Скільки потрібно труби для теплої водяної підлоги

Як розрахувати тепловтрати

З правильності такого розрахунку обсяг тепла залежить від приміщення, що підтримується таким чином, що в ній завжди є комфортна температура. Розрахунки допоможуть визначити силу теплого підлоги, а також допоможе зробити правильний вибір котла та насоса.

Зробіть цей розрахунок дуже важкий. Потрібно враховувати досить багато різних критеріїв:

 • Пора року;
 • Температура повітря на вулиці;
 • Тип приміщення;
 • Номер і розміри вікна;
 • Покриття на підлозі.
 • Стінова ізоляція;
 • Де кімната розташована внизу або на верхніх поверхах;
 • Альтернативні джерела тепла;
 • Оргтехніка;
 • Освітлювальні прилади.

Щоб полегшити виконання цього розрахунку, приймаються середні значення. Якщо будинок має скло склопакету, і зроблено хорошу ізоляцію, цей параметр буде приблизно 40 Вт/м2.

Теплі будинки, що мають невелику теплоізоляцію, постійно втрачають близько 70-80 Вт/м2.

Якщо ви берете старий будинок, втрати тепла різко зростає та підходить 100 Вт/м2.

У нових котеджах, де не зроблено утеплення стін, де встановлені панорамні вікна, втрати можуть становити близько 300 Вт/м2.

Вибравши для свого приміщення орієнтовне значення, можна розпочати розрахунок поповнення втрат тепла.

Розраховуємо циркуляційний насос

Щоб система вийшла економічною, потрібно підібрати циркуляційний насос, який забезпечує потрібний напір і оптимальну витрату води в контурах. У паспортах насосів зазвичай вказують напір у контурі найбільшої довжини та сумарна витрата теплоносія у всіх петлях.

На тиск впливають гідравлічні втрати:

 • L. Довжина контуру;
 • Q. витрата води л/сек;
 • k1. коефіцієнт, що характеризує втрати в системі, показник можна взяти з довідкових таблиць з гідравліки або з паспорта на обладнання.

Знаючи величину напору, обчислюють витрати в системі:

k. це коефіцієнт витрати. Професіонали приймають споживання на кожні 10 м² вдома в діапазоні 0,3-0,4 л/с.

Цифри, що стосуються величини напору і витрати, зазначені в паспорті, не можна сприймати буквально. це максимум, а фактично на них впливає довжина, геометрія мережі. При занадто великому тиску зменшують довжину контуру або збільшують діаметр труб.

Переваги теплих підлог перед радіаторним опаленням

Головні види теплообмінників для обігріву індивідуальних будинків радіаторні батареї та водяна тепла підлога, останні мають наступні переваги:

Как рассчитать теплый пол Обязательно посмотрите перед монтажом теплого пола

 • Енергоефективність водонагрівної підлоги значно перевищує батарейне опалення, тобто для обігріву приміщень потрібно менше теплової енергії і відповідно витрати фінансових засобів на паливо.
 • Завдяки тому, що трубопровід з тепловим носієм розташовується під усією площею покриття для підлоги, він дає набагато більш рівномірний обігрів приміщень, ніж точково розташовані радіатори біля стін.
 • Прихований на підлозі трубопровід не заважає естетичному виду номерів, на відміну від радіаторів, розташованих поблизу стін. До того ж підігрівна підлога зручніша за батареї, які часто заважають естетичному і практичному розміщенню меблів і предметів інтер’єру в приміщенні.
 • Підлоговий обігрів не забирає корисну площу в кімнатах, на відміну від радіаторних теплообмінників.
 • Досить часто в індивідуальних будинках кладуть на підлогу плитку, яка має високий коефіцієнт теплопровідності і сприймається завжди холодною. Її підігрів через підлогу підвищує комфортність користування приміщенням, перешкоджає утворенню по кутах та у швах цвілі або грибка.
 • Кімнату з підлогою, що нагрівається, без радіаторів набагато простіше прибирати, через відсутність бруду в місцях виходу труб приміщення чистіше з гігієнічної точки зору.
 • Через велику масу та обсяг стяжки, плит перекриття, в яких поміщений нагрівальний трубопровід, тепла підлога має значно більшу теплову інерційність на відміну від радіаторних теплообмінників. Тому з аварійним вимиканням електроенергії та припиненням опалювального котла, тепла в будинку під час сексуального опалення буде триматися значно довшими, ніж з батареями.
READ  Як поставити повітря з опалювального акумулятора

Калькулятор розрахунку водяної теплої підлоги

О нлайн калькулятор водяної теплої підлоги призначений для розрахунку основних теплових та гідравлічних параметрів системи, розрахунку діаметра та довжини труби. Калькулятор надає можливість здійснити розрахунок теплої підлоги, реалізованої «мокрим» способом з облаштуванням монолітної підлоги з цементно-піщаного розчину або бетону, а також з реалізацією «сухим» методом, з використанням теплорозподільних пластин. Пристрій системи ТП «сухим» методом переважно для дерев’яних підлог та перекриттів.

Теплові потоки, спрямовані знизу-вгору, є найкращими та комфортними для людського сприйняття. Саме тому обігрів приміщень теплою підлогою стає найбільш популярним рішенням у порівнянні з настінними джерелами тепла. Нагрівальні елементи такої системи не займають додаткове місце, на відміну від стінних радіаторів.

Правильно спроектовані та реалізовані системи теплої підлоги є сучасним та комфортним джерелом обігріву приміщень. Використання сучасних та якісних матеріалів, а також правильних розрахунків дозволяє створити ефективну та надійну систему опалення з терміном служби не менше 50 років.

З системою теплої підлоги може виступати єдиним джерелом обігріву приміщення тільки в регіонах з теплим кліматом та з використанням енергоефективних матеріалів. При недостатньому тепловому потоці обов’язково застосування додаткових джерел тепла.

Отримані розрахунки будуть особливо корисні тим, хто планує реалізувати систему опалення теплої підлоги своїми руками у приватному будинку.

Форма равлика ідеально підходить для приміщень великого метражу з формою квадрата, кола або прямокутника. До них відносяться в основному житлові кімнати, кухні, коридори, холи, вітальні.

скільки, потрібно, тепло, водяної, підлоги

Коли труби розкладаються равликами, площа нагрівання отримують якнайбільше, ніж змія. Це пов’язано з тим, що труби, що подають, які мають більш гарячий теплоносій, чергуються зі зворотними трубами, в яких теплоносій вже трохи прохолодніше.

Викласти велике приміщення змійкою не є помилкою, просто одна частина кімнати завжди буде трохи гарячішою, ніж інша. Це може викликати дискомфорт. Для маленьких приміщень це не так критично.

Якщо площа укладання геометрично складна, тоді використовуйте змійку, з нею буде легше впоратися. Також рекомендуємо заздалегідь накреслити проект на міліметровому папері, щоб у роботі не виникало ступорів.

Как рассчитать теплый пол Обязательно посмотрите перед монтажом теплого пола

Тепла водяна підлога набирає все більшої популярності. Він потіснив на ринку навіть масивні батареї через просту установку та широкий вибір виробів. Також, на відміну від радіаторів, стало можливим регулювання циркуляції води в металевому руслі за допомогою витратомірів.

Дизайн здатний поєднувати з звичайними радіаторами опалення. При цьому її дія орієнтована на рівномірне обігрів повітря в приміщенні. Радіатор не здатний швидко опалювати приміщення, так як у більшості випадків обмежений невеликим простором через настінну установку. У цей же час система теплих труб проходить під підлогою приміщення, тим самим запобігаючи протягам та витоку тепла.

Основою конструкції є бетонна стяжка, яка під дією високої вологості швидко руйнується. Щоб уникнути неприємних наслідків після протікання, необхідно розмістити на цементі листовий пінопласт або пінополістирол. Однак якщо відразу укласти труби, то пористі матеріали запросто вбиратимуть тепло. Для ізоляції шар пінопласту рекомендується вистелити фольгою.

Для надійного зміцнення в конструкції підлоги систему труб укладають у додатковий цементний шар поверх гідроізоляційного покриття основної стяжки. Так конструкція надійно фіксується під покриттям підлоги, не втрачаючи своїх властивостей.

Оцінка технічних властивостей під час вибору труб

З огляду на нестандартні умови експлуатації до матеріалу та типорозміру змійовика водяної статі пред’являються високі вимоги:

 • хімічна інертність; стійкість до корозійних процесів;
 • наявність абсолютно гладкого внутрішнього покриття, що не схильного до утворення вапняних наростів;
 • міцність. зсередини на стіни завжди впливає теплоносій, а зовні. стяжка; труба повинна витримувати напір до 10 бар.

Бажано, щоб опалювальна гілка мала невелику питому вагу. Пиріг водяної підлоги і без того надає суттєве навантаження на перекриття, а важкий трубопровід тільки посилить ситуацію.

READ  Як змінити потік у швейній машині

До перелічених вимог тією чи іншою мірою відповідають три категорії трубного прокату: зшитий поліетилен, металопластик, мідь.

Варіант #1 пошитий поліетилен (PEX)

Матеріал має сітчасту широку структуру молекулярних зв’язків. З звичайного поліетилену, модифікований відрізняється наявністю як поздовжніх, так і поперечних зв’язків. Така будова підвищує питому вагу, механічну міцність та хімічну стійкість.

Водяний контур з PEX-труб має ряд переваг:

 • висока еластичність, що дозволяє укладати змійовик із малим радіусом загину;
 • безпека – при нагріванні матеріал не виділяє шкідливих компонентів;
 • термостійкість: розм’якшення. від 150 ° С, плавлення. 200 ° С, горіння. 400 ° С;
 • зберігає структуру при температурних коливаннях;
 • стійкість до пошкоджень біологічних руйнівників та хімічних реагентів.

Трубопровід зберігає первісну пропускну здатність – на стінках не відкладається осад. Орієнтовний термін служби PEX-контуру – 50 років.

 • PEX-a – пероксидне зшивання. Досягається найбільш міцна та рівномірна структура із щільністю зв’язків до 75%.
 • PEX-b – силанова зшивка. У технології використовуються силаніди – токсичні речовини, неприпустимі для побутового використання. Виробники сантехніки замінюють свій безпечний реагент. До установки допускаються труби з гігієнічним сертифікатом. Щільність шиття. 65-70%.
 • PEX-C. метод радіації. Поліетилен піддається опроміненню потік гамма-променів або електрон. В результаті спілкування до 60% ущільнюються. Недоліки PEX-C: Небезпека застосування, нерівномірне зшивання.
 • PEX-D. азотування. Реакція на створення сітки потоку через азотні радикали. Вихід. це матеріал з щільністю зшивання близько 60-70%.

Характеристика міцності PEX-труб залежать від методу зшивання поліетилену.

Якщо ви залишилися на зшиваних поліетиленових трубах, з правилами, спрямованими на теплу систему з них.

Варіант металеві пластмаси

Трубопровідний лідер для розташування теплих підлог металопластикові. Конструктивний матеріал включає п’ять шарів.

Метал підвищує міцність шосе, зменшує індикатор розширення температури та виступає як антидиффузований бар’єр. перекриває потік кисню до теплоносія.

 • гарна теплопровідність;
 • здатність утримувати задану конфігурацію;
 • робоча температура із збереженням властивостей – 110 °С;
 • мала питома вага;
 • безшумність переміщення теплоносія;
 • безпека застосування;
 • корозійна стійкість;
 • тривалість експлуатації – до 50 років.

Недолік композитних труб – неприпустимість згинання щодо осі. При багаторазовому скручуванні є ризик пошкодження алюмінієвого прошарку. з правильною технологією монтажу металопластикових труб, що допоможе уникнути пошкоджень.

Варіант #3 труби з міді

За техніко-експлуатаційними характеристиками жовтий метал стане найкращим вибором. Проте його затребуваність обмежується високою вартістю.

Крім дорожнечі, мідному пайпінгу притаманний додатковий мінус – складність монтажу. Для згинання контуру знадобиться прес-машина або трубогиб.

Варіант #4 поліпропілен та нержавіюча сталь

Іноді нагрівальна гілка створюється з поліпропілену або нержавіючої гофрованих труб. Перший варіант доступний за ціною, але досить жорсткий. мінімальний радіус від восьми діаметрів виробу.

Це означає, що труби типорозміром 23 мм доведеться розташовувати один від одного на дистанції 368 мм — збільшений крок укладання не забезпечить рівномірність обігріву.

Дані для розрахунків

Розрахунки та проектування базуються на кількох характеристиках приміщення, а також виборі варіанта опалення – основне або додаткове. Важливими показниками є тип, конфігурація та площа приміщення, в якому заплановано монтаж такого виду опалювальної системи. До оптимального варіанту відноситься використання поверхового плану із зазначенням усіх необхідних для розрахунків параметрів та розмірів. Допускається самостійне виконання максимально точних вимірів.

Щоб визначитися з величиною тепловтрат, потрібно наявність наступних даних:

 • тип матеріалів, що використовуються в процесі будівництва;
 • варіант скління, включаючи тип профілю та склопакета;
 • температурні показники у регіоні проживання;
 • використання додаткових джерел обігріву;
 • точні розміри площі приміщення;
 • передбачуваний температурний режим у приміщенні;
 • висота поверху.

Крім того, враховується товщина та ізоляція підлоги, а також вид передбачуваного до використання підлогового покриття, що безпосередньо впливає на ефективність усієї опалювальної системи.

При виконанні розрахунків слід брати до уваги бажану для приміщення, що облаштовується, температуру.

Витрата труби теплої підлоги в залежності від кроку петлі

Крок, мм Витрата труби на 1 м2, м п.
100 10
150 6,7
200 5
250 4
300 3,4

Основні способи монтажу труб

Розрізняють всього два способи укладання труб для облаштування теплої підлоги – настильний та бетонний. У першому способі готові матеріали використовуються для основи: полістиролу ізоляції та модульна або дистрибуційна панель. Тут немає мокрих робіт, що вимагають довгого висихання, тому укладання відбувається швидко.

READ  Сумки Baxi Головна 24 Fi

При використанні другого варіанту мережа обігріву замуровується стяжкою. Залежно від товщини бетону розраховується час його повне висихання. Має бути витримка 28 днів для зміцнення і тільки після цього дозволяється монтувати обране підлогове покриття. Це найбільш трудомісткий та фінансово-витратний спосіб.

#1: Укладання на профільні теплоізоляційні плити

Облаштування теплої підлогової системи подібним методом є найпростішим. Як основа тут застосовуються мати утеплювача-полістиролу.

Стандартні параметри таких плит 301003 см. У них є пази та невисокі стовпчики, на які виконується укладання фінішного матеріалу.

В цьому випадку заливка бетонною стяжкою необов’язкова. Якщо підлоги або лінолеум буде застосовуватися для підлоги, спочатку буде на основі штукатурних листів. Товщина таких плит має становити не менше 2 см.

#2: Пристрій по модульним та рейковим панелям

У більшості випадків такі панелі використовуються в будинках, зведених з дерева. Кріплення труб для облаштування теплої підлоги виконується на чорновій основі.

Модульна система облаштовується панелями ДСП, товщиною 2,2 см, на які і укладаються лінії обігріву. Ці модулі оснащені каналами для розміщення фіксуючих пластин з алюмінію. При цьому методі укладання шар утеплювача розташовуватиметься у дерев’яному перекритті.

Усі смуги розміщуються з дистанцією 2 см. Відштовхуючись від кроку між трубами, експлуатуються смужки відповідної довжини (15-30 см) і ширини (13-28 см).

Щоб скоротити теплові втрати на пластинах, встановлюють засувки для труб. Якщо для фінішного покриття підлоги було обрано лінолеум, на труби укладають один шар гіпсоволокнистих плит, якщо ламінат або паркетна дошка – обходяться без них.

Рейкова система настилу практично ідентична модульній, проте в ній використовуються не панелі, а планки, мінімальна ширина яких дорівнює 2,8 см.

Укладання проводиться безпосередньо на лаги з кроком 40-60 см, а відстань між рейками – не менше 2 см. Для теплоізоляції вибирають екструдований пінополістирол або волокнисту мінеральну вату.

Як розрахувати теплу підлогу Обов’язково подивіться перед монтажем теплої підлоги

Обидва способи більше підходять для дерев’яних підлог. В інших випадках вибирають складніший варіант з бетонною стяжкою.

#3: Монтаж трубопроводу зі стяжки

Незважаючи на трудомісткість процесу, монтаж мережі обігріву з бетонною стяжкою є найбільш затребуваним.

 • Насамперед готується основа. Нерівності чорнової підлоги усуваються за допомогою пеоратора.
 • Першим шаром йде гідроізоляційний матеріал. Це сталева смугами таким чином, що кромки накладаються один на одного на 20-30 см. Також плівка має заходити і на основу стін на 15 см. Будівельним скотчем проклеюються стики.
 • Поверх нього стелиться термоізоляція.
 • Між майбутньою заливкою та стінами проклеюється демпферна стрічка. Ця дія потрібна для компенсації розширення стяжки в момент нагрівання підлоги.
 • Укладання армуючої сітки. Вона сприяє збільшенню міцності стяжки.
 • На арматуру за обраною схемою за допомогою пластикових затяжок кріпляться труби.
 • Контрольна перевірка системи тепла підлога здійснюється методом заповнення її рідиною та опресовування.
 • Далі проводиться установка напрямних маячків.
 • Фінішний етап – заливка цементної стяжки.

Для приміщень з великою площею слід використовувати метод секторного поділу з комірками не більше 30 м 2. Для кожного з них необхідно облаштовувати індивідуальний контур.

Якщо нижній підлогу нагрівається, ізоляція використовується пінополістирол піна 20-50 мм товщиною. Коли знизу знаходиться цокольний неопалювальний поверх або підвал, товщина теплоізоляції повинна бути 50-100 мм.

Якщо у ролі утеплювача виступають пінополістиролові плити з роз’ємами під контури, застосування сітки необов’язково.

Коли використовуватиметься стандартний термоізоляційний матеріал, для фіксації теплопровідної лінії використовують тонку полімерну або металеву сітку.

На нашому сайті є серія статей, присвячених проектуванню, монтажу та підключенню водяної теплої підлоги.

https://sovet-ingenera.com/otoplenie/teply-pol/raschet-teplogo-pola.html
https://montagtrub.ru/rashod-truby-teplogo-pola-na-1-m2-tablicza/
https://stroy-calc.ru/raschet-teplogo-pola
https://vseprotruby.ru/teplyy-pol/rasstoyanie-mezhdu-trubami.html
https://dekoriko.Ru/pol/vodnoj/raschet-truby-dlya-teplogo /
https://sovet-ingenera.com/otoplenie/teply-pol/raschyot-trub-dlya-tyoplogo-pola.html
https://pol-spec.ru/vodianoy-teply-pol/raschet-teplogo-pola-vodyanogo.html
https://sovet-ingenera.com/otoplenie/teply-pol/ukladka-trub-teplogo-pola.html [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS