Водяна тепла підлога на дерев’яній основі

Монтаж

Весь захід складається з кількох кроків: проектування, підготовка, встановлення теплої підлоги, тестування, укриття. На першому етапі виробляються всі необхідні розрахунки, складається список матеріалів, схема розташування труб та блоку управління.

Вимоги до Фонду Як усунути недоліки?

На підготовчому етапі здійснюється Фонд. Важливо, щоб відмінності висоти менше, ніж третя частина внутрішнього діаметра труби. Якщо вони присутні, то можна скористатися готовими розчинами, що вирівнюють.

Перед тим, як робити теплу підлогу, проводяться заходи щодо ізоляції основи. Це необхідно, щоб не проклятити землю або сусідів знизу. А також не заплавляти під землею.

Стрічка або піна

За підвищенням температури завжди слідує теплове розширення. Ця властивість має всі матеріали в тій чи іншій мірі. Щоб на стіни тиск при цьому не чинився, влаштовується зазор до 2 см. Це виключить деформацію покриття.

Теплова енергія прагне у бік холодної. Тому, щоб уникнути втрат через зазори, вони заповнюються демпферною стрічкою чи полістиролом. Обидва варіанти мають низький коефіцієнт теплопровідності і повертаються в початкову форму після стиснення.

Гідробар’єр

Вкладається тепла водяна підлога в приватному будинку на бетонну або дерев’яну основу. Для ізоляції, як правило, застосовуються обмазувальні або рулонні матеріали у вологих приміщеннях, поліетиленова плівка в сухих. Дерев’яна чорнова підлога обов’язково обробляється антисептичними складами.

Водяной теплый пол по деревянному основанию. Укладка контуров

Теплоізолятор

Влаштування теплої підлоги водяної на бетонній підставі обов’язково супроводжується укладанням теплоізоляційного матеріалу шаром 7-10 см. Причиною тому є висока теплопровідність, яка перевищує показник повітря приблизно в 30 разів. Відповідно, обігріватиметься спочатку чорнова підлога, потім лише приміщення.

Водяной теплый пол по деревянному основанию. Укладка контуров

Бар’єр встановлюється заввишки від 5 до 10 см. За довговічністю та міцністю виділяється серед інших екструдований пінополістирол. У продажу також є готові плити для укладання теплої підлоги з пазами для фіксації труб.

Фольгований шар на утеплювачі виконує функцію відбивача тепла. Тому такі матеріали також часто настилають перед системою. Але варто врахувати, що бетонне стягування вже через 3 місяці зруйнує тонкий шар металу. Актуальна мембрана тільки для підлоги сухого типу.

Як зробити водяну теплу підлогу на дерев’яну основу під паркет або ламінат

Парадоксально, але найчастіше згадуваний мінус водяної підлоги в дерев’яному будинку є наслідком однієї з головних переваг натурального покриття. Не секрет, що деревина має високі ізоляційні характеристики. У конкретному випадку це означає суттєві втрати енергії, що виділяється трубами, тобто зайві витрати на опалення. Крім того, цей матеріал схильний змінювати свої характеристики внаслідок температурних перепадів або коливань рівня вологи. Якщо так, потрібно шукати інші шляхи обігріву підлоги дерев’яної будівлі? Давайте, не поспішатимемо.

READ  Як вирізати стіл під кухонню

Як виглядає котельня у дерев’яному будинку з теплими підлогами

Отже, труби завели, настав час монтувати колектор. Який це буде колектор – вирішуйте самі. Головне, щоб кількість його висновків відповідала контурам водяної теплої підлоги вашого дерев’яного будинку. Колектор встановлюється на стіні в спеціальній коробці або без нього. Потім, використовуючи розвальцювання для труб теплої підлоги, виробляють з’єднання до контурів подачі та обратки.

Колектор обов’язково включає повітрявідвідники, байпас на випадок необхідності закольцировать систему, циркуляційний насос і підміс. Останнє дозволить відрегулювати температуру лише контурів теплої підлоги, а температуру радіаторів, якщо такі є в будинку, залишить незмінними. Обов’язкові крани перед кожним відгалуженням. Зрозуміло, що вони вимагають додаткових вкладень, переходів із пластику на метал, доставляють складності та забирають час монтажу. Зрештою, вони дозволяють перекрити проблемну ділянку на випадок ремонту.

Увага! Усі переходи із пластику на метал рекомендовано ущільнювати спеціальною стрічкою або лляною ниткою, використовуючи пасту для герметизації. Це дозволить виключити протікання системи.

Як зробити водяну підлогу в дерев’яному будинку

Влаштування теплої водяної підлоги на дерев’яній підлозі своїми руками практично нічим не відрізняється від конструкцій, що використовуються в інших будівлях. Виняток становлять особливі заходи безпеки, необхідні захисту дерев’яних поверхонь від попадання вологи.

Практика показала, що оптимальним варіантом буде використання труб із поліпропілену.

Виконуються монтажні роботи таким чином:

Монтаж теплої водяної підлоги на дерев’яну основу

Бажаєте створити у своєму будинку обстановку тепла та затишку не використовуючи вітрозахисні мембрани Ізоспан? Тоді вам точно підійдуть теплі підлоги. На відміну від стандартних батареї радіатора, теплий підлогу має багато корисних переваг.

Він краще прогріває приміщення, ходити по ньому дуже зручно та легко. Та й після роботи виглядає кімната з теплими підлогами набагато сучасніша.

Тепла дерев’яна підлога в розрізі

Однак якщо ви зібралися монтувати такі системи обігріву у поєднанні з дерев’яними підлогами, то у вас можуть виникнути невеликі труднощі, тому що за стандартною технологією тут діяти вже не вдасться.

Ключові моменти

Ми вже говорили, що не завжди можна вирішити завдання просто, як я хотів. Для капітальних кам’яних споруд, що мають бетонні перекриття, бетонна стяжка для теплої підлоги дуже зручна. Однак у більшості випадків дерев’яні житлові будинки, в яких дерев’яні поверхи не здатні протистояти додатковій вазі 10-15 тонн. Дерево, навіть якщо ви маєте справу з балковою системою набору, не може витримати таке навантаження. Підсилювати під час будівництва дачного будинку або лазні несучі конструкції не має сенсу. Це призведе до подорожчання та обтяження всієї конструкції.

READ  Оздоблювальні печі та каміни з власними руками

Для довідки: будь-яка водяна тепла підлога передбачає створення підкладки. Цей елемент є обов’язковим для теплої підлоги будь-якого типу. Без підкладки та одне підлогове покриття не матиме достатньої опори.

Ключовим моментом у цій ситуації є нова технологія, завдяки якій вдалося не тільки суттєво зменшити вагу всієї конструкції опалювальної системи, але й добитися того, що тепло почало передаватися безпосередньо підлоговому покриттю. Підкладку можна з успіхом накрити лінолеумом або ковроліном. Поява нових практичних та високотехнологічних матеріалів дозволяє створювати всю систему опалення на базі дерев’яних підлог за лічені дні. У роботі з бетонною стяжкою, вам доведеться суворо дотримуватися технології та вичікувати 25-28 днів, поки стяжка не досягне свого дозрівання.

Інструкція для встановлення теплих водних підлог у дерев’яних будівлях

Після підготовки основи основне завдання зводиться до створення необхідного утеплення підлоги в дерев’яному будинку. Правильно зроблене утеплення зберегти тепло і направити його вгору, нагріваючи цим підлогове покриття. В іншому випадку ви грітимете цокольний поверх або обігріватимете землю на своїй садовій ділянці.

Чорне покриття або фальшпідлога робиться для того, щоб укласти на нього шар теплоізоляції. Прибивши до лагав знизу листи фанери або ДСП, які покриваються паро та теплоізоляційною плівкою. Далі, весь внутрішній простір між лагами заповнюється пінопластом або мінеральною ватою. Зазвичай товщина шару утеплювача не перевищує 100 мм. На малюнку чітко показано варіанти монтажу водяної підлоги на дерев’яну конструкцію.

Найкраще як утеплювач підійде мінеральна вата, щільність якої становить 35-40 кг/м 3. Можна використовувати пінопласт або пінополістирол.

Використовуючи модульну схему набору, ви витратите значно більше часу, проте ваша підлога буде на порядок жорсткіша і міцніша. Вибирати вам, яку схему використовувати, модульну чи рейкову. І в першому та в другому випадку все вирішує рівень комфорту, на який ви розраховуєте, обладнуючи систему опалення в тому чи іншому приміщенні.

Модульний тип укладання дозволяє правильно укласти водний контур, дотримуючись необхідного кроку труби і схеми розкладання. Крім того, металеві пластини будуть надійно зафіксовані, немає необхідності закладати додатковий вирівнюючий шар, перш ніж укласти покриття покриття. Модулі дуже зручні при обладнанні в приміщенні водяної підлоги, покладеної змійкою. Така схема для укладання нагрівального трубопроводу підходить для типу стійки.

Важливо! Слід знати, що металеві пластини укладаються поперечно пазами, в яких укладена водяна труба.

Різновиди

За типом енергетичного ресурсу, що застосовується, теплі підлоги, що допускаються для установки по дерев’яних лагах, поділяються на два різновиди:

READ  Як підключити термостат нагрівального підлоги EBERLE

В основі системи використовуються провідні нагрівальні елементи – кабелю та покриття. Головні їх плюси:

  • Зручний підбір рівня нагрівання – залежно від мікрокліматичних вимог до конкретного приміщення.
  • Мікрозонування – встановлення власного режиму у кожній кімнаті.
  • Термін служби при правильній експлуатації – не менше 50 років.

Однак монтаж електричних систем пов’язаний з ризиком пожежі – при неякісних компонентах, перегріві, порушенні умов експлуатації та інших причинах високий ризик утворення короткого замикання. Крім того, з високою потужністю, таке нагрівання буде споживати досить багато електрики. Також необхідно переконатися, що проводка витримає навантаження, яке створюється системою обігріву.

В основі лежить трубопровідна мережа, якою циркулює розігрітий теплоносій. Живиться система або від індивідуального опалювального котла, або від централізованої магістралі.

Водяні теплі підлоги кращі з погляду пожежної безпеки. Проте також мають специфічні недоліки. Перший з них – це ризик протікання. Рано чи пізно протікають всі з’єднання, і трубопровід системи не є винятком. Другий мінус. менша потужність, ніж у електричних аналогів.

Види електричних теплих підлог

Якщо водяну теплу підлогу допустимо встановлювати безпосередньо під дерев’яну підлогу, тобто під дощату настил, то електричну – тільки під покриття з відносно негорючих матеріалів. Існує 3 основні різновиди електро-покриттів для опалення даного виду, кожній з яких відповідає своя потужність і тип фінішної обробки:

  • Кабель, що гріє. Діапазон експлуатації коливається в межах 120-180 Вт/м2. Як фінішне покриття рекомендується вибирати керамогранітні або керамічні плити.
  • Мати. Є аналогом вище наведеної модифікації, проте з тією різницею, що провідник, що гріє, фіксований на підкладці. Тому вироби, крім потужності самого нагрівача, характеризуються кроком його розташування на підкладці. Оптимальний варіант завершального покриття – плитка на основі кераміки або граніту.
  • ІЧ-випромінююча плівка. Робоча поверхня матеріалу випромінює теплову енергію за принципом сонячного світла та нагріває навколишні предмети. Її потужність варіюється в широких межах – від 150 до 220 Вт на кожний м2. Вкладається під паркетну дошку, лінолеум та ламінат.

Водяна підлога у дерев’яних будинках

Категорія будівель, в яких можливе укладання теплої водяної підлоги на дерев’яну підлогу досить велика. Системи поверхневого водяного опалення застосовуються:

По суті, матеріал стін та покрівлі не має значення, якщо прийнято рішення монтувати теплу водяну підлогу на дерев’яну підлогу. Визначальним тут є конструкція та загальний стан основи, а також покриття, яке вкриє трубну систему. Ось на цьому моменті варто зупинитися докладніше.

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS