З полум’я в газовому котлі Арістона

Table of Contents

Піднімається тиск у котлі

Коли тиск у газовому котлі з двома ланцюгами, він все ще є зрозумілим, але коли тиск сам по собі зростає! Що це може бути? Однак це було з цим я повинен був зіткнутися один раз. Це було виявлено завдяки безпеці, скидання клапана. Він почав скинути тиск лову води з котла. Манометри тиску показав тиск, що перевищує 3 бар. Перш за все, я скинув тиск у систему опалення через кран Маєвського, і почав спостерігати за показаннями тиску, тиск повільно, але впевнено зростав. Перша думка, почала пропускати паливний кран, витягнувши, нічого не змінилося. Потім я отримав посібник для обслуговування котла (ви можете завантажити тут) почав розглядати схему гідравліки, і досить швидко зрозумів, що причина вторинного теплообмінника.

Отже, причини, для яких можуть поступово, але постійно зростають тиск у котлі, 2: 1) не тримає паливний масштаб. 2) вторинний теплообмінник несправний

Щоб швидко зрозуміти, що трапилося з нагрівальним пристроєм, і чому газ-круглий котел не нагріває гарячу воду, варто знайома зі списком помилок котла Арістона, згрупованими вузлами. У деяких випадках виправлення помилок, усунення несправностей газового котла Арістона може здійснюватися незалежно, у тому числі шляхом заміни деталей.

Помилка 101 Ariston 24 FF Газовий котел, розшифровка

Список кодів помилок починається з 101 о. Якщо пристрій Ariston 24 FF підкреслив цей код на еквалайзер (табло), це вказує на перегрів теплоносія. Помилка пов’язана з:

 • підвищений тиск у зоні газового клапана;
 • недостатня швидкість руху води (існує така проблема через блокування у фільтрі, масштабі, поломку насоса);
 • Поломки датчика температури.

Помилка 103, 104, 105, 107. Що робити

Помилки 104, 103, 105 або 107 з’являються з неправильним рухом теплоносія, наявність перешкод у русі або внаслідок погіршення тиску. Складність переміщення носія може бути пов’язана з наявністю повітряних пробків у системі.

Існує просте рішення: для подвійного ланцюгового котла 24 кВт. утримувати “режим” протягом десяти секунд; Для ariston uno. зберегти “скинути” близько шести секунд.

Після цих дій, насосного пристрою буде працювати п’ять хвилин, без запалювання, кидаючи повітря. Після процедури варто оцінити значення тиску. Нормальний показник становить 1,2 бари.

Помилка 108 Як виправити

Помилка 108 викликана слабким тиском в тепловому обміннику, бачку, трубках, кріпленнях на газовому котлі або причинами, зазначеними в попередньому пункті. Код помилки 108 означає, що варто переглядати танк та інші запчастини для витоку, переконайтеся, що запчастини до мембран у розширенні.

Код помилки 109

Помилка 109 в Арістоні вказує на підвищений тиск (більше 3 барів). Щоб усунути такі проблеми, потрібно знизити повітря (уживане кран Мевського). Друга причина 109-го розбиття може бути розбитим теплообмінником, змішування води різних температур.

Помилка 302

Це не вказує на порушення підключення дисплея та дошки управління. Помилка 302 викликана відключенням/окисленням контактів. З такою несправною функцією можна спробувати відремонтувати газовий котел Ariston з вашими руками. Для цього потрібно перевірити надійність з’єднання контактів і, якщо необхідно, очистити його.

Помилка 304

304-й код. це зламана електронна дошка. Слід знайти місце продажу запчастин для газових котлів Ariston та придбати деталь для заміни.

Помилка 501, що означає і як усунути

Помилка 501 означає, що пристрій не починається через відсутність полум‘я для запалювання. Включення опалювального блоку може бути забезпеченим шляхом виправлення наступних причин поломки:

 • відсутність газу (необхідно переконатися в наявності, відкрити газовий клапан);
 • боротьба з розбиттям;
 • Відкидання док-станції електродів з модулем керування запалюванням;
 • Розпад іонізаційного електроду (необхідно очистити контакти, перевірити правильність розміщення гребеня: між деталями, які потрібно спостерігати за відстанню восьми міліметрів);
 • Зменшення потужності гладкої системи запалювання;
 • Витік електричного струму (видалення розбиття в електромережі: напруга повинна бути 10 В).

Котел не запалюється, відображення помилки 607

Якщо Арістон, газово-поворотний котел показує номери 607, контакти реле вентилятора ковзали, і він просто працював до запалювання.

Помилка SP1

Sp1 або 5p1 відображає невдалий розпал. У той же час, 5p2 вказує на повторювану невдалу спробу легкого. Причини:

 • Поганий повітряний потік;
 • окислені іонізаційні електроди;
 • Маленький тиск газу (чому тиск падає, важко сказати відразу, тому вам знадобиться детальний діагноз).

SP3, 5P3 (полум’я)

Якщо настінний газовий котел Ariston 24 дає одне з вказаних позначень (помилка SP3 або 5P3), може бути, розлад з полум’ям. Помилка ліквідації з полум’я газового котла Арістона пов’язана з чистотою в димовій основі. Це занадто забитий пил і нагір’я або неправильно влаштовано, тому вогонь відразу ж виникає, або відбувається так зване відділення полум’я.

Помилка 025

Коли котел відображає помилку 025 постійно (це також може виглядати так: “E25”), це вказує на перевищення максимально допустимої температури котла (див. Пункт близько 101 Oh помилка).

Що робити, якщо 6P2 підсвічує на дисплеї

Лампочка на дисплеї, що показує помилку 6p2 або 6p1, каже користувачеві про неправильну вентиляцію кімнати з агрегатом: або недостатньо провітрюється, або не відводяться продукти горіння.

Настінні газові котли Daewoo

Настінні газові котли Daewoo є компактними, повністю обладнаними мікрокотелланс, призначеними для квартального опалення та гарячого водопостачання.

Призначені для опалення та GVS квартир та котеджів до 400 м 2 або більше, якщо ви повісите каскад, що складається з двох або більше котлів. Сприятлива різниця за допомогою котлів Daewoo. компактні розміри, сучасний дизайн та простота в управлінні.

Контроль газового котла здійснюється за допомогою віддаленого пульта дистанційного керування до 50 м. Постачання газу в котлах модулюється. Для збільшення економічних котлів оснащені електронним таймером.

Всі опалювальні котли можуть працювати на природному та зрідженому газі (при зміні форсунок). Опалення та гаряче водопостачання повністю забезпечується та безперервно за допомогою унікальної запатентованої технології “Ball. Switch” у двосторонньому циркуляційному насосі. Використання сучасних технологій забезпечує оптимальну функціональність та надійність котлів Daewoo. Ця серія котлів користується постійно зростаючим попитом серед російського споживача.

Котли мають ряд загальних характеристик. газового пальника замкнутого типу, окремий теплообмінник для нагрівання та гарячого водопостачання (DHW), пульт дистанційного керування з цифровим пультом та діагностикою.

READ  Чим відрізняється газова колонка від газового водонагрівача

Переваги газового котла Daewoo DGB

Широкий діапазон 8 моделей (від 7 до 40 (45 кВт)). Ви можете вибрати оптимальну модель котла, як для невеликої квартири, так і для заміського будинку, котеджу.

Всі котли. подвійна ланцюга, з закритою камерою згоряння. Регулювання живлення. гладка, автоматична. Пропорційний контроль газопостачання та повітря в пальника.

Окремі теплообмінники: головний теплообмінник. мідь, теплообмінник DHW. високошвидкісний пластинчастий.

Тип димоходів використовується. коаксіальний, або окремий. Один з’єднувальний розмір димарів для всіх моделей котлів: 80/110.

Корпоративний дизайн кінчика коаксіальної димоходу запобігає розбиванню полум’я та кривавого пальника у зворотному потоці повітря на сильних поривах вітру на вулиці.

Циркуляційний насос з магнітним зчепленням. не витрачає ротор, періодичне перемикання на насос не потрібна, витоки теплоносія виключаються.

Електричний двигун постійного струму був використаний у приводі вентилятора, який дозволив покращити контроль швидкості його обертання.

Використовується інфрачервоний датчик полум‘я (зазвичай застосовується дешевший варіант. датчик іонізації). Автоматичний контроль полум’я та якості згоряння газу. колір полум’я в пальника. Майже не потрібно встановлювати газ.

Арістонські котли та експлуатація

Опалювальне обладнання, виготовлене Арістоном, широко відомий за кордоном, а в Росії. Бренд виграв свою популярність завдяки великому діапазону моделей, різноманітних цінових політик, надійності та якості.

Котли представлені одноконструйованими та подвійними конструкціями. Перша робота тільки на опалюванні, друге. на опалюванні та гарячим водопостачанням (DHW). Камери згоряння відкриваються і закриті. За методом установки є навісні та зовнішні варіанти. Тому резидент приватного будинку, а власник невеликої квартири зможуть вибрати відповідний агрегат.

Система самодіагностики дозволяє швидко зрозуміти причини зупинки роботи. Коди помилок умовно ділиться на два типи: користувач виконується користувачем незалежно або вимагає доступу до сервісного центру.

Для того, щоб перевірити прагнення в котлі, вам потрібно привести матч до каналу і дотримуватися полум’я.

Газові нагрівальні котли можуть вимкнути, коли ослаблення пальника. Обставини такої поведінки є декілька:

 • невдача з тягарем, який або дуже великий, або просто відсутній;
 • Термопари має поганий контакт;
 • Датчики тяги обладнання несправні, вимагають заміни;
 • Потужна тяга, яка змінює полум‘я.

У першому випадку вам потрібно перевірити прагнення, проблема не в самому устаткування, але в критеріях експлуатації. Це можна зробити без допомоги інших, без допомоги майстра. Вам потрібно негайно перевірити тягу.

ARISTON BS II 24FF Помилка Полум‘я. Усуньте проблему з власними руками [0]

Якщо нагрівальний котел починає трахнути після його включення, вам доведеться використовувати додаткові тягові датчики.

Перевірте тягуйте себе досить простим, треба принести освітлений матч до повітряного каналу і спостерігати за поведінкою полум’я. Язики повинні бути спрямовані всередину корпусу, опікувати точно.

Поганий контакт призводить до того, що обладнання не може нормально пошкодувати, тобто пальник негайно виходить після запалювання. У той же час почув м’яку бавовну, і полум’я йде. У цьому випадку ремонт досить простий: достатньо чистити контакти, щоб робота виконується правильно.

Несправності та ремонт котлів Арістон

Щоб швидко зрозуміти, що трапилося з нагрівальним пристроєм, і чому газ-круглий котел не нагріває гарячу воду, варто знайома зі списком помилок котла Арістона, згрупованими вузлами. У деяких випадках виправлення помилок, усунення несправностей газового котла Арістона може здійснюватися незалежно, у тому числі шляхом заміни деталей.

Помилка 101 Ariston 24 FF Газовий котел, розшифровка

Список кодів помилок починається з 101 о. Якщо пристрій Ariston 24 FF підкреслив цей код на еквалайзер (табло), це вказує на перегрів теплоносія. Помилка пов’язана з:

 • підвищений тиск у зоні газового клапана;
 • недостатня швидкість руху води (існує така проблема через блокування у фільтрі, масштабі, поломку насоса);
 • Поломки датчика температури.

Докладніше: Чому газовий котел виходить? Основні причини

Помилка 103, 104, 105, 107. Що робити

Помилки 104, 103, 105 або 107 з’являються з неправильним рухом теплоносія, наявність перешкод у русі або внаслідок погіршення тиску. Складність переміщення носія може бути пов’язана з наявністю повітряних пробків у системі.

Існує просте рішення: для подвійного ланцюгового котла 24 кВт. утримувати “режим” протягом десяти секунд; Для ariston uno. зберегти “скинути” близько шести секунд.

Після цих дій, насосного пристрою буде працювати п’ять хвилин, без запалювання, кидаючи повітря. Після процедури варто оцінити значення тиску. Нормальний показник становить 1,2 бари.

Помилка 108 Як виправити

Помилка 108 викликана слабким тиском у тепловому обміні, танках, трубах, у закріплених котлах на газовому котлі або причин, зазначених у попередньому пункті. Код помилки 108 означає, що варто переглядати танк та інші запчастини для витоку, переконайтеся, що запчастини до мембран у розширенні.

Код помилки 109

Помилка 109 в Арістоні вказує на підвищений тиск (більше 3 барів). Щоб усунути такі проблеми, потрібно знизити повітря (уживане кран Мевського). Друга причина 109-го розбиття може бути розбитим теплообмінником, змішування води різних температур.

Помилка 302

Це не вказує на порушення підключення дисплея та дошки управління. Помилка 302 викликана відключенням/окисленням контактів. З такою несправною функцією можна спробувати відремонтувати газовий котел Ariston з вашими руками. Для цього потрібно перевірити надійність з’єднання контактів і, якщо необхідно, очистити його.

Помилка 304

304-й код. це зламана електронна дошка. Ви повинні знайти місце продажу запасних частин для газових котлів Арістона та придбати деталі для заміни.

Помилка 501, що означає і як усунути

Помилка 501 означає, що пристрій не починається через відсутність полум‘я для запалювання. Включення опалювального блоку може бути забезпеченим шляхом виправлення наступних причин поломки:

 • відсутність газу (необхідно переконатися в наявності, відкрити газовий клапан);
 • боротьба з розбиттям;
 • Відкидання док-станції електродів з модулем керування запалюванням;
 • Розпад іонізаційного електроду (необхідно очистити контакти, перевірити правильність розміщення гребеня: між деталями, які потрібно спостерігати за відстанню восьми міліметрів);
 • Зменшення потужності гладкої системи запалювання;
 • Витік електричного струму (видалення розбиття в електромережі: напруга повинна бути 10 В).

Котел не запалюється, відображення помилки 607

Якщо Арістон, газово-поворотний котел показує номери 607, контакти реле вентилятора ковзали, і він просто працював до запалювання.

Помилка SP1

SP1 або 5P1 відображає невдалий проміжок. У той же час, 5p2 вказує на повторювану невдалу спробу легкого. Причини:

 • Поганий повітряний потік;
 • окислені іонізаційні електроди;
 • Маленький тиск газу (чому тиск падає, важко сказати відразу, тому вам знадобиться детальний діагноз).

SP3, 5P3 (полум‘я)

Якщо настінний газовий котел Ariston 24 дає одне з вказаних позначень (помилка SP3 або 5P3), може бути, розлад з полум’ям. Помилка ліквідації з полум’я газового котла Арістона пов’язана з чистотою в димовій основі. Це занадто забитий пил і нагір’я або неправильно влаштовано, тому вогонь відразу ж виникає, або відбувається так зване відділення полум’я.

Помилка 025

Коли котел відображає помилку 025 постійно (це також може виглядати так: “E25”), це вказує на перевищення максимально допустимої температури котла (див. Пункт близько 101 Oh помилка).

Що робити, якщо 6P2 підсвічує на дисплеї

Лампочка на дисплеї, що показує помилку 6p2 або 6p1, каже користувачеві про неправильну вентиляцію кімнати з агрегатом: або недостатньо провітрюється, або не відводяться продукти горіння.

 • 1 Найчастіша котла котлів Ariston котлів та засоби захисту від помилок
 • 2 рідше виникає похибки Арістона котлів
 • 3 газовий котел Арістон, інші несправності та способи їх усунення

Газовий котел Ariston є складним пристроєм, тому виникнення несправності сприймається користувачем, так само важко вирішити проблему. Фактично, газовий котел Арістона найчастіше дозволяє діагностувати розбивання навіть людину, яка не знайома з його пристроєм.

Найчастіші коди помилок котла Ariston та усунення несправностей

Щоб швидко зрозуміти, що трапилося з нагрівальним пристроєм, і чому газ-круглий котел не нагріває гарячу воду, варто знайома зі списком помилок котла Арістона, згрупованими вузлами. У деяких випадках виправлення помилок, усунення несправностей газового котла Ariston можна здійснити самостійно, у тому числі, замінивши деталі.

READ  Як знизити тиск у котлі Protherm

Помилка 101 Газовий котел Арістон 24, розшифровка

Список кодів помилок починається з 101 о. Якщо пристрій Ariston-24 виділив такий код на еквалайзерах (табло), це вказує на перегрів теплоносія. Помилка пов’язана з:

 • підвищений тиск у зоні газового клапана;
 • недостатня швидкість руху води (існує така проблема через блокування у фільтрі, масштабі, поломку насоса);
 • Поломки датчика температури.

Помилка 103, 104, 105, 107. Що робити?

Помилка 104, 103, 105 або 107 з невірним рухом H2O, перешкод у русі охолоджувача або внаслідок погіршення. Порушений рух води, викликаний накопиченням повітря всередині пристрою.

Існує просте рішення: для подвійного ланцюгового котла 24 кВт. утримувати “режим” протягом десяти секунд; Для ariston uno. зберегти “скинути” близько шести секунд.

Після цих дій насосний апарат пропрацює протягом п’яти хвилин, без запалювання відкачуючи повітря. Після процедури варто оцінити значення тиску. Нормальний індикатор. 1,2 авігенного бару.com.

Помилка 108 Як виправити

Помилка 108 викликана слабким тиском у тепловому обміні, танках, трубах, у закріплених котлах на газовому котлі або причин, зазначених у попередньому пункті. Код помилки 108 означає, що варто переглядати танк та інші запчастини для витоку, переконайтеся, що запчастини до мембран у розширенні.

Помилка 109 в Арістоні вказує на підвищений тиск (більше 3 барів). Щоб усунути такі проблеми, потрібно знизити повітря (уживане кран Мевського). Друга причина 109-го розбиття може бути розбитим теплообмінником, змішування води різних температур.

Це не вказує на порушення підключення дисплея та дошки управління. Помилка 302 викликана відключенням/окисленням контактів. Ремонт газового котла Ariston своїми руками вирішується зачищенням та з’єднанням контактів.

Помилка 304

304-й код. це зламана електронна дошка. Ви повинні знайти місце продажу запасних частин для газових котлів Арістона та придбати деталі для заміни.

Помилка 501, що означає і як усунути

Помилка 501 означає, що пристрій не починається через відсутність полум’я для запалювання. Включення опалювального блоку може бути забезпеченим шляхом виправлення наступних причин поломки:

 • відсутність газу (необхідно переконатися в наявності, відкрити газовий клапан);
 • боротьба з розбиттям;
 • Відкидання док-станції електродів з модулем керування запалюванням;
 • Розпад іонізаційного електроду (необхідно очистити контакти, перевірити правильність розміщення гребеня: між деталями, які потрібно спостерігати за відстанню восьми міліметрів);
 • Зменшення потужності гладкої системи запалювання;
 • Витік електричного струму (видалення розбиття в електромережі: напруга повинна бути 10 В).

Котел не запалюється, відображення помилки 607

Якщо Ariston, газовий котел двоконтурний показує числа 607, злиплися контакти вентиляторного реле і воно просто спрацювало до моменту розпалу.

Помилка SP1

SP1 або 5P1 відображає невдалий проміжок. У той же час, 5p2 вказує на повторювану невдалу спробу легкого. Причини:

 • Поганий повітряний потік;
 • окислені іонізаційні електроди;
 • Маленький тиск газу (чому тиск падає, важко сказати відразу, тому вам знадобиться детальний діагноз).

SP3, 5P3

Якщо настінний газовий котел Ariston 24 дає одне з вказаних позначень (помилка SP3 або 5P3), може бути, розлад з полум‘ям. Помилка ліквідації з полум‘я газового котла Арістона пов’язана з чистотою в димовій основі. Це занадто забитий пил і нагір’я або неправильно влаштовано, тому вогонь відразу ж виникає, або відбувається так зване відділення полум’я.

Помилка 025

Коли котел відображає помилку 025 постійно (це також може виглядати так: “E25”), це вказує на перевищення максимально допустимої температури котла (див. Пункт близько 101 Oh помилка).

Що робити, якщо на дисплеї спалахує 6p2

Лампочка на дисплеї, що показує помилку 6P2 або 6P1, повідомляє користувачеві про неправильну вентиляцію приміщення з пристроєм: або недостатньо вентильованих, або горячі продукти.

Рідше виникає помилки котла Арістона

Далі буде розглянуто рідко виникнення проблем котлів та методів їх усунення.

Цей код вказаний у списку помилок помилок Ariston BS 24 FF. 117-й помилка позначає нерегулярну циркуляцію води. Рішення: перезавантаження пристрою. Крім того, перевірка потрібна для перевірки газового насосу Ariston BS.

201st Malfunion говорить про розбивку датчика датчика для нагрітих води або про коротке закриття. Потрібно замінити проводку.

Невдача плати відбивається як 303. Детальніше потрібно змінити.

307, 308

З таким позначенням на екрані, відмова в електричному модулі. Щоб викинути помилку, щоб затиснути короткочасну кнопку відкидання.

Коли котел із незачиненою камерою згоряння не бажає запускатися і видає «601», це говорить про те, що немає тяги. Як тільки причина зникає, через 12 хвилин система знову зароблятиме.

Код 604 або Жовта лампочка Сигнали Сигнали Порушення частоти вентилятора, що кружляється або про поломку датчика залу.

Котел не включається і показує помилку A01, коли відбувається невдача. Це можливо з поганою напругою в енергетичній сітці (стабілізатор допоможе) або неправильно встановлений розетка (потрібно змінити фазу до “0”).

E34. це поломка пневматичної. Заміна необхідних деталей.

Розбиття E108 з’являється через зменшення тиску в ланцюзі. Рішення: потрібно збільшити тиск.

Позначення SP2 або 5P2 говорить про 2-ї невдалої спроби світла. Ця проблема обумовлена ​​рядом факторів:

Потрібно перевірити газовий клапан, вентиляцію в приміщенні, прохідність димарів.

1P1, 1P2, IP2

Позначення типу 1P1, 1P2 або IP2 з’являються за відсутності води або його неправильного кровообігу. Необхідно звернутися до пункту «Помилка 108, як виправити».

Цей код вказує на неправильне споживання повітря та неправильний течучий процес диму.

Газовий котел Арістон, інші несправності та способи усунення їх

Агрегатний опалення Арістон може “випускати” та інші види несправностей. Варто коротко розглянути методи їх усунення.

Проблеми контуру опалення

Як увімкнути нагрівання? Зазвичай помилки у функціонуванні опалювального контуру починаються з числа “1”. Якщо Арістон не згріває акумулятор, за винятком вищезазначеного опису також виявляються наступні позначення:

 • 102. розбитий тиск або розбитий датчик (це наслідок поганої електричної проводки, а саме короткого замикання; кабель вирішується з самого пристрою та до основної дошки);
 • 110. датчик температури зламався;
 • 111. тиск занадто низький (див., Чи потоки води і чи працює датчик);
 • 112 – на поверненні температурний датчик неправильно спрацьовує (слід знайти потрібну запчастину до газового котла та поміняти її);
 • 116. переривання в термостаті теплового центру (ви повинні закрити TA2 Jumper).

Як підвищити (додати) тиск у газовому котлі

Коли стрибки температури нагріву або пристрій зупиняється, щоб зігріти воду взагалі, але не повідомляє нічого про несправність, вам потрібно перевірити тиск. Якщо це занадто слабке (специфікації, зазначені в посібнику з експлуатації, буде запропоновано, який тиск для котла вважається нормальним), він повинен це збільшити.

Для цього зробити спеціальне додаткове пристрій:

Как сделать. Ремонт газового котла ARISTON. Ошибка дымохода. Repair of gas boiler ARISTON.

 • Візьміть чисту пляшку з пластику;
 • вирізати на кришку нитки, щоб можна прикріпити до неї кран;
 • У нижній частині, свердлити невелику дірку, в якій треба фіксована;
 • залити воду в домашній пристрій;
 • накрити кран;
 • підключіть до нього нагрівальний шланг;
 • прикріпіть насос до катушки;
 • Залити воду в систему опалення, струшуючи насос;
 • повторювати процедуру до покращення показника тиску.

Недоліки гарячого водопостачання

З освітленням лампи з позначенням “90” і символом з перехрещеним відключенням крапель, відбувається перегрів та автоструктури нагрівального пристрою. Необхідно перевірити підтримку прес-служби та місце його включення до системи опалення.

Поява написів “60с”, “70 ° С” або “80С” вказує температуру (кількість відповідає т в градусах Цельсія) після закриття крана. Неправильно, ви повинні перевірити роботу насоса та його контрольний реле. При розбитті, потрібно видалити насос і замінити його добре.

Невдачі в електроніці

Видача кількості 301 означає, що енергозалежна пам’ять несправедлива (EEPROM-карта). Ви повинні прояснити лояльність ключа на пристрої Ariston відповідно до інструкцій для користувача.

Якщо Арістон не вмикається, а табло з позначеннями на ньому немає, то можна відновити тристоронній клапан.

Щоб переконатися, що проблема полягає в цій деталі, і вона повинна бути замінена, ви повинні витягнути сервопривід від нього, після видалення кронштейна. Якщо з клапаном все нормально, після таких маніпуляцій він перейде до режиму гарячого водопостачання, а як радіатор уже не працює.

READ  Буфер контейнера і бойлер непрямого нагріву

Контроль полум’я та розпалювання

Коли газовий котел Ariston BS II 15FF вмикається та згасає, рекомендується перевірити датчик вогню. На цьому нагрівальному приладі немає екрана, тому орієнтуватися на кодові позначення не вийде. Протріть датчик полум’я дрібною наждачкою, а після – чистою бавовняною ганчірочкою. Огляньте провід, що веде від датчика до плати, щодо його цілісності.

Якщо вказаний агрегат після кількох розпалів і загасань хаотично вмикається/вимикається, варто подивитися, чи вистачає припливу свіжого повітря.

Потрібно прибрати кришку корпусу, відклавши кріплення. Потім слід зняти кожух із теплообмінника, камери згоряння та спробувати знову запустити Ariston-нагрівач.

Пристрій заробив. помилка в погано обладнаному або занадто забрудненому димарні.

Відрив полум’я від пальника та проскок.

Відрив полум’я від пальника відбудеться в тому випадку, якщо швидкість закінчення ГВП (газоповітряної суміші) буде більшою за швидкість поширення полум’я. При цьому полум’я коротшає, віддаляється від гирла пальника, може відірватися повністю і може загазуватися топка.

Відрив полум’я від пальника може статися від надмірної тяги в димарі, при подачі газу з більшою швидкістю, при великому тиску ГВП, що надходить у пальник.

Відрив може статися при розпалюванні пальника, при вимкненні частини пальників. Не можна подавати тиск газу та повітря в пальник більше, ніж зазначено у паспорті пальника.

Проскок полум’я в пальник відбудеться, якщо швидкість закінчення ГВП буде меншою за швидкість горіння – поширення полум’я. Проскок супроводжується бавовною. При цьому мови полум’я вилітають через усі отвори в пальнику та оператор може отримати опік.

Проскок полум’я найімовірніший у пальниках, усередині яких є газо-повітряна суміш, т.Е. Газ і повітря. Це пальники інжектора та примусове подавання повітря (кінетичні).

З полум’ям у пальника, він перегрівається, може вийти з ладу, і вогню може позбутися. Навичка полум’я можлива через погану тягу, а також, коли тиск наноситься до пальника GVS, менше, ніж зазначено в паспорті пальника. СКЛОККЕ можливе з зменшенням ефективності пальника, коли пальник ін’єкцій вимикається відкритим регулятором первинного повітря, з перегріваним пальником.

При розділянні або просторі необхідно негайно перекривати газопостачання пальника, а потім з’ясувати причину і знову обертатися відповідно до інструкцій.

Методи стабілізації пальника полум‘я в печі

Межі стійкої роботи пальника є відокремлення полум’я з пальника і полум’я спиртом всередині пальника.

Стабілізація полум’я здійснюється за допомогою спеціальних пристроїв та створення умов для запобігання відриву або проскакуванню:

Підтримка швидкості виходу ГВП у безпечних межах;

Как сделать. Ремонт газового котла ARISTON. Ошибка дымохода. Repair of gas boiler ARISTON.

Підтримка температури в зоні горіння не нижче температури займання ГВП.

Коли в пальник надходить чистий газ без повітря, то полум’я в цьому випадку найбільш стійке.до. проскоку бути не може, а відрив малоймовірний, т.до. такі пристрої працюють на низькому тиску газу.

У пальниках, у яких є готова газо-повітряна суміш, т.е. газ і повітря, можливий відрив і проскок. Проскок полум’я в пальник можна запобігти, якщо:

Зменшити вихідний отвір для ГВП;

У гирлі пальника встановити щілинний стабілізатор з розміром щілини не більше 1,2 мм або сітки з дрібним осередком, розміром не більше 2,5 мм;

Якщо охолоджувати вихідний отвір пальника.

Відрив полум’я від пальника можна запобігти, встановивши біля гирла пальника постійно запалений пальник, що горить, за допомогою вогнетривких тунелів різної конструкції, установки розсікаючого стабілізатора, установки в топці котла вогнетривкої гірки з вогнетривкої цегли. Гірка (вогнетривка) у топці запобігає відриву полум’я та підтримує температуру в топці котла.

Пристрій, що складається з пеорованого газового колектора, виготовленого із сталевої труби та розміщеного по осі прямокутного каналу, виконаного з вогнетривких матеріалів. Подовий пальник працює за дифузійним принципом. Газ без попереднього змішування спливає з двох рядів отворів (відстань між центрами отворів у ряду. 15-26 мм) і утворюють між собою кут 90. Повітря подається через колосникову решітку з піддувального простору під газовий колектор вентилятором або надходить туди за рахунок розрідження в топці, проходить в каналі, з двох сторін омиваючи газовий колектор, який встановлюється по осі тунелю. Газові струмки в результаті турбулентної дифузії інтенсивно перемішуються з повітрям, і на відстані 20-40 мм від отворів колектора починається процес горіння. Довжина факела подового пальника (0,5-1 м) потребує відповідної висоти топки. Повнота згоряння газу в пальниках цього типу залежить від співвідношення швидкостей газу та повітря, діаметрів розташування газових отворів, відстані між ними, розмірів, форми та якості кладки каналу, розрідження в топці.

Переваги подових пальників: 1) безшумність роботи та широка межа регулювання продуктивності; 2) за наявності в топці розрідження більше 3 мм вод. ст. при повному або зниженому навантаженні пальника можуть експлуатуватися без примусової подачі повітря.

Недоліки подових пальників: 1) у повністю екранованих топках для установки пальників потрібно вирізати частину екранів або розводити екранні труби; 2) при розташуванні пальників поблизу екранних поверхонь може статися перерізання труб факелом; 3) значна нерівномірність температур у горизонтальному перерізі топки та частий вихід з ладу футерування.

Сенс несправності

Визначити алгоритм дій щодо усунення помилки, розуміючи, чим вона викликається, нескладно. Причин відриву полум’я кілька, але якщо підсумувати їх усі, можна виділити зовнішні та внутрішні, пов’язані з неполадками у самому котлі Ariston. Помилка 5P3 – наслідок нестійкої роботи пальника або збоїв у електронній схемі.

Зовнішні фактори, що викликають помилку: димохід (надлишкова або недостатня тяга, дефіцит кисню, що надходить у котел), джерело напруги живлення, система газопостачання.

Проблемні вузли котла Ariston: пальник, газова арматура, датчик іонізації (контрольний електрод), плата управління.

З чого почати

 • Натиснути кнопку скидання (на передній панелі котла). Залежно від версії Ariston позначається як R або REZET. У більшості випадків помилка відриву полум‘я зникає.

Панель керування котлом Ariston EGIS PLUS. Натисніть кнопку Reset.

Панель керування котлом Ariston bs 24. Натисніть кнопку Reset.

Панель керування котлом Ariston CARES X 24 FF. Натисніть кнопку Reset.

 • Перевірити напругу. Електроніка деяких моделей опалювальних установок фазозалежна. Якщо котел підключений до електромережі безпосередньо, через розетку, потрібно витягнути вилку, перевернути на 1800 і знову вставити. При його з’єднанні з джерелом живлення кабелем слід поміняти місцями дроти (жили) L та N.

Витягнути вилку, повернути на 180 градусів і вставити в розетку

  Переконатись відповідно до значень параметрів електромережі рекомендованим виробником величин. Для котлів Ariston це

Ризики появи помилок газового котла (і не тільки відриву полум‘я) нівелюються його підключенням до ДБЖ. Від порад щодо встановлення окремого стабілізатора для Ariston користі небагато – прилад функціонує лише за безперервного енергопостачання. Якщо мова про заміський об’єкт, краще придбати блок живлення для котла. У його складі, крім схеми вирівнювання напруги, зарядний пристрій та група АКБ. Навіть при обривах на ЛЕП, відмови резервного джерела живлення опалювальна установка не відключиться, а будинок не залишиться без тепла.

 • Перевірити надійність заземлення. Моделі Ariston часто дають різні помилки при ненадійному контакті дроту зі схемою приладу.
 • Уважно оглянути внутрішню частину котла. За статистикою ремонту до 70% помилок викликаються порушеннями в сигнальних лініях та ланцюгах живлення: обриви або замикання проводів, пошкодження ізоляції (пробої на корпус), ненадійні з’єднання (слабкі чи окислені контакти). Можливо, проблема з відривом полум’я котла Ariston у цьому.

https://domsgazom.ru/gazove-kotly/gazovy-kotel-Ariston-neispravnosti-i-sposoby-ih-ustraneniya-oshibki-kotla-Ariston
https://ivsteklo.ru/kotly/kotel-Ariston-oshibka-otryv-plameni-prichina.html
https://cosmo-frost.ru/gazove-kolonki-i-kotly/neispravnosti-gazove-kolonki-i-kotly/kody-oshibok-i-neispravnosti-gazovogo-kotla-Ariston/
https://acvamir.ru/kotel-Ariston-oshibka-60-70-80/
https://climaveneta-rus.ru/truby/kotel-Ariston-oshibka-dymohoda.html
https://masterfibre03.ru/kotel/oshibki-kotla-Ariston.html
https://saunaperm.ru/kotly/otryv-plameni-na-gazovom-kotle-prichina-2.html
https://dobrodel22.ru/kotel/Ariston-oshibka-otryv-plameni-prichina.html [/Spoiler]

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS