Розрахувати кількість арматури на монолітну плиту

Як правильно зв’язувати арматуру для фундаменту

Процес виготовлення армокаркасу для монолітного фундаменту досить простий. Дуже важливим моментом у такому процесі є скріплення лозин арматури між собою. Це відбувається так:

 • Спочатку нарізається сталевий дріт на відрізки, рівні в довжину 20 см.
 • Після цього прути арматури розкладаються по периметру всієї конструкції.
 • Далі проводиться установка лозин уздовж опалубки у вертикальному положенні.
 • Кріплення арматури починається зі зв’язування в нижній частині лозин, що вертикально стоять, з горизонтальними. Спочатку це роблять, використовуючи нитку. Відстань, яка повинна дотримуватися при розміщенні фіксації – 5-7 см щодо ґрунту або піщаної подушки.
 • Після того, як було проведено кріплення всіх лозин, слід приступати до остаточної фіксації цих місць. Для цього використовують дріт та гак. Накручують дріт не надто щільно, у вигляді вісімки. Кріплення потрібно провести таким чином, щоб не було зайвого тертя, але водночас сітка залишалася міцною.
 • Процес фінішного кріплення можна проводити по черзі, або по всій конструкції відразу.

Армування монолітної плити перекриття

Розрахунок арматури для плити перекриття у приватному будівництві виконується рідко. Це досить складна процедура, виконати яку не кожен інженер. Щоб заармувати плиту перекриття, необхідно врахувати її конструкцію. Вона буває наступних типів:

Останній варіант рекомендується під час виконання робіт самостійно. В цьому випадку немає потреби встановлювати опалубку. Крім того, за рахунок використання металевого листа підвищується здатність конструкції, що несе. Найнижча ймовірність помилок досягається при виготовленні перекриття за профнастилом. Варто відзначити, що воно є одним із варіантів ребристої плити.

Фундамент під будинок монолітна плита, розрахунок та армування

Перекриття з ребрами залити непрофесіоналу може бути проблематично. Але такий варіант дозволяє суттєво скоротити витрату бетону. Конструкція в цьому випадку має на увазі наявність посилених ребер та ділянок між ними.

Ще один варіант. виготовить суцільну плиту перекриття. В цьому випадку армування та технологія схожі на процес виготовлення плитного фундаменту. Основна відмінність. клас використовуваного бетону. Для монолітного перекриття він не може бути нижчим за В25.

READ  Що таке газовий контроль на плиті

Варто розглянути кілька варіантів армування.

розрахувати, арматури, монолітну, плита

Вибір арматури

Для проведення якісних робіт з армування необхідно не тільки знати, як в’язати арматуру, але й мати уявлення про її властивості. Для фундаменту буде потрібний вибір арматури певного діаметра, який повинен відповідати товщині плити (мінімум 0,3% від розрахункової площі перерізу).

Типовий розрахунок арматури для монолітно-плитного фундаменту завтовшки менше 3 метрів передбачає використання 10-міліметрових прутків. При зростанні товщини плити слід вибрати арматуру, діаметр якої варіюється в межах 12-16 мм. Знаючи, обсяг задіяних прутків можна обчислити масу необхідного матеріалу, використовуючи калькулятор розрахунку.

Як розраховується витрата арматури на куб бетону

Відповідно до СП 52-101-2003 конструкцію можна назвати залізобетонною, якщо площа перерізу поздовжніх сталевих стрижнів дорівнює мінімум 0,1 %, від площі перерізу бетону. Максимальний відсоток вмісту сталевих стрижнів у бетоні дорівнює 5, у місцях стикування, наприклад, колон, цей показник може доходити до 10. Рекомендований діапазон, це 0,5-3% арматури, від площі перерізу бетону.

Виходячи з конструктивних вимог СП 52-101-2003, норма витрати арматури для армування залізобетонних конструкцій знаходиться в межах від 20 до 430 кг на 1 м 3 бетону.

розрахувати, арматури, монолітну, плита

Фундамент монолитная плита. Вязка арматуры. Нюансы и хитрости.

Таблиця витрати арматури

У даній таблиці розрахована вага арматури, необхідна для армування залізобетонних конструкцій, залежно від її кількості у відсотках від площі перерізу бетону.

Зміст арматури, % Маса арматури на 1 м 3 бетону, кг
0.1 7.85
0.5 39.25
1 78.5
1.5 117.75
2 157
2.5 196.25
3 235.5
3.5 274.75
4 314
4.5 353.25
5 392.5

Результати розрахунку

Даний онлайн-калькулятор допоможе вам розрахувати:

 • площа основи фундаменту (наприклад, для визначення кількості гідроізоляції, щоб накрити готовий фундамент)
 • обсяг бетону, необхідного для заливання всього фундаменту із заданими параметрами. Так як обсяг замовленого бетону може незначно відрізнятися від фактичного, а також внаслідок ущільнення при заливці, замовляти необхідно з 10% запасом
 • кількість арматури, автоматичний розрахунок її ваги, виходячи з її довжини та діаметра
 • площа опалубки та кількість пиломатеріалу в кубометрах та в дошках
 • необхідна кількість матеріалів для приготування бетону. цемент, пісок, щебінь
 • а також орієнтовну вартість всіх будматеріалів

Перше. задайте розміри фундаментної плити. її довжину, ширину та висоту. Далі, заповніть параметри для розрахунку арматури та опалубки. При розрахунку арматури необхідно вказати розміри (довжину та ширину) осередку, з яких складається один пласт (ряд) арматури, та кількість таких рядів (секцій) в арматурному каркасі. А також діаметр арматурного стрижня. Для опалубки вкажіть розміри заготовлених дощок.

При розрахунку бетону майте на увазі, що кількість цементу, необхідне для виготовлення одного кубічного метра бетону, різне в кожному конкретному випадку. Це залежить від марки цементу, бажаної марки бетону, розмірів і пропорцій наповнювачів. Значення за промовчанням для пропорцій та кількості цементу, піску та щебеню дано довідково, так, як зазвичай рекомендують виробники цементу. Ви можете змінити ці значення відповідно до ваших вимог.

READ  Звільнити вугілля для кальяну на електричній плиті

Фундамент монолитная плита. Вязка арматуры. Нюансы и хитрости.

При розрахунку вартості будматеріалів, зверніть увагу, що вартість піску та щебеню в калькуляторі вказується за 1 тонну. У прайсах постачальників ціна найчастіше оголошується за кубічний метр. Тож перераховувати ціну за тонну піску та щебеню вам доведеться самостійно або уточнювати у продавців. У будь-якому випадку, розрахунок все ж таки допоможе вам дізнатися орієнтовні витрати на будівельні матеріали для заливання фундаменту.

При плануванні, не забудьте ще про дріт для в’язання арматури, цвяхи або шурупи для опалубки, доставку будівельних матеріалів, витрати на земляні та будівельні роботи.

Розрахунок арматури на монолітну плиту фундаменту

Дуже часто для посилення тієї чи іншої монолітної будови чи лиття використовується арматура. За визначенням, клапан. це різні прутки та профілі, що складаються з металевих конструкцій будь-якого типу металу.

У будівництві цей термін звучить досить часто, оскільки питання про зміцнення будівництва, що будується, досить жорсткий і гострий. В основному, клапан використовується як засіб для спілкування конкретного розчину та його причепу між відтінними профілями будівлі або будівництва.

Розрахунок матеріалів фундаментної пластини

Y. Довжина витрат x. Ширина пластини B. Повна висота фундаментної пластини

Z. Довжина клітини W. Ширина клітини D. Арматура діаметр Р. Кількість горизонтального ряду арматури, якщо розрахунок підкріплення не потрібно, то залиште це поле порожнім.

Необхідна кількість цементу для виготовлення одного кубічного метра бетону відрізняється в кожному випадку. Це залежить від цементного бренду, бажаної марки отриманого бетону, розмірів та пропорцій наповнювачів.

М. скільки потрібно мішків цементу на 1 кубічний метр бетону K. вага одного мішка цементу в кілограмах

T. товщина дошки для опалубки H. ширина дошки L. довжина дошки

Вкажіть вартість матеріалів у вашому регіоні.

Не забудьте перерахувати ціни на сипучі матеріали у вартість за вагою, а не за обсягом. Одним із видів дрібнозаглибленого фундаменту є монолітна фундаментна плита. Зазвичай такий фундамент є монолітною бетонною плитою, яка розташована під всією площею будинку. Для сприйняття без деформацій навантажень у плитному фундаменті обов’язково застосовується просторове армування по всьому об’єму. Їх пристрій вимагає більшої витрати бетону та арматури в порівнянні з традиційними видами фундаментів і тому дещо дорожче.

Що допоможе розрахувати цю програму?

Об’єм бетону для заливки плити. Необхідна кількість матеріалів для виготовлення бетону. цемент, пісок, щебінь. Кількість дошки, необхідна для влаштування опалубки. Орієнтовна вартість усіх будматеріалів. Армування фундаментної плити залежить від геологічних умов та проекту.

розрахувати, арматури, монолітну, плита

Бетон

Бетонний розчин – основний будівельний матеріал, необхідний для зведення основи будинку. Витрати з його покупку становлять основну частину витрат. Тому розрахунок бетону для монолітної плити має проводитися максимально точно. Купівля або приготування занадто великого обсягу розчину призведе до значного перевитрати. Якщо розчину буде менше необхідної кількості, це не дозволить повністю залити котлован. При заливанні в кілька підходів утворюється сухий шов, який негативно позначається на здатності, що несе.

READ  Плитка електричного вугілля Плитка для кальяну

Визначити необхідний обсяг суміші можна у нашому калькуляторі. Обчислення проводиться на підставі розмірних характеристик плити. Просто введіть вихідні дані, і програма виконає точний розрахунок бетону для плитного фундаменту та видасть його об’єм у кубометрах.

Виробляємо розрахунок плитного фундаменту

Найважливішим моментом у розрахунку є визначення товщини плити основи будівлі. Повний та найбільш точний розрахунок виробляє професійний будівельник, який має відповідний рівень знань, досвіду проектування. Але на це потрібен час, гроші та наявність професіонала. Приватному непрофесійному забудовнику з невеликим перевищенням матеріаломісткості і меншою точністю може бути досить простого розрахунку фундаментної плити.

Починається розрахунок з визначення типу ґрунту під майбутнім будинком.

Наприклад, у вас дрібні піски з середньою щільністю. Вони витримують питомий тиск фундаменту 0,35 кг/см2.

Розраховуємо загальну масу майбутнього будинку

 • Знаючи розміри будинку, місця вікон, дверей, прорізів, матеріал стін, перекриттів, їх конфігурацію та товщину конструкцій та, враховуючи питому вагу матеріалів, визначаємо вагу окремих частин будівлі.
 • Просумувавши знайдені величини, отримуємо загальну масу будівлі.
 • Маючи площу будівлі, розраховуємо її снігове навантаження, пов’язане з кутом нахилу даху та регіону будівництва.

Розраховуємо питомий тиск будівлі на ґрунт

Розрахована загальна маса будівлі поділяється на площу фундаментної монолітної плити. Отримуємо питомий тиск будівлі на ґрунт (без ваги фундаменту). Визначаємо необхідну вагу плити.

Розраховуємо оптимальний обсяг та товщину фундаменту

Масу плити поділяємо на щільність залізобетону, рівну приблизно 2500 кг/куб. м. Об’єм ділимо на площу плити, отримуємо її товщину.

Округлюємо отриману товщину

Округлюємо отриману товщину до більшого та меншого значень, кратних розміру будівельного кроку 50 мм. Вибираємо потрібне значення і, враховуючи його, перераховуємо масу фундаментної плити. Склавши отриману масу з масою будинку, розраховуємо питомий тиск на ґрунт.

Потім порівнюємо отримані цифри з табличними характеристиками ґрунту майданчика. Розкид повинен бути меншим ± 25%.

6.Вибираємо марку бетону

За результатами розрахунків вибираємо необхідну марку бетону.

Спростити розрахунки плитного фундаменту можна, застосувавши калькулятор фундаменту.

https://domzastroika.ru/foundation/vypolnenie-pravilno-armirovania-monolitnoj-zhb-plity.html
https://rumydom.ru/raboty-s-fundamentom/armirovanie/kak-rasschitat-kolichestvo-armatury-dlya-plity-fundamenta.html
https://vseoarmature.ru/raschet/raskhod-armatury-na-1-m3-betona
https://stroy-calculators.ru/fundamentna_plita.php
http://poznaibeton.ru/stroika/armatura-na-monolitnuyu-plitu.html
http://www.zhitov.ru/foundation_plate/
https://ecostroyhouse.ru/onlajn-kalkulatory/raschet-fundamentov/raschet-monolitno-plitno-fundamenta-plity/
https://rumydom.ru/plitny/raschet-plitno-fundamenta.html [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS