Правильне з’єднання радіаторів опалення в квартирі

Параметри з’єднання залежать від кількості труб, що використовуються для підключення котла з радіаторами. Є два методи:

  • Одна труба виходить з котла, робить коло на обв’язці, уздовж шляху в батареї, і повертається до вихідної точки. Аналогічний спосіб встановлення легко реалізувати.
  • Перша половина системи виходить з нагрівача, відвідує всі радіатори, тільки один раз підключившись до них. У крайньому, більшість віддалених, він зупиняється, а друга частина починається. Останній також проходить через всі батареї, з’єднуючись з іншого боку. Її кінцева точка котла.

Вибір буде залежати від бюджету, оскільки обидва варіанти мають переваги над іншим. Одна трубка легше встановити і дешевше, тому що він використовується в багатоквартирних будинках. Двотруб складніше та дорожче, але надійне, тому рекомендується для приватних будівель.

опалення Двотрубна

Відмінною особливістю двосторонньої укладання. наявність двох контурів, один з яких призначений для подачі нагрітого теплоносія до радіаторів, а другий необхідно повернути охолоджену теплоносія до котла. Двотрубна конструкція дозволяє підключати радіатори паралельно, внаслідок чого кожен з них отримує теплоносія такої ж температури.

Завдяки паралельному з’єднанню, можна досягти незалежності кожного радіатора, оскільки вони можуть бути встановлені окремі термостатори для налаштування теплопередачі. Єдиним недоліком такої проводки є висока вартість. для розташування опалення потрібно вдвічі більше матеріалів. Однак ці витрати пізніше окупалися.

Найкраще місце для радіаторів

На додаток до запуску централізованого опалення, роблячи працівників теплової мережі, мешканці повинні піклуватися про свої “ділянки роботи”.

Для того, щоб в приміщенні він дійсно був теплим, потрібно знати, як підключити опалювальну батарею в квартирі, щоб він нагрівався як ефективно.

Щоб почати з того, вам потрібно перевірити, наскільки правильно було обрано місце для радіаторів. Зазвичай вони встановлені під вікнами, що є логічним поясненням.

Схоплення кімнати. це його слабка “ланка”, як навіть найвища якість вікон холодніших стін. Повітря, що надходить з них, розігрівається під батареї підвіконня, що знижує втрату тепла.

Недостатньо встановити обігрівачі під відкриттям вікна, слід розуміти, як правильно підключити опалювальні акумулятори в квартирі, щоб їх розділи рівномірно підігрівали рівномірно.

Норми вказані в SNIP і дотримуються:

  • Довжина радіатора повинна займати від 70% і над площею під підвіконням. Краще, якщо цей параметр становить 90%, то не буде страшно, а повітря з холодного вікна буде тепло миттєво миттєво.
  • Між акумулятором і підлогою, відстань повинна бути не менше 6 см, а під вікном. від 5 до 10 см.
  • Зі стіни, секція нагріву повинна відступити на 2-2.5 см.

Виконавши ці умови, ви можете перевірити, наскільки ефективно підключення опалення в квартирі. Розподіл теплових потоків буде помітний однорідним нагріванням кімнати. Якщо він має холодну зону, це означає, що щось було зроблено неправильно. Можливо, випадок не існує, але в неправильному підключенні батарей.

READ  Чи можна сушити масляні фарби з феном

Основні схеми для передачі радіаторів до теплової системи

Іноді не спеціаліст не зрозуміло, як правильно підключити акумулятор, і чому радіатор підключений до труб різними способами. Нижня лінія полягає в тому, що різні варіанти підключення та роботи нерівні, що надають власний відсоток пристрою теплопередачі, напрям руху потоку теплоносія та його інтенсивність.

Батареї в двотрубних і однотрубних систем з’єднані декількома способами: сторони, діагоналі, нижній і інших.

Сторона

Найпоширеніший спосіб з’єднання. Саме ця труба з гарячим теплоносієм підходить для верхнього сопла, а наповнювальна труба прикріплена до нижньої прикріпленої гарячої води. Для такого з’єднання існує межа на кількості розділів у радіаторі, вони не повинні бути більше 15.

Діагональ

Цей спосіб підключення акумулятора до системи опалення використовується для довгих радіаторів. З’єднання охолоджувача відбувається наступним чином: корм підходить для верхнього сопла з однією з боків, а зворотний знаходиться на нижній сопло з іншого боку. Гаряча вода має можливість бути найбільш рівномірно розподіленою до інструмента опалення.

Нижній

Цей спосіб сполуки знаходиться в будинках, в яких труби системи опалення приховані під підлогою. Можуть бути встановлені не тільки в однопровідних опалювальних системах, але й у двох трубах для малоповерхових будівель приватного сектора. Цей спосіб зв’язку не є найбільш ефективним. Часто ви повинні додати круглий насос до системи.

Є й інші способи підключення радіаторів. Наприклад, однобічний нижче, в якому поблизу корм і зворотний. Труби в такій схемі майже невидимі, але для гарного опалення, акумулятор необхідний з великою кількістю розділів.

Як підключити радіатор нагріву з бічними з’єднаннями

правильне, єднання, опалення

Вибір способу з’єднання залежно від типу системи

Важкі два типи систем: одно- і двотрубні. У першому випадку охолоджувач проходить через кормову трубу до нагрівальних пристроїв, а з рухом він охолоджується. У однотрубних схемах радіатори монтуються послідовно. Фактично, з такою схемою, кормовий труба перетворюється на протилежне. У двох трубних системах використовується паралельне з’єднання біметалічних радіаторів нагрівання: корм та зворотна гілка повністю автономна один від одного, і вони пов’язані з використанням кінцевого пристрою системи опалення.

Особливості одиничних та двопровідних систем

  • Системи однієї трубки можуть бути горизонтальні або вертикальні проводки. Перша, як правило, використовується в приватних будинках висотою в 1 або 2 поверхах, у виняткових випадках у триповерховому. Вертикальна проводка типова для багатоповерхових об’єктів. Перевага однопровідних систем полягає в тому, що їх пристрій вимагає мінімальних фінансових витрат, і в той же час вони відрізняються стабільністю (тобто, для дисбалансу таких систем не є легким).
  • Двотрубні системи рідко працюють у висотних будівлях. Це пов’язано з тим, що для створення такої системи вимагає більшої кількості труб, також обов’язково необхідно використовувати регуляторне підкріплення. Однак вона має значну перевагу на всіх радіаторах нагрівання, що подається охолоджуючою тією ж температурою, що означає, що у всіх номерах буде таке ж тепло.
READ  Як вибрати радіатор опалення до будинку

Такий варіант забезпечує постачання теплоносія в нагрівальному пристрої, який, як правило, знаходиться в багатоповерховому будинку. Такі методи для підключення опалювальних акумуляторів є найбільш простими, оскільки воно не вимагає серйозних навичок будівництва для їх реалізації (читати: “Одноразове опалення системи. Можливі схеми реалізації “). Основним недоліком такого дизайну є відсутність здатності контролювати постачання тепла, оскільки ця система не забезпечує жодних спеціальних пристроїв, таких як датчик температури, що виконує цю функцію. Ось чому обсяг теплопередачі суворо фіксується і призначається заздалегідь на етапі складання проекту майбутньої системи.

Правильне з’єднання радіаторів

Правильне з’єднання радіаторів нагрівання означає їх належну роботу. Легко перевірити процес обтиску системи опалення за допомогою гарячого теплоносія. Натискання, це остаточний етап встановлення системи опалення, перевірка правильної установки всіх його компонентів. Результат визначається тактильними тепловими рецепторами шкіри. Торкаючись кожного опалювального акумулятора переконаний, що він нагрівається. Послідовно перевіряйте, чи всі батареї в будинку рівномірно. Якщо є пірометр, інфрачервоний віддалений термометр, ви можете використовувати його. Виявляється особливо корисним для перевірки рівномірного нагрівання окремих ділянок радіаторів.

# 176. Акумулятор. Найбільш ефективний спосіб підключення. Розподіл тепла.

Зазвичай в системі не використовуються термостати, але дешевший варіант для контролю температури батарей: кранів. Сантехніка часто використовує слова крана як професіоналізм, з акцентом на останньому складі, кранах. Крани дозволяють регулювати температуру окремих радіаторів, змінюючи перетин потоку для окремих радіаторів та гілок опалення. Досвідчені сантехніки встановлюють крани таким чином, щоб використовувати їх також для натискання повітряних пробок при опалюванні в процесі обтискної системи. Це стосується обох проміжних кранів, так і повітря, кранів меевського або тригерних кранів. Деякі сантехніки вважають за краще встановлювати невеликі похилі крани замість кранів, які служать довше і не “обличчя”.

Якщо окремі радіатори не нагрівають, або виділяються всі гілки системи опалення, що містять кілька радіаторів, це просто свідчить найчастіше про наявність повітряних пробків. Як видалити, вигнати, видалити повітряну пробку? Для цього, іноді необхідно тимчасово вимикати окремі гілки, щоб подати максимум тиску в “нерегулярній галузі”. У закритій системі опалення з примусовим кровообігом, видалити повітряні пробки легше.

Схеми для підключення радіаторів нагрівання.

Найпоширеніші помилки для підключення радіаторів опалення

Найбільш неприємний, але, на жаль, досить поширені помилки, що з’єднує радіатори, є зворотним з’єднанням радіаторів, неправильна схема підключення радіаторів. Годування, приплив теплоносія, вода, завжди повинна, у будь-яких способах підключення, бути згодом, наскільки це можливо. І повернення, відтік охолодженої води, має бути нижче. Якщо ви підключені помилково, навпаки, подача зменшується, а повернення зверху, теплопередача радіатора може зменшуватися більше, ніж удвічі. Природно, що результат такого неналежного з’єднання легко визначається під час процесу обробки опалення.

READ  Як вигнати повітря з теплової системи

Неправильне, зворотне з’єднання радіаторів

Безсумнівно, зворотне з’єднання радіаторів є валова помилка. Причиною може бути, що сантехнік або що стане частіше, майстер вагона не може правильно визначити напрямок руху теплоносія в системі опалення, визначити, де корм, і де повертається. Інша причина, можливо, незнання основних принципів та радіаторів, що з’єднують схеми.

Друга масштабна причина причини неналежного зв’язку радіаторів є проблема видалення повітряних пробок. Ця проблема тісно пов’язана з нахилом нагрівальних труб. Коротко ця проблема може бути призначена наступним чином:

Рівномірність опалення, як індикатор правильного з’єднання радіаторів

правильне, єднання, опалення

У будь-якому опалювальному радіаторі окремі розділи нагрівають нерівномірно, по-різному. Також кожна окрема ділянка радіатора нагріває нерівномірно. На вершині це тепліше, а дно холодніше. Але ця різниця повинна бути мала. Експериментальний сантехнік негайно визначить, чи нерівномірне нагрівання розділів або кожна окрема секція є ознакою неправильного підключення радіаторів, або ця різниця знаходиться в межах нормального діапазону, а підключення радіаторів правильно.

Слід зазначити, що чавунні нагрівальні акумулятори коефіцієнт теплопередачі помітно нижче, ніж у алюмінію. Це виражається в тому, що ділянки чавунних акумуляторів нагріваються більш рівномірно, ніж розділи біметалічних та алюмінієвих радіаторів. Це не ознака помилки, найчастіше радіатори підключені правильно.

Нерівномірне нагрівання кожного секції радіатора, коли він гарячий, і нижче занадто холодно, може вказувати зворотне з’єднання радіатора нагрівального випромінювача, або що нижній канал оцінюється опадами. Різне нагрівання окремих секцій: Зазвичай сусід до нагрівальної труби 1-2-3 розділів нагрівається, а решта залишається холодною, також вказує на зворотне з’єднання.

Або подібний симптом може означати, що бічне з’єднання, а голова теплоносія, його швидкість недостатньо, щоб вода проходить через довгі секції. Аналогічна проблема вирішується шляхом зміни бічного з’єднання з діагональним з’єднанням радіаторів, або шляхом додавання розширення потоку рідини. Останній варіант використовується для того, щоб не змінювати конструкцію налаштування радіатора.

Висновки та корисне відео

Ролик про різницю в природному та примусовому кровообігу теплоносія в системі опалення:

Схема ефективного зв’язку нагрівальних акумуляторів з двопротонною системою:

Від вибору схеми з’єднання акумулятора для його житла залежить від ефективності нагрівання. З правильним варіантом, втрати тепла мінімізуються. Це дозволяє отримати максимальний ефект з найменшим використанням палива. Монтаж батарей може виконуватися за допомогою власних рук. Важливо враховувати особливості будівництва, щоб холодні акумулятори не заважають комфортному життю в затишному будинку.

Якщо ви зацікавлені в матеріалах, запропонованому нами, у мене є які-небудь питання та причина для обговорення, ми запрошуємо коментар до публікації.

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS