Скільки важить секція чавунної радянської батареї

Переваги чавунних радіаторів опалення

Опалювальні прилади з чавуну дуже стійкі до агресивного середовища теплоносія. Це пояснюється фізичними параметрами цього металу. Чавунні радіатори можуть дуже довгий час не піддаватися дії корозії навіть при підвищених температурах. Крім цього, практично ніякої шкоди не приносять чавуну і різні хімічні речовини додані в теплоносій.

У разі засмічення або перебігу приладу вони досить легко ремонтуються. Засуви, що виникають в радіаторі, можуть бути викликані властивостями теплоносія з великим солей Ca і Mg. В результаті відкладень на внутрішній стінці приладу відбувається його звуження, що призводить до погіршення швидкості нагрівання та нормальної теплопередачі. Течія в чавунній батареї може виникнути в результаті зношування прокладок між секціями. Усі описані вище проблеми краще усувати під час літнього профілактичного відключення водопостачання.

Прилади з чавуну можна використовувати при високих показниках температури і тиску, завдяки їх низькому коефіцієнту теплового розширення.

скільки, важить, секція, чавунної

Тепловіддача обігрівача досить висока. Для досягнення найбільшого ефекту від цієї властивості слід за чавунним радіатором розташувати особливі відбивачі.

Установка чавунного радіатора легка завдяки тому, що секції радіатора з’єднуються за допомогою різьбового з’єднання та прокладок з пароніту. Подібним чином батарея приєднується і до кінців труб. Для різьблення використовується спеціальний ключ, яким можна від’єднати будь-яку секцію, не прибираючи бокові.

Дуже тривалий термін служби виробу понад 50 років. Єдине, що за цей час необхідно регулярно прибирати відкладення та замінювати прокладки.

Влаштування чавунних радіаторів

Майже всі чавунні вироби — набірні, що складаються з окремих секцій, з’єднаних ніпельними втулками. При їх виготовленні застосовується сірий чавун. Між окремими секціями встановлюються прокладки з пароніту. По горизонталі струм води завжди йде в одному напрямку. По вертикалі струм відбувається каналами, яких буває від одного і більше. Залежно від кількості вертикальних каналів збільшується площа та потужність батареї.

Через потребу в збереженні міцності і площі поверхні, виробники не можуть сильно змінити співвідношення маса і потужності. Велика вага батареї має на увазі посилені кріплення.

Розміри однієї секції

Вага однієї секції чавунної батареї старого зразка радянського виробництва становить майже сім кілограмів, на відміну від чеської моделі, одна секція якої важить близько чотирьох-п’яти кілограмів. Батареї МС — 140 є найбільш актуальними та найчастіше застосовуваними для опалення великих приміщень.

У даному відео розглянемо ціни на чавунні батареї:

 • відстань між осями – 19,69 дюйма (500 мм);
 • висота. 23,15 дюйма (588 мм);
 • глибина. 5,51 дюйма (140 мм);
 • довжина. 4,25 дюйма (108 мм);
 • діаметр різьблення. 1 дюйм з чвертю;
 • маса. 14,77 фунта (6,7 кг);
 • місткість води ≈ 1,5 л;
 • номінальний теплоприток при ΔТ 70 0 C. 160 Вт;
 • робочий тиск. до 9 Атм.

Такі пристрої виготовляються в Мінську та Луганську з чавуноливарної сировини. Батареї МС-90 виробляються в Росії і теж користуються великою популярністю серед населення.

Технічні характеристики МС. 90:

 • термічна сила. 130 Вт;
 • просвіт одного ребра. майже 90 мм;
 • висота. 600 мм;
 • глибина – 100 мм;
 • об’єм. 1,5 л;
 • осьова відстань. 550-600 мм;
 • ступінь нагріву. 125 0 C;
 • значення робочого тиску. 9-12 Атм.
скільки, важить, секція, чавунної

Вони призначаються як для виробничих, так і для житлових кімнат. В єдине ціле батареї збираються за допомогою затискачів та гумових ущільнювачів. Відмінності пристроїв полягають тільки в колірній гамі: мінські — червоного кольору, а луганські — сірого.

Російські та закордонні виробники додатково покривають поверхню своїх опалювальних систем антикорозійним напиленням, тому вони мають більш високу стійкість до руйнування та більш глянсову площину, що зменшує гідравлічний опір.

Скільки важить секція чавунної батареї старого зразка

Класичну чавунну батарею-гармошку зустріти можна повсюдно. Немає єдиної ваги такої батареї, адже випускалося кілька типів заводських конструкцій. Радіатор чавунний МС-140 мав два різновиди щодо міжосьової відстані: 300 мм і відтак 500 мм. Середня вага одного ребра радіатора дорівнює 5,7 кіло. Але якщо говорити про радіатор МС-140 (500), то вага ребра досягає 7,1 кг.

скільки, важить, секція, чавунної

Встановлення батареї має відповідати таким вимогам:

 • Ребра батареї повинні бути вертикальними;
 • Центр радіатора від центру вікна не повинен відхилятися більш ніж на 2 см;
 • Дистанція від підлоги до самого радіатора має бути не менше 60 мм, інакше прибрати під нею буде дуже складно.

Відстань від площини радіатора до підвіконня не повинна бути більше 5 см. Так зручно буде в разі потреби ремонтувати батарею, доглядати її. Та й демонтаж буде зручним, коли прийде пора міняти батарею.

READ  Режим полоскання у пральній машині скільки триває

Трохи про чавунні радіатори

Чавунний радіатор. класика жанру. Його встановлюють вже понад 100 років, і жодна сучасна новинка так і не змогла повністю витіснити таку батарею з ринку. Популярність, якою користуються ці радіатори, визначається характеристиками самого чавуну.

Серед найважливіших переваг слід обов’язково відзначити:

 • Корозійну стійкість.
 • Тривалий термін служби.
 • Невимогливість до якості теплоносія.
 • Відмінну теплопередачу.
 • Невимогливість в експлуатації.

Крапля дьогтю в цій бочці меду. значна маса конструкції. Один елемент чавунної батареї важить 7,5 кг. Нескладно підрахувати, що стандартний радіатор із 7 секцій потягне на 50 кг. Для забезпечення нормального теплового режиму в приміщенні не завжди буває достатньо одного нагрівального елемента. Через це доводиться замислюватися про надійність кріплення елементів системи до стін.

Крім того, слід пам’ятати, що чавун є крихким матеріалом. Тому при переміщенні продуктів від нього та їх установки слід особливо обережно, щоб невидимий до ока мікротріча не з’являється на аварії в замку. Під час роботи, коли тиск у мережі опалення збільшиться, ці тріщини почнуть збільшуватись, що неминуче призведе до витоку.

Скільки буде зважити акумулятор з чавуну з 1 розділу (або більше)

Не звертаючи уваги на дуже розширений вибір радіаторів, традиційні радіатори чавунні залишаються популярними і дуже популярними. І хоча ці пристрої мають велику кількість позитивних якостей порівняно з суперниками, під час вибору взяти до уваги ряд невидимих ​​моментів. Серед дуже важливих з них. вага чавуну акумулятора (з 1 розділу і більше). Такий параметр має головне значення на всіх стадіях від покупки та встановлення до експлуатації.

Радіатори з чавуну дуже популярні і попитом вже протягом двох століть. З появою якісніших виробів, виконаних зі сталі, алюмінію або біметалу, радіатори з чавуну стали називатися опалювальними приладами старого типу. Однак статус застарілих приладів не заважає подібним моделям займати більшу частину ринку пристроїв для обігріву приміщень.

Новикам, що заполонили цю нішу, не вдалося повністю видавити різновид батарей з чавуну. Останні складають хорошу конкуренцію найновішим моделям. Специфіки, які вони мають, наділяють їх великою кількістю позитивних якостей.

Для виробництва 1 частини або, інакше, 1 ребра опалювального приладу старого типу у вигляді матеріалу застосовується ливарний чавун. Незалежно від розмірів майбутньої батареї всі частини виробляються окремо.

Після необхідне кількість готових секцій за допомогою ніпелів накопичується в загальну систему. Стиковані місця в першу чергу ущільнюються за допомогою паронітових або прокладок з гуми.

Існуючий вибір чавунних радіаторів великий. Моделі один від одного відрізняються як за своїм виглядом, так і за технічними властивостями. До головних відмінностей відноситься розмір. Радіатори з чавуну відрізняються по ширині, висоті та глибині.

Скільки важить чавунна батарея

Ширина батареї – це чисельність секцій (ребер). Значення даного параметра прямо пов’язане з площею приміщення, яке опалюється. Чим вона більша, тим більше для її обігріву знадобиться секцій, і тим довшим буде опалювальний прилад.

Висота, або міжосьова відстань, має великий діапазон. Це ж стосується і такого показника, як глибина. У більшості випадків параметри моделей коливаються:

Можливі й відхилення від перерахованих показників. Потрібні значення визначаються залежно від потреб та властивостей дизайну приміщення.

Крім габаритів, батареї виділяються за невидимими моментами конструкції та споруди. Наприклад, канали, які наповнюються гарячою водою, бувають двох варіантів:

Затребуваність і популярність радіаторів виготовлених з чавуну викликана наявними у них добрими якостями, які не мають найновіші моделі радіаторів.

Одна з важливих переваг батарей з чавуну. це великий експлуатаційний період. Виробники кажуть, що тривалість служби пристрою становить 50 років. Однак якщо опалювальний прилад добре доглядати, він відслужить довше заявленого терміну.

Скільки важить чавунна батарея

Інша істотна характеристика – стійкість до міцного тиску. Батарея без проблем витримає і 9 та 12 атмосфер. Це зумовлює безпеку пристрою від гідравлічних ударів. Власне через цю причину чавунні радіатори класично ставляться у висотних будинках із традиційною опалювальною системою.

Крім стійкості до тиску, подібного роду пристрої мають гарну витривалість у відношенні до великих температур. Прилад витримує напруження від 100 до 130 градусів за Цельсієм.

Устаткування досить невибагливо у роботі. Чавунний радіатор відмінно протистоїть як зовнішньому, так і внутрішньому впливу середовища агресивного характеру, що надає провокуючий вплив на корозійний процес. Завдяки даним та іншим властивостям, подібні моделі не потребують частої прочистки, яка потрібна іншим різним видам.

Слід сказати, що 1 секція створює тепло потужністю до 160 кВт. Але рівень виробленого тепла залежатиме не тільки від чисельності секцій, що становлять батарею. Прилади із чавуну здатні за допомогою інфрачервоного випромінювання роздавати тепло на інші предмети. Завдяки цьому за фактом сила обігріву, яку дає лише один опалювальний прилад, множиться у багато разів.

READ  Як зробити лобзик зі швейної машинки

Конструкція пристрою дає можливість дуже легко його змінити, якщо знадобиться. Більше того, можна від початку вибирати прилад з необхідною потужністю. А ще серед позитивних якостей моделей виготовлених з чавуну потрібно відзначити їхню помірну ціну.

Звичайно, такі прилади не бездоганні і мають певні мінуси. Якщо порівнювати з кількістю плюсів дані мінуси незначні, але все ж таки необхідно приймати їх до уваги.

Опалювальні прилади, виготовлені з чавуну, сильно навантажують насос, тому що за кожен цикл прогріву він повинен перекачувати великий водний об’єм. з подібною кількістю води пов’язаний і інший мінус. на прогрівання приміщення потрібно дуже довгий час.

До мінусів багато хто відносить зовнішній вигляд чавунних приладів. Виробники це врахували, однак у процесі ліквідації одного мінусу з’явився інший. Зараз на ринку пристроїв опалення можна знайти опалювальні прилади з гарним виглядом – на поверхні секцій є привабливий малюнок. Проте вартість «оформлених» моделей набагато вища, ніж у звичайних батарей. Тобто рішення проблеми зовнішньої непоказності стало причиною підвищення вартості. При покупці інструменту вам потрібно буде вибрати. або зовнішній вигляд або ціна.

Один з головних шахт вважається великою вагою радіаторів опалення з чавуну. продукти з залишкових металів помітно простіше. Через це специфічне, пристрій дуже важко транспортувати і покласти. Важкий процес встановлення обладнання для опалення просить працівників навичок професіоналізму. Людина, яка не має досвіду у встановленні точно подібних моделей, краще не стягувати за цю річ.

Частини акумулятора з чавуну старого типу зважують по-різному. Це пов’язано з тим, що модель, надана на ринку, має значні відмінності в параметрах. Маса радіатора опалення залежить від комбінації пристрою взагалі, його розміром (іншими словами, кількість країв, відстань середньої сцени та глибину), а також від товщини стінки розділів.

Не існує точно точної інформації про масу чавуну. таке значення може бути показано виключно для кожної конкретної моделі окремо. Але середні або найближчі значення призведуть до.

Основне значення, яке потрібно знати. це вага чавуну акумулятора з 1 розділу, оскільки цей показник дозволяє розрахувати зразкову масу нагрівального пристрою з достатньою кількістю ребер. Традиційна проста модель з одним розділом важить близько 7?7,5 кг (для порівняння. серед обладнання з інших металів важко знайти 1 розділ вагою більше двох кілограмів).

Тепер, якщо ви виходите з цього, середня може бути оброблена, наприклад, скільки батареї чавуну з 10 розділів важить. Аналогічним чином, приблизна маса цього опалювального обладнання становить 70?75 кг. Ми не повинні забувати, що такі розрахунки є лише приблизною природою. фактичне значення може бути різним (як у менш, так і в бо?сторона).

У більшості випадків, як правило, опалювальні пристрої поділяються на типовий і оригінальний. Діапазон маси 1 ребра у перших, зі специфічною для них міжосьовою відстанню 300 мм та 500 мм, становить 4?5.7 кг і 5.5?7.2 кг на основі цього. Оригінальний розділ 1 може важити від приблизно 3,7 кг до 14,5 кг.

Можна застосувати іншу класифікацію. Вироблені виробниками зараз і популярні у споживачах чавунні моделі можуть бути розділені на три основні типи:

Традиційні нагрівальні пристрої легко знати за назвою. Вони завжди вказуються літерами “МС”, після чого два числа проходять через дефіс. глибину розділів та відстань середньої сцени. Деякі з дуже популярних простих моделей:

Маса з 1 частини першого в більшості випадків становить 7,1 кг, а вага 1 краю другого. 5,7 кг.

Представники старовинного типу дуже популярні, не звертаючи уваги на момент, що це найбільш сильно нагрівальні пристрої від усіх. Маса 1 краю може бути 12 кг. Через причину значної ваги, застарілі пристрої належать до інструментів з відкритим місцем розташування. Виглядають ці батареї досить красиво. Вони виготовляються за технологією художнього лиття, що робить їх не просто обладнанням для опалення, а реальною інтер’єрною прикрасою кімнати.

Легкі моделі виготовляються із сірого чавуну. Це дуже сучасна варіація радіаторів виготовлених з чавуну, але поки що це і найменш популярний різновид.

Як уже говорилося, вага частини радіатора з чавуну та батареї загалом визначає принципи встановлення та труднощі установки. Тільки відштовхуючись від даного параметра, можна визначити потрібну підйомність вантажу транспорту для доставки та достатню кількість вантажників та робітників.

Велика вага батарей обумовлює деякі труднощі при монтажі та установці. Переносити обладнання не можна поодинці. тільки вдвох і з найбільшою акуратністю та обережністю. Незважаючи на масу і видиму фортецю, чавун досить неміцний матеріал. Навіть від легкого удару на ньому можуть з’явитися маленькі тріщини. Надалі вже під впливом носія тепла ці мікроушкодження будуть підвищуватися, що в результаті призводить до розгерметизації обладнання для опалення.

Інша проблема — правильне та надійне встановлення батареї. Міцне фіксуюче настінне кріплення дуже важко встановити.

READ  Коробка для прихованого підключення електричного сушки для рушників

Однак якщо основу стіни складають легкі пористі блоки, виконати це зазвичай неможливо. За подібних обставин слід встановити пристрій для опалення на підлогу.

Маса типових радіаторів

І класичні, і художні екземпляри возз’єднані матеріалом виготовлення, яким вважається чавун.

І нині скрізь зустрічаються традиційні опалювальні прилади, що справно працюють, у формі гармошки, встановлені:

 • у школах та дитячих дошкільних освітніх закладах;
 • у поліклінічних відділеннях та поліклініках;
 • у приміщеннях житлового фонду – квартирах, приватних домоволодіннях, гуртожитках;
 • в установах громадського та державного призначення.

Сколько весит чугунная батарея

Найчастіше це моделі МС-140 чи МС-90, позаяк у минулому інших радіаторів масового виробництва був. Малими серіями показані вироби з чавуну НМ-150, РКШ, Мінськ – 1110 та інші, але на даний час їх уже не роблять. Так яка все-таки вага однієї частини батареї з чавуну старого типу? І в цьому випадку точної цифри немає. Це можна пояснити тим, що ця величина залежить від показників частини.

Сколько весит чугунная батарея

Наприклад, батарея серії МС-140 буває двох модифікацій в залежності від міжосьового проміжку, який дорівнює 300 або 500 мм. Якщо йдеться про модель МС-140-300, тоді усереднена вага частини близько 5,7 кілограмів, а коли про прилад МС-140-500, то 7,1 кілограма.

Нерідко можна зустріти виріб серії МС-90, у якого вага частини радіатора з чавуну становить 6,5 кілограма на відстані між осями 500 міліметрів. Відмінність між моделями МС-90 і 140 полягає в різній глибині секцій.

Чи можна вважати, що вага опалювальних приладів таких затребуваних серій, що дорівнює 6,5, 5,7 та 7,1 кілограмів, кінцева? Відповідь негативна і цьому є просте пояснення. А справа все в тому, що працюючий ГОСТ 8690-94, він вважається нормативним документом, що регламентує виробництво батарей з чавунних сплавів, вказує на їх ключові розміри.

З приводу того, скільки важить секція батареї з чавуну старого типу, цей показник вказує на питому масу 49,5 кг/кВт. Це стандартне значення поширюється на опалювальні прилади, які призначені для експлуатації в системах теплопостачання з температурою носія тепла, що не перевищує 150 градусів при надмірному робочому тиску максимум 0,9 МПа (9 кгс/см?).

При виготовленні радіаторів виробники повинні забезпечити відповідність продукції даним значенням, а ось те, скільки важить одна секція батареї з чавуну, ДЕРЖСТАНДАРТ не регламентує. В результаті, маса опалювальних пристроїв, виготовлених на різних фабриках, виділяються.

У цей час найвідоміша продукція декількох промислових підприємств, які виробляють варіанти серії MS-140 та пристроїв розвитку. Серед них: білоруський завод для опалювального обладнання, російські деталі та сантехліт та інші.

Монтаж чавунних батарей

Чавунний акумулятор з новим, сучасним дизайном.

Батареї продаються збірки для декількох розділів. Якщо теплоємність продукту не підходить вам, ви можете додавати або видалити необхідну кількість розділів. Перед підключенням чавунних акумуляторів визначте напрямок нитки, вручну загвинчування соска. Тоді правий розділ покладається на сосок, а другий розділ голий. Затискні соски повинні бути поперемінно, так що немає ніша.

Акумулятор повинен бути надійно закріплений на стіні, тому що її вага не мала. У торці радіатора вкручуються футорки – це такі гайки з внутрішнім різьбленням, на які накручуються заглушки, повітровідвідники та труби контуру. Куди що прикручувати залежить від методу підключення:

У перших двох випадках подача завжди має бути зверху. При нижньому підключенні подача та обратка знаходяться на одному рівні. За такого методу підключення циркуляція теплоносія по верху теплообмінника погіршується.

Важливо при монтажі дотримуватись розкутування. Радіатор встановлюється не горизонтально, а з ухилом. Його потрібно розрахувати таким чином, щоб торець з повітровідвідником був вищий за торець, в який заходить подача на 5 мм.

Щоб обігрів гаража тепловою гарматою був безпечним, приміщення має добре провітрюватись.

У цій статті ми розповідали, яке опалення краще для гаража, утепленого зсередини мінватою.

Класичні батареї: базові параметри

Класичною вважається радянська батарея МС140 з такими параметрами:

 • висота 388/588 мм;
 • глибина 140 мм;
 • ширина 93 мм;
 • об’єм однієї ланки заввишки 588 мм – 1,5 л;
 • маса однієї ланки висотою 588 мм – 7,12 кг.

Знаючи, скільки важить одна секція радіатора та її об’єм, можна розрахувати масу опалювального приладу МС140, заповнену теплоносієм. Загальна маса заповненої секції становитиме 8,62 кг, батарея з 10 ланок важитиме близько 86 кг.

Багатий вибір різноманітної стилістики батарей

https://isanshop.ru/pechi/skol-ko-vesit-odna-sekciya-chugunnoy-batarei-starogo-obrazca-2.html
https://101studio.ru/radiatory/ves-chugunnoj-batarei-1-sekciya.html
https://uteplitel-minol.ru/obogrevateli/ves-chugunnoj-batarei.html
https://aniko-gas.ru/radiatory/skolko-vesit-chugunnaya-batareya-1-sekciya.html
https://melt-spb.ru/dlya-otopleniya/skolko-vesit-sekciya-chugunnoj-batarei.html
http://nehomesdeaf.org/otoplenie-chastnogo-doma/skolko-vesit-chugunnaja-batareja-1-sekcija-sssr/
https://utepleniedoma.com/otoplenie/otopitelnoe-обладнання/chugunnye-batarei
https://profiteplo.com/radiatory/31-skolko-vesit-sekciya-chugunnoj-batarei.html [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS