Що робити, якщо фен не включається

Що робити, якщо у фені перегоріла спіраль і вона не гріє повітря?

По-перше, фен, звичайно, доведеться розібрати. Для цього досить просто розкрутити всі гвинти, що тримають елементи корпусу фена разом. Часто ці гвинти доводиться спочатку пошукати, тому що вони для краси приховані під наклейками або заглушками. Однак знайти їх реально, потрібно просто докласти трохи терпіння, логіки та уважності.

Для того, щоб переконатися, що справа саме в спіралі, краще скористатися електротестером. перевірити рух струму по дротах, що підходять до спіралі, і по самій спіралі.

Якщо тестер та візуальне вивчення показують, що справа дійсно у спіралі – у вас є два шляхи. Варто, щоправда, відзначити, що обидва ці шляхи відкриті тільки для тих людей, які мають базові навички ремонту електроприладів і мають базові інструменти на кшталт паяльника. А якщо ні, то можна навернути великих справ — краще не варто лізти ремонтувати електротехніку без потрібних навичок. Втім, для простого ремонту нагрівального елемента потрібні саме базові навички, які можуть бути у ваших знайомих «з руками з правильного місця», наприклад. Так що можливо, що вам вдасться обійтися без візиту до сервісного центру.

 • Якщо ви чітко бачите, в якому місці ніхромова нитка нагрівача втратила цілісність, ви можете заново з’єднати її в ціле. І з великою ймовірністю, після цього фен запрацює, як треба. Але майте на увазі, що це в будь-якому випадку буде тимчасовим рішенням. швидше за все, вже протягом кількох місяців спіраль знову перегорить.
 • Натомість за цей час ви зможете знайти нову спіраль, на яку можна буде замінити перегораючу. Повна заміна спіралі. зрозуміло, якщо вона зроблена якісно. повністю усуває проблему з перегоранням, і найближчим часом від фена можна буде не чекати жодних нових сюрпризів.

Причини несправності та варіанти їх усунення

Так як конструкція дуже проста, то і причин поломок дуже мало, в основному вони бувають:

Проблеми з кабелем

Відсутнє живлення і фен не запускається. у цьому випадку насамперед переконайтеся в цілісності кабелю і чи є живлення в розетці, для цього вам знадобиться мультиметр, у крайньому випадку допоможе звичайна викрутка.

Якщо ж харчування є, але фен не запускається, то тут необхідно провести повний огляд кабелю, можливо, ви десь його перебили, або надрізали. Ділянки, які найбільш уразливі – це місце введення кабелю в корпус, та місце з’єднання з вилкою. Якщо з кабелем все гаразд, то Вам доведеться розбирати корпус пристрою. Як тільки ви його розберете, перевіряйте місця з’єднання кабелю з внутрішніми елементами, найчастіше буває, що провід просто відпав від двигуна, і тоді весь ремонт зведеться до невеликої запаювання.

Що робити, якщо всі контакти в порядку, а фен, як і раніше, не хоче запускатися? За допомогою електричної схеми моделі необхідно перевірити свої елементи на конфігурації. запобіжники, перемикач швидкості та режими, кнопку увімкнення та вимкнення. Є ситуації, коли запобіжники перешкоджає, і через це фен може не запустити. У цьому випадку це допоможе замінити елемент, просто підібрати правильно, характеристики повинні бути ідентичними, або, принаймні, це були.

Це також відбувається, навпаки, після повороту на фен, не хоче вимикати, є лише проблема з перемикачем. Коли кнопка не працює.Вимикач. Потрібно розібрати фен і очистити полів контактів елемента або зробити заміну у випадку розбиття.

Проблеми вентилятора

Вентилятор не обертається або повільно отримує обертів. у будь-якому випадку вам доведеться розібрати фен, щоб дістатися до вентилятора. Насамперед перевірте, наскільки чисті крильчатки фена, іноді він не може розкрутитися через волосся, яке на ньому намотане. Розбирайте сам вентилятор і зробити очищення капіталу, оскільки є моделі, де фільтри, які також повинні бути очищені в цьому пункті.

У випадку, якщо ці події не допомогли, лише повна заміна допоможе, оскільки часто неможливо відновити його самостійно.

Розломи двигуна

Під час роботи фен, запах згоряння проводки приходить, або в області електродвигуна, іскри прослизаються. можливо, найбільш неприємна несправність для тих, хто виробляє фен

Самостійно вдома. Перед початком ремонту визначте, чи пов’язана з двигуном. Ви можете забути про незалежного ремонту, звичайно, якщо ви розумієте ці проблеми, ви можете спробувати. Однак, краще замінити цей елемент або віднести його до семінару.

Що ще може бути

Ще однією причиною перегріву може бути неправдива інформація виробника. Наприклад, він вказує на упаковці високу потужність, але не повідомляє потенційного покупця про неякісні та/або свідомо слабкі комплектуючі. Виходить, що двигун потужний, а інші деталі не підходять йому функціонально. Це прийоми нечесних виробників, яких вони часто вдаються.

READ  Фен для волосся з щіткою, що обертається

Якщо фен працює, а потім гасне, то причиною може бути відсутність напруги в мережі або проблеми зі шнуром. Необхідно перевірити розетку та живлення в ній. Оглянути шнур, можливо, він у якомусь місці підрізаний чи перебитий. Найбільш уразливі місця шнура – ​​це з’єднання з приладом та електричною вилкою. Часто заїдає кнопка включення та вимкнення приладу. Проблема вирішується у домашніх умовах. Якщо ви не впевнені у своїх силах, віддайте апарат в ремонт.

Якщо повітря не прогрівається до необхідної t 0 і двигун зупиняється, потрібно перевірити спіраль. У домашніх умовах перевірку можна виконувати, використовуючи тестер. Якщо справа у спіралі розжарювання краще її замінити. При ремонті спіралі можуть виникнути повторні проблеми через один-два місяці.

Найскладнішим вважається вихід з ладу електричного силового агрегату. При поломці електродвигуна чутно запах гару та видно іскріння в районі встановленого вентилятора. Для заміни двигуна потрібно звернутися до сервісного центру.

Ремонт фенів

Режим експлуатації фенів для сушіння волосся дуже важкий. Їх залишають на підлозі у ванній, їм доводиться падати з туалетних столиків, а в процесі звичайної роботи їх постійно переміщують та трясуть. Тому не дивно, що фенам доводиться часто приділяти увагу. Заради безпеки щоразу перед початком використання цього приладу варто хоча б зовні переконатися у цілості його корпусу та шнура.

РОЗБІРКА КОРПУСУ

Корпус фена зазвичай або поділяється на дві “дзеркальні” половинки, або передня частина відокремлюється від задньої. Перед розбиранням корпусу обов’язково вийміть вилку з розетки.

Як працює

Ваш фен може виглядати відмінно від показаного тут прикладу, але принцип роботи однаковий у всіх ручних електричних фенів. Вентилятор, що рухається електродвигуном, втягує повітря через повітрозабірник з решіткою і жене його через нагрівальний елемент. дріт, намотаний на термостійкому утримувачі. Деякі моделі оснащені знімним фільтром, який не пропускає волосся та аналогічні ворсинки всередину корпусу через повітрозабірник.

 • Вентилятор
 • Електродвигун
 • Ґрати повітрозабірника
 • Нагріваючий елемент
 • Термостійкий тримач
 • Вимикач
 • Вимикач теплового захисту (термостат)
 • Гнучкий шнур
 • Притискна планка
 • Контактна колодка

У багатьох фенів стоять комбіновані вимикачі, які не просто включають та вимикають прилад, а й дозволяють використовувати два-три теплові режими. Деякі фени мають режим холодного обдування, коли нагрівач вимкнено і працює тільки вентилятор.

Термостат. тут мається на увазі вимикач теплового захисту. захищає нагрівальний елемент від перегріву. Вимикач автоматично відключає нагрівальний елемент, якщо потік повітря через нього занадто малий, щоб успішно відбирати тепло у елемента. Вимикач теплового захисту вмикається знову, як правило, самостійно, тому слід з’ясувати, що змусило його спрацювати, перш ніж відновлювати використання фену. він після остигання зазвичай починає працювати як ні в чому не бувало. Оскільки таке «відновлення» може залишати фен у небезпечному стані, пізніші моделі можуть бути оснащені запобіжниками, які не дозволять увімкнути прилад навіть після його остигання.

Чаші корпусу завжди з’єднуються за допомогою утоплених гвинтів. Для деяких з них або для всіх можуть знадобитися спеціальні викрутки або модифіковані плоскі викрутки. Якщо гвинти мають різну довжину, то позначте їх для полегшення наступного збирання. Якщо після викручування гвинтів корпус не розділяється легко на дві чаші, пошукайте приховані фіксатори. Можливо, доведеться акуратно стиснути краї корпусу, щоб подивитися, чи не з’єднуються чи його частини відлитими заодно з корпусом пластиковими засувками. але дійте обережно, щоб корпус не зламався і не тріснув, що зробить прилад небезпечним в експлуатації.

Вийнявши гвинти, покладіть фен на стіл і акуратно розділіть частини корпусу, з тим щоб ви могли запам’ятати розташування внутрішніх деталей і те, як вони входять в корпус. При необхідності намалюйте схему. Як і з усіма електроприладами в подвійній ізоляції, важливо перед складанням повернути всі елементи, включаючи дроти, в їх вихідний стан.

Запах гару

Перед тим як вимикач теплового захисту відключить фен, може з’явитися запах гару. Якщо запах залишатиметься після наведених нижче процедур, зверніться для перевірки приладу в сервісний центр.

Необережне поводження

При користуванні феном тримайте його ручку так, щоб не перешкоджати руху повітря, якщо рука закриватиме повітрозабірник.

Догляд за шнуром

Регулярно оглядайте шнур для виявлення пошкоджень ізоляції. Уважно перевіряйте відсутність обривів у місцях входу шнура у вилку у корпус фена. Пошкоджений шнур укоротіть або замініть.

Заблокований повітрозабірник

Перешкода в повітрозабірнику може бути не видно зовні, тому вийміть вилку фена з розетки і розберіть прилад, щоб прибрати волосся, що скупчилося за решіткою повітрозабірника і т.п. Змітіть пил та пух м’яким пензлем.

Компьютерный сервис Барселона. Ремонт фена. не включается

Якщо у вашого фена є знімний фільтр, відкрутіть задню секцію корпусу, вийміть фільтр і м’яким пензлем вичистіть пил, що зібрався. Будьте обережні. не пошкодіть тонкий фільтр.

Перевірте, чи вільно обертається вентилятор. Якщо ні, зніміть вентилятор та видаліть те, що заважає. Переконайтеся в цілості внутрішнього електромонтажу, включаючи термостійку ізоляцію. і зберіть прилад.

Пил на нагрівальному елементі

Пил і пух, що затягуються в повітрозабірник, можуть налипати на нагрівальний елемент. Дуже обережно помітіть його м’яким пензлем, намагаючись вибрати пил з отворів без зайвого зусилля.

робити, якщо, включається

Немає нагріву

Візуальний огляд може встановити обрив у спіральному нагрівальному елементі. Якщо він здається цілим, можна перевірити та замінити його у фахівця. але покупка нового фена може виявитися економічно доцільним.

READ  Шлякає Ultra Pro Hair Clipper

Якщо є доступ до вимикача теплового захисту або запобіжника (зазвичай вони розташовуються в межах нагрівального елемента), можна перевірити їх на обрив тестером. Ці деталі досить дешеві для заміни. Однак у деяких моделях вимикач теплового захисту або запобіжник змінюються тільки з нагрівальним елементом, що може виявитися економічно недоцільним.

Вентилятор повільно обертається

При цьому може бути запах гару, так як вентилятор не створює достатнього потоку повітря.

Щось запобігає вентилятору

Перевірте, чи був вентилятор на вал, який може уповільнити його обертання. Перш ніж видалити вентилятор, позначте його положення на валу, щоб повернути його до такої ж положення.

Якщо щось перешкоджає вентилятору, іноді важко видалити його. Зазвичай це може бути зроблено, ретельно завантажувати його до валу з викруткою з важелем. Але будьте обережні, щоб не пошкодити сам фанат та інші фен, які можуть виконувати роботу пристрою небезпечні.

Видалити всі волосся, нанесені на дерево за шанувальником.

Покладіть вентилятор і переконайтеся, що він вільно обертається.

Ознайомтеся з недоліком всього внутрішнього електроочищення та того, що всі деталі доставляються у своєму початковому положенні, а потім зібрати справу.

Взагалі не працює

Несправна вилка або запобіжник

Перевірте правильність з’єднання вилки і шнура і замініть запобіжник, що перегорів. Якщо запобіжник знову перегорить при включенні вилки в розетку та увімкненні приладу, ремонтуйте фен у спеціаліста.

Немає напруги в мережі

Якщо в ланцюгу припинили працювати й інші електроприлади, огляньте щиток: можливо, там перегорів запобіжник або спрацював автомат.

Обрив у шнурі

Це поширена несправність. Є сенс перевіряти стан зовнішньої ізоляції шнура щоразу перед включенням фена, переконавшись при цьому, що шнур надійно зафіксований притискною планкою усередині вилки. Для перевірки шнура на урвище продзвоніть його. Якщо можливо, замініть пошкоджений шнур.

Паяні з’єднання нехай ремонтує фахівець.

Поганий контакт

Перевірте внутрішній електромонтаж: немає слабких або порушених контактів. Якщо з’єднання пайкою вимагають ремонту, віднесіть фен до майстерні.

Несправний вимикач

Перемикач можна перевірити за допомогою тестера, але якщо дроти до перемикача припаяні, то фен слід відремонтувати з фахівця, який може зробити досить принаймні.

Несправний електродвигун

Несправний електродвигун повинен перевіряти фахівець, але його ремонт чи заміна можуть бути економічно недоцільними.

Несправність та наші дії

Виникла проблема не повинна вас застати зненацька. Перше, що необхідно зробити – це не панікувати, а тверезо оцінити ситуацію!

Фен не може працювати через відсутність харчування. Насамперед слід перевірити розетку. Для цього знадобиться тестовий прилад мультиметр або індикаторна викрутка. Якщо з нею все гаразд ретельно досліджувати шнур. Часто в місцях з’єднання з пристроєм він перекручується та/або перетирається. Ще одне проблемне місце біля шнура це кріплення з вилкою.

Якщо елементи в нормі можна переходити до розбирання фену. Потрібно відкрутити та вийняти всі елементи кріплення, які, в тому числі, можуть бути заховані за наклейками або прогумованими заглушками.

Знявши кришку і діставшись «нутрощів» фена необхідно звернути увагу на місце з’єднання е/шнура з іншими елементами ланцюга. Можливо, що один із проводів просто від’єднався, тому запуск став неможливим. Проблема, в цьому випадку, вирішується простою пайкою, або звичайним скручуванням жив.

Комп’ютерний сервіс Барселона. Ремонт фену. не включається

Якщо фен не працює, продовжуємо пошук несправності та перевіряємо інші елементи ланцюга за схемою, «продзвонюючи» їх тестером. Це: плавкий запобіжник, елемент перемикання швидкостей побутового приладу та перемикач режимів подачі повітря.

Часто фен перегрівається і мимоволі вимикається через виходу з ладу одного із запобіжників, який потребує заміни на аналогічний варіант у плані технічних характеристик.

Буває, що увімкнувши фен і висушивши волосся, ви не можете вимкнути побутовий прилад. Він продовжує працювати. Швидше за все, справа у вимикачі: заклинило. Потрібно від’єднати фен, вийнявши шнур із розетки та усунути несправність.

Компьютерный сервис Барселона. Ремонт фена. не включается

У цьому випадку, перевіряємо тестером розмикаючі контакти кнопки. За необхідності та профілактики потрібно зачистити їх до появи металевого кольору та перевірити, як працює кнопка. Якщо ваші дії не дали позитивного ефекту, фахівці радять просто замінити вимикач.

Аналогічно перевіряється перемикач швидкісних режимів подачі повітря. Якщо прилад не перемикає швидкості і/або не здатний регулювати t 0 в заданому режимі, можна спробувати «привести до тями» регулятор або банально замінити його новим. Вищезгадані дії застосовні до ситуації, коли фен на 3 швидкості і одна з них не працює і так далі.

Іноді фен не може працювати через помилки роботи вентилятора. Необхідно розібрати корпус виробу та переконатися у чистоті лопатей вентилятора. Можливо, на них потрапили дрібні предмети: ворсу чи накрутилося волосся. Якщо через це фен перестав на повну силу продуктивно працювати, необхідне чищення лопатей.

Їх потрібно зняти з валу, звільнити від сміття, що налип, і виконати монтаж у зворотній послідовності. Якщо на фені передбачені фільтруючі елементи, їх також потрібно очистити від бруду і сміття.

READ  Вода тепла підлога в готовому краватку

Часто працюючий фен неприємно пахне гаром. Це один із тривожних дзвіночків сигналізує нам про необхідність профілактичного чищення апарату для сушіння волосся. Для ремонту неробочого фена для волосся своїми руками нам знадобиться мінімальний набір інструментів, про який йшлося вище.

Про можливі несправності кілька слів

Знання проблеми значно скоротить термін ремонту побутового приладу. Найбільш характерні несправності – це:

 • відсутнє харчування: технічна модель не вмикається;
 • зупинився вентилятор або його лопаті працюють не на повну потужність;
 • при працюючому приладі чути характерний запах гару;
 • поява іскри явна ознака проблем із силовим агрегатом;
 • припинено подачу гарячого повітря. Є лише вихід холодного повітря.

Виходячи зі знання пристрою сучасних моделей, та можливих причин виходу з ладу, давайте розглянемо різні варіанти та спробуємо вирішити ту чи іншу проблему.

Щоб виконати ремонт фена своїми руками нам знадобиться певний набір інструментів: мультиметр, викрутка та паяльник.

Як розібрати апарат

Корпус скріплюється шурупами та засувками. Якщо пощастить, то ви з першого разу зможете розібрати фен. Виробники намагаються якнайсильніше ускладнити процес і не дати розібрати фен на частини.

Кожна марка має свою сервісну майстерню зі своїми фахівцями з розбирання. Звертаючись у ці послуги, ви приносите додатковий дохід виробнику. Ось тому вони намагаються не давати лагодити прилад самостійно і йдуть на різні хитрощі. Наприклад, головки гвинтів не відкрутити звичайною викруткою. Знадобиться набір із фігурними бітами.

Самі голівки намагаються заховати за наклейками або пластиковими пробками. Клямки або роз’єднуються, чи ні. Навіть ремонтники не можуть іноді розібрати і просто дають їм зламатися, щоби не мучитися.

Коротко конструкція

Фен складається з мотора, вентилятора, нагрівальних елементів, електричної схеми, що змушує елементи працювати узгоджено. Залежно кількості режимів, фірми-виробника, елементна база, зовнішній вигляд, склад перемикачів різні. Але нічого складніше напівпровідникового тиристора, всередині не виявиться. Тому здійснимо домашній ремонт фенів для волосся своїми руками.

Корпус тримається на шурупах. Головки часто нестандартного зразка. Це плюсик, зірочка, вила. Отже, перш за все перед виправленням фена подбаємо про інструмент, здатний впоратися з таким завданням. Благо, набір біт коштує сьогодні 600.

Іноді стулки корпусу додатково кріпляться разом спеціальними клямками. Це окрема проблема: досвідчені майстри часто ламають пластмасу, зневірившись впоратися з цивілізованими методами. Жодних премудростей немає, вигадують приховані шурупи, що сховалися під наклейками, пластмасовими вставками, знімними кришечками регуляторів. Кріплення фіктивне. Корисні функції відсутні.

Мотор фена живиться постійним струмом 12, 24, 36. Випрямити напругу мережі, використовується діодний міст, у дешевих моделях. один діод. Фільтрування гармонійної потужності здійснюється конденсатором, включеним до паралельних обмоток двигуна або частину більш складного фільтра. Індуктивність через непомірну масу в фен, рідко застосовується. Тому знання принципів згладжування пульсацій RC-ланцюгів буде достатньо, щоб впоратися з будівництвом концепції відремонтованої фен. Іноді одна спіраль використовується фільтром (індуктивність).

Вимикач сушарки одночасно закриває ланцюжок, через який буде їсти спіраль, починає двигун. Подальша схема втручання визначається складністю:

 • Регульована швидкість обертання або лише температура;
 • Здатність вибирати нагрівання та інтенсивність потоку повітря.

У більшості моделей фенів паралельно стоїть захист від включення нагрівачів при бездіяльному моторі. Зберігає спіраль.

Опційно наявний термостат у вигляді спеціального опору або іншого чутливого елемента. Опишемо поломки, що зустрічаються у вірних помічників прекрасної половини людства.

Правила експлуатації

Фен вважається настільки звичним і повсякденним приладом, що навряд чи хтось турбує себе вивченням інструкції до його експлуатації. Ну що може бути простіше – ввімкнув у розетку, встановив потрібний режим та суші собі голову.

Але мало хто знає, іноді фен згоряє навіть тому, що у ванній кімнаті надто вологе повітря. Щоб поломки траплялися рідше, треба чітко знати важливі правила:

 • Перед включенням приладу в мережу перевіряйте стан шнура та вилки – на них не повинно бути заломів та видимих ​​пошкоджень.
 • Обов’язково встановлюйте на фен насадку-концентратор або будь-яку з тих, що знаходяться в комплекті.
 • Ніколи не використовуйте фен відразу після розпилення лаку або інших аерозолів.
 • Ми регулярно перевіряємо та очищуємо задній сітчастий фільтр з забруднюючих речовин.
 • Ніколи не від’єднуйте фен у мережі, просто потягнувши його для шнура.
 • Не використовуйте фен у закритій кімнаті, в якому багато пар.
 • Тримайте цей електричний пристрій від води. І якщо він вологий. відключіть від мережі і дайте час висушити.
 • Не кладіть включений інструмент на м’які поверхні (диван крісла, подушки).
 • Переконайтеся, що вільний доступ повітря не перекривається під час своєї роботи.

Головне. не використовуйте несправний фен. Якщо ви помітили, що він працює з перервами, він почав постійно розігріти, повітряний потік став меншим, або з’явився неприємний запах. відвезти його до сервісу і не намагайтеся відремонтувати себе!

https://isoprofteh.RU/Уборка/Перестань-Работат-Фен.html
https://technosova.RU/DLJA-KRASOTY/FEN/PEREGREVATSJA-I-OTKLJUCHATSJA /
https://www.elremont.ru/small_rbt/bt_rem74.php
https://technosova.ru/dlja-krasoty/fen/remontiruem-fen-dlja-volos/
https://crast.ru/instrumenty/sgorel-fen-kak-pochinit
https://wysedevice.ru/krasota/fen-duet-holodnym-vozduhom-prichina.html
https://grand-electro.ru/vopros-otvet/remont-fenov-dlya-volos-svoimi-rukami.html
https://ktexnika.ru/krasota/fen-ne-duet-goryachim-vozduhom.html [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS