Змішайте для кам’яних печей з власними руками

Рад, як зробити рішення для кам’яної цеглиної печі

Нагрівання димоходу користується неяскою популярності. По-перше, існує ще багато негативних територій, і там просто ніде не йти, по-друге, стрибає плиту набагато дешевше, по-третє, нагрівання печі в екології часом більша, ніж централізована. Побудувати печі, яка буде служити не однією десяткою років, необхідно враховувати масу нюансів, але найбільші труднощі часто зустрічаються з розчином кладки. Підготуйте рішення для кладки. цегляна печі виявляється не настільки простим, як звичайна цементно-піщана композиція, яка використовується скрізь у невеликій роботі. Умови функціонування печного комплексу: це впливає на різні частини.Від 30 до 1000 0 с, і це не підраховує вітрові навантаження, тому звичайний цементний розчин, на жаль, не справляється. Для різних елементів печі використовують різні композиції, а кінцевий результат залежить не тільки від процесу приготування, але і від якості сировини, і все це важливо розглянути.

Печі є відповідальним дизайном, міцність і довговічність яких залежить не тільки від цегли для цього, але також від розчину, до якої ці найбільш цегли закріплені. У той же час на печі ряду негативних факторів, а також з одного однорідного розчину кладки, який би справив з морозом, а також з найвищими температурами, а з глазур’ю, не треба використовувати різні композиції:

 • Для фундаменту, який бере на себе основне навантаження, але не зазнає спеціальних теплових ефектів, можна використовувати цементно-вапняк або вапно, можна використовувати;
 • Для тепла накопичувальної частини печі, на якій найкраще підходять температури до 600 0 C та димових газів;
 • Для частини печі, де температура максимально, і хімічний вплив є Mesmer, ви можете взяти глина або глиняний розчин;
 • Для джерела димоходу, на якому впливає температура до 400 0 s, розчин глини підходить, а для ролика. вапна;
 • Для димоходу, де температура низька, але є вітрові навантаження, підходить підошва, деякі навіть визнають звичайного цементу.

1 фундамент, 2 firt, 3 диму оборот, облицювання, 5 трубопроводів

При спотворенні печі цементна суміш, схильна до розтріскування з сильним нагріванням, використовується лише тоді, коли вона є масончим її базою (фундамент) та головою димоходу. Для масонства для штукатурки використовуються тільки глиняні розчини.

Для масонської бази печі дозволяється використовувати звичайну червону глину, яку можна знайти в будь-якій кар’єрі. У печі та димовій лінії кріпляться термостійким шамотним глиним кольором. біла каолина осадована порода високої щільності, яка для збільшення міцних характеристик спалюється в печах. Під дією високих температур вона набуває крему або сіро-коричневого відтінку, а після стрільби не поступається силі навіть камінь.

Підготовка розчинів для кам’яних печей

Класичний склад для кам’яної печі складається тільки з глини та піску. При необхідності до нього додаються інші інгредієнти, які покращуються.

Виробники пропонують наступні вогнетривкі суміші шамотні:

 • Terracotte: Виготовлено за допомогою класичних технологій печі.
 • “Стовотоніт”: з армуючими термостійкими волокнами.
 • “Lacke”: у вигляді грунту порошку шамот.
 • Макаров димохід: шаровий метр (безформована маса), глина та земля вогнетривкої цегли.
 • “СПО”: на основі шамот і піску.

На додаток до кам’яних та штукатурних сумішей для печей та камінів, у будівельних магазинах також реалізуються посиленими глиняними композиціями, що використовуються для печей із шамот. Існують також спеціальні композиції для укладання печей для ванни, що працюють у підвищеній вологості.

Якщо ви хочете оволодіти професійним корпусом печі або додати печі в будинку, я рекомендую вам переглядати відео курсів від Олександра Залуцького:

Живий магазин з двадцятими роками досвіду розповідає, як зробити все, що виходить за кроком за кроком.

Композиції: глина, пісок, добавки

Для виконання печі використовуються наступні типи рішень:

 • На основі червоної глини: здатні витримувати середню температуру 1100 ° С, використовуються для кладки тіла печі.
 • Вогнетривкі шамотні: для кріплення цегли в кам’яні або димар.
 • Вапно: рефрактерність нижче середнього, здатна витримувати температуру лише 450-500 °; Він використовується для кладки базу печі та труб, розташованих над рівнем даху.
 • Пісок-цемент і цементно-вапно: використовується тільки для верхньої частини димоходу і укладання фундаменту. Цементно-підкладка, ніж звичайна вапна, але витримує температуру лише до 200-250 ° С.
 • Клей-вапно: використовується для закупорювання.

Порада! Додавання до розчину солі кладки збільшить свою силу. 1,5-2 кг солей додають до одного відро готової глинистого розчину. Суміш після цього висихає довше, але він стає після стрільби моноліту і дуже сильний.

Частка та підготовка кам’яного розчину

Оскільки глина звільняється досить довго, ви можете приготувати відразу, коли весь обсяг працювати. Це займе близько 20 літрів на зв’язуванні 50 цеглин. Для Російського рішення потрібно більше на 15-20%.

Матеріал обов’язково попередньо подрібнений і просочений щонайменше на день. Ви можете докріпити його негайно в контейнері, в якому розчин підготує. Після цього до нього додають необхідну кількість просіяного піску, і все ретельно змішується. Зробити це може бути будівельним змішувачем, свердлом або дерев’яним лезом.

Пропорції глини та піску можуть відрізнятися залежно від вмісту жиру першого. На 1 частині глини можна додати від 2 до 5 частин піску.

Як підготувати суміш для кладки, показана на відео.

Якщо печі вже була оштукатурою раніше, можна швидко поставити його в порядок і змащувати розтріскування з часом з тією ж глиною. Штукатурка стін печі робить:

 • Знизити ризик проникнення диму при розтріскуванні швів у старих печах.
 • Дайте певний стиль.
 • Вирівняйте неточну кладку.
 • Для довшого збереження тепла в плиті.
READ  Як вигнати повітря з теплової системи

Приготування їжі з власними руками

Для закупорювання ви можете використовувати просту глиняну композицію, лайм-глину, вапно-гіпс або зробити його з піску, глини та цементу. Процес замішування такого розчину не сильно відрізняється від приготування суміші для кладки. Глиняна маса також попередньо подрібнена і просочена, а потім змішана з піском і вапном або цементом.

На 1 частині середовища жирної глини та 2 частини піску (доцільно знайти чисту річку) додав 1 частина тесту вапняку. При використанні цементу, зосередитися на кількості піску. Чим більше, чим більше необхідно додати цемент. На 3 частини піску потрібно взяти 1 частину.

Коли на додаток до глинистого розчину будь-яких інших компонентів вони спочатку змішуються один з одним, і тільки потім з попередньо закритою глиною.

Для підкріплення та консолідації гіпсу в ній можна додати азбест, склопластик, конопель або солома в пропорціях 1: 2: 0,1 (глина: пісок: добавки).

Як зробити кулер

Поверхня плитки очищається від старого розчину, пилу та бруду. Якщо це не було зроблено при будівництві печі, вибрані кладочні шви між цеглими для 10 мм. Тільки попередньо розплавлена ​​тепла духовка починає складатися:

Как сделать печку.Кладка печи для дома своими руками.

Підготовка розчинів для кам’яних печей

 • Поверхня повинна бути висміючою.
 • Спочатку наноситься шар, який називається спрей. Для нього готується трохи більш рідкий розчин, який можна легко розпорошувати на печі з невеликим шаром щітки або віником. Зробити це краще двічі. Другий тонкий шар застосовується після встановлення першого, щоб закрити дрібні тріщини та місця, де розчин впав занадто мало.
 • Перед нанесенням кожного шару стіни, це, безумовно, знову зволожується.
 • На нігтях прикріплена сітка арматури.
 • Він покритий тонким шаром дуже рідкого глиняного розчину. Після такого грунту, основний шар буде краще.
 • Праймер досягає успіху.
 • Тепер застосував головний шар. Вона повинна бути мала. 2-5 мм. Якщо потрібна велика товщина шару, то він знову застосовується після сушіння.
 • Останній шар. покриття, вирівнювання поверхні та наповнення всіх малих порушень. Його товщина становить 2-5 мм. Розчин для нього готується як рідина, як для розпилення.

Отже, приготування глиняного розчину. процес не настільки складний. Але сама кладка вимагає досвіду і догляду. Помилка в порядку (схема кладки) може виявитися, що плита об’єднує мерчандайд, або за відсутності достатньої тяги відмовляється від спалах. Тому, якщо ви почали цю роботу вперше, зробіть це під керівництвом досвідченого кухаря.

Ми сподіваємось, що ця стаття була цікавою для вас. Залиште свої запитання та коментарі у коментарях нижче.

Склад кам’яної печі

Для приготування високоякісного глиняного розчину для печі потрібно правильно підібрати саму глину. Це не повинно бути жиром, інакше, при сушінні шва між тріщинами тріщин. І цілком можна з’явитися невеликі прогалини. Якщо є багато таких мікробів, то тяга в димові значно слабшає. Печі не буде добре лікувати, і дим буде “витік” у кімнату.

змішайте, яних, власними, рука

З занадто шкірним розчином, цегляна робота крихке і не сильна. Рішення відбудеться з часом, а також трапляються тріщини. Наслідки. дим, монооксид вуглецю в приміщенні і знову поганий тяг. Висновок Один: Глина не повинна бути занадто жиром і занадто худим. Як завжди. золота середня. перш за все.

Це трапляється, що сама природа створює глину, вже повністю закінчена для кладки. Але з цією опцією вони рідко зустрічаються, і тому він повинен правильно підготувати його. Перш за все, потрібно прийняти рішення щодо пропорцій компонентів (пісок і глини). Найпростіший варіант. встановити консистенцію глини з досвідченим способом.

Для цього глина очищається від іноземних домішок (каміння, гілочки, трави) і просочують у воді. Обсяг для експерименту не потрібний (достатній кілограм). Вся глина ділиться на 5 частинах. У першій частині немає нічого, щоб додати і проштовхнути маленький “торт”. У другій частині додають пісок, у кількості глини і також здійснюється “Кульбуб”. Третій піт гучності піску ½ від глини. Четверта частина наповнена піском у рівних пропорціях, а в п’ятому падінні спить половину піску. Всі п’ять “тістечок” сухий добре і лише після цього визначають працездатність розчину. Щоб не заплутати експериментальні зразки, ви повинні чітко пам’ятати, де і який зразок розташований.

Якщо висушений “торт” легко руйнується, то в ній надлишок піску (худий глина). При розтріскуванні ми робимо висновок, що глина жирна. Що зразок, що має найбільшу щільність та довговічність, а також не руйнується, і є кращий розчин укладання. Такі пропорції слід використовувати для підготовки “цегляного клею”.

Тепер про пісок. Якщо ви отримаєте його в магазині, то все зрозуміло тут. Він вже повністю готовий до використання. Якщо заготовка виконується самостійно, то цей висип суміш просто необхідний для просіювання. Для цього ми використовуємо сито будівництва. Піщаний пісок найкращий промитий. У чистому товариші він буде мати відмінне кріпильне майно.

У природі є два типи піску: це річкова (морська) і гора. У нашому випадку оптимальний варіант буде гірським компонентом. Пояснення простий: річковий пісок завжди гладка вода полірована. І гора має грубу, а не правильну структуру. Завдяки цьому кращий зчеплення розчину та цегли.

Глиняний кам’яний розчин

Глина для кам’яних печей, які ще використовуються нашими предками. У Росії глиняний розчин був чистим, не використовував додаткові компоненти, які рекомендують додавати сучасні майстри. Але навіть без солі та цементу, кам’яна суміш була міцною, не тріснула. Крім того, можна було повторити печі розчину для кладки. Після додавання солі та цементу використовуйте глину.

Звичайно, глиняний розчин має плюси і мінуси:

 • Переваги суміші: термостійкість, хороша еластичність, лінійне подовження, ідентичні керамічної цегли.
 • Недоліки: невелика міцність сполуки, зменшена як товщина шару.
READ  Як зупинити газовий лічильник BK G4T магніт

Незважаючи на існуючі мінуси, цеглини закріпіть глину, а не цемент. Після додавання останнього композиція одночасно втрачає еластичність і набуває сили. Під час печі, цегла та зв’язувальна суміш під дією високих температур розширюються. Шов з глини з цементними тріщинами, що призводить до погіршення тяги та втрати герметичності. Вірогідність вхідного монооксиду вуглецю збільшується.

Яка глина потрібна для кам’яних печей

Майстри виділяють три глиняну глину у своєму складі. Досвідчений каменяр може визначити якість розчину на дотик. Звичайно класифікувати різновиди до трьох категорій:

Для кладки, духовка краще взяти глину, пов’язану з нормальним сортом. Товстий склад під час нагрівання, зменшується в обсязі, що призводить до розтріскування. На відміну від цього, більш повільне рішення залишається незмінним за розміром при нагріванні, але не має достатньої сили, щоб утримати кладку.

Зробити нормальну композицію кількома способами. Деякі магістри змішують різні глинистих сортів, щоб отримати оптимальні пропорції, інші додати річку та шматочок піску.

Який пісок потрібен для глиняного розчину

Вибір піску впливає характеристика глинистого розчину, або, скоріше, для якої частина печі планує застосувати композицію. Для пайвальних поверхонь, які не піддаються безпосередньому вогню, суміш глини з річковим піском підходить.

Мінімальні вимоги щодо якості наповнювача: розміри фракцій не перевищують 11,5 мм, очищених, без будівництва та овочевого сміття, а включення. Пісок додають пропорційно від 1 до 4.

Різниця між глинистим і піщаним розчином для кам’яних печей з глинистого шара, у здатності останнього витримувати велику температуру нагріву (до 1300 ° С). Композиція з шаленим піском використовується для виготовлення волоконної камери. Розчин виводиться піском у співвідношенні від 1 до 1 або 2 до 1, залежно від місця розташування кладки відносно теплової камери.

Як приготувати глину

Підготовка глиняного розчину для кам’яної печі, реального мистецтва, яка раніше передана від майстра Отця. сина, успадкована. Для того, щоб глина починає зустрічатися з необхідними властивостями, готуйте кілька етапів:

 • Очищення. з обраної глини потрібно видалити всі домішки та сміття. З хімчистом, матеріал подрібнюється, після чого він просівають через сито з розміром клітин не більше 22,5 мм.Глина не відрізняється оптом. Так клітини швидко закуповують. Полегшити процес очищення, деякі майстри спочатку просочені глиною. Після того, як матеріал отримує вологість, вона витирається через сито з клітинами 2,53 мм.
 • Підготовка розчину. глина в сухому контейнері, так що рівномірний резервуар утворюється товщиною 150-200 мм. Вода виливається. Обсяг обчислюється приблизно. Рідина повинна повністю покрити поверхню протягом 1-2 см. Зверху, інший шар укладається і виливається водою. Процес продовжується до повного повного нету.

Для приготування глини для масонства духовка, вам знадобиться не менше 2 днів. Через 24 години після початку замочування розчин ретельно змішують з лопатою або змішувачем-змішувачем, до однорідної консистенції. У отриманій масі додають воду. Через ще 24 години композиція повторно перемішується. Глиновий розчин готовий до використання.

Пропорції глини та піску в розчині

При підготовці композиції необхідно уважно спостерігати за пропорціями глиняного розчину для кам’яних печей. Надмірна кількість піску призведе до того, що шов починає виливати, а недолік буде відображати від сили кладки.

Співвідношення глини та піску для кам’яної печі вибирається окремо залежно від жирного матеріалу:

 • Нормальна глина. Візьміть п’ять рівних частин матеріалу, ретельно очищена від домішок та сміття, а також без великих частинок. У першій частині, пісок не додається, другий пов’язаний у кількості однієї десятої, у третьому, у четвертому ¾. У п’ятій частині пісок від 1 до 1.
 • Змастіть глину. у цьому випадку співвідношення піску та глини в розчині для кам’яних печей буде різними. Виберіть п’ять однакових шматочків сухого глиняного порошку. Перша частина залишається незмінною. У другому, 50% додають до третього 100% піску. Четверта частина розбавляється від 1 до 1,5, п’яте 1 до 2.

Якість готової глини перевіряється кількома способами. Один з загальних, згорнути м’яч від затвора. Після сушіння її поверхня не повинна тріснути, залити.

Рішення з звичайної глини

Композиція розчину для кладки з цегляної печі вибирається залежно від інтенсивності структури структури. Композиція звичайної глини використовується для виготовлення наступних частин:

 • Площа накопичення тепла нагрівається до 550-600 ° С. Ця частина не реагує і взаємодіє з хімічними речовинами, а не контактує з відкритим полум’ям.
 • Джерело димоходу, пік. температура нагрівання досягає 400 ° С. Використовується звичайне шліфувальне рішення.

Рівень розчину не повинен бути товстим 3-4 мм. Товщі шва, тим менше довговічність буде у кладці.

Розчин глиняного розчину

Підготовка розчину для кам’яної печі від Camotte Clay, виправдана у двох випадках:

І в цьому та інших випадках рішення виготовляється з двох інгредієнтів у наступних пропорціях:

Пропорції зразкового глиняного розчину у випадку високої жирної, змінюються до 1 до 1. Для виготовлення голландської або російської печі, використовуйте чисту глину без додавання піску.

Додавання та застосування Forex

Суміш для кладки “Пейнк” призначений для максимально можливого та швидкого будівництва, ремонту, штукатурних печей та камінів. Його основні переваги є те, що це ідеально збалансований у складі і не вимагає додаткових компонентів для початку роботи.

Використання кладської суміші “Печськ” немає необхідності контролювати точні пропорції, які можуть вплинути на якість роботи після закінчення роботи. Все, що вимагається від майстра. це вода, змішувач для ретельного змішування композиції та інструментів для прямої роботи. На додаток до стандартних завдань про будівництво печей та камінів, “стрільба” може бути використана для мангалів та Бербек у відкритому повітрі, відновлення димарів та інших робіт, пов’язаних з термостійкими матеріалами.

Під час будівництва опалювальних одиниць цегли, як правило, використовується розчин глини. У своєму складі він ідеально підходить для надійної фіксації кожного цегляного дизайну. Але для укладання фундаменту печі та його димоходу бажано використовувати цементні або вапнові суміші. Вони не розтріскаються з конденсату, який зібраний у зазначених елементах нагрівального пристрою.

READ  Цегляна піч із духовкою своїми руками

Основний показник глинистої суміші для кладки цегляної печі. жирного. Саме з цієї характеристики, що міцність композиції кладки залежить, його стійкість до підвищених температур, пластичність, усадки. Всі глинисті рішення зазвичай діляться на три типи:

 • Худий. Вони вважаються крихкими і малими. Крім того, суміш після сушіння починає розтріскувати.
 • Жир. Ці композиції мають відмінну пластичні характеристики. Але при сушінні вони схильні до знищення (Crony).
 • Нормальний. Ідеальні суміші для роботи кладки. З температурами 100 градусів, вони не руйнують, практично не дає усадки, відрізняються хорошим рівнем пластичності. Нормальний розчин для печі простий у використанні. Кладка з його допомогою виконує свої власні руки більше або менш досвідченого домашнього зразка.

Для приготування правої глинистої композиції для печі, таким чином, слід грамотно забрати пластичність. Занадто товстий або занадто худий суміш буде божевільним і руйнується, що це неприйнятно. Отже, нам потрібно прийняти рішення щодо пластичності глини, яку ми плануємо використовувати. Робиться це так. Наливаєте у цебро 10 л води, додаєте в ємність глину. Перемішує цей склад (процедура виконується дерев’яною дощечкою) до отримання сметанообразной консистенції (додавайте глину при необхідності). Тепер все просто. Виймаєте дощечку та уважно оглядаєте її. Якщо до дерев’яної поверхні прилип товстий глиняний шар, у вас вийшла надмірно пластична суміш.

Вирішується така проблема за допомогою додавання до складу будівельного піску. На 10 л суміші йде 1 л цього матеріалу. Додаєте пісок (спочатку 1 л), ретельно перемішує. За потреби досипаєте ще пісок. І так до тих пір, поки склад, що готується, не буде залишатися на дощечці з деревини шаром близько 2 мм. Подібний розчин вважається оптимальним для кладки. Якщо ж суміш пристає тоншим шаром, все доведеться переробляти. ви отримали непластичний склад. Для кам’яної печі вона не підходить.

Особливості будівництва печі, що впливають на вибір розчину

При будівництві пічних конструкцій бувають свої особливості, що впливають на вибір того чи іншого розчину. Розглянемо докладніше кожен етап зведення конструкції:

 • Фундамент. це основа печі, при несправності якої виникає необхідність у перекладці всієї пічної конструкції. Під час експлуатації печі фундамент практично не відчуває теплових навантажень, тому для його зведення підійде піщано-цементний або цементно-вапняний заміс. Якщо конструкція має великі габарити, для кладки можна використовувати просто вапняний розчин.
 • Теплоакумулююча частина пічної конструкції, її нагрівання досягає 700 градусів, а також вона піддається хімічному впливу димових газів, з випаданням кислотного конденсату. Для зведення цієї ділянки використовується звичайний глиняний розчин, якість якого перевірена століттями.
 • Малюк або печі топсяки можуть нагріватися до 1200 градусів. Рекомендується використовувати глиняно-шамотну, вогнетривку суміш кладки.
 • Виток димаря нагрівається до 300-400 градусів, дозволяючи застосовувати глиняний розчин.
 • Розпушка димоходу є зв’язувальною ланкою між димовою трубою та стелею. Краї перекриття тут опираються на розпушку, не дозволяючи йому цим просісти. На цій ділянці потрібна підвищена міцність, яка досягається при використанні глиняно-вапняного або просто вапняного розчину.
 • До зведення димової труби, що знаходиться над покрівельним покриттям, пред’являються особливі вимоги, так як ця ділянка піддається не тільки внутрішньому тепловому впливу, але і зовнішнім атмосферним навантаженням та перепадам температур. Оптимальним варіантом буде використання вапняного розчину.

Простий і складний розчин кладки для печей

Прості розчини складаються із заповнювача та одного виду в’яжучого компонента. Складні або змішані розчини включають кілька типів зв’язувальних компонентів (цементно-глини, цементно-вапно) та агрегатів. Так, наприклад, складний цементно-вапняний розчин, що має співвідношення 1:3:15, складається з однієї частини цементу, трьох частин вапняного наповнювача та п’ятнадцяти частин піску.

У складних розчинах об’єм головного в’яжучого компонента умовно приймають за одиницю. Інші речовини позначаються числами, які вказують, скільки об’ємних частин необхідно одну частину основного в’яжучого компонента. Головний в’яжучий компонент має більш виражені в’яжучі властивості в порівнянні з іншими речовинами, що входять в даний розчин. Тому назва розчинів дається згідно з найменуванням основної в’яжучої речовини. Так, наприклад, у складі вапняно-глиняного розчину присутні дві в’яжучі речовини. вапно і глина.

Вапно має більш виражені в’яжучі властивості, тому всі інші компоненти прирівнюють до її обсягу.

Підготувати високоякісне придатне рішення, керуючись лише кількісним співвідношенням зв’язків та агрегату, це не завжди можливо, оскільки на додаток до цього співвідношення необхідно враховувати основні властивості матеріалів, т. е. жирність, марку, кількість домішок тощо. д.

Робимо вапняний розчин

Через велику кількість вологи глиняний розчин у цих частинах опалювального пристрою може тріскатися. А відомий міцніший. Цей вид розчину підходить для димоходу та фундаменту.

Как сделать печку.Кладка печи для дома своими руками.

 • Основний спосіб виготовлення. Потрібно взяти три частини води та одну частину матеріалу, щоб отримати вапняне тісто. Процес гасіння вапна триває приблизно два тижні. У повітря виділяються небезпечні для здоров’я пари, тому всі роботи потрібно проводити у спеціальному захисному одязі. Сам розчин готується так: частина вапняного матеріалу поєднується з трьома частинами піску. Ця суміш розбавляється водою. Готова консистенція має нагадувати сметану.
 • Додавання цементу. Щоб готовий пристрій відрізнявся міцністю, будівельники печей додають цементу. Спочатку змішуються сухі пісок із цементом, потім додається вапно та вода. Послідовність повинна бути такою ж, як і звичайний будівельний вапно. Співвідношення можуть бути різними, значення можна взяти з таблиці.

About the author

| Denial of responsibility | Contacts |RSS