легована сталь відрізняється від конструкційної сталі такими характеристиками:

 • Стійкість до вологи – легована сталь, що застосовується при виготовленні печей для лазні, нержавіюча. Відсутня схильність до корозії навіть за інтенсивного нагрівання. Вітчизняна марка жароміцної високолегованої нержавіючої сталі 08Х17Т.
 • У деяких джерелах він вказується на майже повній ідентичності характеристик термостійких сталей цього типу. Конструкційне залізо не відрізняється корозійною стійкістю, що доводиться враховувати при розрахунку товщини стін топки.
 • Час експлуатації – термін служби печей із конструкційної сталі, 3-4 роки. AISI 430 приходить у непридатність за 5-8 років.
 • Можливість ремонтних робіт – марки жаростійких сталей для виготовлення дров’яних банних печей, AISI 430 та 08Х17Т, мають низький вуглецю, що уможливлює проведення зварювальних робіт. Конструкційне залізо містить сполуки сірки та фосфору, що надають йому крихкості та ламкості.
 • Жаростійкість – марки жароміцної сталі для печі в лазню, AISI 430 і 08Х17Т, витримують нагрівання до 850°С без зміни структури металу та його кристалічних ґрат. При піднятті температури до 600 ° С, межа міцності залишається в районі 145 МПа. Утворення окалини відбувається лише при розігріві до 8500°С. Метал у печі з інтенсивною формою нагріває до температури 450-550 ° С. У конструкційного матеріалу, параметри жаростійкості менше.
READ  Габарити прасувальної дошки у складеному стані

ПЕЧ для лазні з нержавіючої сталі своїми руками #ІДУкМЕЧТЕ 4 серія

Хромовмісна жаростійка сталь коштує дорого, до того ж не всі вузли відчувають однакове термічне та корозійне навантаження. З цієї причини конструкцію банної печі роблять з декількох металів:

 • Топка. для камери згоряння використовують AISI 430 або аналог 08Х17Т. При самостійному виробництві застосовують сталь 10 ГОСТ 1050-88.
 • Екран. конвекційні канали не відчувають такого ж навантаження як топка, тому, для їх виробництва беруть 08ПС або 08Ю ГОСТ 19904-90.
 • Корпус печі для лазні роблять із листової конструкційної сталі.
 • Дверцята камери згоряння – практика показує, що дана частина пристрою зазнає максимального термічного навантаження. З цієї причини, використання навіть високолегованої нержавіючої сталі, мало. Після декількох пожежних є деформація дверей. Оптимальним рішенням вважається навішування чавунних дверей.

Схема та розміри

При виборі найкращого варіанта труби потрібно враховувати внутрішній переріз і товщину сталі. Для цього дивимося маркування: наприклад, вказано «4007», що означає 400 мм – діаметр, 7 мм – товщина стінки профільної труби. Для банних печей рекомендується застосовувати труби діаметром 500-600 мм та товщиною – 7-13 мм, але це не є обов’язковим, вибір розміру металевої труби залежить від площі парилки та необхідного об’єму води.

Найпоширеніший розмір труби для лазні. 530 мм, такі установки вважаються оптимальними для стандартних парилок. Деякі лазні не можуть похвалитися просторими парними, вони використовуються швидше для миття, а не для тривалого відпочинку, і тоді тут розміщують невеликі пічки, наприклад, діаметром 426 мм. Якщо пару простір дозволяє, труба діаметром 630 мм підходить.

Вертикальна

Печі вертикального типу зазвичай мають компактні розміри. Колосники і кам’янка знаходяться один під одним, і тому діаметр печі є діаметром труби. Виготовлення цього різновиду не є складним.

Горизонтальна

Складання горизонтального варіанту вимагає більш трудомісткої роботи. Для парних застосовують трубчасті печі, вони відрізняються високими показниками міцності і створюють умови для ефективної тепловіддачі повітря банного приміщення.

Відмінності вертикального та горизонтального типів печей:

 • полум’я у вертикальній трубі проходить короткий шлях до димаря у верхній частині конструкції, розпечені гази мало стосуються боковин корпусу, а розташовані здебільшого в середині;
 • горизонтальний різновид допускає потоки гарячого газу до верхньої частини установки, після чого газ за рахунок розрідження повітря виходить у димар;
 • Дизайн вертикальної печі високої якості зігріває стіни парової кімнати, але підлогу та повітря у верхній частині кімнати не здатні ефективно нагріватися;
 • горизонтальний варіант прогріває всі частини простору, крім області, що прилягає до підлоги, та місця під топкою.

Перед створенням печі будь-якого типу, але особливо горизонтального, потрібно зробити грамотне креслення майбутнього пристрою. Намалюйте схему виробу, вкажіть на ній всі розміри, і чітко дотримуйтесь цієї інструкції. Помилки, допущені на етапі виготовлення печі, можуть вплинути не лише на працездатність установки, а й загрожувати здоров’ю відпочиваючих. До того ж, це значно спростить процес монтажу.

ПРОВЕРЕННАЯ Печь для Бани своими руками!


ПЕЧ для лазні з нержавіючої сталі своїми руками #ІДУкМЕЧТЕ 4 серія

READ  Як зробити лобзик зі швейної машинки

Майстру, який вперше вирішив зайнятися цією роботою, краще скористатися готовим кресленням або встановити типову модель.

Металеві печі для лазні: як виготовити та встановити, які матеріали використовувати

Порівняно з кам’яною, залізна піч відрізняється високою тепловіддачею та швидко нагріває приміщення.

Залізо випікайте для ванни можна придбати спеціалізований магазин, і ви можете зробити з подруги з власними руками.

Читайте нашу статтю та дізнайтеся, як зробити металеву банну піч своїми руками.

Типи конструкції залізної печі

Виділяють 2 типи пристроїв опалення з металу для лазні:

 • Гарячого. Такі конструкції швидко нагріваються. Фахівці рекомендують встановлювати їх у приміщеннях непостійного використання, наприклад, на дачі. В інших приміщеннях контролювати температуру нагрівання буде неможливо, що призведе до перегріву повітря.
 • Холодного. Агрегати забезпечують системою контролю температури. Стінки таких пристроїв не нагріваються вище 50 0 С.

За типом конструкції пристрою опалення ділять на холодні та гарячі

Виділяють 3 види конструкції опалювальних приладів:

 • Апарати закритого типу. Компактне обладнання встановлюють у невеликих лазнях. Зсередини пристрій обкладають вогнетривким матеріалом для підвищення теплостійкості. Також розміщують грати для каміння.
 • Агрегати відкритого типу. Пристрої часто обладнані водою та відкритим нагрівачем.
 • Комбіновані апарати.

Виділяють печі відкритого, закритого та комбінованого видів

По виду палива виділяють печі для лазні:

3 види палива: дрова, електрика та газ

Пекти для лазні з металу своїми руками: найвдаліша конструкція та лайфхаки від майстрів

Пекти в лазні головний елемент, без неї неможливий нагрівання, а значить у принципі неможливо паритися. Зважаючи на досить високу складність зведення цегляної печі, а також проблем з пошуком тлумачного пічника, велику популярність набули металеві конструкції.

Готові варіанти у спеціальних магазинах або навіть куплені безпосередньо у заводу-виробника коштують досить дорого. Господарям, які володіють зварювальними апаратами, спадає на думку виготовити банну піч самостійно, щоб мінімізувати витрати та втілити саме ту конструкцію, яка дасть кращий ефект.

Металева піч-калорифер, чи підходить вона для лазні?

Такий дизайн печі є найбільш простим. Для роботи знадобляться листи сталі товщиною не менше 5 мм, зварювальний апарат і болгарка (або газовий різак), труби для підведення та відведення води, вогнетривка цегла, розчин пічної глини, каміння, труби для димоходу, кран, пічні двері з засувками та петлями, металевий профіль для монтажу опори печі.

Сама конструкція складається з бака для води з під’єднаними до нього трубами та краном. Бак нагрівається від задньої стінки печі, внутрішній простір якої у свою чергу зонально розподілено на топку та кам’янку відкритого типу. Димові гази утилізуються через димохід, що виходить з топки через кам’янку та стіни лазні.

Насамперед необхідно вирізати з листів сталі денце та бічні стінки майбутньої печі та з’єднати їх зварюванням. Всередину печі приварюємо куточки – вони будуть підтримувати лист металу, на який покладемо каміння.

На передній стінці вирізати прямокутну дірку під двері, і зробіть двері з прямокутника. Навколо периметру ви можете забронювати сталеві смуги для більшої щільності регулювання. У нижній частині дверей або передньої стінки палива, свердлити кілька отворів для доступу до повітря всередині печі. Зварювальна безпечна петля двері та петля під клапаном.

Внутрішній простір духовки, який ми шукаємо з цегли

Зробити димохід, підготувати сопло і зробити отвір у металевому аркуші, на якому буде нагрівач. Зварює сопло до сталевого листа.

Ми переходимо до встановлення бака для води. Вона складається з трьох стін і квіткове, герметично звареного та задньої стінки печі. До однієї з бічних стінок танка, зварити лайнер і розрядні труби для води. Тоді ми зварюємо кран у нижній частині танка. Весь дизайн встановлюється на кадрі з сталевих профілів або на цегельній основі з висотою 20-30 см. Металеві частини духовки покривають вогнетривкі фарби. Покласти каміння наверх (талко хлорит, носики, базальти і т.п.) розміром від 5 до 12 см. Монтуємо димохід та димову трубу, наливаємо в бак воду, накриваємо його кришкою та проводимо розпалювання готової печі, перевіряючи конструкцію на наявність тяги та відсутність диму у приміщенні.

Щоб модернізувати буржуйку для лазні, можна оснастити її камерою-зольником з колосниковою решіткою та ящиком для збирання попелу. Це значно спростить чищення печі, а дверцята піддувала допоможе краще регулювати тягу, а відповідно температуру та швидкість згоряння палива. Для тієї ж мети (регулювання температури нагрівання печі), а також зменшення втрат тепла через димохід, його оснащують засувкою. Вона може бути шиберного типу або будь-якого іншого.

READ  Укладання печей і камінів своїми руками

Правильна установка димоходу із сендвіч труб для лазні

Вибір та встановлення димоходу є однією з найскладніших сторін при будівництві лазні. Якщо ви наближаєтеся до цього питання без належного підготовки, помиляються. це причина швидкого виходу системи диму, виникнення вогню та втечі газу, який впав у приміщення.

Як показує практика, найоптимальнішим варіантом є монтаж димоходу із сендвіч труб у лазні та сауні. Звичайно, варто вибирати ті системи, які прямо призначені для підключення до твердопаливного обладнання.

Відповідні розміри труб

Сталева труба як основна сировина для печі. це цілий ряд плюсів. Серед них:

 • стійкість до пошкоджень;
 • добрий рівень тепловіддачі;
 • швидке нагрівання приміщення;
 • мінімальне розширення при нагріванні;
 • використання будь-якого типу палива;
 • мінімальна кількість зварних швів.

Недоліки металевої печі. таке ж швидке охолодження приміщення, як і нагрівання, нерівномірний розподіл тепла в приміщенні. Для їх усунення піч часто обкладають цеглою.

530 мм

Для парної стандартних розмірів добре підійде труба розміром 530 міліметрів. Виготовлена ​​з неї піч вийде досить потужною, дрова горітимуть довго, забезпечуючи хорошу продуктивність. Буває у горизонтальному, вертикальному виконанні.

640 мм

Хороший варіант матеріалу для великої парильні у банному комплексі. Габаритна топка дозволяє відразу розміщувати багато дров, збільшуючи перерву між завантаженнями до 8 годин.

пекти, лазні, нержавіючої, своїми, рука

426 мм

Цього діаметру вистачить для невеликої парильні в сезонній споруді, де в одному приміщенні прийом банних процедур поєднаний з миттям або обливанням холодною водою.

Важливо, що литі труби без швів – відмінний варіант для дрібних деталей печі, їх діаметр не перевищує 250 мм. Для виготовлення основної частини печі краще брати шматки спіральних труб – вони надійні, а коштуватимуть як брухт металу. Якщо такі не знайдуться, варто взяти прямошовні.

https://avtonomnoeteplo.ru/pechi-kaminy/417-iz-kakogo-metalla-varit-bannuyu-pech.html
https://dekoriko.ru/banya/pechi/kak-sdelat-iz-truby/
https://zhar-i-par.ru/articles/pechi/metallicheskie-pechi-dlya-bani-kak-izgotovit-i-ustanovit-kakie-materialy-ispolzovat.html
https://2proraba.com/banya/pech-v-banyu-iz-metalla-svoimi-rukami-chertezhi-kolosniki-shiber.html
https://tehno-gid.net/dacha/pech-dlya-bani-iz-metalla-svoimi-rukami-samaya-udachnaya-konstruktsiya-i-lajfhaki-ot-masterov.html
https://kamin-expert.ru/dlya-bani/pech-dlya-bani-svoimi-rukami.html
https://avtonomnoeteplo.ru/pechi-kaminy/230-dymohody-dlya-bannyh-pechey.html
https://strbani.ru/pech-iz-truby-dlya-bani/ [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS