Водяна тепла підлога відступ від стіни

Облік місць під меблі

У багатьох рекомендаціях щодо укладання теплої підлоги можна зустріти те, що прокладати трубки під меблями немає необхідності. Багато в чому це вірні поради, адже обігрівати ту ж шафу немає потреби.

Але якщо захочеться зробити перестановку, то тут можуть виникнути холодні місця підлоги. Знайти оптимальні варіант важко. Але це можливо, якщо ви точно знаєте, що не пересуватимете ті чи інші частини меблів.

Інструкція з теплої поверхні.

Наприклад, на кухні, прокладати теплу підлогу під робочим місцем, де розташовуються плита і раковина точно не варто. Адже щоб їх переставити, потрібен повноцінний ремонт як підлоги, так і пересування трубопроводів. Тому сміливо прокладайте трубки по площі, де немає таких меблів.

Як мені робили опалення

Зі мною був такий випадок. Перш ніж я став спеціалістом на опалюванні, я ремонтував у будинку. Приїхав монтажник, який мав робити опалення. Ми ходимо по дому. І я питаю у нього: Скільки потрібно ставити радіаторів та яких?

Він відповів: Скільки скажеш. стільки і поставимо.

Мене така відповідь збентежила. Я думав, що він повинен краще за мене знати скільки і яких.

Я все ще думав: дивний інсталятор. Не знає, як підбирати радіатори. Ми тоді абияк вирішили скільки і куди поставити.

І в першу зиму після ремонту я та моя сім’я благополучно мерзли у нашому домі. Я тоді змінив деякі радіатори більш потужними, інші збільшилися. Загалом через некомпетентність монтажника вирішував багато голівняків з опаленням.

Теплі підлоги теж довелося переробляти.

Якщо ви думаєте, що це просто такий невмілий монтажник мені попався. ви помиляєтесь. Таких майстрів дуже багато. І кожен з вас ризикує працювати з такими.

Перше, що потрібно зробити, перш ніж встановити систему опалення. це розрахувати втрати тепла. Такий розрахунок покаже: чи вистачить потужності теплої підлоги для обігріву будівлі чи ні; на скільки не вистачить, якій потужності потрібні додаткові теплові прилади.

Розрахунок теплових втрат допоможе уникнути багатьох помилок під час будівництва системи опалення.

Помилка : Неправильна висота труби.

Крок труби теплої підлоги робиться так, як звикли монтажники. Хтось робить 20 см. Хтось робить 25. Бувають випадки, коли роблять крок труби і по 30, і по 40 см.

І ця друга поширена помилка, яка випливає з першої помилки. Немає розрахунків втрат тепла, відповідно, незрозуміло, яка сила повинна компенсувати. Тому часто монтажники роблять абияк.

Конструкція теплої підлоги, крок труби – це розрахункові параметри. Робити крок труби більше 20 см. великий ризик, можна отримати температурну зебру. Це коли поверхня підлоги нерівномірно прогрівається, утворюючи смуги.

Помилка 3.

Третя помилка: погана ізоляція під трубами теплої підлоги чи взагалі її відсутність. Горе-монтажники пояснюють це тим, що тепло піднімається нагору, тому трубу можна укладати без ізоляції: прямо на бетон або грунт. Так робити не можна.

У бетонної стяжки теплопровідність тридцять! разів більше, ніж у повітря. Тому теплова енергія буде, як і все в природі, прагнути переміститися туди, де найменший опір. Тому якщо зробити теплу підлогу без ізоляції, більша частина тепла буде розсіюватися в конструкції або в ґрунт.

Помилка номер 4.

Четверта помилка. Відсутність компенсаційних зазорів. демпферів. Ви знаєте, що під час нагрівання матеріали розширюються. І стяжка, в якій змонтовані труби водяної теплої підлоги при нагріванні, теж буде розширюватися. І якщо їй нікуди розширюватись, вона почне лопатися. Підлогове покриття теж починає деформуватися.

Помилка 5.

П’ята помилка: довгі контури труб теплої підлоги. Довгі контури створюють великий гідравлічний опір, що спричиняє погіршення циркуляції теплоносія в трубах теплої підлоги.

Часто це призводить до встановлення потужніших циркуляційних насосів. І це знос труб, висока вартість покупки насоса, збільшення перевищення електроенергії. Або непрацююча система.

Помилка

Шоста помилка: велика кількість контурів на одну колекторну групу. За будівельними правилами дозволяється застосовувати розподільний колектор до 8 контурів, за європейськими стандартами до 12 контурів. Краще не робити зони теплої підлоги з кількістю контурів понад 12. Є високий ризик отримати неробочу систему.

Помилка 7.

Сьома помилка: неправильно підібраний циркуляційний насос. Слабкий насос не забезпечить нормальну циркуляцію теплоносія у системі. Що призведе до відсутності прогріву частини теплої підлоги чи всієї системи. Потужний насос. дорога та перевищення енергії.

READ  Чим замінити паперові смужки для депіляції

Помилка

Восьма помилка: неправильно реалізована регуляція, відсутні змішувальні вузли, регулятори. У цьому випадку теплий перегріватиметься. Часто недосвідчені інсталятори встановлюють систему без регуляторів, що з’єднує теплий підлогу безпосередньо до високотемпературної системи.

У приміщеннях з такими теплими підлогами постійно жарко та задушливо. Водяна тепла підлога. це низькотемпературна система, в якій температура поверхні не повинна перевищувати 35 градусів. Що досягається використанням регуляторів, спеціальних клапанів та вузлів.

Помилка 9.

Дев’ята помилка: зроблена надто тонка або надто товста стяжка над трубами водяної теплої підлоги. При тонкій стяжці тепла підлога грітиме нерівномірно, при товстій стяжці тепла підлога буде дуже довго нагріватися і остигати. Це незручно та некомфортно.

З нагрівом зрозуміло, восени ввімкнуло – минуло півдня, і підлога нагрілася.

А тепер уявіть, на вулиці вдень 20, вночі 0, котел налаштований на температуру у приміщенні 22. Вранці сонце світить у вікна, швидко нагріваючи вашу підлогу, котел відключився, а тепло зі стяжки надходитиме в приміщення ще кілька годин.

5 ключових правил монтажу водяної теплої підлоги

І підлогу від теплих перетвориться на гарячу. І ввечері або вночі відбувається зворотний процес: будинок почав охолонути, котел увімкнув, це просто підлога буде розігріватися протягом декількох годин. І так кожного дня.

Помилка 10.

Десята позиція у нашому чарті. Неправильно підібрано підлогове покриття. Тут особливо коментувати я нічого не буду, думаю багатьом зрозуміло, що чим вище теплопровідність біля покриття, тим краще.

Але на теплих регулярно виявляються не дуже підходящі матеріали: дерево чи килими. При розрахунку тепловтрат і системи, знову ж таки, потрібно враховувати матеріали підлогового покриття, що часто не беруть до уваги.

10 ФАТАЛЬНЫХ ошибок монтажа водяного теплого пола

Помилка 11.

Одинадцята помилка: без повітряних клапанів на колекціонерів розповсюдження. Повітря. головний ворог будь-якої системи гідравлічного опалення. З системи має виходити повітря, і якщо немає можливості його випустити, рано чи пізно з’являться повітряні пробки, які заблокують циркуляцію теплоносія у системі. В результаті: поганопрацююча або непрацююча система.

Помилка 12.

Дванадцята помилка: неправильний порядок підключення труби теплої підлоги до колекторів. На моїй практиці були джембс, коли потік і зворотний контуру висаджують для одного колектора. І потім цей контур не працював.

Або порушують послідовність підключення контурів на колекторі. Наприклад, подача контуру підключена на перший вихід колектора, що подає, а обратка підключена на який-небудь третій або четвертий вихід на зворотному колекторі.

10 ФАТАЛЬНЫХ ошибок монтажа водяного теплого пола

Потім виникає плутанина у регулюванні контурів. Працює система опалення тоді не дуже коректно. І якось настроїти її роботу буває дуже складно.

Помилка 13.

Тринадцята помилка: Jambs при укладанні води нижньої білизни труб або подальших будівельних робіт. Це можуть бути заломи. Здавлення труб при монтажі стяжки. Засвердлювання труб. Або засмічення з піском та іншими матеріалами. Це включає в себе все, що запобігає нормальному циркуляції теплоносія.

За нашою статистикою: на кожному другому об’єкті обов’язково хтось впорається в трубу. Тоді хтось чомусь свердлять підлоги або робить будь-які зміни. Те, який маляр або електрик поставить помости на труби теплої підлоги до того, як зробили стяжку підлоги. Загалом, за цим треба стежити.

Помилка 4.

Чотирнадцята помилка: підключення на одній колекторній групі труб водяної теплої підлоги та труб радіаторів (з колекторним розведенням). У радіаторів та труб теплої підлоги різний опір.

Якщо причепити на одну колекторну групу водяні теплі підлоги та радіатори, таку систему буде складно відбалансувати. Крім того, радіатори працюють за іншим температурним діапазоном: 60. 80 градусів, що значно вище, ніж у воді теплих підлог. Тому краще не поєднуватися обох систем на одній колекторній групі.

Помилка 15.

І остання п’ятнадцята помилка: використання неякісних матеріалів.

Поки перераховував п’ятнадцять помилок, згадав ще одну поширену помилку.

Помилка 16.

Помилка 6. Це коли не роблять гідравлічні випробування системи опалення або водопостачання після її монтажу. Будь-яку систему опалення слід перевіряти і не раз. Якщо ви будуєте будинок або робите капітальний ремонт, опресовування опалення та водопостачання краще робити кілька разів.

Змонтували систему. зробили опресування. Змонтували гіпсокартон у приміщенні, де тепла підлога чи санвузли — зробили опресовку.

Виконали передчистові оздоблювальні роботи і приступаєте до чистових. робіть опресування. Повірте, краще виявити та усунути косяк з опаленням або водопостачанням до того, як буде укладена плитка або ламінат, поклеєні шпалери або пофарбовані стіни.

Висновок.

Ось такий перелік помилок у мене вийшов. Якщо ви знаєте, деякі інші помилки при встановленні води тепла, напишіть їх у коментарях. Тисячі людей будуть вам вдячні.

Пафразинг знаменитого афоризму, можна сказати: господиня приховує свої помилки під соусом, а інсталятор знаходиться під краваткою. Саме таку ситуацію можна спостерігати при монтажі водяної теплої підлоги. Цей процес важко назвати стандартним, доступним кожному новачкові. Усі етапи робіт, від підготовки основи до заливки фінішної стяжки, вимагають акуратності та уваги. Звичайно, результат буде прихований під шаром бетону. Однак після початку роботи нової теплій підлоги більшість Jambs буде оголошено про їх існування. Тому необхідно вживати помилки навчання, які часто дозволяються при встановленні підлоги води, слід вжити до початку роботи.

READ  Вода тепла на бетонній плиті

Як розрахувати кількість труб

Орієнтовне споживання труб можна розрахувати, знаючи область опалюваної кімнати.

Дані можна отримати, віднімаючи із загальної площі кімнати площу зон, які не потрібно опалювати (підлога під габаритними предметами меблів) та площа відступів від стін та перегородок. Відступ, як правило, приймається дорівнює 20 см, а для стандартного номера 20 квадратних метрів.м площа такої зони становитиме близько 3,5 кв.м.

Витрата труб на 1 кв.м площі при кроці 100 мм становитиме приблизно 10 м, при кроці 150 мм – 6,5 м.

Увага! У тих випадках, коли тепловтрати приміщення виявляються вищими за тепловіддачу, зменшення кроку укладання може не дати очікуваного результату. Тут насамперед варто подумати про додаткові способи утеплення приміщення.

Зазвичай труби укладають так, щоб відстань між ними була 100-300 мм. Більш точно крок визначається тільки після розрахунку загальної довжини трубопроводу та визначення площі опалення (площа кімнати мінус площа громіздких меблів). Майже відстань розраховується приблизно (див. нижче), а потім креслиться схема укладання теплої підлоги та уточнюється крок.

Орієнтовна відстань у ванній кімнаті становить 100-150 мм, у житлових приміщеннях. 250 мм, 300-350 мм у коридорах, лобі, кухні, субсидії, зберігання приміщень тощо. Міждутрубна відстань може відрізнятися в різних частинах однієї кімнати. бути менше біля зовнішніх стін і більше в іншій частині кімнати. Будь-який спосіб розташування теплих трубопроводів може мати різний крок у різних частинах приміщення.

Параметри, що впливають на відстань між трубами

Є кілька основних моментів, які слід враховувати, визначаючи відстань між трубами водяної теплої підлоги, розглянемо їх докладніше.

Вид труб та діаметр

Матеріал труб та їх діаметр є одним з основних показників, вони безпосередньо впливають на водні підлоги. Тобто:

 • Від матеріалу, з якого виготовлено трубний виріб, точніше не від нього, а від ступеня його теплопровідності залежить міжтрубна відстань теплої водяної підлоги.

За рівнем зменшення теплопровідності, перше місце відводиться трубам з міді та гофрованим нержавіючим виробам. Потім йдуть труби з металопластику, поліетилену та поліпропілену.

 • Мідні. мають відмінну теплопровідність, термін служби більше 10 років, але коштують вони дорого і монтаж досить складний;
 • металопластикові. мають непогану тепловіддачу та експлуатаційні характеристики, прості в монтажі, та коштують недорого;
 • поліетиленові. добре пропускають тепло, зносостійкі, ціна невисока, проте мають недостатню пластичність, що вимагає наявність жорсткої фіксації;
водяна, тепло, підлога, стіни
 • поліпропіленові. мають найменший показник тепловіддачі, саме вони найрідше укладаються у водяні теплі підлоги.

Тобто, тим вище теплопровідність матеріалу, прогалини між петлями збільшуються, і навпаки, якщо цей показник не високий, етап зменшується.

 • Від діаметра трубопроводу — чим він більший, тим ширший крок, і, чим менше, тим інтервал між витками теплої водяної підлоги зменшується. Оскільки продукт має великий переріз, який займає велику площу, природно, що тепла така змія дасть більше. Тонка ж труба має підвищений гідравлічний опір.

Наочно, залежність кроку при укладанні контуру водяної підлоги від перерізу труб виглядає так:

 • крок 10. 15 см, при діаметрі від 20 до 36 мм. кількість трубного матеріалу, що знадобиться на 1 м2, становить 7. 10 погонних метрів відповідно;
 • 20 – 25 см, діаметр 20 – 36 мм – необхідний розмір труб 4 – 5 метра;
 • 30 см, діаметр 20. 36 мм. кількість від 3,5 до 4 погонних метра.

Площа приміщення

Для розрахунку кроку укладання труб, потрібно спочатку обчислити саму площу обігрівається приміщення. Зробити це можна за допомогою простої геометричної формули:

До відома! З отриманого показника вам потрібно виключити території, де ви плануєте встановити меблі великих розмірів.

Вкладати водяну підлогу під нею немає сенсу, це лише призведе до додаткових витрат на покупку матеріалу.

Способи укладання

Залежно від кількості труб, які належить підключити до колектора, виділяють двотрубну та однотрубну системи опалення.

Двотрубна система є гнучкою та технологічною, ніж однією трубкою, але друга притаманна наступними характеристиками:

Яку систему вибрати у кожному конкретному випадку, залежить від потреб власника та його фінансових можливостей.

Також можна виділити чотири способи укладання теплої підлоги, які залежать від матеріалів: бетону, полістиролу або дерева (модулів або рейок).

Бетонний спосіб

Для успішної заливки бетонної стяжки застосовується армована сітка перетином 4-5 мм. Сітка укладається на теплоізоляційний шар. Потім до неї кріпляться труби за допомогою пластикових хомутів. Укладання труб проводиться за заздалегідь обраною розрахунковою схемою.

У приміщеннях великої площі укладання здійснюється окремими частинами. У цьому випадку колектор повинен здійснити підключення необхідну кількість разів. Після того, як трубопровід буде встановлено, потрібно перевірити. Випробування полягають у подачі максимального тиску води з метою виявлення можливих протікань. Тривалість процесу перевірки має бути не менше доби та з тиском від 5 атмосфер.

водяна, тепло, підлога, стіни

Після успішної перевірки міцності роблять заливку бетонною стяжкою. Стяжку розводять із спеціальної суміші (цемент та пісок), дотримуючись точної інструкції. Під час усіх робіт у трубах підтримується робочий тиск води, але вона не повинна бути гарячою. Після цього слідує процес висихання (зазвичай він триває 28-30 днів) і фінішне покриття підлоги.

READ  Вода тепла підлога в готовому краватку

Полістирольний спосіб

При полістирольній системі роботи з встановлення займають значно менше часу, ніж при бетонному способі. Також підхід не відноситься до «брудних» робіт, що не може не порадувати господарів приміщення або працівників, яких чекає післяремонтне прибирання.

Полістирольний спосіб застосовується до будь-якої основи підлоги. Теплоізолюючі плити, із попередньо встановленими в них алюмінієвими пластинами, поглиблюють у полістирол до позначки покриття поверхні підлоги 80%. Після цього в конструкцію встановлюють труби у спеціально відведені для них виїмки. Потім проводять випробування протягом доби та переходять до фінішного покриття.

Дерев’яна модульна система

Дерев’яній системі властива та ж програма дій, що і для полістирольного способу, але при цьому на теплоізоляційний шар укладаються модульні плити ДСП, в яких заздалегідь проробляють отвори для труб. Труби кріплять алюмінієвими пластинами та поглиблюють на 80% поверхні підлоги. Виробляються випробування і укладається фінішне покриття.

Дерев’яна модульна система досить проста в монтажі, але для неї потрібний ретельний креслення з урахуванням всіх нюансів, інакше вся конструкція буде порушена навіть при найменшому розходженні плит.

Дерев’яна пік системи

Дерев’яна система з рейок застосовується для облаштування теплої підлоги на другому поверсі дерев’яних будинків. Схема укладання відповідає модульному типу, але лише замість модулів беруть ширину залізники 20 мм і товщиною не більше 30 мм. Теплоізоляційний шар використовується тонше, ніж в інших системах.

Всі методи прокладання теплого сексу мають свої особливості, які необхідно розглянути при виборі конкретного матеріалу. Найпоширеніший і практичний спосіб конкретного стягу.

Оптимальна відстань між трубами теплого підлоги. Які укладання труб для теплого підлоги краще? Відступ труби

Зручний і найбільш економічний спосіб житлового опалення. теплий підлоговий пристрій. Цей метод зберігає значну кількість тепла. до 20-30% з висотою стелі приблизно 2,5 м, а до 50% при підвищених стелях (3,5 м і вище). Але водяна тепла підлога – досить складна інженерна система, її пристрій потребує певних знань.

Я вітаю мого постійного читача і пропоную його увазі статтю про те, яка оптимальна відстань між трубами теплої підлоги та від яких факторів вона залежить.

Достоїнств у нагріву будинку за допомогою теплої підлоги безліч:

 • Вся кімната нагрівається, а самий фізіологічно зручний спосіб. у нижній частині тепліше, на рівні голови охолоджувача.
 • Немає сильної конвекції, тепло не піднімається до стелі і не витрачається дарма, тому таке опалення економічніше.
 • На опалювальних приладах не збирається пил та бруд.
 • Прилади та комунікації не займають місце, штори та меблі не загороджують конструкції теплої підлоги та не заважають його роботі.

Але зручне опалення одержують лише з належною установкою та регулюванням системи опалення. Один з основних факторів, що визначають потужність теплої підлоги – це відстань між трубами опалення.

Установка теплої підлоги безперечно корисна для життя у своєму будинку. Незважаючи на те, що приватні будинки можуть мати центральне опалення, поверхня, якою ми ходимо, відчувається холодною. Можливо, через щілини; через ґрунт, на якому стоїть будинок, а, можливо, і елементарна вогкість.

Також буде корисна установка теплої статі, якщо у вас маленька дитина, яка незабаром повзатиме. Не забувайте, що на відміну від гартування ніг при ходьбі по холодних поверхнях, сидіти на них не рекомендується, оскільки це може призвести до переохолодження.

Кухня

При розрахунку теплої підлоги на кухні важливо враховувати глибину кухонного гарнітуру. Як правило, його стандартна глибина становить 60 см. При цьому шафи для підлоги мають цоколь заввишки 10-15 см з глибиною приблизно на 5-10 см менше, ніж загальна, щоб не впиратися в нього пальцями ніг.

З огляду на цю функцію, ми рекомендуємо планувати укладання теплого підлоги в “робочій зоні” кухні, близького до нижнього ряду кухонних шаф, т.Е. зробити поглиблення від стіни не більше 65 см. Якщо ви знаєте точні розміри підлоги шафи та підстав, то відступ від стіни може бути “підходити” під ці розміри, що робить його, наприклад, 55 см, оскільки нагрівання підлоги з краю зони Нагрівальний кабель відбувається на відстані 5 см.

У випадку прокладання теплого підлоги на кухні у робочій зоні обчислити укладання нагрівальних елементів на ближче до меблів. Відступ від стін не матиме принципового значення.

У решті кухні ми рекомендуємо робити відступ стінок близько 15-20 см. Від стіни з радіатором центрального опалення відступ може досягати 50 см.

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS