Скільки важить одна секція чавунної радянської батареї

З цього слід

Щоб правильно вибрати принцип кріплення, необхідно дізнатися скільки важить секція чавунної батареї, заповнена теплоносієм. Для приладів опалення з чавуну важливо підібрати потрібну кількість кронштейнів для настінного монтажу. Якщо стіни виконані з пористих блоків або будинок зведений із СІП-панелей, точок кріплення збільшують з метою більш рівномірно розподілити навантаження.

Правильний розрахунок радіаторів та надійний монтаж – гарантія безперебійного функціонування системи опалення.

Майже всі чавунні вироби — набірні, що складаються з окремих секцій, з’єднаних ніпельними втулками. При їх виготовленні застосовується сірий чавун. Між окремими секціями встановлюються прокладки з пароніту. По горизонталі струм води завжди йде в одному напрямку. По вертикалі струм відбувається каналами, яких буває від одного і більше. Залежно від кількості вертикальних каналів збільшується площа та потужність батареї.

Через потребу в збереженні міцності і площі поверхні, виробники не можуть сильно змінити співвідношення маса і потужності. Велика вага батареї має на увазі посилені кріплення.

Скільки важить чавунна батарея

Знати та враховувати вагу батареї опалення особливо важливо у тих випадках, коли прилади встановлюють на тонкі стіни та перегородки з неміцних матеріалів. Якщо навантаження виявиться вищим за норму, доведеться відмовитися від настінного кріплення і закріпити радіатор на підлозі.

Вага відбору чавунного радіатора без охолоджувача коливається від 7,1 до 7,5 кілограмів. точні значення залежать від висоти продукту та інших характеристик моделі. Серед нових розробок є легкі модифікації з розділом 5,7 кг. Стандартні батареї складаються з 4-10 секційних елементів, але є також “гіганти”, у тому числі 20 або більше посилань.

Знаючи, скільки зважує ділянку чавуну радіатора, легко обчислити масу акумулятора, що складається з декількох танків. Наприклад, пристрій 7 секцій важить 48-52,5 кг, а десятокенній буде завантажений у 70-75 кг. Для того, щоб полегшити встановлення, вибираються кілька пристроїв від 5-7 розділів, а не громіздкі багаті конструкції. При необхідності, збірні інструменти оновлюються шляхом додавання або зменшення кількості елементів.

Розраховуючи загальну масу обігрівача, слід враховувати, що обсяг секції чавунного радіатора в середньому становить близько півтора літра рідини. У нових економічних моделях зустрічаються показники від 1 літра, а в радіаторах старого зразка кількість теплоносія може досягати 1,7 літра. Звичайно, вага приладу після запуску системи опалення збільшиться.

Сучасні моделі

У Росії випуск чавунних батарей розпочався нещодавно, раніше радіатори поставлялися з Європи та Китаю. Втім, досі імпортні конструкції вважаються якіснішими, однак, і коштують вони значно дорожче.

READ  Скільки порошку засипати в машинку автомат

Вага секцій іноземних батарей залежить від виробника. Наприклад, маса ланки популярної чеської моделі Viadrus STYL 500 становить 3,8 кг, а вага секцій моделей китайської фірми Konner коливається від 3,5 до 4,75 кг (залежно від індивідуальної тепловіддачі).

скільки, важить, один, секція, чавунної, радянської

Відомим російським брендом є фірма EXEMET, що випускає батареї MODERN, один зуб яких важить 3,3 кг.

Сучасні моделі виглядають набагато привабливіше: вони можуть мати плоску передню панель та рівну поверхню. Деякі установки повністю готові до експлуатації, інші вимагають забарвлення.

Тепловіддача чавунного радіатора

Потужність чавунного радіатора безпосередньо залежить від площі її зовнішньої поверхні і полягає у здатності віддавати енергію тепла за максимально високої температури теплоносія. В основному це значення коливається від 80 до 200 Ватт на одну секцію. Для розрахунку необхідної потужності вживається така формула: на 25-30 куб. м. потужність батареї має бути 1 кВт. Якщо є кілька зовнішніх стін, показник потужності збільшується.

Скільки важить чавунна батарея. маса радіаторів різних виробників

Володіти інформацією щодо того, скільки важить чавунний радіатор опалення, потрібно з низки причин. Наприклад, якщо батареї купуються для установки по всій власному домогосподарстві, необхідно розрахувати вантажопідйомність машини, що несе опалювальні пристрої, а також повинна бути оголошення числа вантажників, які будуть введені в будинок.

Для наочності можна порівняти вагу чавунних радіаторів застарілих зразків та сучасних аналогів з інших матеріалів:

  • одна секція стандартних батарей з чавуну з міжосьовою 500-міліметровою відстанню важить 5,5. 7,2 кілограма, а з міжосьовим параметром 300 міліметрів. від 4,0 до 5,4 кілограма;
  • вага ребра нестандартних опалювальних чавунних приладів становить від 3,7 до 14,5 кг;
  • секція алюмінієвої батареї при міжосьовому проміжку 500 мм важить 1,45 кг, а при 350 мм. 1,2 кг;
  • біметалічні прилади з міжосьовою відстанню, що дорівнює 500 міліметрів, важать 1,92 кг/секція, а при 350 міліметрах-1,36 кг/секція.

При проведенні ремонту та заміні опалювального обладнання в будинку його власникам важливо знати, скільки важить стара чавунна батарея, щоб вирішити, чи вдасться самостійно винести на вулицю старий багатосекційний радіатор, оскільки необхідно розрахувати власні сили. Але таких даних немає.

Причина в тому, що в експлуатації є різні моделі. При цьому у них однакове призначення, але різна вага. Крім цього, на вітчизняному ринку реалізуються прилади, які відрізняються габаритами та різноманітністю форм.

На сьогоднішній день, наприклад, найменувань традиційних батарей із чавуну зустрічається більше кількох десятків, а моделей, виконаних у дизайнерському стилі, і порахувати важко. При цьому такий параметр, як вага однієї секції чавунного радіатора, сильно відрізняється.

Сравниваем вес чугунных и биметалличесских батарей (радиаторов)

Що краще: моноліт чи секція

Вибираючи для свого опалення біметалеве обладнання, необхідно подумати і про конструкцію самого радіатора. Він має кілька різновидів:

READ  Скільки солей пофарбовані в посудомийній машині електролюк

Порівняльні характеристики таких пристроїв можна побачити в наведеній нижче таблиці:

Секційні Монолітні
Термін експлуатації 20-25 років 50 років
Робочий тиск 20-35 бар 100 бар
Теплова потужність однієї секції 100-200 ват 100-200 ват

Виробники супроводжують свою продукцію різними технічними матеріалами. До них входять інструкція з експлуатації, керівництво користувача та каталоги продукції. У представлених таблицях можна зрозуміти скільки необхідно секцій, щоб обігріти приміщення певної площі.

Секційні системи своїми експлуатаційними характеристиками значно поступаються монолітним біметалевим радіаторам. Протікання можуть утворюватися в місцях стикування.

Основним недоліком монолітних конструкцій можна назвати їхню вартість. Вона набагато вища за ціну секційних пристроїв.

Монолітні біметалічні радіатори повинні обов’язково встановлюватись у багатоповерхових будинках. Справа в тому, що теплоносій завжди подається під дуже високим тиском. Тільки монолітні конструкції можуть вільно його витримати.

Розрахунок реальної ваги опалювальних пристроїв

Тепер ми розглядаємо, яка вага і кількість секцій у чавунні акумулятори, що забезпечують теплообмін 2 кВт. Почнемо зі старого зразка. MS-140, потужність якої становить 160 Вт від одного ребра. Щоб отримати 2000 Вт, потрібно розділити їх за 160 Вт, ми отримуємо 12.5 розділів, закруглені 13 шт. Загальна вага готових акумуляторів буде 13 х 7.12 = 92.6 кг, а з водою. 112 кг. Тобто кожен кіловат теплопередачі діапазонів 112/2 = 56 кг маси радіатора, заповненого теплоносієм.

Точно так само ми обчислюємо частку вищезгаданих акумуляторів з чавуну та дізнаються, наскільки далеко технології для виготовлення таких обігрівачів. Результати принесе таблицю:

Марка та модель радіатора Потужність 1 ребра, W Кількість розділів, що забезпечують 2 кВт Вага води, кг Яка вага потрапляє на теплообмін 1 кВт, кг Ціна радіатора за 2 кВт. е.
Viadrus KALOR 500/70 70.3 29 139 69.5 582
Viadrus Bohemia 450/220 110 19 234 117 1487
Demir Dokum Nostalgia 500/200 163 13 155 77.5 679
Retro Style Anerli 560/230 189 11 223 111.5 2526
EXEMET Modern 600/100 102 20 100 50 640
EXEMET Classica 500/176 145 14 158 79 1076

Зауваження. З представленої таблиці добре видно, скільки коштує сучасний чавун для опалення квартир та приватних будинків. Для порівняння: ціна секції МС-140 складає 8.3 у. е., а цілого радіатора на 2000 Вт. 108 у. е. Подібні ціни обмежують кількість домовласників, здатних купити дизайнерські вироби.

На підставі проведеного аналізу можна зробити такі висновки:

скільки, важить, один, секція, чавунної, радянської
  • Теплова потужність приладу, що гріє, практично не залежить від його маси, тільки від площі поверхні.
  • Виробники виготовляють як масивні, так і легші моделі чавунних батарей, що кріпляться до стін.
  • Найбільш важкі радіатори з чавуну виготовлені у стилі «ретро», полегшені – у стилі «модерн».
  • Якщо порівнювати нові обігрівачі від різних брендів з «гармошками» за обсягом теплоносія, стає зрозуміло, що цей показник майже не змінився.
  • Масивність забезпечується за рахунок товщини чавунних стінок. Це означає, що найтонші стінки – у виробів від турецьких брендів EXEMET та Demir Dokum, а найтовщі – у російського виробника Retro Style.
  • Зауважте, що вага чавуну впливає на кінцеву ціну товару. Чим важчий виріб, тим він дорожчий.
READ  Скільки часу мити ручні мити

Для довідки. Вінтажні моделі обігрівальних приладів, що мають велику масу, зазвичай пропонуються в підлоговій версії. Тобто, дві крайні секції оснащені ніжками, а в довгих чавунних обігрівачах ставляться додаткові опори посередині. Про монтаж дизайнерських батарей дивіться

Характеристика чавунних радіаторів опалення

У процесі складання виробу секції з’єднуються золотниками, а стики ретельно герметизують для запобігання витоку. Розрізняють одноканальні та двоканальні секції.

Залежно від того, з яких секцій складаються вироби, вони мають різну ширину і висоту. Перш ніж вибирати ширину радіатора, проаналізуйте площу приміщення, що вимагає обігріву, кількість вікон та товщину стін.

Так, якщо потрібно посилене обігрів приміщення, вибирайте батарею з великою кількістю секцій. Висота батарей має розбіг від тридцяти п’яти сантиметрів до півтора метра.

Порівнюємо вагу чавунних та біметалічних батарей (радіаторів)

Важливо! Слід звернути увагу і на глибину виробу від цього показника залежить, як зможуть опалювальні прилади відповідати інтер’єру приміщення.

Глибина радіатора буває від п’ятдесяти до ста сорока сантиметрів. Щоб змонтувати чавунний радіатор, потрібні міцні кронштейни, які потрібно надійно та ретельно закріпити у стіні. Батареї вішають під вікном, розміщуючи так, щоб вони відступали від стіни на невелику відстань. Однак є моделі батарей, які мають ніжки.

Скільки важить секція батареї старого зразка та сучасної

Ця батарея річ надто незграбна не всі зможуть транспортувати її наодинці, тому що тільки одна секція важить 56 кілограм. Тому рекомендується наймати для встановлення чи демонтажу спеціалістів.

Така величезна вага виробу створюється товстими стінками зате, вони дозволяють тримати тепло тривалий період, і гарантують, що опалювальний прилад прослужить не менше ніж п’ятдесят років.

Що стосується нестандартних опалювальних чавунних приладів, вага одного ребра в них становить від 3,7 до 14,5 кілограма.

Вага одного ребра приладу від різних виробників

ДЕРЖСТАНДАРТ ніяк не регламентує вагу однієї секції приладу, тому продукція різних виробників трохи відрізняється між собою вагою.

Виробники чавунних батарей у Нижньому Тагілі пропонують нам чотирисекційні радіатори вагою 18,3 кг; семисекційні. 31,5 кг.

Сравниваем вес чугунных и биметалличесских батарей (радиаторов)

Білоруський завод випускає дев’ять видів чавунних виробів, у яких вага одного ребра варіюється від 3,7 до 6,7 кг.

Виробник пропонує п’ять моделей чавунних радіаторів з мінімальною вагою однієї секції 4,45 кг, з максимальною. 7,1 кг.

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS