Помилка F16 у пральній машині Bosch

Як скинути помилки на пральну машину Bosch Maxx 5?

Дата: 28 березня 2021 Сучасні пральні машини оснащуються системою самодіагностики. Якщо вони виявляють поломку, то повідомляють про неї миготінням індикаторів, якщо плата управління не має екрана або виведенням на дисплей коду помилки, що складається з цифр і букв. Після того, як несправність буде усунена, повідомлення зникає. Часто трапляється, що навіть після ремонту побутова техніка, як і раніше, продовжує сповіщати про збій у роботі. Щоб прибрати код та продовжити використання пристрою, необхідно знати, як скинути помилку на пральній машині.

Помилка F16 у пральній машині Bosch

Помилка F16, яка закладена в систему самодіагностики на пральній машині Bosch, одна з найочевидніших. Навіть без будь-якої розшифровки користувач швидко розуміє, що її викликало, проте щоб вирішити проблему, цих знань мало, необхідно знати природу поломки, що спровокувала код F16, а головне, розуміти, як її усунути. Про це ми й поговоримо у цій статті.

Помилка F16 у пральній машині Атлант

Примітка F16 Помилка на пральної машини Атлант, слід негайно розширити техніку. У кожному другому випадку цей код виявляється, щоб скинути банальний перезавантаження машини. Потрібно почекати 20-30 хвилин і знову включити обладнання. Якщо це не допоможе, це означає, що це не про короткочасну невдачу, а про більш серйозну проблему. Скажіть, як діяти далі.

Можливі недоліки, що вимагають ремонту

Якщо поради вище не допомогли, і Bosch продовжує сигналізувати похибку F 16, мабуть, було розбиття. Згідно з досвідом майстрів “Rembyttech”, поява коду F16/E16 пов’язаний з наступними розладами.

У складних випадках майстер повністю змінює контрольну дошку.

READ  Що означає інверторний двигун у пральній машині

Ціни лише для роботи майстра. Частини платять додатково.

Примітка! Після закріплення поломки в більшості моделей Bosch потрібно скинути помилку з пам’яті. Якщо ви звернулися до стороннього майстра або провели ремонт самостійно, не забудьте після закінчення робіт скинути код. Як це зробити – читайте у нашій статті Як скинути помилку у пральній машині Bosch.

Пральна машина Bosch – техніка якісна і з високою ремонтопридатністю. Звичайно, якщо довірити її ремонт професіоналам, таким, як майстри «РемБитТех». Щоб викликати спеціаліста, телефонуйте:

Майстри «РемБитТех» відремонтували понад 5000 пральних машинок марки Bosch. Допоможуть вони і вашій. Виїжджаємо оперативно – протягом 24 годин з моменту отримання заявки. На ремонт даємо гарантію до 2 років. Працюємо, щоб ваша техніка радувала вас ще довгі роки!

Оціни статтю: 4.3 1 5 31 голос (в середньому 4.3 на основі 31 голос)

Помилка F23 у пральній машині Bosch

Помилка F23 у пральній машині Bosch За помилки F23 машина Bosch припиняє свою роботу в будь-який момент циклу прання або полоскання білизни. При цьому пральна машина починає сильно шуміти, начебто посилено працює зливний насос.

Спроба повторного підключення не заводить двигун, а на табло висвічується аварійний код помилка F23. Що робити в цьому випадку, чи варто відразу викликати майстра із сервісного центру? Спробуйте усунути несправність самостійно, у цьому допоможе розібратися.

Причини появи помилки F29/Е29 у пральній машині Bosch

Помилка F29 пральна машина не набирає води. При включенні не чути шуму поточної рідини, а на дисплеї висвічується аварійний код F29.

Що робити, щоб виправити становище? Чи можна самостійно вирішити проблему чи доведеться викликати майстра? Спробуємо розібратися у статті.

Стиральная машина BOSCH ошибка F16

Характерні несправності пральних машин Bosch

Розглянемо кожну несправність із зазначенням можливих варіантів причин, які можуть призвести до них.

Вода не нагрівається

Найбільш уразливою частиною техніки є нагрівальний елемент (Tubular Heater), він схильний до поломок при інтенсивному використанні пристрою і при поганій якості води, внаслідок чого на ньому утворюється товстий шар накипу з відкладень солі. Рішення проблеми в більшості випадків служать незалежним очищенням трубчастого нагрівача від масштабу або заміни його. Під час роботи пральної машини з жорсткою водою, як правило, необхідна заміна після 3-5 років роботи.

READ  Чи можна залишити посудомийну машину без нагляду

Не може бути ніякого теплового нагрівання також через вибір невідповідної програми прання, у цьому випадку перечитайте інструкції та виберіть відповідну програму та режим.

Вода не набирається

  • Низький тиск води в трубопроводі або відключення водопостачання;
  • заблокував клапан наповнювача;
  • Невдача контролера води або впускного клапана.

Вода не зливається

Якщо вода не проходить через дренажний шланг, вам потрібно перевірити вибір програми. Деякі моделі надають програми без зливання. При необхідності виберіть режим водовідведення.

Всі причини, чому пральна машина перестала об’єднати воду, описана в цій статті.

Запобігання водяним сливом може закупорювати дренажний шланг для очищення та промивання. Також потрібно перевірити фільтр та патрубок на наявність дрібних предметів, волосся та ниток, вовни. Іншими причинами можуть стати несправності насоса, збої у функціонуванні електронної плати.

Пральна машина BOSCH помилка F16

Ремонт пральних машин краще довірити професіоналам.

Стиральная машина BOSCH ошибка F16

Виберіть у фільтрі своє місто та майстри: за рейтингом, відгуками, ціною!

Не крутиться барабан

Більшість сучасних моделей мають вбудований захист від перевантаження, тобто барабан не буде обертатися і прання не почнеться, доки не буде вилучено зайві речі з барабана. Якщо після цього, покрутивши рукою, він обертається, можна починати прання.

Вам буде корисна стаття: Що робити, якщо барабан пральної машини перестав крутитися?

помилка, пральній, машина, bosch
  • розрив або усунення ременя приводу;
  • перегорів нагрівальний елемент;
  • поломка тахогенератора чи насоса;
  • не працює електродвигун.

Надмірний шум та вібрація

Якщо ви спостерігаєте сильний шум і вібрацію при першому пранні, вимкніть пристрій і перевірте, чи прибрані транспортувальні болти, оскільки через них агрегат може вібрувати та гудіти.

Поширеною причиною також є зношування підшипників і сальників, засмічення фільтра та патрубка, неполадки зливного насоса. Всі ці несправності вирішуються самостійною заміною елементів, що вийшли з ладу, або прочисткою фільтра і патрубка.

Пральна машина не вмикається

Насамперед перевірте, чи електрика в розетці, чи справна розетка, чи є вода у трубопроводі. Якщо вода та електрика є, тоді поломка може бути спровокована несправністю електронного модуля, про це має бути виведений відповідний код помилки на дисплеї.

У відеоролику описано діагностику та поетапне усунення помилки з віджимом. Такі неполадки пов’язані з поломками пресостату, електродвигуна або модуля управління.

READ  Як мити вовняне ковдру в пральній машині

Пральна машина Bosch помилка F16

Якщо неможливо виявити несправність, не показаний код помилки, тоді необхідно звернутися до майстра для проведення спеціальної діагностики.

Це цікаво: Посудомийна машина не сушить посуд і не гріє воду. причини несправності та ремонт

Причини появи помилки F16

Помилка F16 у пральній машині Bosch вказує на те, що люк закритий не до кінця, тому модуль керування не може подати сигнал про початок циклу прання.

У старіших моделях машинок Bosch, які не мають цифрового дисплея, помилка F16 зашифрована у світловій індикації. Блимає лампочка віджиму на 800 або 1000 оборотах.

Первинна діагностика:

  • Якщо ви побачили, що на екрані машини Bosch з’явилася помилка, спробуйте вимкнути живлення приладу на 10.15 хвилин, потім увімкніть знову. Якщо проблема зникла, значить помилку викликав збій у системі. Таке буває і перезапуск приладу вирішує проблему.
  • Перевірте наскільки щільно зачинені дверцята машини. При закритті ви повинні чути характерне клацання. Якщо його немає, то огляньте отвір замку і сам люк на сторонні предмети, так само перевірте, чи не заважає закриття дверцята якась річ.

Після виконання цих пунктів помилка не зникла? Значить, потрібний ремонт пральної машини Bosch.

Несправність проводки та модуля управління

Можливий випадок, коли механізм блокування люка справний, але на дисплеї техніки Bosch все одно з’являється код F16. Тоді необхідно перевірити дроти між модулем управління та УБЛ.

Для виконання цієї роботи необхідно, щоб до проводки блокуючого пристрою був вільний доступ. Це досягається за рахунок демонтажу гумової манжети.

Після отримання доступу до проводки необхідно перевірити його наявність обривів. Також необхідно перевірити та зачистити контакти. Якщо після цього несправність не проявила себе, то, ймовірно, електронний модуль є винуватцем помилки F16.

Виконувати перевірку та ремонт модуля керування агрегату Bosch самостійно потрібно лише в тому випадку, якщо у вас є відповідні знання та досвід. Оптимальний вихід – довірити цю роботу спеціалісту. Тоді вдасться уникнути непотрібної витрати грошей та часу.

https://mashmaster.ru/oshibka-f16-v-stiralnoj-mashine-Bosch/
https://mashmaster.ru/oshibka-f16-v-sm-atlant/
https://dns-magazin.ru/dlya-uborki/oshibka-f16.html
https://kevin-seoshnik.ru/remont-stiralnyh-mashin/oshibka-f23-v-stiralnoy-mashine-bosh.html
https://kevin-seoshnik.ru/remont-stiralnyh-mashin/oshibki-stiralnyh-mashin-bosh/prichiny-poyavleniya-oshibki-f29-e29-v-stiralnoy-mashine-bosh.html
https://investgazeta.ru/dlya-uborki/oshibka-f16-Bosch.html
https://kevin-seoshnik.ru/remont-stiralnyh-mashin/chto-znachit-oshibka-f16-prichiny-i-sposoby-ustraneniya.html
https://TV-st.ru/dlya-uborki/oshibka-f16.html [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS