Робота двоконтурного котла лише на опалення

Потужність котла

Один з ключових моментів вибору опалювального котла визначення необхідної потужності. Якщо підходити до цього з повною відповідальністю, необхідно вважати тепловтрати кожного приміщення, якщо йдеться про квартиру або будинки в цілому, якщо котел підбирається для опалення приватного будинку. У розрахунках враховуються матеріали стін, їх товщина, площа вікон та дверей, ступінь їх утеплення, наявність/відсутність неопалюваного приміщення внизу/вгорі, тип даху та покрівельного матеріалу. Приймається до уваги географічне розташування та ще ціла купа факторів.

Такий розрахунок можна замовити в спеціалізованій організації (хоча в Міськгазу або проектному бюро), за бажання можна подужати самостійно, а можна піти шляхом найменшого опору порахувати, спираючись на усереднені норми.

За результатами всіх розрахунків було виведено норму: на опалення 10 квадратних метрів площі потрібно 1 кВт потужності опалення. Ця норма підходить для приміщень зі стелями 2,5 м, зі стінками із середнім ступенем теплоізоляції. Якщо ваше приміщення потрапляє до цієї категорії, загальну площу, яку треба опалювати, діліть на 10. Отримуєте потрібну потужність котла. Далі можна вносити корективи збільшувати або зменшувати отриману цифру залежно від реальних умов. Збільшувати потужність опалювального котла треба в наступних випадках:

 • Стіни виготовлені з матеріалу, що має високу теплопровідність і не утеплені. Цегляні, бетонні потрапляють у цю категорію точно, решта обставин. Якщо підбираєте котел для квартири, додавати потужність треба, якщо квартира кутова. Для внутрішніх втрат тепла через них не такі страшні.
 • Вікна мають велику площу та не забезпечують герметичність (старі дерев’яні рами).
 • Якщо в приміщенні стелі вище 2,7 м.
 • Якщо в приватному будинку горище не опалюване і погано утеплене.
 • Якщо квартира знаходиться на першому чи останньому поверсі.

Зменшують розрахункову потужність якщо стіни, дах, підлога добре утеплені, на вікнах встановлені енергозберігаючі склопакети. Отримана в результаті цифра та буде необхідною потужністю котла. При пошуку відповідної моделі відстежуйте, щоб максимальна потужність агрегату була не меншою, ніж ваша цифра.

Розрахунок потужності котла

Як і будь-який котел, двоконтурний потрібно вибирати з урахуванням необхідної потужності. За розумом підбирати її потрібно виходячи з тепловтрат вашого будинку, які далеко не завжди вдається самому прорахувати. Найбрутальніший підхід – це закладати 1 кВт потужності на 10 квадратів вашого будинку.

Принцип роботи двоконтурного казана

Але інша справа, якщо ви збираєтеся використати другий контур на постійній основі. Виходячи з потужності котла залежить кількість виділяємо гарячої води за хвилину. Ось тут все простіше. Потрібно мінімально 24 кВт потужності, щоб бути впевненим у тому, що вироблення гарячої води вам буде достатньо. Зазвичай котел такої потужності здатний виділяти 12-14 літрів води за хвилину. Це обсягу якраз достатньо для того, щоб прийняти душ або ж повною мірою помити посуд.

Одноконтурний котел

Таке котельне обладнання призначене для нагрівання теплоносія. Подальше транспортування гарячого теплоносія відбувається природним шляхом під час розширення води під час нагрівання. Після монтажу циркуляційного насоса в систему опалення відбувається більш рівномірне прогрівання житлових кімнат. Підкачуюче обладнання створює тиск і спрямовує потоки теплоносія до радіаторів. Тут рідина віддає частину тепла, охолоджується і повертається зворотним трубопроводом в нагрівальний прилад.

 • Порівняльна дешевизна по відношенню до двоконтурних агрегатів, але для нагрівання води на потреби споживачів купують додатковий водонагрівач, бойлер;
 • Простота монтажу автономного опалення приватного будинку;
 • Одноконтурні моделі опалювальних котлів на твердому паливі для опалення приватного будинку нагрівають весь об’єм води в бойлері, тому користувач при відкритті змішувача відразу отримує гарячу воду.
READ  Вуличний камін на котеджі з власними руками

Важливо! Рідина у водонагрівачі з часом поступово охолоджується, її потрібно періодично підігрівати, що є основною причиною тепловтрат.

Габарити та потужність опалювальних котлів

Габарити газового котла безпосередньо пов’язані з типом виконання. Одноконтурні газові котли зазвичай випускаються в підлоговому варіанті і мають більші розміри. Вони досить громіздкі, займають велику площу, важать до 110 кг. Для нагрівання холодної води поруч встановлюють накопичувальний бойлер. Основною перевагою одноконтурного підлогового котла є велика теплова потужність, що досягає 300 кВт. Одноконтурні котли відрізняються високою надійністю, мають мінімум електроніки. Поряд з цим, монтаж даного обладнання складніший, оскільки окремо монтуються розширювальний бак, циркуляційний насос, сполучна арматура.

Найменшими габаритами відрізняються двоконтурні настінні котли. Вони мають кращий ККД, меншу вагу. Найголовніше, все додаткове обладнання вже встановлено всередині корпусу двоконтурного казана. Залишається тільки підключити до двоконтурного котла магістральну газову трубу, трубопроводи систем опалення та ГВП. Двоконтурні котли настінного виконання відрізняються невеликою потужністю близько 40 кВт. Виконання монтажних робіт не становить особливих складнощів.

Відповімо на популярне питання про те, якій потужності потрібен газовий котел для приватного будинку. Потрібна потужність одноконтурного або двоконтурного газового котла для будинку розраховується на основі цілого ряду параметрів. Враховуються розміри приміщень споруди, поверховість, кількість вікон, середні температури, очікувана витрата ГВП. Співробітники Торгового Дому «СтройОбъектСнаб» допоможуть Вам правильно виконати потрібні розрахунки у найкоротший термін.

Норми установки газового казана

Щоб при прийомі газового котла в роботу не виникло неприємностей, необхідно вибрати місце установки відповідно до чинних норм. Установка газового котла в приватному будинку (одноквартирному або блокованому) регламентується СНіП 31-02-2001, а правила встановлення у багатоквартирних будинках прописані у СНіП 2.08.01.

Для приватних будинків

За нормами газовий котел може бути встановлений у вентильованому приміщенні, яке знаходиться:

 • на першому поверсі будинку;
 • у цокольному чи підвальному поверсі;
 • на горищі:
 • газові котли потужністю до 35 кВт (МДС 41.2-2000 до 60 кВт) можна встановлювати на кухні.

Щодо установки котлів на кухні нині діють одразу дві норми. Згідно з одним документом розміщувати можна опалювальні прилади потужністю не більше 35 кВт, згідно з іншим не більше 60 кВт. Причому мова лише про опалювальні прилади. Газові плити або інша техніка, що використовує газ, не враховується.

Як чинити? Необхідно дізнатися, які норми дотримуються у вашому МіськГазі. Адже саме їхні представники прийматимуть обладнання в експлуатацію. Власне, всі тонкощі повинен підказати вам проектувальник, але й знати це бажано, адже вам потрібно буде готувати приміщення під установку.

Де ставити

Тепер про те, де і як можна розташовувати газове обладнання різної потужності. Йтиметься про газові котли та колонки, потужність їх підсумовується:

Принцип работы двухконтурного котла

 • при потужності до 150 кВт включно в окремому приміщенні на будь-якому поверсі, у тому числі у підвальному та цокольному;
 • від 151 кВт до 350 кВт включно в окремому приміщенні першого, підвального або цокольного поверху, а також в окремому прибудованому приміщенні.

Більш потужні установки у приватних будинках не використовуються.

Вимоги до кухонь, на яких встановлюється газовий котел

При розміщенні на кухні проточного газового водонагрівача або опалювального котла на газу потужністю до 60 кВт, приміщення має відповідати таким нормам:

 • Об’єм приміщення повинен бути не менше 15 кубометрів, плюс 1 кубометр на кожен кіловат потужності газового котла.
 • Висота стелі становить щонайменше 2,5 м.
 • Вентиляція:
 • екстрактність з місткістю щонайменше триразового простору;
 • Приплив той же, плюс повітря для спалювання.
READ  Яка висота повинна повісити електричний нагрівальний рушник

Є ще один, який не написаний у правилах, але який існує: встановлення газового котла дозволяється лише в приміщенні з дверями. У світлі останніх тенденцій для видалення розділів, а замість дверей, щоб зробити арки, це може бути проблемою. Без дозволу дверей не підпише. Вихід покласти ковзання (ковзання) або складні двері. Інший варіант скляних дверей. Вони не відправляють інтер’єр, але вони сприймаються як двері.

Всі ці вимоги повинні бути виконані. З порушеннями, ви просто не підписуєте акт прийняття.

Вимоги до окремих приміщень

 • Стелі висотою щонайменше 2,5 м;
 • Обсяг та область приміщення визначаються зручністю технічного обслуговування, але не повинно бути менше 15 м 3.
 • Стіни, що ведуть у суміжні приміщення, повинні мати межу вогнестійкості 0,75 год і нульовою межею поширення вогню по конструкції (цегла, бетон, будівельні блоки).
 • Витяжка з тими самими вимогами: на відплив трикратний обмін, на приплив у тому ж обсязі, плюс повітря на горіння.
 • У приміщенні має бути вікно. Площа скла не менше 0,03 м2 на один кубометр об’єму.

Якщо обладнання встановлюється потужністю від 150 кВт, одна з обов’язкових умов – наявність виходу на вулицю. Може бути обладнаний другий вихід у підсобне приміщення (не житлове). Це може бути комора або коридор. Двері повинні бути протипожежні.

Так виводять димар від настінного газового котла із закритою камерою згоряння

Зверніть увагу, що при розрахунку вікон вважається площа скла, а не розміри віконного отвору. Причому в деяких випадках вимагають наявність хоч одного скла з площею не менше 0,8 квадратного метра. Якщо збільшувати вікна проблематично, можна зробити подібне вікно в двері (у нормативі не сказано, що воно має бути в стіні).

Як прилаштовувати котельні

Іноді у будинку немає можливості виділити окреме приміщення. У цьому випадку котельню пристроюють. Норми по висоті стель, обсягу, склінню та вентиляції залишаються такими ж, як і для окремих приміщень, тільки додаються ще специфічні норми:

 • Прилаштовується котельня до суцільної стіни. До найближчого вікна чи дверей має бути не менше метра.
 • Стіни мають бути негорючими. Це означає, що вони повинні забезпечувати 0,75 годин до запалення (45 хвилин). Такі матеріали цегла, бетон, ракушняк, шлакоблок, піно та газо бетон.
 • Стіни прибудови не повинні бути об’єднані з основною будівлею. Тобто фундамент робиться окремим, нескладним, будуються всі чотири стіни.

Зверніть увагу, що прибудову необхідно реєструвати. Без офіційних документів на неї вам ніхто газ не проведе. І ще: під час її проектування закладайте всі норми без відхилень, інакше не приймуть. Якщо установка газового котла планується у вже наявному приміщенні, на деякі відхилення можуть заплющити очі або запропонувати певну компенсацію (при недостатньому обсязі або висоті стель можуть попросити збільшити площу скління). Для будівель, що знову будуються (і прибудов теж) таких знижок немає: в них повинні бути закладені всі нормативи.

Об’єднані кухні

Сьогодні стало модним мати квартири-студії або поєднувати кухню з вітальнею. Виходить єдиний великий простір, в якому легко реалізувати дизайнерські ідеї. Але, газова служба розцінює таке приміщення як житлове та ставити газове обладнання забороняє.

Встановити газовий котел на кухні можна лише за наявності працюючої вентиляції та дверей

З квартирою-студією вирішити проблему не вдасться, а з об’єднаним виходом є. Якщо ви тільки плануєте об’єднання кухні та вітальні, при оформленні документів отримане приміщення назвіть кухня-їдальня. Це приміщення не житлове, тому обмежень не буде. Якщо папери вже оформлені, можна спробувати переробити або піти іншим шляхом встановити розсувну перегородку. Правда, і в цьому випадку знадобиться переробка документів.

READ  Чим відрізняється газова колонка від газового водонагрівача

Додаткові рекомендації щодо монтажу

Категорично не можна зменшувати діаметр внутрішнього перерізу труб, що підключаються. Оптимальне значення для котла до 28 кВт – не менше 20 мм на опалення та не менше 15 мм на водопостачання.

Якщо бойлер у схему не закладено, прилад розумніше встановити ближче до крана гарячої води, який часто використовується.

У разі підключення теплої підлоги система доповнюється окремим відгалуженням з колектором і циркуляційним насосом.

Типи виконання газових котлів на два контури

Особливості роботи газового обладнання багато в чому визначається варіантом виконання опалювального приладу. Сучасні котли випускаються у двох форм-факторах – підлогові та настінні.

При виборі варіанта виконання потрібно орієнтуватися на розмір опалювальної площі, активність використання системи ГВП. Потрібно розуміти, що настінні котли є компактнішими, але при цьому мають набагато меншу потужність.

Вибір настінного двоконтурного котла може бути виправданим, якщо опалювальна площа не перевищує 200 кв.м, а сумарна продуктивність системи ГВП не більше 14 л/хв.

Малогабаритні розміри настінного котла хоч і здаються гідністю, насправді приховують багато мінусів. Компактність досягається за рахунок використання тонших трубок теплообмінника. Крім того, що вони мають менший термін служби, є ймовірність їх засмічення.

У підлогових установках застосовуються масивніші та надійніші чавунні теплообмінники. Це не тільки збільшує рівень надійності роботи опалювального приладу, але й продовжує термін його служби.

Принцип роботи двоконтурного газового казана. У чому головна каверза?

Вирішити організацію автономного теплопостачання та забезпечення гарячої води може бути дуже простим, достатньо придбати один з одним двокімнатним газовим котлом моделі, яка може одночасно служити обома системами одночасно. Користуватися всіма перевагами такого обладнання можна лише зрозумівши принцип роботи. Дані відомості стануть у нагоді і тим, кому потрібно своєчасно виявити можливі перебої в роботі, а також ліквідувати причини їх виникнення.

Що відбувається, коли включають гарячу воду одночасно на двох точках забору

Схема ускладнюється, якщо під час використання гарячої води на одній точці забору виникає необхідність її включення на іншій точці, наприклад: при включеному душі у ванній кімнаті з’явилася необхідність помити руки у умивальнику туалету. В цьому випадку:

 • швидкість використання гарячої води різко збільшується, її витрата зростає,
 • з’являється слабкий тиск гарячої води;
 • прихід холодної води в котел збільшується,
 • падіння температури теплообмінника котла призводить до того, що температура води на першій точці забору перестає бути комфортною,
 • Для включення автоматизації котла необхідні кілька секунд,
 • ще кілька секунд на те, щоб обидва користувачі на двох точках паркану змогли користуватися водою, що має комфортну температуру.
робот, двоконтурного, котел, лише, опалення

Весь цей час обидва користувачі не можуть повноцінно використовувати гарячу воду. Вона надходить із перебоями. Непродуктивна витрата води, яка марно йде в каналізацію, різко збільшується.

А раптом один із користувачів вимкнув воду? У цьому випадку витрати гарячої води різко падають. На обігрівачі двоконтурного газового котла відбувається стрибок температури. Як наслідок, різко зростає температура гарячої води на тій точці огорожі, яка продовжує працювати. Користувач не може повноцінно використовувати воду, вона йде в каналізацію до тих пір, поки на котлі не спрацює автоматика, і вода потрібної температури надходитиме до користувача в стабільному режимі.

Оскільки такі ситуації повторюються кілька разів щодня, непродуктивне споживання гарячої води зростає з кожним днем. При цьому не слід забувати і про дискомфорт, який зазнають користувачі в моменти нестабільного подачі гарячої води.

Принцип работы двухконтурного котла


https://eurosantehnik.ru/dvohkontyrnie-kotli-vibor.html
https://master-santekhnik.ru/statji/можно-лі-двухконтурний-kotyol-ispolzovat-kak-odnokonturnyj
https://climaveneta-rus.ru/kotly/можно-лі-двухконтурний-котель-ispolzovat-kak-odnokonturnyj.html
https://stroychik.ru/otoplenie/ustanovka-gazovogo-kotla
https://sovet-ingenera.com/otoplenie/kotly/podklyuchenie-dvohkonturnogo-gazovogo-kotla-k-sisteme-otopleniya.html
https://sovet-ingenera.com/otoplenie/kotly/printsip-raboty-dvojkonturnogo-gazovogo-kotla-otopleniya.html
https://eurosantehnik.ru/princip-raboty-dvojxkonturnogo-gazovogo-kotla-v-chem-glavnyj-podvox.html
https://eurosantehnik.ru/reshaem-glavnuyu-problemu-gazovyx-kotlov-s-goryachej-vodoj.html [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS