Робот пилосос не повертається на базу

Як налаштувати робот-пилосос?

Більшість роботизованих пилососів налаштовуються за загальною схемою:

 • Підготуйте майбутню ділянку прибирання: заберіть дроти, в яких може заплутатися техніка, розкидані речі. Пам’ятайте, що пилосос може стерти пил, зібрати дрібне сміття. Більшість моделей не призначені для роботи на вологих ділянках.
 • Встановіть базову станцію — спочатку зарядіть батарею або підключіть пристрій до мережі.
 • Ізолюйте ділянки свого житла, куди не має заходити роботизований пристрій. Для цього використовують або універсальні магнітні стрічки, або спеціальні пристрої, що постачаються з пилососом або продаються у фірмових магазинах постачальника.
 • Зарядіть від встановленого дока сам пилосос. Для більшості моделей доступна бездротова зарядка від станції. Є техніка із вбудованою батареєю – її заряджають через базу, а потім вставляють назад у пилосос.
 • Щоб керувати девайсом, використовуйте пульт дистанційного керування або кнопки на його корпусі. Багато виробників випускають фірмові програми для смартфонів. для зручного віддаленого керування прибиранням.
 • Вивчіть призначення клавіш на корпусі техніки. Найчастіше все управління. за допомогою однієї-єдиної кнопки Clean: почати процедуру. одне натискання, поставити на паузу. одноразове натискання, завершити. утримування клавіші.
 • Якщо пилосос підтримує дистанційне керування (з підключенням через Wi-Fi) зі смартфонів, використовуйте команди у встановленому додатку. Спочатку доведеться зареєструватися, зв’язати телефон і пилосос у пару – після цього можна налаштувати техніку під себе.

Як влаштовані роботи пилососи

Розумна техніка для будинку заснована на застосуванні штучного інтелекту. Комп’ютерна начинка роботів пилососів дозволяє виконувати прибирання за розкладом, не стикатися з перешкодами (меблями, людиною, домашніми тваринами). У дорогих пристроях карта приміщення записується в пам’ять, тому не тупцює на місці, а чітко слідує плану прибирання.

Як і в звичайному пилососі, тут є щітки, контейнер для збору сміття, механізм всмоктування. На круглому корпусі робота розташовані РК дисплей, пульт управління, інфрачервоні та ультразвукові датчики, що дозволяють визначати відстань та не допускають зіткнень з рухомими чи статичними об’єктами.

Найбільша перевага розумного прибирача полягає в тому, що він не вимагає участі людини. Ви вільно займаєтеся важливішими справами, можете взагалі бути відсутніми вдома. Запрограмований на включення в певний час робот, сам пилососить килими, прибирає в кутах і миє підлогу, якщо є така функція. І все це в потрібний для господаря час. За перших ознак «голоду» акумуляторний пилосос автоматично відправляється на базу для підзарядки.

READ  Mi Home App не бачить робот пилосос

Робот-пылесос не возвращается на базу. Что делать?

Управляти таким пилососом можна з панелі на корпусі, пульта дистанційного керування або спеціальної програми, встановленої в смартфоні. Як настроїти цю функцію читайте тут.

Сучасні моделі призначені не тільки для сухого, але і для вологого збирання. Це значно полегшує життя алергікам та власникам домашніх тварин.

Робот-пилосос не хоче заряджатися

Не хоче заряджатися робот пилосос

Якщо ви вже зрозуміли, чому не включається робот-пилосос, і вся справа в зарядці. Пристрій повільно заряджається, розряджається за одне коротке прибирання або не заряджається зовсім. Те, швидше за все, несправний акумулятор. Навіть найкращі з них за пару років зношуються, і робот-пилосос включається і відразу вимикається, тому що йому не вистачає заряду. Що робити? Змінити акумулятор.

Якщо ж ви на 100% впевнені, що справа не в ньому, тоді варто перевірити роз’єм на станції, кабель і плату бази. Буває, що несправність в одній з цих деталей. Ретельна перевірка та ремонт вам допоможуть. Деякі користувачі рекомендують періодично зачищати зарядні контакти, щоб пилосос краще стикувався з базою.

Не працює

Найпоширеніший коментар від користувачів автоматизованих помічників із прибирання – не працює робот-пилосос. Під цією несправністю може розумітися все, що завгодно.

Якщо пристрій не вмикається з кнопки живлення, це може свідчити про розряджену батарею. Тоді Вам слід встановити роботпилосос на док-станцію та залишити його до повного заряду. Перевірте, чи підключена базова станція до мережі, чи на місці всі роз’єми, чи щільно підключені, а також чи є напруга в розетці!

У тому випадку, якщо пилососробот, як і раніше, не включається, то швидше за все виною тому акумуляторна батарея.

Якщо Ваш гаджет не реагує на команди з пульта дистанційного керування, перевірте батарейки в пульті і при необхідності замініть.

Іноді буває так, що пристрої, призначені для збирання всіх типів покриттів для підлоги, погано працюють або стрибають на килимі. Така несправність притаманна роботам-пилососам iClebo. Швидше за все, вини гумового скребку внаслідок фабричного шлюбу виробника або гумової сушіння. У цьому випадку ми рекомендуємо замінити скребок до нового.

Варто також розбирати справу, коли робот пилосос для хімчистки може не працювати, тому що випадково всмоктується вода. Отже, це не перервано, треба зробити наступні процедури:

 • Вимкніть живлення, зніміть контейнер для сміття, чистий і витріть сухою;
 • Отримати і висушіть всі встановлені фільтри;
 • У той же час, пілінг з вовни, волосся та іншого сміття:
 • Ретельно і ретельно висушіть пристрій, переконавшись, що центральний внесок сухий;
 • Увімкніть живлення;

Бічні кисті перестали обертатися

Невдачі в роботі бічних щіток майже завжди асоціюються з вовною та волосся висіли на осі. Тому, коли така проблема виявляється, необхідно очистити робочі аксесуари. Для цього потрібно відкрутити гвинт, що утримує торцеву щітку, і зняти її з вала. Потім кожну волотку, поглиблення пластикового тримача та вал – розплутати від волосся, а також витерти ганчіркою від пилу, після чого акуратно поставити всі елементи на місце.

READ  Додаток додому не бачить пилосос

Якщо навіть після проведення чищення щітка не почала крутитися, то, швидше за все, вийшов з ладу моторчик, який відповідає за її обертання. У такому разі допомогти зможуть лише спеціалісти сервісного центру.

Чому робот-пилосос Xiaomi не повертається на док-станцію?

Відмінна риса роботів-пилососів Xiaomi – це вміння орієнтуватися у просторі. Крім миттєвого складання карти приміщення, девайси здатні самостійно вирушати для зарядки на док-станцію. Пристрої знаходять її завдяки встановленому інфрачервоному датчику. Відповідно, якщо щось не в порядку з ІЧ-модулем, то робот-пилосос Xiaomi не бачить бази і не може до неї повернутися. Що робити у такому разі? Давайте розбиратися разом.

Робот-пылесос не возвращается на базу. Что делать?

Чому робот пилосос не повертається на базу

Після вологого прибирання девайс має повертатися на станцію. Якщо цього не відбувається, значить виникли помилки, які і перешкоджають його нормальній роботі. Розглянемо основні причини:

 • перевірте кімнату на наявність предметів, які можуть перешкоджати нормальній роботі пилососа, вимкніть функцію “віртуальна стіна”, пилосос може не знаходити базу саме через предмети, що стоять на його шляху;
 • очистіть датчик док-станції, а також протріть поверхню девайса, також потрібна перевірка сенсорів;
 • ще одна можлива причина. вийшла з ладу база або несправний блок управління, у разі блок підлягає заміні в сервісному центрі;
 • несправність ІЧ-датчика. змінюється за умов майстерні;
 • шар пилу перешкоджає роботі навігаційної камери. видаліть пил з поверхні пристрою, протріть камеру сухою ганчіркою;
 • збудований складний маршрут збирання. цього варто уникати, по можливості вибудовуйте прості маршрути, так що роботпилосос буде працювати в оптимальних умовах і без проблем повертатися на базу; виставте маяк, який вкаже короткий маршрут проходження до док-станції;
 • розрядився акумулятор. часта причина, чому робот відмовляється повертатися на базу; перевірте рівень зарядки акумулятора, якщо необхідно, замініть зношену АКБ у сервісному центрі.

Перш ніж запускати пилозбірник у роботу, обов’язково видаліть усі транспортувальні плівки. Вони впливають на якість сигналу. Забезпечте вільне місце навколо станції в радіусі 0.5 м. Іноді роботпилосос не заїжджає на станцію, тому що для цього немає достатнього простору.

Існує безліч проблем, з якими звертаються власники автоматичних пристроїв до сервісних центрів. Найчастішою причиною звернення користувачі відзначають мимовільне вимкнення.

Факторів, які призводять до подібної проблеми, кілька, але кожен із них вимагає усвідомленого рішення чи кваліфікованої допомоги.

READ  Пилосос Xiaomi Deerma Vacuum Cleaner TJ200 Overview

Несправність акумулятора

Усі автоматичні прилади працюють від батарейки. Вона заряджається на док-станції і включає пристрій, коли потрібно зробити прибирання в будинку. Якщо акумулятор несправний, пилосос може самостійно вимикатися.

Робот-пилосос не повертається на базу. Що робити?

 • робот включається і починає працювати, показуючи, що повний заряд і пристрій готовий до чищення;
 • протягом короткого часу заряд швидко зникає та пилосос вимикається самостійно, не завершивши цикл.

Щоб вирішити цю проблему, доведеться звернутися в сервісний центр і пройти повну діагностику. Якщо майстер виявить несправність акумуляторної батареї, її слід замінити.

Заповнений пилозбірник

Відсік для сміття, який заповнений вщент або засмічений. цей варіант теж здатний призводити до такої ж реакції робота-пилососа. Він легко вимикається, оскільки значні елементи, задіяні під час збирання, забиті брудом.

Для вирішення проблеми, що виникла, достатньо почистити пилосос, викинути сміття і промити пилозбірник. Обов’язково дайте йому просохнути перед увімкненням. Прочистіть також турбощітку та фільтри, які потрібно замінити на нові.

Несправність основної плати

Цю причину можна виявити тільки через діагностичні заходи при відвідуванні сервісного центру. Майстер повністю перевірить працездатність робота-пилососа та встановить причину мимовільного вимкнення.

Якщо робот перестав працювати звичну кількість часу, вимикається на середині прибирання і не повертається на док-станцію, варто спочатку перевірити його чистоту зсередини. В інших випадках зверніться до професіоналів та замініть несправні деталі робота, щоб повернути йому якість прибирання вашого будинку.

НЕ заряджається

Робот-пилосос не тримає зарядку або перестав заряджатися через що його не вистачає на повне прибирання. Ймовірно, ви купили помічника кілька років тому і акумулятори встигли деградувати, знизивши максимальну ємність.

Ni-Mh тримаються при правильній експлуатації півроку. рік, після чого користувач помічає деградацію. Li-Ion тримаються два – три роки.

Позбутися ситуації, коли робот-пилосос працює півгодини і їде на базу можна тільки замінивши акумулятор на новий. Ви можете звернутися до сервісу, можете самостійно знайти відповідну батарею та встановити її.

Зверніть увагу, що встановлювати дешеві батареї невідомих виробників – небезпечно. Вони можуть спалахнути.

Робот-пилосос не заряджається. Можливо, контакти на базі чи корпусі девайсу забруднились. Просто почистіть їх ваткою зі спиртом. Цілком ймовірно, що все запрацює як раніше. Якщо ні, то проблема може бути у пошкодженому дроті зарядного пристрою, поломки плати управління або зарядки.

https://expertland.ru/tehnika/pylesos/remont-robota
https://home-tehno.ru/faq/ne-rabotaet-robot-pyilesos/
https://robots4you.ru/neispravnosti-robotov-pylesosov/
https://bestrobot.info/lifehack/neispravnosti-robotov-pylesosov/
https://4pda.tech/pochemu-robot-pylesos-Xiaomi-ne-vozvrashhaetsya-na-dok-stanciyu
https://mbtechnologic.ru/blog/pochemu-robot-pylesos-ne-vidit-bazu
https://setafi.com/bytová-tehnika/pylesos/robot-pylesos-vyklyuchaetsya/
https://robotvacuums.ru/articles/neispravnosti-robota-pylesosa/ [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS