Правильне з’єднання радіаторів опалення в приватному будинку

Як підключити нагрівання в приватному будинку

Основною функцією будь-якої системи опалення є нагрівання кімнати. Кожен елемент такої системи, починаючи від котла та закінчується батареями в найдовшій кімнаті, повинна бути пов’язана і поміщена таким чином, щоб їх рівень теплопередачі був близький до максимуму. У системі з’єднувальних радіаторів необхідно враховувати особливості кожної кімнати як розташування труб, їх довжина, а також загальна кількість опалювальних пристроїв.

Фактори, які потребують розгляду

На етапі проектування системи опалення термічне розрахунок будинку в цілому та кожному з підігрівом є індивідуально. Це дозволяє встановити котел необхідною потужністю та забрати нагрівальний пристрій для кожної кімнати, теплообмін достатньо для високоякісного нагрівання навіть у морозних днях. Неважливо, з яких радіатор виготовлений з того, який матеріал. це може бути сталевий, чавун, алюміній або біметалічний.

Однак тип акумулятора впливає на зручність використання системи опалення. чавунні радіатори протягом тривалого часу охолоджували і нагрівають, не дозволяючи мікроклімату в кімнаті гнучко. Також варто звернути увагу на наявність радіаторів типу сталевих панелей з нижчими з’єднаннями. вони пов’язані з трубопроводом єдиним можливим способом.

Для того, щоб система опалення забезпечує будинок з теплотою, працюючи в оптимальному режимі, без надмірного споживання палива, необхідно розглянути:

 • тип системи опалення;
 • Розташування батарей (на їх теплопередачі впливає на сайт установки. виступаючі структури та декоративні екрани зменшують показники на 3-20%);
 • Довжина і специфічність нагрівання.

Особливості циркуляційного теплоносія

Тепловий носій у системі теплопостачання. це вода або антифриз (останній варіант використовується у приватних будинках з автономним опаленням). Його можна перемістити уздовж трубопроводу двома способами:

 • Під впливом сил сили тяжкості та термічного розширення рідини. нагрівальна вода піднімається вздовж трубки прискорення, а потім рухається вниз труб, встановлені з нахилом, витісняючи охолоджуючу воду в котли;
 • Під впливом спеціального насоса, утворюючи потоки рідини.

Враховуючи способи підключення опалювального радіатора, слід враховувати тип циркуляції теплоносія, інакше існує ризик того, що в системі гравітаційної батареї буде погано.

Одноразовий макет

За допомогою однієї трубної проводки, нагрівальні пристрої підключені до системи послідовно, внаслідок чого гарячий теплоносія відбувається через всі батареї, після чого він потрапляє в зворотний шосе, який транспортується до котла.

Цей варіант зазвичай використовується в багатоквартирних будинках як найбільш економічних при встановленні. Крім того, практикуються два основних способи зв’язку:

 • Через кожну опалювальну кімнату, квартира проходить стовбур, до якого підключено нагрівальний пристрій;
 • В кожній квартирі проходили годування та повернення, а опалювальні прилади всіх номерів були послідовно пов’язані.
READ  Як позбутися волосся Шуряча після епіляції

У приватних будинках випуск радіатора також підключений до входу наступного пристрою нагрівання, а останній вихід підключений до зворотної трубки. Недоліком послідовного макета є:

 • Недостатнє потепління останніх батарей, найбільш віддалених від котла. Щоб забезпечити достатнє нагрівання приміщення, вам доведеться встановити нагрівальні пристрої з вищою передачею теплової передачі через збільшення кількості розділів або розмір панелі.
 • Відсутність здатності регулювати теплову силу радіаторів для створення оптимального мікроклімату для кожного з приміщень окремо.

Макет з двома трубами

Макет з двома трубами передбачається підключення введення акумулятора до кормової труби, а вихід до повернення. Паралельне з’єднання:

 • Забезпечує рівномірне нагрівання нагрівальних пристроїв, незалежно від їх віддаленості від котла.
 • Це дає змогу змінити теплообмін для кожного радіатора окремо за допомогою термостату, у тому числі в автоматичному режимі.

Недоліками двох трубної системи включають високу інтенсивність матеріалу. довжина трубопроводу збільшується вдвічі двічі. Але фінансова вартість установки платить за простий балансування системи, зручність його експлуатації та економія палива при використанні термостатерів.

Двотрубна система

Двотрубне з’єднання переважно використовується в приватних будинках, але також може зустрічатися в багатоквартирних будинках.

Схеми для підключення радіаторів нагрівання. Практика.

Модель другого

З двопротонною системою, гаряче водопостачання здійснюється на одній трубі, і випускається в охолодженій формі. з іншого. У схемі такого типу нагрівальні пристрої підключені паралельно.

плюс

Переваги такої схеми зв’язку є наступними факторами:

 • Всі опалювальні пристрої нагрівають однаково;
 • Перед радіаторами можна встановити клапани для регулювання кількості постійного охолоджуючого.

Мінуси системи є лише двома: це вимагає більшої кількості труб для пристрою стовбурів та повік, і, відповідно, витрати на оплату праці для встановлення системи вищі.

Правильне розташування радіаторів у будинку

Радіатор у приватному будинку. Одностороннє нижнє з’єднання

правильне, єднання, опалення, будинку

Правильне з’єднання радіаторів нагрівання залежить не тільки від дотримання нюансів зв’язку з трубопровідною системою, але також від правильного розміщення опалювальних пристроїв у кімнаті. Справа в тому, що акумулятор виконує не тільки функцію нагрівання, але і повинна також запобігти проникненню холодного повітря в будинок (виконує функцію теплової завіси). Найбільш уразливим місцем для холодного повітря. це вікна, і тим більше їх розмір, тим більше вони проходять холод. Для запобігання холодного повітря до будинку, радіатори встановлюються під підвіконням.

Нагрівальний пристрій повинен бути встановлений саме в центрі вікна, також важливо правильно організувати його відносно підлоги та стіни. Розрив між акумулятором і стіною не повинен перевищувати 5 см, а між радіатором і підлогою 10 см.

READ  Як покласти печі в камінь ванни

Так що тепло може вільно підніматися, блокуючи шлях холодним повітрям, нагрівальний пристрій повинен бути розширений трохи вперед і не повністю під вікном. Встановлення радіатора значною мірою залежить від типу кріплення. Найпоширеніша схема дужок, для їх належного розміщення доведеться бути озброєним рівнем, правителем та пеноратором. Як тільки гора готова, вона залишається лише для того, щоб встановити їх радіатора та підключити його до системи трубопроводу.

Перш за все, ви повинні правильно вибрати акумулятори відповідно до типу підключення та схеми дизайну. Початтер, який не має навичок підключення радіаторів нагрівання в приватному будинку, буде дуже важко розглянути всі нюанси, тому ці неприємності краще довіряти фахівцям. Якщо у вас є певний досвід, за допомогою наших рекомендацій ви можете вибрати схему підключення, обчислити найбільш оптимальну версію теплопостачання вашого будинку та реалізувати його на практиці або заощадити на підготовчій роботі та самостійно розробляти проект теплопостачання у вашому домі.

Як встановити радіатор?

Зазвичай радіатор встановлюється під вікном. Існує кілька вимог, що впливають на якість теплової перекачування нагрівального пристрою:

 • Довжина акумулятора повинна бути не менше 75% ширини відкриття вікна, тоді як вона повинна бути встановлена ​​точно в середині;
 • Якщо підвіконня присутній у дизайні вікна, радіатор повинен бути встановлений нижче на відстані 10-12 см;
 • На підлозі акумулятор встановлюється на висоті 10-12 см;
 • Просвіт між стіною та встановленим нагрівальним пристроєм повинен бути 2-5 см.

Слід зазначити, що призначені вимоги рекомендуються. Деякі виробники пропонують дотримуватися своїх параметрів установки: вони, як правило, призначаються у паспорті продукту.

правильне, єднання, опалення, будинку

Опалення та типи радіаторів. Тип з’єднання радіаторів.

Тепер треба з’ясувати, що запобігає сто відсоткові теплопередачі радіаторів. Існують наступні фактори:

 • Якщо підвіконня повністю закриває акумулятор згори, він гарантує зменшення ефективності теплопередачі на 5%.
 • Якщо радіатор встановлюється в стін нішу (тобто вона розташована на ньому замість вікна підвіконня), то втрати тепла будуть 7-8%.
 • Якщо декоративний екран встановлений перед пристроєм, ефективність теплопередачі зменшиться на 12%.
 • Якщо установка виробляється в ніші, і вона закриває екран, то втрати будуть до 25%.

Варіанти для підключення радіаторів нагрівання в приватному будинку

Ми говорили про способи прокладання труб у приміщеннях і виявили, що двопровідні системи мають найбільшу ефективність, оскільки вони забезпечують більш рівномірне нагрівання всієї будівлі. Якщо будівля невелика, ви можете обмежити однотрубну систему. це буде дешевше. Тепер ми поговоримо про те, як підключити радіатори нагрівання в приватному будинку. Існують наступні схеми:

Трубка та двопропекована схема для підключення радіаторів, що нагріваються приватного будинку з власними руками

Давайте розглянемо способи підключення радіаторів нагрівання в приватному будинку докладніше.

Бічна схема

Бічна схема з’єднання часто використовується в багатоквартирних будинках, коли теплоносія спускається зверху до дна, що проходить через радіатори в квартирах. Для того, щоб частково компенсувати охолоджувач охолоджувача, зроблено перемичку. Бічні методи з’єднані радіаторами, а у приватних будинках уздовж двопропекованої схеми. охолоджувач подають зверху, після чого він проходить через радіатор і спускається в зворотну трубку.

правильне, єднання, опалення, будинку

Нижня схема

Враховуючи опалювальні батареї у приватному будинку, неможливо не згадувати нижню схему. У ньому теплоносій постачається внизу з однієї сторони і йде з іншої сторони. Схема досить ефективна, але вона зосереджена на однопровідних системах з послідовним з’єднанням радіаторів. У двох трубних системах така зв’язок практично не використовується. Часто така схема для підключення радіаторів називається сідлом.

READ  Кращі електричні сушарки для овочів та фруктів

Нижче для двох трубних систем

Деякі опалювальні акумулятори розташовані так, щоб входи та виходи розташовані поруч (як правило, внизу). Такі батареї зосереджені на використанні в системах опалення двох труб. Схема не позбавлена ​​певних недоліків, пов’язаних з нерівномірним нагріванням. Тобто найдальша частина акумулятора буде охолоджуватися, ніж решта поверхні. Тому використання таких радіаторів не виправдана.

Діагональна схема

Діагональна схема з’єднання є однією з найбільш поширених. Його основна перевага є рівномірним розподілом нагрітого теплоносія на акумуляторі. Сам охолоджувач подається з правою верхньою частиною і видаляється через ліву нижню частину (або навпаки). Через те, що він протікає по діагоналі (і, обов’язково зверху вниз), рівномірний попередження забезпечується всією батареєю.

Одностороннє нижнє верхнє з’єднання

Використовується переважно у висотних будівлях. У котеджах в 2 або 3 поверхах теж використовується однотрубним нагріванням, іноді використовується. Різниця між дном і верхньою зв’язком полягає в тому, що в першому випадку гаряча вода подають на нижній вхід, і відображається під тиском через верхній вхід, а у другому випадку, навпаки відбувається. В обох випадках рослина та вихід теплоносія розташовані з одного боку. Варто відзначити, що з усіх існуючих варіантів найбільш неефективного одностороннього зв’язку.

Помилки, що виникають з установки радіаторів

Часто, при підключенні радіаторів нагріву, виникають такі помилки:

 • Встановлення схеми запису, т. Е. Водопостачання замінюється поверненням. Ця проблема виявляє та усунення під час тестування.
 • При встановленні декоративних екранів доступу до термостату. Батареї починають розгріти дуже погано, з результатом того, що клапан вимикає нагрівання. Існує загальне зниження ефективності одиниці до 20%. У цьому випадку панель глухих замінюється дизайном решітки.
 • При відсутності повітряних клапанів відбувається рівномірне потепління, з результатом того, що корозійні процеси починають розвиватися.
 • Якщо головка термостату встановлюється вертикально, це призведе до нестабільної роботи пристрою. Потрібна термоелемент, щоб встановити правильно.

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS